Rodni List

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Thecoldfear

Rodni List

Post by Thecoldfear » 12/03/2012 16:38

Da skratim pricu. Treba mi rodni list od nane, medutim ona je rodena u Dobrunu (Visegrad). Treba predati papirne za njegu ali traze rodni list od zene koja je nepokretna a ja ne mogu da idem jer studiram (ali vjerovatno cu morati ici tamo ako treba ). Konacno sam dosao do pitanja. Da li je moguce da nekako uzmem njezin rodni list u Sarajevu ? Ako nekom treba informacija radi lakseg odgovora zivi u Sarajevu od drugog svjetskog rata.

Hvala

žulijan asanž

Re: Rodni List

Post by žulijan asanž » 12/03/2012 16:41

ne možeš nikako osim da se ode tamo ili da nađeš tamo nekoga da ti to izvadi i pošalje poštom ili autobusom.

Thecoldfear

Post by Thecoldfear » 12/03/2012 16:43

žulijan asanž wrote:ne možeš nikako osim da se ode tamo ili da nađeš tamo nekoga da ti to izvadi i pošalje poštom ili autobusom.

pretpostavio sam ali rekoh da pokusam

kokuz_sa
Been thanked: 5 times

Post by kokuz_sa » 12/03/2012 16:43

nazovi opstinu tu koja izdaje rodni list iz kojeg grada ti je nana..trazi maticni ured i
dogovori se sa osobom koja tu radi da ti posalje postom na kucnu adresu..

imao sam takav slican slucjaj..
poslao pismo na maticni ured te opstine napisao sta mi treba sve podatke stavio i samo mi kavili da uplatim odredjenu sumu novca za izdavanje rodnog lista i postarinu..i za par dana dobio rodni list na adresu..

kasnije ga odneses ovdje u opstinu i tamo ga oni uvedu u protokol pa mozes ga ovdje izvaditi

Miki123

Post by Miki123 » 12/03/2012 17:07

Thecoldfear wrote:Da skratim pricu. Treba mi rodni list od nane, medutim ona je rodena u Dobrunu (Visegrad). Treba predati papirne za njegu ali traze rodni list od zene koja je nepokretna a ja ne mogu da idem jer studiram (ali vjerovatno cu morati ici tamo ako treba ). Konacno sam dosao do pitanja. Da li je moguce da nekako uzmem njezin rodni list u Sarajevu ? Ako nekom treba informacija radi lakseg odgovora zivi u Sarajevu od drugog svjetskog rata.

Hvala

Meni su tražili ovjerenu punomoć, baš višegrad. Doduše, pošto si ti unuk neće ti tražiti, ali ti vrlo lako mogu tražiti da dokažeš srodstvo rodnim listovima.

npr. u Rogatici sam izvadio rodni list od mamine tetke baš na taj fazon, i bez dokazivanja srodstva, ali i to jedva, teta se smilovala kad sam rekao koliko sam putovao :D

HM 2011

Post by HM 2011 » 12/03/2012 17:12

Rođen list ?

sheilak

Post by sheilak » 12/03/2012 18:21

Thecoldfear wrote:Da skratim pricu. Treba mi rodni list od nane, medutim ona je rodena u Dobrunu (Visegrad). Treba predati papirne za njegu ali traze rodni list od zene koja je nepokretna a ja ne mogu da idem jer studiram (ali vjerovatno cu morati ici tamo ako treba ). Konacno sam dosao do pitanja. Da li je moguce da nekako uzmem njezin rodni list u Sarajevu ? Ako nekom treba informacija radi lakseg odgovora zivi u Sarajevu od drugog svjetskog rata.

Hvala

kokuz_sa vec je rekao, ali samo da dodam da sam vec nekoliko puta tako dobijala rodni list. Banja Luka je u pitanju, dakle nazovem maticni ured, dam adresu, podatke i oni mi posalju u roku par dana. Objasni im situaciju ili neka im tvoja nana objasni, ne vjerujem da ce ti praviti probleme.

:)

Post Reply