Rover 75

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
daddy2
Posts: 34
Joined: 10/02/2008 23:37

#1 Rover 75

Post by daddy2 »

Automobil koji mi se najviše dopada jeste rover 75 koji je baš po mojoj mjeri. Na netu čitam gotovo samo loše komentare po pitanju održavanja, rezervnih djelova i sl., mislim da znate o čemu pričam. Ponekada bi neko demantovao "neznalice" ovog dragulja što me je navodilo na nova promišljanja...
Zanima me koliko su to zaista kvalitetni automobili, najčešći kvarovi i da li je zaista teško naći rezervni dio? Koliko je to 75-ica "problematično" auto? Svi su hvalili bmw-ov 2.0 Cdti, a kakvi su benzinci? Gdje na našim prostorima ima dobar servis i sl.
Nadam se da poznajete nekoga ko je imao isti, a upravo mi trebaju misljenja nekog gazde, a ne ono što je neko čitao po forumu pa stvorio percepciju pa bi me radovalo da mi kažete nešto iz prve ruke.
Sarajevski
Posts: 345
Joined: 19/11/2005 12:25
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: Rover 75

Post by Sarajevski »

auto jest prelijep, al bi meni bilo glupo kupovati vozilicu cija je firma bankrotirala i ugasila se. jest da su ih kupili kinezi al ne znam na sta ce to liciti ako oni pocnu raditi na njima. znas onaj vic sta se vidi s mjeseca- kineski zid i skladiste neprodatih rovera. a izmislili su ga englezi, pa eto, mozda je i to neka vodilja
pogresna
Posts: 1003
Joined: 19/04/2007 17:47
Location: sarajevo

#3 Re: Rover 75

Post by pogresna »

Joj nemoj tako @sarajevski,pa ima nas koji smo emotivno vezani ta Rovere :D
4x4centar
Posts: 35
Joined: 08/04/2008 15:09

#4 Re: Rover 75

Post by 4x4centar »

Automobil je odlican dijelovi mu jesu malo skuplji i mogu se nabaviti u BBS-u na stupu 033 639258 pokusaj njih kontaktirati i dobiti vise informacije od njih oni i odrzavaju ova vozila
lordi
Posts: 270
Joined: 26/04/2007 16:28

#5 Re: Rover 75

Post by lordi »

Ja imam Rovera 420 i vozila su fantastična još nisam imao kvar a dosta dijelova odgovara od drugih vozila a kada bih imao love bez razmisljanja bi kupio 75-cu
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#6 Re: Rover 75

Post by Dirty Harry »

lordi wrote:Ja imam Rovera 420 i vozila su fantastična još nisam imao kvar a dosta dijelova odgovara od drugih vozila a kada bih imao love bez razmisljanja bi kupio 75-cu

Npr Honda Civic i Rover 420 imaju zajedničkih dijelova čini mi se?
daddy2
Posts: 34
Joined: 10/02/2008 23:37

#7 Re: Rover 75

Post by daddy2 »

Sarajevski wrote:auto jest prelijep, al bi meni bilo glupo kupovati vozilicu cija je firma bankrotirala i ugasila se. jest da su ih kupili kinezi al ne znam na sta ce to liciti ako oni pocnu raditi na njima. znas onaj vic sta se vidi s mjeseca- kineski zid i skladiste neprodatih rovera. a izmislili su ga englezi, pa eto, mozda je i to neka vodilja
To što je firma propala i jeste moja šansa da ga imam. Misliš da bi mogao kupiti ovog ljepotana da firma nije propala i da dijelova ima na trafici?! Koja bi mu tada cijena bila :-)

A što se vica tiče, čuo sam ga jako davno hehe šta sve neće ljubomorni NIJEMCI izmisliti :lol:
daddy2
Posts: 34
Joined: 10/02/2008 23:37

#8 Re: Rover 75

Post by daddy2 »

4x4centar wrote:Automobil je odlican dijelovi mu jesu malo skuplji i mogu se nabaviti u BBS-u na stupu 033 639258 pokusaj njih kontaktirati i dobiti vise informacije od njih oni i odrzavaju ova vozila
To mi je ok da su malo skuplji što je i logično, ali ako se zaista mogu nabaviti ovdje to bi bilo :thumbup: s obzirom da pojedinci tvrde da se mora naručivati iz engleske preko neta i sl.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#9 Re: Rover 75

Post by Better Man »

Kad bi te englezi čuli da želiš kupiti Rovera šprdali bi se s tobom.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#10 Re: Rover 75

Post by johntra »

75 nema nikave veze sa Hondom, to je prepakovana BMW trica...
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#11 Re: Rover 75

Post by Dirty Harry »

johntra wrote:75 nema nikave veze sa Hondom, to je prepakovana BMW trica...
Nisam ni rekao za 75 ... spomenu covjek 420-ku ...
The 1995 Rover 400 (and later Rover 45 and MG ZS) was based on the 1995-2000 Honda Civic 5dr hatchback.The main body panels, the body structure, the steering, most of the suspension, brakes, electrics, glass and much of the interior were common to the two cars. The diesel version of the Civic had a Rover engine, the automatic version of the Rover had a Honda engine.
lordi
Posts: 270
Joined: 26/04/2007 16:28

#12 Re: Rover 75

Post by lordi »

Dirty Harry wrote:
johntra wrote:75 nema nikave veze sa Hondom, to je prepakovana BMW trica...
Nisam ni rekao za 75 ... spomenu covjek 420-ku ...
The 1995 Rover 400 (and later Rover 45 and MG ZS) was based on the 1995-2000 Honda Civic 5dr hatchback.The main body panels, the body structure, the steering, most of the suspension, brakes, electrics, glass and much of the interior were common to the two cars. The diesel version of the Civic had a Rover engine, the automatic version of the Rover had a Honda engine.
U pravu si u njemu je Hondin motor a inace su zvijeri na putu :D
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#13 Re: Rover 75

Post by ins »

johntra wrote:75 nema nikave veze sa Hondom, to je prepakovana BMW trica...
Nope.

Rover 75 zapravo ima platformu koja je bila namijenjena za BMW 3 E46 sa prednjim pogonom, jer je sredinom 90-ih BMW razmatrao opciju odustajanja od zadnjeg pogona. U medjuvremenu su odustali od tog plana, a vec razvijenu platformu iskoristili za Rover 75.

Zato taj auto odlicno vozi, na nivou danasnjih auta.

Rover serije 400 nema zajednickih dijelova sa Hondom Civic, vec je doslovno identican auto! Honda za vrijeme svog vlasnistva nad Roverom uradila je staru 800 seriju (iliti preimenovana Honda Legend), 600 (Honda Accord), 400 (spomenuti Civic 5dr), stari 200 (malo poznata Honda Concerto) dok su MGF i nova serija 200 napravljeni samo za Rover, bez svog pandana kod Honde.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#14 Re: Rover 75

Post by johntra »

ins wrote:
johntra wrote:75 nema nikave veze sa Hondom, to je prepakovana BMW trica...
Nope.

Rover 75 zapravo ima platformu koja je bila namijenjena za BMW 3 E46 sa prednjim pogonom, jer je sredinom 90-ih BMW razmatrao opciju odustajanja od zadnjeg pogona. U medjuvremenu su odustali od tog plana, a vec razvijenu platformu iskoristili za Rover 75.

Zato taj auto odlicno vozi, na nivou danasnjih auta.

Rover serije 400 nema zajednickih dijelova sa Hondom Civic, vec je doslovno identican auto! Honda za vrijeme svog vlasnistva nad Roverom uradila je staru 800 seriju (iliti preimenovana Honda Legend), 600 (Honda Accord), 400 (spomenuti Civic 5dr), stari 200 (malo poznata Honda Concerto) dok su MGF i nova serija 200 napravljeni samo za Rover, bez svog pandana kod Honde.
i šta se ovo objašnjenje razlikuje od mog?
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#15 Re: Rover 75

Post by Mobile_Disco »

lordi wrote:Ja imam Rovera 420 i vozila su fantastična još nisam imao kvar a dosta dijelova odgovara od drugih vozila a kada bih imao love bez razmisljanja bi kupio 75-cu
Definitivno.. imao sam priliku da probam 75.icu.. limuzina prava.. lijepa na oko.. udobna.. vuce.. :D
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#16 Re: Rover 75

Post by ranger »

Moj jaran ju je prodao prije nekih 2-3 mjeseca. Uvjek je hvalio auto samo se zalio na to da su malo skuplji djelovi...
al sto se tice dizajna interijera i eksterijera - svaka cast!
a najbolje od svega sto me odusevilo u unutrasnjosti su ovalni pokazivaci broja okretaja i brzine.....originalno do bola...
to sam samo kod 75-ice vidio...
Uglavnom auto mi se svidja, BMW-ova tehnologija, trebao bi bit dobar...
daddy2
Posts: 34
Joined: 10/02/2008 23:37

#17 Re: Rover 75

Post by daddy2 »

ranger wrote:Moj jaran ju je prodao prije nekih 2-3 mjeseca. Uvjek je hvalio auto samo se zalio na to da su malo skuplji djelovi...
al sto se tice dizajna interijera i eksterijera - svaka cast!
a najbolje od svega sto me odusevilo u unutrasnjosti su ovalni pokazivaci broja okretaja i brzine.....originalno do bola...
to sam samo kod 75-ice vidio...
Uglavnom auto mi se svidja, BMW-ova tehnologija, trebao bi bit dobar...
Upravo mišljenja onih koji su ga vozili jeste ono što me konretno zanima ..Hvala
Post Reply