RTV taksa

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

TouringBiker
Grijem se na: Struju

#1901 Re: RTV taksa

Post by TouringBiker »

Sudeći po komentarima na Klix FB profilu, neće se više od desetak ljudi (sem onih koji rade tamo, a tih uhljeba ima haman 900) u državi ni počešati ako se Javni servis ugasi. Eto koliko nam treba :lol: :lol: :lol:
problemnatravunu

#1902 Re: RTV taksa

Post by problemnatravunu »

kuli1961 wrote: 24/03/2022 11:31
TouringBiker wrote: 24/03/2022 10:23 Kad sam ovo pročitao, razvedrilo mi dan... Ma samo da ih zatvore i da se kutarišemo trutova
hm, od te "muzike nece biti igranke"
javni rtv servis je jos jedan obavezujući evropski standard, element "evropske tečevine" i ne vjerujem da će se to desiti.
Da, to je u principu, bitan dio državnosti jedne europske države , ali posve je jasno vidljivo šta su vlastodršci uradili od toga svojim koruptivnim radnjama i djelima....
Kad gledaš definiciju korupcije i ovu tezu
Spoiler
Show
Srž korupcije sastoji se u tome, da pojedinci ili skupine nekažnjeno krše pravila koja, u pravilu vrijede za sve članove društva. Na taj način postaju konkurentniji na tržištu od onih koji igraju po pravilima. Rezultat je negativna selekcija, tj. narušavanje djelovanja tržišnog mehanizma selekcije po sposobnosti, što vodi do sporijeg gospodarskog napretka i slabljenja države. Korupcija je osnovni uzrok propasti civilizacija i država. Kada većina građana shvati, da žive u zajednici gdje netko može raditi što želi, a drugi moraju poštovati pravila, nestaje ljubav prema takvoj zajednici i spremnost za žrtvovanje, te zajednica polako, ali sigurno propada.
naročito ovo crveno, sve je jasno otkud kod ljudi tolika "želja" da to sve propadne , sasvim prirodan i naučno dokazan razvoj osjećaja...
sime_cipol
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1903 Re: RTV taksa

Post by sime_cipol »

Najveci uspjeh neprijatelja ove zemlje je sto su uspjeli da je mrze i oni koji su za nju krvarili.
cassius

#1904 Re: RTV taksa

Post by cassius »

Neprijatelj ove zemlje je SDA i citava ta kriminalna hobotnica.
Sanjarko

#1905 Re: RTV taksa

Post by Sanjarko »

Ide rad u vidu smjernica.
stubrijez

#1906 Re: RTV taksa

Post by stubrijez »

Ja bih volio da ga ugase.. neka malo i ti "novinari" nesto rade hihihihihi
Haris.ba

#1907 Re: RTV taksa

Post by Haris.ba »

Placa li se rtv taksa uz racun za struju u drugoj nekretnini, isti vlasnik, isto ime na racunu, vec placa u jednoj?

Nema u drugoj nekretnini nikakav tv, ali recimo da se kupi sutra?
NediM17

#1908 Re: RTV taksa

Post by NediM17 »

Po zakonu samo na jednom mjestu si duzan placati.
Moja majka je bila vlasnica 2 nekretnine i znam da sam isao u RTV dom da odjavim placanje pretplate na jednom brojilu, u ovom slucaju sa stana u Sarajevu.
Ja sam zivio u toj drugoj nekretnini i placao uredno taksu uz racun od struje, kako tad tako i dan danas kad sam naslijedio kucu nakon njene smrti.
U medjuvremenu sam postao vlasnikom jos jedne nekretnine, poslao mail sluzbi naplate RTV takse sa obrazlozenjem da vec placam taksu na jednom mjestu, naveo adresu i sifru mjernog mjesta na kojem placam, od njih dobijem odgovor sa citatom iz zakona da su sva pravna i fizicka lica duzna placati RTV taksu ako posjeduju prijemnik.
Kontam ko vas jebe kad niste bili u stanju ni procitati sta sam napisao, a u koroni mi mrsko bilo ici licno u RTV dom, odjel za taksu.
Naravno, na ovom drugom brojilu u stanu platim internet bankarstvom samo struju uz napomenu da RTV taksu vec placam na jednom brojilu.
Pa ako im kad naumpadne da me tuze mogu se samo napusit one stvari.

P. S.
Evo sad nadjoh mailove, dakle nisu ni procitali sta sam napisao, nego kazu da idem ovjeriti izjavu u opstini da nemam TV i da ce oni doci prekontrolisati.
Pa im onda napisem da ja ne osporavam da imam TV nego da vec placam RTV taksu na jednom mjestu.
Onda kazu idi u opstinu i ovjeri izjavu da osporavas placanje RTV takse na tom drugom brojilu i da im dostavim kopiju racuna na kojem placam taksu.
Kao sto rekoh, nikad im to dostavio nisam niti cu.
Post Reply