Rotweiller

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
robotich
Posts: 23
Joined: 23/11/2011 22:58

#1 Rotweiller

Post by robotich »



Zdravo narode! Mnogo volim pse i danas sam na poklon dobio prekrasnog klix. Citam da su poteski za odgojiti. Ima li neko iskustva s ovom vrstom, sta bi mi preporucio u vezi njega, i jeli ikada vas napao??
Lijep pozdrav :)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#2 Re: Rotweiller

Post by pakica_ »

rotovi u pravim rukama- genijalni psi!
rotovi u pogresnim rukama- recept za katastrofu!
(doduse, to vazi za sve rase i ne-rase!)
ako nemas autoritet za takvog jednog psa, nek' vam je Bog na pomoci :D

helem, citaj puno o kerovima, druzi se s ljudima koji imaju vece pse, bili oni "markirani" ili ne, pitaj za savjete, i najbitnije- nemoj ga razmaziti, da ne bude on gazda tebi umjesto ti njemu :D
ako ima nesto konkretno da te zanima, pitaj, jer ovako na ovo pitanje sto si postavio se moze pisati 10 stranica, a mozda tu nema ono sto tebe interesuje..
i cuj je l' koga napao :lol: sigurno da jeste, al' to je ovaj s pogresnim vlasnikom :D
litozin
Posts: 5
Joined: 07/10/2013 15:31

#3 Re: Rotweiller

Post by litozin »

Rotvajleri su fantastični psi. Imao sam i ja jednog... Poslušaj savjet ovog čovjeka. Znači napuni se infomacijama što je više moguće, posebno saznaj o tome kako postupati s njima jer ukoliko se na početku ne postaviš kao vođa, imat ćeš kasnije problema. Pogledaj i emisije "Dog Whisperer" (Cesar Milan)! Meni su bile od enormne koristi!!!
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#5 Re: Rotweiller

Post by Dogoljubac »

Imam rota vec 8 godina...nisam nikakav strucnjak za psihologiju pasa pa necu pametovati.Imao sam i drugih pasa ranije,znam sta je pas.Rot...moras mu biti gazda ali ne sa drekom vec sa svojim stavom.Savrseno sve razumije sta se trazi od njega.Rasa je takva kakva je i ne trazi od njega da bude labrador,nije pas za cirkusa.Savrsen cuvar,izuzetno snazan i izdrzljiv.Ukoliko ne trazite to od njega nikada nece napasti bez razloga.Ako nekada dodje vrijeme da stiti kucu stitit ce je itekako,nemojte misliti da ako je miran i poslusan da nece reagovati kada bude potrebno.Nemojte ga uciti da napada,to zna i bez Vas.Rot je cuvar bez premca,lopovi Vam nece ni blizu kuci.Mora imati dvoriste.Ako ga drzite u stanu bit ce GARANTUJEM muka i njemu i Vama,dobit cete ili labradora ili ludjaka koji napada.Ako zelite maltretirati komsije jeftinije je drogirati se i vrsiti teror,nadam se da takvih nema.Ako zelite psa da preskace zapaljeni obruc i da izvrsava neke glupe komande tipa"Laj na pticu"naucit ce i to ali to nije u njegovom opisu radnog mjesta i to ga nece usreciti.Sretan je da je uz porodicu i da bude cuvar.
Post Reply