RTV taksa

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1251 Re: RTV taksa

Post by studiorum_tuzlaensis »

Čuj bolje plaćat i bit rahat od tužbi ... hahahahaha klasični podanicki mentalitet bosnje i jebanje u mozak koje datira još iz vremena Osmanlija. Usađen strah od drzave u tintaru, a ista na izdisaju i samo gomila namete.

Mene bi bilo sramota ikome preporučiti da plaća tu smijuriju od pretplate... 7.5 KM.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#1252 Re: RTV taksa

Post by Rugafet »

O maj gad, jos se vodi rasprava da li placati ili ne :-)
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1253 Re: RTV taksa

Post by Qler »

studiorum_tuzlaensis wrote:Čuj bolje plaćat i bit rahat od tužbi ... hahahahaha klasični podanicki mentalitet bosnje i jebanje u mozak koje datira još iz vremena Osmanlija. Usađen strah od drzave u tintaru, a ista na izdisaju i samo gomila namete.

Mene bi bilo sramota ikome preporučiti da plaća tu smijuriju od pretplate... 7.5 KM.
Ne nego je od Osmanlija usadjen mentalitet da se drzava zajebe gdje stigne... pa zato svi gledaju kako da ne plate nista, voda, smece, grijanje, RT taksa... jebi ih i onako ti to ne mogu iskljuciti jel tako?

A ovaj mentalitet plati da izmiris svoje obaveze je sa malo zapadnije strane. Znas ono, gdje je prosperitet i gdje ti isti sto pekaru hljeb ne placaju tamo plaćaju sve i to prije vremena, jer gdje ces Njemacku zajebat'....

kao sto gospodin Rambo kaze

https://youtu.be/06QzpxLaoEE?t=3m35s
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1254 Re: RTV taksa

Post by beni-bu-man »

Qler wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:Čuj bolje plaćat i bit rahat od tužbi ... hahahahaha klasični podanicki mentalitet bosnje i jebanje u mozak koje datira još iz vremena Osmanlija. Usađen strah od drzave u tintaru, a ista na izdisaju i samo gomila namete.

Mene bi bilo sramota ikome preporučiti da plaća tu smijuriju od pretplate... 7.5 KM.
Ne nego je od Osmanlija usadjen mentalitet da se drzava zajebe gdje stigne... pa zato svi gledaju kako da ne plate nista, voda, smece, grijanje, RT taksa... jebi ih i onako ti to ne mogu iskljuciti jel tako?

A ovaj mentalitet plati da izmiris svoje obaveze je sa malo zapadnije strane. Znas ono, gdje je prosperitet i gdje ti isti sto pekaru hljeb ne placaju tamo plaćaju sve i to prije vremena, jer gdje ces Njemacku zajebat'....

kao sto gospodin Rambo kaze

https://youtu.be/06QzpxLaoEE?t=3m35s
U Njemackoj sve uredno nije dzungla ko kod nas....

Trenutni sistem naplate RTV takse uz račun za struju nije zakonit

https://www.klix.ba/vijesti/bih/trenutn ... /180202061
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1255 Re: RTV taksa

Post by Qler »

To shvatam, nije po zakonu, ali ljudi se trude da opstanu i da bar nekako naplate. Da salju racune posebno, tek onda niko ne bi plaćao... e a njemci nisu fini sto su takvi, i oni bi zajebali mater rođenu da mogu, ali ne mogu, drzava neda..
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1256 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

beni-bu-man wrote:
Qler wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:Čuj bolje plaćat i bit rahat od tužbi ... hahahahaha klasični podanicki mentalitet bosnje i jebanje u mozak koje datira još iz vremena Osmanlija. Usađen strah od drzave u tintaru, a ista na izdisaju i samo gomila namete.

Mene bi bilo sramota ikome preporučiti da plaća tu smijuriju od pretplate... 7.5 KM.
Ne nego je od Osmanlija usadjen mentalitet da se drzava zajebe gdje stigne... pa zato svi gledaju kako da ne plate nista, voda, smece, grijanje, RT taksa... jebi ih i onako ti to ne mogu iskljuciti jel tako?

A ovaj mentalitet plati da izmiris svoje obaveze je sa malo zapadnije strane. Znas ono, gdje je prosperitet i gdje ti isti sto pekaru hljeb ne placaju tamo plaćaju sve i to prije vremena, jer gdje ces Njemacku zajebat'....

kao sto gospodin Rambo kaze

https://youtu.be/06QzpxLaoEE?t=3m35s
U Njemackoj sve uredno nije dzungla ko kod nas....

Trenutni sistem naplate RTV takse uz račun za struju nije zakonit

https://www.klix.ba/vijesti/bih/trenutn ... /180202061
Sta kažu ublehasmeni,jel zakonito ne plaćati rtv taksu?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1257 Re: RTV taksa

Post by beni-bu-man »

Qler wrote:To shvatam, nije po zakonu, ali ljudi se trude da opstanu i da bar nekako naplate. Da salju racune posebno, tek onda niko ne bi plaćao... e a njemci nisu fini sto su takvi, i oni bi zajebali mater rođenu da mogu, ali ne mogu, drzava neda..
ali bi prije raja placala racune nego onim njihovim sistemom naplate takse kad ti ciko zazvoni na vrata i isto prosijak moli za onih jebenih 7,50KM
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#1258 Re: RTV taksa

Post by Rugafet »

Qler wrote:To shvatam, nije po zakonu, ali ljudi se trude da opstanu i da bar nekako naplate. Da salju racune posebno, tek onda niko ne bi plaćao... e a njemci nisu fini sto su takvi, i oni bi zajebali mater rođenu da mogu, ali ne mogu, drzava neda..
Nema nikakvo 'ali' sve je receno.
Nije po zakonu - dalje nas ne interesuje
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#1259 Re: RTV taksa

Post by TouringBiker »

Qler wrote:To shvatam, nije po zakonu, ali ljudi se trude da opstanu i da bar nekako naplate. Da salju racune posebno, tek onda niko ne bi plaćao... e a njemci nisu fini sto su takvi, i oni bi zajebali mater rođenu da mogu, ali ne mogu, drzava neda..
Da opstane nešto što nikom pod milim Bogom ne treba, totalno beskorisno i prevaziđeno, samo sebi svrha i ničemu drugome. Dakle, da JA plaćam da bi uhljebi u javnom RTV servisu "opstali" proizvodeći smeće od programa koji evo već 20 i kusur godina ne gledam??? Pa neka propadnu, zatvorite ih, rastjerajte, neka traže druga zaposlenja, prodajte zgradu i tehniku (ako još išta vrijedi) i skinite parazite narodu s grbače.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1260 Re: RTV taksa

Post by Dozer »

Kako god, uvijek se (logicno) vracamo na ono sto davno rekoh - kada se uspostavi pravi drzavni servis, jedinstveni, i koji ce placati svi u drzavi, nije nikakav problem - odmah cu placati i ja.

Ali ovo ovako, gdje imamo trenutno 3 javna servisa, a uskoro ce, k'o da gledam, biti i cetvrti, "Hrvatski" - ne pada mi na pamet.
Hocete svako svoju etnicku RTV? Bujrum.
Ali, neka vam onda ta stranacka glasila finansiraju - etnicke stranke.
Last edited by Dozer on 12/02/2018 12:53, edited 2 times in total.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1261 Re: RTV taksa

Post by beni-bu-man »

Dozer wrote:Kako god, uvijek se (logicno) vracamo na ono st odavno rekoh - kada se uspostavi pravi drzavni servis, jedinstveni i na koji ce placati svi u drzavi, nije nikakav problem, odmah cu placati i ja.

Ali ovo ovako, gdje imamo trenutno 3 javna servisa, a uskoro ce k;o da gledam biti i cetvrti, "Hrvatski" - ne pada mi na pamet. Hocete svako svoju etnicku RTV? Bujrum.
Ali, neka vam onda ta stranacka glasila finansiraju - etnicke stranke.
EjMen :mrgreen:
human01d
Posts: 78
Joined: 28/01/2008 22:37

#1262 Re: RTV taksa

Post by human01d »

RTV taksu redovno plaćam i nemam namjeru da odustanem od toga. Na koji god način budu dostavljanji račune meni to ne smeta, niti smatram opravdanjem za neplaćanje istih. Mislim da rukovodstvo JS izrazito loše upravlja ovim kućama, a ukoliko bi trenutno imenovali sposobnije rukovodstvo, promjene ne bi tako brzo došle iz razloga što godinama se mnoge stvari ne radi na najbolji mogući način. Pored svega, tu je jedan i opći problem karakterističan za JS, a to je vjerovatno veliki broj uposlenih koje zbog socijalnog statusa se ne želi ni otpustiti i nedostatak moderne opreme. Potreban nam je JS koji će se više prilagoditi tržišnoj utakmici kada je u pitanju emitovani program.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1263 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

.
Last edited by mali_milojica on 07/06/2018 21:38, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1264 Re: RTV taksa

Post by channel10 »

Jednostavno protivnici ove drzave ne zele da postoji drzavni kanal, kao ni drzava pa ruse na sve moguce nacine. Ovaj problem se moze rijesiti za minutu, samo da hoce.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#1265 Re: RTV taksa

Post by TouringBiker »

4. marta Švicarci će imati referendum o ukidanju RTV pretplate. Što ga i kod nas ne održe?

http://rs.n1info.com/a357877/Svet/Svet/ ... nu-TV.html
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1266 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

Pa da riješimo dilemu jesmo li kao Švicarci :lol:
Sta ce svicarac,glupani,cuj hoće da nastave plaćati pretplatu,trebaju se ugledati na nasa plemena :oops:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1267 Re: RTV taksa

Post by AmirBaa »

naravno da je nezakonito ovako naplacivati, a evo i jednog od primjera zasto. Trenutno zivim u stanu koji je napravljen od 2 manja, spojena dva stana i ima jedna kablovska, jedan internet ali 2 racuna za struju. Dok je ciko naplacivao placali smo samo 7.5 KM jer vidi covjek jedan stan, jedna kablovska. A sad nam dodju 2 racuna iako imamo jedan tv prikljucak :bih: :bih:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1268 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

AmirBaa wrote:naravno da je nezakonito ovako naplacivati, a evo i jednog od primjera zasto. Trenutno zivim u stanu koji je napravljen od 2 manja, spojena dva stana i ima jedna kablovska, jedan internet ali 2 racuna za struju. Dok je ciko naplacivao placali smo samo 7.5 KM jer vidi covjek jedan stan, jedna kablovska. A sad nam dodju 2 racuna iako imamo jedan tv prikljucak :bih: :bih:
Ti kao da si prespavao zadnja 3-4 mjeseca.
Jesu li brojila na isto ime? Jesu? Pravac Opština,pa Zgrada RTV ili posta i pošalji da te oslobode takse na jednom brojilu.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1269 Re: RTV taksa

Post by AmirBaa »

mali_milojica wrote:
AmirBaa wrote:naravno da je nezakonito ovako naplacivati, a evo i jednog od primjera zasto. Trenutno zivim u stanu koji je napravljen od 2 manja, spojena dva stana i ima jedna kablovska, jedan internet ali 2 racuna za struju. Dok je ciko naplacivao placali smo samo 7.5 KM jer vidi covjek jedan stan, jedna kablovska. A sad nam dodju 2 racuna iako imamo jedan tv prikljucak :bih: :bih:
Ti kao da si prespavao zadnja 3-4 mjeseca.
Jesu li brojila na isto ime? Jesu? Pravac Opština,pa Zgrada RTV ili posta i pošalji da te oslobode takse na jednom brojilu.
pa moze se tako reci, nisam puno obracao paznju jer i ovako bacam 15 KM umjesto 7.5 KM. Nek uhljupi jos malo nista ne rade od nasih para, evo citam i ligu prvaka su izgubili :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#1270 Re: RTV taksa

Post by ZyzzSar »

zar ima raje koja to jos placa :-)
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1271 Re: RTV taksa

Post by Dozer »

channel10 wrote:Jednostavno protivnici ove drzave ne zele da postoji drzavni kanal, kao ni drzava pa ruse na sve moguce nacine. Ovaj problem se moze rijesiti za minutu, samo da hoce.
Najveci protivnici i neprijatelji ove drzave i njenog jedinstva su SDA, HDZ i SNSD/SDS s ostalom koalicionom etno bratijom.
Sva 3 postojeca JS rade iskljucivo za njih i oni njima upravljaju, a uskoro cemo vjerovatno imati i cetvrti, onaj tzv. Hrvatski, jer mora se necim politicki trgovati. Ipak je ovo multi-kulti njesra, pa neka onda to bude kako onaj odozgo zapovijeda....

E pa, kad je vec sve to njihovo, neka onda to i placaju. Niti to gledam, niti glasam za vlasnike, a vala ih ni ocima ne mogu vidjeti. I ne placam, niti cu.

Cim naprave jedan drzavni JS i kreiraju naplatu istog u cijeloj drzavi, placam i ja. Do tada - odjebaus.
Last edited by Dozer on 15/02/2018 14:03, edited 1 time in total.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1272 Re: RTV taksa

Post by problemnatravunu »

uzrok sveg zla u Bih su kriminalne nacionalističke stranke na vlasti, dok njih ne skinemo i presudimo, nema napretka ovoj državi
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1273 Re: RTV taksa

Post by vjesticanametli »

TouringBiker wrote:
Qler wrote:To shvatam, nije po zakonu, ali ljudi se trude da opstanu i da bar nekako naplate. Da salju racune posebno, tek onda niko ne bi plaćao... e a njemci nisu fini sto su takvi, i oni bi zajebali mater rođenu da mogu, ali ne mogu, drzava neda..
Da opstane nešto što nikom pod milim Bogom ne treba, totalno beskorisno i prevaziđeno, samo sebi svrha i ničemu drugome. Dakle, da JA plaćam da bi uhljebi u javnom RTV servisu "opstali" proizvodeći smeće od programa koji evo već 20 i kusur godina ne gledam??? Pa neka propadnu, zatvorite ih, rastjerajte, neka traže druga zaposlenja, prodajte zgradu i tehniku (ako još išta vrijedi) i skinite parazite narodu s grbače.
:thumbup:
tester33
Posts: 206
Joined: 13/12/2011 19:24

#1274 Re: RTV taksa

Post by tester33 »

MarlboroGold wrote:
zunazu wrote:
MarlboroGold wrote:Jedan drug koji radi u EP mi je rekao da oni isključivo prate spiskove koje dobiju od RTV-a
studiorum_tuzlaensis wrote:Taj drug ti debelo laže, a i ti sa njim sve nas
Da, taj imaginarni drug laže, jer znam ljude koji dobijaju račune iako ranije nisu. BHRT njihova imena nije mogao na putu naći.

Čisto kršenje zakona, u kojem ja neću učestvovati i svaki račun će biti plaćen samo u iznosu koji se odnosi na struju.

Uredite državu, sistem i televiziju, pa kad sve bude urađeno kako civilizovan svijet radi onda ću i ja plaćati.

I jedan savjet - smanjite pretplatu na 3 KM i vršite naplatu po legalnom sistemu, neće vam niko pola riječi reći. Nama neće biti puno, vama će to biti solidna cifra ako svi plaćamo, i svima dobro. Budimo realni, 7,5 KM za takvu televiziju i u ovakvim okolnostima je čisto pljuvanje u lice narodu.
Ja samo prenosim šta mi je rečeno i ne radim tu. Fino se raspitujem za sve što me interesuje. Sad ako on laže, laže i to je njemu na dušu. Svejedno su lopovi neviđeni i RTV i EP, ali bolje biti rahat pa ne dobijati nekakve tužbe. Apsolutno se slažem s tobom da taksa mora biti manja. Ovo je čisti lopovluk.

Slagao te taj tvoj prijatelj.

I da ti ja kazem jedno zivotno iskustvo: "ne vjeruj nikome samu rijec, ovdje su ljudi patoloski lazovi , ako netko nesto tvrdi ... odmah pitam gdje su dokazi i da ja to procitam te dokaze .... a ne da mi prolete brzinski pred ocima ... a nisam stigao ni procitati" :wink: :wink: :wink:
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1275 Re: RTV taksa

Post by mayab »

Mene od toga koliko je velika ta mjesecna RTV taksa, ipak vise boli, i izaziva revolt i otpor, cinjenica , kolika je procentualno naplata , tj, plaća li to npr.Hercegovina ????
Ili je visoka naplata jedino na nas "jadnike" koji smo na EPBiH ??
Šta je sa ostalima?
Ti podaci mene interesuju, a visina naknade je drugi par čarapa!
Post Reply