ROLAN GAROS 2015.

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply

RG 2015. osvaja -

Poll ended at 17/06/2015 18:41

1. Novak Đoković (Srbija)
57
45%
2. Rodžer Federer (Švajcarska)
19
15%
3. Endi Marej (Velika Britanija)
3
2%
4. Tomaš Berdih (Češka)
0
No votes
5. Kei Nišikori (Japan)
2
2%
6. Rafael Nadal (Španija)
10
8%
7. Stanislas Vavrinka (Švajcarska)
15
12%
8. Serena Vilijams (USA)
3
2%
9. Marija Šarapova (Rus)
1
1%
10.Neko drugi
18
14%
 
Total votes: 128

User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11089
Joined: 15/01/2010 18:31

#1126 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Jack Be Nimble »

skafiskafsnjak wrote:Ljudi, interesuje me znate li koje su cijene karata za ovakve dogadjaje ? Npr sad za finale, koliko je kostala karta,,,,
Za US OPEN prosle godine cetvrt finale karta je bila 500-1000 ako si zelis da sjedis malo blize terena.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#1127 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by skafiskafsnjak »

Pa eto veceras prica u raji bila ta... koliko su karte...ja sam rekao da su bar 500e... i pogodio sam :D

Bijeli sport...

Zao mi vala NOvaka...volio bih da je uzeo. Ovaj Stan mi nesto antipatican
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1128 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by dale cooper »

van Basten wrote:
dale cooper wrote:I kad smo već kod općenja, rado bih napravio gomilu djece Barbari Schett. :oops: Jedina stvar zbog koje
mogu pregurati "analize" Matsa Vilandera. :D
ne može ona pera odbiti Annabel Croft... ja i sad patim što je nema i nadam se njenom povratku kraj Matsa...
Annabel jeste zgodna, ali ipak malkice prestara za mene. :D
valensija
Posts: 699
Joined: 13/11/2012 20:19

#1129 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by valensija »

ogadio mi se tenis :roll: :D
User avatar
zarko.filip
Posts: 1636
Joined: 26/02/2010 21:44

#1130 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by zarko.filip »

shake69 wrote:
Tomahawk11 wrote:
shake69 wrote:Ovo se zove Nadalovo prokletstvo. Cak i ko mene pobEdi, gubi u finalu! (sjetite se Soderlinga!) 8-)
Inace sam danas bio na rostilju, pa nisam stigao gledati, ali da mi je godra, jeste. Zato sam RG skvadri i donio instrument! :D
To bi znacilo da nisi vjerovao da Stan moze uzeti, pa si se sklonio na sigurno. Ne znas sta si propustio....
Mozda, ali ono sto je trebao da uradi Kilt iz Dunblane, i sto sam predosjecao pa sam udario kontra prognozu, ipak uradio je Stanojko, [pa kad sam na livescore vidio 1:2, rekao sam, sad i ne treba da zurim kuci. Dovoljno je dusevne boli Kapetanu RG i njegovim adjutantima Zarku, Bleku i Kenjalu!
Helem, pobijedila je ljepota jednorucnog backhanda koja tjera da gledate i igrate ovu lijepu igru a izgubio negledljivi Djovak, kako igrom tako i karakterom.
Nikakav karakter.Da si makar 1% njega.
http://radiosarajevo.ba/novost/156700/n ... tu-i-samcu
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#1131 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by golman »

Nisam ni gledao meč,jer sam bio zauzet...a navijao sam za Đokovića,jer sam stavio pare(simbolično) da će uzeti ovaj turnir(još prije 20 dana),,nisam poslušao ovog Kenjca da ne igram kladionicu..ali mi pomalo čudno otkud sad ovoliki miševi izviriše iz svojih rupa,pa svršavaju na ovog Poljaka ili Švajcarca,šta li je već...hm... :D
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1132 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by shake69 »

@Crni Žarko, Licno ne zaboravljam ničije dobro djelo prema Bosni pa ni Novakovo,ali ovdje mislim na karakter koji pokazuje na terenu-arogancija i oholost,svojstvena divljem i nekultiviranom Balkanu!Ne mozes cijelim tribinama govoriti " lizite mi k...c" (Madrid) i očekivati da budeš voljen i prihvaćen a on to iznova pokazuje! Nema iz Top 5 ili 10 igrača da mu se takvo sto omakne kao njemu!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55932
Joined: 15/12/2008 16:53

#1133 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by ultima_palabra »

Po obicaju, kenjca nigdje kad Novak izgubi :mrgreen:

Ne znam, ja sam upisao Noletu ovaj turnir jos prije pocetka... jednostavno nije izgledalo da je iko sposoban uzeti mu tri seta. Sada ipak izgleda da njegova forma ove godine nije bila toliko dobra koliko je konkurencija bila slaba. Sigurno mu je ovo jedan od najtezih poraza ikad, ali poznavajuci njega brzo ce se vratiti.

Stan je odigrao skoro savrsen mec, i lijepo je gledati njegove forhende i bekhende kako fijucu, puno bolje nego Djoku i Andyja... nadam se da ce biti u formi jos par godina.
User avatar
dr socrates
Posts: 176
Joined: 12/10/2013 13:47

#1134 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by dr socrates »

Potpuno zaslužena pobjeda Vavrinke, jednostavno djelovao je ubjedljivije i spremnije.
Prošle godine ga je dobio na AO, a godinu prije toga na istom takmičenju Novak ga je u dramatičnoj završnici od pet setova jedva dobio.

Prema tome nema mjesta velikom čuđenju kada je ovaj ishod u pitanju,kada je Vavrinka u top formi ni za koga ne predstavlja lak zalogaj.

Druga je stvar što se radi o igraču koji ne može da zadrži kontinuitet takvih partija tokom cijele sezone,jednostavno forma mu varira od sjaja do očaja.Po tome se razlikuje od Đokovića, Federera i Nadala.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#1135 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Leopold_IV »

User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#1136 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Romanista 101% »

Stan je pravo osvjezenje u onako dosadnoj konkurenciji od 3 tenisera. Nekada je u vrhu bilo 7-8 jakih igraca, tada je tenis bio puno zanimljiviji. Sto je najgore vec 10 godina nema novih mladih talenata da se ukljuce u vrh. O zenskoj konkurenciji da se ne prica.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1137 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by KENJAC »

ultima_palabra wrote:Po obicaju, kenjca nigdje kad Novak izgubi :mrgreen:

Ne znam, ja sam upisao Noletu ovaj turnir jos prije pocetka... jednostavno nije izgledalo da je iko sposoban uzeti mu tri seta. Sada ipak izgleda da njegova forma ove godine nije bila toliko dobra koliko je konkurencija bila slaba. Sigurno mu je ovo jedan od najtezih poraza ikad, ali poznavajuci njega brzo ce se vratiti.

Stan je odigrao skoro savrsen mec, i lijepo je gledati njegove forhende i bekhende kako fijucu, puno bolje nego Djoku i Andyja... nadam se da ce biti u formi jos par godina.
Sto bolan lupas gluposti ? Propustio si jos jednu priliku da ne ispadnes glup! KENJAC je PRVI cestitao Wawrinki i prvi rekao bit ce bolje. Tenis se ne zavrsava ovdje, tenis traje. Meni ko navijacu , a u wikipediji ces naci sta znaci navijac, je vrlo tesko i i ne mogu da komentarisem. Da je dobijo , naravno da bi bilo drugacije. Probaj jednom i ti navijat ZA a ne PROTIV nekog pa ces vidit sta znaci bit navijac. Mi , Novakovi navijaci, smo dostigli taj nivo da tugujemo zbog poraza u finalu. Vi tugujete onih sest meceva sto se nadate da ce ispast prije finala.
Novace samo naprijed. Svaka cast za sve i bit ce jos finala. Ceracemo se mi jos !
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#1138 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Leopold_IV »

skafiskafsnjak wrote:Pa eto veceras prica u raji bila ta... koliko su karte...ja sam rekao da su bar 500e... i pogodio sam :D

Bijeli sport...

Zao mi vala NOvaka...volio bih da je uzeo. Ovaj Stan mi nesto antipatican
Imas u tekstu Saše Ozme vezano za cijenu karata (750 EUR), a ni sam tekst nije niti malo loš:
http://www.b92.net/sport/rolandgarros20 ... id=1001773

Sve u svemu bez sumnje najbolje odigran meč jednog igrača u finalu GS koje sam ja gledao.
To je ona priča, Novak konstantno gazi 4 i najčešće 5 brzina dok Wawrinka ima 6 brzina ali vrlo rijetko ubaci u šestu i ne može je dugo držati.
E ovdje ju je držao 14 setova od kojih je 12 dobio. Vidljivo je bilo u mečevima protiv Simona i RF da je na nevjerovatnom nivou i pitanje je bilo moze li ga zadržati. Ja sam bio skeptičan i mislio da ne može.
Dodatno, mislim da bi Djokovicev nivo iz ovog finala bio sasvim dovoljan za 3:1 u setovima protiv ostatka toura.

Ovaj ultra agresivni brand tenisa možda pomalo izumire i vrlo često je samodestruktivan, ali kada se dogodi, prelijep je za gledanje. Dodatno ga je jako teško sprovesti na zemljanim terenima i Chatrieru gdje se možeš braniti 4 m iza osnovne linije i pored svega je to Stanimal uspio uz 60 winnera. Kapa do poda majstore.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1139 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Tomahawk11 »

Ne znam, dugo nisam gledao da neko onako igra tenis. Dugo nisam uzivao u onako dinamicnoj igri.
Novakovi navijaci/fanovi nemaju sta da se ljute. Nisam navijao protiv Novaka, ali mi se svidjelo kako je Stan odigrao. Isto tako, Novaka boli jer je ovo turnir koji nema, a koji toliko zeli. Sto kaze Leopold, onakav atomski tenis na zemljanoj podlozi....i Novaka je to iznenadilo i nije imao odgovora na to.
A Stan me podsjeca na nekog lolu koji se zaljubi u djevojku, obeca kule i gradove, mjesec i zvijezde, bude ludo i nezaboravno jednu noc....i sutradan sve uprska. Ne bi me cudilo da na prvom sljedecem turniru ispadne od nekog osrednjeg tenisera.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1140 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Dr Kova »

Ispostavilo se da Stan ima bolji backhand od Federera, ako nije bolji onda je efektivniji i Stan mnogo manje griješi iz backhanda. Čista perfekcija
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1141 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Tomahawk11 »

Buckethead wrote:Ispostavilo se da Stan ima bolji backhand od Federera, ako nije bolji onda je efektivniji i Stan mnogo manje griješi iz backhanda. Čista perfekcija
Mene Rogerov bekhend cesto nervira. Pogotovo kad je preslab, pa zavrsi u mrezi ili kad spadne, pa ode nebu pod oblake. Kod Stana to ide ko na video igri (sto rece juce i Andy Roddick).
User avatar
dulekrele
Posts: 3881
Joined: 10/04/2014 18:25

#1142 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by dulekrele »

odavno nisam gledao mec od pocetka pa do kraja. ovaj sam pogledao u cijelosti i vise sam nego odusevljen Vavrinkom. Covjek igra jednorucni bekend :thumbup: ocigledno je da novak nije toliko dobar koliko su drugi losi. s obzirom da mu je 29 godina on moze samo da pada a nikako da jos podize igru. Za srbe ne navijam nikada pa s toga ni za ovu antipaticnu placipicku dokovica. vavrinka ga je jednostavno pomeo i na tome mu hvala.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1143 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Dr Kova »

Tomahawk11 wrote:
Mene Rogerov bekhend cesto nervira. Pogotovo kad je preslab, pa zavrsi u mrezi ili kad spadne, pa ode nebu pod oblake. Kod Stana to ide ko na video igri (sto rece juce i Andy Roddick).

Slažem se, pogotovo kad ga forsiraju na backhand pa griješi, onda često igra slice koji je za Djokovića prelagan posao... A Stan jučer, nemam riječi, odavno nisam gledao onakav meč. Kako lik udara, backhand, forehand, servis, pravi "beastmode".
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55932
Joined: 15/12/2008 16:53

#1144 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by ultima_palabra »

KENJAC wrote:
ultima_palabra wrote:Po obicaju, kenjca nigdje kad Novak izgubi :mrgreen:

Ne znam, ja sam upisao Noletu ovaj turnir jos prije pocetka... jednostavno nije izgledalo da je iko sposoban uzeti mu tri seta. Sada ipak izgleda da njegova forma ove godine nije bila toliko dobra koliko je konkurencija bila slaba. Sigurno mu je ovo jedan od najtezih poraza ikad, ali poznavajuci njega brzo ce se vratiti.

Stan je odigrao skoro savrsen mec, i lijepo je gledati njegove forhende i bekhende kako fijucu, puno bolje nego Djoku i Andyja... nadam se da ce biti u formi jos par godina.
Sto bolan lupas gluposti ? Propustio si jos jednu priliku da ne ispadnes glup! KENJAC je PRVI cestitao Wawrinki i prvi rekao bit ce bolje. Tenis se ne zavrsava ovdje, tenis traje. Meni ko navijacu , a u wikipediji ces naci sta znaci navijac, je vrlo tesko i i ne mogu da komentarisem. Da je dobijo , naravno da bi bilo drugacije. Probaj jednom i ti navijat ZA a ne PROTIV nekog pa ces vidit sta znaci bit navijac. Mi , Novakovi navijaci, smo dostigli taj nivo da tugujemo zbog poraza u finalu. Vi tugujete onih sest meceva sto se nadate da ce ispast prije finala.
Novace samo naprijed. Svaka cast za sve i bit ce jos finala. Ceracemo se mi jos !
Haha, tesko jel? Pa i meni je tesko citati tvoje seoske doskocice iz dana u dan... a sigurno nisam jedini. U skladu s nickom kenjas po svima sa visine, zar si stvarno mislio da ti to niko nece nabiti na nos? :mrgreen:

A svog favorita ja imam i to svi znaju, samo ga ne koristim u mjerenju ciji je veci. Treba ostati covjek i u teskim vremenima, a ne pokusavati isprovocirati ban vrijedjanjem :oops:
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#1145 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Leopold_IV »

Buckethead wrote:Ispostavilo se da Stan ima bolji backhand od Federera, ako nije bolji onda je efektivniji i Stan mnogo manje griješi iz backhanda. Čista perfekcija
Potentniji i agresivniji u svakom slučaju a samim tim i bolji jer rješava mečeve dok Rogeru najčešće pomaže da ostane u igri dovoljno dugo dok ne nađe način za osvojiti poen. Igra mu se ne bazira na njemu kao što je slučaj kod Stan-a.
Još uvijek je na Rogerovoj strani bolji slice, drop shot i flick zglobom ali sve u svemu nakon ovog izdanja se otprilike završava priča o najboljem jednoručnom BH na touru, a to je Stanov BH.

Bila je zanimljiva video prezentacija načina na koji Stan udara BH vs Rogerov pokret i zbog čega generiše toliko više snage na loptici i zbog čega može onako jako udarati BH čak i na loptice koje odskaču u visini ramena.
Ključne razlike su drugačiji grip, jača fizička konstitucija te širi izmah, s tim da Wawrinkin BH funkcioniše besprijekorno samo kad je izuzetno dobar na nogama i kad je podloga nešto sporija s višim odskokom tako da ima vremena za kompletan pokret. Na niske slice loptice i brzu podlogu jako mu je teško igrati onako te je u tim okolnostima Federerov BH pouzdaniji i zahvalniji, čemu svjedoče i rezultati.

Stanimal !
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#1146 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Leopold_IV »

ultima_palabra wrote:
Haha, tesko jel? Pa i meni je tesko citati tvoje seoske doskocice iz dana u dan... a sigurno nisam jedini. U skladu s nickom kenjas po svima sa visine, zar si stvarno mislio da ti to niko nece nabiti na nos? :mrgreen:

A svog favorita ja imam i to svi znaju, samo ga ne koristim u mjerenju ciji je veci. Treba ostati covjek i u teskim vremenima, a ne pokusavati isprovocirati ban vrijedjanjem :oops:
:thumbup:
I ja sam mu u par navrata pokušao skrenuti pažnju, ponekad i pretjerujući samo da mu pokažem kako je to bezveze...

100% si u pravu, ali vratimo se mi tenisu umjesto prepucavanju.
I ova tema će brzo u lock pa se vraćamo travnatim radostima i Nadalu u inauguralnom travnatom Stutgartu.

A vraća se i omiljeni mi Tommy Haas.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1147 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Dr Kova »

Leopold_IV wrote:
A vraća se i omiljeni mi Tommy Haas.
Haas mi je legenda samo takva, kakav virtuoz. Baš je šteta što su mu povrede uništile siguran sam blistavu karijeru, jer je jedan od najvećih talenata ikada..
pashasolidni
Posts: 3926
Joined: 04/04/2014 14:21

#1148 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by pashasolidni »

shto kazhu nashi narodi,ne dade se usranom do potoka :D
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#1149 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Romanista 101% »

jesam li ja jedini koji misli da Wawrinka ima par kg. viska :roll:
User avatar
Mustang1
Posts: 28774
Joined: 29/12/2010 17:31

#1150 Re: ROLAN GAROS 2015.

Post by Mustang1 »

81 kg sa 183 cm je taman ..
Post Reply