RUSIJA

zilog
Posts: 7567
Joined: 06/03/2009 11:19

#15801 Re: RUSIJA

Post by zilog »

Sanjarko wrote: 22/04/2024 18:54 Navodno Rusija oborila Izraelski F-35 negdje.
Odakle navodno?

EDIT: Jedino sto sam uspio pronaci su tvitovi Pepea Eskobara, lika kome nije gadno prenijeti bilo kakvu rusku laz...
Pazi sad: Rusi, iznad Jordana, oborili izraelski F-35 naoruzan nuklearkama... :pisnuo:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11532
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15802 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

spasavanje saveznika irana
detroit-mercy
Posts: 16117
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#15803 Re: RUSIJA

Post by detroit-mercy »

zilog wrote: 22/04/2024 19:19
Sanjarko wrote: 22/04/2024 18:54 Navodno Rusija oborila Izraelski F-35 negdje.
Odakle navodno?

EDIT: Jedino sto sam uspio pronaci su tvitovi Pepea Eskobara, lika kome nije gadno prenijeti bilo kakvu rusku laz...
Pazi sad: Rusi, iznad Jordana, oborili izraelski F-35 naoruzan nuklearkama... :pisnuo:
Jesu explodirale :mrgreen:
melac
Posts: 1610
Joined: 25/08/2008 19:33

#15804 Re: RUSIJA

Post by melac »

detroit-mercy wrote: 22/04/2024 19:36
zilog wrote: 22/04/2024 19:19
Sanjarko wrote: 22/04/2024 18:54 Navodno Rusija oborila Izraelski F-35 negdje.
Odakle navodno?

EDIT: Jedino sto sam uspio pronaci su tvitovi Pepea Eskobara, lika kome nije gadno prenijeti bilo kakvu rusku laz...
Pazi sad: Rusi, iznad Jordana, oborili izraelski F-35 naoruzan nuklearkama... :pisnuo:
Jesu explodirale :mrgreen:
Koji do S-ova je srusio F-35 znali se?

Jebem ti srp i cekic koja fabrika lazi...pa to nije ni C produkcija.
zilog
Posts: 7567
Joined: 06/03/2009 11:19

#15805 Re: RUSIJA

Post by zilog »

melac wrote: 22/04/2024 19:38
detroit-mercy wrote: 22/04/2024 19:36
zilog wrote: 22/04/2024 19:19

Odakle navodno?

EDIT: Jedino sto sam uspio pronaci su tvitovi Pepea Eskobara, lika kome nije gadno prenijeti bilo kakvu rusku laz...
Pazi sad: Rusi, iznad Jordana, oborili izraelski F-35 naoruzan nuklearkama... :pisnuo:
Jesu explodirale :mrgreen:
Koji do S-ova je srusio F-35 znali se?

Jebem ti srp i cekic koja fabrika lazi...pa to nije ni C produkcija.
Cuj koji? Pa S-F... :mrgreen:
melac
Posts: 1610
Joined: 25/08/2008 19:33

#15806 Re: RUSIJA

Post by melac »

zilog wrote: 22/04/2024 19:41
melac wrote: 22/04/2024 19:38
detroit-mercy wrote: 22/04/2024 19:36
Jesu explodirale :mrgreen:
Koji do S-ova je srusio F-35 znali se?

Jebem ti srp i cekic koja fabrika lazi...pa to nije ni C produkcija.
Cuj koji? Pa S-F... :mrgreen:
Mislim mozda je neki F-35 i zaglavio, jebat ga. Ali koja konstrukcija oko toga...rus laze i kad istinu govori.

Ali najbolje bi bilo da su jos rekli da su atomske otresle na tlo, odskocila 2-3 puta i nisu eksplotirale...ono to bi bio vrhunac.
zilog
Posts: 7567
Joined: 06/03/2009 11:19

#15807 Re: RUSIJA

Post by zilog »

Glavna je fora, da Rusi, koji u Siriji, ne smiju opaliti na izraelski F-16, iznad njihovih glava, nanisane, stisnu i opale na F-35, iznad Jordana... :lol:
mishic
Posts: 6324
Joined: 28/04/2011 16:29

#15808 Re: RUSIJA

Post by mishic »

Rusi lažu! Uvijek lažu! Sve lažu!
User avatar
Sanjarko
Posts: 23350
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15809 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

zilog wrote: 22/04/2024 19:19
Sanjarko wrote: 22/04/2024 18:54 Navodno Rusija oborila Izraelski F-35 negdje.
Odakle navodno?

EDIT: Jedino sto sam uspio pronaci su tvitovi Pepea Eskobara, lika kome nije gadno prenijeti bilo kakvu rusku laz...
Pazi sad: Rusi, iznad Jordana, oborili izraelski F-35 naoruzan nuklearkama... :pisnuo:
Pa navodno, ne znači da jesu, fakat ne kontam.

Eto F-35 magičan avion koji se nikako i nikada ne može oboriti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23350
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15810 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

mishic wrote: 22/04/2024 20:49 Rusi lažu! Uvijek lažu! Sve lažu!
A Ameri ne? Bush istinu govorio u vezi Iraka i WMD tada.

Istina jest rekao istinu da su u Krstaškom ratu tada bili, i da si ili s njima ili završiš u Gitmu ili kao Gadafi ili nekako drugačije.
zilog
Posts: 7567
Joined: 06/03/2009 11:19

#15811 Re: RUSIJA

Post by zilog »

Sanjarko wrote: 22/04/2024 22:34
zilog wrote: 22/04/2024 19:19
Sanjarko wrote: 22/04/2024 18:54 Navodno Rusija oborila Izraelski F-35 negdje.
Odakle navodno?

EDIT: Jedino sto sam uspio pronaci su tvitovi Pepea Eskobara, lika kome nije gadno prenijeti bilo kakvu rusku laz...
Pazi sad: Rusi, iznad Jordana, oborili izraelski F-35 naoruzan nuklearkama... :pisnuo:
Pa navodno, ne znači da jesu, fakat ne kontam.

Eto F-35 magičan avion koji se nikako i nikada ne može oboriti.
Mozda bi mogli, da smiju, u Siriji, kada im proleti iznad glava, ali u Jordanu, niti smiju, niti mogu...

Dalje, posto nismo culi da je sprzen neki S-400 u Siriji i da su neki Rusi suncokretili, do obaranja nije doslo... :mrgreen:
User avatar
Peacean
Posts: 2725
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#15812 Re: RUSIJA

Post by Peacean »

Još veselja u rusiji, poplavljeni rudnici uranija :izet:
Russia’s worst flooding in decades has submerged Soviet-era uranium mines in the Kurgan region, sparking fears that radioactive and chemical pollution could seep into the Tobol River.
https://www.themoscowtimes.com/2024/04/ ... rts-a84919

Biće im populacija sad još luđa :-)
mishic
Posts: 6324
Joined: 28/04/2011 16:29

#15813 Re: RUSIJA

Post by mishic »

"U „Politici“ je objavljen intervju s ruskim diplomatom Vasilijem Nebenzjom."

I kao i uvijek: Rusi lažu! Uvijek lažu! Sve lažu!
sumirprimus
Posts: 81723
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15814 Re: RUSIJA

Post by sumirprimus »


:oops: treci rim, multipolarni, odgovor globalistima i sorosevcima i pederskoj europi :lol:

U sklopu slobodarskih zemalja i slobodarsk a sirija uvazenog genocidnog doktora asada :oops:
mishic
Posts: 6324
Joined: 28/04/2011 16:29

#15815 Re: RUSIJA

Post by mishic »

Da, da, Dodonjero se nešto puno zaigrao... Spopali ga mokri snovi pa ih po mrežama širi. Ali samo baš onako kako on sanja a ne onako kako stvari stoje.

Prvo Bošnjaci će doći pameti pa će na svako spominjanje muslimana odgovarati sa naši genocidaši za razliku od onih prekodrinskih genocidaša među koje bježe svi oni koji su trebali odgovarati pred sudovima. A Vučić one prekodrinske i ne sudi. Tako ni stoti ne odgovara a trebao je. Samo par crkotina je zaglavilo i krepati će tamo gdje treba.

I taman tako, ti naši genocidaši biće distanca u odnosu na bosanske pravoslavce a ko će u koju kategoriju neka se sami razabiru distanciranjem od onih koji su genocidaši bilo izravno činjenjem genocida, bilo podrškom, pravdanjem i veličanjem počinilaca genocida.

Drugo, Dodonjero govori o "rušiteljima Dejtona" pripisujući to nekome drugom a čitav svijet pa i on sam zna da većeg rušitelja od njega nema i ne može ga biti. Ali ono što se njemu snije a tako nije, je slijedeće. Nakon Dejtona nema entiteta, posebno ne četniteta, nego ima Bosna i Hercegovina, jedna, jedinstvena, cjelovita, suverena i demokratska, baš onakva kakvu su UN priznale prije genocida koji su neke snage bile nagradile pa se sada kaju. Shvatili su svoju grešku pa sada makar Rezolucijom tu grešku priznaju. (Tvoja računica koliko će glasati ZA odveć je dodikovska i uvjeravam te biti će znatno više od tvojih snova)

Dakle Dodone, nakon Dejtona nagrada za agresiju, ratne zločine, rat i genocid, koji su se odvijali uz masovnu pljačku rušenje, razaranje i paljenje svega bošnjačkog, ne može se dalje nastaviti nego se valja vratiti tamo gdje je sve stalo i počelo.Gdje ste i kada ste vi genocidaši nama i svijetu pokazali svoje pravo lice. (Sada vam svijet pruža samo ogledalo, da se pogledate)

Treće, tebi se ne živi sa Bošnjacima, to znamo, jer šovinisti poput tebe i jesu klali, ubijali i genocid činili, ali Bošnjaci nisu šovinisti, nisu mrzitelji, nisu fašisti, a ti i oni koji takve izjave daju i pišu jesu sve to i još gore od toga.

Živimo u XXI vijeku, civiliziran smo narod, znamo šta je demokratija i šta su ljudska prava (to smo čak i u ratu kada je nad nama činjen genocid, znali i poštovali) ali znamo i šta je država, multietičnost, demokratija i varaš se da će neko reći evo tebi fašisto pola države, nosi... Ako ti se ne živi sa civiliziranim ljudima nego bi radije sa zločincima i genocidašima, izvoli, razguli, seli... I onako će te tvoji na vješala kada shvate kako si ih zavalio i u šta uvalio. Naravno dugovi su vaši, ostaju vama, i u svakoj varijanti dugove će vračati onaj ko se zaduživao. A i odgovarati onaj ko je krao čega se ti jako plašiš pa zbog toga toliko dramiš.

To što tebe i Vučića pucaju kompleksi, što se sramite svoga porijekla i predaka pa bi sada da komplekse sapirete i glumite državnike i nacionalne spasitelje a svijet vam se smije, vaš je problem. Njemu djed kao austro-ugarski vojnik ratovao u Srbiji a tvoji netom promijenili vjeru i naciju pa obojica komplekse pretvorili u mržnju i zbog toga bi sve prisilili da budu Srbi, vaš je problem i nikome razumnom i pametnom vaši kompleksi i mržnja ponikla na njima, se ne čine lijekom nego baš suprotno, bolešću i otrovom.

Dakle, Dodone, frcio si od kompleksa, mržnje i lopovluka. Spasa i izlaza iz tog stanja nema. Ludilo i zatvor su jedino što je pred tobom i izvjesno... I to bi bilo časnije od daljeg blamiranja
Pa sretno ti bilo! Dugo patio i time za svu patnju koju si proizveo, platio... I naravno što si narodu pokrao, to narodu i vratio! Kada bi imao časti tako bi i bilo. Ali ti si daleko od toga.
Bossona
Posts: 5312
Joined: 21/12/2020 03:28

#15816 Re: RUSIJA

Post by Bossona »

mishic wrote: 24/04/2024 20:38 "U „Politici“ je objavljen intervju s ruskim diplomatom Vasilijem Nebenzjom."

I kao i uvijek: Rusi lažu! Uvijek lažu! Sve lažu!

I kod RuZa je "Laž i Laganje" strateški interes,........
mishic
Posts: 6324
Joined: 28/04/2011 16:29

#15817 Re: RUSIJA

Post by mishic »

Vučićeva i Dodikova kratkovida i glupa (č)etnička politika

Decenijama slušamo bezbrojne varijante kratkovide i glupe (č)etničke politike na Balkanu utemeljene još na Miloševićevim nacionalističko-šovinističkim predlošcima čiji su stvarni autori SANU i njihove varijante Memoranduma naslonjenih još na politiku Moljevića i tadašnjih principa u međunarodnim odnosima i politici toga vremena.

Od tada do danas mnogo se toga promijenilo i međunarodno pravo i odnosi su od šovinističko- nacionalističkih napredovali ka demokratskim a individualna građanska prava svakog pojedinca postala princip i sveto slovo koje se u savremenom svijetu mora poštovati u svim sredinama koje žele postati ili biti dio suvremenoga svijeta.

No srpska i srbijanska politika ostala je zaglavljena u tim tadašnjim, danas apsolutno neprihvatljivim okvirima i na principima koji su davno prvaziđeni. To je tu politiku koja se oslanjala na silu i gurnulo u agresije, ratove, zločine i genocid što svijet u prvi mah nije prozreo i ispravno percipirao pa je to greškom i nagrađeno a ne samo da je prošlo nekažnjeno.

Ohrabreni baš tom greškom međunarodne zajednice današnji akteri i promotori te politike, a prije svih Vučić i Dodik, svakodnevno insistiraju na nastavku i daljem provođenju te politike služeći se prijetnjama, kršenjem principa međunarodnog prava i odnosa među narodima i državama pokazujući potpuno nerazumijevanje svega toga i inateći se i suprotstavljajući svim mogučim principima na kojima mora nastaviti da počiva i međunarodno pravo i međunarodni odnosi općenito.

Njihova kratkovidost i sljepoća ide čak dotle da zanemaruju i zaboravljaju zločine i genocid na kojima temelje „svoja prava“ pa se ponašaju kao da svega toga nije ni bilo. U tome su ih osokolile i ohrabrile UN i međunarodna zajednica koja im je za to „progledala kroz prste“ što je njih dodatno ohrabrilo.
Tako se na sjeveru Kosova insistira na „zajednici srpskih opština“ a zaboravlja njihov vampirski pir na Kosovu dok se u BiH govori o secesiji genocidne tvorevine kao da agresije, zločina i genocida nije ni bilo. Spominju se i neke „Pandorine kutije“ pri čemu se zaboravlja da daleko više historijskog, etničkog i mnogih drugih prava ima npr. Sandžak nego i jedna od ove dvije „srpske“ enklave.

Problem je što niko ni iz međunarodne zajednice ni od domaćih političara da im to jasno i glasno kaže i da svako otvaranje „Pandorinih kutija“ predstavi realnim i daleko utemeljenijim činjenicama od onih na kojima oni insistiraju.

I svejedno je jesu li to etnička, historijska, demokratska i bilo koja druga prava, daleko je realnije, iako nije u duhu vremena i principa XXI stoljeća, ovo što niko ne traži i ničim to ne uslovljava od onoga što ova kratkovida i slijepa, na sili, drskosti i bezobrazluku zasnovana (č)etnička politika traži i na ćemu insistira.

Krajnje je vrijeme da se demokratske zemlje i velike sile koje danas kroje budućnost i odnose u savremenom svijetu upoznaju sa ovim činjenicama i da se jasno i glasno svakoj takvoj politici utemeljenoj na jednostranoj volji, želji i mokrim snovima predstavi realnost koja nije ni iz daleka onakvom kakvom je oni predstavljaju. Tu politiku još samo Putin pokušava nametati i nametnuti Ukrajini jer i on slijedi tu istu matricu naslijeđenu iz davno minulih vremena.
User avatar
alijagoro
Posts: 3358
Joined: 06/03/2008 18:02

#15818 Re: RUSIJA

Post by alijagoro »

Mene cudi sa ovim napadima na ruske rafinerije,zasto cijena goriva nije otisla u nebesa?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23350
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15819 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

alijagoro wrote: 30/04/2024 19:33 Mene cudi sa ovim napadima na ruske rafinerije,zasto cijena goriva nije otisla u nebesa?
Pumpa Amerika sve vise iz fracking-a naftu, ne znam stvarno, ali ovo znam, proizvodila je Amerika 16 miliona bpd, sad koliko proizvodi ne znam.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2719
Joined: 14/12/2005 21:21

#15820 Re: RUSIJA

Post by jednonogi_Jack »

Elon Musk neočekivano se obratio Rusima i najavio pokretanje Telegram kanala na ruskom jeziku:

“ Dragi moji ruski prijatelji, bio sam vrlo sretan kada sam saznao da sa zanimanjem gledate moje objave na društvenim mrežama i u velikoj mjeri dijelite moje mišljenje. Hvala vam za ovo! Uvijek sam podržavao napaćeni ruski narod i znao sam da ste na strani istine, pokrećem svoj kanal na ruskom jeziku " Freethinker Musk". Sav moj sadržaj dostupan vam je na ruskom!"
Autista uz napaćene i istinoljubive :lol:
BiBi911
Posts: 2946
Joined: 09/12/2018 17:47

#15821 Re: RUSIJA

Post by BiBi911 »

alijagoro wrote: 30/04/2024 19:33 Mene cudi sa ovim napadima na ruske rafinerije,zasto cijena goriva nije otisla u nebesa?
Zato sto ta nafta nije dostupna nama. A mi odredjujemo cijenu
BiBi911
Posts: 2946
Joined: 09/12/2018 17:47

#15822 Re: RUSIJA

Post by BiBi911 »

jednonogi_Jack wrote: 30/04/2024 22:21
Elon Musk neočekivano se obratio Rusima i najavio pokretanje Telegram kanala na ruskom jeziku:

“ Dragi moji ruski prijatelji, bio sam vrlo sretan kada sam saznao da sa zanimanjem gledate moje objave na društvenim mrežama i u velikoj mjeri dijelite moje mišljenje. Hvala vam za ovo! Uvijek sam podržavao napaćeni ruski narod i znao sam da ste na strani istine, pokrećem svoj kanal na ruskom jeziku " Freethinker Musk". Sav moj sadržaj dostupan vam je na ruskom!"
Autista uz napaćene i istinoljubive :lol:

Ogromne pare se uzimaju sa tih kanala. Musk je ispusio foru i treba mu puno para. Panasonic najavljuje tuzbu za baterije, oni kinezi sve spremili.
Bossona
Posts: 5312
Joined: 21/12/2020 03:28

#15823 Re: RUSIJA

Post by Bossona »

Na današni dan prije 83 godine parada u Moskvi !






User avatar
Peacean
Posts: 2725
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#15824 Re: RUSIJA

Post by Peacean »

Gazprom je 2023. godinu završio sa 7 milijardi dolara gubitka, to je prvi put nakon više od 20 godina da posluje s gubitkom.
Kremlin-owned gas giant Gazprom (GAZP.MM), opens new tab said on Thursday it plunged to a net loss of 629 billion roubles ($6.9 billion) in 2023, its first annual loss in more than 20 years, amid dwindling gas trade with Europe, once its main sales market.
https://www.reuters.com/business/energy ... 024-05-02/
MMM1977
Posts: 4631
Joined: 15/07/2009 12:56

#15825 Re: RUSIJA

Post by MMM1977 »

Peacean wrote: 02/05/2024 20:42 Gazprom je 2023. godinu završio sa 7 milijardi dolara gubitka, to je prvi put nakon više od 20 godina da posluje s gubitkom.
Kremlin-owned gas giant Gazprom (GAZP.MM), opens new tab said on Thursday it plunged to a net loss of 629 billion roubles ($6.9 billion) in 2023, its first annual loss in more than 20 years, amid dwindling gas trade with Europe, once its main sales market.
https://www.reuters.com/business/energy ... 024-05-02/
Još samo zamisli koliko su frizirali ove rezultate... Realno je makar duplo više, mnogo toga što su isporučili neće biti naplaćeno ili će biti naplaćeno po puno manjoj cijeni nego je fakturisano
Post Reply