RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

cancel
Posts: 474
Joined: 11/07/2006 22:56

#51 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by cancel »

Ako već postoji RTRS, nema razloga da ne postoji i neka RTVH ili kako već bi se već zvao taj kanal na HR jeziku. BHT i FTV prerekonstruirati u jedan bošnjački servis i tako bi i dalje imali u biti 3 kanala, samo bi bolje bili raspoređeni. Nešto kao u Švicarskoj što imaju SRF - nacionalni kanal na njemačkom jeziku, RTS - nacionalni kanal na francuskom jeziku, RSI - nacionalni kanal na talijanskom jeziku. Svi kanali međusobno surađuju ali svi imaju svoj program, osim kod velikih projekata (izbor predstavnika za Eurosong, veliki sportski događaji i sl) kada sva tri rade prijenose.

Ako ne žele nacionalnu podjelu po kanalima onda neka ukinu RTRS i FTV i naprave BHT1,2,3 .. ali to već svi znamo da je mission impossible.

Sve u svemu trenutno stanje u kojem Srbi imaju svoj kanal, FTV ne služi ničemu a BHT1 izigrava neki "glavni" kanal je najgore moguće. Ostanak takve situacije je logičan jedino u smislu "ajde ubaci pod tepih i nek bude tako dok ide", odnosno ljudi ne žele riješiti problem koji imaju jer to otvara prevelike tenzije pa bolje gurnuti sve pod tepih i neka ostane tako kako jest ma koliko loše bilo.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#52 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Tiger 033 »

cancel wrote:Ako već postoji RTRS, nema razloga da ne postoji i neka RTVH ili kako već bi se već zvao taj kanal na HR jeziku. BHT i FTV prerekonstruirati u jedan bošnjački servis i tako bi i dalje imali u biti 3 kanala, samo bi bolje bili raspoređeni. Nešto kao u Švicarskoj što imaju SRF - nacionalni kanal na njemačkom jeziku, RTS - nacionalni kanal na francuskom jeziku, RSI - nacionalni kanal na talijanskom jeziku. Svi kanali međusobno surađuju ali svi imaju svoj program, osim kod velikih projekata (izbor predstavnika za Eurosong, veliki sportski događaji i sl) kada sva tri rade prijenose.

Ako ne žele nacionalnu podjelu po kanalima onda neka ukinu RTRS i FTV i naprave BHT1,2,3 .. ali to već svi znamo da je mission impossible.

Sve u svemu trenutno stanje u kojem Srbi imaju svoj kanal, FTV ne služi ničemu a BHT1 izigrava neki "glavni" kanal je najgore moguće. Ostanak takve situacije je logičan jedino u smislu "ajde ubaci pod tepih i nek bude tako dok ide", odnosno ljudi ne žele riješiti problem koji imaju jer to otvara prevelike tenzije pa bolje gurnuti sve pod tepih i neka ostane tako kako jest ma koliko loše bilo.
Znaci APSOLUTNO NEmam nista protiv hrvatskog kanala :izet: samo neka ga ONI FINANSIRAJU ,od mojih novaca NE :!: :bih: svak' svoj ziro racun B(osnjacka)TV,PTPC i H(rvatska)TV i mirna Bosna :izet:

p.s. NEmam ja problem ni sa 3 entitetom i to bih ja njima dao (ako misle da ce im biti "bolje"... OK) ...ali bi zato sva roba iz njihovog dijela kao i roba koja dolazi iz Hrvatske (a svi znamo gdje su smjestene Hrvatske kompanije i gdje se proizvodi za BiH trziste) bila duplo oporezovana u Bosnjackom dijelu pa BUJRUM ;-) :izet:
cancel
Posts: 474
Joined: 11/07/2006 22:56

#53 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by cancel »

Ako su porezi (a onda logično i granice) u pitanju ti bi znači Hrvatima i Srbima odmah i svoju državu dao i odcjepljenje od BiH? Pa hm, jako lijepo od tebe ali mislim da toliko puno ipak ne traže :lol:

A ovo za plaćanje svatko svog kanala je fenomenalna ideja pošto trenutno po zakonu ide 50:25:25 u korist BHT1, odnosno duplo više ide BHT1 nego ostalima i zbog toga se recimo Srbi najviše bune zašto neće plaćati pristojbu jer najmanje ide "njima" (RTRS-u). Vjerujem da i Hrvati bi imali sličan stav. Tako da taj dio skroz podržavam :thumbup: (iako bi sa njime najviše BHT1 izvisio)
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#54 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Tiger 033 »

cancel wrote:Ako su porezi (a onda logično i granice) u pitanju ti bi znači Hrvatima i Srbima odmah i svoju državu dao i odcjepljenje od BiH? Pa hm, jako lijepo od tebe ali mislim da toliko puno ipak ne traže :lol:

A ovo za plaćanje svatko svog kanala je fenomenalna ideja pošto trenutno po zakonu ide 50:25:25 u korist BHT1, odnosno duplo više ide BHT1 nego ostalima i zbog toga se recimo Srbi najviše bune zašto neće plaćati pristojbu jer najmanje ide "njima" (RTRS-u). Vjerujem da i Hrvati bi imali sličan stav. Tako da taj dio skroz podržavam :thumbup:
Izgleda da me nisi skont'o sta sam htiJo reci i sta je u pozadini mog komentara :izet: ;-) ali NEJSE... nadoci ces u hodu ;-)
cancel
Posts: 474
Joined: 11/07/2006 22:56

#55 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by cancel »

Pa reci to onda lijepo da te SKONTAM. Ja mogu da SKONTAM samo ono što je napisano, a ne što si htio napisati a nisi.

Ako bi nekome postavljao neke poreze, to onda znači da treba prvo da postaviš određene granice kako bi se ti porezi mogli provoditi. A tada ideš u još veću podjelu već ionako raspodijeljene zemlje. Ili si se, zapravo, malo zaebo oko tih poreza? ;-)

Isto tako u slučaju BHT1. On trenutno od pretplate kupi najveće pare jer po zakonu 50% ide njemu a ostalih 50% se dijeli na RTRS i FTV, sa ovim tvojim prijedlogom plaćanja "svatko svoga" bi samo BHT1 najviše naštetio. Dakle ponovno onoj strani kojoj sam siguran da ne želiš naštetiti.

Tako da prije nego "doskočiš" sa nekim prijedlozima što i kako treba napraviti malo razmisli koliko će zapravo kojoj strani to pasati a kojoj štetiti. Jer smiješno je ovo što pišeš.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#56 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Tiger 033 »

cancel wrote:Jer smiješno je ovo što pišeš.
U pravu si ;-) jbga NE da mi se objsanjavati ;-)
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#57 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Dr. Kuca »

Sve je na hrvatskom. Unajmio sam prevoditelja da mi prevodi dok gledam tv.
User avatar
Adriatic
Posts: 3390
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#58 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Adriatic »

Pa već imamo taj kanal. To je ftv.
Kada ćemo imati neki Bosanski kanal?
Rizvan
Posts: 1278
Joined: 27/11/2013 09:25

#59 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Rizvan »

Zar nije FTV kanal na hrvatskom jeziku?
User avatar
Adriatic
Posts: 3390
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#60 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Adriatic »

Rizvan wrote:Zar nije FTV kanal na hrvatskom jeziku?
Tako je.
Paradoksalnu zvuči, ali izgleda da nema ni jednog kanala na Bosanskom jeziku.
cancel
Posts: 474
Joined: 11/07/2006 22:56

#61 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by cancel »

Rizvan wrote:Zar nije FTV kanal na hrvatskom jeziku?
ne
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#62 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by StupskaBitanga »

Erotel, Crotel ili sada H televizija neće postojati niti će uskrsnuti
Pusti snovi
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#63 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by JoseMujica »

pa imali su i to ne jedan anal nego par televizija i sve su redom propale od onog Oscar C, KISS itd.

sad hoće nazor na budžetsku sisu da se utrpaju :-) :roll:
cancel
Posts: 474
Joined: 11/07/2006 22:56

#64 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by cancel »

StupskaBitanga wrote:Erotel, Crotel ili sada H televizija neće postojati niti će uskrsnuti
Pusti snovi
misliš?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#65 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by StupskaBitanga »

Apsolutno jer samo potezanje priča je čisto političko pitanje za zabavljanje širokih narodnih masa a pogotovo HDZ kojima je to savršeno oružje za manipulaciju dijelom hrvatskog naroda
Nemoj zaboraviti da Hrvati preko Opština u kojima taj konstutivni narod ima većinu ili polovičnu populaciju ima udio u Radio Herceg-Bosna koji je pred gašenjem a mimo njega i HTV Mostar je ugašena jer naravno nisu se više mogle prati pare preko nje.
Na kraju dodajmo izjavu OHR koja je ispala i tačna da Hrvati mogu imati svoj kanal ali isključivo komercijalne prirode tako da je sasvim slučajno Stanić kupio TV KISS i vjerovatno će i HTV Oscar C objediniti u jedan mediji
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#66 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Stoner »

A može li mi neko objasniti zašto je nama Bošnjacima toliki problem da Hrvati dobiju taj jebeni kanal na televiziji?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#67 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by StupskaBitanga »

Može
Ali kada ti shvatiš da narodi nemaju svoje kanale nego kanali idu kao administrativne jedinice odnosno entiteti i državni u jednom što bi trebala biti koorporacija
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#68 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by homega »

Adriatic wrote:
Rizvan wrote:Zar nije FTV kanal na hrvatskom jeziku?
Tako je.
Paradoksalnu zvuči, ali izgleda da nema ni jednog kanala na Bosanskom jeziku.
Bosanski jezik nije ni standardiziran, kako će se poštivati pravopis bosanskog jezika, kad ga država nije usaglasila :-)
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#69 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by homega »

Stoner wrote:A može li mi neko objasniti zašto je nama Bošnjacima toliki problem da Hrvati dobiju taj jebeni kanal na televiziji?
U BiH kanali ne trebaju pripadati etničkim grupama, kanali moraju biti raspoređeni prema administrativnoj podjeli unutar BiH. Etničke skupine mogu imati programe, prilagođene kulturnoj, socijalnoj i sl. potrebi etničkih grupa - Hrvatima, Srbima, Bošnjacima i Ostalim.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#70 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by StupskaBitanga »

povlaciti paralelu sa Svicarskom je u najmanju ruku glupo
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#71 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by manki »

cancel wrote:A ovo za plaćanje svatko svog kanala je fenomenalna ideja pošto trenutno po zakonu ide 50:25:25 u korist BHT1, odnosno duplo više ide BHT1 nego ostalima i zbog toga se recimo Srbi najviše bune zašto neće plaćati pristojbu jer najmanje ide "njima" (RTRS-u). Vjerujem da i Hrvati bi imali sličan stav. Tako da taj dio skroz podržavam :thumbup: (iako bi sa njime najviše BHT1 izvisio)
Nesto ne vjerujem da bi BHT1 najvise izvisio, nego upravo taj buduci hrvatski kanal. Zar nije postojala Hercegovacka televizija, koju su finansirali iskljucivo tri vecinski hrvatska kantona (dakle Hrvati), pa smo vidjeli svi kako je neslavno zavrsila?

Slazem se s kolegom gore, nemam nista protiv hrvatskog kanala, ako ce i BHT1 i FTV biti transformisani u bosnjacki, ali onda neka svako finansira svoj kanal, ja svojim parama necu da finansiram nekakve nacionalisticke hirove i frustracije, zbog toga sto neko kaze "tacka", a neko "tocka".
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#72 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by StupskaBitanga »

a šta ćemo za one ostale u tim vašim suludim idejama
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#73 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Stoner »

homega wrote:
Stoner wrote:A može li mi neko objasniti zašto je nama Bošnjacima toliki problem da Hrvati dobiju taj jebeni kanal na televiziji?
U BiH kanali ne trebaju pripadati etničkim grupama, kanali moraju biti raspoređeni prema administrativnoj podjeli unutar BiH. Etničke skupine mogu imati programe, prilagođene kulturnoj, socijalnoj i sl. potrebi etničkih grupa - Hrvatima, Srbima, Bošnjacima i Ostalim.
Ok, hvala ali koji to kanal ima u Federaciji a da se može reći da odgovara Hrvatima?

Lagumdžijin FTV jer tu i tamo fudbalski komentator kaže vratar?

I da li je tako uređeno zakonom, ako nije koji su hrvatski argumenti?
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#74 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by homega »

Stoner wrote:
homega wrote:
Stoner wrote:A može li mi neko objasniti zašto je nama Bošnjacima toliki problem da Hrvati dobiju taj jebeni kanal na televiziji?
U BiH kanali ne trebaju pripadati etničkim grupama, kanali moraju biti raspoređeni prema administrativnoj podjeli unutar BiH. Etničke skupine mogu imati programe, prilagođene kulturnoj, socijalnoj i sl. potrebi etničkih grupa - Hrvatima, Srbima, Bošnjacima i Ostalim.
Ok, hvala ali koji to kanal ima u Federaciji a da se može reći da odgovara Hrvatima?
Federalna TV
Lagumdžijin FTV jer tu i tamo fudbalski komentator kaže vratar?
Gdje si našao informaciju da je FTV Lagumdžijina TV?
I da li je tako uređeno zakonom, ako nije koji su hrvatski argumenti?
Nisam pravnik, ali znam da jeste.
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#75 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Stoner »





Post Reply