Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Grunt-SA
Posts: 96
Joined: 26/04/2021 03:54

#101 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Grunt-SA »

toska wrote: 01/08/2023 03:57
Grunt-SA wrote: 01/08/2023 03:33
Nisam ni ja vjerovao.Licno znam 2 ljudi koji su bili pod uticajem crne magije tj imali su dzine u sebi.Dzini su opisani u Kuranu i duhovni svijet.Jednu od ovih knjida je napisao hafiz Esad Anmin.Covijek koji je naucio Kuran napamet i koji je veliki vjernik nece napisati knjigu od preko 200 strana koje su izmisljotine.
to što je hafiz i veliki vjernik ne govori puno o njegovom poznavanju problematike,
ako se već neko mora baviti time svakako bi bilo dobro da postoji neka selekcija, provjera od više učenih ljudi.
na ovaj način u praksi se svako može time baviti, a bojim se da su to najčešće ljudi u svom filmu.
mada džaba pričamo kad IZ neće da preuzme stvari u svoju nadležnost.
Nije hafiz samo vjernik nego je egzorcista koji se time bavi preko 20 godina.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#102 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by dr_Evil »

Grunt-SA wrote: 28/07/2023 21:44 Sihrbaz uhvaćen kako zakopaje sihir
Pa dobro, hajd sve, ali sto dzigarica :D
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#103 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Tananarive »

dr_Evil wrote: 04/08/2023 14:43
Grunt-SA wrote: 28/07/2023 21:44 Sihrbaz uhvaćen kako zakopaje sihir
Pa dobro, hajd sve, ali sto dzigarica :D
koji jezik priča ovaj utjerivač dobra nas videu
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#104 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Piaty »

(krivo sam razumio post)

erased :izet:
Grunt-SA
Posts: 96
Joined: 26/04/2021 03:54

#105 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Grunt-SA »

Džin prekinuo uključenje uživo u emisiju
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#108 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by dr_Evil »

Treba ovo prebacit na onaj PF bez cenzure
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#109 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by broj dva »

Samo se pitam koliko njih živi od ovog biznisa sa sihirima, je li lukrativna karijera kakvi su im bonusi djele li fiskalne račune koliko porez plaćaju malo o tim tamnim stranama šejtanluka
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#110 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

broj dva wrote: 08/08/2023 07:31 Samo se pitam koliko njih živi od ovog biznisa sa sihirima, je li lukrativna karijera kakvi su im bonusi djele li fiskalne račune koliko porez plaćaju malo o tim tamnim stranama šejtanluka
Sigurno primanja daleko veca i od BiH politicara, bar ovi poznatiji. Jedna posjeta od 30tak minuta i hladno, minimalno 50 ti izleti iz dzepa.

Nemas nikakvih ulaznih troskova, dakle proizvod kreiras u trenutku prodaje od magle i zraka, i dabome prije ce ti se ukazati dzin nego poreska prijava takvih biznismena.

Naravno, neki od njih su posteni i rade za dzaba.. kao ova kojoj je poznanik isao. Izasao je laksi za 200 iz dva sastanka, al "to ja od sebe dao, ne naplacuje ona nista inace" :lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#111 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by apsidejzi »

Pa posao gdje bukvalno ne mozes nista zeznut. Posto se bazira na placebo efektu i samonafuravanju, ako ne zabrljas u sferi marketinga, onda nemas na cemu drugom zabrljat. Pacijenti ne konzumiraju nista tako da nemas rizik od trovanja. Jedini rizik ti je da ti se neki sejh ili druga vrsta vjerskog lidera natakari na ledja i pocne govoriti negativno o tebi. Drugim rijecima, ako se pojavi konkurent onda moze postati rutavo ako je ograniceno trziste. Medjutim, dokle god drzis profil profesionalizma i ides niz dlaku, ne postoji nacin da zabrljas.
Grunt-SA
Posts: 96
Joined: 26/04/2021 03:54

#112 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Grunt-SA »

Dzini su opisani u Kuranu.Ako su te price izmisljotina onda je i Kuran izmisljotina.Naravno da postoje te neke "hozde" koji su ustvari sihirbazi.O tome vise na ovom linku.
CRNA MAGIJA ISLAM
https://sites.google.com/view/crna-magija-islam/home
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5649
Joined: 04/08/2020 19:22

#113 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by -Chesterfield- »

broj dva wrote: 08/08/2023 07:31 Samo se pitam koliko njih živi od ovog biznisa sa sihirima, je li lukrativna karijera kakvi su im bonusi djele li fiskalne račune koliko porez plaćaju malo o tim tamnim stranama šejtanluka
Mislim da je Russell dobro zaradio.

Image
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5649
Joined: 04/08/2020 19:22

#114 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by -Chesterfield- »

apsidejzi wrote: 08/08/2023 13:37 Pa posao gdje bukvalno ne mozes nista zeznut. Posto se bazira na placebo efektu i samonafuravanju, ako ne zabrljas u sferi marketinga, onda nemas na cemu drugom zabrljat. Pacijenti ne konzumiraju nista tako da nemas rizik od trovanja. Jedini rizik ti je da ti se neki sejh ili druga vrsta vjerskog lidera natakari na ledja i pocne govoriti negativno o tebi. Drugim rijecima, ako se pojavi konkurent onda moze postati rutavo ako je ograniceno trziste. Medjutim, dokle god drzis profil profesionalizma i ides niz dlaku, ne postoji nacin da zabrljas.
Ja bih volio da nam ti uradiš jedan eksperiment i ovdje javno prezentiraš.

Ponudiš dobru nagradu nekom sihirbazu ako uspije da ti nabaci sihr. Dogovoriš se s njim, ako uspije platiš mu. Ako ne uspije ništa od love.

Ostaviš im nešto iz što sadrži tvoj DNK (korijen dlake, krv, odjeću na kojoj ima znoja...) I kažeš ime majke. Mislim da im je to dovoljno.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#115 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

MILION dolara je nudio James Randi zadnjih par decenija da se bilo ko pojavi sa BILO KAKVOM nadnaravnom tvrdnjom i dokaze je u kontrolisanim uvjetima, dakle da se osigura da nema varanja.

Niko od poznatih "vidovnjaka", "madzionicara", "saptaca duhovima" itd.. se nije pojavio. Javili se neki anonimusi koji su zaista vjerovali da imaju nesto, ipak je autosugestija jaka stvar. Naravno, svima su moci zakazale taj dan kada su testirani u kontrolisanim uvjetima sa jasno definisanim uspjesnim/neuspjesnim ishodom testa.

Sto bi se reklo - pametnom dosta.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#116 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by dr_Evil »

Grunt-SA wrote: 08/08/2023 23:22 Dzini su opisani u Kuranu.Ako su te price izmisljotina onda je i Kuran izmisljotina.Naravno da postoje te neke "hozde" koji su ustvari sihirbazi.O tome vise na ovom linku.
CRNA MAGIJA ISLAM
https://sites.google.com/view/crna-magija-islam/home
Super onda da se zalimo rejsu.

Nek kazu sluzbeno jel sihiri postoje, ako postoje zasto onda nemaju "ministarstvo" unutar IZ koji ce se boriti protiv istih. A ocito je da kazu da postoji i da se treba lijeciti od istih, a onda taj isti posao prepuste cudnim tipovima:

https://www.islamskazajednica.ba/index. ... nje-sihira

https://www.islamskazajednica.ba/index. ... hih-tegoba

Btw, oni kazu i da trebamo stajati uz SDA :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#117 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by apsidejzi »

-Chesterfield- wrote: 08/08/2023 23:55
apsidejzi wrote: 08/08/2023 13:37 Pa posao gdje bukvalno ne mozes nista zeznut. Posto se bazira na placebo efektu i samonafuravanju, ako ne zabrljas u sferi marketinga, onda nemas na cemu drugom zabrljat. Pacijenti ne konzumiraju nista tako da nemas rizik od trovanja. Jedini rizik ti je da ti se neki sejh ili druga vrsta vjerskog lidera natakari na ledja i pocne govoriti negativno o tebi. Drugim rijecima, ako se pojavi konkurent onda moze postati rutavo ako je ograniceno trziste. Medjutim, dokle god drzis profil profesionalizma i ides niz dlaku, ne postoji nacin da zabrljas.
Ja bih volio da nam ti uradiš jedan eksperiment i ovdje javno prezentiraš.

Ponudiš dobru nagradu nekom sihirbazu ako uspije da ti nabaci sihr. Dogovoriš se s njim, ako uspije platiš mu. Ako ne uspije ništa od love.

Ostaviš im nešto iz što sadrži tvoj DNK (korijen dlake, krv, odjeću na kojoj ima znoja...) I kažeš ime majke. Mislim da im je to dovoljno.
Moze sto se mene tice. De odmah!

Nego, ovaj post sam htio napisati i vec se nekoliko puta dvoumim kako da mu pristupim. U jednu ruku bih bio satirican i sarkastican a u drugu ruku bih pokusao objasniti sve nelogicnosti u istom ne bi li i sam uvidio iste. Mada, cudno mi je da ih vec sam ne vidis. Haj da probam sa ovom drugom opcijom, mada bih najradije bio sarkastican...

Naime, citav ovaj tvoj post je ispunjen necim sto se u psihologiji naziva "apelacija straha" tj argumentovanje koje treba u sagovorniku probuditi reptilne strahove kako bi se kognitivni dio mozga iskljucio. Sumnjam da ti to radis svjesno i namjerno. VJerovatno si i sam tako odgajan tako da ti to ne uzimam za zlo. Cak stavise, sazaljevam. Kada roditelji odgajaju djecu i zele da ih sprijece da nesto rade onda ih strase babarogama, strasnim zivotinjama, a u ovom nasem slucaju: duhovima. Necim nepostojecim. Tada mozak iskljucuje frontalni dio koji razmislja i u funkciji je samo reptilni dio koji reaguje.

TI prvo pokusavas da to kod mene izazoves tako sto cu ja kao biti izlozen necemu nepoznatom i to javno. Vecina ljudi ima strah od javnog izlaganja i prezentovanja bilo cega, a kamo li kada tome dodas dimenziju "nepoznatog" tj duhova koji te navodno jos mogu i povrijediti. Da bi se efekat pojacao, potreban je moj DNA materijal pa cak i ime moje majke. To treba stvoriti emociju paranoje jer sam naciljan. Kad imas moj DNA i ime moje majke onda ce duhovi tacno znati ko sam. Anetena ce biti u fazi sa mnom.

Samo... kako su prije duhovi znali kada nismo znali da postoji DNA? Da li je moguce da se sada koristi rijec DNA samo zato sto smo kao drustvo evoluirali i sada svi znamo za nju. Prije 20 godina se koristio otisak prsta i umjesto korijena dlake, krvi i znojne odjece, trebalo je donijeti predmet koji je doticna osoba dirala i na kojoj imaju otisci prstiju. VIdis li kako se argument "apelacije straha" mijenja kako se tehnologija mijenja. Uskoro cemo ubaciti i AI ili ChatGPT kao sredstvo komunikacije sa duhovima. Zanimljivo da uvijek treba donijeti nesto sto je u narodu poznao kao identifikaciono sredstvo.

Druga dimenzija gluposti jeste to sto se treba donijeti. Naime, navode se specificne stvari: korijen dlake. Ne dlaka, nego korijen dlake. Krv. Znojna odjeca. Hajde da ignorisemo cinjenicu da u znoju nema DNA, tako da je sa tog aspekta znojna odjeca beskorisna u identifikaciji mene. MOzda bismo trebali ignorisati cinjenicu da u citavoj dlaci, njen korijen haman i nema DNA. Naucnici kada pronadju dlaku, DNA analiziraju iz same dlake a ne korijena. Zanimljivo da duhovi mogu pronaci nesto sto naucnici ne mogu. Ili je to sve plod necije maste ko zeli apelacijom straha mene uciniti paranoicnim kako bih pomislio da imam metu na celu. I onda sta god da mi se desi, ja bih povezivao s tim.

Dalje, kakve veze ima ime moje majke sa duhovnim svijetom? Zar DNA nije dovoljna? Ako imaju neki nacin da je ocitaju onda me mogu naciljati i bez majcinog imena. Ocito se majka spominje kao srestvo izazivanja paranoje kako bih se prepao i povukao. Citav tvoj post je ispunjen izazivanjem paranoje i apelacijom straha i upravo to je metodologija kojom se religija generalno koristi. Ulazak do reptilnog dijela mozga kako bi se ugasio kognitivni dio mozga. Hakiranje mozga.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#118 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

apsidejzi wrote: 09/08/2023 12:50 Citav tvoj post je ispunjen izazivanjem paranoje i apelacijom straha i upravo to je metodologija kojom se religija generalno koristi. Ulazak do reptilnog dijela mozga kako bi se ugasio kognitivni dio mozga. Hakiranje mozga.
Bravo za cijeli post. Sveo si ga na sustinu koja je uvijek, u svakoj idelogoji i mistici - strah. Ako te navede da se bojis neceg, onda ces vjerovatno prihvatiti rjesenje kojim te spasava od straha koji ti je uveo (sad mi pade na pamet meme, nalijepim ispod).

Al bilo bi zanimljivo cuti kako bi to ovi vrli istrazivaci definisali "uspjesno implantiranje sihira" :lol:

Image
Last edited by Dope_Man on 09/08/2023 13:27, edited 1 time in total.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#119 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by funeral blues »

PerfekcionistaTZ wrote: 20/01/2023 06:36
Thorgerson wrote: 10/01/2023 00:31 Jebem ti zivot, 21. Vijek ljudi se bave nevjerovatnim otkricima i spoznajama, ono ide na istjerivanje dzina i sihri.

Kad skontas s kim dijelis zrak.

Sto je najgore u blizoj familiji imam mentole u guziici po 40, 50 godina i vjeruju u ove gluposti.

Nevjerovatno.
Šta ko biva ti pricas s kime dijelis zrak? Mozda s kime oni, tj. mogu slobodno reci mi dijelimo zrak. Mislis da si pametniji i inteligentiji daleko nego sto jesi.
Prvo ta nevjerovatna otkrica i spoznaje o kojima pricas su tako velika da kada se radi o ovoj tematici o kojoj autor teme govori, da je vrhunac lijecenja psihicki oboljelih osoba dati jaku terapiju koja pacijenta zavali u krevet da spava a u isto vrijeme razara organe u tijelu tako da mnogi od njih skoncaju sa dodatnim tezim oboljenjima. Nikada nijednog pacijenta nisu izlijecili.

A sto se tice ucenja rukje, odmah, iz prve ruke, iz neposrednog iskustva, porodicnog, svojim ocima gledao i vidio da ucenje rukje nije prevara, da ono postoji, da dzini postoje i da ucenje rukje moze da pomogne u izlijecenju opsihrene osobe.
haj majke ti skini taj avatar da ne sramotiš državu i društvo. Stavi Torabija.
User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#120 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by W0rM »

PerfekcionistaTZ wrote: 20/01/2023 06:36

Šta ko biva ti pricas s kime dijelis zrak? Mozda s kime oni, tj. mogu slobodno reci mi dijelimo zrak. Mislis da si pametniji i inteligentiji daleko nego sto jesi.
Prvo ta nevjerovatna otkrica i spoznaje o kojima pricas su tako velika da kada se radi o ovoj tematici o kojoj autor teme govori, da je vrhunac lijecenja psihicki oboljelih osoba dati jaku terapiju koja pacijenta zavali u krevet da spava a u isto vrijeme razara organe u tijelu tako da mnogi od njih skoncaju sa dodatnim tezim oboljenjima. Nikada nijednog pacijenta nisu izlijecili.

A sto se tice ucenja rukje, odmah, iz prve ruke, iz neposrednog iskustva, porodicnog, svojim ocima gledao i vidio da ucenje rukje nije prevara, da ono postoji, da dzini postoje i da ucenje rukje moze da pomogne u izlijecenju opsihrene osobe.
Druze ko nije vidio, iskusio, ne zna. Dosao si na forum kao da prosvijetlis raju, vise ces naici na ismijavanje, vjeruj mi. Ovdje je vecina (cast izuzecima) sve kao ljevicar (a da je ukopat radnika), FGR i furamo kultur (a jos kese ne znaju u smece baciti) i tako to.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#121 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by JohnnyS »

Pratim
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#122 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by funeral blues »

Grunt-SA wrote: 28/07/2023 21:44 Sihrbaz uhvaćen kako zakopaje sihir
Jača batina od sihirbaza :lol:
last mohicans
Posts: 11992
Joined: 09/08/2012 23:19

#123 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by last mohicans »

W0rM wrote: 09/08/2023 13:46
PerfekcionistaTZ wrote: 20/01/2023 06:36

Šta ko biva ti pricas s kime dijelis zrak? Mozda s kime oni, tj. mogu slobodno reci mi dijelimo zrak. Mislis da si pametniji i inteligentiji daleko nego sto jesi.
Prvo ta nevjerovatna otkrica i spoznaje o kojima pricas su tako velika da kada se radi o ovoj tematici o kojoj autor teme govori, da je vrhunac lijecenja psihicki oboljelih osoba dati jaku terapiju koja pacijenta zavali u krevet da spava a u isto vrijeme razara organe u tijelu tako da mnogi od njih skoncaju sa dodatnim tezim oboljenjima. Nikada nijednog pacijenta nisu izlijecili.

A sto se tice ucenja rukje, odmah, iz prve ruke, iz neposrednog iskustva, porodicnog, svojim ocima gledao i vidio da ucenje rukje nije prevara, da ono postoji, da dzini postoje i da ucenje rukje moze da pomogne u izlijecenju opsihrene osobe.
Druze ko nije vidio, iskusio, ne zna. Dosao si na forum kao da prosvijetlis raju, vise ces naici na ismijavanje, vjeruj mi. Ovdje je vecina (cast izuzecima) sve kao ljevicar (a da je ukopat radnika), FGR i furamo kultur (a jos kese ne znaju u smece baciti) i tako to.
Šta se ubjeđujete s njima. Pa možete sve dokaze svijeta, njima to neće biti dovoljno, samo koriste sve da izvrnu ruglu i podsmijehu. A toga je bilo i u vrijeme Poslanika a.s, pa znamo kako završiše na ovom dunjaluku. Pogotovo ovaj apsi, ordinira na pdf religija, a mrtvi je ateista. Valjda konta razuvjerit će nekoga i ubijediti ga da ne vjeruje u bajke, babaroge..
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#124 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Piaty »

Evo mene - iskusio to. Ne sjećam se kako se zbivalo jer sam bio suviše mali tako možemo odbaciti sve autosugestije i kako li se već sve to zove.
Uglavnom, problem je za dva dana ekspresno riješen.

I šta sada? Da ne vjerujem nečemu što sam iskusio na vlastitoj koži, a da vjerujem nečemu drugom.

Pročitao sam apsidejzi komentar, jako ima smisla, ali šta da se radi kada ovo što pišem nije ni na razini teorije nego se baš desilo i to meni lično.

Mislim ono jebiga ali zapitaj se malo i ti ljudino
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#125 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by dr_Evil »

W0rM wrote: 09/08/2023 13:46

Druze ko nije vidio, iskusio, ne zna. Dosao si na forum kao da prosvijetlis raju, vise ces naici na ismijavanje, vjeruj mi. Ovdje je vecina (cast izuzecima) sve kao ljevicar (a da je ukopat radnika), FGR i furamo kultur (a jos kese ne znaju u smece baciti) i tako to.
Dobro ako je to tako, sto onda IZ kao vrhovni autoritet ne kaze otvoreno da sihiri postoje, i dzini, kad vec u odgovorima savjetuju lijecenje od iste. I onda kazu evo fetva, doktori muslimani moraju doci kod nas, zajedno da napravimo strategiju protiv ovog zuluma. Vecina doktora ce otici kod rejsa bez pogovora, samo zato jer je rejs. Dajte da vas hecime mi hodze naucimo sta je dzin, a sta je covjek ima mentalnih i fizickih problema, pa ce sve lakse da ide, a u medjuvremenu IZ ce napraviti timove za lijecenje od istih.

I onda udri...
Post Reply