Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#76 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

Ti si naveo nesto, ja pitam za izvor jer zelim procitati izvjestaje/studije sta vec imas.

A ako je to prica "to je CIA radila bruda moj, al ne mogu ti pokazati, logicno da kriju" onda nemoj zivota ti.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#77 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

tranquil wrote: 01/02/2023 16:24
Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 16:17

Imam ja skepticizam prema svemu, ali nije sve ni crno i bijelo kako nas neki naučnici pokušavaju ubijediti. Jesi li usao u svijet kvantne fizike?
Puno pametniji se muče sa kvantnom fizikom, deder ti prvo reinkarnaciju i astralni svijet dokaži.

I pod "dokaži" ne mislim da mi poturiš Youtube klip nekoga ko se kune u nenu da mu se desilo. Zna se šta je dokaz. Ako se eksperiment može pod kontrolisanim uslovima ponoviti, onda možemo pričati. Pokojni James Randi je nudio milion onome ko, pod kontroliranim uslovima, može dokazati da te stvari poput ovih o kojima govoriš postoje. Niko nije došao po milion.
Kako ces molim te dokazati napr reinkarnaciju u 2023. godini? Ko ce to dokazivati, na koji nacin i ko ce financirati to dokazivanje?

User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#78 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by tranquil »

billy organ wrote: 01/02/2023 16:34
tranquil wrote: 01/02/2023 16:27

Pa nije to problem Bosne, takvi su ljudi svugdje u svijetu. Svako brani ono u šta vjeruje, i smije se tuđim vjerovanjima koja su smiješna.

Ono, ako nećete da vam se ljudi smiju zbog vjerovanja, onda nemojte vjerovati u smiješne stvari.

Svugdje u svijetu je to tako.

S tim da se može primjetiti, da u zemljama gdje se stvari kao što je "sihir" uzimaju više za ozbiljno, da u njima obično i neka banda poput SDA klepa ljude po ušima.
Kultura dijaloga - o tome ja pricam.
Poštovanje se treba zaslužiti.
User avatar
billy organ
Posts: 1438
Joined: 04/07/2021 19:19

#79 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by billy organ »

tranquil wrote: 01/02/2023 16:35
billy organ wrote: 01/02/2023 16:34

Kultura dijaloga - o tome ja pricam.
Poštovanje se treba zaslužiti.
Svakako. A ne zasluzuje se pricom "levatu 'ta ti znas" i kacenjem pjesama Konvoja.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#80 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 16:35 Kako ces molim te dokazati napr reinkarnaciju u 2023. godini? Ko ce to dokazivati, na koji nacin i ko ce financirati to dokazivanje?
Jel ti kontas kako stvari inace funkcionisu?

Ako nesto tvrdis - valjda moras imati osnov za tu tvrdnju (recimo licno iskustvo).

Pa ako vec tvrdis, onda moras i da se potrudis da repliciras to iskustvo, da POTKRIJEPIS DOKAZIMA tvrdnju, ako nista za pocetak da imas nesto gdje mozes reci ako x onda y, bar u ovim specificnim uvjetima.

A reci u jednoj recenici - "Reinkarnacija postoji, al ne mogu vam dokazati, kako to uopste dokazati" - je potpuni apsurd. Ako iznosis tvrdnju (ne kazem ti, vec bilo ko od koga si je ti pokupio) onda mora da odmah donese NESTO vise od same tvrdnje.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#81 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

Dope_Man wrote: 01/02/2023 16:35 Ti si naveo nesto, ja pitam za izvor jer zelim procitati izvjestaje/studije sta vec imas.

A ako je to prica "to je CIA radila bruda moj, al ne mogu ti pokazati, logicno da kriju" onda nemoj zivota ti.
Ne bavim se ja tim mahalskim pričama

https://www.cia.gov/readingroom/docs/CI ... 0001-9.pdf
https://www.cia.gov/readingroom/docs/CI ... 0001-2.pdf


ovaj drugi sad nasao link, pogledaj koliko je Rusija duboko izucavala to i koliko su financirali, sve stavljeno pod 'SECRET' i kad kazu hajde naucno dokazi i da o tome pricas hladno na dnevniku :)

https://www.cia.gov/readingroom/docs/CI ... 0016-5.pdf

ima stvarno puno toga, ako ti se da prolaziti kroz te dokumente sa njihove stranice, a ne 'sa pijace'.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#82 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

Rado cu procitati i ove linkove, i sta god jos nadjem kod njih.

Znam i za ruske eksperimente, i njihov glavni problem je, ocekivano, bila metodologija u kojoj su pravili razne propuste pa je svaki imalo pametniji sarlatan mogao prodati kakvu god je pricu htio sovjetskom rukovodstvu.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#83 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

Dope_Man wrote: 01/02/2023 16:42
Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 16:35 Kako ces molim te dokazati napr reinkarnaciju u 2023. godini? Ko ce to dokazivati, na koji nacin i ko ce financirati to dokazivanje?
Jel ti kontas kako stvari inace funkcionisu?

Ako nesto tvrdis - valjda moras imati osnov za tu tvrdnju (recimo licno iskustvo).

Pa ako vec tvrdis, onda moras i da se potrudis da repliciras to iskustvo, da POTKRIJEPIS DOKAZIMA tvrdnju, ako nista za pocetak da imas nesto gdje mozes reci ako x onda y, bar u ovim specificnim uvjetima.

A reci u jednoj recenici - "Reinkarnacija postoji, al ne mogu vam dokazati, kako to uopste dokazati" - je potpuni apsurd. Ako iznosis tvrdnju (ne kazem ti, vec bilo ko od koga si je ti pokupio) onda mora da odmah donese NESTO vise od same tvrdnje.
Znam ja dobro o cemu ti pricas i ti zelis konkretne 'naučne dokaze' za takvo nesto, ono sve crno na bijelo po naučnoj metodi. Međutim, za početak, mene zaboli briga hoce li neko vjerovati da na osnovu svih dokaza koji postoje i doslovno hiljade i hiljade svjedocanstava, konverzacija, neobjasnjivih slucajeva koje su opisani u raznim knjigama, a koji su NAUČNICI pokusavali kroz to dokazati i opovrgnuti i oni su sami bili sokirani sta su sve pronasli.

Pročitajte kako se bira novi Dalai Lama i kako i na koji način ga pronalaze i testiraju da vidi da li je pravi, te da ne bude nikakve 'manipulacije' i lazi... i hajde sad ja to trebam naučno dokazivati?

Trebam naučno dokazivati i tvrdnje vrlo jakih psihologa i svjetski priznatih terapeuta koji su radili 'past life regression' pa su uz pomoc iste lijecili ljude....

nemam nista od toga ni da dokazujem, a ni nikakve 'nagrade' od toga vjerovao ti, ili ne, sto se mene tice ne moras :) samo pozivam raju da udje u taj svijet i da ga istrazi otvorenog uma. _

I kazem da citaju provjerene psihologe i naucnike koji su to istrazivali ,a ne hodze i popove
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#84 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 16:56 Međutim, za početak, mene zaboli briga hoce li neko vjerovati da na osnovu svih dokaza koji postoje i doslovno hiljade i hiljade svjedocanstava, konverzacija, neobjasnjivih slucajeva koje su opisani u raznim knjigama, a koji su NAUČNICI pokusavali kroz to dokazati i opovrgnuti i oni su sami bili sokirani sta su sve pronasli.
Vidis, koliko god bilo svjedocanstava, izjava, razgovora i neobjasnjenih stvari.. to ne potvrdjuje nista. Moze biti INDICIJA, ali tek kad uspijes nesto potvrditi objektivno, na neki nacin zabiljeziti, nesto uraditi dalje od "alahami, meni se desilo", tek onda se moze govoriti o dokazivanju. Licna iskustva nisu dokaz nicega jer su jako nepouzdana. A nije ni misljenje raznih "strucnjaka", uvijek se to treba odvagati. I ne moras ti kao pojedinac dokazivati, ali ako se pozivas na nekog strucnjaka onda je taj morao dokazati, il si ti povjerovao na rijec.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#85 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

A za sve je meni najbolji dokaz ovaj CIA fajl za Mars, što MILION godina BCE, šta to znaju pa su izabrali taj datum? Što tačno te koordinate, i kako baš na tačno HEBENO tim koordinatima kad ukucas na Google Marsu vidis te piramidalne strukture i jednu strukturu koja izgleda kao velika FACa Image


kad citav mars drugi pregledas neces nigdje to naci. Kako su bas znali da je na tim koordinatima 1984. godine, koliko se do tad uopste istrazilo Marsa?

Kako i zasto je taj baš pričao o tim piramidalnim strukturama, sto nije pricao o necem drugom?


Eh ti sad mozes reci eh to sto je CIA navela i sto je on pricao nista ne znaci, mozda su slucajno to izabrali i slucajno se potrefilo i to su samo licna iskustva njih i sta ja znam :run:

sad opet citam i vidim da ovaj nije ni otvorio kovertu, nego da je morao pretpostaviti sta pise na njoj... al sta znas mozda je on udruzen sa njima bio i sve su mui rekli i sve je namjestaljka ha ja :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3598
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#86 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by RtrnOfSalisbury »

uh ... o sidoniji sam znao poprilicno al vala ovo nisam :oops:

sad je red da se rijesi i misterija misterijoznog glasa kad su amerikanci sleceli na mjesec ... doduse, tesko je to rascivijat jer sam let na mjesec je laziran a logicno i slijetanje na isti, a kako je zemlja ravna to je svakako nemoguce :evil: ovi lazu da lete, ovi cuju glasove, ovi slikuju mars ... :run:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#87 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 17:05
kad citav mars drugi pregledas neces nigdje to naci. Kako su bas znali da je na tim koordinatima 1984. godine, koliko se do tad uopste istrazilo Marsa?

Kako i zasto je taj baš pričao o tim piramidalnim strukturama, sto nije pricao o necem drugom?
Evo, procitah ovaj za pocetak jer si ga se dotakao sam. Sam tekst, bez ikakvog drugog konteksta, izgleda kao obicni intervju sa bilo kim ko moze izmisljati ili biti na bilo kakvom halucinogenu.

Ali, udjimo da vidimo informacije. Govori o nekom piramidalnom obliku.. spominje jos malo okolnog terena.. kako li je mogao znati ista o tome? Haman ti nisi ni pokusao izgluglati, jer za sekund nadjes informaciju da su prve slike tog podrucja objavljenje 1976., a teorije o vanzemaljcima krenule fakticki odmah po objavljivanju slika. Toliko si trebao provjeriti bar prije nego si upitao ovo, il jos bolje prije nego si povjerovao da je ovaj dokument apsolutni dokaz astralnog putovanja il sta god to bilo.
sad opet citam i vidim da ovaj nije ni otvorio kovertu, nego da je morao pretpostaviti sta pise na njoj... al sta znas mozda je on udruzen sa njima bio i sve su mui rekli i sve je namjestaljka ha ja :D
O metodologiji cijelog slucaja ne znamo apsolutno nista. Nemamo pojma (mada sam nasao neke info) ko i kako je proveo istrazivanje. Znamo samo taj dio da je dobio neku kovertu. Pitanje je zasto bi uopste dobio kovertu. Al generalno ne znamo nista o metodologiji.

Laganje u istrazivanjima nije nikakva novost, posebno tamo gdje je rezultat tesko provjeriti (u ovom slucaju bilo prakticno nemoguce ista detaljnije potvrditi). Zasto ljudi lazu.. pa uglavnom da bi pokazali rezultate jer bez rezultata ostajes bez finansiranja projekta, potencijalno i bez posla.

I sad sta je vjerovatnije: lik se astralno projicirao na Mars i to u vremenu od prije milijardu godina i vidio cak neke humanoidne vanzemaljce koji su tada zivjeli na Marsu ili lik dobio info od nekog od "istrazivaca" da ce biti usmjeren prema odredjenim koordinatama na Marsu gdje ima to i to, pa de malo pricu oko toga sastavi? Il cak treca opcija gdje CIA iz ovog il onog razloga objavi izmisljen dokument da se javnost ili strane agencije imaju cime baviti?

Jebiga, meni logika, u nedostatku dodatnih i boljih dokaza, nalaze da iz ovog izvucem zakljucak u kom ljudi grijese il namjerno laziraju, jer to dvoje rade svaki dan, dok te projekcije tek poneki prodaje kao pricu al nikad s dokazima i nikad uspjesno u dobro kontrolisanim uvjetima.

Sto ti rece i tranquil ranije, ako si skeptican prema jednoj stvari, treba takav biti prema svim. Meni nisu jasni bas ljudi (ne znam konkretno jesi li ti taj, al ima ih i na ovom forumu) koji su za npr. religiju skepticni i ne prihvataju je, a onda nula skepticizma prema nekoj drugoj temi poput ove, vanzemaljaca itd.

Narednih dana predjem ostale da vidim sta pise. Vjerujem da ce biti jednako zanimljivo.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5614
Joined: 04/08/2020 19:22

#88 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by -Chesterfield- »

Dope_Man wrote: 01/02/2023 17:01

Vidis, koliko god bilo svjedocanstava, izjava, razgovora i neobjasnjenih stvari.. to ne potvrdjuje nista. Moze biti INDICIJA, ali tek kad uspijes nesto potvrditi objektivno, na neki nacin zabiljeziti, nesto uraditi dalje od "alahami, meni se desilo", tek onda se moze govoriti o dokazivanju. Licna iskustva nisu dokaz nicega jer su jako nepouzdana. A nije ni misljenje raznih "strucnjaka", uvijek se to treba odvagati. I ne moras ti kao pojedinac dokazivati, ali ako se pozivas na nekog strucnjaka onda je taj morao dokazati, il si ti povjerovao na rijec.
Dođeš u Zenicu kod ovog čovjeka. Platiš mu da prespavaš u sobi o kojoj govori u videu na 22:15

Možda ti se posreći da doživiš iskustvo, odnosno bliski susret treće vrste.

User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#89 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

Dope_Man wrote: 01/02/2023 18:29
Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 17:05
kad citav mars drugi pregledas neces nigdje to naci. Kako su bas znali da je na tim koordinatima 1984. godine, koliko se do tad uopste istrazilo Marsa?

Kako i zasto je taj baš pričao o tim piramidalnim strukturama, sto nije pricao o necem drugom?
Evo, procitah ovaj za pocetak jer si ga se dotakao sam. Sam tekst, bez ikakvog drugog konteksta, izgleda kao obicni intervju sa bilo kim ko moze izmisljati ili biti na bilo kakvom halucinogenu.

Ali, udjimo da vidimo informacije. Govori o nekom piramidalnom obliku.. spominje jos malo okolnog terena.. kako li je mogao znati ista o tome? Haman ti nisi ni pokusao izgluglati, jer za sekund nadjes informaciju da su prve slike tog podrucja objavljenje 1976., a teorije o vanzemaljcima krenule fakticki odmah po objavljivanju slika. Toliko si trebao provjeriti bar prije nego si upitao ovo, il jos bolje prije nego si povjerovao da je ovaj dokument apsolutni dokaz astralnog putovanja il sta god to bilo.
sad opet citam i vidim da ovaj nije ni otvorio kovertu, nego da je morao pretpostaviti sta pise na njoj... al sta znas mozda je on udruzen sa njima bio i sve su mui rekli i sve je namjestaljka ha ja :D
O metodologiji cijelog slucaja ne znamo apsolutno nista. Nemamo pojma (mada sam nasao neke info) ko i kako je proveo istrazivanje. Znamo samo taj dio da je dobio neku kovertu. Pitanje je zasto bi uopste dobio kovertu. Al generalno ne znamo nista o metodologiji.

Laganje u istrazivanjima nije nikakva novost, posebno tamo gdje je rezultat tesko provjeriti (u ovom slucaju bilo prakticno nemoguce ista detaljnije potvrditi). Zasto ljudi lazu.. pa uglavnom da bi pokazali rezultate jer bez rezultata ostajes bez finansiranja projekta, potencijalno i bez posla.

I sad sta je vjerovatnije: lik se astralno projicirao na Mars i to u vremenu od prije milijardu godina i vidio cak neke humanoidne vanzemaljce koji su tada zivjeli na Marsu ili lik dobio info od nekog od "istrazivaca" da ce biti usmjeren prema odredjenim koordinatama na Marsu gdje ima to i to, pa de malo pricu oko toga sastavi? Il cak treca opcija gdje CIA iz ovog il onog razloga objavi izmisljen dokument da se javnost ili strane agencije imaju cime baviti?

Jebiga, meni logika, u nedostatku dodatnih i boljih dokaza, nalaze da iz ovog izvucem zakljucak u kom ljudi grijese il namjerno laziraju, jer to dvoje rade svaki dan, dok te projekcije tek poneki prodaje kao pricu al nikad s dokazima i nikad uspjesno u dobro kontrolisanim uvjetima.

Sto ti rece i tranquil ranije, ako si skeptican prema jednoj stvari, treba takav biti prema svim. Meni nisu jasni bas ljudi (ne znam konkretno jesi li ti taj, al ima ih i na ovom forumu) koji su za npr. religiju skepticni i ne prihvataju je, a onda nula skepticizma prema nekoj drugoj temi poput ove, vanzemaljaca itd.

Narednih dana predjem ostale da vidim sta pise. Vjerujem da ce biti jednako zanimljivo.
pa logično da moze izmisljati, ali su baš njega izabrali, čitao sam ja poslije o njemu malo, našao ko je i šta je, napisao je neku i knjigu gdje ima raznih stvari i predviđanja i za buducnost, neke su i poglupe.

Ponavljam ovo je CIA radila, da je bilo ko drugi ne bih davao ovome ni 1% vjernosti.

Jeste u pravu si, 1976. godine su prvi put napravili sliku tog područja i čim su eto 9 godina poslije tačno davali te koordinate znači da ih je iz nekog razloga tačno zanimalo šta je tu bilo prije milion godina.

Ponavljam, sve ostvari su faktički bile sakrivene i u tajnosti i ne bi ih CIA nikad objavila niti bi mogla da objavi nekakve lažne dokumente pogotovo jer se kazem i zna da se ovo radilo i zna se i ovaj koji je 'dobio kovertu' .

CIA ko CIA je dobivala ogromne pare svakako pogotovo u to vrijeme i ne vidim da bi sve ovo lazirali da dobiju nesto dodatno vise... mislim vec sad ti ulazis u teoriju zavjere, kao i sa svim drugim pretpostavkama za koje nemas dokaze, a meni ih trazis.

Ono sto znamo i imamo dokaze jeste da se CIA zanimala duboko za astralnu projekciju i slične pseudonauke, ista stvar i sa Rusijom, a onda samim time i vjerovatno hajmo reć Kinom itd... Po ovim dokumentima sto su objavljeni nigdje ne pise da se odbacuju i da su potpuno smiješni, da nema dokaza za iste itd... to je ono sto znamo na osnovu tih dokumenata, a i znamo sigurno da su oni imali pristup najjačim naučnicima u to vrijeme.

Sad se postavlja pitanje i pitanja na čemu oni danas rade i kakve stvari mi ne znamo, a koje će mozda tek bit otkrivene za 25,30,50godina, a mozda nikad.

Nije sve crno i bijelo.

P.S što se tiče religije, ja sam imao period 2 godine gdje sam bio pravi skeptik prema svojoj vjeri i za te 2 godine ne znam ni sam koliko sam materijala odgledao i pročitao, te imao raznoraznih debata dok nisam napokon odlučio da fakat nema smisla ono što su me učili u osnovnoj i da je vrijeme za nešto drugo
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#90 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

Ono sto takodjer znamo je da je CIA ukinula taj program 90tih jer na kraju nije rezultirao korisnim informacijama.

Takodjer znamo da bar neki od ljudi ukljucenih u to su bili blago receno neprofesionalni, ljudi koji si doveli Gellera i "potvrdili" ta tu "ima nesto", dok nisu poslali treceg covjeka koji je uradio malo bolje eksperimente i zakljucio da je lik supalj, a ovi prvi koji si ga testirali ljudi koji su unaprijed vjerovali i zeljeli pozitivan rezultat.

Uglavnom, unaprijed zeljeti da je nesto istina vodi cesto do pogresaka.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#91 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

-Chesterfield- wrote: 01/02/2023 20:06
Dope_Man wrote: 01/02/2023 17:01

Vidis, koliko god bilo svjedocanstava, izjava, razgovora i neobjasnjenih stvari.. to ne potvrdjuje nista. Moze biti INDICIJA, ali tek kad uspijes nesto potvrditi objektivno, na neki nacin zabiljeziti, nesto uraditi dalje od "alahami, meni se desilo", tek onda se moze govoriti o dokazivanju. Licna iskustva nisu dokaz nicega jer su jako nepouzdana. A nije ni misljenje raznih "strucnjaka", uvijek se to treba odvagati. I ne moras ti kao pojedinac dokazivati, ali ako se pozivas na nekog strucnjaka onda je taj morao dokazati, il si ti povjerovao na rijec.
Dođeš u Zenicu kod ovog čovjeka. Platiš mu da prespavaš u sobi o kojoj govori u videu na 22:15

Možda ti se posreći da doživiš iskustvo, odnosno bliski susret treće vrste.

Znam za to, i naravno mislim da je smijesno. Al sugestija je zajebana stvar cak i skeptiku usadis ideju da razmislja o necemu i mozak ce nekontrolisano proizvodit ili atribuirat stimuluse nekim svojim idejama.
Ispravan nacin je da dovedes covjeka kojem neces reci nista, ono vikend na selu, u prirodi.. imamo smjestaj.

I onda ujutro pitas (a i tu moras biti oprezan da ne dajes sugestije) tu osobu, koja ulazi bez ikakvih paranormalnih ocekivanja, kako je spavao. Naravno, potrudis se da niko od ljudi oko kuce ne proizvodi namjerno zvukove i sl.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#92 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

Dope_Man wrote: 01/02/2023 21:03 Ono sto takodjer znamo je da je CIA ukinula taj program 90tih jer na kraju nije rezultirao korisnim informacijama.

Takodjer znamo da bar neki od ljudi ukljucenih u to su bili blago receno neprofesionalni, ljudi koji si doveli Gellera i "potvrdili" ta tu "ima nesto", dok nisu poslali treceg covjeka koji je uradio malo bolje eksperimente i zakljucio da je lik supalj, a ovi prvi koji si ga testirali ljudi koji su unaprijed vjerovali i zeljeli pozitivan rezultat.

Uglavnom, unaprijed zeljeti da je nesto istina vodi cesto do pogresaka.
Zanimljivo je i to kako ti odmah vjeruješ toj tvrdnji ' da je program taj prekinut jer nije rezultirao korisnim informacijama' iako piše da su hladno špijunirali i dobijali dobre podatke koji su se pokazali tačnim vezanim za Rusiju i neke tajne lokacije... a za druge stvari sto kazu od istog izvora kazes da je moguce da su to izmislili i slagali.

Faktički mene optužuješ za neke stvari sa kojima se ti isto boriš.

Unaprijed zeljeti da je nesto neistina vodi često do grešaka.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#93 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by zforumas »

Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 16:35
tranquil wrote: 01/02/2023 16:24

Puno pametniji se muče sa kvantnom fizikom, deder ti prvo reinkarnaciju i astralni svijet dokaži.

I pod "dokaži" ne mislim da mi poturiš Youtube klip nekoga ko se kune u nenu da mu se desilo. Zna se šta je dokaz. Ako se eksperiment može pod kontrolisanim uslovima ponoviti, onda možemo pričati. Pokojni James Randi je nudio milion onome ko, pod kontroliranim uslovima, može dokazati da te stvari poput ovih o kojima govoriš postoje. Niko nije došao po milion.
Kako ces molim te dokazati napr reinkarnaciju u 2023. godini? Ko ce to dokazivati, na koji nacin i ko ce financirati to dokazivanje?

Isto kao sto su naucnici dokazivali Bellovu teoremu o kojoj si pisao na prethodnoj stranici.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#94 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

Druze, ako imas neku izuzetnu tvrdnju i za nju postoje dva objasnjenja (suzicu na dva zarad lakoce):

1. Osoba iskrena i zaista moze uraditi navedenu, nevjerovatnu stvaru (dogadjaj koji se nikada dokazano nije desio, al eto mozda bas sada i toj osobi jeste)
2. Osoba(e) lazu zbog ovog ili onog razloga (dogadjaj koji se desava svakodnevno)

i ti od te dvije trcis da prihvatis prvo - onda je to do tebe. Ja ipak zelim da se to malo bolje dokaze od ovog sto sam procitao na linku i dodatno sto sam iscitao o tom istrazivanju.

I uvijek imamo par jednostavnih pitanja:
Zasto niko od tih ljudi nije uzeo Randijev milion? - Nije morao uzeti pare ako nece pare, al je mogao dati jos jedan dokaz svojoj tvrdnji pred jednim od navjecih skepticara.
Zasto nema osvajaca lutrije svake sedmice?
itd... itd.. itd.. uglavnom, ne vidimo upotrebu tih silnih moci, a kao imaju ih. Umjesto toga prodaju knjige i gostuju po TV emisijama.
Grunt-SA
Posts: 92
Joined: 26/04/2021 03:54

#95 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Grunt-SA »

Sihrbaz uhvaćen kako zakopaje sihir
broj dva
Posts: 4536
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#96 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by broj dva »

Ko vjeruje u sihir može vjerovati i u ovo. Ko ne vjeruje ovo ga neće preobratiti. I šteta džigerice..
A ja da sam ovaj sihirbaz tužio bi ih za prjetnje i nasilje, čisto da vidim da odnos pravnog sistema prema praznovjerju.
Grunt-SA
Posts: 92
Joined: 26/04/2021 03:54

#97 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Grunt-SA »

Evo dobre knjige

Kur'anska hamajlija - Lijek i zaštita od sihira, uroka i ograme-Almin Omerašević
https://www.docdroid.net/wuy7/kuranska- ... ograme-pdf

ZAPISI I HAMAJLIJE
https://www.docdroid.net/jZpeD5F/zapisi ... knjiga-pdf

LINK ZA KNJIGE
https://drive.google.com/drive/folders/ ... F8aZkWhXh3
toska
Posts: 2959
Joined: 26/09/2016 14:08

#98 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by toska »

broj dva wrote: 30/07/2023 22:45 Ko vjeruje u sihir može vjerovati i u ovo. Ko ne vjeruje ovo ga neće preobratiti. I šteta džigerice..
A ja da sam ovaj sihirbaz tužio bi ih za prjetnje i nasilje, čisto da vidim da odnos pravnog sistema prema praznovjerju.
to je uzaludan posao, u nejasnim religioznim stvarima, koja se tiču skrivenog, gajba, okultizma, svjetovna vlast ne može puno promijeniti u narodu.

to je zadatak vrha IZ pa prema naniže, a zbog religijski teoretski mogućeg postojanja crne magije možda bi bilo bolje da na sebe preuzmu sumnljive slučajeve umjesto ovih psiho tipova. nešto kao u katoličkoj crkvi koja drži ekskluzivitet za te stvari.
sve je bolje od anarhije i ljudi na tripu da su posebni.
Grunt-SA
Posts: 92
Joined: 26/04/2021 03:54

#99 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Grunt-SA »

toska wrote: 01/08/2023 03:08
broj dva wrote: 30/07/2023 22:45 Ko vjeruje u sihir može vjerovati i u ovo. Ko ne vjeruje ovo ga neće preobratiti. I šteta džigerice..
A ja da sam ovaj sihirbaz tužio bi ih za prjetnje i nasilje, čisto da vidim da odnos pravnog sistema prema praznovjerju.
to je uzaludan posao, u nejasnim religioznim stvarima, koja se tiču skrivenog, gajba, okultizma, svjetovna vlast ne može puno promijeniti u narodu.

to je zadatak vrha IZ pa prema naniže, a zbog religijski teoretski mogućeg postojanja crne magije možda bi bilo bolje da na sebe preuzmu sumnljive slučajeve umjesto ovih psiho tipova. nešto kao u katoličkoj crkvi koja drži ekskluzivitet za te stvari.
sve je bolje od anarhije i ljudi na tripu da su posebni.
Nisam ni ja vjerovao.Licno znam 2 ljudi koji su bili pod uticajem crne magije tj imali su dzine u sebi.Dzini su opisani u Kuranu i duhovni svijet.Jednu od ovih knjida je napisao hafiz Esad Anmin.Covijek koji je naucio Kuran napamet i koji je veliki vifernik nece napisati knjigu od preko 200 strana koje su izmisljotine.

toska
Posts: 2959
Joined: 26/09/2016 14:08

#100 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by toska »

Grunt-SA wrote: 01/08/2023 03:33
Nisam ni ja vjerovao.Licno znam 2 ljudi koji su bili pod uticajem crne magije tj imali su dzine u sebi.Dzini su opisani u Kuranu i duhovni svijet.Jednu od ovih knjida je napisao hafiz Esad Anmin.Covijek koji je naucio Kuran napamet i koji je veliki vjernik nece napisati knjigu od preko 200 strana koje su izmisljotine.
to što je hafiz i veliki vjernik ne govori puno o njegovom poznavanju problematike,
ako se već neko mora baviti time svakako bi bilo dobro da postoji neka selekcija, provjera od više učenih ljudi.
na ovaj način u praksi se svako može time baviti, a bojim se da su to najčešće ljudi u svom filmu.
mada džaba pričamo kad IZ neće da preuzme stvari u svoju nadležnost.
Post Reply