RTV taksa

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#951 Re: RTV taksa

Post by problemnatravunu »

Beaverknight wrote:38 stranica napisano :zjev:

Imate dvije opcije, da je plaćata ili ne. To što neko opravdava sam sebe što neće da plati je njegova privatna stvar i ne vidim poentu u izlaganju eseja sa kojima želi hvalospjeve od ostalih koji to ne rade.

Nikad ni marke duga nisam imao, dok su komšije odbijale da plaćaju. Veze nemam jesu li im ti dugovi oprošteni, ako jesu, ja sam ispao budaletina što sam plaćao, ali opet vjerujem u državu, ma kakvu god je činili ovi neljudi od političara.
:thumbup:
Isti sam .....
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#952 Re: RTV taksa

Post by ado_sar »

Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
anes66
Posts: 100
Joined: 29/11/2011 01:36

#953 Re: RTV taksa

Post by anes66 »

jel ovo znaci ljudi da mozemo odjebati Elektroprivredu??

http://mondo.ba/a536665/Info/BiH/Ovo-su ... u-BiH.html

ako moze neko da objasni :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#954 Re: RTV taksa

Post by Maraschino »

anes66 wrote:jel ovo znaci ljudi da mozemo odjebati Elektroprivredu??

http://mondo.ba/a536665/Info/BiH/Ovo-su ... u-BiH.html

ako moze neko da objasni :)
Ovo je iz 2015.god.
Zasto nije zazivilo do sada, najbolje znaju lobisti iz EP.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#955 Re: RTV taksa

Post by seoBIH »

ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Vi koji plaćate taksu na kojem kanalu gledate gostujuce utakmice, pa i onu u utorak?
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#956 Re: RTV taksa

Post by ado_sar »

seoBIH wrote:
ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Vi koji plaćate taksu na kojem kanalu gledate gostujuce utakmice, pa i onu u utorak?
Plati i ti pretplatu, pa se mozda otkupe i gostujuce
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#957 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

seoBIH wrote:
ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Vi koji plaćate taksu na kojem kanalu gledate gostujuce utakmice, pa i onu u utorak?
Ne znam za tebe,ali ja gledam na BHT.
Vec drugi ciklus sve utakmice reprezentacije su iskljucivo bile na BHT. Ustvari,uvijek su bile,osim sa iznimkom kvalifikacija za SP u Brazilu kad je gostujuce radio FACE,a domace BHT.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#958 Re: RTV taksa

Post by Paco »

ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Ne radi se o zivotu ili 7.50 KM, nego o principu. Da ne duljim, @dozer je sve slikovito pojasnio, a oni koji ne shvataju neka se obrate svome stranackom vrhu da im pojasni.

Konkretan odgovor na pitanje je: Na Sport Klubu. Uzivao u prijenosu utakmice uz fantasticnog komentatora i stvarni HD signal :thumbup:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#959 Re: RTV taksa

Post by Rugafet »

Stvarno je nekakav mega lijep osjecaj kad ispunis uplatnicu i platis samo ee bez js. I nakon toga za te pare odes negdje k'o coe'k na pivu i cevape pa kad sve smazes onako fino lagano podrignes. Probajte :thumbup:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#960 Re: RTV taksa

Post by AmirBaa »

ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Skines Mobdro aplikaciju i lagano pustis utakmicu na sport klubu u HD-u :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#961 Re: RTV taksa

Post by Korisnikk »

ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Ne gledaju je uopšte. Je li ti misliš da su svi besposlice kao ti pa da mogu sat i po i više gledati odrasle ljude kako se kao sedmogodišnjaci ganjaju po travi za neku loptu, pa kad padnu glume kao povrijeđeni, hvataju se, ti stekneš utisak ne može se čovjek više micati, a onda jedan priđe i podigne ga pa frajer nastavi trčati kao da ništa nije bilo, a prije jedne minute valjao se u bolovima kao da umire? Je li ti misliš da su svi kao ti pa da im je vrhunac dana urlati kad vide da je neko loptu šutnuo u mrežu? Kao da imaš nešto od tog u životu.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#962 Re: RTV taksa

Post by djama »

Nekada placao ali sada ni u ludilu. Obzirom da misle da sve u ovoj drzavi moze na silu i na foru sad
nema sanse da im platim ni marke. Uostalom kad cijela drzava bude jedinstvena i kada budemo svi placali
a ne samo mi "privliegovani" onda mozemo pricati o placanju
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#963 Re: RTV taksa

Post by ado_sar »

Korisnikk wrote:
ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Ne gledaju je uopšte. Je li ti misliš da su svi besposlice kao ti pa da mogu sat i po i više gledati odrasle ljude kako se kao sedmogodišnjaci ganjaju po travi za neku loptu, pa kad padnu glume kao povrijeđeni, hvataju se, ti stekneš utisak ne može se čovjek više micati, a onda jedan priđe i podigne ga pa frajer nastavi trčati kao da ništa nije bilo, a prije jedne minute valjao se u bolovima kao da umire? Je li ti misliš da su svi kao ti pa da im je vrhunac dana urlati kad vide da je neko loptu šutnuo u mrežu? Kao da imaš nešto od tog u životu.
Hahaha, aj ne kaki. Nismo ti mi krivi pa si takav socijalni slucaj da ne mozes na svoju zivotnu tugu i bijedu zaboraviti ni na dva sata koliko traje utakmica
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#964 Re: RTV taksa

Post by Korisnikk »

ado_sar wrote:
Korisnikk wrote:
ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Ne gledaju je uopšte. Je li ti misliš da su svi besposlice kao ti pa da mogu sat i po i više gledati odrasle ljude kako se kao sedmogodišnjaci ganjaju po travi za neku loptu, pa kad padnu glume kao povrijeđeni, hvataju se, ti stekneš utisak ne može se čovjek više micati, a onda jedan priđe i podigne ga pa frajer nastavi trčati kao da ništa nije bilo, a prije jedne minute valjao se u bolovima kao da umire? Je li ti misliš da su svi kao ti pa da im je vrhunac dana urlati kad vide da je neko loptu šutnuo u mrežu? Kao da imaš nešto od tog u životu.
Hahaha, aj ne kaki. Nismo ti mi krivi pa si takav socijalni slucaj da ne mozes na svoju zivotnu tugu i bijedu zaboraviti ni na dva sata koliko traje utakmica
E moj jaro, ti bi plaćao 7,50 KM svakog mjeseca da gledaš te klovnove a ja bih platio da ih ne gledam, a ne da ih gledam.
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#965 Re: RTV taksa

Post by Sa_u_srcu »

Nije problem placanja takse, problem je sto mi salju na tri adrese koje imam istu rtv taksu...:) pa necu tri puta placati jebenu rtv taksu?
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#966 Re: RTV taksa

Post by Beaverknight »

Sa_u_srcu wrote:Nije problem placanja takse, problem je sto mi salju na tri adrese koje imam istu rtv taksu...:) pa necu tri puta placati jebenu rtv taksu?
Popuniš ono čudo da ne živiš tu, pa ovjeriš u Opštini i to je to. Imao sam isti problem, samo na dvije adrese.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#967 Re: RTV taksa

Post by Euridika »

Maraschino wrote:
anes66 wrote:jel ovo znaci ljudi da mozemo odjebati Elektroprivredu??

http://mondo.ba/a536665/Info/BiH/Ovo-su ... u-BiH.html

ako moze neko da objasni :)
Ovo je iz 2015.god.
Zasto nije zazivilo do sada, najbolje znaju lobisti iz EP.
Za krajnje kupce koji žive na području koje pokriva EP BiH i misle da je moguće potpisati ugovor s nekom drugom elektroprivredom/snabdjevačem, samo da kažem da nema ništa od toga. Da, teoretski se svaki kupac od 01. 01. 2015. godine može opredijeliti za snabdjevača od kojeg će kupovati struju (može se birati samo snabdjevač, distributer ne - snabdjevač je (pre)prodavač el. energije, a distributer je vlasnik i operater EE mreže), ali u praksi to radi samo za kupce na visokom i srednjem naponu (110 kV i 35 kV). Niko od snabdjevača se još nije licencirao za snabdijevanje I reda, tj. za direktne kupce na niskom naponu (0,4 kV) u koje spadaju sva domaćinstva i ostala potrošnja (firme, ustanove i sl.), izuzev elektroprivreda (u FBiH su to EP BiH i EP HZHB, u RS je EP RS), a one su opet licencirane samo za kupce za područja koja pokrivaju svojom mrežom. Sve ovo se može provjeriti na stranici FERK-a: http://www.ferk.ba/_ba/dozvole/registar ... prvog-reda.

Nikakvi lobiji nisu u pitanju, stvar je čisto ekonomska. Nema zainteresiranih snabdjevača koji bi ponudili krajnjim kupcima u kategoriji domaćinstava jeftiniju struju nego što je prodaju elektroprivrede. Njima su to sitni novci, a veliki skrlet, bolje im se koncentrisati na velike ribe.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#968 Re: RTV taksa

Post by edo_79 »

ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Ja gledao online .... ;-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#969 Re: RTV taksa

Post by beni-bu-man »

edo_79 wrote:
ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Ja gledao online .... ;-)
Kriminalcino :D
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#970 Re: RTV taksa

Post by edo_79 »

beni-bu-man wrote:
edo_79 wrote:
ado_sar wrote:Na kojem kanalu sada svi ovi koji bi prije dali zivot nego 7.50KM gledaju utakmicu?
Ja gledao online .... ;-)
Kriminalcino :D
Sram me i stid more bit .... uzimam pare napaćenim uhljebima :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#971 Re: RTV taksa

Post by Tomahawk11 »

Gledao sam i ja na SK, pa se ne hvalim :oops:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#972 Re: RTV taksa

Post by beni-bu-man »

Ja je nisam nikako gledao. sta jeeee :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#973 Re: RTV taksa

Post by Dozer »

Ni ja, vala...
Znao sam da ce biti standardno - prvo poluvrijeme k'o nesto i odigraju, a onda se saseru do za vrat u drugom... I cujem da je tacno tako i bilo.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#974 Re: RTV taksa

Post by beni-bu-man »

Dozer wrote:Ni ja, vala...
Znao sam da ce biti standardno - prvo poluvrijeme k'o nesto i odigraju, a onda se saseru do za vrat u drugom... I cujem da je tacno tako i bilo.
Ja za to vrijeme isao u kupovinu, da vidis meraka, kase prazne, nema guzve ma ljepota :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#975 Re: RTV taksa

Post by Tomahawk11 »

Baš, šta ćete gledat, to je muški sport :mrgreen:
Post Reply