Rukometna reprezentacija BiH

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#6101 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hellhammer »

pirmin wrote:http://diepresse.com/home/panorama/wien ... tor=CS1-15

Bosnje napale Amerikanca koji je nosio izraelsku zastavu, na trgu poslije utakmice.

Mudato i nadasve inteligentno. :thumbup:

:oops:

nije poslije nego prije utakmice, dobio bi da je nosio i bilo koju drugu zastavu jer je provocirao :bih:
taj je bio na regenbogenparade pa je si mozda mislio da su to kontra protesti :D
smijesni_ste
Posts: 5976
Joined: 09/10/2009 16:46

#6102 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by smijesni_ste »

Vjerovatno su bili isprovocirani i oni što su gazili izraelsku zastavu u Zenici :D
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#6103 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hellhammer »

smijesni_ste wrote:Vjerovatno su bili isprovocirani i oni što su gazili izraelsku zastavu u Zenici :D
ma strasan je napad bio cim niko nije uhapsen, tu je bilo dosti policije jer su osiguravali gey paradu. kaucija 100 eura da ce se pojaviti na sudu za tri osobe zbog govora mrznje :D
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#6104 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hellhammer »

i jos da se zna da ti nisu nosili zastave iz ljubavi prema nekoj zemlji nego u smislu u kojim zemljama se ugrozavaju njihova prava :D
https://goo.gl/images/L96sMw
smijesni_ste
Posts: 5976
Joined: 09/10/2009 16:46

#6105 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by smijesni_ste »

Odličan komentar sa članka...ko kaže da GT ne valja :D

Za naslovom "u Beču: Antisemitski napad na turiste" nedostajalo vjerojatno malo hrabrosti?
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6106 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Edin H. »

hellhammer wrote:i jos da se zna da ti nisu nosili zastave iz ljubavi prema nekoj zemlji nego u smislu u kojim zemljama se ugrozavaju njihova prava :D
https://goo.gl/images/L96sMw

:-)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#6107 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Preglup tekst. Čovjek ne prati i ne razumije.

Prvo, nismo mi izgubili zbog mentaliteta već zbog kratke klupe i slabije fizičke pripreme igrača. Zbog toga ti igrač u 40. minuti daje Bogu dušu, Bog je neće. E, pitanje mentaliteta i to luzerskog je to što mi ne možemo "uzgojiti" bolje od ovih. Po ovom tekstu, ispade da neko ne pobijedi zato što neće.

Drugo, rukometni savez nije mogao dobiti pare sa granta za sport jer nije postojao, kao takav, tj. nije formiran u skladu sa Zakonom o sportu i njegovo postojanje je ništavno. To uopšte u očima zakona nije savez već grupa ljudi koji organiziraju utakmice. Jako je to bitno reći.

Treće, evo što ne spomenu SabLahudina Toplog Bećira koji je pomoćnik ministra civilnih poslova za sport. To je čovjek koji odgovara za pare koje se raspoređuju sportašima. Zašto Baho ne pomogne?

Mi moramo sistemski početi raditi. Kuća se od temelja pravi. Dobar savez, sa što je manje moguće politike, entuzijasti koji će od nekog bh. kluba napraviti Vardar, PPD Zagreb, Budućnost, i onda se možemo nadati da će iz toga krenuti jedan niz dobrih igrača koji će dići reprezentativni rukomet na viši nivo. Bez toga - mrka kapa i "kucanje na vrata" i "ponos ste države" i ovakvi članci.
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#6108 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Vega_Brothers »

Dobar tekst mada se ne slažem sa svime, mi najobičniji nekvalitet predstavljamo famoznim "mentalitetom".

Naš najbolji bek, ili barem ima ulogu ključnog beka je Prce. Čovjek koji se ne može odvojiti od tla a kad se odvaži na šut lopta jedva odskakuta do golmana, meni neugodno gledati. Biće da je "mentalitet".

Sa Šumanom smo počeli trčati kontre ali sad se pojavio problem što izgleda niko od golmana pa do igrača nije u stanju baciti preciznu loptu u kontru, u najmanju ruka svaka druga završi u rukama protivničkog igrača.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40807
Joined: 29/06/2011 23:39

#6109 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ne cudi me Baho, ali cudi me Buric da tako pada pod uticaj ovog grlatog neznalice.

Sudije u rukometu kad te kradu, onda te kradu na perfidniji nacin, vrate ti loptu 5-6 puta na 9 metara nakon sto si zabio gol, sude dva tri probijanja, dva tri nepravilna bloka pivota, i sve te situacije su li-la. Moze se suditi i na ovu i na onu stranu, tako da ga ne mozes (sudiju) optuziti da te pokrao.

Poljaci su prosto losi suci, jako lose sudjenje i to pristrano za domacina. Dobar sudija kad te osteti, refundira ti na drugoj strani, kako rekoh vec, da ima alibi da nije "kupljen". A osteti te na "slobodnoj sudijskoj prosudbi".

Baho je ko prosjecna curica, ili malo dijete, komentarise ko retardiran.

Utakmica ko utakmica, ja sam ocekivao da ovo nasi mogu rijesiti. Bas sam se nadao jer Austrija nije bauk, i moglo se. Ali ta crna rupa sredinom drugog poluvremena je rijesila sve. To je vec do naseg mentaliteta, Austrijanci su hladnije glave, mozda iskusniji kao ekipa ne znam. Jedna Hrvatska koja je ipak svjetska velesila, skoro pa uvijek na utakmici ima te crne rupe, 10-ak minuta kada se raspadnu. Pa sto ne bi imala Bosna, jedino sto Hrvatska zna odigrati i 10 minuta savrsenog rukometa pa nadomjeste ono sto su zasrali.

A nemas sta zamjeriti Sumanu i igracima, dali su sve od sebe, zasluzili su plasman jer se stvarno bore srcem. Ali nekad nedostaje i kvaliteta, mozda malo srece, malo hladnije glave. Steta jer vec drugi put propustaju veliko takmicenje u susjedstvu, gdje bi vjerovatno dobili najblizu dvoranu, koja bi u januaru bila puna navijaca.
Vidjeli smo protiv desetkovane Spanije da BiH nema kvalitet za najvece dosege, ali nikad se ne zna, uz dobre pripreme mozda bi se neko cetvrtfinale igralo. Ili nesto slicno.
User avatar
luckylaka
Posts: 22503
Joined: 15/01/2010 06:28

#6110 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by luckylaka »

Nisam gledao utakmicu ali po svemu ovom procitanom najveci krivac za poraz je Baho :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6111 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Preglup tekst. Čovjek ne prati i ne razumije.

Prvo, nismo mi izgubili zbog mentaliteta već zbog kratke klupe i slabije fizičke pripreme igrača. Zbog toga ti igrač u 40. minuti daje Bogu dušu, Bog je neće. E, pitanje mentaliteta i to luzerskog je to što mi ne možemo "uzgojiti" bolje od ovih. Po ovom tekstu, ispade da neko ne pobijedi zato što neće.

Drugo, rukometni savez nije mogao dobiti pare sa granta za sport jer nije postojao, kao takav, tj. nije formiran u skladu sa Zakonom o sportu i njegovo postojanje je ništavno. To uopšte u očima zakona nije savez već grupa ljudi koji organiziraju utakmice. Jako je to bitno reći.

Treće, evo što ne spomenu SabLahudina Toplog Bećira koji je pomoćnik ministra civilnih poslova za sport. To je čovjek koji odgovara za pare koje se raspoređuju sportašima. Zašto Baho ne pomogne?

Mi moramo sistemski početi raditi. Kuća se od temelja pravi. Dobar savez, sa što je manje moguće politike, entuzijasti koji će od nekog bh. kluba napraviti Vardar, PPD Zagreb, Budućnost, i onda se možemo nadati da će iz toga krenuti jedan niz dobrih igrača koji će dići reprezentativni rukomet na viši nivo. Bez toga - mrka kapa i "kucanje na vrata" i "ponos ste države" i ovakvi članci.
Prvo nije tacno jer nam klupa nije bila kratka nego vjerovatno kvalitetno neiskoristena. Peric nije dobio ni minutu igre izmedju ostalih a na toj poziciji smo bili najtanji. Sto se tice fizicke spreme o tome mozemo pricati samo o Prceu i Toromanovicu a svi ostali sa tim nemaju problema.
Drugo ne pisi o necemu o cemu nemas pojma i oko cega se kemfa i spori vece dugo dugo vremena. Evo na primjer ko je i koliko dobio 2015 godine...
http://www.avaz.ba/clanak/203940/konacn ... a-za-sport
Interesantno je pogledati ko je pri karju dobio 10, 12 i 13 hiljada KM.....
Baho nije pomocnik minsitra i opet lupas nego savjetnik koji je u biti lijevo mudo i nebitna funkcija. Pare se rasporedjuju na visim nivoima i prema simpatijama.
Ovo cetvrto se slazem 100% a tekst na source je odlican samo sto si ti jos jedan od onih koji je meni totalno nejasan i ne znam koga pokusavas da odbranis!
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6112 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

luckylaka wrote:Nisam gledao utakmicu ali po svemu ovom procitanom najveci krivac za poraz je Baho :D
hahahah bravo @laky....u sridu!!!! Vise je ovdje napisano o Bahi nego o jebenim sudijama koji su nas odrali u oprvom poluvremenu jer sve su to iskusni sportski novinari i reporteri pa gdje ce njima Baho komentirati reprezentaciju!!!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40807
Joined: 29/06/2011 23:39

#6113 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Vega_Brothers wrote: Sa Šumanom smo počeli trčati kontre ali sad se pojavio problem što izgleda niko od golmana pa do igrača nije u stanju baciti preciznu loptu u kontru, u najmanju ruka svaka druga završi u rukama protivničkog igrača.
Kako ce znati kad do jucer nisu ni trenirali takvo sto :D

Kako De Vargas baci loptu u Skenderiji, isto teledirigovani projektil, svom krilu u kontri. To se na treninzima trenira, kod Markovica ocito nije bilo na rasporedu.
U ozbiljnoj ekipi cim protivnik izgubi loptu, tvoje krilo je vec na pola terena i leti u kontranapad. To su lagani golovi, ili kontra ili brzi centar. Trener na pripremama odredi ko trci gdje, sta, kako, ako je brzi centar zna se ko uzima loptu na mjestu faula, ko je vec na centru, koji igraci vec idu u tranziciju.
Tu nema improvizacije ko kod nas. Suman je puno toga i unio u igri posebno jer je bio ubitacno krilo i zna sve o tome, ali ne ide to preko noci, treba vremena da se uigra.

Ova prica o luzerskom mentalitetu mi se ne svidja, kako to da oni momci u sjedecoj odbojci nemaju luzerski mentalitet. Zato sto imaju kvalitet.
Postoji samo nas balkanski ili slavenski mentalitet tipa "lako cemo" ili "ta ce oni, jade, mi smo bolji" ili nesto slicno, u drugu krajnost recimo omalovazanje nasih sportista.

Ova ekipa ima kratku klupu, nedostatak kvaliteta, to se vidi. Ovaj novinar napise da nikad nije cuo za Nevenka Hercega, i pametuje nesto. A Herceg je lik koji je jedan od tvoraca Izvidjaca, koji vec decenijama izbacuje, skoluje, usavrsava rukometase. Prce, Alilovic, braca Buric, Peric, Buntic, Harmandic, Terzic, Sego, Musa svi su prosli Izvidjacevu rukometnu skolu. Tako se stvaraju igraci, ako nemas veliki novac, napravi akademiju.

Bosna je bar prije rata bila poznata po tim rukometnim centrima Doboj, Zavidovici, Gorazde, Banjaluka, Visoko, ne trebaju tu ni neka ogromna sredstva jer rukomet nije skup kao kosarka ili fudbal. Dovoljno da neki lokalni mocnik, ili strani ulagac, upumpa par stotina hiljada eura i imaces ekipu za Europu.
Dok toga ne bude, nece biti ni kvalitetne reprezentacije.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#6114 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by pirmin »

Edin H. wrote:
pirmin wrote:http://diepresse.com/home/panorama/wien ... tor=CS1-15

Bosnje napale Amerikanca koji je nosio izraelsku zastavu, na trgu poslije utakmice.

Mudato i nadasve inteligentno. :thumbup:

:oops:
Je li ti mrsko da ukratko prevedes u dvije-tri recenice?
Eo kolega je preveo.
Nista specijalno, klasicna ljubav Bosnje prema Davidovoj zvijezdi. :srce:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6115 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Edin H. »

pirmin wrote:
Edin H. wrote:
pirmin wrote:http://diepresse.com/home/panorama/wien ... tor=CS1-15

Bosnje napale Amerikanca koji je nosio izraelsku zastavu, na trgu poslije utakmice.

Mudato i nadasve inteligentno. :thumbup:

:oops:
Je li ti mrsko da ukratko prevedes u dvije-tri recenice?
Eo kolega je preveo.
Nista specijalno, klasicna ljubav Bosnje prema Davidovoj zvijezdi. :srce:
Dobro ba, bilo je tu malo i gudre, pa pirotehnike... :D

https://www.rtvbn.com/3868393/tuca-navi ... og-zastave
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#6116 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Romanista 101% »

100 na 1, Balkan style :thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6117 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by nema me tamo »

zar stvarno mislis da je bilo 100 na 1 vjerovatno mu prisao opalio vaspitnu i ovaj predao uz suze.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#6118 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by burekodsira »

nažalost ni Šumanovo "špiuniranje" protivnika pri zagrijavanju prije meča nije pomoglo :D

Image
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6119 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Edin H. »

Kako nije pomoglo, pa razvalili smo ih u prvom poluvremenu, drzali su priljucak samo sudijama.
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#6120 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Vega_Brothers »

Zanemarimo mit o "mentalitetu", hajde da vidimo šta zaista imamo po pozicijama:

Golman

B. Burić - (Još) nije vrhunski, ali jako dobar golman. Jednako kao što se kvalitet modernih stopera u fudbalu ne mjeri samo po defanzivnim zadacima već i po sposobnostima da sudjeluju u kreiranju igre, da pruže taj prvi pas prema naprijed, tako je i bacanje lopti u kontru jedan od elemenata po kojima se mjeri kvalitet rukometnog golmana. B. Burić se rijetko odlučuje i da uopće baci loptu u kontru, obično doda prvom do sebe.

Grahovac - Za rezervnog golmana sasvim uredu.

Desno krilo

Predragović - Novo lice u reprezentaciji koje je na startu oduševilo, vidjet ćemo hoće li se utopiti u prosjek kad protivnici počnu obraćati više pažnje na njega.

Vražalić - Do SP u Kataru jedan od naših najboljih igrača, od tada je u kanalu iz kojeg nikako da izađe. Ko zna šta se dešava u njegovoj glavi. Sa 20 godina je puno bolje igrao za reprezentaciju nego što igra danas.

Lijevo krilo

Ovčina - Očito da nije neka svjetska klasa ali nije ni krampa - Ibišević kao što ga neki predstavljaju.

Nuić - Solidan.

Srednji bek

Karačić - Kvalitativno igrač koji je najviše pao. Uz Prcea bio je naš ključni igrač u duelima sa Islandom, da su njih dvojica na tadašnjem nivou sve bi bilo drugačije. S obzirom da ne postaju mlađi, u budućnosti možemo očekivati samo dalji pad njihovih izvedbi.

Tarabochia - Kriminalan u dresu reprezentacije u posljednim utakmicama. Klupska karijera pokazuje da ipak može puno bolje od toga, ali svakako je srednji bek koji prvenstveno razigrava samog sebe.

Perić - Šuman ga nije volio. Ima najviše magije u rukama od svih naših srednjih bekova ali fizički apsolutno inferioran.

Desni bek

Malinović - Moj najdraži igrač u reprezentaciji koji je zbog povreda malo vremena u ovim kvalifikacijama proveo na terenu. Bio je to ogroman hendikep.

Panić - Naš najbolji igrač u ovim kvalifikacijama. Nekako rijetko imamo priliku imati istovremeno dostupne 100% spremne i njega i Malinovića, obično jedan fali.

Lijevi bek

Prce - Od njeg više nikako ne možemo očekivati neki odraz i razoran šut, trom je i spor i može postići gol samo na neku foru. Ali ipak je on naš bek koji ubjedljivo najviše kreira za druge. I sa njim se porađamo za svaki gol a pitanje je kako će to izgledati i kada se oprosti, nemamo baš red bekova koji su bolji strijelci i kreatori od njega.

Vegar - Još uvijek nedefinisan. U ovo nešto utakmica što je odigrao za reprezentaciju u nekima je bio odličan a u drugima nevidljiv.

Pivot

S. Burić - Dobar.

Toromanović - Ispuhao.

Specijalisti za odbranu

Terzić - Dokle god ima mjesta u odbrani jednog velikana kao što je Veszprem ima i u našoj.

Vranješ - Još jedan dobar odbrambeni igrač. Zamjerka Šumanu što nam je rastavio taj čvrsti tandem Vranješ - Terzić u odbrani, kod njega baš i nisu prečesto zajedno u igri.



Savića, Čelicu i još neke nisam komentarisao jer mislim da su oni dali reprezentaciji što su imali, a i još neki poput Karačića i Toromanovića su zreli za cvijeće i sliku. I selektor i sam Prce će vjerovatno razmisliti o njegovih 37 godina.


Najbolje stojimo sa pozicijom desnog beka, sa zdravim Burićem nemamo problema ni sa golmanom i dok se i na nekim drugim pozicijama možemo uspješno krpiti najveći problem ostaju pozicije srednjeg i lijevog beka. Očito prema selektoru Perić nije to rješenje na s. beku ali očito je i nama navijačima da to nisu ni Ivan i Marko. Na lijevom beku treba nam igrač koji bi barem bio nivo Malinovića i Panića.

Tako ja to barem gledam, ne gubimo mi zbog famoznog "mentaliteta" već su razlozi puno prizemniji kao što je nedostatak razornog šutera na lijevom beku i kvalitetnog razagrivača na srednjem beku.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6121 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Vega_Brothers wrote:Zanemarimo mit o "mentalitetu", hajde da vidimo šta zaista imamo po pozicijama:

Golman

B. Burić - (Još) nije vrhunski, ali jako dobar golman. Jednako kao što se kvalitet modernih stopera u fudbalu ne mjeri samo po defanzivnim zadacima već i po sposobnostima da sudjeluju u kreiranju igre, da pruže taj prvi pas prema naprijed, tako je i bacanje lopti u kontru jedan od elemenata po kojima se mjeri kvalitet rukometnog golmana. B. Burić se rijetko odlučuje i da uopće baci loptu u kontru, obično doda prvom do sebe.

Grahovac - Za rezervnog golmana sasvim uredu.

Desno krilo

Predragović - Novo lice u reprezentaciji koje je na startu oduševilo, vidjet ćemo hoće li se utopiti u prosjek kad protivnici počnu obraćati više pažnje na njega.

Vražalić - Do SP u Kataru jedan od naših najboljih igrača, od tada je u kanalu iz kojeg nikako da izađe. Ko zna šta se dešava u njegovoj glavi. Sa 20 godina je puno bolje igrao za reprezentaciju nego što igra danas.

Lijevo krilo

Ovčina - Očito da nije neka svjetska klasa ali nije ni krampa - Ibišević kao što ga neki predstavljaju.

Nuić - Solidan.

Srednji bek

Karačić - Kvalitativno igrač koji je najviše pao. Uz Prcea bio je naš ključni igrač u duelima sa Islandom, da su njih dvojica na tadašnjem nivou sve bi bilo drugačije. S obzirom da ne postaju mlađi, u budućnosti možemo očekivati samo dalji pad njihovih izvedbi.

Tarabochia - Kriminalan u dresu reprezentacije u posljednim utakmicama. Klupska karijera pokazuje da ipak može puno bolje od toga, ali svakako je srednji bek koji prvenstveno razigrava samog sebe.

Perić - Šuman ga nije volio. Ima najviše magije u rukama od svih naših srednjih bekova ali fizički apsolutno inferioran.

Desni bek

Malinović - Moj najdraži igrač u reprezentaciji koji je zbog povreda malo vremena u ovim kvalifikacijama proveo na terenu. Bio je to ogroman hendikep.

Panić - Naš najbolji igrač u ovim kvalifikacijama. Nekako rijetko imamo priliku imati istovremeno dostupne 100% spremne i njega i Malinovića, obično jedan fali.

Lijevi bek

Prce - Od njeg više nikako ne možemo očekivati neki odraz i razoran šut, trom je i spor i može postići gol samo na neku foru. Ali ipak je on naš bek koji ubjedljivo najviše kreira za druge. I sa njim se porađamo za svaki gol a pitanje je kako će to izgledati i kada se oprosti, nemamo baš red bekova koji su bolji strijelci i kreatori od njega.

Vegar - Još uvijek nedefinisan. U ovo nešto utakmica što je odigrao za reprezentaciju u nekima je bio odličan a u drugima nevidljiv.

Pivot

S. Burić - Dobar.

Toromanović - Ispuhao.

Specijalisti za odbranu

Terzić - Dokle god ima mjesta u odbrani jednog velikana kao što je Veszprem ima i u našoj.

Vranješ - Još jedan dobar odbrambeni igrač. Zamjerka Šumanu što nam je rastavio taj čvrsti tandem Vranješ - Terzić u odbrani, kod njega baš i nisu prečesto zajedno u igri.



Savića, Čelicu i još neke nisam komentarisao jer mislim da su oni dali reprezentaciji što su imali, a i još neki poput Karačića i Toromanovića su zreli za cvijeće i sliku. I selektor i sam Prce će vjerovatno razmisliti o njegovih 37 godina.


Najbolje stojimo sa pozicijom desnog beka, sa zdravim Burićem nemamo problema ni sa golmanom i dok se i na nekim drugim pozicijama možemo uspješno krpiti najveći problem ostaju pozicije srednjeg i lijevog beka. Očito prema selektoru Perić nije to rješenje na s. beku ali očito je i nama navijačima da to nisu ni Ivan i Marko. Na lijevom beku treba nam igrač koji bi barem bio nivo Malinovića i Panića.

Tako ja to barem gledam, ne gubimo mi zbog famoznog "mentaliteta" već su razlozi puno prizemniji kao što je nedostatak razornog šutera na lijevom beku i kvalitetnog razagrivača na srednjem beku.
Dovoljno je procitati pocetak tj golmane i odmah odbaciti ostali dio jer ti nekoga ko je u prosloj sezoni bio najbolji golman najjace lige na svijetu nazivas "nevrhunskim"!
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#6122 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by burekodsira »

Edin H. wrote:Kako nije pomoglo, pa razvalili smo ih u prvom poluvremenu, drzali su priljucak samo sudijama.
u konačnici nije :evil:
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#6123 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Sara03 »

U konačnici, sami smo sebe pobijedili.. Idemo dalje. :bih:
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#6124 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Ovako smo izgubili od Litvanije u kosarci, odnosno ne izgubili ali nismo pobijedili koliko smo trebali a mogli smo, ovako smo izgubili jos kamaru utakmica, i izgubit cemo ih jos kamaru. Umjesto da se stane mi navalimo ko neka velesila da dokrajcimo protivnika, eto ti sad dokrajci koga hoces. Neces ti nidze!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40807
Joined: 29/06/2011 23:39

#6125 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Vega_Brothers wrote: Najbolje stojimo sa pozicijom desnog beka, sa zdravim Burićem nemamo problema ni sa golmanom i dok se i na nekim drugim pozicijama možemo uspješno krpiti najveći problem ostaju pozicije srednjeg i lijevog beka. Očito prema selektoru Perić nije to rješenje na s. beku ali očito je i nama navijačima da to nisu ni Ivan i Marko. Na lijevom beku treba nam igrač koji bi barem bio nivo Malinovića i Panića.

Tako ja to barem gledam, ne gubimo mi zbog famoznog "mentaliteta" već su razlozi puno prizemniji kao što je nedostatak razornog šutera na lijevom beku i kvalitetnog razagrivača na srednjem beku.
Buric i Grahovac su dovoljno dobri golmani, Buric je klasa, naravno da nije najbolji golman Bundeslige u konkurenciji Wolffa, Landina, Anderssona, Appelgrena, Hainevettera, ali dobar.

Krila onako, dva desna beka odlicni, lijevi i srednji klimavi, pivot solidan, a Terzic i Vranjes bi trebali biti nositelji granitne odbrane. Sto ona ponekad i jeste.
Post Reply