RTRS

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#251 Re: RTRS

Post by Truba »

Maraschino wrote:
Black swan wrote:zasto sam ja tek nedavno cuo za selo brisevo i pokolj nad 60-100 hrvatskih civila

a odgojen sam i odrastao na hrt i "hrvatskim" medijima
bas zato. :roll: i zalosno.

sve osim kamenjara za hdz i hrt ne postoji. postoji samo u negativnom kontekstu.

prebaci nekada i na neutralne medije ako ti se federalni gade.

https://www.slobodnaevropa.org/a/sjecan ... 70528.html

https://www.e-posavina.com/index.php/th ... ercegovini
Promasio si odbojku
Ja sam odrastao 1999.

Poruka je bila da su se hrvatski mediji 1992 -1995 malo bavili hrvatskim zrtvama u bih
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#252 Re: RTRS

Post by Maraschino »

Black swan wrote: Promasio si odbojku
Ja sam odrastao 1999.

Poruka je bila da su se hrvatski mediji 1992 -1995 malo bavili hrvatskim zrtvama u bih


Ne mijenja sustinu. Nisu se tada bavili kao ni nakon toga osim ako nisu bili zrtve Bosnjaka.

Kratko receno, ti ''Hrvati'' ih nisu interesovali kao sto ih poslije nece interesovati posavski Hrvati.

Cudno?
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#253 Re: RTRS

Post by Truba »

ne vjerujem u teorije zavjere
a zašto znam za obitelj zec, medački dzep, maslenicu,norca...


uglavnom

u ratu se puca na neprijatelje
a u miru im se sudi i onda vješa ili strijelja ako ima dokaza
kao u nimbergu

sve ostalo je isto =


također

od besima spahića sam čuo da je najveći kozarački njemački koljač kansnije završio u UN-u
a tito je šutio zbog $$$$$$$$$$$
i da ga se može ucjenjivati ratnim angažmanom

jel to istina nikad nisam provjerio
ako je on nas slagao i ja lažem vas
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#254 Re: RTRS

Post by KENJAC »

Black swan wrote:ne vjerujem u teorije zavjere
a zašto znam za obitelj zec, medački dzep, maslenicu,norca...


uglavnom

u ratu se puca na neprijatelje
a u miru im se sudi i onda vješa ili strijelja ako ima dokaza
kao u nimbergu

sve ostalo je isto =


također

od besima spahića sam čuo da je najveći kozarački njemački koljač kansnije završio u UN-u
a tito je šutio zbog $$$$$$$$$$$
i da ga se može ucjenjivati ratnim angažmanom

jel to istina nikad nisam provjerio
ako je on nas slagao i ja lažem vas
Ko koga tu laze , necu ulaziti dublje, ali istina je sljedeca.
Nije Njemacki nego Austrijski.
Nije sutao niko nego je pred sudom FNRJ osudjen zbog zlocina na Kozari.
Radi se o Kurtu Valdhaimu GENERALNOM SEKRETARU UJEDINJENIH NACIJA !!!
Toliko o bijelom golubu mira u narodu opjevanom kao UN ...
Baj d vej, taj gen. sek. UN je dobitnik Pavelicevog priznanja !!!
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#255 Re: RTRS

Post by Truba »

Eto...

Jedne ubijaju sto su vjerovali
A drugima daju pozicije sto su ubijali
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#256 Re: RTRS

Post by KENJAC »

Black swan wrote:Eto...

Jedne ubijaju sto su vjerovali
A drugima daju pozicije sto su ubijali
Ako ti nije sta zabremedet mozes li mi ovo translejt ?
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#257 Re: RTRS

Post by Sara03 »

Zašto teletekst nije na ćirilici? :oops: :D
radostan dan
Posts: 27084
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#258 Re: RTRS

Post by radostan dan »

Zato sto ga ivanić kuca, jbg...
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#259 Re: RTRS

Post by recto-verso »

Pregleda povreda i odgovarajućih kazni koje izriče Regulatorna Agencija za komunikacije, kao i novčanu kaznu u iznosu od 15.000,00 KM generalnom direktoru Radio televizije Republike Srpske, Drašku Milinoviću, kao odgovornom licu.

Radio televizija Republike Srpske nije postupila po nalogu Agencije da izvrši priključenje Televizije K3 d.o.o. iz Prnjavora na digitalno zemaljsko emitovanje u Multipleks-u A u digitalnom području Kozara.

Naime, Agencija je prema odluci Savjeta ministara BiH ovlaštena za izdavanje saglasnosti za digitalno zemaljsko emitovanje TV stanicama u BiH koje trpe smetnje zbog početka digitalnog emitovanja u BiH, poput TV K3, te je ovlaštena da donošenjem Zaključka primjeni izvršne mjere koje se moraju ispoštovati u određenom roku, što RTRS nije učinila.

Tokom postupka, RTRS je osporavala zakonitost Odluke koju je donio Savjet ministara BiH, a na osnovu koje je Agencija izdala nalog. U izjašnjenju, RTRS je isticala ulogu koja je u procesu digitalizacije dodijeljena javnim RTV servisima u pogledu korištenja Multipleks-a A (MUX A) i Multipleks-a B (MUX B), na način da je svako priključenje komercijalnih televizija na zahtjev Agencije smatrala osporavanjem prava na imovinu RTRS-a, odnosno opreme za digitalno emitovanje.

Vodeći se članom 4. Pregleda povreda i odgovarajućih kazni koje izriče Regulatorna agencija za komunikacije, a u kojem se, između ostalog, navodi da svi korisnici dozvola Agencije imaju prava propisana odgovarajućom dozvolom Agencije i dužna su pridržavati se Zakona, svih propisa Agencije i uslova dozvole, nepostupanjem po zahtjevu, RTRS je onemogućila Agenciju da izvršava svoje obaveze u procesu digitalizacije utvrđene Odlukom koju je donio Savjet ministara BiH, a koja obavezuje i uključuje prava i obaveze kako Agencije, tako i javnih RTV servisa Bosne i Hercegovine.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#260 Re: RTRS

Post by navedeni »

Dodo jaran će to da plati
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#261 Re: RTRS

Post by recto-verso »

BHT 1 i FTV prenose ustolicenje iu Saborne crkve u Sarajevu a RTRS ne :-)
Jel' to sto je u Sarajevu ili...?
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#262 Re: RTRS

Post by daky585 »

Prenosi RTRS plus.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#263 Re: RTRS

Post by Truba »

jaoj sinoć gledam vikinge na smart tv :D sa stika

kad baba razvila RTRS dnevnik ( samo taj i još 2-3 kanala se mogu hvatati na sobnoj anteni)

koja propaganda...red ustaša, red džihad ratnika, red anti opozicije, red anti anti pozicije...razbijači štrajkova, štrajkači više i ne znam ko je kome zabranio ulaz u skupštinu
soroš, ambasade iz sarajeva, bjelosvjetski moćnici žele srušiti narodnu skupštinu i dodika :lol: :lol: :lol:

njih 6 milijardi a nas i rusa 300 milijuna :lol:

jadni umovi ljudi koji ovo prate
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#264 Re: RTRS

Post by arzuhal »

K'o Srđan Puhalo kada je ono nešto pisao o porodičnim pričama, pa nešto, kao:

- A tata, mi smo Srbi i...
- Da?
- Zašto nas svi mrze?
- JESAM LI TI LIJEPO REKAO DA NE GLEDAŠ DNEVNIK RTRS-a!!?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#265 Re: RTRS

Post by seln »

Ja sam jednom gledao to sranje... ocam', u ono malo vremena poceo sam da se mrzim.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7796
Joined: 13/11/2006 17:47

#266 Re: RTRS

Post by jasko_ba »

Odgledah neki dan iz ciste zajebancije dnevnik, cisto da vidim je li ista promijenilo :mrgreen:
Zatiranje Srba, tzv. Republika Bosna, vehabije, mudzahedini, genocid nad Srbima, etnicko ciscenje, jos malo o Dodiku i mrskoj opoziciji i prodje pola sata.
Gebels je mala maca za ovo
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15395
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#267 Re: RTRS

Post by problemnatravunu »

seln wrote:Ja sam jednom gledao to sranje... ocam', u ono malo vremena poceo sam da se mrzim.
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#268 Re: RTRS

Post by muha_sa »

User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#269 Re: RTRS

Post by navedeni »

Sara03 wrote:Zašto teletekst nije na ćirilici? :oops: :D
:-) hahahah
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#271 Re: RTRS

Post by mayab »

Laže džihadistica, na erteeresu je sve po zakonu i kako treba ! :lol: :lol: :lol: :izet: :izet:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15395
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#272 Re: RTRS

Post by problemnatravunu »

Regulatorna agencija za komunikacije (RAK) je na zahtjev Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH izvršila tridesetodnevni monitoring (od 7. juna 2017. godine do 6. jula 2017. godine) Dnevnika 2 BHRT-a, RTRS-a i FTV-a, kao i analizu poštivanja profesionalnih standarda.
Najžešće kritike iznesene su za Dnevnik 2 Radio-televizije Republike Srpske (RTRS) posebno u dijelu koji se odnosi na izvještavanje o vladajućim strukturama u manjem bh. entitetu, odnosno o SNSD-u.

RAK je u analizi naveo kako je primijećeno da se o aktivnostima zvaničnika na entitetskom nivou, u prvom redu predsjednika RS-a Milorada Dodika i Vlade RS-a, govori u neutralnom i afirmativnom smislu bez ikakvog kritičkog osvrta na njihov rad.

Na drugoj strani, prilikom izvještavanja o određenim temama jasno su izraženi negativni stavovi prema opoziciji, odnosno predstavnicima iz RS-a koji participiraju u vlasti na državnom nivou (Savez za promjene), kako kroz emitovanje izjava gdje prevladava negativan stav prema djelovanju zastupnika iz RS-a (koji učestvuju u vlasti na državnom nivou), tako i kroz najave spikera i komentare novinara.

"Posebno je uočeno da se u prilozima u kojima je izvještavano o privrednim ulaganjima i izdvajanjima Vlade RS za sanaciju objekata ili stabilizaciju općinskog budžeta, kroz miješanje funkcije stranačkih lidera i čelnika vlasti u RS-u, bez postojanja bilo kakvog osvrta prema vladajućim strukturama RS-a, javnosti gotovo signalizira za koga da glasaju na narednim izborima", zaključio je RAK.

Iz RAK-a dodaju da je sve navedeno, predstavljanje mišljenja pojedinaca ili tačno određenih političkih subjekata u pozitivnom svjetlu, dok se kontinuirano isti politički subjekti i pojedinci tretiraju neutralno ili negativno, dovelo do narušavanja principa nepristrasnosti, a takvim načinom izvještavanja je omogućeno da prevladava jedno mišljenje ili stanovište kada se radi o kontroverznim političkim, privrednim i drugim temama od javnog interesa.

To je dovelo do zaključka da postoje elementi koji ukazuju na kršenje člana 5. Kodeksa o audiovizuelnim medijskim uslugama i medijskim uslugama radija, posebno u dijelu koji se tiče nepristrasnosti i obaveze odvajanja komentara od vijesti.

Za razliku od RTRS-a, za dnevnike BHRT-a i FTV-a zaključeno je da su izbalansirani i nepristrasni te da su ispoštovali odredbe Kodeksa o audiovizuelnim medijskim uslugama i medijskim uslugama radija.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#273 Re: RTRS

Post by daky585 »

Pohvale za seriju "Meso". Jedina dobra stvar na RTRSu.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3778
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#274 Re: RTRS

Post by Vitezanin »

Primjetio sam da je voditeljica dnevnika previše napumpala usne.
#justsayin'

:D
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#275 Re: RTRS

Post by Truba »

odlučio sam babi uvesti moju tv samo da ne slušam svaki dan RTRS aka dildorad mojdik preživio ustaški pokolj 1289. u motikama ustaše imale zračnu podršku amerikanaca
Post Reply