RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#101 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Neelix »

cyprus wrote:Sad već pretjerujete, vakat da se počne kontrirat... u suprotnom se ovo neće dat čitat :D :evil:
:D :thumbup: :D

svakakvih ideja imam kako da prokomentarisem 95% postova na temi, al mi se ne ide u banovice :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#102 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Neelix »

Milanese hail retired Ronaldo

Italian giants Inter and Milan have paid tribute to Ronaldo after the Brazilian legend confirmed his retirement.

The South American, who played for both San Siro outfits, brought his glittering career to an end today at the age of 34.

“I’m sad to see him quit,” stated Inter President Massimo Moratti, a man who had a special relationship with Ronaldo and the man responsible for signing him from Barcelona in 1997.

“Ronaldo was the most powerful centre-forward in history and it was a pleasure to have him here at Inter at the pinnacle of his career.”

Ronaldo left Inter in the summer of 2002 for Real Madrid, but returned to Italy with Milan five years later.

“Ronaldo was a formidable ambassador for football and for sport,” a note on Milan’s website stated this evening.

“Ronaldo’s name will always be imprinted on the club’s history for his contribution in 2006-07 which ended with Milan winning the Champions League in Athens.”

Ronaldo confirmed his departure from the game at an emotional Press conference earlier today in his homeland.

"As you can imagine and you heard during the whole weekend, I'm here today to tell you that I'm closing my career as a professional player,” he noted.

"It was a very beautiful career, wonderful and exciting.

"There were a lot of defeats and a lot of victories. I made many friends and I can't recall any enemies.”

The World Cup winner ends his injury-hit career with 326 goals in 466 games for clubs, while he netted 62 in 97 caps for Brazil.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#103 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Alkos »

Image = Image

Znaci, nenadjebivi...
Malibot
Posts: 6
Joined: 04/02/2011 19:48

#104 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Malibot »

Ne znam koliko vas ce procitati ovaj post, cudan sistem imate za citanje postova... Ovakvo nesto je bilo ocekivano i neizbjezno ali sinoc nisam puno spavao. Budio sam se nekoliko puta i svaki put mislio da to sanjam, da njega nema vise na terenu, bolna je ta istina za mene... Rodjen sam 91' godine, mojoj porodici se 95' pruzila prilika da izadje u Njemacku sto smo i uradili. Ne sjecam se onoga sto smo ostavili za sobom tamo negdje nekoliko hiljada metara daleko, izgubljen sam, dani sporo prolaze, nemam djece sa kojom bih se igrao i provodio dane, na jebenoj televiziji nema nikakvih crtica. Otac je kupio satelitsku antenu ali opet isto sranje, na njoj se gledaju samo vijesti iz nase zemlje. Mala je to zemlja, otac mi je pokazivao na karti, mada kaze da je to dosta puta umanjen snimak ali ne znam sta gleda, jebeno je to mala zemlja. Otac je poceo raditi ali i dalje se zna svadjati sa majkom, ne svidja mi se to ali kako on kaze sve je to iz ljubavi. Usred svega toga vrtim kanale i nadjem utakmicu, komentator se nenormalno dere, nikako se ne mogu sjetiti ni dan danas koja je televizija bila u pitanju. Taman razmisljam da prebacim dalje i zapazim jednog momka, kako taj levati druge to je vic... zabija gol i njegovi ga suigraci okruzuju. Zelio bih da i mene okruze jer sam dosta usamljen. Gledam utakmicu do kraja, ne trepcem uopste samo ne bih li uhvatio ono sto pise na dresu ali ne ide. Medjutim shvatio sam da onaj komentator izgovara imena igraca kad 'voze' loptu i cekam da je on primi. RONALDO. Gdje je samo to ime bilo ispisano, na majicama, patikama gdje god je moglo stati. Novaca za dresove niti je bilo niti sam znao da se nesto takvo moze kupiti. Zainteresovao me taj Ronaldo, iz dana u dan vrtim satelitsku antenu ali bez uspjeha da ga nadjem, taj dan fasujem i podobre batine jer sam sjebao sve moguce kanale.
Proslo je nekoliko sedmica mozda i neki mjesec dok sam ga gledao ponovo na terenu. Borba je za taj jebeni kanal jer se stalno gubi. Ocev prijatelj me posmatrao neko vrijeme i shvatio je sta trazim, nasmijao mi se i rekao da ce to srediti. On danima ne dolazi, otac kaze da je lose lagati a njemu je izgleda poprilicno dobro ide u tome. Dosao je taj prijatelj ali ne spominje niti antenu niti stimanje, stid me je pitati ga o tome. Sutra dan mi je donio 3-4 kasete, kaze da je na njima Ronaldo. E sad... veliki je to problem, TV mi je vec zabranjen, o videu ne smijem ni razmisljati, jer kako otac kaze, krenuo sam u skolu, moram uciti da bih postao neko. Ali skontao sam ja, ustanem kad svi spavaju, ubacim kasetu, smanjim TV i gledam mog junaka, po nekoliko puta istu kasetu dok ocev prijatelj ne donese novu. Svaki put kad dobije loptu ili nabije loptu u mrezu zelio bih slaviti i skakati ali ocev krevet je odmah do mog, ako shvati, problem. Imam problem sa skolom, jako tesko ustajem ujutro, oci su mi nateknute, otac vjeruje da me majka pusta preko dana da gledam TV dok je on na poslu. Oko mene u skoli su sve sami idioti, niko ne zna za Ronalda niti im ja znam to prepricati, tesko mi je. Vrijeme prolazi, nosim naocare jer imam neki minus na lijevom oku. Trebamo se vratiti uskoro u nasu zemlju, to mi se ne svidja jer tamo imaju samo dnevnici, ne znam kako cu pratiti svog miljenika. Otac kaze da ce svjetsko prvenstvo u nogometu prije nego se vratimo kuci, i da bi bilo lijepo da i ja gledam to, heh, ne zna taj sta radim ja dok on spava. Dosta je dosadnih utakmica, nema jos njega, trebao bi valjda, onakav igrac igrati tu... Heh, evo ga, zuti dres, otac pojma nema o njemu, ja znam da ce razbiti ekipe za koje on navija... Nekako brzo prolaze te utakmice, ne znam zasto on ne igra u svakoj. Kazu finale ce, otac navija za neke francuze, kaze tamo ima neki Zidan, pojma on nema. Razocarenje, nismo mogli gledati finale, ocu je drago, jer kako kaze, pobijedila je Francuska. Ronaldo sigurno nije igrao jer on bi ih pobijedio sigurno. Vratili smo se kuci, puno je nepoznatog naroda, muka mi je od njih, dolaze svaki dan, nemam prilike traziti na TVu. Ahhh ti prokleti dnevnici. Procitao sam negdje da je moj Ronaldo povrijedjen, zivot je smrad. Zelio bih poceti trenirati nogomet, ali otac kaze kako je to sranje, da mi je bolje uciti i biti neko i nesto. Proserava se on, znam da smo tanki sa lovom. Vrijeme je prolazilo, 2002. je i svi znamo sta je ta godina donijela :D... Svaka utakmica je pracena, finale je doslo i Ronaldo je ocekivano pobijedio Njemacku, naravno otac opet nije navijao za Brazil ali neka, smjeskam se kretenski i osvetnicki nakon ona dva gola i bicikla Ronalda. Pisao bih jos ali puno bi bilo, on je bio cilj onog sto zelim postati pa po cijenu da to i nije nogomet. Cesto se pitam jesam li ja mogao biti takav nogometas i cesto dodjem do istog odgovora, ne, takve je Bog odabrao, takvi se samo jednom mogu pojaviti. Gledam ove malce oko sebe, nemaju kome da se dive kao ja tad, imao sam ja i racunar i igre, ovisnik bio o tome ali kad je moj covjek igrao hljeb se nije jeo, nije se disalo, srce je stajalo i cekao se taj magicni potez, cekao se brz prodor, cekao se gol. Otac je u Njemackoj spominjao neke ekspresne vozove, tada sam vjerovao da Ronaldo prije njih moze stici u Minhen. Spremam se sad da idem na fakultet, pegla mi je to i ne znam kako cu izdrzati danas jer sam sinoc malo spavao, jedno znam, veci od njega se nece pojaviti. RONALDO, hvala ti !!!!!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#105 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by ultima_palabra »

Riddle wrote:Prije utakmice protiv Uniteda na OT, Raul je bio suspendovan ili se povrijedio nakon pobjede Reala u prvoj utakmici. Sjecam se koliko mi je bilo drago sto Raula nema i smatrao sam da ce Ronaldo biti manja opasnost. :oops: Tek sto je pocela utakmica, on zabija gol. United se vraca, a ja i dalje vjerujem da ce proci u 1/2 finale. To se ponavljalo citavu utakmicu. Kad god bi se United vratio, on bi ih opet spustio. Na kraju sam shvatio da sam gledao jedan od najboljih meceva u LP ikad, a Ronaldo je bio centar svega. Zasluzen aplauz.

Sad ispade da je bolestan. :(
Raul imao neku frku sa slijepim crijevom ili tako nešto... sjećam se da sam bio nervozan ko pašče :D
Nevjerovatno da nisu uspjeli osvojiti Ligu prvaka nakon onakve dvije utakmice... Juve se nekako provukao sa samo 2-1 u Madridu, a Ronaldo se povrijedio prije te kobne noći u Torinu... ušao je povrijeđen kod 2-0 za Juve i izborio penal, ali je Buffon odbranio Figov šut :oops: Te godine se Primera završila u junu, Ronaldo je zabio po dva komada u zadnja dva kola protiv Atletica i Bilbaa i donio titulu na Bernabeu.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#106 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Richard Peti »

To finale je trebalo biti Inter-Real

al jbg, Del Bosque izasao sa jednim spicem i Hector isto sa Interom, koja tragedija..
poslije toga nista vise nije bilo isto
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#107 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by ultima_palabra »

dzemmo wrote:To finale je trebalo biti Inter-Real

al jbg, Del Bosque izasao sa jednim spicem i Hector isto sa Interom, koja tragedija..
poslije toga nista vise nije bilo isto
A šta je mogao kad je ovaj bio povrijeđen, kao i Makelele čini mi se... trebali su oni njima strpati jedno 4 komada na Bernabeu, ali je Buffon bio nestvaran :-)
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#108 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Riddle »

ultima_palabra wrote:Raul imao neku frku sa slijepim crijevom ili tako nešto... sjećam se da sam bio nervozan ko pašče :D Nevjerovatno da nisu uspjeli osvojiti Ligu prvaka nakon onakve dvije utakmice... Juve se nekako provukao sa samo 2-1 u Madridu, a Ronaldo se povrijedio prije te kobne noći u Torinu... ušao je povrijeđen kod 2-0 za Juve i izborio penal, ali je Buffon odbranio Figov šut :oops: Te godine se Primera završila u junu, Ronaldo je zabio po dva komada u zadnja dva kola protiv Atletica i Bilbaa i donio titulu na Bernabeu.
Ne znam je li bas ova utakmica protiv Juventusa u Madridu u pitanju, ali sjecam se Bahe kako se dere: Ko koooooze da Ronoldo nije brz! :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#109 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by ultima_palabra »

:-D
Juventus je nekako bio predodređen da Ronaldu uzima titule... koliko god je on terorizirao druge timove, stara dama je njega :roll: Serie A 1998 i 2002, Liga prvaka 2003 i 2005.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#110 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Creasy »

cyprus wrote:Sad već pretjerujete, vakat da se počne kontrirat... u suprotnom se ovo neće dat čitat :D :evil:

Pa ajte vise, mi vas i cekamo. :D
Ali samo argumentovano. Dajte svoje favorite, pa da analizirimo po cemu su oni bolji od RONALDA... :-)
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#111 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Riddle »

ultima_palabra wrote: :-D
Juventus je nekako bio predodređen da Ronaldu uzima titule... koliko god je on terorizirao druge timove, stara dama je njega :roll: Serie A 1998 i 2002, Liga prvaka 2003 i 2005.
Sudijska glupost je to sprijecila 1998. Zamorano je gotovo plakao kad je pricao o tome. A 2002. su se sami ubili.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#112 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Richard Peti »

ultima_palabra wrote:
dzemmo wrote:To finale je trebalo biti Inter-Real

al jbg, Del Bosque izasao sa jednim spicem i Hector isto sa Interom, koja tragedija..
poslije toga nista vise nije bilo isto
A šta je mogao kad je ovaj bio povrijeđen, kao i Makelele čini mi se... trebali su oni njima strpati jedno 4 komada na Bernabeu, ali je Buffon bio nestvaran :-)
Morientes, Portillo, ja sam imao los osjecaj samo kad sam formaciju vidio - al haj
znam da je poslije toga Morientes imao svadju, Del Bosque ode, Makelele isto i to je bio kraj
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#113 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Obuca9 »

Haj da vidimo ko se sjeća kako se Ronaldo zvao na FIFA 98? :)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#114 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Neelix »

na ISS je bio Rolando :D
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#115 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by extraordinary »

Rolando i Roberto Larcos su mi bili napadači na ISS-u, tog se sjećam :D
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#116 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Riddle »

Koliko ja znam, FIFA je uvijek imala tacna imena.
extraordinary wrote:Rolando i Roberto Larcos su mi bili napadači na ISS-u, tog se sjećam :D
Ovo sam najvise mrzio. Roberto Carlos u napadu. :lol:
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#117 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by extraordinary »

Samo se speed gledao, ili pace, kako je već bila oznaka :D
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#118 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by 1946 »

Riddle wrote:Koliko ja znam, FIFA je uvijek imala tacna imena.
extraordinary wrote:Rolando i Roberto Larcos su mi bili napadači na ISS-u, tog se sjećam :D
Ovo sam najvise mrzio. Roberto Carlos u napadu. :lol:
Seljačka taktika :D . Ali lijek im je bila Holandija i DavidZovi sutevi sa centra :D
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#119 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Creasy »

Btw, niko ne spominje RONALDOVU velicinu van terena. Sjecam se da je jednom dosao u kraj gdje je odrastao, pokupio sa sobom 200-tinjak djece (tako je pisalo) i odveo prvo u restoran, a potom u zabavni park i na sladoled... Doslovno je isao ulicom sa gomilom djece oko sebe i sve sto ih je sreo na ulici poveo sa sobom. :thumbup:
Last edited by Creasy on 15/02/2011 10:45, edited 1 time in total.
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#120 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Obuca9 »

Riddle wrote:Koliko ja znam, FIFA je uvijek imala tacna imena.
Jeste, ali na FIFA 98 Ronaldo i još jedan igrač (ne mogu se sjetiti koji da me ubiješ) nisu imali prava imena 8-)
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#121 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by 1946 »

hz__semir wrote:
Riddle wrote:Koliko ja znam, FIFA je uvijek imala tacna imena.
Jeste, ali na FIFA 98 Ronaldo i još jedan igrač (ne mogu se sjetiti koji da me ubiješ) nisu imali prava imena 8-)
Nešto mi se k'o provlači kroz glavu da je bio "No.9" samo, ali nisam 100% siguran :D
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#122 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Obuca9 »

1946 wrote:
hz__semir wrote:
Riddle wrote:Koliko ja znam, FIFA je uvijek imala tacna imena.
Jeste, ali na FIFA 98 Ronaldo i još jedan igrač (ne mogu se sjetiti koji da me ubiješ) nisu imali prava imena 8-)
Nešto mi se k'o provlači kroz glavu da je bio "No.9" samo, ali nisam 100% siguran :D
Bravo majstore :thumbup: :thumbup:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#123 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by vratnik »

Najbolji svih vremena. U prvih 30 metara bi pobjegao Useinu Boltu najmanje 9.. Gledam ove golove u Barceloni, po ko zna koji put, i sve mi se cini kako neko zamrzne sve ostale igrace, samo on pici kao da je na struju...
Velikan fudbala.
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#124 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by fedor »

User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#125 Re: RONALDO - This name belongs to the Phenomenon

Post by Obuca9 »

Locked