RUSIJA

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8901 Re: RUSIJA

Post by Point. »

Obama ljudsko smeće, ološ i ratni zločinac? :lol:
O jebem ti kolje i mladi luk, i da je od Kopakabane, previše je.

Šta je onda Zlobo Milošević volio bih znati?
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#8902 Re: RUSIJA

Post by zilog »

User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8903 Re: RUSIJA

Post by pici »

jeza u ledja wrote:
Challenger_ wrote:Da ja to ljudsko smeće, ološ i ratnog zločinca prezirem iz dna duše, nije tajna. Ali da sam majmunom nazvao više lica, to si prikrio skraćivanjem rečenice.

To je petljanje, muljanje, laganje.
Pa, ne zelim da seciram tvoje skrabanje, ali gramaticki nazvao si Obamu i Kerryja majmunima, s tim sto si za Kerryja jos napisao da je "konjska faca", pa je nejasno je li majmun ili konj? :oops:

No jasno je da ti je za Obamu kao prvi epitet pao na pamet majmun. :wink:

maH cHelli se malo zanio, nije on taki

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8904 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Point. wrote:Obama ljudsko smeće, ološ i ratni zločinac? :lol:
O jebem ti kolje i mladi luk, i da je od Kopakabane, previše je.

Šta je onda Zlobo Milošević volio bih znati?
Neshvacen
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45274
Joined: 29/12/2005 01:20

#8905 Re: RUSIJA

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: - Dok neko nezavisno međunarodno tijelo ne utvrdi punu istinu i ništa osim istine,
Medjunarodno nezavisno tijelo je vec utvrdilo da se radi o ruskoj raketi koja je taj isti dan donjeta u Ukrajinu i sljedeci dan napustila istu (lanser).

Jedino nije poznato da li su to uradili Rusi ili pobunjenici (vjerovatno ovo drugo).

Al naravno, to Rusija i rusofili nikad nece priznati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#8906 Re: RUSIJA

Post by Tito_i_Partija »

zilog wrote:Kopakabana nije rasista dok to ne utvrdi nezavisna komisija u sastavu: Putin, Kadirov, Janukovic i Assad :lol: :lol: :lol:

tik-tak, tik-tak...
Dodaj i ajatolaha u komisiju, uvrijedice nam se salik. :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#8907 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:
Challenger_ wrote: - Dok neko nezavisno međunarodno tijelo ne utvrdi punu istinu i ništa osim istine,
Medjunarodno nezavisno tijelo je vec utvrdilo da se radi o ruskoj raketi koja je taj isti dan donjeta u Ukrajinu i sljedeci dan napustila istu (lanser).

Jedino nije poznato da li su to uradili Rusi ili pobunjenici (vjerovatno ovo drugo).

Al naravno, to Rusija i rusofili nikad nece priznati.
Ježu, puna istina. A to podrazumjeva nezavisnu istragu o čitavom nizu faktora koji su pratili nesreću, kao što je odgovor na pitanje ko je i zašto u Kijevu preusmjerio let putničkog aviona na trasu intenzivnih borbenih dejstava avijacije i PVO, pa onda da li je uporedo sa putničkim avionom, odnosno ispod njega letio borbeni avion koji je, recimo, poslužio kao mamac za ove sa zemlje itd, itd.

Ta i takva pitanja ova komisija nije postavljala, ona se fokusirala na jedan kadar. Zašto? Da prikrije cijelu sliku?

Bojim se da bi odštetni zahtjev mogao da ide na više adresa, možda čak i na tvoju zemlju.


Ali, kao što sam već napisao, nema potpune istine, samim tim nema istine a ona će se saznati kad-tad.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#8908 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

Do dana pune istine postojaće samo puke špekulacije i naravno, blejanje ovaca.

User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#8909 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

Papanluk je metiljati se oko onog ko te ignoriše, da ne kažem ne ***** ni dva posto. Papanluk je stavljati laž drugom u usta, koristiti laž u polemici. Ober-papanluk je lagati u sred Ramazana. Papanluk je vidjeti u upisu ono čega nema, što nije napisano (nisam napisao da je borbeni avion djelovao na putnički). Papanluk je pripisivati nekompetencije a sam biti apsolutno nekompetentan.

Itd,itsl.

Znači, ignore kao kuća.

______


Ježu odgovaram jer pored svih mana ima jedan dooobar kvalitet a to je polemička strast. On barem zna o čemu priča.
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#8910 Re: RUSIJA

Post by DuckZz »

Point. wrote:Obama ljudsko smeće, ološ i ratni zločinac? :lol:
O jebem ti kolje i mladi luk, i da je od Kopakabane, previše je.

Šta je onda Zlobo Milošević volio bih znati?
To su one recenice tipa "Nije Slobo cvjecka, ali ... "
Umjesto pomenutog samo ubaciti Gadafija, Assada, Sadama i co.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#8911 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

Uglavnom, pozdravljam pravdoljubive istinoljupce i neka mi ne zamjere na eventualnoj preoštroj riječi.

:kiss:


:thumbup:

_______
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8912 Re: RUSIJA

Post by Point. »

Istina je samo ruska. Grdne rane.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8913 Re: RUSIJA

Post by Point. »

Bucko iz mahale wrote:
Point. wrote:Istina je samo ruska. Grdne rane.
Upravo,ne ce mi suditi onaj tamo neki,nego samo moj i to koga ja odaberem...sto mi je to razmisljanje odnekud poznato :mrgreen:
Tukne na onu priču "sami sebe gađali da izazovu međunarodnu reakciju".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8914 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

A Jezid? Nista, a? Sutimo?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#8915 Re: RUSIJA

Post by Fudo387 »

Point. wrote:
Bucko iz mahale wrote:
Point. wrote:Istina je samo ruska. Grdne rane.
Upravo,ne ce mi suditi onaj tamo neki,nego samo moj i to koga ja odaberem...sto mi je to razmisljanje odnekud poznato :mrgreen:
Tukne na onu priču "sami sebe gađali da izazovu međunarodnu reakciju".
Ne da tukne, nego je identican modus operandi, ista skola.
Napravi zlo, kad se trebas suociti sa posljedicama lazi, petljaj, fabrikuj, pravi teorije zavjere, krivi masone, cioniste, vatikan.
Posto im je sljedbenicima IQ minus osam ne iznenadjuje podrska tom civilizacijskom smecu. Slobodni i civilizovani svijet ce se prije ili kasnije morati obracunati sa tim sljamom, ovo sad je samo odgadjanje neizbjeznog. Sa budalama ne mozes praviti kompromise, zatvarati oci na njihovo ludilo, prije ili kasnije te opali po glavi.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8916 Re: RUSIJA

Post by Point. »

Bucko iz mahale wrote: Ko,holanjdani ili malezijci...moguce je,

malezijci,da bi izazvali haos u svijetu i usput da pokupe pare od osiguranj...svakako je bio star avion,a od osiguranja bih dobili potpuno nov
Kontam na ukrajinsku vojsku, jer ide rusofilska priča tim putem, pošto nisu pobunjenici niti kukavička ruska vojska, onda je ukrajinska da bi izazvala međunarodnu reakciju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45274
Joined: 29/12/2005 01:20

#8917 Re: RUSIJA

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:
Challenger_ wrote: - Dok neko nezavisno međunarodno tijelo ne utvrdi punu istinu i ništa osim istine,
Medjunarodno nezavisno tijelo je vec utvrdilo da se radi o ruskoj raketi koja je taj isti dan donjeta u Ukrajinu i sljedeci dan napustila istu (lanser).

Jedino nije poznato da li su to uradili Rusi ili pobunjenici (vjerovatno ovo drugo).

Al naravno, to Rusija i rusofili nikad nece priznati.
Ježu, puna istina. A to podrazumjeva nezavisnu istragu o čitavom nizu faktora koji su pratili nesreću, kao što je odgovor na pitanje ko je i zašto u Kijevu preusmjerio let putničkog aviona na trasu intenzivnih borbenih dejstava avijacije i PVO, pa onda da li je uporedo sa putničkim avionom, odnosno ispod njega letio borbeni avion koji je, recimo, poslužio kao mamac za ove sa zemlje itd, itd.

Ta i takva pitanja ova komisija nije postavljala, ona se fokusirala na jedan kadar. Zašto? Da prikrije cijelu sliku?

Bojim se da bi odštetni zahtjev mogao da ide na više adresa, možda čak i na tvoju zemlju.


Ali, kao što sam već napisao, nema potpune istine, samim tim nema istine a ona će se saznati kad-tad.
Istragu je uradio medjunarodni nezavisni tim ljudi iz Holandije, Belgije, Malezije i Australije, tako nesto. Oni radili da prikriju sliku? Jes jes, mozda su i Ameri srusili. Mozda su i Marsovci, ko zna. Cuj neko preusmjerio avion, letio drugi ispod njega (wtf?!? koja teorija :o ). Pa nije to jedini putnicki avion koji je redovno letio preko Ukrajine.

Jasno je da je srusen od ruskog oruzja. Vjerovatno greskom.

A evo ovo sto si ti napisao je primjer dokle ce ici tvoja rusofilija. Nije cilj debata vec propaganda. Cim se malo pritisne ide se u teorije zavjere, nebitno koliko besmisleno zvucale. Tako je za svaku stvar, ne samo ovu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#8918 Re: RUSIJA

Post by GandalfSivi »

Bucko iz mahale wrote:
Challenger_ wrote:Papanluk je metiljati se oko onog ko te ignoriše, da ne kažem ne ***** ni dva posto. Papanluk je stavljati laž drugom u usta, koristiti laž u polemici. Ober-papanluk je lagati u sred Ramazana. Papanluk je vidjeti u upisu ono čega nema, što nije napisano (nisam napisao da je borbeni avion djelovao na putnički). Papanluk je pripisivati nekompetencije a sam biti apsolutno nekompetentan.

Itd,itsl.

Znači, ignore kao kuća.

______


Ježu odgovaram jer pored svih mana ima jedan dooobar kvalitet a to je polemička strast. On barem zna o čemu priča.

Pa normalno da ces me ignorisati,posto postavljam neka pitanja koja te neinteresuje,a od kljucnoga su pitanja

samo da te ispravim,napisao sam da se prije navodilo da je ukrajinski vojni avion bio u blizini MH17,i da su zbog toga pobunjenici ispalili raketu
to su bile prije nagadanja,ali je ta teorija palo u vodu

nego,samo da ponovim da ti blage veze nemas o PVO,jer da znas nebi postavljao glupava pitanja KO JE PREUSMJERIO AVION PREKO BORBENOG DJELA ZEMLJE...

pobunjenici nisu imali sistem BUK,nego su ga dobili od rusa...i to je cinjenica

PS.ja sam ateista
Mojne ga bucko, on se svakako zrtvuje sto “sa svakakvim raspravlja”. Lik skontao da je expert, a realno iz fule u fulu srlja... Gadna stvar je taj ego...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#8919 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:Istragu je uradio medjunarodni nezavisni tim ljudi iz Holandije, Belgije, Malezije i Australije, tako nesto. Oni radili da prikriju sliku? Jes jes, mozda su i Ameri srusili. Mozda su i Marsovci, ko zna. Cuj neko preusmjerio avion, letio drugi ispod njega (wtf?!? koja teorija :o ). Pa nije to jedini putnicki avion koji je redovno letio preko Ukrajine.

Jasno je da je srusen od ruskog oruzja. Vjerovatno greskom.

A evo ovo sto si ti napisao je primjer dokle ce ici tvoja rusofilija. Nije cilj debata vec propaganda. Cim se malo pritisne ide se u teorije zavjere, nebitno koliko besmisleno zvucale. Tako je za svaku stvar, ne samo ovu.
Ne znam šta da napišem a da ne bude ponavljanje.

Hajmo ovako. Eto vas koji tvrdite jedno a eto i mene koji je rezervisan, skeptik, koji u ovom slučaju čeka rezultate sveobuhvatne i potpune međunarodne istrage, a do nje će doći, kad-tad. Pa kada ti rezultati budu dostupni, onda ću se, daće Bog, i ja očitovati o svemu.

Do tada tebi tvoja vjera a meni moja skepsa.


OK?
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#8920 Re: RUSIJA

Post by DuckZz »

Jos jedna pobeda u nizu velikog Cha. :brusli:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8921 Re: RUSIJA

Post by Point. »

Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#8922 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

p.s.

Zaboravih vrlo bitnu hipotetičku stvar i želim da je naglasim... Ako su Rusi saznanja da nema krivice trećih lica (u Kijevu i Vašingtonu, npr), već je to isključivo krivica ljudi koje su oni podržavali, priznaće to oni i bez međunarodne istrage i obeštetiti žrtve.

Onda kada procjene da je vrijeme, "a vrijeme je blizu...".


Ovo pišem da me događaji ne preduhitre, jer mi ne pada na pamet biti "katolik veći od pape".
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#8923 Re: RUSIJA

Post by GandalfSivi »

Challenger_ wrote:p.s.

Zaboravih vrlo bitnu hipotetičku stvar i želim da je naglasim... Ako su Rusi saznanja da nema krivice trećih lica (u Kijevu i Vašingtonu, npr), već je to isključivo krivica ljudi koje su oni podržavali, priznaće to oni i bez međunarodne istrage i obeštetiti žrtve.

Onda kada procjene da je vrijeme, "a vrijeme je blizu...".


Ovo pišem da me događaji ne preduhitre, jer mi ne pada na pamet biti "katolik veći od pape".
O cemu ti pricas covjece? Sve medjunarodne istrage dokazale odakle je ispaljen projektil, vrstu projektila, projekciju istoga, a ti pricas o “trecim stranama”. Idi umij se i jos jednom skontaj sto u Evropi nema izbjeglica iz Ukrajine, i okupaj se jos jednom na krimskim plazama.

Rijetko vidjen promasaj, svega mi...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45274
Joined: 29/12/2005 01:20

#8924 Re: RUSIJA

Post by jeza u ledja »

Chelli, nije pitanje "vjerovanja" vec logike. Avion je oboren iznad teritorija kojeg su kontrolisali pobunjenici. Mislili su da obaraju borbeni avion, zajebali se. Nit je prvi oboreni avion, nit je prvi greskom oboreni avion. Ovako se isto pricalo o Markalama, ono sami se granatirali i to. A pri tom se zaboravlja da je to samo dio paterna koji se ponavlja - bilo je X granata koje su pale medju civile.

Ovdje se samo rasprava moze voditi o tome da li su pobunjenici ispalili raketu ili je ruska vojska ispalila raketu. Granica izmedju tog dvog moze biti nejasna. No ruska odgovornost za bilo sta sto urade proruski ukrajinski separatisti je definitivna.

Postoji primjer americkog obaranja iranskog putnickog aviona. Nije uopste pitanje ko ga je oborio, vec da li je to bila greska, i ako je bila greska, ko je odgovoran za to. Amerikanci na kraju priznali da su odgovorni, ali ne da je njihova greska (iranski pilot se zajebo, i tako neka prica). Dok Rusi, ma nema, nismo mi, zavjera bjelosvjetska, sami se bombardovali, i tako. Ti sam provlacis tu ideju.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#8925 Re: RUSIJA

Post by sumirprimus »

mislim da su rusi gadjali isilove teroriste.
imali su neki prenos, sirija ukrajina isto je to sve goli terorist i nacist.
Post Reply