RUSIJA

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15701 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

Meni nije jasno kako su mogli uci preko Ukrajine? A tako nekako optuzise juce vec da su preko nje usli i pobjegli prema njoj ako sam dobro dnevnik upratio. Vec je malo isao taj narativ.
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#15702 Re: RUSIJA

Post by zilog »

MehmedPasaMoric wrote: 24/03/2024 00:20
konektovan wrote: 24/03/2024 00:02
MehmedPasaMoric wrote: 23/03/2024 23:49

Pa muslimani i jesu, nije tu nista pogresno receno... Bosnjaci su jedini muslimani na svijetu (mada ja licno smatram Bosnjake folklor muslimanima a ne pravim) koji podrzavaju Ukrajinu, a uz Albaniju i Tursku takodjer jedini muslimani koji zele da budu u NATO-u. Apsurdistan u svom punom sjaju
Hoces da kazes da su muslimani Indonezije, Malezije, Bangladesa, Pakistana, Afganistana, Azerbejdzana, Maroka, Alzira, Tunisa...Egipta, Qatara..Bahreina, Omana, Iraka,...svi oni protiv Ukrajine??
Nisu toliko protiv Ukrajine koliko su protiv zapada, a samim tim uz Rusiju... Realno govoreci musliman nema nijedan dobar razlog da podrzava zapad, nikad nista dobro muslimani nisu vidjeli od tog zapada, ne samo muslimani nego i komplet Afrika i vecina Juzne Amerike i Azije. To sto je Jevrej sa dna kace na celu Ukrajine takodjer ne pomaze
Misljenje "muslimana", koji nadje opravdanje/razlog da bude uz Rusiju i Putlera, je relevantno ko lanjski snijeg...

- Ako mogu preci preko 80.000 ubijenih civila-muslimana, sa artiljerijskim masakrima zbjegova, ravim ovim u Gazi, u drugom cecenskom ratu, pod direktom Putinovom komandom, preci ce, ili poput vas takvih - zaboraviti i sve drugo...
- Koga ruske trupe trenutno ubijaju po Africi? Jevreje? Krscane? NE!!!
- Koga su ruske trupe ubijale po Siriji? Jevreje? Krscane? NE!!!
Necu ni spominjati negiranje Genocida i rusenje BiH, jer je takvima to ionako posljednja rupa na svirali. Vazniji im je Seselj. ..

Zato je vase misljenje nebitno. Zbog neke svoje agende ste spremni pojesti i progutati... zabu...
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#15703 Re: RUSIJA

Post by HelaS »

https://www.logicno.com/politika/pogled ... vi-18.html

Piše komentar da je "očito se ne radi o ideološkom napadu, jer su se osobe predale, što nije bio slučaj s teroristima u prošlosti. Netko je teroriste nagovorio na teroristički čin, nudeći mi novac, o čemu osobe govore u videima iznad. Neki od njih su došli iz Turske.

Teroristi u ispitivanju tvrde da su naredbe dobivali preko Telegrama i da im je nuđen novac od strane osobe (Abdulah) koju su pratili preko kanala vjerskog sadržaja
".
User avatar
Peacean
Posts: 2690
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#15704 Re: RUSIJA

Post by Peacean »

HelaS wrote: 24/03/2024 12:14 https://www.logicno.com/politika/pogled ... vi-18.html

Piše komentar da je "očito se ne radi o ideološkom napadu, jer su se osobe predale, što nije bio slučaj s teroristima u prošlosti. Netko je teroriste nagovorio na teroristički čin, nudeći mi novac, o čemu osobe govore u videima iznad. Neki od njih su došli iz Turske.

Teroristi u ispitivanju tvrde da su naredbe dobivali preko Telegrama i da im je nuđen novac od strane osobe (Abdulah) koju su pratili preko kanala vjerskog sadržaja
".
I oni krenuli s outsourceingom, jeftinije i lakše im unajmiti budale nego sami pripremati svoje :izet:
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#15705 Re: RUSIJA

Post by HelaS »

Peacean wrote: 24/03/2024 12:22
HelaS wrote: 24/03/2024 12:14 https://www.logicno.com/politika/pogled ... vi-18.html

Piše komentar da je "očito se ne radi o ideološkom napadu, jer su se osobe predale, što nije bio slučaj s teroristima u prošlosti. Netko je teroriste nagovorio na teroristički čin, nudeći mi novac, o čemu osobe govore u videima iznad. Neki od njih su došli iz Turske.

Teroristi u ispitivanju tvrde da su naredbe dobivali preko Telegrama i da im je nuđen novac od strane osobe (Abdulah) koju su pratili preko kanala vjerskog sadržaja
".
I oni krenuli s outsourceingom, jeftinije i lakše im unajmiti budale nego sami pripremati svoje :izet:
Ko su "oni"?
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#15706 Re: RUSIJA

Post by sukis »

Sanjarko wrote: 24/03/2024 07:42 Meni nije jasno kako su mogli uci preko Ukrajine? A tako nekako optuzise juce vec da su preko nje usli i pobjegli prema njoj ako sam dobro dnevnik upratio. Vec je malo isao taj narativ.
Ja samo naglas razmisljam posto mi je neshvatljivo da su mogli toliko daleko stici u bijegu obzirom sta su uradili i koliko su se tamo zadrzali, znaci postoji li mogucnost da su namjerno pusteni da bjeze i da su praceni da se vidi na koju ce se stranu poceti izvlaciti kako bi Rusi mogli tako lakse doci do toga ko su narucioci ovog napada?

Inace ja licno mislim da je ovaj napad organizovan zbog unutrasnjeg previranja u Rusiji i da okvirno ne izlazi van granica Rusije osim mozda direktno egzekutora zlocina koji su regrutivani za novac.
User avatar
Peacean
Posts: 2690
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#15707 Re: RUSIJA

Post by Peacean »

Mislim da je policiji trebalo oko 90 minuta da reaguju i okruže objekat pa ti vidi...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18715
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#15708 Re: RUSIJA

Post by SmokingMan »

Kako je "Abdullah", ma kod god on bio, nasamario novake koji su željeli možda da dokažu svoju lojalnost na pogrešan način.
Da li lojalnost "islamu" ili nekom guruu sa izvitoperenim tumačenjem istog, koji je posredovao njihovoj tragediji, ili recimo čistoj lojalnost isključivo prema novcu. Što je obično odlika kriminalaca, profesionalnih ubica i sl.
Vidjeli smo što smo vidjeli, ko je "Abdullah" nikada nećemo saznati, kako se sve bukvalno odvilo u roku od 24 sata, od samog tetorističkog napada pa do hyper hapšenja, je još kontraverznije.
I kako su pojedicni mogli bez gotovo ikakvog straha prići i snimati razbacane leševe na samom ulazu u teatar.
I stotine pitanja koje bi postavili da smo imali uvid u čitav vremenski tog događaja.
Čekat ćemo, pa šta god da iz ovoga da izađe kao poslijedica.
Jer ionako sve je "užurbano" i niko nema vremena baviti se uzrocima.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15709 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

sukis wrote: 24/03/2024 13:20
Sanjarko wrote: 24/03/2024 07:42 Meni nije jasno kako su mogli uci preko Ukrajine? A tako nekako optuzise juce vec da su preko nje usli i pobjegli prema njoj ako sam dobro dnevnik upratio. Vec je malo isao taj narativ.
Ja samo naglas razmisljam posto mi je neshvatljivo da su mogli toliko daleko stici u bijegu obzirom sta su uradili i koliko su se tamo zadrzali, znaci postoji li mogucnost da su namjerno pusteni da bjeze i da su praceni da se vidi na koju ce se stranu poceti izvlaciti kako bi Rusi mogli tako lakse doci do toga ko su narucioci ovog napada?

Inace ja licno mislim da je ovaj napad organizovan zbog unutrasnjeg previranja u Rusiji i da okvirno ne izlazi van granica Rusije osim mozda direktno egzekutora zlocina koji su regrutivani za novac.
Preko Tadžikistana ušli danas javlja ili su iz njega ali povlačenje prema Ukrajini me čudi.

U Ukrajini rat, granice od vojske itd, čuvane samo tako i sl, još gdje je Moskva, a gdje je Ukrajina daljinom.

Tako da me i buni ovo sve.
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#15710 Re: RUSIJA

Post by ragib »

jeza u ledja wrote: 24/03/2024 01:27
ragib79 wrote: 24/03/2024 00:25. Pojavit ce se u Mekki, jasno ce biti muslimanima da je on to, uglavnom ce ga prihvatiti obican narod koji ce se boriti u njegovim redovima a vladari ce mu se suprostaviti, dok ne budu pokoreni, ispunit ce zemlju pravdom.
Kako mislis “boriti”? O kakvoj borbi i pokoravanju pricas? U vidu cega se ogleda ta borba?
Pa muslimani nece onda biti razjedinjeni, nece se priblizavati tudjim interesima, nece gledati stvari sta je vece zlo, imati ce svog vodju I bit ce obavezni pratiti njegove naloge a ne naloge Natoa, eu, bricsa, una, nacionalnih drzava itd.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#15712 Re: RUSIJA

Post by Piaty »

ragib wrote: 24/03/2024 17:49
jeza u ledja wrote: 24/03/2024 01:27
ragib79 wrote: 24/03/2024 00:25. Pojavit ce se u Mekki, jasno ce biti muslimanima da je on to, uglavnom ce ga prihvatiti obican narod koji ce se boriti u njegovim redovima a vladari ce mu se suprostaviti, dok ne budu pokoreni, ispunit ce zemlju pravdom.
Kako mislis “boriti”? O kakvoj borbi i pokoravanju pricas? U vidu cega se ogleda ta borba?
Pa muslimani nece onda biti razjedinjeni, nece se priblizavati tudjim interesima, nece gledati stvari sta je vece zlo, imati ce svog vodju I bit ce obavezni pratiti njegove naloge a ne naloge Natoa, eu, bricsa, una, nacionalnih drzava itd.
Ragibe, slažeš li se ti sa svim onim šta kaže Imran Hosein?

Da ili ne?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45292
Joined: 29/12/2005 01:20

#15713 Re: RUSIJA

Post by jeza u ledja »

ragib wrote: 24/03/2024 17:49
jeza u ledja wrote: 24/03/2024 01:27
ragib79 wrote: 24/03/2024 00:25. Pojavit ce se u Mekki, jasno ce biti muslimanima da je on to, uglavnom ce ga prihvatiti obican narod koji ce se boriti u njegovim redovima a vladari ce mu se suprostaviti, dok ne budu pokoreni, ispunit ce zemlju pravdom.
Kako mislis “boriti”? O kakvoj borbi i pokoravanju pricas? U vidu cega se ogleda ta borba?
Pa muslimani nece onda biti razjedinjeni, nece se priblizavati tudjim interesima, nece gledati stvari sta je vece zlo, imati ce svog vodju I bit ce obavezni pratiti njegove naloge a ne naloge Natoa, eu, bricsa, una, nacionalnih drzava itd.
Nisi mi odgovorio na pitanje o kakvoj borbi i pokoravanju pricas.
User avatar
Peacean
Posts: 2690
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#15714 Re: RUSIJA

Post by Peacean »

Ne dirajte nam ragiba, bilo bi dosadno bez njega :D
User avatar
eltroxin
Posts: 2061
Joined: 30/08/2009 23:35

#15715 Re: RUSIJA

Post by eltroxin »

jeza u ledja wrote: 24/03/2024 19:05
ragib wrote: 24/03/2024 17:49
jeza u ledja wrote: 24/03/2024 01:27

Kako mislis “boriti”? O kakvoj borbi i pokoravanju pricas? U vidu cega se ogleda ta borba?
Pa muslimani nece onda biti razjedinjeni, nece se priblizavati tudjim interesima, nece gledati stvari sta je vece zlo, imati ce svog vodju I bit ce obavezni pratiti njegove naloge a ne naloge Natoa, eu, bricsa, una, nacionalnih drzava itd.
Nisi mi odgovorio na pitanje o kakvoj borbi i pokoravanju pricas.
“Ragib” je prisegno.. :run:
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#15716 Re: RUSIJA

Post by billy organ »

Ragib gledao izgleda onaj the arrivals.
User avatar
Point.
Posts: 27801
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15717 Re: RUSIJA

Post by Point. »

A šta Nagib kaže?
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#15718 Re: RUSIJA

Post by HelaS »

ragib wrote: 24/03/2024 17:49 ..........
Pa jebote, jesi li ti stvarno toliko drzak, vidiš li da su pobrisani svi trol postovi, i ti opet isto o muslimanima :?
mishic
Posts: 6309
Joined: 28/04/2011 16:29

#15719 Re: RUSIJA

Post by mishic »

Ruska interpretacija terorističkog čina u Moskvi ravna je konstataciji da je "lopov ukrao nešto što mi je otuđeno". I uz to još da znam ko me mrzi pa mu je to pomogao. Ništa bolja, preciznija i detaljnija verzija nije sve ono što su Rusi do sada smislili i iznijeli u javnost.

Nemoć njihovih sigurnosnih službi, bruka i poniženje koje su one doživjele i to ne samo tokom ovoga terorističkog čina nego već godinama takva je da je i bruka njihove armije sitnica naspram ovoga. Sada da bi se to prikrilo valja iskonstruisati scenarije koji će neku imaginarnu silu predstaviti armagedonskom. To je kao i onaj slučaj nošenja svečanih uniformi tokom agresije na Ukrajinu.

Eh a sada iz svih interpretacija i detalja valja uprti prst u one koji zaslužuju odmazdu već samim tim što postoje. Viđeno i prepoznatljivo!!!
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#15720 Re: RUSIJA

Post by HelaS »

mishic wrote: 24/03/2024 20:58 Ruska interpretacija terorističkog čina u Moskvi ravna je konstataciji da je "lopov ukrao nešto što mi je otuđeno". I uz to još da znam ko me mrzi pa mu je to pomogao. Ništa bolja, preciznija i detaljnija verzija nije sve ono što su Rusi do sada smislili i iznijeli u javnost.

Nemoć njihovih sigurnosnih službi, bruka i poniženje koje su one doživjele i to ne samo tokom ovoga terorističkog čina nego već godinama takva je da je i bruka njihove armije sitnica naspram ovoga. Sada da bi se to prikrilo valja iskonstruisati scenarije koji će neku imaginarnu silu predstaviti armagedonskom. To je kao i onaj slučaj nošenja svečanih uniformi tokom agresije na Ukrajinu.

Eh a sada iz svih interpretacija i detalja valja uprti prst u one koji zaslužuju odmazdu već samim tim što postoje. Viđeno i prepoznatljivo!!!
Teško je spriječiti dobro organizirani terorizam. Donekle je moguće uz dojavu insajdera, ali ako ona izostane, onda se dešavaju ovakve situacije.

Ovaj moskovski terorizam ima i te nelogičnosti i besmisao terorizma u prostoru od 300 km od mjesta izvršenja do hapšenja terorista, pa uz to sva četvorica izvršilaca zajedno, i još bijeg prema Ukrajini. I da teroristi pokriveni Islamom, u njihovoj borbi protiv hrišćanstva, ne izgovaraju vjerske pokliče, da nemaju "završno" oružje kod sebe, itd. Početnik, ako organizira terorostičku akciju, ne bi napravio ovakve i naivne propuste :-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45292
Joined: 29/12/2005 01:20

#15721 Re: RUSIJA

Post by jeza u ledja »

Kakva je to drzava ne bi cudilo da je ovo neki tajkunski obracun sa vlasnikom dvorane.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#15722 Re: RUSIJA

Post by HelaS »

jeza u ledja wrote: 24/03/2024 21:20 Kakva je to drzava ne bi cudilo da je ovo neki tajkunski obracun sa vlasnikom dvorane.
Država im je takva da u ovom trenutku njihova vlast jebe pola Svijeta, i niko im ništa ne može. Ta američka visina s koje se posmatra Rusija može biti i kobna
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#15723 Re: RUSIJA

Post by Hendrix »

HelaS wrote: 24/03/2024 21:25
jeza u ledja wrote: 24/03/2024 21:20 Kakva je to drzava ne bi cudilo da je ovo neki tajkunski obracun sa vlasnikom dvorane.
Država im je takva da u ovom trenutku njihova vlast jebe pola Svijeta, i niko im ništa ne može. Ta američka visina s koje se posmatra Rusija može biti i kobna
Pa problem Amerike je sto imaju pola vlade i koliko miliona stanovnika koji su u borbi protiv vlastitog predsjednika i pushe rusku propagandu. Prosla su vremena kad je USA bila ujedinjena u misljenju da je Rusija neprijatelj.

Trump je nesto najbolje sto se Rusiji moglo desiti.
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#15724 Re: RUSIJA

Post by ragib »

Piaty wrote: 24/03/2024 18:55
ragib wrote: 24/03/2024 17:49
jeza u ledja wrote: 24/03/2024 01:27

Kako mislis “boriti”? O kakvoj borbi i pokoravanju pricas? U vidu cega se ogleda ta borba?
Pa muslimani nece onda biti razjedinjeni, nece se priblizavati tudjim interesima, nece gledati stvari sta je vece zlo, imati ce svog vodju I bit ce obavezni pratiti njegove naloge a ne naloge Natoa, eu, bricsa, una, nacionalnih drzava itd.
Ragibe, slažeš li se ti sa svim onim šta kaže Imran Hosein?

Da ili ne?
Imrana jako slabo pratim tako da ne znam bas kakve on sve stavove ima. Vise pratim politicka zbivanja ajb I drugim medijima situaciju u Palestini pa to uglavnom najvise utice na moje stavove prema zapadu I recimo Putinu. I kad pogledam kako je taj zapad podrzavao s.arabiju protiv Jemena pa izrael kako podrzava ISIL protiv hezbollaha dolazim do zakljucka da osovina izrael, amerika, arapske zemlje uglavnom ratuju protiv organizacija koje na neki nacin cine otpor protiv genocida u palestini. Svakako tu ukljucujem I j.afriku, irsku.
Najvise mi je odgovarao rahmetli Mahumt Karalic on je bio najveci alim na nasim prostorima.
Last edited by ragib on 24/03/2024 21:51, edited 2 times in total.
User avatar
Peacean
Posts: 2690
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#15725 Re: RUSIJA

Post by Peacean »

Post Reply