RUSSELL ALLEN & JORN LANDE "The Battle" and &q

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply
stardust_rnr

RUSSELL ALLEN & JORN LANDE "The Battle" and &q

Post by stardust_rnr » 05/05/2007 13:53

Interesuje me ima li neko da voli ovaj izvrsni duo?! Ja sam prosto odusevljena kako prvim tako i The Revenge albumom! Nesto najbolje sto sam cula zadnje 2 godine, naravno meni :-)

sta Vi mislite? za ili protiv?

p.s. za one koji i nisu bas upuceni, uputite se na:

http://www.melodicrock.com/showcase/all ... venge.html
[/b]

Maksim

Post by Maksim » 05/05/2007 15:06

Obozavam Symphony X, ovo jos nisam preslusao......

stardust_rnr

Post by stardust_rnr » 06/05/2007 09:30

eto poslusaj, neces se razocarat!

symbolstar

Re: RUSSELL ALLEN & JORN LANDE "The Battle" an

Post by symbolstar » 07/05/2007 13:31

stardust_rnr wrote:Interesuje me ima li neko da voli ovaj izvrsni duo?! Ja sam prosto odusevljena kako prvim tako i The Revenge albumom! Nesto najbolje sto sam cula zadnje 2 godine, naravno meni :-)

sta Vi mislite? za ili protiv?

p.s. za one koji i nisu bas upuceni, uputite se na:

http://www.melodicrock.com/showcase/all ... venge.html
[/b]

dobro, oni su ovdje samo pjevali, mislim da nisu nista komponovali
meni se svidja vise ono sto oni rade u svojim bendovima/solo projektima
ovo mi je malo usiljeno i ovaj zanr je po mom misljenju u krizi
vidjecemo sta ce donijeti novi Symphony X materijal
gledao sam Symphony X uzivo, sa Stratovariusom (koji su smijesni bili u poredejenju sa S-x)..gledao sam Russel Allena uzivo sa Arhen Antohony Lucassenom (Star One project, ako to niste culi obavezno nadjite)...
Lande je odlican, smao malo brate previse lici na Coverdalea :)
nebitno, volim i njega, pogotovo u Arku... Masterplan mi je malo krkanski bend i zadnji album je razocarenje...toliko u ovom javljanju :)

stardust_rnr

Post by stardust_rnr » 08/05/2007 10:15

@ symbolstar

U pravu si... nazalost izumire zanr, al to mene ne tangira previse, ja to volim i uzivam u tome... :-) Sva sreca pa se neki ne predaju ;-)
Ove albume nisu komponovali ni Allen ni Lande vec odlicni Svedjanin Magnus Karlsson (STARBREAKER, LAST TRIBE, GREENHOUSE itd.) koji je sve odradio na albumu.
I slazem se s tobom kad kazes da je Lande=DC. Nevjerovatno koliko imaju slicne vokalne sposobnosti. Ovdje i nisu izrazene kao na nekim Landeovim solo albumima ( Nova verzija Where the wind blows- mene je totalno zbunila, jer sam se mogla kladit da je to DC!) bez obzira na sve to ja ga obozavam! Kao i Allen-a..., i ljubomorna sam na tebe sto si gledao Star One- odlican bend!

Symphony- pa vidjet cemo... Paradise Lost valjda donese nesto dobro... Ark, opet genijalan bend, samo se ne slazem s tobom kad je Masterplan u pitanju! Meni je MK II i vise nego dobar, al neise, ukusi :-)

pozdrav i hvala na replici :D

irfan2

Post by irfan2 » 08/05/2007 11:24

naravno, svakom svoje :) ali uz naravno pohvale za ogromnu virtuoznost muzicara i kompleksnost muzike koju izvodi symphony x, brate ono je meni smor zesci ..

symbolstar

Post by symbolstar » 09/05/2007 15:57

@startdust...razumijem da ti se svidja MKII, ali meni nije legao
nego, volis li Fates Warning?
Zadnji album je strava
i naravno norveski bend Circus Maximus, albume se zove 1st chapter
ako nemas i ne mozes naci javi poslacu ti, to je sinteza Dream Theatera y Symphony X, i iako zvuce kao kopija odlicni su..pjesme su super, muzicari razvaljuju

metal_rules_cura

Post by metal_rules_cura » 23/05/2007 11:44

Da ne pisem previse o svim tim pomenutim bendovima prema kojima se sirite posto godinama ganjam progressivu i imam jako, jako puno bendova iz tog faha... A svaki muzicar maltene uradi neki side projekat. Reci cu kako mi je Russell Allen najbolji vokal na svijetu, jos kad je u tandemu sa Landeom! Dodje mi kao smirenje nakon SX-a posto mi je to isto najbolji prog bend vasione, samo sto oni stvari rade slojevitije od ovog Russellovog sola projekta. Novi SX je fantazija, najzeci do sada, gitare i vokal "pojacani", ali to je onaj SX, prepoznatljive Romeove faze, klavijature...

symbolstar

Post by symbolstar » 23/05/2007 13:18

novi symphony x je jos jedno remek djelo, ti ljudi ne znaju napraviti nista lose ()za razliku do Dream Theatera...Systematic Chaos just doesn't do it for me...)
Ali meni je i dalje divine wings of tragedy vrhunac, album koji je potpuno promijenio proggressive metal
nego, jos jednom bih preporucio Circus Maximus, odlicna svirka
i jedan poprilicno zaboravljen bend, Conception (Khan iz Kamelota je pjevao)...btw novi kamelot je isto dobar, mada ga jos uvijek nisam imao vremena poslusati posteno...

metal_rules_cura

Post by metal_rules_cura » 26/05/2007 19:06

Circus Maximus je dobar bend. Sto se Dream Theatra tice oni su svoj vrhunac po meni imali sa Images and Words i Awake. Poslije su imali oscilacija i ja ih barem nikad nisam do kraja kontala :-) :)
Conception je posebna prica. Covjek je u postu pogodio ukus skroz :-D I da se jos osvrnem na Kamelot... zadnji album nisam slusala jos, uskoro cu, nisam ni nabavila, ali tu mi je iznad svega Karma.

stardust_rnr

Post by stardust_rnr » 28/05/2007 08:52

E symbolstar, kad smo kod tog Circus MAximus-a..., nisam upjela da ga nadjem na netu pa de ako ti nije frka posalji :-)))

Kad ste vec kod Kamelota- moram ih pohvalit... odlican album!

Post Reply