RTV taksa

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1226 Re: RTV taksa

Post by nevenkagaragic »

Tomahawk11 wrote:
mayab wrote:
nevenkagaragic wrote:Placam redovno sve sto potrosim, ali NE i kada su komunalna preduzeca u krivu (imala sam 2 spora koja su resena u moju korist jer sam bila u pravu).
No, kad je u pitanju TV pretplata, upravo sam CEKALA racun za GARAZU!
Stvarno sam OVO i ocekivala - RTV taksa na racunu za GARAZU!!?

Image

DA LI JE OVO MOGUCE??? Fino pise da je racun za GARAZU!

Tek ga malopre dobih jer su greskom ubacili u drugu garazu (a samo su 2 s nase strane zgrade). Neki dan je suprug u Elektrodistribuciji na Ircu platio racun za stani trazio da mu izvuku racun za garazu, ali je morao ispuniti posebnu uplatnicu. Doduse, tek sad sam videla, zaokruzili su mu samo iznos za struju, bez RTV takse. Znaci li to da cemo svakog meseca tako?

Ne mogu da verujem... cekam sledeci racun.
A u garaži automobil koji ima radio :oops:
Pa ovu glupost treba adresirati ovim duducima iz EP, oni šalju te račune, lakše im na svaki taksu nabaciti, pa nek se poslije narod ganja i traži uvjerenja da je garaža, koliba, vikendica....čudilo bi me da su skontali neki sistem.
Konacno!
Nakon pismenog obracanja povodom prvog (septembarskog) racuna sa RTV pretplatom i 3 meseca placanja racuna za GARAZU posebnom uplatnicom bez RTV takse, dobih CETVRTI racun (decembarski) SAMO za utrosenu struju!
E jesu "efikasni" svaka im cast...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1227 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

Magnetna se u državi čeka godinu i više,dobro si prošla :D
User avatar
pepeljara
Posts: 6562
Joined: 22/08/2003 00:00

#1228 Re: RTV taksa

Post by pepeljara »

Pocele su pristizati opomene od Elektroprivrede za ne placanje struje (iako samo RTV taksa nije placana) :D

sta sad
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1229 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

pepeljara wrote:Pocele su pristizati opomene od Elektroprivrede za ne placanje struje (iako samo RTV taksa nije placana) :D

sta sad
Taman 4mj ili ti 30 KM duga :lol:
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#1230 Re: RTV taksa

Post by Dzontra_Volta »

pepeljara wrote:Pocele su pristizati opomene od Elektroprivrede za ne placanje struje (iako samo RTV taksa nije placana) :D

sta sad
Plati taksu. :D
User avatar
pepeljara
Posts: 6562
Joined: 22/08/2003 00:00

#1231 Re: RTV taksa

Post by pepeljara »

Dzontra_Volta wrote:
pepeljara wrote:Pocele su pristizati opomene od Elektroprivrede za ne placanje struje (iako samo RTV taksa nije placana) :D

sta sad
Plati taksu. :D

ev samo sto nisam.

Poslao sam advokatu, da vidim da li imaju zakonskog osnova da oni salju opomene za tudju uslugu :D:D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1232 Re: RTV taksa

Post by channel10 »

pepeljara wrote:Pocele su pristizati opomene od Elektroprivrede za ne placanje struje (iako samo RTV taksa nije placana) :D

sta sad
Jesi li siguran da je opomena zbog rtv takse, a ne racuna?
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#1233 Re: RTV taksa

Post by R A V E N »

Oj ljudi, da li iko uopće plaća ovu smijuriju i uvredu?

Možda se ponavljam, ali ne može vam iko isključiti struju jer se struja isključuje zbog neplaćenog računa za eelktričnu energiju, ne za RTV harač. Potražite te ugovore koje ste sklopili sa EP BiH među papirima

Da država proizvodi rezani hljeb, stavili bi se hljebom račun.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1234 Re: RTV taksa

Post by channel10 »

R A V E N wrote:Oj ljudi, da li iko uopće plaća ovu smijuriju i uvredu?

Možda se ponavljam, ali ne može vam iko isključiti struju jer se struja isključuje zbog neplaćenog računa za eelktričnu energiju, ne za RTV harač. Potražite te ugovore koje ste sklopili sa EP BiH među papirima

Da država proizvodi rezani hljeb, stavili bi se hljebom račun.
Placam ja, ali ne zelim da placam na druga dva racuna.
User avatar
pepeljara
Posts: 6562
Joined: 22/08/2003 00:00

#1235 Re: RTV taksa

Post by pepeljara »

Advokat odgovorio.
Ne mogu slati opomenu za RTV taksu.
Sad vidim da sam platio racun 1 dan poslije njihovog "datuma placanja racuna do", pa je uhvatilo i taj placeni racun :)

Uglavnom dug je samo za struju ne za RTV taksu.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1236 Re: RTV taksa

Post by vjesticanametli »

:thumbup: :mrgreen: hvala :mrgreen:
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#1237 Re: RTV taksa

Post by eeeeeee »

pepeljara wrote:Advokat odgovorio.
Ne mogu slati opomenu za RTV taksu.
Sad vidim da sam platio racun 1 dan poslije njihovog "datuma placanja racuna do", pa je uhvatilo i taj placeni racun :)

Uglavnom dug je samo za struju ne za RTV taksu.

Šta advokat veli treba li plaćati taxu???
User avatar
pepeljara
Posts: 6562
Joined: 22/08/2003 00:00

#1238 Re: RTV taksa

Post by pepeljara »

eeeeeee wrote:
pepeljara wrote:Advokat odgovorio.
Ne mogu slati opomenu za RTV taksu.
Sad vidim da sam platio racun 1 dan poslije njihovog "datuma placanja racuna do", pa je uhvatilo i taj placeni racun :)

Uglavnom dug je samo za struju ne za RTV taksu.

Šta advokat veli treba li plaćati taxu???
Sve sto je zakon propisao treba dakle treba i taxu bez obzira sto je zakon bezsmilen
noviclan
Posts: 10941
Joined: 31/10/2013 06:48

#1239 Re: RTV taksa

Post by noviclan »

Image

i onda kazu sto neeplacas pretplatu jebem li im federaciju bosne i hercegovine pa kako ih nije tita strah
User avatar
holowey
Posts: 8433
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1240 Re: RTV taksa

Post by holowey »

noviclan wrote:Image

i onda kazu sto neeplacas pretplatu jebem li im federaciju bosne i hercegovine pa kako ih nije tita strah
sta? ljut si sto si imao priliku da gledas prvenstvo? ili si ljut sto si gledao na rtrs?
pa ta taksa koju placas ide i za rtrs i zahvaljujuci (i) toj taksi koju placas si i gledao utakmicu...
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#1241 Re: RTV taksa

Post by eeeeeee »

pepeljara wrote:
eeeeeee wrote:
pepeljara wrote:Advokat odgovorio.
Ne mogu slati opomenu za RTV taksu.
Sad vidim da sam platio racun 1 dan poslije njihovog "datuma placanja racuna do", pa je uhvatilo i taj placeni racun :)

Uglavnom dug je samo za struju ne za RTV taksu.

Šta advokat veli treba li plaćati taxu???
Sve sto je zakon propisao treba dakle treba i taxu bez obzira sto je zakon bezsmilen
slažem se zakon je jasan i taxa se treba platiti

problem je ovdje da li ima pravne osnove da ti naplaćuju preko struje to sam te pitao šta kaže advokat? jel ovo diskriminizacija da npr klijenti EP HZHB sve i da hoće ne mogu platiti taxu jel to preduzeće nije potpisalo ugovor o naplati, dok klijenti EP BIH moraju? Molim te to ga pitaj

i šta ćemo s jedim dijelom čitaj hrvatskog naroda koji ne plaća taxu već 20-30 godina pa čak ih i ministri javno pozivaju da to ne čine. Da li će njima ikad doći tužba npr stanovnicima kantona sarajevo će vrlo brzo jer je pravna država samo u kantonu sarajevo ili čitaj od bašcarsije do marin dvora. A da ne govorimo da se hrvatski jezik uredno koristi i zaposlenici koje se izjašnjavaju kao hrvati uredno zapošljavaju u javni servis, a naplata od tog istog naroda je cca 1% ili nikakva
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1242 Re: RTV taksa

Post by studiorum_tuzlaensis »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/trenutn ... /180202061

po ko zna koji put...

ko je pglu plaćat će i dalje, da mu nakače još 100 maraka na račun, to je činjenica.

Što bi moja komšinka rekla, inače penzioner samo i se brine oko plaćanja režija, ostalo joj je nebitno: "Sine moj, oduzeće ti stan i istjerat te ako ne budeš plaćao". :lol: :lol:

Reko Rahima, nemoj se sikirat, samo ti plaćaj :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1243 Re: RTV taksa

Post by Maraschino »

studiorum_tuzlaensis wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/trenutn ... /180202061

po ko zna koji put...

ko je pglu plaćat će i dalje, da mu nakače još 100 maraka na račun, to je činjenica.

Što bi moja komšinka rekla, inače penzioner samo i se brine oko plaćanja režija, ostalo joj je nebitno: "Sine moj, oduzeće ti stan i istjerat te ako ne budeš plaćao". :lol: :lol:

Reko Rahima, nemoj se sikirat, samo ti plaćaj :D
Pretpostaviti je da ce do ovoga doci. Ja im dam pretplatu a oni ne uzimaju za Javni servis. To mi je bilo cudno. Da su imali jako zakonsko uporiste, uzeli bi ne bi ni pitali.

Zao mi je sto jednom za svagda ne urede tu naplatu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1244 Re: RTV taksa

Post by MarlboroGold »

Maraschino wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/trenutn ... /180202061

po ko zna koji put...

ko je pglu plaćat će i dalje, da mu nakače još 100 maraka na račun, to je činjenica.

Što bi moja komšinka rekla, inače penzioner samo i se brine oko plaćanja režija, ostalo joj je nebitno: "Sine moj, oduzeće ti stan i istjerat te ako ne budeš plaćao". :lol: :lol:

Reko Rahima, nemoj se sikirat, samo ti plaćaj :D
Pretpostaviti je da ce do ovoga doci. Ja im dam pretplatu a oni ne uzimaju za Javni servis. To mi je bilo cudno. Da su imali jako zakonsko uporiste, uzeli bi ne bi ni pitali.

Zao mi je sto jednom za svagda ne urede tu naplatu.
Zato što treba grah bacati pa znati je li neko u preplati da mu se skida i za taksu ili samo za struju. Zato fino tetama na šalteru kažeš da ti se sa preplate skida i na taksu kako sam i ja uradio. 3 mjeseca mi bila neplaćena za taksu, pa sam slučajno otišao i to saznao... od tad sam rekao da ću svaka 2 mjeseca provjeravati.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#1245 Re: RTV taksa

Post by zunazu »

Osim toga, krše se zakoni o zaštiti podataka. Rekli su da će se slanje računa raditi prema listama BHRT-a, a Elektroprivreda to radi preko svojih baza korisnika, odnosno kači pretplatu na sve račune, tako da iznos pretplate stiže i onima koji su ranije oslobođeni plaćanja RTV takse.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1246 Re: RTV taksa

Post by MarlboroGold »

zunazu wrote:Osim toga, krše se zakoni o zaštiti podataka. Rekli su da će se slanje računa raditi prema listama BHRT-a, a Elektroprivreda to radi preko svojih baza korisnika, odnosno kači pretplatu na sve račune, tako da iznos pretplate stiže i onima koji su ranije oslobođeni plaćanja RTV takse.
Jedan drug koji radi u EP mi je rekao da oni isključivo prate spiskove koje dobiju od RTV-a. RTV je dužna ažurirati spiskove, ali očigledno da pokušavaju izvući lovu i od kupaca koji su i ranije bili oslobođeni. Neke budale će se sigurno naći i platiti.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1247 Re: RTV taksa

Post by studiorum_tuzlaensis »

Taj drug ti debelo laže, a i ti sa njim sve nas. Koriste bazu od EP BiH, nisu slučajno 'dodali ljude', to je zato STO RTV SERVIS NE POSJEDUJE SVOJU BAZU samo su nakacili se na bazu el. brojila.

Navedeno predstavlja kršenje zakona također. Trebao bi neko odgovarati za sve navedeno. Pitanje je ko, u ovoj državi obično niko.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#1248 Re: RTV taksa

Post by zunazu »

MarlboroGold wrote:Jedan drug koji radi u EP mi je rekao da oni isključivo prate spiskove koje dobiju od RTV-a
studiorum_tuzlaensis wrote:Taj drug ti debelo laže, a i ti sa njim sve nas
Da, taj imaginarni drug laže, jer znam ljude koji dobijaju račune iako ranije nisu. BHRT njihova imena nije mogao na putu naći.

Čisto kršenje zakona, u kojem ja neću učestvovati i svaki račun će biti plaćen samo u iznosu koji se odnosi na struju.

Uredite državu, sistem i televiziju, pa kad sve bude urađeno kako civilizovan svijet radi onda ću i ja plaćati.

I jedan savjet - smanjite pretplatu na 3 KM i vršite naplatu po legalnom sistemu, neće vam niko pola riječi reći. Nama neće biti puno, vama će to biti solidna cifra ako svi plaćamo, i svima dobro. Budimo realni, 7,5 KM za takvu televiziju i u ovakvim okolnostima je čisto pljuvanje u lice narodu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1249 Re: RTV taksa

Post by MarlboroGold »

zunazu wrote:
MarlboroGold wrote:Jedan drug koji radi u EP mi je rekao da oni isključivo prate spiskove koje dobiju od RTV-a
studiorum_tuzlaensis wrote:Taj drug ti debelo laže, a i ti sa njim sve nas
Da, taj imaginarni drug laže, jer znam ljude koji dobijaju račune iako ranije nisu. BHRT njihova imena nije mogao na putu naći.

Čisto kršenje zakona, u kojem ja neću učestvovati i svaki račun će biti plaćen samo u iznosu koji se odnosi na struju.

Uredite državu, sistem i televiziju, pa kad sve bude urađeno kako civilizovan svijet radi onda ću i ja plaćati.

I jedan savjet - smanjite pretplatu na 3 KM i vršite naplatu po legalnom sistemu, neće vam niko pola riječi reći. Nama neće biti puno, vama će to biti solidna cifra ako svi plaćamo, i svima dobro. Budimo realni, 7,5 KM za takvu televiziju i u ovakvim okolnostima je čisto pljuvanje u lice narodu.
Ja samo prenosim šta mi je rečeno i ne radim tu. Fino se raspitujem za sve što me interesuje. Sad ako on laže, laže i to je njemu na dušu. Svejedno su lopovi neviđeni i RTV i EP, ali bolje biti rahat pa ne dobijati nekakve tužbe. Apsolutno se slažem s tobom da taksa mora biti manja. Ovo je čisti lopovluk.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#1250 Re: RTV taksa

Post by kakavdanakneiskustvu »

.
Post Reply