RULOF

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#576 Re: RULOF

Post by moimoi »

perscitus wrote: 28/01/2024 18:18
moimoi wrote: 28/01/2024 09:29 @perscitus
Jebi ga, moramo se naučiti razgovarati nekad. Ništa lično. :thumbup:
Rece i ostade ziv :lol:
Ziv biJo ne tjeraj me da te citiram :D
Rulof nije nikakav umjetnik, ne crta.. lik se samo potpisuje. Cisti vandalizam i nista drugo.
Ti si taj koji zastupa misljenje da svojim vandalizmom ne unistava imovinu, pa te fino pitam koja je razlika da isara tvoje auto? I ti ces i dalje moci da vozis. Ha ja :D

Apsolutno nemam nista protiv grafita kao vid umjetnickog izrazavanja sve dok se to radi na mjestima kojima neces umanjiti vrijednost(napustene fabrike, rusevine…) ili onda kada ti grad da povrsinu pa da svojim crtezom uljepsas (ako si vican)neko ruglo od zida.

I da, i stara fasada ima vecu vrijednost ukoliko nije isarana, ma sta ti o njoj mislio… ako nista psiholoski faktor… udjes u zgradu koja nije isarana iz vana i iznutra vs zgrada koja jeste. Ja bih recimo kao kupac uvijek birala onu prvu. Zivio
Draga moimoi, dopusti mi da ti ispričam jednu priču. Ranih devedesetih u strogom centru grada gotovo svaka zgrada i kuća je imala neki natpis na fasadama i nikome nije smetalo. Gitare u podrumima, amerikana u rukama, raznobojne žice na ulicama i bolonjez bez mesa ubrzo nakon rata zamijenile su ulice pune života, fuca, basket, ragbi preko zime, muzika sa balkona, zajednički roštilji i druženja. Jednom rječju ljepota i divota. Ali, nedugo nakon toga, u našem komšiluku doselila se neka žena čudnog izgleda i ponašanja. Neuredna kosa, neurotične oči, blatnjavi gumeni opanci i glas koji nam je ubijao sluh više nego sirene za vrijeme rata. Ubrzo je krenula sa krpom u rukama da zavodi red, na prozoru se derala na komšije zbog muzike, smetao joj miris hrane, poljevala vrelom vodom djecu, trovala naše cuke, izlazila vani i čistila opsesivno kompulzivno sve što je bilo išarano na zidovima. Sad znam da je ta jadna žena očigledno imala neku prljavštinu u sebi čim je toliko čistila sve vani. Draga moimoi, naravoučenije ove kratke priče je nemoj da budeš ta žena u očima tvog komšiluka. Ako ti smeta neki potpis na tvojoj fasadi, onda ti okupi djecu iz mahale, kupi im tablerone, a pošto imaš kuću onda bezbeli imaš i avliju pa ih pozovi unutra na ručak, organizuj neko takmičenje u crtanju, podražavaj kreativnost budućim generacijama i kao nagradu pobjedniku kupi sprej i neka ti nacrta nešto fino kao sreća i nešto lijepo kao čokolada na tvojoj čistoj fasadi. Nisu problem natpisi na fasadama, problem su ubice kulture komšiluka Ti bi da Sarajevo bude kao anemični Minhen, čist i fin sa narkomanima i iglama u javnim wc-ima, a ja bi da mi Sarajevo bude kao Sao Paolo, živ i energičan, bez reklama i sa crtežima. Ni ti, ni ja, nećemo dobiti ono što želimo jer Sarajevo niti će biti Minhen niti će biti Sao Paolo, biće ono što biti mora. Ti bi da crteži budu na napuštenim zgradama i uništenim fabrikama daleko od očiju javnosti, a ja bih da ljudi poput tebe budu daleko od očiju našeg komšiluka. Opet, ni ti, ni ja, nećemo dobiti ono što želimo. Vjeruj mi, niko ne voli isfrustrirane i čangrizave ljude. Uživaj, opusti se jer život je fragilan, kratak i pun stresa sam po sebi. :bih:
Dragi perscitus, dozvoli da te ispravim, ranih 90ih nije ni priblizno bilo grafita jer su sprejevi bili uzasno skupi (valjda se toga sjecas.. trebao bi toga da se sjecas.. haman kao “suho zlato). Posto ti mene poredis sa nekakvom neuroticnom babom :D ili vec, ja cu tebe sa dzankijem, ne zamjeri… Da ti ispricam jednu pricu- Mi imamo dzankija u neboderu, sivog lica, gleda u pod dok prica, cese se po rukama, kada se spuca, zna ga i protjerati u stubistu. Ostavlja ostatke krvi po zidu. Zivopisno.. nema sta. i jednako poucno kao i tvoja prica.
Koji tvoj komsiluk? Koliko zakljucih iz onog sto pises ne zivis u Sa :D

Ragbi? Na Cvili?
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#577 Re: RULOF

Post by perscitus »

Draga @moimoi , jebote drag ja, draga ti, postadosmo dragi jedno drugom. :D

Ja kažem natpis na zgradama, ti kažeš grafiti sa sprejem, ja kažem strogi centar, ti kažeš Čvila :lol: . Pa kako pobogu da razgovaramo. Primjer tog narkomana koji navodiš je očigledno heroin, te kašika, te upaljač, te čekaj da prokuha, te neke lastike, igle, šprice, pa još ti treba i neka torbica za to... Nije to nimalo praktično, otkud mi bona vrijeme za sve to, ja ne znam gdje udaram od obaveza... :-) Ujutru se probudim ispušim dvije cigarete, napravim čisto crnu kafu jer kakvu kafu pijem takve i žene volim. Crne i jake :thumbup: . Naravno, bez mlijeka i šećera jer to je za slabiće. Onda trčim malo i ne bojim se kabrona jer braća Turci su se postarala da mi ne bude gringo genetika. Nakon trčanja pravac boks u teretani. Dođem kući znojav i nikakav i vidim neraspoloženu hanumu još leži u krevetu i gleda sranja na internetu. Da mi ne sjebe dan odmah lijevom rukom zgrabim je za kosu, desnom je uhvatim vrat, poljubim je sočno i bacim je na leđa i izbijem joj zlo da mi ne propadne dan. Meso batalio, samo riba i avokado, nisam pravoslavac ali živim pravovjerno. Ne pijem alkohol, možda nekad tekilu tu i tamo, ne drogiram se, ali nekad se opustm uz liniju dvije. Može se i bez toga slažem se, mada i ovako plešem odlično, ali tačno vidim razliku, ženama se oči cakle, a njihovi frajeri kao hoće da se biju, ja ih zovem dođite, a oni ne smiju, i mogu samo od muke da gore dok se njihove cure oko mene bore. Kanabis, sativa, koka i gajba piva radius moga kretanja je meksička riva :gunjastajl: . Eto ti odgovara na tvoju mahalsku ljubopitljivost :D .EDIT: A ako me samo još jednom budeš nazvala narkomanom, jer ih fakat ne podnosim, onda ću se baš naljutiti i tebi u inat se navući pa će ti taj narkoman iz zgrade biti zlatan odnosu na to koliko ću ti ja po haustoru srati. :D
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#578 Re: RULOF

Post by zforumas »

Zaboravio si pomenuti kurac od 25cm
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#579 Re: RULOF

Post by moimoi »

@perscitus
On, znaci bivsi dzanki :lol:
Ma seres ti svakako vise od ovog :D
zigson
Posts: 3039
Joined: 04/04/2015 22:17

#580 Re: RULOF

Post by zigson »

zforumas wrote: 29/01/2024 07:05 Zaboravio si pomenuti kurac od 25cm
Najmanje
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#581 Re: RULOF

Post by black »

ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#582 Re: RULOF

Post by ActionWoman »

Ovo je zastita banjalucke firme Info Media Group, a ne vozila sarajevskog javnog prevoza.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#583 Re: RULOF

Post by thekupus »

ActionWoman wrote: 17/02/2024 03:14
Ovo je zastita banjalucke firme Info Media Group, a ne vozila sarajevskog javnog prevoza.
Išaran je i cijeli niz vozila bez reklama. Braniti ovo može samo neko ko je stoka koliko i ovi smradovi koji to rade.
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#584 Re: RULOF

Post by Bitvin »

Ne razumijem kad i kako se može doći do ovih vozila da se po njima oslikavaju grafiti?

Dok voze ne može. Znači niko ih ne čuva dok su parkirana. Znači GRAS šupalj ko tunel.
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#585 Re: RULOF

Post by ActionWoman »

thekupus wrote: 17/02/2024 03:23
ActionWoman wrote: 17/02/2024 03:14
Ovo je zastita banjalucke firme Info Media Group, a ne vozila sarajevskog javnog prevoza.
Išaran je i cijeli niz vozila bez reklama. Braniti ovo može samo neko ko je stoka koliko i ovi smradovi koji to rade.
Ne branim ja ovo unistavanje grada. Lomila bih im ruke za saranje. Cijeli grad su unistili, ali policija nije ovako reagovala prije vec sad kad kuka ta banjalucka firma tako da se vise radi o zastiti reklama (cijim postavljanjem su nova vozila navodno izgubila garanciju) nego o zastiti vozila gradskog prevoza.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#586 Re: RULOF

Post by HelaS »

ActionWoman wrote: 17/02/2024 03:27
thekupus wrote: 17/02/2024 03:23
ActionWoman wrote: 17/02/2024 03:14

Ovo je zastita banjalucke firme Info Media Group, a ne vozila sarajevskog javnog prevoza.
Išaran je i cijeli niz vozila bez reklama. Braniti ovo može samo neko ko je stoka koliko i ovi smradovi koji to rade.
Ne branim ja ovo unistavanje grada. Lomila bih im ruke za saranje. Cijeli grad su unistili, ali policija nije ovako reagovala prije vec sad kad kuka ta banjalucka firma tako da se vise radi o zastiti reklama (cijim postavljanjem su nova vozila navodno izgubila garanciju) nego o zastiti vozila gradskog prevoza.
Pa to je onda još gore, to znači GRAS-ovo indolentsko ponašanje, indiferentno, spram državne imovine, njihovu nebrigu oko svega :(
liyf
Posts: 1226
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#587 Re: RULOF

Post by liyf »

HelaS wrote: 17/02/2024 08:07
ActionWoman wrote: 17/02/2024 03:27
thekupus wrote: 17/02/2024 03:23

Išaran je i cijeli niz vozila bez reklama. Braniti ovo može samo neko ko je stoka koliko i ovi smradovi koji to rade.
Ne branim ja ovo unistavanje grada. Lomila bih im ruke za saranje. Cijeli grad su unistili, ali policija nije ovako reagovala prije vec sad kad kuka ta banjalucka firma tako da se vise radi o zastiti reklama (cijim postavljanjem su nova vozila navodno izgubila garanciju) nego o zastiti vozila gradskog prevoza.
Pa to je onda još gore, to znači GRAS-ovo indolentsko ponašanje, indiferentno, spram državne imovine, njihovu nebrigu oko svega :(
GRAS do prije godinu dana nije imao funkcionalne servise, autopraonice ni čistače autobusa/tramvaja/trolejbusa. Sve je proradilo ove ili prošle godine, te su tramvaji dosta čistiji i autobusa ima više. Ljude ne treba kriviti, nije Rulof i njegova grupa jedini problem oko šaranja grafita, tramvaji u Zagrebu isti i čak stariji modeli od nekih naših pa izgledaju besprijekorno, nije to do ZETa i GRASa već do Sarajlija i Zagrepčana
izvrsni direktor
Posts: 9377
Joined: 20/12/2018 16:11

#588 Re: RULOF

Post by izvrsni direktor »

ActionWoman wrote: 17/02/2024 03:27
thekupus wrote: 17/02/2024 03:23
ActionWoman wrote: 17/02/2024 03:14

Ovo je zastita banjalucke firme Info Media Group, a ne vozila sarajevskog javnog prevoza.
Išaran je i cijeli niz vozila bez reklama. Braniti ovo može samo neko ko je stoka koliko i ovi smradovi koji to rade.
Ne branim ja ovo unistavanje grada. Lomila bih im ruke za saranje. Cijeli grad su unistili, ali policija nije ovako reagovala prije vec sad kad kuka ta banjalucka firma tako da se vise radi o zastiti reklama (cijim postavljanjem su nova vozila navodno izgubila garanciju) nego o zastiti vozila gradskog prevoza.
Izdajice. Cetnicka policija. Vidi se za koga trojka radi.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#589 Re: RULOF

Post by Piaty »

perscitus wrote: 28/01/2024 20:49 Draga @moimoi , jebote drag ja, draga ti, postadosmo dragi jedno drugom. :D

Ja kažem natpis na zgradama, ti kažeš grafiti sa sprejem, ja kažem strogi centar, ti kažeš Čvila :lol: . Pa kako pobogu da razgovaramo. Primjer tog narkomana koji navodiš je očigledno heroin, te kašika, te upaljač, te čekaj da prokuha, te neke lastike, igle, šprice, pa još ti treba i neka torbica za to... Nije to nimalo praktično, otkud mi bona vrijeme za sve to, ja ne znam gdje udaram od obaveza... :-) Ujutru se probudim ispušim dvije cigarete, napravim čisto crnu kafu jer kakvu kafu pijem takve i žene volim. Crne i jake :thumbup: . Naravno, bez mlijeka i šećera jer to je za slabiće. Onda trčim malo i ne bojim se kabrona jer braća Turci su se postarala da mi ne bude gringo genetika. Nakon trčanja pravac boks u teretani. Dođem kući znojav i nikakav i vidim neraspoloženu hanumu još leži u krevetu i gleda sranja na internetu. Da mi ne sjebe dan odmah lijevom rukom zgrabim je za kosu, desnom je uhvatim vrat, poljubim je sočno i bacim je na leđa i izbijem joj zlo da mi ne propadne dan. Meso batalio, samo riba i avokado, nisam pravoslavac ali živim pravovjerno. Ne pijem alkohol, možda nekad tekilu tu i tamo, ne drogiram se, ali nekad se opustm uz liniju dvije. Može se i bez toga slažem se, mada i ovako plešem odlično, ali tačno vidim razliku, ženama se oči cakle, a njihovi frajeri kao hoće da se biju, ja ih zovem dođite, a oni ne smiju, i mogu samo od muke da gore dok se njihove cure oko mene bore. Kanabis, sativa, koka i gajba piva radius moga kretanja je meksička riva :gunjastajl: . Eto ti odgovara na tvoju mahalsku ljubopitljivost :D .EDIT: A ako me samo još jednom budeš nazvala narkomanom, jer ih fakat ne podnosim, onda ću se baš naljutiti i tebi u inat se navući pa će ti taj narkoman iz zgrade biti zlatan odnosu na to koliko ću ti ja po haustoru srati. :D
Zoveš li se Sanel?
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#590 Re: RULOF

Post by HelaS »

liyf wrote: 21/02/2024 09:43
HelaS wrote: 17/02/2024 08:07
ActionWoman wrote: 17/02/2024 03:27

Ne branim ja ovo unistavanje grada. Lomila bih im ruke za saranje. Cijeli grad su unistili, ali policija nije ovako reagovala prije vec sad kad kuka ta banjalucka firma tako da se vise radi o zastiti reklama (cijim postavljanjem su nova vozila navodno izgubila garanciju) nego o zastiti vozila gradskog prevoza.
Pa to je onda još gore, to znači GRAS-ovo indolentsko ponašanje, indiferentno, spram državne imovine, njihovu nebrigu oko svega :(
GRAS do prije godinu dana nije imao funkcionalne servise, autopraonice ni čistače autobusa/tramvaja/trolejbusa. Sve je proradilo ove ili prošle godine, te su tramvaji dosta čistiji i autobusa ima više. Ljude ne treba kriviti, nije Rulof i njegova grupa jedini problem oko šaranja grafita, tramvaji u Zagrebu isti i čak stariji modeli od nekih naših pa izgledaju besprijekorno, nije to do ZETa i GRASa već do Sarajlija i Zagrepčana
Moraš brinuti o materijalnoj imovini koja ti je povjerena, i od koje zarađuješ mjesečnu plaću. Kriv si ako si zapustio opremu, ako je ne održavaš urednom i funkcionalnom.

Tačno je, krivi su i neposredni učesnici u vandalizmu. Svaki taj primitivizam, moderni vandalizam, iz kuće se donosi na ulicu. I Rulofov je takav, seljakluk teški pojašan psihičkim poremećajima
aston_martin
Posts: 457
Joined: 26/09/2020 18:41

#591 Re: RULOF

Post by aston_martin »

:-D
Last edited by aston_martin on 06/03/2024 16:23, edited 1 time in total.
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#592 Re: RULOF

Post by perscitus »

Piaty wrote: 21/02/2024 09:50
perscitus wrote: 28/01/2024 20:49 Draga @moimoi , jebote drag ja, draga ti, postadosmo dragi jedno drugom. :D

Ja kažem natpis na zgradama, ti kažeš grafiti sa sprejem, ja kažem strogi centar, ti kažeš Čvila :lol: . Pa kako pobogu da razgovaramo. Primjer tog narkomana koji navodiš je očigledno heroin, te kašika, te upaljač, te čekaj da prokuha, te neke lastike, igle, šprice, pa još ti treba i neka torbica za to... Nije to nimalo praktično, otkud mi bona vrijeme za sve to, ja ne znam gdje udaram od obaveza... :-) Ujutru se probudim ispušim dvije cigarete, napravim čisto crnu kafu jer kakvu kafu pijem takve i žene volim. Crne i jake :thumbup: . Naravno, bez mlijeka i šećera jer to je za slabiće. Onda trčim malo i ne bojim se kabrona jer braća Turci su se postarala da mi ne bude gringo genetika. Nakon trčanja pravac boks u teretani. Dođem kući znojav i nikakav i vidim neraspoloženu hanumu još leži u krevetu i gleda sranja na internetu. Da mi ne sjebe dan odmah lijevom rukom zgrabim je za kosu, desnom je uhvatim vrat, poljubim je sočno i bacim je na leđa i izbijem joj zlo da mi ne propadne dan. Meso batalio, samo riba i avokado, nisam pravoslavac ali živim pravovjerno. Ne pijem alkohol, možda nekad tekilu tu i tamo, ne drogiram se, ali nekad se opustm uz liniju dvije. Može se i bez toga slažem se, mada i ovako plešem odlično, ali tačno vidim razliku, ženama se oči cakle, a njihovi frajeri kao hoće da se biju, ja ih zovem dođite, a oni ne smiju, i mogu samo od muke da gore dok se njihove cure oko mene bore. Kanabis, sativa, koka i gajba piva radius moga kretanja je meksička riva :gunjastajl: . Eto ti odgovara na tvoju mahalsku ljubopitljivost :D .EDIT: A ako me samo još jednom budeš nazvala narkomanom, jer ih fakat ne podnosim, onda ću se baš naljutiti i tebi u inat se navući pa će ti taj narkoman iz zgrade biti zlatan odnosu na to koliko ću ti ja po haustoru srati. :D
Zoveš li se Sanel?
Ne zovem bratko moj.
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#593 Re: RULOF

Post by drag_gost »

Zoves. Sanele.
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#594 Re: RULOF

Post by perscitus »

Sanele mi moje, znači...
Post Reply