Roditelji, prepoznajete li svoju djecu i njihove vaspitace?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
braca

Roditelji, prepoznajete li svoju djecu i njihove vaspitace?

Post by braca » 11/05/2015 08:58

Samo da prijavim kakva se stoka bavi brigom i vaspitanjem male djecice.

Sarajevo, Drvenija, subota oko 12 sati, grupa od jedno 15-ak male djecice uzrasta cca IV razred osnovne skole, svi su u crvenim majicama i cini mi se da imaju plave kapice, vode ih jedan vaspitac muskarac u vojno-maskirnim hlacama na celu kolone i tri vaspitacice na kraju kolone, dakle, vode in preko ulice po DIJAGONALI od taxi standa na Drveniji preko cijele ulice ka prolazu ka "Politickom fakultetu", mada je samo nekoiko metara nize postavljen i nacrtan jasan pjesacki prijelaz, od parkinga kod "Dadine auto-praonice" do prolaza ka "Politickom fakultetu".

Na ovoj okuci preko-puta ulaza u auto-praonicu, razno-razni automobili, prvenstveno kamioni pivare voze kao sumanuti, i ja sam pokusao da zagalamim na idiote vaspitace da kako prevode djecu preko ceste po dijagonali, a samo malo naprijed imaju oznacen pjesacki prijelaz...medjutim moj glas je ostao u vjetru, nisu cak ni rukom odmahnuli.

Roditelji, hebite majku tim vaspitacima ako ih prepoznate. Ovo je slika kada su vec presli ulicu (ne na ovom prijelazu koji se vidi na fotografiji, vec po dijagonali)i nastavili dalje, srecom, bez problema...

Image

Image

braca

Re: Roditelji, prepoznajete li svoju djecu i njihove vaspitace?

Post by braca » 12/05/2015 08:37

Niko ne prepoznaje svoju djecu i vaspitace, niko ne komentira odnos prema djeci koja im je povjerena na cuvanje? Pa, nemojte se onda buniti kada dobijete pavlakom po glavi. Djeteta. Na zalost i tugu. A bas bih volio da znam o kome se radi. Da svi znamo, makar nas to ne interesira.

Black swan

Post by Black swan » 12/05/2015 08:42

sjećam se da su u srednjoj dijagonalno pretrčavali ulicu momci koji su imali 5.0 prosjek
koji su razvaljivali fiziku i matematiku i koji sada rade za 5000 kod stranaca :D :cry:

braca

Post by braca » 12/05/2015 08:54

Dobro je to za srednjoskolce, neka pretrcavaju ako ih nisu naucili za 16 godina, no ovdje se radi o maloj djecici.

šatirana_ljubičica

Post by šatirana_ljubičica » 12/05/2015 09:02

Ja samo želim da pozdravim temu, odnosno reagovanje :thumbup:

dobar osjecaj

Post by dobar osjecaj » 26/06/2015 08:56

Ja ne vidim nista na ovim slikama. Predaleko je i presitno, jos i mutno. Nista novo. Ovo je samo dio danasnjeg standarda u radu s djecom. Ovako se ponasaju i roditelji i prosvjetni radnici. Ne znam od koga ocekujes neke urnebesne reakcije. Nekadasnji pristojni, odgojeni ljudi su danas mahom budale koje su predmet ismijavanja, zastarjelih shvatanja i bajkovitih ocekivanja.

p.s. izvini, tek vidim da je tema iz maja. Svejedno.

Post Reply