Rusi se Borcev Stadion

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#1 Rusi se Borcev Stadion

Post by Dado dijasporitus »

Ruše Borčev stadion i grade parlament RS
Dragan Risojević

27.05.2008 20:06

BANJALUKA - Vlasti Republike Srpske odlučile su da podignu novu zgradu entitetskog parlamenta u Banjaluci na lokaciji Gradskog stadiona, u neposrednoj blizini novog Vladinog kompleksa, izjavio je juče Milorad Dodik, premijer RS.


Poslije jučerašnje sjednice Vlade, posveće rezultatima i planovima njegovog kabineta, Dodik je prvi put zvanično obznanio plan rušenja Borčevog stadiona i gradnje novog, u neposrednoj blizini univerzitetskog kampusa.

Prema njegovim riječima, gradske vlasti već pripremaju projekt izgradnje novog stadiona, kako bi, poslije toga, mogao da bude porušen stari stadion i na njegovom mjestu nikla nova zgrada parlamenta, uz niz pratećih reprezentativnih objekata.

Plan je da u Ulici olimpijskih pobjednika, uz novu zgradu parlamenta, budu podignuti i koncertna dvorana i reprezentativni hotel, što bi cijelu ulicu, uz novu zgradu Vlade, učinilo rezidencijalnim središtem.

Nakon sjednice, koju je zakazao Rajko Kuzmanović, predsjednik RS, Dodik je najavio da će nova zgrada biti izgrađena u mandatu aktuelne vlade i da se očekuje da bi za godinu do godinu i po dana mogao biti izgrađen novi stadion, kako bi bila oslobođena lokacija za gradnju parlamenta. .......................
Zna li neko sta vise o ovome, gdje ce i koliki ce biti novi stadion.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#2 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by banjaluka078 »

Dado, ovo se ima u planu na banjaluckom polju :

Image

Image

Image

Image

Image
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#3 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Dado dijasporitus »

banjaluka078 wrote:Dado, ovo se ima u planu na banjaluckom polju :

Image

Image

Image

Image

Image
25000. :? Vidim da se nista dugorocno ne planira. Stadioni se grade da traju barem 50 godina a do tada bi BL trebala imati blizu pola miliona stanovnika. Osim ako opet nebude kakav pogrom.
:roll:

Predpostavljam da ga barem grade po UEFA-inim standardima.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#4 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by banjaluka078 »

Ne znam, u stvari, puno o ovom projektu. Dugo se o tome samo pricalo i da Miletu nije palo na um da vec tako brzo pravi parlament pored Mordora, pardon, zgrade Vlade, :D vjerovatno bi se taj sportski kompleks jos dugo cekao.

Pronadjoh i ovaj link: http://www.banjaluka.rs.ba/katalog/srp/ ... 3/opis.htm
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by karanana »

daj boze da ovo urade. iako sigurno opet pljackaju kao sto su sa zgradom vlade, ovi planovi za ovaj stadion izgledaju dobro i daj boze da izgrade kakav fin natkriveni. 25000 je taman. nikad on nece biti pun. evo na tekme sarajeva i zelje dodje po 2-3 hiljade ljudi, na derbi dodje 10 hiljada, a sarajevo ima pola miliona ljudi, tako da je bolje da je stadion manji ali da je uradjen kako treba.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#6 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by pirmin »

banjaluka078 wrote: ovo se ima u planu na banjaluckom polju :

Ronhil-krme polako ali sigurno sve odvuce u pravcu New Laktasa.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#7 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Luke Perry »

Uh kad reprezentacija zaigra na novom stadionu :D
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#8 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by location »

Luke Perry wrote:Uh kad reprezentacija zaigra na novom stadionu :D
Banjalucko Polje ce postati novo Biljno Polje !!!!! :D
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#9 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Epitop »

Zvjezdan Turkić arhitekta iz Zenice je radio projekat za novi stadion u Banja Luci, navodno bi trebali da finansiraju neki naši biznismeni iz inostranstva koji bi u sklopu stadiona pravili i poslovni centar sa nekim zgradama. Ljudi koji su vidjeli projekat kažu da bi stadion i taj kompleks činili jednu cjelinu i kažu da su ultra modernog dizajna. :lol:
U svakom slučaju napredak za sve, da i grad veličine BL dobije normalan stadion.
gradska toplana
Posts: 166
Joined: 04/01/2008 23:43

#10 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by gradska toplana »

Neka traktorista napravi sebi stadion u Laktasima jer ionako banjaluckog Borca nema od 1992 god.Sadasnji tim koji se skriva iza imena starog Borca je ZMIJANJE.I neka ih traktorista ugosti da igraju u Laktasima pa neka bude selo-veselo.
:run:
laku noć
Posts: 580
Joined: 09/04/2008 15:09
Location: ulica

#11 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by laku noć »

Luke Perry wrote:Uh kad reprezentacija zaigra na novom stadionu :D
U Banja Luci to ne mogu isčekati :D
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#12 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Stari »

Eh...cuj ruse stadion ... pa nije bas da mi je zao jer , moram priznati da nikad nisam bio navijac Borca (sto je i prirodno jer nisam iz Banjaluke) ...ali zbog one dramaticne kup utakmice ljeta gospodnjeg 1985 kad smo vas na penale izbacili -vas- pseudoprofesionalce -Mi- originalni amateri...Ne bih u Banjaluku dosao nikad kao turista ako nebi bilo starog borcevog stadiona ... :D BSK-a smo tukli cesce tako :D tako da njihovo i Naprijedovo igraliste i nemaju neku istorijsku vrijednost... u mojim ocima. Ali svaka cast , ako naprave onako nesto kao na onim maketama ...bojim se da ne bude kao i sa zeljeznickom stanicom i hotelom Palace... koje su jedno 20-godina gradili...ali kao sto rekoh nisam Banjalucanin pa mi to i ne pada bas tako tesko.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#13 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Luke Perry »

Opasno se Dodo sa svojim drzavnim institucijama priblizava stadionu. Mozda misli operu praviti :D
http://www.panoramio.com/photo/2324385
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#14 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Stari »

Luke Perry wrote:Opasno se Dodo sa svojim drzavnim institucijama priblizava stadionu. Mozda misli operu praviti :D
http://www.panoramio.com/photo/2324385
Cekaj malo , pa zar u uvodnoj napomeni nije receno da se tu planira izgraditi zgrada skupstine (oliti parlamenta) ? Ili ti to mislis... onako u duhu funkcionalizma... strpati skupstinu i operu pod isti krov... :roll: haman bi moglo i tako - imajuci u vidu sve okolnosti :roll: ...samo nema smisla. Skupstinu treba staviti tu ...a operu ...u Laktase. Ili obratno.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#15 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Luke Perry »

Ma opera ili skupstina... Dodo pravi drzavu :-)
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#16 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by pjega »

Jos malo, ne znam da li cu moci ista prepoznati u gradu, ako se ikada odlucim ponovo ga posjetiti nakon toliko godina. :|
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#17 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Dado dijasporitus »

Stari wrote:Eh...cuj ruse stadion ... pa nije bas da mi je zao jer , moram priznati da nikad nisam bio navijac Borca (sto je i prirodno jer nisam iz Banjaluke) ...ali zbog one dramaticne kup utakmice ljeta gospodnjeg 1985 kad smo vas na penale izbacili -vas- pseudoprofesionalce -Mi- originalni amateri...Ne bih u Banjaluku dosao nikad kao turista ako nebi bilo starog borcevog stadiona ... :D BSK-a smo tukli cesce tako :D tako da njihovo i Naprijedovo igraliste i nemaju neku istorijsku vrijednost... u mojim ocima. Ali svaka cast , ako naprave onako nesto kao na onim maketama ...bojim se da ne bude kao i sa zeljeznickom stanicom i hotelom Palace... koje su jedno 20-godina gradili...ali kao sto rekoh nisam Banjalucanin pa mi to i ne pada bas tako tesko.
Meni je malo zao jer je to stadion gdje sam gledao svoju prvu utakmicu a bio sam jednom i na sletu iako to nije bas nesto za pohvaliti se :D . Mada ako zaista naprave onaj drugi po standardima UEFA-e da bog da i BiH repka jednom zaigrala u BL. Palas se gradi skoro 30 godina. Nevjerujem vise da ce ga za moga vakta dovrsiti :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#18 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by pirmin »

Stari wrote: i Naprijedovo igraliste i nemaju neku istorijsku vrijednost... .
Auuu kakva je ovo uvreda za sve nas - djecu Mejdana :x

Koji ste vi to "Old Trafford" imali?-cisto da znam jedinicu mjere.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#19 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Luke Perry »

Pusti Starog. Jos nije prezalio neulazak Rudara u prvu saveznu ligu onda nekad 88, ako se ne varam.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#20 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Stari »

Simpatisao sam zeleno-crne rudare iz Ljubije..igrali su stvarno najbolji nogomet u opstini...ipak valja priznati nikad nisam bio njihov navijac...a sto je u ovom kontextu cinimise vaznije...FK Rudar ..? 88-e...ulazak u prvu ligu ?...e ...a o cemu ti to svega ti? ...FK Rudar Ljubija (Prijedor) je igrao kvalifikacije za prvu ligu -to je istina ...ali ne 1988 ...nego, ako me pamcenje ne vara 1970/71 i FK Borac (BL) s tim stvarno ne bi trebao imati nikakve veze buduci da se tada radilo timu FK Buducnost iz Titograda (ili ono bi OFK Proleter iz Zrenjanina ---? ). I na kraju ne bi bilo zgoreg dodati ...ne , nisam mislio na letece Ljubijance u zelenim dresovima (ne mogu se sjetiti jesu li vas oni ikad nategnuli tamo u Boriku)...mislim na nebesko-modre amatere -OFK Berek ...e da :lol: ...upravo njih ...na penale su vam ga zgarili u kupu SFRJ vrelog ljeta 1985-te... tu, bas na tom stadionu o kojem je ovdje rijec.... a rekoh BSK-a i Naprijeda smo tukli vise puta ...Borca samo jednom.
gradska toplana
Posts: 166
Joined: 04/01/2008 23:43

#21 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by gradska toplana »

Evo nama prijedorskog horoza u avliji,de neka se malo iskukurice. :run:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#22 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by karanana »

probavam da upratim sta se desava sa ovim projektom ali iz ovih vasih postova gore ne vidim. da li je projekat usvojen? da li je gradnja pocela? ustvari, hoce li to biti na istom mjestu gdje je i sadasnji stadion? onda vjerovatno nista nije pocelo jer stari nije srusen. zna li se u tom slucaju kad ce se ovo zapoceti i gdje ce borac igrati dok se stadion ne zavrsi?
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#23 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by Epitop »

Jedan moj drug je prošle sedmice nosio u BL projekat novog stadiona koji je uradila njegova firma. Izabrana su 4 projekta za stadion i to firma iz Zenice, Grčke, Rusije i Njemačke. Stadion če se praviti na novom mjestu, a ovaj se najvjerovatnije ruši.
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#24 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by samo_ti »

Nadam se da ce napraviti stadion......i to dobar....
mislim da BL kao grad zasluzuje da ima jedan dobar stadion.....i aBd da nasa repka tamo zaigra......
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#25 Re: Rusi se Borcev Stadion

Post by bosss »

Image

Image
Post Reply