Rukotvorine

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#1 Rukotvorine

Post by Karen »

Nisam naišla na ovaku temu pa me zanima da li cure/žene na forumu same šiju i dizajniraju odjevne predmete? Nakon što sam naučila šivati, počela sam prvo sa torbama i poprilično sam zadovoljna kako mi ide. Najteže je pronaći materijale i detalje za torbe. Kasnije ću postaviti slike. Ima li tko da se bavi patchworkom ili quiltingom?
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#2 Re: Rukotvorine

Post by Karen »

Kako sam i rekla, slike. Kritike su dobrodošle. I iskustva :)

Image

Image

Image
*mima*

#3 Re: Rukotvorine

Post by *mima* »

Patchwork.......super ko zna......jednom sam davno sila jednu suknju........zao mi sto je nisam ostavila.......a tvoje torbe........ne bih da kritikujem....ali po meni su previse jednostavne......detalje mozes svugdje naci......najbolje da pravis sama.....samo masta..... :-D
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#4 Re: Rukotvorine

Post by Karen »

Da, jednostavne su, jer sam tek krenula. Kako naučim tako nešto apliciram. Prva je obična siva, onda su došle ove sa bordurama. Da, svaka ima i podstavu, tu sam dosta vremena izgubila dok sam naučila.
Inače mi se sviđa ovaj model torbe, sa minimalnim ukrasima. Tražim materijale da napravim druge, ali slab je izbor.

Za patchwork sam naručila sa ebaya rotarty cutter i dresden ruler, za pravljenje cvjetova.
*mima*

#5 Re: Rukotvorine

Post by *mima* »

Ma kod nas i nema nekih materijala......ja sam danas bas trazila neke materijale za haljinu.....ili su bas bezveze ili su previse skupi.......na kraju sam nasla nesto povoljno.....kupila papir za snit ...... :D ...ma treba samo ono sto kazu snjuhat i trazit.......
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#6 Re: Rukotvorine

Post by Karen »

Da, samo je nedostatak vremena glavni problem. Gdje si kupila materijal? Uzimam svoj u mitexu jer mi je najbliži, no nisam nešto zadovoljna. Iako su tete sasvim ok.
*mima*

#7 Re: Rukotvorine

Post by *mima* »

A gdje ima mitex....da odem i pogledam? Ima neka nova prodavnica materijala......tr.stanica na Katedrali......krenes prema carsiji......znaci uz tr.prugu....neces profulit...
User avatar
jutarnja zvijezda
Posts: 238
Joined: 29/11/2010 10:25

#8 Re: Rukotvorine

Post by jutarnja zvijezda »

draga karen,pogledala sam slike,za pocetak dobro. sve je u praksi i idejama.i ja sam mojim kcerima sila unikatne modele ,i uvijek su bili interesantni .tasne sam pravila od koze koja se zove "spalt".ona ti je najjeftinija,pa pogledaj u kozari,"gdje se snabdijevaju obucari".(bila je nekad malo iznad katedrale ,i u jednom curciluku ,da li veliki ili mali ne sjecam se ).tamo bi mogla naci i zanimljive snale ,kopce itd.bar sam ja tako.... a super je praviti i duge rese pa ih pricvrstiti,stvarno je efektno.probaj,sa tvojim idejama i voljom ,ne sumnjam u uspjeh. sretno! :thumbup: :thumbup:
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#9 Re: Rukotvorine

Post by Karen »

Mima, Mitex na Dobrinji, kod dm-a. Hvala za upute.

Zvijezdo, hvala :) Mislim da moja mašina ne može probijati kožu. Iako sam razmišljala o onoj eko koži, može se u bagatu naručiti na metar. Npr samo za ručke i detalje, a ostalo od platna.
*mima*

#10 Re: Rukotvorine

Post by *mima* »

za kozu bas treba dobra masina.......ko ona stara singerica.... :-D
User avatar
jutarnja zvijezda
Posts: 238
Joined: 29/11/2010 10:25

#11 Re: Rukotvorine

Post by jutarnja zvijezda »

karen ,ja sam sila kozu na obicnoj bagatovoj "super slavici" ,kao i bilo koji drugi materijal.najbolje da pokusas na nekom komadicu,samo nabavi jaci konac i stavi deblju iglu.a jos sam se sjetila da u dobrinji ima prodavnica "aladin" koja prodaje mebl stofove za presvlacenje namjestaja.ti materijali mogu biti super za torbe .inace radnja je u "dobrinjskoj glavnoj ulici" kod zadnje trolejbuske stanice.malo nize od os.skole "osman nuri hadzic".ako mi jos nesto padne na pamet ,javim. :)
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#12 Re: Rukotvorine

Post by Karen »

Komentari i kritike molim? Pregača je od materijala za stolnjak (pamuk sjajni) a podstava je od ostatka posteljine, koja ima nešto svile od sebe. To je ovaj žuti materijal. Dodala sam ovu traku na džep i donji dio, ne znam vidi li se dobro.

Image
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#13 Re: Rukotvorine

Post by Gospoda Ministarka »

Karen wrote:Komentari i kritike molim? Pregača je od materijala za stolnjak (pamuk sjajni) a podstava je od ostatka posteljine, koja ima nešto svile od sebe. To je ovaj žuti materijal. Dodala sam ovu traku na džep i donji dio, ne znam vidi li se dobro.

Image
Meni je predivna, volim ovakve pomalo retro stvari.
:thumbup:
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#14 Re: Rukotvorine

Post by Trebam te »

Predivno samo nastavi, definitivno podrzavam ideju :thumbup: :bih:
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#15 Re: Rukotvorine

Post by Karen »

Hvala!

Ideja za temu je bila da i ostali postavljaju svoje uratke. Još nisam došla do odjeće, ali inače su mi draži ovakvi unikatni detalji. Pregača je mami za poklon, kuhinja joj je bijelo-crvena i birala sam da joj se slaže.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#16 Re: Rukotvorine

Post by thea »

Super ideja, sivanje je super stvar, licno sijem, nije mi profesija, mnogo toga sam do sad uradila, od dekoracije do izvanredne odjece
Last edited by thea on 10/06/2012 09:40, edited 1 time in total.
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#17 Re: Rukotvorine

Post by Karen »

Idi na imageshack.us, upload slike, i onda address slike kopiraš u post.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#18 Re: Rukotvorine

Post by thea »

-
Last edited by thea on 10/06/2012 09:39, edited 1 time in total.
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#19 Re: Rukotvorine

Post by Karen »

Jako lijepo :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#20 Re: Rukotvorine

Post by Gospoda Ministarka »

thea wrote:hvala ti mnogo, evo uzivajte.



Image

Uploaded with ImageShack.us
Ovo je bila tvoja rucno radena vjencanica? Bas je divno sasivena, i jako mi je romanticno sto si sama sebi sasila, ali thea, crna traka na vjencanici :-) visak.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#21 Re: Rukotvorine

Post by thea »

-
Last edited by thea on 10/06/2012 09:42, edited 3 times in total.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#22 Re: Rukotvorine

Post by Gospoda Ministarka »

thea wrote:Hvala, dugo sam je sila. Ipak ja nisam snajderica, ali mi ide za rukom rukotvorine.
Imala sam crne cipele, crni povez od svile bio pun pogodak. To je bilo za opcinsko vjencanje.
To je bitno, da si t bila zadovoljna, ja recimo ne bih nikad bilo sta crno na vjencanje (bez obzira sto je samo opcinsko), a pogotovo ne crne cipelice. Ali je haljina odlicna, eto sve pohvale jos jednom. :thumbup:
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#23 Re: Rukotvorine

Post by Karen »

Imala sam i ja crnu traku ali na lila vjenčanici.
Image
I super mi je bio detalj.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#24 Re: Rukotvorine

Post by Gospoda Ministarka »

Karen wrote:Imala sam i ja crnu traku ali na lila vjenčanici.
Image
I super mi je bio detalj.
Na ljubicastoj vjencanici i ne izgleda uopste lose. Naprotiv. Haljina je predivna.
Ali, ja sam tradicionalista tako da kod mene ni lila vjencanica ne dolazi u obzir. :D Jbg sta cu, takva sam.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#25 Re: Rukotvorine

Post by thea »

Dobro je ako se vas karakter odrazava i na izbor odjece, to je meni fenomenalno.
Crna traka je fenomenalna!

evo jos jedan mali rad, davno je to bilo prije 15 godina. slika je kopirana.
ako je neko zaiteresiran za semu, samo recite. Nije tesko ovako nesto sasiti.

Image

Uploaded with ImageShack.us
Post Reply