Rok za utvrdjivanje stete AO osiguranja?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Najamnik

Rok za utvrdjivanje stete AO osiguranja?

Post by Najamnik » 16/04/2012 20:21

Zanima me zna li neko koliki je zakonski rok u kojem osiguravajuca kuca mora ponuditi odstetu za auto stetu? Da li je to 60, 90... ili koliko vec dana i da li taj rok tece od kad dobiju sluzbeni zapisnik MUP-a o steti ili od trenutka kad im se podnese licni zahtjev za odstetu? Znam da osiguravajuce kuce pokusavaju taj rok iskoristiti do kraja ali ne znam koliki je i od kad pocinje da se racuna. Takodje , zanima me ukoliko MUP nije poslao osiguravajucoj kuci slike sudara (vec samo izvjestaj) da li se rok vraca na pocetak tj kad MUP posalje dodatno slike ili to neulazi u rok jer se slike smatraju dopunskom i neobaveznom dokumentacijom?

Takodje me zanima kad se (ako se) dogovori vansudski o odsteti, koliki je zakonski rok u kojem osiguranje mora isplatiti dpgoverenu stetu tj 30. 45 .... dana.

Hvala unaprijed

Sarajmen

Re: Rok za utvrdjivanje stete AO osiguranja?

Post by Sarajmen » 16/04/2012 23:09

U vezi ovog zadnjeg dijela, nikada ne pristaj na onaj iznos što ti ponude kao ''vansudski'' .

Najamnik

Post by Najamnik » 17/04/2012 09:08

ako mi ponude ok cijenu tj pribliznu steti prihvatio bih jer ako idem na sud moracu dati nesto love i za advokata tako da 200-300 KM mi nije problem. vise me nervira razvlacenje i kad me neko pravi budalom :x

drndalo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Post by drndalo » 17/04/2012 12:38

Vidi sta ponude, obicno im je prva ponuda APP, i obicno je ne treba prihvatiti...

bucik

Post by bucik » 23/04/2012 19:32

Ne bih da otvaram novu temu, imam jedan problem sa Euroherc osiguranjem, pa bih zamolio nekoga ako ima iskustva sa njima da ih iznese ovdje ili da mi da savjet šta da radim u ovom mom slučaju.

Radi se o tome da imam kasko osiguranje i da sam uplaćivao pola godine redovno a onda je nastala šteta koja odprilike iznosi vrijednost cijele polise kasko osiguranja. Nisam zvao policiju jer nije bilo potrebe, mogu je nazvati bilo kada i reci da mi se to desilo prije desetak minuta (napuknuće šajbe). Otišao sam do poslovnice i rekao sam da imam štetu i da im neću više uplaćivati jer nema potrebe svakako će to oni meni morati vratiti jer je šteta ista kao i polisa. Rekli su mi da je OK i da ne treba policijski zapisnik. Prije 13 dana sam otišao u poslovnicu da napismeno prijavim štetu jer bliži se kraj polise osiguranja i oni su je uredno zaprimili i rekli da će mi poštom dostaviti njihovu ponudu za 7 dana. Otad je prošlo 13 dana a još nikakve ponude nisam dobio. Bio sam u petak kod njih rekli mi da dodjem u ponedjeljak jer nema nekog lika koji meni treba, danas sam našao njega a on mene šalje nekom trećem kojeg naravno danas nije bilo tu.

Mene sad zanima mogu li oni mene izmanipulisat ako ne dostavim policijski izvještaj prije nego li mi istekne polisa kasko osiguranja a ističe u četvertak 26. 4. ?
Šta treba da uradim da me ne bi napravili budalom i da izvisim totalno? Mogu li ostati bez prava na naknadu štete zato što nemam izvještaj i zato što sam prestao plaćati polisu u pola godine?

motorola01

Post by motorola01 » 23/04/2012 19:43

bucik wrote:Ne bih da otvaram novu temu, imam jedan problem sa Euroherc osiguranjem, pa bih zamolio nekoga ako ima iskustva sa njima da ih iznese ovdje ili da mi da savjet šta da radim u ovom mom slučaju.

Radi se o tome da imam kasko osiguranje i da sam uplaćivao pola godine redovno a onda je nastala šteta koja odprilike iznosi vrijednost cijele polise kasko osiguranja. Nisam zvao policiju jer nije bilo potrebe, mogu je nazvati bilo kada i reci da mi se to desilo prije desetak minuta (napuknuće šajbe). Otišao sam do poslovnice i rekao sam da imam štetu i da im neću više uplaćivati jer nema potrebe svakako će to oni meni morati vratiti jer je šteta ista kao i polisa. Rekli su mi da je OK i da ne treba policijski zapisnik. Prije 13 dana sam otišao u poslovnicu da napismeno prijavim štetu jer bliži se kraj polise osiguranja i oni su je uredno zaprimili i rekli da će mi poštom dostaviti njihovu ponudu za 7 dana. Otad je prošlo 13 dana a još nikakve ponude nisam dobio. Bio sam u petak kod njih rekli mi da dodjem u ponedjeljak jer nema nekog lika koji meni treba, danas sam našao njega a on mene šalje nekom trećem kojeg naravno danas nije bilo tu.

Mene sad zanima mogu li oni mene izmanipulisat ako ne dostavim policijski izvještaj prije nego li mi istekne polisa kasko osiguranja a ističe u četvertak 26. 4. ?
Šta treba da uradim da me ne bi napravili budalom i da izvisim totalno? Mogu li ostati bez prava na naknadu štete zato što nemam izvještaj i zato što sam prestao plaćati polisu u pola godine?
Otidji na podforum Auto i kopiraj ovaj svoj tekst i dobices puno prije odgovor nego na ovom podforumu...

Post Reply