RS: Uhićeno 9 pripadnika narkomafije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#1 RS: Uhićeno 9 pripadnika narkomafije

Post by senada »

RS: Uhićeno 9 pripadnika narkomafije

Policija Republike Srpske uhitila je je devet osoba i oduzela 2,8 kilograma heroina, čija tržišna vrijednost iznosi oko 100.000 KM, a u maloprodaji dostiže i do 300.000 KM, priopćio je u Banja Luci Uroš Pena, direktor policije RS.


BANJALUKA - Policija Republike Srpske uhitila je je devet osoba i oduzela 2,8 kilograma heroina, čija tržišna vrijednost iznosi oko 100.000 KM, a u maloprodaji dostiže i do 300.000 KM, priopćio je u Banja Luci Uroš Pena, direktor policije RS.

Akcija je sprovedena u više gradova Republike Srpske istovremeno. Zbog krivičnih djela rasturanja, proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga uhićeni su su Zoran Šavija i Aleksandar Andrić iz Istočne Ilidže, Milenko Mihajlović, Mladenko Josipović i Savo Simić iz Ugljevika, Nedeljko Pajić iz Brčkog, Aleksandar Veselinović i Zoran Milanović iz Banjaluke i Milovan Đukić iz Dervente.

"Zajedničkom akcijom mi smo presjekli lanac organizirane skupine, koju za sada čini devet uhićenih osoba, izvršili pretres više prostorija i objekata i oduzeli 2.800 grama heroina", rekao je Pena na konferenciji za novinare.

Miodrag Bajić, glavni specijalni tužitelj RS, kazao je da se ova akcija nastavlja i da ona opravdava postojanje i rad Specijalnog tužiteljstva RS.
Bajić je rekao da se nesmanjenim intenzitetom radi i na suzbijanju i otkrivanju počinitelja gospodarskog kriminaliteta na čitavom prostoru RS, naročito iz oblasti elektroprivrede, željeznica, te slučaju Rafinerije Brod.

3.2.2007.
Pincom.info
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#2

Post by urbanagerila »

Aferim !!! Nego presrase ga malo sa cijenom u gradu je 50KM=1Gr. kod brace je to jos jeftinije ...ali hajd ..... Jel se kod njih snimaju ´apsenja ili oni postuju ljudska prava narkomana & dilera .... :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#3

Post by senada »

urbanagerila wrote:Aferim !!! Nego presrase ga malo sa cijenom u gradu je 50KM=1Gr. kod brace je to jos jeftinije ...ali hajd ..... Jel se kod njih snimaju ´apsenja ili oni postuju ljudska prava narkomana & dilera .... :D
u "manjem" entitetu strasno okrutno krsu prava krimosa. nije to kod njih rijeseno u demokratskom duhu ko vamo u nas.
nego stacemo kucemo ako se nepostivanje ljudskih prava prenese vamo gluho bilo :?
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#4

Post by urbanagerila »

Imamo mi zato nase djelotvorno sudstvo ... nece oni dalje od ulice .... valja sacekat red za muriju ... :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#5

Post by senada »

Da.Imamo "mi nase" sudstvo, pod kontrolom nasih krimosa.Svaki dan mi padne na pamet sto neko rece - svaka drzava ima svoju mafiju samo nasa mafija ima svoju drzavu :(
Dodiku svaka cast.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#6

Post by urbanagerila »

Eh sad ispade pevach posten ? Narafski kad smo drzavu izgradili uz pomoc kriminogenih umova, posljedica ocekivana nego jedino sto me zbunjuje jeste koliko ovaj bosanski tezak more povuc na ledjima .... trebalo je ovdje rijesiti nepravde daaavno prije ovako proso brzi voz .... :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#7

Post by senada »

pevach nije bio vojnik i peva sa svojim narodom narodne pesme pred izbore... a nasi stari lazovi godinama bljuju iste stare lazi... na zalost duze od pameti podanicki robovskog naroda...

:zzzz:
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#8

Post by urbanagerila »

Zato ja na sledecim izborima glasam za SRS (CPC) morebit da se konacno nesto i promeni ... :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#9

Post by senada »

urbanagerila wrote:Zato ja na sledecim izborima glasam za SRS (CPC) morebit da se konacno nesto i promeni ... :D
na buducim izborima cu biti samo ako se dese potpuno nove stranke i glanc nova imena.bez prisustva starih.do tada sam na sjedecim.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#10

Post by urbanagerila »

senada wrote:
urbanagerila wrote:Zato ja na sledecim izborima glasam za SRS (CPC) morebit da se konacno nesto i promeni ... :D
na buducim izborima cu biti samo ako se dese potpuno nove stranke i glanc nova imena.bez prisustva starih.do tada sam na sjedecim.
DREAM ON senada nece se tako lako predati ovi .... :D
Gnjuscic
Posts: 198
Joined: 27/02/2005 20:46
Location: Iza coska jednog djeta kuće

#11

Post by Gnjuscic »

Postajemo svijet. Dilanje droge postaje ekonomska djelatnost i u Ugljeviku. Grabimo krupnim koracima naprijed. Masala !!!
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#12

Post by urbanagerila »

Dvojica uhapšenih su, kako se navodi u saopćenju, sa prijedlogom za određivanje mjere pritvora predana sudiji Posebnog odjeljenja za organizovani i najtežne oblike privrednog kriminala Okružnog suda u Banjoj Luci.

Specijalno tužilaštv RS-a, po čijem nalogu je sinoć izvršena akcija, saopćilo je da su pripadnici Centra javne sigurnosti Istočno Sarajevo na području općine Istočna Ilidža pretresli objekat u kome su pronašli više od 3,2 kilograma droge, od čega po kilogram heroina i kokaina, kao i veliku količinu naoružanja.

Pripadnici CJS Istočno Sarajevo pronašli su ukupno 3.200 grama opojne droge, od čega 1.200 grama marihuane.

Pronađeno je i 16 ručnih bombi, više komada eksplozivnih naprava mina, kao i veća količinu plastičnog eksploziva.

Također je pronađeno više komada municije za automatsko oružje, upaljači, inicijalne kapisle i druga oprema za pravljenje minskoeksplozivnih sredstava, pečat s natpisom Ministarstva unutrašnjih poslova SJS Pale, pečat sa natpisom Ministarstva unutrašnjih poslova SJS Zvornik, kao i pečat sa natpisom Republike Srbije MUP Beograd.

Prilikom pretresa pronađena je i oprema za "rasturanje" opojne droge, i to PVC kesice za pakovanje narkotika i precizna vaga.

Pretres je obavljen pošto je Specijalno tužilaštvo došlo do informacija da se na određenoj lokaciji na području Istočnog Sarajeva nalazi stan koji koriste pripadnici organizovane grupe koji su u bijegu.

U saopćenju se navodi da je pretres izvršen u nastavku akcije protiv organizovanog kriminala na području Istočnog Sarajeva u kojoj je 4. i 5. februara uhapšeno osam osoba.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/070210033

Rade braca, rade ..... :D
Post Reply