Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#26 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Thorgerson »

PerfekcionistaTZ wrote: 20/01/2023 06:36
Thorgerson wrote: 10/01/2023 00:31 Jebem ti zivot, 21. Vijek ljudi se bave nevjerovatnim otkricima i spoznajama, ono ide na istjerivanje dzina i sihri.

Kad skontas s kim dijelis zrak.

Sto je najgore u blizoj familiji imam mentole u guziici po 40, 50 godina i vjeruju u ove gluposti.

Nevjerovatno.
Šta ko biva ti pricas s kime dijelis zrak? Mozda s kime oni, tj. mogu slobodno reci mi dijelimo zrak. Mislis da si pametniji i inteligentiji daleko nego sto jesi.
Prvo ta nevjerovatna otkrica i spoznaje o kojima pricas su tako velika da kada se radi o ovoj tematici o kojoj autor teme govori, da je vrhunac lijecenja psihicki oboljelih osoba dati jaku terapiju koja pacijenta zavali u krevet da spava a u isto vrijeme razara organe u tijelu tako da mnogi od njih skoncaju sa dodatnim tezim oboljenjima. Nikada nijednog pacijenta nisu izlijecili.

A sto se tice ucenja rukje, odmah, iz prve ruke, iz neposrednog iskustva, porodicnog, svojim ocima gledao i vidio da ucenje rukje nije prevara, da ono postoji, da dzini postoje i da ucenje rukje moze da pomogne u izlijecenju opsihrene osobe.
Moze jedan litar torabijeve vode za ovog momka.
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#27 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by muha_sa »

Image
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#28 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by tindbe »

Nazadujemo kao narod.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by YouAreMyDestiny »

Imaju grupe na fb učenje rukje i slično i tamo imaju spiskovi ljudi, koji uče. Moja kolegica je u tom fazonu, išla je nekome iz te grupe. 🤷
RtrnOfSalisbury
Posts: 3596
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#30 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by RtrnOfSalisbury »

men se pricinje da se radi o rukija i adel(a) ... ona sto pijeva 'mene fadil ko bubanj dere' :skoljka: :run:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2043
Joined: 14/06/2017 17:07

#31 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by MehmedPasaMoric »

Mi kad bi bili svjesni koliko smo po svemu blizi Africi nego Evropi, zivot i situacija u zemlji bi nam preko noci postali bolji... Istjeruju sejtane u 2023 godini kad imas AI generatore koji ti od dvije rijeci za 10 sekundi izbace sliku ulje na platnu, umjetnicko djelo za koje covjeku treba mjesec dana rada da naslika :shock:
User avatar
basicm
Posts: 10445
Joined: 16/01/2012 21:38

#32 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by basicm »

Sad manje-vise ko vjeruje u to a ko ne, ja sam prisustvovao ucenju rukje jednoj zeni kad je progovorilo nesto iz nje, kao u filmovima.
Veci je problem sto je mnogo njih prevaranata, i sto je tesko objasniti sta je ispravan nacin.
broj dva
Posts: 4536
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#33 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by broj dva »

basicm wrote: 26/01/2023 01:52 Sad manje-vise ko vjeruje u to a ko ne, ja sam prisustvovao ucenju rukje jednoj zeni kad je progovorilo nesto iz nje, kao u filmovima.
Veci je problem sto je mnogo njih prevaranata, i sto je tesko objasniti sta je ispravan nacin.
Da nisu nedo bog glasne zice iz nje progovorile ? Hamah da su glasne zice ili sejtan, 50%-50% sta od to dvoje.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2043
Joined: 14/06/2017 17:07

#34 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by MehmedPasaMoric »



Moze i ovako :oops: Ali ovi ljudi makar ni ne pokusavaju biti savremeni, zive u kucicama od blata i donose vodu iz rijeke u kanisterima, ali da neko ima mobitel i internet i 4k televizor a da i dalje ima taj mindset, e to je vec drugi par opanaka
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#35 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by PerfekcionistaTZ »

Najtužnije je što pojedini pacijenti na forumu misle da imaju smisla za humor
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#36 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

Meni jaran nakon što se razveo od trebe baš bio psihički otišao i ja mu preporučivao dobrog psihologa, ali on jok...raspitivao se i raspitivao i na kraju nađe neku nanu iz Visokog što kao liječi od sihira, pravo dobra kazu...

rekla mu nana negdje kod ulaza u avliju zakopan sihir koji je baš za njega napravljen, trebao joj je ranije reći da frajer zivi u zgradi i da nema nikakva avlija ispred :)

eh što se tiče dzina ne znam i ne ulazim u to da li postoje, malo sam duze u nekim stvarima pa i kao neko ko je napustio islam vjerujem da postoje takozvani 'entiteti' i vjerujem da nije sve onako kako klasična nauka vidi, a vidimo uz kvantnu fiziku da postoje stvari koje klasična fizika faktički smatra nemogućim.

Ipak mislim da je 99% ovih slučajeva isto uzrokovan nekim psihičkim stanjem koje bi se moglo izuciti dodatno jer mnogim osobama fakat pomogne ta rukja i to ih doslovno izlijeci, sto i govori o tome kako je mozak jak i koliko ga mozes ubijediti u bilo sta.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7771
Joined: 03/06/2016 16:31

#37 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

Plavo-bijeli wrote: 29/01/2023 13:20 Ipak mislim da je 99% ovih slučajeva isto uzrokovan nekim psihičkim stanjem koje bi se moglo izuciti dodatno jer mnogim osobama fakat pomogne ta rukja i to ih doslovno izlijeci, sto i govori o tome kako je mozak jak i koliko ga mozes ubijediti u bilo sta.
Prezvakano je to davno, placebo efekat moze izlijeciti vecinu laksih stanja, a tesko da ima jaceg placeba od vjere. Naravno, kada je u pitanju ozbiljan, a ne laksi i privremen poremecaj, onda nema tog placeba niti vjere koji ce rijesiti problem, bio on fizicki ili psihicki.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#38 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Ateista »

I meni je nevjerovatno, 21. vijek i sav napredak ljudske civilizacije, i onda neko pita za ovako nesto, pri tome ne u nekom zaseoku nego koristi modernu tehnologiju i postavlja ovakvo pitanje na internetu. :D :lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8216
Joined: 25/05/2013 23:49

#39 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by apsidejzi »

MehmedPasaMoric wrote: 26/01/2023 00:50 Mi kad bi bili svjesni koliko smo po svemu blizi Africi nego Evropi, zivot i situacija u zemlji bi nam preko noci postali bolji... Istjeruju sejtane u 2023 godini kad imas AI generatore koji ti od dvije rijeci za 10 sekundi izbace sliku ulje na platnu, umjetnicko djelo za koje covjeku treba mjesec dana rada da naslika :shock:
Kad vec spomenu AI generatore, naumpade mi da upitam ChatGPT sta on misli na ovu temu. PS: Za one koji ne znaju, ovaj AI razumije nas jezik i mozes sa njim komunicirati na nasem bez problema:

Ja: kako istjerati dzina
AI: Nije preporučljivo pokušavati istjerati duhove ili džine samostalno, bez stručne pomoći. Postoji veliki rizik od neželjenih posljedica i moguće štete za zdravlje. Stručnjaci uključujući psihijatre, parapsihologa ili vjerske vođe bi bili bolji izbor za rješavanje sličnih situacija.

Ja: da li to uopste funkcionise
AI: Naučno, postoji malo dokaza koji podržava učinkovitost metoda za istjerivanje duhova ili džina. Većina stručnjaka smatra da su takve metode obično neučinkovite i da su uzroci stanja koje se povezuju sa duhovima ili džinima obično povezani sa psihološkim ili zdravstvenim problemima.
Međutim, vjerska ili duhovna uvjerenja i prakse, koje uključuju istjerivanje duhova, mogu imati terapijski učinak na neke ljude, pomažući im da se osjećaju bolje i osnažujući njihovo samopouzdanje. Stoga, ako neko želi takvu vrstu pomoći, najbolje bi bilo da se obrati stručnjaku koji se bavi tim područjem.

Ja: Znaci to je uglavnom placebo efekat?
AI: Da, u velikoj mjeri, može se reći da su terapijske metode koje se koriste za istjerivanje duhova ili džina, uključujući vjerske ili duhovne prakse, obično oslanjaju na placebo efekat. To znači da su pozitivni učinci tih metoda rezultat vjere ili očekivanja pacijenta da će biti pomoći, a ne zbog nekog objektivno utvrđenog terapijskog učinka. Naravno, to ne znači da terapijski učinci takvih metoda nisu stvarni i da ne pomažu ljudima. Ali, ako netko ima zdravstveni ili psihološki problem koji se povezuje sa duhovima ili džinima, najbolje bi bilo da se obrati stručnjaku koji može pružiti odgovarajuću pomoć.
detroit-mercy
Posts: 16041
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#40 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by detroit-mercy »

RtrnOfSalisbury wrote: 25/01/2023 21:54 men se pricinje da se radi o rukija i adel(a) ... ona sto pijeva 'mene fadil ko bubanj dere' :skoljka: :run:
hit se zove, moj me Hasim kao bubanj dere :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16041
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#41 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by detroit-mercy »

klix wrote: 25/01/2023 13:21 Imaju grupe na fb učenje rukje i slično i tamo imaju spiskovi ljudi, koji uče. Moja kolegica je u tom fazonu, išla je nekome iz te grupe. 🤷
Pa jel joj dobro ucero ili joj je zlo iscero :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12298
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#42 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by dr_Evil »

detroit-mercy wrote: 30/01/2023 23:47
klix wrote: 25/01/2023 13:21 Imaju grupe na fb učenje rukje i slično i tamo imaju spiskovi ljudi, koji uče. Moja kolegica je u tom fazonu, išla je nekome iz te grupe. 🤷
Pa jel joj dobro ucero ili joj je zlo iscero :mrgreen:
Svugdje ucerat, samo u glavu nikako :D
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#43 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by emotivac »

basicm wrote: 26/01/2023 01:52 Sad manje-vise ko vjeruje u to a ko ne, ja sam prisustvovao ucenju rukje jednoj zeni kad je progovorilo nesto iz nje, kao u filmovima.
Veci je problem sto je mnogo njih prevaranata, i sto je tesko objasniti sta je ispravan nacin.
Jebo majku nisam neki vjernik, al' od komšije dijete, sjećam se prije 10-ak godina, djevojčica oko 12 god imala, bila bolesna haos, odveli je nekom što to radi, učenje Kur'anom i šta ti ja znam, snimili to i kad sam ja vidio nisam mogao vjerovati, neki dubok glas se čuo iz nje ne moguće da tako djevojčica priča, bez zajebancije, vjerovali ili ne, na kraju se taj glas i odao iz nje i pronašli su i ko je to napravio... Ni dan danas ne mogu vjerovati, kao fotomontaža....
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#44 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

emotivac wrote: 31/01/2023 10:45
basicm wrote: 26/01/2023 01:52 Sad manje-vise ko vjeruje u to a ko ne, ja sam prisustvovao ucenju rukje jednoj zeni kad je progovorilo nesto iz nje, kao u filmovima.
Veci je problem sto je mnogo njih prevaranata, i sto je tesko objasniti sta je ispravan nacin.
Jebo majku nisam neki vjernik, al' od komšije dijete, sjećam se prije 10-ak godina, djevojčica oko 12 god imala, bila bolesna haos, odveli je nekom što to radi, učenje Kur'anom i šta ti ja znam, snimili to i kad sam ja vidio nisam mogao vjerovati, neki dubok glas se čuo iz nje ne moguće da tako djevojčica priča, bez zajebancije, vjerovali ili ne, na kraju se taj glas i odao iz nje i pronašli su i ko je to napravio... Ni dan danas ne mogu vjerovati, kao fotomontaža....
i meni je jaran pričao dogadjaj kad je mali bio, a inace nije vise musliman, kako mu je drug kao mali naglo 'poludio' nakon sto mu je neka nana jer joj je krao non stop neko voće iz avlije, bacila neki sihir i bas se bio skroz promjenio i prema roditeljima itd i odveli ga i on prisustvovao tome i kaze u jednom trrenutku mu se napuhala majica isto ko balon... on a i svi ostali bili kao :shock:
ima fakat neobjasnjivih stvari...

ko udje u svijet astralnih projekcija, entiteta, dmta, ayahuasce, malo postane to sve jasnije.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14505
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#45 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by DaysleepeR »

Plavo-bijeli wrote: 31/01/2023 11:53
emotivac wrote: 31/01/2023 10:45

Jebo majku nisam neki vjernik, al' od komšije dijete, sjećam se prije 10-ak godina, djevojčica oko 12 god imala, bila bolesna haos, odveli je nekom što to radi, učenje Kur'anom i šta ti ja znam, snimili to i kad sam ja vidio nisam mogao vjerovati, neki dubok glas se čuo iz nje ne moguće da tako djevojčica priča, bez zajebancije, vjerovali ili ne, na kraju se taj glas i odao iz nje i pronašli su i ko je to napravio... Ni dan danas ne mogu vjerovati, kao fotomontaža....
i meni je jaran pričao dogadjaj kad je mali bio, a inace nije vise musliman, kako mu je drug kao mali naglo 'poludio' nakon sto mu je neka nana jer joj je krao non stop neko voće iz avlije, bacila neki sihir i bas se bio skroz promjenio i prema roditeljima itd i odveli ga i on prisustvovao tome i kaze u jednom trrenutku mu se napuhala majica isto ko balon... on a i svi ostali bili kao :shock:
ima fakat neobjasnjivih stvari...

ko udje u svijet astralnih projekcija, entiteta, dmta, ayahuasce, malo postane to sve jasnije.
nego, jel ozdravila djevojčica?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#46 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by emotivac »

DaysleepeR wrote: 31/01/2023 11:59
Plavo-bijeli wrote: 31/01/2023 11:53
i meni je jaran pričao dogadjaj kad je mali bio, a inace nije vise musliman, kako mu je drug kao mali naglo 'poludio' nakon sto mu je neka nana jer joj je krao non stop neko voće iz avlije, bacila neki sihir i bas se bio skroz promjenio i prema roditeljima itd i odveli ga i on prisustvovao tome i kaze u jednom trrenutku mu se napuhala majica isto ko balon... on a i svi ostali bili kao :shock:
ima fakat neobjasnjivih stvari...

ko udje u svijet astralnih projekcija, entiteta, dmta, ayahuasce, malo postane to sve jasnije.
nego, jel ozdravila djevojčica?
Jest. Djevojčica sada studira nešto koliko znam, i okrenula se i vjeri također. Znam da su poslije iskopavali oko kuće i pronalazili su neke "sihre" šta ti ja znam, čak i pored ulaznih vrata u saksiji od cvijeća su iskopali nešto. Čudno skroz, al' eto izlgeda da postoji taj neki "nevidljivi" svijet, mada je to ta starija žena kontrolirala nad njom, pojma nemam nisam u detalje ulazio. I ona je tada tvrdila da je vidjela često nekog ispred sebe skroz u crnom, eto i toga se sjećam.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14505
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#47 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by DaysleepeR »

emotivac wrote: 31/01/2023 12:23
DaysleepeR wrote: 31/01/2023 11:59

nego, jel ozdravila djevojčica?
Jest. Djevojčica sada studira nešto koliko znam, i okrenula se i vjeri također. Znam da su poslije iskopavali oko kuće i pronalazili su neke "sihre" šta ti ja znam, čak i pored ulaznih vrata u saksiji od cvijeća su iskopali nešto. Čudno skroz, al' eto izlgeda da postoji taj neki "nevidljivi" svijet, mada je to ta starija žena kontrolirala nad njom, pojma nemam nisam u detalje ulazio. I ona je tada tvrdila da je vidjela često nekog ispred sebe skroz u crnom, eto i toga se sjećam.
uvijek je ta neka stara žena u crnom koju niko ne zna
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#48 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by emotivac »

DaysleepeR wrote: 31/01/2023 12:28
emotivac wrote: 31/01/2023 12:23

Jest. Djevojčica sada studira nešto koliko znam, i okrenula se i vjeri također. Znam da su poslije iskopavali oko kuće i pronalazili su neke "sihre" šta ti ja znam, čak i pored ulaznih vrata u saksiji od cvijeća su iskopali nešto. Čudno skroz, al' eto izlgeda da postoji taj neki "nevidljivi" svijet, mada je to ta starija žena kontrolirala nad njom, pojma nemam nisam u detalje ulazio. I ona je tada tvrdila da je vidjela često nekog ispred sebe skroz u crnom, eto i toga se sjećam.
uvijek je ta neka stara žena u crnom koju niko ne zna
Nije ona tada znala ni da li je to muško ili žensko, već da je neko u crnom ispred nje, nešto kao "grim reaper", možda zvuči smiješno, al' vjeruj mi da nije :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14505
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#49 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by DaysleepeR »

emotivac wrote: 31/01/2023 12:32
DaysleepeR wrote: 31/01/2023 12:28

uvijek je ta neka stara žena u crnom koju niko ne zna
Nije ona tada znala ni da li je to muško ili žensko, već da je neko u crnom ispred nje, nešto kao "grim reaper", možda zvuči smiješno, al' vjeruj mi da nije :thumbup:
ma ja kontam da se počnem baviti tim shiririzmom pa skupljam tipova kako se obući, itd.

danas je image sve prijatelju
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#50 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by emotivac »

DaysleepeR wrote: 31/01/2023 12:35
emotivac wrote: 31/01/2023 12:32

Nije ona tada znala ni da li je to muško ili žensko, već da je neko u crnom ispred nje, nešto kao "grim reaper", možda zvuči smiješno, al' vjeruj mi da nije :thumbup:
ma ja kontam da se počnem baviti tim shiririzmom pa skupljam tipova kako se obući, itd.

danas je image sve prijatelju
Može biti, ne kažem, al' da su poslije pronašli tu ženu koja joj je to smjestila, došli joj na vrata i ona je znala šta se dešava ?
Opet kažem nisam neki vjernik, nit' klanjam nit' idem u džamiju, osim za bajram namaz, i to više zbog druženja, jutarnje kafe :D
Post Reply