RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Truba
Posts: 82145
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Truba »

trolčino prema zakonu treći entitet je nemoguć

baš taman postoje 3 frenkfvencije
ionako ni bošnje nisu zadovoljnje tisućama i travnjem na FTVu
svaki dan to slušam i čitam ovdje na forumu
a bome niko nije od katolika sretan partizanskom eskadrilom na veliki petak
doff
Posts: 2332
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#27 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by doff »

Moje mišljenje je da treći javni servis ne vodi daljnu podjelu ali...kako ih nije sramota tražiti sad to kad im uporedo propada npr. Aluminij Mostar i ćutke posmatraju. Ok, shvatam da je izborna godina i da se sad kao "bore" za jednakopravnost (mrzim ovaj izraz kad svi loše živimo) al' ne mogu shvatit narod da mu je sad ovo prioritet i da političarima daju podršku.

Ovo se može riješiti na bezbolan način, nekad je FTV imala dva programa, taj se model može ovdje primjeniti. Dakle drugi program prilagoditi hrvatskom jeziku. Ovaj model ne odgovara propagatorima "jednakopravnosti" jer ne bi imali punu upravljačku kontrolu a upravo to im je cilj, naravno uz onu standardnu da se mogu hapat pare jer je izvor finansiranja kolko tolko siguran...

Zato nam je ovako dobra situacija kad nam je sve drugo važnije od standarda života.
Da bi se to ostvarilo predloženo je da se ukupni udio za BHRT sa 50 posto smanjuje na 40, a entitetskih javnih emitera - FTV i RTRS sa 25 na po 20 posto.
Ovo mi zvuči zanimljivo, pogotovo stav parlamentaraca iz RS.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#28 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by StupskaBitanga »

Ako se ko sjeća da je gašenje prijašnjeg Hrvatskog kanala Erotela morala intervenisati međunarodna zajedica tj SFOR. Mi ovdje imamo pamćenje kratko kao toalet papir a pošto je izborna godina svakakve gluposti nam se serviraju. Nismo u stanju svi u ovoj drćavi obezbjediti korporaciju JRTS i provođenje digitalizacije koja će biti uporena i vjerovatno prekinuta zbog te korporacije a neko ima vlažne snove o nekakvoj hrvatskoj televiziji
Guglajte kako su se hrvatski političari ophodili prema HTV Mostar koja iako je u prefiksu H imala Hercegovački pozadina je itekako bila drugačija.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6328
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#29 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by agnostic_front »

Može li se dati prijedlog da se ukine i BHT i FTV i PTPC, umjesto da se ubacuje ovaj novi? U Grčkoj je, ako se ne varam, javna televizija ukinuta. Realno, kome treba javna televziji u BiH? Samo uzimaju pare od narode bez potrebe.
adapter
Posts: 730
Joined: 10/01/2013 08:41

#31 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by adapter »

Danas čuh da se Veselko Čerkez spominje kao osoba koja bi bila na čelu tog novoformiranog RTV H kanala. Malo proguglah ko je taj tip i vidjeh da se može staviti rame uz rame sa Ristom Đogom i Smiljkom Šagoljem.

Takođe sam pročitao da se, nakon što je RAK oduzeo dozvolu za emitovanje HRTV Mostar, gdje je Čerkez bio glavni urednik, uhljebio kao glavni savjetnik premijera Hercegovačko neretvanskog kantona i šef kabineta kantonalne vlade.

Evo isječaka iz nekih emisija koje je vodio Veselko Čerkez:

http://www.youtube.com/watch?v=eJXekqRu2sY

http://www.youtube.com/watch?v=YBXgGdBiXHQ

http://www.youtube.com/watch?v=8BURf6HBsMg

http://www.youtube.com/watch?v=AcbDYwBA2kM

http://www.youtube.com/watch?v=9Noi6-I59SI

Ako on dođe na čelo te nove televizije, biće "veselo"!
User avatar
Normandijac
Posts: 26
Joined: 19/04/2014 23:40

#32 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Normandijac »

Black swan wrote:trolčino prema zakonu treći entitet je nemoguć

baš taman postoje 3 frenkfvencije
ionako ni bošnje nisu zadovoljnje tisućama i travnjem na FTVu
svaki dan to slušam i čitam ovdje na forumu
a bome niko nije od katolika sretan partizanskom eskadrilom na veliki petak
Netačno. Samo ustaše nisu zadovoljne Partizanskom eskadrilom na Veliki petak, a katolici koji su na pravoj strani sigurno nemaju ništa protiv, poput mene recimo.

Ako u našoj zemlji daš svakom ono što želi, neće ti ništa ostati, a ti se upravo zalažeš za to.
User avatar
Normandijac
Posts: 26
Joined: 19/04/2014 23:40

#33 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Normandijac »

Treba sva tri kanala ukinuti i napraviti BHT1, BHT2 i BHT3, sve ostalo je mlaćenje prazne slame i nacionalizam.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#34 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by StupskaBitanga »

Cerkez bi se savršeno uklapao u viziju HDZovog viđenja hrvatsva, hrvatskog naoroda i medijske propagande koju zagovaraju
Rizvan
Posts: 1284
Joined: 27/11/2013 09:25

#35 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Rizvan »

Je li SDP podržao ovaj prijedlog?
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8521
Joined: 11/02/2009 15:21

#36 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Ajatolah_ »

Ako već Hrvatima nije dovoljna trenutna upotreba hrvatskog jezika i smatraju da je neophodno više, nek' se formira FTV2 na hrvatskom. Elegantno rješenje koje ne bi trebalo smetati nikome, je l'.
Hoćemo li praviti i kanal na bosanskom jeziku?
User avatar
casica
Posts: 204
Joined: 20/10/2013 21:06

#37 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by casica »

Rizvan wrote:Je li SDP podržao ovaj prijedlog?
ne
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#38 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Tiger 033 »

Ja licno nemam nista protiv hrvatskog kanala, ali neka ga finansira onaj kome treba tj. "bh"-hrvati ... ja fakat ne znam sta ih je do sad sprecavalo :?: , sto nisu otvorili "svoj kanal" ...NE vjerujem da bi im RAK zabranio i mirna bosna ...ali od mene kao bošnjaka NEmogu ocekivati da im ja placam i finasiram njihovu TV niti cu :bih: ;-)
User avatar
Normandijac
Posts: 26
Joined: 19/04/2014 23:40

#39 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Normandijac »

Serem vam se i na bosanski, i na hrvatski, i na srpski jezik. Samo kreten ne vidi očigledno, a da je to sve isto sranje, a taj navodni "jezik" je jedini argument ustaša da bi dobili HDZ kanal. Nažalost, vidim da im se pridružuju i neke Sarajlije.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#40 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Tiger 033 »

Normandijac wrote:Serem vam se i na bosanski, i na hrvatski, i na srpski jezik. Samo kreten ne vidi očigledno, a da je to sve isto sranje, a taj navodni "jezik" je jedini argument ustaša da bi dobili HDZ kanal.
:thumbup: SLAZEM SE... ljudi (hrvati) traze "SVOJ" kanal i meni je to uslovno receno OK, ali i neka ga oni finansiraju ... to ce biti samo jos jedna RUPA BEZ DNA , koju ce građani finansirati :bih:
doff
Posts: 2332
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#41 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by doff »

Nemojte gledat u jednom smijeru, pa ko finansira FTV, jel bošnjaci možda, SDA, SDP.....ko? Ovdje nije stvar da hrvati slušaju na hrvatskom, pa brate razumiju oni šta se priča na FTV, BHT, RTRS, kvaka je u tome kakve će se informacije servirati potencijalnim gledaocima. Boli Čovića ona stvar za hrvate isto što i Izetbegovića za bošnjake, pa da mu je stalo ne bi dozvolio propadanje Aluminija, donekle i Eroneta....Elektornski mediji su najjače oružje politike, naročito kad se dokopaju uređivačke politike, nenadjebivi su tad!
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#42 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Tiger 033 »

doff wrote:Nemojte gledat u jednom smijeru, pa ko finansira FTV, jel bošnjaci možda, SDA, SDP.....ko?
Znam ko NE :!: bh-hrvati :izet:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#43 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Ridjobrki »

Ma ja bih im ga 'ladno dao - eto vam kanal jeb'o vas kanal, da vidimo šta ćete sad?

Hrvatski političari koriste tu besmislenu i ispranu temu da bi držali bh. Hrvate u tom nekom stanju svijesti o ugroženosti. Trenutno će prosječan škutorski vlasnik veleprodaje, švercer i masivni utajivač poreza na prvu reći "nemamo svoj kanal na hrvatskom jeziku" ako ga upitaš što je on to obespravljen u BiH. To što on nema pojma što će njemu taj kanal, to što će taj kanal biti ŽNJ kvalitete i što će on i dalje gledati srpsku "Farmu" ne igraju nikakvu ulogu - njemu je utuvilo u glavu da je taj kanal pitanje života i smrti.

Prema tome, podaj mu taj faking kanal i nek se šuta nogama u dupe od sreće što će, eto, imati mogućnost da mu Čović ispire mozak sa njim.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#44 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by navedeni »

Imaju HTV Oscar C i OBN, dosta im :lol:
doff
Posts: 2332
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#45 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by doff »

Ako će se osjećati konstitutivnijim treba im dati, ali pozadina ovoga sigurno nije jednakopravnost nego politika i serviranje informacija u službi politike i pojedinaca. Nažalost ali je tako. Treba napraviti kopletnu reformu javnog servisa ali od toga nema ništa, politika je i previše involvirana.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#46 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Ridjobrki »

Ma naravno da je politika u pitanju, kao i u svemu ostalom kod nas. Samo, kod nas nema načina da se napravi analiza i skonta da je politika glupa i da se resursi troše smisleno nego je jedini način da se dokaže štetnost neke politike - njena implementacija.

Tako je i sa hrvatskim kanalom, nema teorije da se shvati da je ideja idiotska i da je u cilju medijske manipulacije i da je potrebno reformirati RTV sistem u cijelosti nego se ide do kraja u destrukciji na štetu građana.

Za to vrijeme ne vidim da se iko nešto buni što im ArenaSport i Pink ubiše marketinški kolač i što sve pare od BiH marketinga odoše u Srbiju. Vidjećemo šta će biti kad se uradi prava analiza marketinškog potencijala BiH i ko će tada zaplakati..
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#47 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by akcid »

Normandijac wrote:Treba sva tri kanala ukinuti i napraviti BHT1, BHT2 i BHT3, sve ostalo je mlaćenje prazne slame i nacionalizam.
Ovo je "tehničko" rješenje, ali političko bi trebalo riješiti standardizacijom jezika u BiH.
doff
Posts: 2332
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#48 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by doff »

akcid wrote:Ovo je "tehničko" rješenje, ali političko bi trebalo riješiti standardizacijom jezika u BiH.
De malo ovo pojasni. Standardizacija sva tri jezika postoji odavno i zbog toga se i pravi ovoliki problem iako se mi svi međusobno razumijemo i to odlično.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#49 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by Havatar »

Kanal na hrvatskom jeziku je pravo na koje imaju manjinske zajednice a Hrvati to nisu posto su oni konstitutivni narod u Bih tako da ako hoce da uzivaju manjinska prava neka se izjasne da ne zele da budu konstitutivni narod i neka se odreknu zastite vitalnog nacionalnog interesa , a ako nece onda je kukanje o tome kako nemaju kanal uzaludno posto ne moze se u isto vrijeme biti i manjina i konstitutivni narod i ako je zbog toga otvorena ova tema dzaba je otvorena.
pianist
Posts: 223
Joined: 04/03/2008 22:11

#50 Re: RTVH - tv kanal na hrvatskom jeziku

Post by pianist »

Sto se mene tice neka im kanal al u principu to nikakvog smisla nema, mislim na jedan takav javni servis.
RTRS, FTV, TVH i BHT1? Koja je tu logika?
Ako cemo tako, kao sto neko napisa, napravimo 3 nacionalna drzavna kanala BHT1,BHT2 i BHT3 pa nek gleda ko sta hoce.

Al haj ti sad uzmi Srbima taj RTRS, to bi bila nemoguca misija.
Post Reply