RS od Entiteta RS konsekventno pravi samostalnu drzavu

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Da li RS od entiteta RS pravi nezavisnu drzavu RS na polovini teritorije R BiH?

Da
15
79%
Ne
4
21%

Total votes: 19

Novi_Nick
Been thanked: 2 times

RS od Entiteta RS konsekventno pravi samostalnu drzavu

Post by Novi_Nick » 26/08/2006 17:35

RS od Entiteta RS konsekventno pravi samostalnu drzavu. Na tom putu joj izvrsno pomaze tkz. BH politicka elita iz Federacije BiH a sve to na racun R i drzave BiH! Znaci u ovom trenutku su politicari RS postavili institucionalne i teritorijalne temelje neovisnoj drzavi RS. Sada rade na tome da preko usivenih tzv BH politicara u Federaciji BiH (citaj izdajnika teritorijalno cjelovite drzave BiH) i sa razno raznim administrativnim marifetlucima im se stavi potpis i legalizovanje te drzave RS. Primjer zadnji pokusaj promjene amandmana koji nije hvala bogu prosao.

Kako?
1. Politicari i gradjani Srbi iz RS su´1992 proglasili teritoriju RS kao svoj posjed koja je bila u vlasnistvu samostalne i teritoijalno cjelovite na vanjskom i unutrasnjem planu drzave R BiH.

2. Ocistili su 1/2 teritorije BiH od nesrba i povratak izbjeglih po Daytonskom ugovoru koji su trebali ostvariti nisu.

3. Privatizirali su ili rasprodali sve kompanije, firme, objekte i resurse na toj 1/2 kao da je to njihovo licno vlasnistvo a ne vlasnistvo svih BH gradjana, institucija BH drzave (zadnji primjer prodaja rafinerije nafte u Bosanskom Brodu rusima).

4. Izgradjuju svoje samostalne paralelne institucije RS u drzavi BiH pa tako imaju svoj parlament, vladu, zastavu, himnu itd.

5. Preseljavaju vecinu najvaznijih BH institucija iz glavnog grada BiH Sarajeva u BL primjer poreska sluzba za cijelu BiH je u BL a sada rade na tome da Centralnu Banku BiH presele iz Sarajeva u BL itd. To opet znaci da oni hoce da Sarajevo kao glavni grad razvodne a BL proglase glavnim gradom RS i sutra Drzave BiH.

6. Grade svoje autoputeve, aerodrome i dr.

Ima jos dosta primjera koji podrzavaju ovu tezu pa bi ih vi forumasi u svojim narednim postovima mogli objelodaniti i prodiskutovati.
Last edited by Novi_Nick on 26/08/2006 17:38, edited 1 time in total.

mostarac

Post by mostarac » 26/08/2006 17:37

Da nije u Jaganjcu, Borogovcu i Sliajdzicu spas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 26/08/2006 17:39

mostarac wrote:Da nije u Jaganjcu, Borogovcu i Sliajdzicu spas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nije zemljace nego u tebi je spas, ja sam zaboravio da ti pripadas etnickom narodu Slaveni i drzavnom narodu Srbije srbima :-)
Last edited by Novi_Nick on 26/08/2006 17:44, edited 2 times in total.

mostarac

Post by mostarac » 26/08/2006 17:41

Novi_Nick wrote:
mostarac wrote:Da nije u Jaganjcu, Borogovcu i Sliajdzicu spas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nije zemljace nego u tebi je spas :-)

Od danas me zovite "Jesus Christ" :D

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 26/08/2006 17:43

.......................

zavrzlama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by zavrzlama » 26/08/2006 17:56

To sto se gradi u tom entitetu je za pohvalu,jer je to i bogatstvo drzave BIH....problem je sto se entitet zvani RS od samih patriota BIH protura da je srpski...ime entiteta podsjeca da je srpski,a u skoroj buducnosti kad se ispostuje odluka ustavnog suda BIH,nece biti ni tih naziva... BIH ne moze graditi buducnost na sistemu nacionalnih torova,znaju to i oni koji zdusno rade na podjeli BIH,pa se sad svi digli da se pohapa sto se pohapati moze dok nije zazivila pravna drzava...u federaciji isto sranje....

U RS-u je trenutno oko 12% nesrba...poslije ukidanja iritirajucih naziva,i posle reforme policije u taj entitet ce se vratiti sledecih 10-15% nesrba i isti toliki procenat srba u federaciju tako da ce se smanjiti ta posljedica etnickog ciscenja...... ukoliko Dodo ne bude isao do kraja u svojoj namjeri(citaj nalogu iz susjedstva)

nesvrstan

Post by nesvrstan » 26/08/2006 18:03

novi nick, novi kolac, dobro jutro!

Kako si se samo sjetio postaviti ovakvo pitanje !?

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 26/08/2006 18:29

nesvrstan wrote:novi nick, novi kolac, dobro jutro!

Kako si se samo sjetio postaviti ovakvo pitanje !?

Dobro jutro Kolumbo, jel sta svanulo od ove teme i pao mrak s ociju :-D ?

DONY

Post by DONY » 26/08/2006 19:25

Poruka Borogovcu&comp.(novi_nick):

Postedite nas u dijaspori i one u Bosni od ovakvih i slicnih "informacija".Krajnje je vrijeme da se pokaze patriotizam na kvalitetniji i drugaciji nacin.Postalo je smijesno ponavljanje jednih te istih parola.Zbog takvih "patriota" ostali 'normalan' svijet nema sanse da progovori niti jednu rijec,a da ga ne docekaju na "noz'.Sve sami dr-i,znamo da dobro zaradjujete i pristojno zivite,znaci,svi preduslovi za dobre ideje i investicije postoje.Na dijela,pa onda razmisljajte o politickim karijerama.Puno pozdrava.. :) :-)

novel

Post by novel » 27/08/2006 06:57

Novi Nick :bih:

nokia6170

Post by nokia6170 » 27/08/2006 08:18

rs je priznata u dejtonu od tada i sada najuzoritijeg bosnjaka medju bosnjacima Alije Izetbegovica u koga se i mrtvi i zivi kako vidim danas kunu i koriste ponovo u preizbornu kampanju kako bi zadrzali svoje fotelje i vlast. Toliko uzoritog da je cak i vjera islam podredjena jednom mrtvom covjeku, kroz rijeci reisa kada kaze da on slijedi Alijin put. Umjesto da slijedi Allahov put.

Prema tome nema razloga da jedinog krivca Bosnjaci traze u Srbima ili Hrvatima, kao sto nema potrebe da isto to rade i druga dva naroda jedni prema drugima.

S druge strane, tvoje kvazi-hipoteticke cinjenice koje iznosis u smislu osamostaljenja i jacanja rs i razbijanja BiH bi se mogle pogledati i iz drugog realnijeg ugla i reci isto tako da rs slabi i nestaje u korist BiH.

Primjera radi, uzmi koje je ovlasti rs imala 1996. godine, a koje ovlasti ima danas i koje ovlasti je imala BiH 1996. godine, a koje ima danas. Cinjenice govore u korist BiH, a ne u korist rs.

Pocnimo od tablica, pasosa, poreza, carina, vojske (odbrane), naziva gradova, licnih karata (sada uskoro i saobracajnih dozvola), drzavne granicne sluzbe, raka, sipe, ose, suda bih itd.

nema potrebe za stvaranjem tenzija i straha za bih. bih je bila i bice...

Problem nas u bosni su glasaci u dijaspori, jer su to najradikalnije glasacke skupine koje ce uvijek glasati za nacionalne stranke i tako odredjivati sudbinu nas u bosni, dok posljedice njihovog glasanja osjete oni koji zive u bosni vec punih 11 godina od zavrsetka rata.
sto se mene tice pravo glasa treba ukinuti dijaspori i izbjeglicama u bosni koje su dosle iz drugih zemalja (npr srbima iz hrvatske).

Helem

Post by Helem » 27/08/2006 08:30

Da nije u Jaganjcu, Borogovcu i Sliajdzicu spas

--------------------
:lol: :lol: :lol: E da se i ja po prvi put slatko nasmijem, Jaganjcu i Borogovcu...i Rustempasicu....
Od srca....
vas Ibrahimbeg...

Bravo Dony za odgovor.....

To su moji stari poznanici sa Republike BiH koji su sa mnom ukrstili koplja, tri razlicita tipa i tri svojevrsne budale s razlicitim pristupima igri, za svaku sam im pronasao lijek, na kraju su me morali eliminisati s foruma, prvo je kukao Rustempasic da od mene ne moze ni beknuti, onda Borogovac nije mogao izdrzati vise pa poslije nazivanja mene raznoraznim imenima,cak pisuci u jednoj prepisci,koju je mudri Dedo ufatio negdje, da sam ja cak i zenomrzac, da sam upropastio Republiku BiH na sto mu je Jaganjac odgovorio da se samo radi o Forumu a ne o bas citavoj republici BiH :sad: , i da bi mi na kraju moj mecena,milosrdni Jaganjac, kada sam ga vec nekiloko puta nazvao ustasom, poslije posta o vrijedjanju Sandzaklija, zaspitiljio vrata.
Forum se netom kasnije ugasi, upropastio sam im ideje.
Sad opet djeluju preko adjudanta Pashe na forumu Bosnjackih Nacionalista, tamo se redovno objavljuju Glasnici supka Borogovca...

Intresentno je da oni imaju veliki dio pobornika na skoro svim forumima i poglavito medju Bosnjacima, ovo bi bilo za posebno studijsko proucavanje....

joker

Post by joker » 31/08/2006 10:58

nokia6170 wrote:rs je priznata u dejtonu od tada i sada najuzoritijeg bosnjaka medju bosnjacima Alije Izetbegovica u koga se i mrtvi i zivi kako vidim danas kunu i koriste ponovo u preizbornu kampanju kako bi zadrzali svoje fotelje i vlast. Toliko uzoritog da je cak i vjera islam podredjena jednom mrtvom covjeku, kroz rijeci reisa kada kaze da on slijedi Alijin put. Umjesto da slijedi Allahov put.

Prema tome nema razloga da jedinog krivca Bosnjaci traze u Srbima ili Hrvatima, kao sto nema potrebe da isto to rade i druga dva naroda jedni prema drugima.

S druge strane, tvoje kvazi-hipoteticke cinjenice koje iznosis u smislu osamostaljenja i jacanja rs i razbijanja BiH bi se mogle pogledati i iz drugog realnijeg ugla i reci isto tako da rs slabi i nestaje u korist BiH.

Primjera radi, uzmi koje je ovlasti rs imala 1996. godine, a koje ovlasti ima danas i koje ovlasti je imala BiH 1996. godine, a koje ima danas. Cinjenice govore u korist BiH, a ne u korist rs.

Pocnimo od tablica, pasosa, poreza, carina, vojske (odbrane), naziva gradova, licnih karata (sada uskoro i saobracajnih dozvola), drzavne granicne sluzbe, raka, sipe, ose, suda bih itd.

nema potrebe za stvaranjem tenzija i straha za bih. bih je bila i bice...

Problem nas u bosni su glasaci u dijaspori, jer su to najradikalnije glasacke skupine koje ce uvijek glasati za nacionalne stranke i tako odredjivati sudbinu nas u bosni, dok posljedice njihovog glasanja osjete oni koji zive u bosni vec punih 11 godina od zavrsetka rata.
sto se mene tice pravo glasa treba ukinuti dijaspori i izbjeglicama u bosni koje su dosle iz drugih zemalja (npr srbima iz hrvatske).

Izetbegovic je potpisao Dejton u situaciji kada je vec bilo vise od 100 hiljada zrtava, kada je bilo preko 2 miliona raseljenih (unutar zemlje i vani), kada je vladalo beznadje da ce rat ikada stati i da ce od BiH ista ostati, moral poceo slabiti, a medjunarodna zajednica dala obecanja i garancije da ce taj sporazum biti samo prelazno rjesenje do ponovne uspostave normalne drzave. U tom momentu od okupirane zemlje, Dejton je napravio ponovo jedinstvenu Bosnu i Hercegovinu.

E sranje je kasnije doslo na vidjelo, kada je trebalo ispuniti obecanja. Sada kada je ocigledno da je dejtonski sporazum ispunio svoj zadatak i kada nista vise ne moze ponuditi, dio medjunarodne zajednice ide Srbima na ruku i pokusava im pomoci da ostvare status kvo koji njima odgovara i koji vodi, dugorocno, destabilizaciji BiH kao drzave, odnosno, njihovoj dominaciji u njoj, umjesto da radi u pravcu jacanja drzave i uklanjanja ratnih ostataka i rezultata ratnih osvajanja i okupacije kako je bilo receno u Dejtonu. Tek toliko da se zna da strancima ne treba uvijek vjerovati.

A da je Dejton imao svoj zadatak koji je dobrim dijelom izvrsen pokazuju sve te stvrai koje si naveo (pasosi, novac, zastava itd.). Ali sada je on teret postao, tek sada dolazi posebno do izrazaja koja on stvara ogranicenja. Odmah poslije rata je on bio potreban da se prevazidje mrznja, da se uspostave opet normalni kontakti medju ljudima, da se vrate svi na svoje (ovdje je dijelom zakazao), a sada kada treba ici na ujedinjenju i jacanju drzave Dejton to onemogucava. Toga su postali svjesni i Srbi i cinjenice da ga mogu koristiti za destabilizaciju i onih napredaka koji su napravljeni (jedinstvena vojska, policija uprava za indirektno oporezivanje i sl.), pa otuda i ne cudi da ga poslije rata oni nisu htjeli provoditi jer je on znacio ponovno uspostavljanje drzave Bosne i Hercegovine (dok smo ga mi itekako zagovarali), a danas da bi se drzava dalje nastavila jacati i da bi se napravila prava drzava sa gradjanskim principima on se treba promijeniti ili zamijeniti, upravo ti Srbi ga ne daju i sprijecavaju mijenjanje iceg znacajnijeg u Dejtonu dogovorenog. Svjesni su da je on sada prepreka za dalje jacanje Bosne i Hercegovine i da je on model kojim se moze razviti samo retardirano bice (zaostalo u razvoju) kakvo oni zele upravo i da naprave od BiH, kako bi kasnije pokusali da spase i izdvoje barem one njegove "zdrave dijelove" (citaj RS i eventualno Brcko distrikt).

A bosnjacki politicari su pokazali toliko naivnosti ili potkupljivosti u zadnjim pregovorima o ustavnim promjenama da je to bilo frustrirajuce. I jos se nakon propasti tih dogovora i njihovog neusvajanja ne libe optuzivati ove koji su bili protiv takvog sramnog dogovora i kojima je za pravo dala i rezolucija Vijeca Evrope.

Bumerang

Post by Bumerang » 31/08/2006 23:23

@ Joker bravo, odlican prilog :)

Vodenjak

Post by Vodenjak » 31/08/2006 23:40

Bumerang wrote:@ Joker bravo, odlican prilog :)

Ne bih se bas slozio, ali et´... :D

zavrzlama

Post by zavrzlama » 31/08/2006 23:53

U BIH je najveci problem sto jednog dana treba pogledati istini u oci i odluciti se za podjelu BIH ili za uspostavljanje BIH kakva je i svaka normalna drzava. Problem je zasto to ne uraditi sada ..zasto moramo to neizostavno suocaljavanje sa istinom ostaviti za kasnije.

Po sadasnjoj logici politicari u rs-u idu sistemom rs je srpska i svi se mogu vratiti u taj dio BIH,ali moraju biti srpska obiljezja ,policija i sve ostalo sto daje do znanja da ovaj entitet je srpsko vlasnistvo.A ko hoce da voli i postuje BIH eno mu federacije i Sarajeva pa nek izvoli.

Problem nastaje ako neko hoce da ima legitimitet u tom entitetu mora postovati EU standarde a ti standardi su u suprotnosti sa strukturom uredenja u tom entitetu i onda se dolazi u situaciju pat pozicije=iscrpljivanje jedni drugih pa ko vise izdrzi.Po meni jedini izlazak iz ove situacije je nova konferencija o BIH i ponistavanje Dejtonskog mirovnog sporazuma. A posto bi srpski predstavnici trazili podjelu BIH,onda predloziti podjelu koja ne uzima za osnovu ratna osvajanja i etnicko ciscenje...sto bi prouzrokovalo da bi secesionisticke snage odustale od podjele BIH i prionule iznalazenju normalnog rjesenja gdje bi svi bili zadovoljni.Opstrukcije koje dolaze iz rs-a su posljedica toga sto oni gaje nadu da se u buducnosti moze sadasnja teritorija tog entiteta odvojiti od BIH.Na drugoj strani stranke iz federacije,misleci da svijet cvrsto stoji iza cjelovitosti BIH i idu onom logikom nece svijet islamske drzave u centru evrope,zapostavljaju na poboljsanju i jedinstvu probosanskih snaga i samo gledaju kako ce se fotelja i pljacke docepati..... i sad trenutno u BIH imamo dvije struje:

1.Stranke iz rs-a se bore za fotelje i protiv BIH.

2.Stranke u federaciji se bore za fotelje a odbranu BIH prepustili MZ-i.

E sad dokle ce MZ imati interesa da brani BIH zavisi od onih koji je ruse i do onih koji bi je trebali zastititi.

joker

Post by joker » 01/09/2006 11:11

zavrzlama wrote:U BIH je najveci problem sto jednog dana treba pogledati istini u oci i odluciti se za podjelu BIH ili za uspostavljanje BIH kakva je i svaka normalna drzava. Problem je zasto to ne uraditi sada ..zasto moramo to neizostavno suocaljavanje sa istinom ostaviti za kasnije.Po sadasnjoj logici politicari u rs-u idu sistemom rs je srpska i svi se mogu vratiti u taj dio BIH,ali moraju biti srpska obiljezja ,policija i sve ostalo sto daje do znanja da ovaj entitet je srpsko vlasnistvo.A ko hoce da voli i postuje BIH eno mu federacije i Sarajeva pa nek izvoli.

Problem nastaje ako neko hoce da ima legitimitet u tom entitetu mora postovati EU standarde a ti standardi su u suprotnosti sa strukturom uredenja u tom entitetu i onda se dolazi u situaciju pat pozicije=iscrpljivanje jedni drugih pa ko vise izdrzi.
Po meni jedini izlazak iz ove situacije je nova konferencija o BIH i ponistavanje Dejtonskog mirovnog sporazuma. A posto bi srpski predstavnici trazili podjelu BIH,onda predloziti podjelu koja ne uzima za osnovu ratna osvajanja i etnicko ciscenje...sto bi prouzrokovalo da bi secesionisticke snage odustale od podjele BIH i prionule iznalazenju normalnog rjesenja gdje bi svi bili zadovoljni.Opstrukcije koje dolaze iz rs-a su posljedica toga sto oni gaje nadu da se u buducnosti moze sadasnja teritorija tog entiteta odvojiti od BIH.Na drugoj strani stranke iz federacije,misleci da svijet cvrsto stoji iza cjelovitosti BIH i idu onom logikom nece svijet islamske drzave u centru evrope,zapostavljaju na poboljsanju i jedinstvu probosanskih snaga i samo gledaju kako ce se fotelja i pljacke docepati..... i sad trenutno u BIH imamo dvije struje:

1.Stranke iz rs-a se bore za fotelje i protiv BIH.

2.Stranke u federaciji se bore za fotelje a odbranu BIH prepustili MZ-i.

E sad dokle ce MZ imati interesa da brani BIH zavisi od onih koji je ruse i do onih koji bi je trebali zastititi
.

Ono sto je podebljano, s tim se ne slazem, a ono sto je podvuceno, mislim da si potpuno u pravu.

Odgovor na pitanje zasto ne uraditi to sada lezi u cinjenici da su secesionisticke snage u BiH (srpski politicari na prvom mjestu okupljeni oko Dodika) imaju jaku podrsku pojedinih medjunarodnih centara moci (da li zbog opste antiislamske histerije, rjesavanja pitanja Kosova, kompenzacija kroz privatizaciju telekoma, rafinerije i ostalog u RS-u, ili neceg drugog) sto probosanske snage dovodi u losiji polozaj, a ne ulazi se u pregovore kada si donji. Sacekajmo da Hag odradi svoje, rjesenje tuzbe protiv SCG, promjenu vlasti u SAD-u (da ode Bus) pa onda moze pricati o buducem uredjenju BiH. Ali opet ne o njenoj podjeli, niko na to prava nema...

Vodenjak

Post by Vodenjak » 01/09/2006 13:02

Ja sta ovdje lupetanja ima..
Koliko ja vidim, mnogi bi da od Dejtona uzmu samo ono sto im pashe!
A sve ono sto nije dobro da sukcesivno ukidaju, ne pitajuci naravno drugu stranu je li za to ili nije!

Gospodo draga, Dejtonski mirovni ugovor je pravni dokument kojim je ukinuta Republika BiH i njena teritorija podijeljena na dva entiteta.

Isti su sporazum potpisali agresori s jedne strane i idioti i izdajnici s druge strane i tu nema sta da se prica! Jedini nacin kojim se moze izmijeniti je da sve strane potpisnice prihvataju te izmjene.
Ponavljam, SVE i tu nema kompromisa!

A pozdrave, cestitke i muzicke zelje ostavite za nedeljna prijepodneva na lokalnim radio stanicama!

joker

Post by joker » 01/09/2006 13:59

Ali je cinjenica da je to bio mirovni sporazum kojim se trebao zaustaviti rat, a ne ustrojiti drzava. I kroz njegove anekse je dat "privremeni" ustav dok se ne donese novi (koji bi pretpostavljam trebao biti u skladu sa evropskim, demokratskim principima, i donesenim rezolucijama za BiH, nediskriminatorski, koji nece ugrozavati nicija prava itd). I taj "ustav" nikad nije usvojen kao zvanican u parlamentu, a parlament je taj koji ga usvaja. E "idioti" su oni koji su htjeli da ga verifikuju nedavno.

"...A pozdrave, cestitke i muzicke zelje ostavite za nedeljna prijepodneva na lokalnim radio stanicama!..." kao sto to ti cinis na satelitskim kanalima sa prostora ex-Yu iz neke "tamo daleko" drzave...

zavrzlama

Post by zavrzlama » 01/09/2006 14:07

Vodenjak wrote:Ja sta ovdje lupetanja ima..
Koliko ja vidim, mnogi bi da od Dejtona uzmu samo ono sto im pashe!
A sve ono sto nije dobro da sukcesivno ukidaju, ne pitajuci naravno drugu stranu je li za to ili nije!

Gospodo draga, Dejtonski mirovni ugovor je pravni dokument kojim je ukinuta Republika BiH i njena teritorija podijeljena na dva entiteta.

Isti su sporazum potpisali agresori s jedne strane i idioti i izdajnici s druge strane i tu nema sta da se prica! Jedini nacin kojim se moze izmijeniti je da sve strane potpisnice prihvataju te izmjene.
Ponavljam, SVE i tu nema kompromisa!

A pozdrave, cestitke i muzicke zelje ostavite za nedeljna prijepodneva na lokalnim radio stanicama!

Dejton se revizira iz razloga sto su ga strane potpisnice u potpunosti izigrale....u slucaju RS-a nisu se odmakli ni milimetar od politike Karadica i Milosevica.

Drugo izdajnici koji su podpisali Dejton a predstavljali su RBIH nisu imali puno izbora rat ili mir. Ruku na srce i ti koji su podpisali Dejton i svi mi Bosanci i Hercegovci smo pozdravili jer se zaustaviloi ubijanje i svako je mislio da ce oni drugi doci tobe...opet posle dejtona znamo ko nije dosao tobe i ko provodi istu politiku rusenja zemlje.

Snage koje su opstruirale Dejton su prouzrokovale da EU i Amerika okrene plocu i pocne ponistavat DEjton.

Vodenjak isticati par ljudi koji su podpisali nakaradan Dejton i usporedivati ih sa voljom vecine gradana u BIH koji isti nebi podpisali je vise negi licemjerno...jer ta vecina je krvarila po rovovima i sahranjivala djecu,majke,oceve sestre itd...tako da nisu imali mogucnost da odu u dejton i oni predloze kakvo ce biti uredenje BIH...zato sad u miru i bez granata se to ispravlja sve....pozdrav

vatrogasac
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Post by vatrogasac » 01/09/2006 14:39

...ili je ovo investiranje stranog ulagača........ili nastavak Garašaninovog projekta.......ili predizborna.......nikako da skontam...... :?

http://www.nezavisne.com/dnevne/dogadja ... 006-02.php

Šandor

Post by Šandor » 01/09/2006 14:48

zavrzlama wrote:U BIH je najveci problem sto jednog dana treba pogledati istini u oci i odluciti se za podjelu BIH ili za uspostavljanje BIH kakva je i svaka normalna drzava. Problem je zasto to ne uraditi sada ..zasto moramo to neizostavno suocavanje sa istinom ostaviti za kasnije.

Najbolje bi bilo kad bi se nešto od toga desilo odmah. Dok je stvar još svježa (posljedice bi možda bile manje). Ali Srbi nikad nisu bili blesavi. Čekat će najpovoljniji trenutak. :-)

gavrilo

Post by gavrilo » 01/09/2006 14:51

Šandor wrote:Ali Srbi nikad nisu bili blesavi. Čekat će najpovoljniji trenutak. :-)

8-) samo vas gledamo 8-)

sandore bolan... "srbi nikad nisu..." :zzzz:

Šandor

Post by Šandor » 01/09/2006 15:00

gavrilo wrote:sandore bolan... "srbi nikad nisu..." :zzzz:

....bili spremni na kompromis! :kravata:

gavrilo

Post by gavrilo » 01/09/2006 15:05

pa hajde da i ja pocnem o bosnjacima pricati kada kritikujem tihiceve poteze i izjave :roll:

razumijes... navedi imen druze, imene 8-)

Post Reply