RULOF

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45808
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#551 Re: RULOF

Post by Chmoljo »

laserShow wrote: 25/01/2024 12:04 a jeste ljubumorni u pm
:mrgreen:

Inace

https://radnici.ba/kako-je-opljackana-n ... ustrija-2/

Tatica kriminalac u odijelu. Ako se neko pita kako izgleda lice tranzicijske pljacke, evo ga. Tata Ramo.

Mogo bi neki pjesmuljak i tome posvetiti, kad je vec buntovnik. A ne se kriti iza tatinih kriminalno stecenih para.
moimoi
Posts: 5096
Joined: 01/07/2006 12:59

#552 Re: RULOF

Post by moimoi »

Zna li se gdje zivi? Fino ispisati “rulof”po vratima od kuce :D
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#553 Re: RULOF

Post by smjesko071 »

narkomancina raspala kojeg tatica stiti sve ove godine, koji je isto tako bruku ljudi ojadio
[/quote]

a ko je štovani tatica?
[/quote]

Ramo hadzajlic i njegova poznata agencija Kvantum kakvo je pranje para njegov tatica uradio sa GP Bosna i koliko je tu ljudi zaplakalo od strane njega :-)
[/quote]

Zato kreten nije krivično odgovarao, kada je pošarao tramvaje na željeznićkoj stanici
User avatar
perscitus
Posts: 680
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#554 Re: RULOF

Post by perscitus »

tramvajtrojka wrote: 25/01/2024 10:25 Image
Image

za ovo bi lomio zube i pravio invalide od njih
Apsolutno! Ko god je za neki novac od reklama dozvolio da se zakloni vid, pravo i dostojanstvo građana dok se voze gradskim prijevozom zaslužuje da mu se jebe od do. Šta je sljedeće, hoće li revizori početi gurati Dajhmanove cipele u usta građana? Šta je gospođo, volite li cipele, daću ja tebi cipele sunce li ti iz vedra neba gospođo... Tako da su ovi grafiti defitnitivno ispravili nepravdu prekomjerne uniformisanosti i potrošačke geometrizacije, a i brate i boje su ljepše i privlačnije i odišu više pojedinačnom raznolikošću i ličnom spontanošću. I ne pitah te jel prošla trojka? Čim prođe trojka žešće mi pada koncentracija.
HelaS wrote: 25/01/2024 10:35
perscitus wrote: 25/01/2024 06:04 Rulofe legendo, samo šaraj! Magla, smog, sivilo, psi, vrane, crnilo, malo pbr, malo thc, pa nek dušmani plaču što se ne čuje ni zefira ni svirka im od pastira. Ako im ne odgovara uvijek ima Goli otok pa neka tamo sa kamenom pričaju o Titinom vaktu i o lipama kako cvatu. Dosta je više. Imamo šmek i identitet, nismo zapadna plastika gdje će nas silovati sa reklamama i ubijati nam ptice sa staklenim zgradama. Leave your mark, make it count! :thumbup: :bih:
Ima gore u krugu Jagomira jedan veliki zid, pa nek' šara do iznemoglosti, a navijači nek klikču iza leđa...
Ne znam stvarno, nisam zalazio tamo. Nego, taj zid o kojem pričaš jel ovdje sa nama trenutno?
Chmoljo wrote: 25/01/2024 10:27
perscitus wrote: 25/01/2024 06:04 Rulofe legendo, samo šaraj! Magla, smog, sivilo, psi, vrane, crnilo, malo pbr, malo thc, pa nek dušmani plaču što se ne čuje ni zefira ni svirka im od pastira. Ako im ne odgovara uvijek ima Goli otok pa neka tamo sa kamenom pričaju o Titinom vaktu i o lipama kako cvatu. Dosta je više. Imamo šmek i identitet, nismo zapadna plastika gdje će nas silovati sa reklamama i ubijati nam ptice sa staklenim zgradama. Leave your mark, make it count! :thumbup: :bih:
Nadam se da ce i organi reda napraviti svoj "mark".

Poslije njanjanja nema kajanja.
Jel vi to gospodine pozivate na nasilje sprijeda radi reda, a otpozadi reda radi? Zbog crtanja?


Šta je ovo, ljudi bi samo neke vilice i bubrege lomili a jedino što lome su njihovi prstići na tastaturama tako da molimo scenariste njihovog života da ubace neki zaplet jer ovi ljudi će umrijeti od dosade. Patetično. :run:
Last edited by perscitus on 25/01/2024 21:29, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#555 Re: RULOF

Post by sumirprimus »

Droga amsterdam
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#556 Re: RULOF

Post by Hajvan »

perscitus wrote: 25/01/2024 21:21
Jel vi to gospodine pozivate na nasilje sprijeda radi reda, a otpozadi reda radi? Zbog crtanja?


Šta je ovo, ljudi bi samo neke vilice i bubrege lomili a jedino što lome su njihovi prstići na tastaturama tako da molimo scenariste njihovog života da ubace neki zaplet jer ovi ljudi će umrijeti od dosade. Patetično. :run:


hatar bi bijo skupit sta para i poslat Rulofa na haDJ da malo sharne po toj crnoj deci


nekim zlatnim sprejovima da nastrca RULOF.
ha ja

----
trolanmje na stranu,
isam jos primjetio da se bogomoljr saraju?
zasto ne?
sto je to skrivila neka zgrada ili trmavaj pa je sharnu, a bogomolje nisu?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45808
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#557 Re: RULOF

Post by Chmoljo »

perscitus wrote: 25/01/2024 21:21
Jel vi to gospodine pozivate na nasilje sprijeda radi reda, a otpozadi reda radi? Zbog crtanja?


Šta je ovo, ljudi bi samo neke vilice i bubrege lomili a jedino što lome su njihovi prstići na tastaturama tako da molimo scenariste njihovog života da ubace neki zaplet jer ovi ljudi će umrijeti od dosade. Patetično. :run:
Buduci da je naknada stete misaona imenica, da, pozivam.na nasilje i svesrdno ga odobravam.

Gospodinu neka kriminalni caca kupi tramvaj pa neka sara po njemu koliko zelli.
User avatar
perscitus
Posts: 680
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#558 Re: RULOF

Post by perscitus »

Chmoljo wrote: 25/01/2024 22:09
perscitus wrote: 25/01/2024 21:21
Jel vi to gospodine pozivate na nasilje sprijeda radi reda, a otpozadi reda radi? Zbog crtanja?


Šta je ovo, ljudi bi samo neke vilice i bubrege lomili a jedino što lome su njihovi prstići na tastaturama tako da molimo scenariste njihovog života da ubace neki zaplet jer ovi ljudi će umrijeti od dosade. Patetično. :run:
Buduci da je naknada stete misaona imenica, da, pozivam.na nasilje i svesrdno ga odobravam.

Gospodinu neka kriminalni caca kupi tramvaj pa neka sara po njemu koliko zelli.
To nije pošteno samo pozivati a ne činiti ga. Tamo gdje se mora birati između kukavičluka i nasilja, ja sam uvijek za nasilje. Stvarno momka ne poznajem niti znam ko mu je lopov ćaća ali koliko sam shvatio on nije samo crtač već i nekakav pjevač. Pa zašto mu onda ne odete na koncert, ne treba vam oružje zbog securitya nego samo skvasite toalet papir u šećernu vodu, oblikujete ga žustro i oštro, pustite da se stvrdne koji sat i onda ga sačekate iza bine pa mu skinete gaće i zabijete mu u pakaš dok mu govorite šta je pederu, jel moje tramvaje šaraš, jel pederu, a pederu!? Dok murija dođe samo baci u šolju jer na kraju je samo toaletni papir. I onda ćemo svi ovdje uzbuđeno i ushićeno skandirati Čmoljo, Čmoljo, i niko više nikad neće reći stipu Čmolju samo puca ćorke nego sa Čmoljom se ne smije zajebavati, on stoji iza svojih riječi, nakit mu je oružje a odmor mu je bojevanje! Ovo pišem sve kao zabrinuti forumaš koji je uvidio da na forumu je sve manje konstruktivnih raprava, od politike do sexa samo čitamo kako bi ovaj polomio ovoga, ovaj bi prebio onoga, a ovaj je siguran da nema potrebe da se skida jer da je Tite već bi bio jeban. Na Golom otoku naravno. Kontaš poentu? Baj d vej, ne pripadam ni njihovoj generaciji a ni vašoj, blizu sam 4 banke i objektivno govorim da je ovaj put omladina u pravu. Neka crtaju šta hoće, neka pjevaju šta žele, ovo je njihovo vrijeme. :thumbup: :bih: A vi...get a fucking life!

Image
Last edited by perscitus on 26/01/2024 02:58, edited 2 times in total.
Nisamsdaali
Posts: 575
Joined: 03/10/2022 20:38

#559 Re: RULOF

Post by Nisamsdaali »

perscitus wrote: 26/01/2024 02:41
Chmoljo wrote: 25/01/2024 22:09
perscitus wrote: 25/01/2024 21:21
Jel vi to gospodine pozivate na nasilje sprijeda radi reda, a otpozadi reda radi? Zbog crtanja?


Šta je ovo, ljudi bi samo neke vilice i bubrege lomili a jedino što lome su njihovi prstići na tastaturama tako da molimo scenariste njihovog života da ubace neki zaplet jer ovi ljudi će umrijeti od dosade. Patetično. :run:
Buduci da je naknada stete misaona imenica, da, pozivam.na nasilje i svesrdno ga odobravam.

Gospodinu neka kriminalni caca kupi tramvaj pa neka sara po njemu koliko zelli.
To nije pošteno samo pozivati a ne činiti ga. Tamo gdje se mora birati između kukavičluka i nasilja, ja sam uvijek za nasilje. Stvarno momka ne poznajem niti znam ko mu je lopov ćaća ali koliko sam shvatio on nije samo crtač već i nekakav pjevač. Pa zašto mu onda ne odete na koncert, ne treba vam oružje zbog securitya nego samo skvasite toalet papir u šećernu vodu, oblikujete ga žustro i oštro, pustite da se stvrdne koji sat i onda ga sačekate iza bine pa mu skinete gaće i zabijete mu u pakaš dok mu govorite šta je pederu, jel moje tramvaje šaraš, jel pederu, a pederu!? Dok murija dođe samo baci u šolju jer na kraju je samo toaletni papir. I onda ćemo svi ovdje uzbuđeno i ushićeno skandirati Čmoljo, Čmoljo, i niko više nikad neće reći stipu Čmolju samo puca ćorke nego sa Čmoljom se ne smije zajebavati, on stoji iza svojih riječi, nakit mu je oružje a odmor mu je bojevanje! Ovo pišem sve kao zabrinuti forumaš koji je uvidio da na forumu je sve manje konstruktivnih raprava, od politike do sexa samo čitamo kako bi ovaj polomio ovoga, ovaj bi prebio onoga, a ovaj je siguran da nema potrebe da se skida jer da je Tite već bi bio jeban. Na Golom otoku naravno. Kontaš poentu? Baj d vej, ne pripadam ni njihovoj generaciji a ni vašoj, blizu sam 4 banke i objektivno govorim da je ovaj put omladina u pravu. Neka crtaju šta hoće, neka pjevaju šta žele, ovo je njihovo vrijeme. :thumbup: :bih:
Image
Da ti hoće išarat privatnu imovinu, platio bi mu
User avatar
perscitus
Posts: 680
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#560 Re: RULOF

Post by perscitus »

Nemoj ti srećo moja ništa plaćati, evo ja ću ti platiti da dođeš i išaraš i neću ti ni ništa reći ali samo ako vidim da ti se ručice tresu moj si majčin sine jer ne umijem se kontrolisati kada vidim tuđu nesigurnost pa ću te tako našminkati da ćeš ovdje moliiti administraciju da ti promijeni nik u jesamdali. :gunjastajl:
User avatar
canvra888
Posts: 4638
Joined: 09/07/2021 15:03

#561 Re: RULOF

Post by canvra888 »

Hajvan wrote: 25/01/2024 21:36
perscitus wrote: 25/01/2024 21:21
Jel vi to gospodine pozivate na nasilje sprijeda radi reda, a otpozadi reda radi? Zbog crtanja?


Šta je ovo, ljudi bi samo neke vilice i bubrege lomili a jedino što lome su njihovi prstići na tastaturama tako da molimo scenariste njihovog života da ubace neki zaplet jer ovi ljudi će umrijeti od dosade. Patetično. :run:
isam jos primjetio da se bogomoljr saraju?
X slučajeva vandalizma po bogomoljama, posebno po džamijama u RS-u, sa najodvratnijim fašističkim porukama.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45808
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#562 Re: RULOF

Post by Chmoljo »

perscitus wrote: 26/01/2024 02:41
Chmoljo wrote: 25/01/2024 22:09
perscitus wrote: 25/01/2024 21:21
Jel vi to gospodine pozivate na nasilje sprijeda radi reda, a otpozadi reda radi? Zbog crtanja?


Šta je ovo, ljudi bi samo neke vilice i bubrege lomili a jedino što lome su njihovi prstići na tastaturama tako da molimo scenariste njihovog života da ubace neki zaplet jer ovi ljudi će umrijeti od dosade. Patetično. :run:
Buduci da je naknada stete misaona imenica, da, pozivam.na nasilje i svesrdno ga odobravam.

Gospodinu neka kriminalni caca kupi tramvaj pa neka sara po njemu koliko zelli.
To nije pošteno samo pozivati a ne činiti ga. Tamo gdje se mora birati između kukavičluka i nasilja, ja sam uvijek za nasilje. Stvarno momka ne poznajem niti znam ko mu je lopov ćaća ali koliko sam shvatio on nije samo crtač već i nekakav pjevač. Pa zašto mu onda ne odete na koncert, ne treba vam oružje zbog securitya nego samo skvasite toalet papir u šećernu vodu, oblikujete ga žustro i oštro, pustite da se stvrdne koji sat i onda ga sačekate iza bine pa mu skinete gaće i zabijete mu u pakaš dok mu govorite šta je pederu, jel moje tramvaje šaraš, jel pederu, a pederu!? Dok murija dođe samo baci u šolju jer na kraju je samo toaletni papir. I onda ćemo svi ovdje uzbuđeno i ushićeno skandirati Čmoljo, Čmoljo, i niko više nikad neće reći stipu Čmolju samo puca ćorke nego sa Čmoljom se ne smije zajebavati, on stoji iza svojih riječi, nakit mu je oružje a odmor mu je bojevanje! Ovo pišem sve kao zabrinuti forumaš koji je uvidio da na forumu je sve manje konstruktivnih raprava, od politike do sexa samo čitamo kako bi ovaj polomio ovoga, ovaj bi prebio onoga, a ovaj je siguran da nema potrebe da se skida jer da je Tite već bi bio jeban. Na Golom otoku naravno. Kontaš poentu? Baj d vej, ne pripadam ni njihovoj generaciji a ni vašoj, blizu sam 4 banke i objektivno govorim da je ovaj put omladina u pravu. Neka crtaju šta hoće, neka pjevaju šta žele, ovo je njihovo vrijeme. :thumbup: :bih: A vi...get a fucking life!

Image
:mrgreen: koje trolanje

No zasto bih ja robijao kada postoji institucija koja legalno primjenjuje silu?

No, sila cak ne bi bila ni potrebna, dovoljno bi bilo da se plati do iznosa dok se unisteno ne vrati u prijasnje stanje. Kako izostaje to, pendrek bi takodjer mogao biti ubjedljiv.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45808
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#563 Re: RULOF

Post by Chmoljo »

perscitus wrote: 26/01/2024 03:32 Nemoj ti srećo moja ništa plaćati, evo ja ću ti platiti da dođeš i išaraš i neću ti ni ništa reći ali samo ako vidim da ti se ručice tresu moj si majčin sine jer ne umijem se kontrolisati kada vidim tuđu nesigurnost pa ću te tako našminkati da ćeš ovdje moliiti administraciju da ti promijeni nik u jesamdali. :gunjastajl:
:lol:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6826
Joined: 20/02/2013 14:14

#564 Re: RULOF

Post by Cherry-Cherry »

Zna li se gdje debil živi?
User avatar
perscitus
Posts: 680
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#565 Re: RULOF

Post by perscitus »

Chmoljo wrote: 26/01/2024 08:49 :mrgreen: koje trolanje

No zasto bih ja robijao kada postoji institucija koja legalno primjenjuje silu?

No, sila cak ne bi bila ni potrebna, dovoljno bi bilo da se plati do iznosa dok se unisteno ne vrati u prijasnje stanje. Kako izostaje to, pendrek bi takodjer mogao biti ubjedljiv.
Vidi, i ja, baš kao i ti, ne podržavam uništavanje imovine bez snošenja posljedice. Taman posla. Ali mi ovdje imamo problem oko uništavanja. Šta je tačno uništeno? Koliko vidim niko nije razlupao staklo, uništio sjedišta, a i tramvaj radi potpuno isto kao što je radio i prije. Jedino što je uništeno su odvratno sladunjavi i otrcani marketinški slogani i sumorno jednolične boje na tramvajima i fasadama. Jedna farba je zamijenila drugu jer kao što u prirodi svjetlost stvara boju tako i slike boja stvaraju svjetlost. Vjerujem da sa razlogom ne vidimo svijet u crno bijeloj boji. Zašto vas radost i mladost socijalne formacije čini nesigurnim i oduzima vam tlo pod nogama? Da li je možda problem u vama i u odrastanju u onom sistemu koji je očigledno imao fetiš za pedeset nijansi sive? Da li je možda totalitarna standardizacija nemaštovitosti i sivila uniformisala vašu dušu ka pretjeranom unutrašnjem i vanjskom uređenju? Možda? :per: :mrgreen:
moimoi
Posts: 5096
Joined: 01/07/2006 12:59

#566 Re: RULOF

Post by moimoi »

perscitus wrote: 27/01/2024 18:26
Chmoljo wrote: 26/01/2024 08:49 :mrgreen: koje trolanje

No zasto bih ja robijao kada postoji institucija koja legalno primjenjuje silu?

No, sila cak ne bi bila ni potrebna, dovoljno bi bilo da se plati do iznosa dok se unisteno ne vrati u prijasnje stanje. Kako izostaje to, pendrek bi takodjer mogao biti ubjedljiv.
Vidi, i ja, baš kao i ti, ne podržavam uništavanje imovine bez snošenja posljedice. Taman posla. Ali mi ovdje imamo problem oko uništavanja. Šta je tačno uništeno? Koliko vidim niko nije razlupao staklo, uništio sjedišta, a i tramvaj radi potpuno isto kao što je radio i prije. Jedino što je uništeno su odvratno sladunjavi i otrcani marketinški slogani i sumorno jednolične boje na tramvajima i fasadama. Jedna farba je zamijenila drugu jer kao što u prirodi svjetlost stvara boju tako i slike boja stvaraju svjetlost. Vjerujem da sa razlogom ne vidimo svijet u crno bijeloj boji. Zašto vas radost i mladost socijalne formacije čini nesigurnim i oduzima vam tlo pod nogama? Da li je možda problem u vama i u odrastanju u onom sistemu koji je očigledno imao fetiš za pedeset nijansi sive? Da li je možda totalitarna standardizacija nemaštovitosti i sivila uniformisala vašu dušu ka pretjeranom unutrašnjem i vanjskom uređenju? Možda? :per: :mrgreen:
To se zove anarhija :D
Nego sta ako se meni kao etaznom vlasniku, cija je fasada, ne dopada njegov potpis na mojoj fasadi? Je li ja trebam platiti uklanjanje? Da ti isara auto, koji je sumorne boje.. svaki jebiga isti.. bi li bio sretan? Bili rekao “neka mladosti?” “Punk is not dead” :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45808
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#567 Re: RULOF

Post by Chmoljo »

perscitus wrote: 27/01/2024 18:26
Chmoljo wrote: 26/01/2024 08:49 :mrgreen: koje trolanje

No zasto bih ja robijao kada postoji institucija koja legalno primjenjuje silu?

No, sila cak ne bi bila ni potrebna, dovoljno bi bilo da se plati do iznosa dok se unisteno ne vrati u prijasnje stanje. Kako izostaje to, pendrek bi takodjer mogao biti ubjedljiv.
Vidi, i ja, baš kao i ti, ne podržavam uništavanje imovine bez snošenja posljedice. Taman posla. Ali mi ovdje imamo problem oko uništavanja. Šta je tačno uništeno? Koliko vidim niko nije razlupao staklo, uništio sjedišta, a i tramvaj radi potpuno isto kao što je radio i prije. Jedino što je uništeno su odvratno sladunjavi i otrcani marketinški slogani i sumorno jednolične boje na tramvajima i fasadama. Jedna farba je zamijenila drugu jer kao što u prirodi svjetlost stvara boju tako i slike boja stvaraju svjetlost. Vjerujem da sa razlogom ne vidimo svijet u crno bijeloj boji. Zašto vas radost i mladost socijalne formacije čini nesigurnim i oduzima vam tlo pod nogama? Da li je možda problem u vama i u odrastanju u onom sistemu koji je očigledno imao fetiš za pedeset nijansi sive? Da li je možda totalitarna standardizacija nemaštovitosti i sivila uniformisala vašu dušu ka pretjeranom unutrašnjem i vanjskom uređenju? Možda? :per: :mrgreen:
Vjerovatno trolas ali ne pricas sa boomerom nego milenijalcem i isti dominiraju na ovom forumu.

Zakon kaze da je unisteno i to je kraj price. Da ne ulazimo u to kako se u sveskama cetvrtog osnovne mogu naci ljepsi "izrazi umjetnosti".
User avatar
perscitus
Posts: 680
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#568 Re: RULOF

Post by perscitus »

Cherry-Cherry wrote: 27/01/2024 18:22 Zna li se gdje debil živi?
I šta ćeš bogati kad saznaš? Brate umij se, izađi u svijet i raspitaj se. Mali je grad, sve se može saznati. Hoćeš da ti ja sa drugog kontinenta sa jednim telefonskim pozivom saznam njegovu adresu? Ali pod uslovom da nam svima ovdje dokažeš i pokažeš šta ćeš mu činiti? Jebi ga moje usluge koštaju i mislim da je to fer cijena. Jel može? Može kurac. I ti i ja sine dobro znamo da od toga nema ništa. U najboljem slučaju ćeš upaliti GTA igricu i nastaviti autom gaziti crnce i cipelariti beskućnike dok u pozadini ide Chery jet'aime chery jet'adore, ja sam s tobom samo zbog motora jer zbog motora ti si posto fora, o Mustafa, o Mustafa.... De ba Cherry, oči moje lijepe, nemoj nas još i ti zajebavati ovdje svega ti, neka te ba, uživaj u virtuelnim brzinama. Čuj ti njega, ovdje ko šerif ulazi, ni jutro, ni dan, nego đe je taj debil. Joj, što ne mogu šuplje :lol: .
moimoi wrote: 27/01/2024 18:40
perscitus wrote: 27/01/2024 18:26
Chmoljo wrote: 26/01/2024 08:49 :mrgreen: koje trolanje

No zasto bih ja robijao kada postoji institucija koja legalno primjenjuje silu?

No, sila cak ne bi bila ni potrebna, dovoljno bi bilo da se plati do iznosa dok se unisteno ne vrati u prijasnje stanje. Kako izostaje to, pendrek bi takodjer mogao biti ubjedljiv.
Vidi, i ja, baš kao i ti, ne podržavam uništavanje imovine bez snošenja posljedice. Taman posla. Ali mi ovdje imamo problem oko uništavanja. Šta je tačno uništeno? Koliko vidim niko nije razlupao staklo, uništio sjedišta, a i tramvaj radi potpuno isto kao što je radio i prije. Jedino što je uništeno su odvratno sladunjavi i otrcani marketinški slogani i sumorno jednolične boje na tramvajima i fasadama. Jedna farba je zamijenila drugu jer kao što u prirodi svjetlost stvara boju tako i slike boja stvaraju svjetlost. Vjerujem da sa razlogom ne vidimo svijet u crno bijeloj boji. Zašto vas radost i mladost socijalne formacije čini nesigurnim i oduzima vam tlo pod nogama? Da li je možda problem u vama i u odrastanju u onom sistemu koji je očigledno imao fetiš za pedeset nijansi sive? Da li je možda totalitarna standardizacija nemaštovitosti i sivila uniformisala vašu dušu ka pretjeranom unutrašnjem i vanjskom uređenju? Možda? :per: :mrgreen:
To se zove anarhija :D
Nego sta ako se meni kao etaznom vlasniku, cija je fasada, ne dopada njegov potpis na mojoj fasadi? Je li ja trebam platiti uklanjanje? Da ti isara auto, koji je sumorne boje.. svaki jebiga isti.. bi li bio sretan? Bili rekao “neka mladosti?” “Punk is not dead” :D
Jao, jao, pa ne možemo tako razgovarati. Kakav je to način? U samo dva reda uspjela si me etiketirati i uvrijediti da sam anarhista ili još gore punker što je puka suprotnost mojoj ličnosti. Sačuvaj me bože i sakloni. Onda si navela primjer ekstremne krajnosti za koji sam siguran da se nikako ili gotovo nikako ne dešava a to je šaranje auta. Jel vidiš šta ti radiš ovdje? Nakon tvog primjera koji nema nikakve veze sa ovim što mi pričamo ubrzo će se pojaviti neki pacijent i pitati me šta je pičko, šta da ti provale u kuću i ženu skinu i išaraju je sprejem bi li onda podržavao mladost? I onda tema ode u kurac. Zašto se ne držimo realnih dešavanja? Kako je to ponašanje? I ja da učestvujem u takvoj raspravi šta bi bilo kad bi bilo... Ne, neka hvala, neće da može. Probaj opet lijepo pa ću ti reći šta mislim o čistoći i praznini tvoje fasade. Jebi ga, moramo se naučiti razgovarati nekad. Ništa lično. :thumbup:
Chmoljo wrote: 27/01/2024 19:11
perscitus wrote: 27/01/2024 18:26
Chmoljo wrote: 26/01/2024 08:49 :mrgreen: koje trolanje

No zasto bih ja robijao kada postoji institucija koja legalno primjenjuje silu?

No, sila cak ne bi bila ni potrebna, dovoljno bi bilo da se plati do iznosa dok se unisteno ne vrati u prijasnje stanje. Kako izostaje to, pendrek bi takodjer mogao biti ubjedljiv.
Vidi, i ja, baš kao i ti, ne podržavam uništavanje imovine bez snošenja posljedice. Taman posla. Ali mi ovdje imamo problem oko uništavanja. Šta je tačno uništeno? Koliko vidim niko nije razlupao staklo, uništio sjedišta, a i tramvaj radi potpuno isto kao što je radio i prije. Jedino što je uništeno su odvratno sladunjavi i otrcani marketinški slogani i sumorno jednolične boje na tramvajima i fasadama. Jedna farba je zamijenila drugu jer kao što u prirodi svjetlost stvara boju tako i slike boja stvaraju svjetlost. Vjerujem da sa razlogom ne vidimo svijet u crno bijeloj boji. Zašto vas radost i mladost socijalne formacije čini nesigurnim i oduzima vam tlo pod nogama? Da li je možda problem u vama i u odrastanju u onom sistemu koji je očigledno imao fetiš za pedeset nijansi sive? Da li je možda totalitarna standardizacija nemaštovitosti i sivila uniformisala vašu dušu ka pretjeranom unutrašnjem i vanjskom uređenju? Možda? :per: :mrgreen:
Vjerovatno trolas ali ne pricas sa boomerom nego milenijalcem i isti dominiraju na ovom forumu.

Zakon kaze da je unisteno i to je kraj price. Da ne ulazimo u to kako se u sveskama cetvrtog osnovne mogu naci ljepsi "izrazi umjetnosti".
Nema veze šta si, boomer, milenium ili ovi novi pokemoni, ne mogu se sad sjetiti kako se zovu, svi nosimo generacijske traume, to je barem dokazano. I ako se ne slažemo što je sasvim normalno ne mora značiti da sam trol. Trolanje nije neslaganje. Bitna je rasprava bez ličnog vrijeđanja sa argumentima. Ako ne želiš razgovarati ne moramo ali nemoj me pobogu si brate zvati trolom... Šupak možda jesam, ali trol nisam :mrgreen: . Ako ne želiš da pišem na ovoj temi nije nikakav problem, mogu se ja povući pa vi u miru nastavite lomiti burege. :thumbup:
moimoi
Posts: 5096
Joined: 01/07/2006 12:59

#569 Re: RULOF

Post by moimoi »

@perscitus
Jebi ga, moramo se naučiti razgovarati nekad. Ništa lično. :thumbup:
Rece i ostade ziv :lol:
Ziv biJo ne tjeraj me da te citiram :D
Rulof nije nikakav umjetnik, ne crta.. lik se samo potpisuje. Cisti vandalizam i nista drugo.
Ti si taj koji zastupa misljenje da svojim vandalizmom ne unistava imovinu, pa te fino pitam koja je razlika da isara tvoje auto? I ti ces i dalje moci da vozis. Ha ja :D

Apsolutno nemam nista protiv grafita kao vid umjetnickog izrazavanja sve dok se to radi na mjestima kojima neces umanjiti vrijednost(napustene fabrike, rusevine…) ili onda kada ti grad da povrsinu pa da svojim crtezom uljepsas (ako si vican)neko ruglo od zida.

I da, i stara fasada ima vecu vrijednost ukoliko nije isarana, ma sta ti o njoj mislio… ako nista psiholoski faktor… udjes u zgradu koja nije isarana iz vana i iznutra vs zgrada koja jeste. Ja bih recimo kao kupac uvijek birala onu prvu. Zivio
User avatar
SmokingMan
Posts: 18949
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#570 Re: RULOF

Post by SmokingMan »

Ako ćemo konkretno govoriti o nekom street artu to je Kerim Mušanović. :bih: :thumbup:
moimoi
Posts: 5096
Joined: 01/07/2006 12:59

#571 Re: RULOF

Post by moimoi »

SmokingMan wrote: 28/01/2024 09:41 Ako ćemo konkretno govoriti o nekom street artu to je Kerim Mušanović. :bih: :thumbup:
:thumbup:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11147
Joined: 27/04/2021 22:52

#572 Re: RULOF

Post by tramvajtrojka »

SmokingMan wrote: 28/01/2024 09:41 Ako ćemo konkretno govoriti o nekom street artu to je Kerim Mušanović. :bih: :thumbup:
Image
Image

al zato ovoj stoci treba odbiti bubrege majmuni dvije grupe uhone, i tram hunters u zadnjih nekoliko mjeseci su unistili desetine vozila majmunima polomiti sve kosti da ih se nauci pameti
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45754
Joined: 29/12/2005 01:20

#573 Re: RULOF

Post by jeza u ledja »

perscitus wrote: 25/01/2024 21:21 Jel vi to gospodine pozivate na nasilje sprijeda radi reda, a otpozadi reda radi? Zbog crtanja?
perscitus wrote: 26/01/2024 02:41 Pa zašto mu onda ne odete na koncert, ne treba vam oružje zbog securitya nego samo skvasite toalet papir u šećernu vodu, oblikujete ga žustro i oštro, pustite da se stvrdne koji sat i onda ga sačekate iza bine pa mu skinete gaće i zabijete mu u pakaš dok mu govorite šta je pederu, jel moje tramvaje šaraš, jel pederu, a pederu!? Dok murija dođe samo baci u šolju jer na kraju je samo toaletni papir. I onda ćemo svi ovdje uzbuđeno i ushićeno skandirati Čmoljo, Čmoljo, i niko više nikad neće reći stipu Čmolju samo puca ćorke nego sa Čmoljom se ne smije zajebavati, on stoji iza svojih riječi, nakit mu je oružje a odmor mu je bojevanje!
:lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18949
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#574 Re: RULOF

Post by SmokingMan »

Vjeorvatno nekada ordiniraju kasno. Jedne prilike sam razgovarao sa otpravnikom vozova na alipašinoj stanici, i rekao mi je da ih je u par navrata tjerao sa pruge da ne bi išarali one vagone koji prevoze ugalj.

Problem se mora riješiti, i da najblaža kazna bude društveno-korinsi rad, tj, sami očiste apsolutno sve grafite koje nose njihov potpis.

Ponavljanje istog bi se dodatno kažnjavalo velikom novčanom kaznom, i u najgorem slučaju 2 godine zatvora, ako to ponove treći put.


Ne znam koji bi drugi način mogao postojati. Za početak bi se moglo krenuti sa registrom osoba sklone ovakvom tipu vandalizma.

Pa kada osvane njihov grafit, da se zna na kojoj adresi tražiti pravi uzrok.
User avatar
perscitus
Posts: 680
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#575 Re: RULOF

Post by perscitus »

moimoi wrote: 28/01/2024 09:29 @perscitus
Jebi ga, moramo se naučiti razgovarati nekad. Ništa lično. :thumbup:
Rece i ostade ziv :lol:
Ziv biJo ne tjeraj me da te citiram :D
Rulof nije nikakav umjetnik, ne crta.. lik se samo potpisuje. Cisti vandalizam i nista drugo.
Ti si taj koji zastupa misljenje da svojim vandalizmom ne unistava imovinu, pa te fino pitam koja je razlika da isara tvoje auto? I ti ces i dalje moci da vozis. Ha ja :D

Apsolutno nemam nista protiv grafita kao vid umjetnickog izrazavanja sve dok se to radi na mjestima kojima neces umanjiti vrijednost(napustene fabrike, rusevine…) ili onda kada ti grad da povrsinu pa da svojim crtezom uljepsas (ako si vican)neko ruglo od zida.

I da, i stara fasada ima vecu vrijednost ukoliko nije isarana, ma sta ti o njoj mislio… ako nista psiholoski faktor… udjes u zgradu koja nije isarana iz vana i iznutra vs zgrada koja jeste. Ja bih recimo kao kupac uvijek birala onu prvu. Zivio
Draga moimoi, dopusti mi da ti ispričam jednu priču. Ranih devedesetih u strogom centru grada gotovo svaka zgrada i kuća je imala neki natpis na fasadama i nikome nije smetalo. Gitare u podrumima, amerikana u rukama, raznobojne žice na ulicama i bolonjez bez mesa ubrzo nakon rata zamijenile su ulice pune života, fuca, basket, ragbi preko zime, muzika sa balkona, zajednički roštilji i druženja. Jednom rječju ljepota i divota. Ali, nedugo nakon toga, u našem komšiluku doselila se neka žena čudnog izgleda i ponašanja. Neuredna kosa, neurotične oči, blatnjavi gumeni opanci i glas koji nam je ubijao sluh više nego sirene za vrijeme rata. Ubrzo je krenula sa krpom u rukama da zavodi red, na prozoru se derala na komšije zbog muzike, smetao joj miris hrane, poljevala vrelom vodom djecu, trovala naše cuke, izlazila vani i čistila opsesivno kompulzivno sve što je bilo išarano na zidovima. Sad znam da je ta jadna žena očigledno imala neku prljavštinu u sebi čim je toliko čistila sve vani. Draga moimoi, naravoučenije ove kratke priče je nemoj da budeš ta žena u očima tvog komšiluka. Ako ti smeta neki potpis na tvojoj fasadi, onda ti okupi djecu iz mahale, kupi im tablerone, a pošto imaš kuću onda bezbeli imaš i avliju pa ih pozovi unutra na ručak, organizuj neko takmičenje u crtanju, podražavaj kreativnost budućim generacijama i kao nagradu pobjedniku kupi sprej i neka ti nacrta nešto fino kao sreća i nešto lijepo kao čokolada na tvojoj čistoj fasadi. Nisu problem natpisi na fasadama, problem su ubice kulture komšiluka Ti bi da Sarajevo bude kao anemični Minhen, čist i fin sa narkomanima i iglama u javnim wc-ima, a ja bi da mi Sarajevo bude kao Sao Paolo, živ i energičan, bez reklama i sa crtežima. Ni ti, ni ja, nećemo dobiti ono što želimo jer Sarajevo niti će biti Minhen niti će biti Sao Paolo, biće ono što biti mora. Ti bi da crteži budu na napuštenim zgradama i uništenim fabrikama daleko od očiju javnosti, a ja bih da ljudi poput tebe budu daleko od očiju našeg komšiluka. Opet, ni ti, ni ja, nećemo dobiti ono što želimo. Vjeruj mi, niko ne voli isfrustrirane i čangrizave ljude. Uživaj, opusti se jer život je fragilan, kratak i pun stresa sam po sebi. :bih:
Post Reply