RTV taksa

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1452 Re: RTV taksa

Post by vjesticanametli »

Pa im platit hahahhaha nikad
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1453 Re: RTV taksa

Post by problemnatravunu »

I poslije ovih zadnjih napisa sam definitivno protiv rtv takse na ovaj način, gdje istu plaćaju samo neki, mahom budale i patriote (taj sam) :roll: :lol: :izet:
Po meni, samo iz ukupnog budžeta eRS, eFBiH , i BiH, i naravno uvesti red i finansijsku disciplinu
User avatar
shpitzza
Posts: 46
Joined: 25/10/2008 16:24
Location: Tesanj
Contact:

#1454 Re: RTV taksa

Post by shpitzza »

pozdrav svima.ponukan raznim naslovima i komentraima na ovu temu sam odlucio zadnja dva mjeseca ne platiti taksu za JS koja dolazi na racunu za struju. medjutim jutros mi je stigao na mail racun za elektricnu energiju gdje me terete za dug od 7,5 KM za taksu za JS ( Vaš dug po prethodnim računima, na dan 29.07.2019 iznosi 7.50 KM i isti Vam je uračunat u iznos obaveze navedene na uplatnom nalogu. ) . Sve ovo ne bi bilo cudno da na predproslom racunu nije dosla nikakvo upozorenje a kako sam rekao nisam ni tada platio taksu za JS ( naprotiv , zahvalili su mi se na urednom placanju ) . Zna li neko sta se promjenilo i da li ce sada ipak nas teretiti za dug za neplacanje takse za JS. :sax: :sax: :sax:
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#1455 Re: RTV taksa

Post by gidra »

shpitzza wrote:pozdrav svima.ponukan raznim naslovima i komentraima na ovu temu sam odlucio zadnja dva mjeseca ne platiti taksu za JS koja dolazi na racunu za struju. medjutim jutros mi je stigao na mail racun za elektricnu energiju gdje me terete za dug od 7,5 KM za taksu za JS ( Vaš dug po prethodnim računima, na dan 29.07.2019 iznosi 7.50 KM i isti Vam je uračunat u iznos obaveze navedene na uplatnom nalogu. ) . Sve ovo ne bi bilo cudno da na predproslom racunu nije dosla nikakvo upozorenje a kako sam rekao nisam ni tada platio taksu za JS ( naprotiv , zahvalili su mi se na urednom placanju ) . Zna li neko sta se promjenilo i da li ce sada ipak nas teretiti za dug za neplacanje takse za JS. :sax: :sax: :sax:
to ti je dug za električnu energiju. Taksu su ti naplatili ali su ti struju umanjili 7.5 KM. :D
Ja lično ne plaćam taksu i nisam je nikada plaćao i nemam nikakvih dugovanja. Taksa je samo iskazana na računu, dugovanja se ne prikazuju.
Idući put uplatnica iz elektroprivrede i jasno naznači na uplatnici Taksa = O KM.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2543
Joined: 16/06/2014 20:33

#1456 Re: RTV taksa

Post by Dosadno mii »

Ja isla pisala izjave u opstini da nemam tv i da ne zivim u tom stanu(veci iznos takse od racuna za struju) i jedno vrijeme mi nije dolazilo pa su opet poceli stavljati. Nije mi bilo mrsko opet otici do rtva da se zalim i kao rekose nece više dolazit.
Nisam platila taksu za juni koju su stavili i pored odjave pa cu vidjet hocul imat kakvog duga na iducem racunu.
:bih:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40843
Joined: 29/06/2011 23:39

#1457 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

shpitzza wrote:pozdrav svima.ponukan raznim naslovima i komentraima na ovu temu sam odlucio zadnja dva mjeseca ne platiti taksu za JS koja dolazi na racunu za struju. medjutim jutros mi je stigao na mail racun za elektricnu energiju gdje me terete za dug od 7,5 KM za taksu za JS ( Vaš dug po prethodnim računima, na dan 29.07.2019 iznosi 7.50 KM i isti Vam je uračunat u iznos obaveze navedene na uplatnom nalogu. ) . Sve ovo ne bi bilo cudno da na predproslom racunu nije dosla nikakvo upozorenje a kako sam rekao nisam ni tada platio taksu za JS ( naprotiv , zahvalili su mi se na urednom placanju ) . Zna li neko sta se promjenilo i da li ce sada ipak nas teretiti za dug za neplacanje takse za JS. :sax: :sax: :sax:
Zato sto su namazani, prvo su u Posti zabranili da placas na uplatnicu samo sa unosenjem broja ugovora sa EPBiH, ne zele naplatiti ako ne uneses cijelu sifru "svrha doznake" odnosno i onih zadnjih 5 cifri koje predstavljaju datum ocitanja... kad su to uradili, onda su jednostavno poceli na svoju ruku (naravno, odluka politickih subjekata/govnara) prvo knjiziti iznos za pretplatu pa tek onda za struju, drugim rijecima kad god odbijes iznos RTV pretplate sa originalnog racuna, oni ti od uplacenog iznosa uzmu 7,5 km a tebi zaracunaju 7,5 km duga za struju odnosno racunaju da si manje uplatio.

Moraces taj dug namiriti i nemoj vise placati na obicnu uplatnicu. Vidi to sa EPBiH i sam moram vidjeti, jer vec mjesecima placam puni iznos zbog ovog kriminala Poste. Za mene je to kriminal, ali oni imaju ocito nalog od vladajucih lopova da tako rade/knjize.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#1458 Re: RTV taksa

Post by zubi »

dječak sa šibicama wrote:
shpitzza wrote:pozdrav svima.ponukan raznim naslovima i komentraima na ovu temu sam odlucio zadnja dva mjeseca ne platiti taksu za JS koja dolazi na racunu za struju. medjutim jutros mi je stigao na mail racun za elektricnu energiju gdje me terete za dug od 7,5 KM za taksu za JS ( Vaš dug po prethodnim računima, na dan 29.07.2019 iznosi 7.50 KM i isti Vam je uračunat u iznos obaveze navedene na uplatnom nalogu. ) . Sve ovo ne bi bilo cudno da na predproslom racunu nije dosla nikakvo upozorenje a kako sam rekao nisam ni tada platio taksu za JS ( naprotiv , zahvalili su mi se na urednom placanju ) . Zna li neko sta se promjenilo i da li ce sada ipak nas teretiti za dug za neplacanje takse za JS. :sax: :sax: :sax:
Zato sto su namazani, prvo su u Posti zabranili da placas na uplatnicu samo sa unosenjem broja ugovora sa EPBiH, ne zele naplatiti ako ne uneses cijelu sifru "svrha doznake" odnosno i onih zadnjih 5 cifri koje predstavljaju datum ocitanja... kad su to uradili, onda su jednostavno poceli na svoju ruku (naravno, odluka politickih subjekata/govnara) prvo knjiziti iznos za pretplatu pa tek onda za struju, drugim rijecima kad god odbijes iznos RTV pretplate sa originalnog racuna, oni ti od uplacenog iznosa uzmu 7,5 km a tebi zaracunaju 7,5 km duga za struju odnosno racunaju da si manje uplatio.

Moraces taj dug namiriti i nemoj vise placati na obicnu uplatnicu. Vidi to sa EPBiH i sam moram vidjeti, jer vec mjesecima placam puni iznos zbog ovog kriminala Poste. Za mene je to kriminal, ali oni imaju ocito nalog od vladajucih lopova da tako rade/knjize.
E da i to cujem da je placanje zakonske obaveze - kriminal.. svasta covjek ovdje nauci... :shock:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40843
Joined: 29/06/2011 23:39

#1459 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

Moje neplacanje rtv takse je moj kriminal, a ovo sto Posta radi je vec i presudom proglaseno nelegalnim.

Ali mogu oni, jer stranka stoji iza njih.

Mene neka kazne, ako mogu, za moj kriminal. Ali ja da placam nehljebe iz RTV doma, ne namjeravam dalje.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#1460 Re: RTV taksa

Post by zubi »

dječak sa šibicama wrote:Moje neplacanje rtv takse je moj kriminal, a ovo sto Posta radi je vec i presudom proglaseno nelegalnim.

Ali mogu oni, jer stranka stoji iza njih.

Mene neka kazne, ako mogu, za moj kriminal. Ali ja da placam nehljebe iz RTV doma, ne namjeravam dalje.
Da. Da je reda i zakona kaznili bi te, ovako ti osjecas da je tvoje pravo da ne placas a realno nije i ne moze biti.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40843
Joined: 29/06/2011 23:39

#1461 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

Neka me kazne, ako mogu.

Medjutim, ne kaznjavaju nikoga, jer nelegalno naplacuju RTV taksu preko racuna za EPBiH.

Sto ne angazuju nekog od nehljeba koji su se ucrvali u rtv domu, da ide od vrata do vrata i naplacuju, kako se nekada radilo. Ne, lakse sjediti i globiti ljude na nelegalan nacin.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#1462 Re: RTV taksa

Post by zubi »

dječak sa šibicama wrote:Neka me kazne, ako mogu.

Medjutim, ne kaznjavaju nikoga, jer nelegalno naplacuju RTV taksu preko racuna za EPBiH.

Sto ne angazuju nekog od nehljeba koji su se ucrvali u rtv domu, da ide od vrata do vrata i naplacuju, kako se nekada radilo. Ne, lakse sjediti i globiti ljude na nelegalan nacin.
Zanimljivo da nemas nista protiv nehljeba iz Elektroprivrede, njima (ko i svi mi) trcis da platis racun jer oni imaju mehanizme da te kazne, tu nije bitno sto se i kod njih nehljebi crvaju i kote :P
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1463 Re: RTV taksa

Post by Nisrin »

A stvarno, nesto se JAVNO zna da je ilegalno i opet te terete da MORAS platiti takvu uslugu...nije problem u tome sto se MORA placati RTV taksa, placa se svugdje u svijetu, nego je problem sto moramo mi tj pola FBIH, a ostali ne moraju i sto dolazi uz racun na struju, a to se zna da zakonski ne smiju da budu 2 razlicite usluge na jednom racunu, nego svako svoj racun treba da isporuci...Ovo je stvarno zemlja apsurda!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40843
Joined: 29/06/2011 23:39

#1464 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

Zato sto, opet ilegalno, pare idu FTV-u.

a onda se poslije FTV i BHT kolju po sudovima

sve nelegalno, goni ih u pm, keramicar koji mi je prije 10 godina radio kupatilo, hladno kaze da je nekom direktoru sa RTV doma uradio keramiku po cijeloj kuci, a ovaj mu sina uvalio za montazera.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1465 Re: RTV taksa

Post by studiorum_tuzlaensis »

blago sinu, ostaće retardiran do kraja života sa platom od 1000 KM. Učinio mu medvjeđu uslugu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40843
Joined: 29/06/2011 23:39

#1466 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

a jbg, siguran posao, na budzetu, plata kakva je da je, sjedi montira priloge i boli ga patka
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2543
Joined: 16/06/2014 20:33

#1467 Re: RTV taksa

Post by Dosadno mii »

Pa mozda i nije sin za vise.
User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#1468 Re: RTV taksa

Post by teuta06 »

moji roditelji nisu plaćali još u ono vrijeme dok je taksa išla preko telefonskog računa... i skupilo se 10 računa..71,5 marka (valjda manja taksa bila)...
ajmo na sud.... 500 maraka sudskih troškova (280 pripremno ročište + 280 glavno + sudska taksa)... odvjetnica većinom radila samo za RTV...

vjerujem da i danas vodi neke izvršne postupke... pričale mi radnice iz suda.. odjednom donijela 2000 tužbi...

ali na kraju roditelji se s njom dogovorili.. ona svoje troškove smanjila na 200 KM, plus plaćanje duga

od tada, ne preskačemo nijedan račun... plaćali smo inkasatora, sad preko EP... redovne platiše :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40843
Joined: 29/06/2011 23:39

#1469 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

Dok su naplacivali preko Telekoma, kako su oni koji nisu korisnici Telekoma, uopce mogli platiti racun.

Ja licno i 90% mog ulaza, stanova mislim, na Telemachu su i niko ziv nije placao godinama rtv taksu jer nikakvi racuni nisu ni stizali.

Niti je ko tuzen, a sumnjam da imaju nekakvu evidenciju ko je tu koliko platio. Kako ce mi zaracunati taksu ako nisam na Telekomu.

ali zato su se nelegalno prebacili na EPBiH racune

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vec-dvi ... /190613005
User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#1470 Re: RTV taksa

Post by teuta06 »

kada su postali mobiteli popularni i dostupni, masovno su ljudi isključivali fiksni telefonski broj, kako ne bi plaćali taksu...
ne znam ni kako su oni riješeni, da li su na neki dr način "primorani" da plaćaju...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40843
Joined: 29/06/2011 23:39

#1471 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

Vjeruj da nama niko nikada nije poslao niti racun niti je iko dosao, inkasant recimo, da naplati rtv taksu.
Niti su ikada poslali nekakva dugovanja, samo su poceli dolaziti racuni za struju sa rtv taksom od 2017.

Nece oni guzici posla, nakacili se na racune ko paraziti, i parazitiraju. A imaju milion zaposlenih u sivom domu.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1472 Re: RTV taksa

Post by vjesticanametli »

Nikad nisam platila niti cu....struju imam uvijek 100 km pretplatu i nikada ep nije skinuo za taxu samo pise za struju umanjeno toliko ostalo vam toliko.....sad u stanu i nema tv a i da ima nikada ba ni u ludilu....nek im plate hrvati i srbi prvo :lol: konacno uspjeh krajem prosle god i tatu odgovorit od tih gluposchina i odjavili fino fixni i dosta :P sad ima uplatnica :-D malo platis i za lovu od taxe popijes kaficu :)
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#1473 Re: RTV taksa

Post by zubi »

vjesticanametli wrote:Nikad nisam platila niti cu....struju imam uvijek 100 km pretplatu i nikada ep nije skinuo za taxu samo pise za struju umanjeno toliko ostalo vam toliko.....sad u stanu i nema tv a i da ima nikada ba ni u ludilu....nek im plate hrvati i srbi prvo :lol: konacno uspjeh krajem prosle god i tatu odgovorit od tih gluposchina i odjavili fino fixni i dosta :P sad ima uplatnica :-D malo platis i za lovu od taxe popijes kaficu :)
Nadam se da u zemlji u kojoj sada zivis primjenjujes istu logiku...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1474 Re: RTV taksa

Post by vjesticanametli »

U zemlji u kojoj zivim imam sta vidjeti na tv i cuti na radiju.....dobijem racun uz to zamisli i ne gledam sutjesku svake hefte ....uz to nema bakira i alije te ostalih govana...... ugodno placanje u bih ti zelim
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#1475 Re: RTV taksa

Post by kakavdanakneiskustvu »

rtv taksa,procitas i sve ti se kaze,ne plaćaš program,da imas gledati ono što bilo kome se gleda,nego taksa za posjedovanje tv aparata
Post Reply