Roland Garros 2018

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#151 Re: Roland Garros 2018

Post by konektovan »

lethalthreat wrote:Image
Evo jedne zanimljivosti, ovogodišnji Roland Garros je Rafin ukupno 17-ti Grand Slam trofej, do kojeg je uspio doći iz "samo" 52 pokušaja. Roger ima plus 3 ali i čak 20 GS odigranih turnira više. Šteta za sve Nadalove pehove sa mnogobrojnim povredama, da ih je bilo barem upola manje, siguran sam da bi danas ako ništa bili izjednačeni na toj ljestvici. Međutim ako se uzme u obzir da je Roger gotovo punih 5 godina stariji, pod uslovom da Španac ostane zdrav i motivisan kao sada, te prilagodi svoj godišnji raspored turnira, sasvim je izvjesna mogućnost da Rogera jednog dana i preskoči. Opet mislim da na tom putu jedino sam sebi može biti najveći protivnik. Bu'mo vidjeli :D
Slazem se u potpunosti, ovo ce ponajviše ovisiti o njemu samom, sta moze u buducnosti još postici.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#152 Re: Roland Garros 2018

Post by drogon2 »

Kad mi ljudi pocnu pricat u fazonu "da nije bilo povreda".E pa obzirom na stil igre koji forsira bilo bi pravo cudo da je kroz karijeru prosao bez vecih povreda.Strucnjaci su upozoravali na mogucnost ozljeda jos kad se tek pojavio na touru i to se i obistinilo.Stil igre mu je donio povrede,ali bez takvog stila ne bi ni osvojio ovo sto jeste.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55616
Joined: 15/12/2008 16:53

#153 Re: Roland Garros 2018

Post by ultima_palabra »

Ali su i tolike pauze utjecale na to što je relativno dugovječan... Nadal je najbolji tenis igrao kad se dobro odmori. Sjetimo se i Agassija koji je proćerdao par najboljih godina, ali je onda u 30-tim uzimao Slamove i bio broj 1.

Sigurno bi uzeo više GS u najboljim godinama, ali pitanje da li bi uzeo zadnja tri recimo.
Post Reply