Rowenta rotirajuca cetka

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#226 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

madnessa wrote:Ni ja nisam vidjela taj katančić... :? Mislim da ove naše četke kada kliknu treba još malo okrenuti u nekom smjeru da se zaključaju...

Info za one koji su kupili četke na akciji i/ili u Tehnomarketu...
Svoju prvu četku sam uzela na akciji u Teknomarketu. Još uvijek mi je bila u garanciji kada se pokvarila i odlučim je zamijeniti. Odem u servis, oni izdaju nalog za zamjenu, ali u Connect4-u (stari Tehnomarket, novo ime), mi rekoše da mi mogu zamijeniti za nešto drugo, jer sadašnja cijena nove četke je veća od one koje sam ja platila, a pošto nisu ista firma ne mogu stornirati taj neki stari račun. Pošto mi je stvarno trebala četka, a ne zamjena za nešto što mi ne treba, odlučim se vratiti u servis. Kroz par dana sam dobila novu od dobavljača. Ljudi su stvarno oličenje ljubaznosti i ekspeditivnosti. Nadam se da ćete paziti na to kada kupujete na akciji, da vam možda sutra neće htjeti zamijeniti. A ko je kupio u Tehnomarketu neka to napomene u servisu.
skontale smo sinoc na PP da je moja cetka mnogo stara i da ove nove nemaju katancic
moja je kupljena prije 5 godina :skoljka:
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#227 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

Čestitam ti što je još u životu... Jedna od rijetkih... :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#228 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

madnessa wrote:Čestitam ti što je još u životu... Jedna od rijetkih... :mrgreen:
mislim da ce uskoro krepat jer se opasno pregrijava, i ako je iskljucim, ne mogu je ukljuciti narednih 15 minuta :-)
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#229 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

Pa i kod mene je ova bila tako, noviji model i još uvijek u garanciji. Prvo je počela tako kao tvoja, a onda je počela sama da se gasi i po pola sata se ne bi palila. Naravno otišla do servisa i oni mi uvažili to kao dovoljno za novu.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#230 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

madnessa wrote:Pa i kod mene je ova bila tako, noviji model i još uvijek u garanciji. Prvo je počela tako kao tvoja, a onda je počela sama da se gasi i po pola sata se ne bi palila. Naravno otišla do servisa i oni mi uvažili to kao dovoljno za novu.
znaci da se psihicki pripremim da treba odvojiti 100 markica za novu :lol:
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#231 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

125 najnoviji model... :oops:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#232 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

madnessa wrote:125 najnoviji model... :oops:
ojjj :roll: :lol:

trebala sam prije razglasiti, pa da dobijem za rodjendan
mogla sam okaciti na FB? :lol:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#233 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by lavorpunvode »

ako ti je lakse ja je platih 119,00, eto usparat ces 6 KM :P

EDIT: a ja ne znam jesam li ikad bolje ulozila pare, prvim feniranjem sam odusevljena i kosa mi je ljepsa i ravnija nego kad je ispeglam, a jedva cekam da se malo ispraksiram, ima da me po kosi poznaju :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#234 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

lavorpunvode wrote:ako ti je lakse ja je platih 119,00, eto usparat ces 6 KM :P

EDIT: a ja ne znam jesam li ikad bolje ulozila pare, prvim feniranjem sam odusevljena i kosa mi je ljepsa i ravnija nego kad je ispeglam, a jedva cekam da se malo ispraksiram, ima da me po kosi poznaju :)
ma cetka je super, vise ne znam obicnu cetku ni drzati u ruci, kamoli se isfenirati
samo valja halaliti 120KM :roll: :mrgreen:
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#235 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

Meni su rekli da je Philipsova dosta čvršća i bolja, malčice skuplja, ali kao isplati se. Pa vidi, ako ti je teško dati 120, možda ti je lakše 140... :P
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#236 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

madnessa wrote:Meni su rekli da je Philipsova dosta čvršća i bolja, malčice skuplja, ali kao isplati se. Pa vidi, ako ti je teško dati 120, možda ti je lakše 140... :P
ti mene bona raskuci :lol:
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#237 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

plain vanilla wrote:ti mene bona raskuci :lol:
Najlakše je tuđe pare trošit... :lol:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#238 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by lavorpunvode »

plain vanilla wrote:
madnessa wrote:Ni ja nisam vidjela taj katančić... :? Mislim da ove naše četke kada kliknu treba još malo okrenuti u nekom smjeru da se zaključaju...

Info za one koji su kupili četke na akciji i/ili u Tehnomarketu...
Svoju prvu četku sam uzela na akciji u Teknomarketu. Još uvijek mi je bila u garanciji kada se pokvarila i odlučim je zamijeniti. Odem u servis, oni izdaju nalog za zamjenu, ali u Connect4-u (stari Tehnomarket, novo ime), mi rekoše da mi mogu zamijeniti za nešto drugo, jer sadašnja cijena nove četke je veća od one koje sam ja platila, a pošto nisu ista firma ne mogu stornirati taj neki stari račun. Pošto mi je stvarno trebala četka, a ne zamjena za nešto što mi ne treba, odlučim se vratiti u servis. Kroz par dana sam dobila novu od dobavljača. Ljudi su stvarno oličenje ljubaznosti i ekspeditivnosti. Nadam se da ćete paziti na to kada kupujete na akciji, da vam možda sutra neće htjeti zamijeniti. A ko je kupio u Tehnomarketu neka to napomene u servisu.
skontale smo sinoc na PP da je moja cetka mnogo stara i da ove nove nemaju katancic
moja je kupljena prije 5 godina :skoljka:
veceras me divnim cudom samo jednom klepila po nozi :D i vise nije spadala. samo dok udjem u fazon, bila si u pravu :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#239 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by nera18 »

dajte mi oznaku rotirajuce cetke ove najnovije nase plizzz
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#240 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by lavorpunvode »

CF9320 ta je kod mene :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#241 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by nera18 »

CF9220A jel neko ima, jel to stara?
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#242 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by lavorpunvode »

jeste, na kutiji mi pise da je ovo poboljsana verzija te 9220
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#243 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by WildRedRose »

kakav je savjet za gustu kosu, valovitu ? veceras cu da probam, a nemam onu knjizicu :D fOla :ceslja:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#244 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by lavorpunvode »

moja kosa :) nema nista bas konkretno za dugu valovitu..
pise da je treba osusiti peskirom, razdvojiti pramenove i krenuti od potiljka, ako zelis volumen prvo cuvati cetku bez rotacije odmah do tjemena pa tek onda ukljuciti rotaciju i ici ka vrhovima.. nista sto vec ne znas, sigurno :)
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#245 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by WildRedRose »

ja ti imam takvu cetku, ali nije rowentina, nego neka americka.. i prvi put kada sam je koristila, pocupala me toliko da me 3 dana poslije glava boljela.. onda sam nasla na netu da se ne smije koristiti na mokroj kosi. :oops: :mrgreen:


Znaci, sa rowentinom smijes na mokro, dovoljno samo peskirom posusiti ? volumen mi ne treba, sve gledam kako da ga se rijesim :D

hvala ti :kiss:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#246 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by lavorpunvode »

smije, samo je treba pocesljati prije feniranja :)
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#247 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by leki hz »

WildRedRose wrote:ja ti imam takvu cetku, ali nije rowentina, nego neka americka.. i prvi put kada sam je koristila, pocupala me toliko da me 3 dana poslije glava boljela.. onda sam nasla na netu da se ne smije koristiti na mokroj kosi. :oops: :mrgreen:


Znaci, sa rowentinom smijes na mokro, dovoljno samo peskirom posusiti ? volumen mi ne treba, sve gledam kako da ga se rijesim :D

hvala ti :kiss:
Bolje ti je malo prosušiti prije feniranja, ako ti je gusta kosa, a i brže završiš sa feniranjem kad je već na pola suha
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#248 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

Za volumen je fino staviti i malo pjene za volumen. Meni puno bolje uspijeva postići volumen.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#249 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Irm@ »

leki hz wrote:
WildRedRose wrote:ja ti imam takvu cetku, ali nije rowentina, nego neka americka.. i prvi put kada sam je koristila, pocupala me toliko da me 3 dana poslije glava boljela.. onda sam nasla na netu da se ne smije koristiti na mokroj kosi. :oops: :mrgreen:


Znaci, sa rowentinom smijes na mokro, dovoljno samo peskirom posusiti ? volumen mi ne treba, sve gledam kako da ga se rijesim :D

hvala ti :kiss:
Bolje ti je malo prosušiti prije feniranja, ako ti je gusta kosa, a i brže završiš sa feniranjem kad je već na pola suha
da isto kao sto ti je u salonu prvo prosuse.. pocesljaju, podijelis kosu i "rowentaj" ;-)
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#250 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by lavorpunvode »

da vas jos malo ugnjavim oko cetke :D na koju temp vi podesite cetku dok se fenirate? :D meni ona zvjezdica nekako bezveze, 2 mi je preeevise vruce, sprzila sam se neki dan opasno pa kontam da i kosi steti tolika temp, a 1 mi je nekako previse slabo :S dajte vi malo iskusnije, prosvijetlite me :)
Post Reply