Romantika u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

BobRock28

Romantika u BiH

Post by BobRock28 » 02/04/2011 09:58

Ne znam jel do mene, al kad god pomislim na pojam "romantičnog grada", niti jedan mi grad iz BiH ne pada na pamet. Romantiku vežem za Dubrovnik, Split, Plitvice... Šta znam. Nejse, pošto sam novi kolačić na forumu, morebit je i bilo riječi o ovome ali treba mi vaša pomoć.

U petak će biti 4 godine kako sam u sretnoj vezi, jelte, i ideja mi je da je sabah zorom "otmem" iz kreveta, strpam u auto, i odvedem negdje. Romantično, zar ne? Samo još fali da je toljagom marnem po glavi hehe. Al ozbiljno, iz Sarajeva smo i bilo bi super da ostanemo na području BiH jer kontam da ima toliko toga lijepog ovdje. Ja još dosta pichim po planinama (tipa, kanjon Rakitnice, Umoljani, Prokos su sve isprobane lokacije; oko Sarajeva takođe, Skakavac, Čavljak, i to smo sve već obišli).

Daklem, treba mi prijedlog romUntičnog izleta negdje po BiH, bilo da je u neki manji lijep grad (u kojem se, opet, ima šta vidjeti, ne bih da odem negdje, vidim staru kulu za po sata, popijem kafu i vratim se kući), ili neko lijepo izletište (tipa Vrelo Bosne, kad malo razmislim, meni je to pravo lijepo mjesto, al smo i tu bili), al da nema puno raje (doduše, petak bi bio...). Ne mora biti odmah pored Sarajeva, ali da nije baš ni tamo Cazin, Bihać pa da mi treba pola dana da dođem...

Aaaaand GO!

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

Re: Romantika u BiH

Post by Decerto » 02/04/2011 10:16

Zenica :lol: Image

Jebo mordor za ovo.

JThomas
Been thanked: 23 times

Post by JThomas » 02/04/2011 10:34

šta li si ti učio na časovima geografije u osnovnoj i srednjoj...

travnik, počitelj, jajce, trebinje, vrelo bune, gradačac, na kraju krajeva banja luka i mostar, nema šta nema, majku mu...a možeš i spojiti recimo mostar, počitelj, vrelo bune, produžiti u trebinje i dubrovnik, ili travnik - jajce - banja luka...samo malo šlifa, pobogu :D

ajmin

Post by ajmin » 02/04/2011 10:35

BobRock28 wrote:Ne znam jel do mene, al kad god pomislim na pojam "romantičnog grada", niti jedan mi grad iz BiH ne pada na pamet. Romantiku vežem za Dubrovnik, Split, Plitvice... Šta znam. Nejse, pošto sam novi kolačić na forumu, morebit je i bilo riječi o ovome ali treba mi vaša pomoć.

U petak će biti 4 godine kako sam u sretnoj vezi, jelte, i ideja mi je da je sabah zorom "otmem" iz kreveta, strpam u auto, i odvedem negdje. Romantično, zar ne? Samo još fali da je toljagom marnem po glavi hehe. Al ozbiljno, iz Sarajeva smo i bilo bi super da ostanemo na području BiH jer kontam da ima toliko toga lijepog ovdje. Ja još dosta pichim po planinama (tipa, kanjon Rakitnice, Umoljani, Prokos su sve isprobane lokacije; oko Sarajeva takođe, Skakavac, Čavljak, i to smo sve već obišli).

Daklem, treba mi prijedlog romUntičnog izleta negdje po BiH, bilo da je u neki manji lijep grad (u kojem se, opet, ima šta vidjeti, ne bih da odem negdje, vidim staru kulu za po sata, popijem kafu i vratim se kući), ili neko lijepo izletište (tipa Vrelo Bosne, kad malo razmislim, meni je to pravo lijepo mjesto, al smo i tu bili), al da nema puno raje (doduše, petak bi bio...). Ne mora biti odmah pored Sarajeva, ali da nije baš ni tamo Cazin, Bihać pa da mi treba pola dana da dođem...

Aaaaand GO!

to sto ti trazis nema nigdje :D
da je mjesto malo, a da se ima sta vidjeti, a da nema raje koja ce gledati to sto se ima vidjeti (cega treba da bude podosta, a ne samo neka stara kula), da se ima i popiti kafa gdje, da je ko Vrelo Bosne, ali da nije bas u Sarajevu, medjutim i da nije daleko od Sarajeva iiii da je romanticno i da nije dosadno i vec vidjeno.

malo sam ja to iskarikirao, ali se u sustini slazem s tobom da cojk nema dje zenu voditi. ako hoces planinu ili ravnicu, da je zelenilo i td. neces naci bas nesto pretjerano da se "vidi", osim smeca :bih: . ako ces rijeku, onda prema Mostaru (sumnjam da ces do Une voziti ), ali si vec bio garant i na "Starom" i u "Sadrvanu" jeo ribu, a i raje je more. :D

ja bih napravio kompenzaciju, nek vala i ne valja to gdje ste otisli, al' nek joj bude lijepo jer je s tobom tu. :bih: peace.

BobRock28

Post by BobRock28 » 02/04/2011 10:51

Imas i pravo. Kontam mozda na Tjentiste otici, to mi nako malo jugonostalgicno, lijepa priroda, oni spomenici nekako monumentalni...

Ili na Brusnicu, mozda to ne bi bilo lose...

I stoji da je Neretva super, al smo prosle godine napravili djir po Hercegovini (Kravice, Buna, Stolac, Daorson, Mostar...) pa ne bih da se ponavljam :)

MedenoSrce

Post by MedenoSrce » 02/04/2011 11:01

Ne moras nigdje daleko. Pionirska. Organizujes turističku turu po gradu ali se potkujes znanjem i kojom zanimljivom pricom, turu zavrshish vecerom pod vedrim nebom sa sve svijecama na Vilsonovom.

Rafting Tarom. Skakanje padobranom u BL, a usput svratis do Mudendorfa aka Jajca.

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 02/04/2011 11:02

Decerto wrote:Zenica :lol: Image

Jebo mordor za ovo.

:lol: :lol: :lol:

žena

Post by žena » 02/04/2011 11:07

Travnik cjeli,Plava voda...prelijep grad...bar meni,vezu me lijepe uspomene... :)

BobRock28

Post by BobRock28 » 02/04/2011 11:08

MedenoSrce wrote:Ne moras nigdje daleko. Pionirska. Organizujes turističku turu po gradu ali se potkujes znanjem i kojom zanimljivom pricom, turu zavrshish vecerom pod vedrim nebom sa sve svijecama na Vilsonovom.

Rafting Tarom. Skakanje padobranom u BL, a usput svratis do Mudendorfa aka Jajca.

:lol: :lol: :lol: Super

Da, vidis, posto ona nije iz Sarajeva, mogli bi i tako... S tim sto bih to da ostavim za neki drugi put, to turisticko obilazenje grada. Al fala na ideji! A u Pionirsku necu, bojkotujem ustanove u kojima su zivotinje u kafezima :P. Za veceru u Vilsonovom me strah da nas neko ne namara, onako, fazona radi.

Padobran bi bilo super probati, s tim sto mislim da bi se nasa cetverogodisnja idila zavrsila tad i oma, buduci da se panicno boji visine... Ali su sve ove ideje super i definitivno cemo ih probati u nekom periodu.

Ma valjda samo trebam skontati na koju stranu krenuti i bice sve potaman :). Al je kul imati ovakvu temu, o romanticnim mjestima (meni je recimo kula u Srebreniku jedno od najromanticnijih mjesta, ako zanemarimo smeće i kondome, al kontam da toga ima svuda), romantika iz not ded!

bijela

Post by bijela » 02/04/2011 11:10

jesi li vidio ovu temu
viewtopic.php?f=1&t=84691
8-)
edit: nemoj odustat na prvoj stranici :lol:

Sarajevski_Marlboro

Post by Sarajevski_Marlboro » 02/04/2011 12:18

Trebinje 8-)

amrica

Post by amrica » 02/04/2011 12:25

Hutovo blato? Malo svratite u Mostar ili Pocitelj ili bilo gdje uz Neretvu.... A mozda malo svrnete u Capljinu, vjerovatno ima lokalnih mjesta za koje niko od "stranaca" ne zna.

memlija

Post by memlija » 02/04/2011 13:09

Jesi je vodio na Trebević :D ...
ako nisi fino sve pripremiš (roštilj, gebira, durbin, aparatić) krehneš makinju i laganini...
Lagano uz Vraca i kroz PC, ako ti se ne ide PC-om, onda tranzitom do Bistričkog tunela i pravo uz Širokaču i izadješ malo prije 8 - OSMICA....laganini do Prvog šumara, skreneš ljevlje i dođeš do veliki okuke na bob stazi...tu malo razgledate i osmotrite i pravac prva, druga uzbrdo dok ne dodješ do parkinga ispod Vidikovca...ako ima raje sa malom djecom ostavi auto na parkingu, ako ne, ne odvajaj se od njega :lol: ....prošetajte uzbrdo do platoa na Vidikovcu (restoran + žičara)....ako nema gužve i ako si (ste) ogladnio(li) raspuši roštilj i uživaj u pogledu (dobro osmotri face koje se tu zadese, reda radi :D )..kad izgustirate, polahko nazad i produži uzbrdo do Pitinih stijena, onda naniže kroz šumu :thumbup: i eto te haman na Brusu kod Zoke...tu zveknete po čaj ili šta već prošetate još malo i nizbrdo naniže...
čist zrak, jedinstven pogled, bob staza, rovovi, tranšee (još se dobro vide), nema dalje :D
za van nastavne aktivnosti skontaj sam... :D ....

minjonja

Post by minjonja » 02/04/2011 15:27

glasam za jajce.

kurty

Post by kurty » 02/04/2011 16:05

Jos nesta je ovdje bitno... Sta je tebi i hanumi ti romanticno...
Meni bude romanticno u Sarajevu svaki put s hanumom kad ona nema para u slajpeku... Merak pravi.. Cim ima parica, odmah moram drzati torbu pred kabinama za presvlacenje :D

Bilo mi romanticno u Zenici, u Olovu, na Nisicima (Bijambare)...

Znaci ako niste cjepidlake i ako zelite da vam bude fino, romantiku ces osjetiti i u BBI-u...
Svaki manji gradic ima nesto svoje, nesto lijepo i nesto sto po prvi put vidis... Neka mjesta su preljepa za one koji prvi put tu dodju...

p.s. mojne se motati puno po Ze Do kantonu ovih dana... kako je strajk policije na cestama je klasicna anarhija

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post by cyprus » 02/04/2011 16:08

Slažem se da se romantika može pronać bilo gdje... pa i u Buća Potoku :)

kurty

Post by kurty » 02/04/2011 16:15

cyprus wrote:Slažem se da se romantika može pronać bilo gdje... pa i u Buća Potoku :)

p.s. davno nekad (kad je Zeljo igrao sa Akranjesom)... Imao ja neku simpatiju... Dosla u Brezu kod rodice i upoznali se... Ona iz Sarajeva i ja cu ranije do nje pa na tekmu... Ja izadjem iz busa na zelj.stanici, ona me sacekala i sjedamo u grasov bus pa do nje... Sanele mi moje, 45 minuta od stanice... satro Buca potok... Ima sam osjecaj da je ispod mene s druge strane Jadran... :lol: :lol: :lol: ..Al super romanticno bilo... tako da i Buca Potok ima svoje super strane

AS_sa

Post by AS_sa » 02/04/2011 21:45

cyprus wrote:Slažem se da se romantika može pronać bilo gdje... pa i u Buća Potoku :)

bitno je volje imat ... :lol:

neruda

Post by neruda » 02/04/2011 22:57

Jesi li razmisljao o kraljevskom gradu Bobovcu i Kraljevoj Sutjesci?
Ja sam bio prosle godine u ova doba, bi neka picnic varijanta i super mi je bilo.
Mozda da napravis turu do Plave Vode u Travniku, pa da u povratku svratis tu...

fetic

Post by fetic » 02/04/2011 23:02

armin.i.am wrote:
Decerto wrote:Zenica :lol: Image

Jebo mordor za ovo.

:lol: :lol: :lol:

Ajde brate sta ste zapeli za rodni mi grad!Dobro priznajem da ste donekle upravu,ali nije to jedino sto potice i sto ima u zenici,odmah prikazujete najgore i normalno da ce covjek pomisliti da ce ovdje pokupiti neku radijaciju il kakvu bolescuru!
A sada za onog ko je otvorio temu,kreni iz sarajeva idi na kulu u vranduku,malo slikanje i tako,zatim u travnik i rucak na plavim vodama,imas i tu kulu ali neznam koliko je pametno ici dvaput,ali ako nisi bio neces se pokajati!A onda ako imas sredstava i mogucnosti idi u jajce na vodopad,imas tu i fin muzej,zasjedanja avnoja ili zavnobiha,neznam tacno,prije jajca imas i vinac ima se i tu stogod vidjeti!
Eto to je to ukratko,pa ti odaberi,iskombinuj al to je ono gdje sam ja svoju prikolicu vodio!

BobRock28

Post by BobRock28 » 02/04/2011 23:54

fetic wrote:...
Eto to je to ukratko,pa ti odaberi,iskombinuj al to je ono gdje sam ja svoju prikolicu vodio!

Super plan, zvuči interesantno. Vrlo vjerovatno ćemo na tu stranu, ako ne odemo prema Tjentištu i Višegradu...

seshat

Post by seshat » 02/04/2011 23:59

Etno selo pored Međugorja. Klopa super, ambijent lijep, zelenilo, životinje....

bosnianidiot

Post by bosnianidiot » 03/04/2011 00:02

Glasam da se svrati u moj Travnik :D
prosetati Plavom vodom je lijepo, ali niposto tamo cevape jesti :) svratiti na zitarnicu i pojesti cevape kod Sarene dzamije...Mali je to gradic, lako cete se snaci...
Jajce je takodjer prelijepo, isplati se krenuti na tu stranu

Shacii

Post by Shacii » 04/04/2011 11:21

Meni su super naše kule kojih ima pa skoro u svakom gradu..napraviti neku turu po tim kulama (ne mislim da se sve obiđu al npr 3-4 koje se mogu stići za jedan dan), s tim da nađeš neke zanimljive detalje..ali ne tipa izgrađena tad i tad..nego taj i taj ban ili kralj je tu zaprosio svoju hanumu il slično tome.

Takođe ima lijepih aktivnosti na našim rijekama, rafting na Uni, splavarenje na Drini..

A evo jedan i subjektivan prijedlog...kreneš iz SA do Tuzle, malo vidis slana jezera i banju(koja je prelijepo šetalište),onda produžiš na kulu u Srebreniku i to je sve gotovo do podne, onda nastaviš do jezera Hazna u Gradačcu i završiš sve večerom na kuli u Gradačcu.

Post Reply