Rumunija ustala protiv korupcije

Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#51 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Hamolj »

hrasno38 wrote: Ja pozivao na ubistvo :? Ti si pravi izdanak malih zelenih koji od muhe napravi medjeda!!!! A o cemu ti u stvari pricas ovdje na temi o protestima u Rumuniji i ko je sta dobro uradio......djeca ti se smiju moj Reufe....
Teško je diskutovati s ljudima koji se ne žele osvrnuti oko sebe. Drugi su započeli temu o mogućnostima sličnih protesta u našoj zemlji, ja sam se samo nadovezao.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#52 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Hamolj »

Dasi wrote:
Sta je to dobro uradila ova SDA "najbolja vlada od rata"?
Možete ignorisati, ali primjetno je da se broj zaposlenih dosta povećao. Koliko znam, da ne bude šuplja i po makroekonomskim pokazateljima bilježimo porast GDP-a.
User avatar
hrasno38
Posts: 31409
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#53 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by hrasno38 »

Dasi wrote:Sta je to dobro uradila ova SDA "najbolja vlada od rata"?
Zavrnula vodu i po tome smo jedinstveni u citavoj Evropi!! Jedini glavni grad u kojem ne mozes kenjati poslije 24.00 nego stisni i cekaj 5 ujutro. Uspjeh u pizdu materinu + navozasmo se novim dionicama autoputa ali zato je ekspresno smjenjen covjek u cijem mandatu su se putevi gradili u tri smjene.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#54 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by bersK »

Stani majstore, jel ti upravo hoćeš da mi kažeš kako je SDA iznenada doživjela overturn i počela da radi za državu? Jesi li uredan druže? Hrvati i Srbi su nama odavno pobjegli što se tiče svega. Samo što to sebi ne možemo priznati.
Last edited by bersK on 03/02/2017 00:28, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31409
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#55 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by hrasno38 »

Hamolj wrote:
Dasi wrote:
Sta je to dobro uradila ova SDA "najbolja vlada od rata"?
Možete ignorisati, ali primjetno je da se broj zaposlenih dosta povećao. Koliko znam, da ne bude šuplja i po makroekonomskim pokazateljima bilježimo porast GDP-a.
da ti nisi Sebiji sta u rodu ziv bio :?

http://dnevni-list.ba/web1/radoncic-pla ... 000-ljudi/
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#56 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Slo Burner »

Iskoristio bih priliku da popljujem ovu najbolju vladu do sad i da im jebem mamicu milu :bih: :bih:
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#57 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Hamolj »

bersK wrote: Stani majstore, jel ti upravo hoćeš da mi kažeš kako je SDA iznenada doživjela overturn i počela da radi za državu? Jesi li uredan druže? Hrvati i Srbi su nama odavno pobjegli što se tiče svega. Samo što to sebi ne možemo priznati.
Očigledno ne poznaješ prilike u susjedstvu...
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#58 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Hamolj »

hrasno38 wrote:
Hamolj wrote:
Dasi wrote:
Sta je to dobro uradila ova SDA "najbolja vlada od rata"?
Možete ignorisati, ali primjetno je da se broj zaposlenih dosta povećao. Koliko znam, da ne bude šuplja i po makroekonomskim pokazateljima bilježimo porast GDP-a.
da ti nisi Sebiji sta u rodu ziv bio :?

http://dnevni-list.ba/web1/radoncic-pla ... 000-ljudi/
:lol: :lol: :lol:

nemoj više, dotukao si me sa Fahrom :lol:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#59 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by bersK »

Evo zamolićemo našeg druga i bota Hamolja da nam napiše 20 čistih činjenica po kojima je vlada zelenih minderaša unaprijedila život u BiH, ali da nam ne šalje linkove sa portala Saff, Faktor, Novihorizonti, Slobodna Bosna i tako tih
User avatar
hrasno38
Posts: 31409
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#60 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by hrasno38 »

hrasno38 wrote:da ti nisi Sebiji sta u rodu ziv bio :?

http://dnevni-list.ba/web1/radoncic-pla ... 000-ljudi/
:lol: :lol: :lol:
Hamolj wrote:nemoj više, dotukao si me sa Fahrom :lol:
Pa zar nije Fahro u koaliciji sa Bakirom i na vlasti. Da vam nije bilo Fahre bili bi na vlasti ali svojoj kuci...
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#61 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Dasi »

Hamolj wrote:
Dasi wrote:
Sta je to dobro uradila ova SDA "najbolja vlada od rata"?
Možete ignorisati, ali primjetno je da se broj zaposlenih dosta povećao. Koliko znam, da ne bude šuplja i po makroekonomskim pokazateljima bilježimo porast GDP-a.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-je- ... /170202020

Hajmo dalje. Vodu je hrasno spomenuo. Sta jos?
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#62 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Hamolj »

bersK wrote:Evo zamolićemo našeg druga i bota Hamolja da nam napiše 20 čistih činjenica po kojima je vlada zelenih minderaša unaprijedila život u BiH, ali da nam ne šalje linkove sa portala Saff, Faktor, Novihorizonti, Slobodna Bosna i tako tih
Nisam hrasno da kao relevantne izvore uzimam jebivjetra Fahrudina Radončića. Čekam još da Šešelja i Karadžića počne citirati. Jarane ja bolju situaciju vidim po svom okruženju, svojoj porodici, svome društvu. Do unazad godinu-dvije niko od nas nije radio. Nisi mogao maštati ni o čemu. Završiš fakultet i prijaviš se na biro. Sad su se svi zaposlili (niko u državnoj firmi). Više niko nema finansijskih problema, a sve su mladi ljudi. I svi vi koji po forumu ovdje kukate u stvarnom životu dobro živite, ali očigledno vam život nije zanimljiv pa ste odlučili frustracije liječiti ovdje. Alergičan sam na ovaj balijski pesimizam.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#63 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by bersK »

Dasi wrote:
Hamolj wrote:
Dasi wrote:
Sta je to dobro uradila ova SDA "najbolja vlada od rata"?
Možete ignorisati, ali primjetno je da se broj zaposlenih dosta povećao. Koliko znam, da ne bude šuplja i po makroekonomskim pokazateljima bilježimo porast GDP-a.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-je- ... /170202020

Hajmo dalje. Vodu je hrasno spomenuo. Sta jos?
Registracija auta, minimum 5 pucnjava u šeheru dnevno, istjerivanje mladih iz zemlje, nasilno useljivanje Arapa, dodatno plaćanje putarine za vozila na ekološka goriva, par nepar, "Naš narod previše novca troši na luksuzne stvari.". Hoćemo još? Može. Oslobađanje Arsle, izgradnja 0 km autoputa, uvođenje parafiskalnih poreza, davanje dokazanom krimosu Galijaševiću nagradu "Najnačelnik"...
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#64 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Hamolj »

Dasi wrote:
Hamolj wrote:
Dasi wrote:
Sta je to dobro uradila ova SDA "najbolja vlada od rata"?
Možete ignorisati, ali primjetno je da se broj zaposlenih dosta povećao. Koliko znam, da ne bude šuplja i po makroekonomskim pokazateljima bilježimo porast GDP-a.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-je- ... /170202020

Hajmo dalje. Vodu je hrasno spomenuo. Sta jos?
Za vodu se i ja slažem, ali to je problem Sarajeva, a ne moj. Mi u manjim sredinama ne znamo šta je redukcija, jbg.

Ovo iseljavanje okači mačku o rep. Ima ga, ali ne u tolikoj mjeri koliko se ovdje spominje. Očigledno ne znaš šta su demografska kretanja i koliko migracije utiču na njih, a kod nas ipak nema tolikih padova koliko bi ih trebalo biti da je ovoliko ljudi iselilo. Hrvatska je samo prošle godine imala 1500 živorođenih manje, a BiH oko 200 čini mi se. Priča je da iseljavaju mladi, pa ko onda pravi djecu ? :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#65 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by uglavnomja »

Image
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#66 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by bersK »

Hamolj wrote:
bersK wrote:Evo zamolićemo našeg druga i bota Hamolja da nam napiše 20 čistih činjenica po kojima je vlada zelenih minderaša unaprijedila život u BiH, ali da nam ne šalje linkove sa portala Saff, Faktor, Novihorizonti, Slobodna Bosna i tako tih
Nisam hrasno da kao relevantne izvore uzimam jebivjetra Fahrudina Radončića. Čekam još da Šešelja i Karadžića počne citirati. Jarane ja bolju situaciju vidim po svom okruženju, svojoj porodici, svome društvu. Do unazad godinu-dvije niko od nas nije radio. Nisi mogao maštati ni o čemu. Završiš fakultet i prijaviš se na biro. Sad su se svi zaposlili (niko u državnoj firmi). Više niko nema finansijskih problema, a sve su mladi ljudi. I svi vi koji po forumu ovdje kukate u stvarnom životu dobro živite, ali očigledno vam život nije zanimljiv pa ste odlučili frustracije liječiti ovdje. Alergičan sam na ovaj balijski pesimizam.

Kako samo imamo obraza bit pesimisti pička li nam materina rastrošna? :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.biznisinfo.ba/bloomberg-bosn ... a-svijetu/
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#67 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Dasi »

Hamolj wrote:
bersK wrote:Evo zamolićemo našeg druga i bota Hamolja da nam napiše 20 čistih činjenica po kojima je vlada zelenih minderaša unaprijedila život u BiH, ali da nam ne šalje linkove sa portala Saff, Faktor, Novihorizonti, Slobodna Bosna i tako tih
Nisam hrasno da kao relevantne izvore uzimam jebivjetra Fahrudina Radončića. Čekam još da Šešelja i Karadžića počne citirati. Jarane ja bolju situaciju vidim po svom okruženju, svojoj porodici, svome društvu. Do unazad godinu-dvije niko od nas nije radio. Nisi mogao maštati ni o čemu. Završiš fakultet i prijaviš se na biro. Sad su se svi zaposlili (niko u državnoj firmi). Više niko nema finansijskih problema, a sve su mladi ljudi. I svi vi koji po forumu ovdje kukate u stvarnom životu dobro živite, ali očigledno vam život nije zanimljiv pa ste odlučili frustracije liječiti ovdje. Alergičan sam na ovaj balijski pesimizam.
Istina zivim dobro, a jel to znaci da ne smijem reagovati kad vidim da drugi oko mene ne zive dobro? Ja znam i dosta ljudi koji su otkaze dobili, sta sa njima? Smanjujete broj nezaposlenih tako sto raja ode vani i sto skidate ljude sa biroa. Jesi li se zapitao sto raja ide vani? Jesi li se zapitao ako nedajboze opet bude rata ko ce da cuci u rovu? Penzioneri? Jesi li se zapitao kad ode vecina ove mladosti ko ce nama penziju zaradjivati?
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#68 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Hamolj »

bersK wrote:
Registracija auta, minimum 5 pucnjava u šeheru dnevno, istjerivanje mladih iz zemlje, nasilno useljivanje Arapa, dodatno plaćanje putarine za vozila na ekološka goriva, par nepar, "Naš narod previše novca troši na luksuzne stvari.". Hoćemo još? Može. Oslobađanje Arsle, izgradnja 0 km autoputa, uvođenje parafiskalnih poreza, davanje dokazanom krimosu Galijaševiću nagradu "Najnačelnik"...
Pa to je sve problem Sarajeva, ne prenosi ga na širu okolinu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31409
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#69 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by hrasno38 »

Hamolj wrote:
bersK wrote:Evo zamolićemo našeg druga i bota Hamolja da nam napiše 20 čistih činjenica po kojima je vlada zelenih minderaša unaprijedila život u BiH, ali da nam ne šalje linkove sa portala Saff, Faktor, Novihorizonti, Slobodna Bosna i tako tih
Nisam hrasno da kao relevantne izvore uzimam jebivjetra Fahrudina Radončića. Čekam još da Šešelja i Karadžića počne citirati. Jarane ja bolju situaciju vidim po svom okruženju, svojoj porodici, svome društvu. Do unazad godinu-dvije niko od nas nije radio. Nisi mogao maštati ni o čemu. Završiš fakultet i prijaviš se na biro. Sad su se svi zaposlili (niko u državnoj firmi). Više niko nema finansijskih problema, a sve su mladi ljudi. I svi vi koji po forumu ovdje kukate u stvarnom životu dobro živite, ali očigledno vam život nije zanimljiv pa ste odlučili frustracije liječiti ovdje. Alergičan sam na ovaj balijski pesimizam.
hahahha sine gdje ti zivis.....ajde ti pogledaj kroz prozor da ti nisi ipak negdje u dijaspori a ovo sto si sve napisao sanjas. Ooooooo hljeb ti jebem SDA za 20 i kusur godina evo konkretno u Sarajevu nije napravila ni jednu jedinu fabriku a sve one koje su ostale koliko toliko za upotrebu je dovela do totalnog gasenja. SDA je u ekonomskom smislu za F BiH isto ono sto je bio SDS u ratnom smislu za BiH. I da naravno dobili ste poslove vi SDA botovi a bilo koje drugo dijete da dodje na konkurs bilo gdje a da nije clan neke od vladajucih stranki dobit ce posao tamo negdje pred penziju.
Niko u drzavnoj firmi :? :? :? :? :? :? :? Nisi ti ti sine jos odrastao.....a i razumijem nestasice vode pa se nemas cim zaljevati!!!!
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#70 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by bersK »

Hamolj wrote:
bersK wrote:
Registracija auta, minimum 5 pucnjava u šeheru dnevno, istjerivanje mladih iz zemlje, nasilno useljivanje Arapa, dodatno plaćanje putarine za vozila na ekološka goriva, par nepar, "Naš narod previše novca troši na luksuzne stvari.". Hoćemo još? Može. Oslobađanje Arsle, izgradnja 0 km autoputa, uvođenje parafiskalnih poreza, davanje dokazanom krimosu Galijaševiću nagradu "Najnačelnik"...
Pa to je sve problem Sarajeva, ne prenosi ga na širu okolinu.

Pa ja sam čuo da su u tom Sarajevu svi gradonačelnici zelenaši. U čem je problem sad?

Emdžad, Arsla, Arapi, putarina, porezi, rastrošnost građana sarajevski problemi? Imaš li ti papire da si zdrav?
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#71 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Hamolj »

Dasi wrote:
Hamolj wrote:
bersK wrote:Evo zamolićemo našeg druga i bota Hamolja da nam napiše 20 čistih činjenica po kojima je vlada zelenih minderaša unaprijedila život u BiH, ali da nam ne šalje linkove sa portala Saff, Faktor, Novihorizonti, Slobodna Bosna i tako tih
Nisam hrasno da kao relevantne izvore uzimam jebivjetra Fahrudina Radončića. Čekam još da Šešelja i Karadžića počne citirati. Jarane ja bolju situaciju vidim po svom okruženju, svojoj porodici, svome društvu. Do unazad godinu-dvije niko od nas nije radio. Nisi mogao maštati ni o čemu. Završiš fakultet i prijaviš se na biro. Sad su se svi zaposlili (niko u državnoj firmi). Više niko nema finansijskih problema, a sve su mladi ljudi. I svi vi koji po forumu ovdje kukate u stvarnom životu dobro živite, ali očigledno vam život nije zanimljiv pa ste odlučili frustracije liječiti ovdje. Alergičan sam na ovaj balijski pesimizam.
Istina zivim dobro, a jel to znaci da ne smijem reagovati kad vidim da drugi oko mene ne zive dobro? Ja znam i dosta ljudi koji su otkaze dobili, sta sa njima? Smanjujete broj nezaposlenih tako sto raja ode vani i sto skidate ljude sa biroa. Jesi li se zapitao sto raja ide vani? Jesi li se zapitao ako nedajboze opet bude rata ko ce da cuci u rovu? Penzioneri? Jesi li se zapitao kad ode vecina ove mladosti ko ce nama penziju zaradjivati?
Znam ih koji su imali po 2 milje platu pa su otišli. Zašto ? Guzici bio ćeif, nemaju ni oni valjan razlog osim što ih ubi seljački mentalitet da se u Bosni ne mogu dovoljno ostvariti. Sad su se ostvarili, rade u McDonaldsu. Nije mi žao kad takvi odu jer će doći oni kojima neće biti teško raditi i koji će biti zahvalni Bogu što imaju tu mogućnost. Ne moraš ti mene ni u šta uvjeravati, znam ljudi koji imaju firme i imaju problem sa pronalaskom radnika, a nisu robovlasnici jer im se balavurdija koja ne želi raditi mijenja kao na traci. Odradi mjesec-dva i napusti. Mi prvo moramo rasčistiti sa svojim mentalitetom pa onda sa svim ostalim.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#72 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by bersK »

Mogu li te zamoliti da ne napišeš više ništa? To je najmanje što tražim. U redu je, dnevnica je tvoja. Otiđi u centralu po pare. Al vas izrabljuju, morate i prekovremeno da lupate satnicu.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#73 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Hamolj »

bersK wrote:
Hamolj wrote:
bersK wrote:
Registracija auta, minimum 5 pucnjava u šeheru dnevno, istjerivanje mladih iz zemlje, nasilno useljivanje Arapa, dodatno plaćanje putarine za vozila na ekološka goriva, par nepar, "Naš narod previše novca troši na luksuzne stvari.". Hoćemo još? Može. Oslobađanje Arsle, izgradnja 0 km autoputa, uvođenje parafiskalnih poreza, davanje dokazanom krimosu Galijaševiću nagradu "Najnačelnik"...
Pa to je sve problem Sarajeva, ne prenosi ga na širu okolinu.

Pa ja sam čuo da su u tom Sarajevu svi gradonačelnici zelenaši. U čem je problem sad?

Emdžad, Arsla, Arapi, putarina, porezi, rastrošnost građana sarajevski problemi? Imaš li ti papire da si zdrav?
Pa Arap je k'o Sandžaklija, neće nigdje nego u Sarajevo, ne mogu vam ja tu ništa. :lol:

Autoput takođe imate samo vi, ja se provozam svakih mjesec-dva. :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 31409
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#74 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by hrasno38 »

Hamolj wrote:Znam ih koji su imali po 2 milje platu pa su otišli. Zašto ? Guzici bio ćeif, nemaju ni oni valjan razlog osim što ih ubi seljački mentalitet da se u Bosni ne mogu dovoljno ostvariti. Sad su se ostvarili, rade u McDonaldsu. Nije mi žao kad takvi odu jer će doći oni kojima neće biti teško raditi i koji će biti zahvalni Bogu što imaju tu mogućnost. Ne moraš ti mene ni u šta uvjeravati, znam ljudi koji imaju firme i imaju problem sa pronalaskom radnika, a nisu robovlasnici jer im se balavurdija koja ne želi raditi mijenja kao na traci. Odradi mjesec-dva i napusti. Mi prvo moramo rasčistiti sa svojim mentalitetom pa onda sa svim ostalim.
Pa kako nece napustiti kada te firme drze SDA tajkuni i posluju na principu "dzemdo ti"....niti daju plate na vrijeme, niti uplacuju zdravstveno niti upalcuju socijalno.....kako te bolan nije stid pisati ovakve nebuloze.
Jedini koji su gori od ovih na vlasti su oni koji im vire iz guzica i bore se da budu na vlasti!!!!
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#75 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by bersK »

Možeš dupe vozat, kad Komunjara gradi. Da te je želja minula da se vozaš po autoputevima SDA izgradnje, sjedio bi kući skrštenih ruku.
Post Reply