Robot Socijalno propada? Ili?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#1 Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Alive »

Odavno nisam bio u Robot centru na Socijalnom. Odem nedavno i vidim pola poslovnih prostora se izdaje ili prodaje. Ono ostalo nekako slabije mi se cini da radi. Sta s desava sa tim mjestom? Ili se samo meni tako cini da nesto ne stima... :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by karanana »

meni je takav bio haman otkad se i otvorio.
i hrasno. i neki drugi "centri".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66029
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by _BataZiv_0809 »

Peru se pare preko njih.
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#4 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by krofnaa* »

Jednostavno nakon otvaranja Alte i SCC koji su mnogo veci i nude vise izbora i na atraktivnijoj su lokaciji, posjecenost se drasticno smanjila svi idu u nove shoping centre, ali mislim i da kupovna moc nije toliko velika kod nas da moze odrzati toliki broj trznih centara u gradu
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Edin H. »

Zato onaj vehabija sto prodaje pilice uzima lopatom. :oops:
User avatar
Altair_SA
Posts: 632
Joined: 09/06/2013 15:16

#6 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Altair_SA »

Ma jedino sto se drzi su BBI, SCC i Alta... Mada i tu sta znam. Kad ode covjek negdje vani i vidi izbor radnji i marki po trznim centrima, shvati koja smo mi tuga.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Maraschino »

Robot, sta je to?
Svi objekti vrijede par miliona, snabdjevenost kao na pijaci, zaposlenih masala, troskovi odrzavanja veliki...i na kraju pitanje, ''kako mu se isplati takav posao?

U Bihacu prodao jedan a napravio duplo veci i to na dobroj lokaciji.

Cista posla nije.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#8 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by uglavnomja »

u robotu u hrasnom rade hipermarket i prodavnica bijele tehnike i jedna radnja gore, mislim cipele

ostalo sve zatvoreno :shock:


socijalno se jos drzi u odnosu na njih

ali ne kontam pad izbora bijele tehnike, prije se imalo svasta kupiti, sad neki jad :roll:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#9 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by sheilak »

Robot fakat kao pijaca. Sve skart roba, odjeca, obuca, o tehnici da i ne govorim. Jedino je CM dobro opskrbljen. Ne razumijem ni ja kako ono posluje. E da, i mjesto je izlaska sandzaklija gdje vole popit kafu :D i iskvarcanih cura sa umjetnim noktima...ne znam jel jos zalaze po pashi i onim kaficima :D

Btw trazim temu o evtl rusenju skenderije, kad smo vec kod opustosenih gradjevina. :D ima li je?
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Truba »

čudo ono ne pretvore u stambenu zgradu :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#11 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by uglavnomja »

sheilak wrote:
Btw trazim temu o evtl rusenju skenderije, kad smo vec kod opustosenih gradjevina. :D ima li je?

mislim da nema
i nadam se da niko nece biti toliki kreten da stvarno pomisli da rusi skenderiju
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#12 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by gurabija78 »

uglavnomja wrote:
sheilak wrote:
Btw trazim temu o evtl rusenju skenderije, kad smo vec kod opustosenih gradjevina. :D ima li je?

mislim da nema
i nadam se da niko nece biti toliki kreten da stvarno pomisli da rusi skenderiju
sto, da sacekamo da se sama srusi? :roll:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#13 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by uglavnomja »

taj mi je podatak promakao, da se skenderija urusava :?

ima novi plato, sa svjetlecim klupama, i to fluorescentnim :-) , untra sve izgleda stabilno



ili su ipak razlozi ekonomsko-finansijski, kao i obicno




s obzirom na to sta se sve desavalo u toj skenderiji - trebalo bi je proglasiti nacionalnim istorijskim spomenikom i staviti pod zastitu unesco-a :D


gurabija, ako ti je to godiste u nicku trebao-la bi znati o cemu pisem
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#14 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by sheilak »

gurabija78 wrote:
uglavnomja wrote:
sheilak wrote:
Btw trazim temu o evtl rusenju skenderije, kad smo vec kod opustosenih gradjevina. :D ima li je?

mislim da nema
i nadam se da niko nece biti toliki kreten da stvarno pomisli da rusi skenderiju
sto, da sacekamo da se sama srusi? :roll:
sorry, ali skenderija je ruglo. zabetonirano. bez ikakvog smisla vise, osim kad je rijec o (trosnoj) dvorani. poslovni prostori unutra kao i na platou bili su jezivi i prije 10 god., a mogu zamisliti kakvi su sad. a opcenito citav kompleks izgleda i besmisleno i ruzno.

shvatam emotivni znacaj koji skenderija ima za grad i arhitektonsku vrijednost, ali niti jedno niti drugo nije nagnalo odgovorne da sprijece da skenderija propadne i da propada i dalje, u svakom smislu. ali nostalgije ima i previse u sarajevu, ne treba joj dopustiti da zamagli razum. skenderiju treba ili rusiti ili rekonstruirati te joj dati novi smisao. bilo bi utopijski pozeljeti da tu bude primjerice neki park i/ili moderna dvorana ili neki drugi objekt koji ce i biti od koristi gradu i proljepsati njegov izgled.

nadam se samo da nece to sve privatizirati i poceti graditi stanove za podobne i bogate. :/

i sorry za off top.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#15 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Skyfox »

Robot nikada nije ni ulagao u privlačenje kupaca atraktivnom ponudom, uglavnom povoljnom cijenom a asortiman gotovo pijačni...
User avatar
Logovan
Posts: 94347
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Logovan »

Robot Socijalno ne propada, nego je uvijek bio onakav. :oops:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by uglavnomja »

sheilak wrote:

... rekonstruirati te joj dati novi smisao. bilo bi utopijski pozeljeti da tu bude primjerice neki park i/ili moderna dvorana ili neki drugi objekt koji ce i biti od koristi gradu i proljepsati njegov izgled.

nadam se samo da nece to sve privatizirati i poceti graditi stanove za podobne i bogate. :/

i sorry za off top.

to je to

na stranu sto je arhitektonski i dalje jedna od najljepsih i najzinimljivijih zgrada - moze se svasta promijeniti unutra

ali vlast :roll: ekonomska politika je: daj para kratkorocno, bez ulaganja ...

'naki anonimusi koji sarajevo nisu na karti znali naci prije 96. vode sportsko-kulturne institucije


a ovaj zadnji dio je najvjerovatniji :( arapski shopping sa stanovima za one koji su se ugavili u rusenje skenderije

ubili su kk bosna, mogu i skenderiju :cry:
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#18 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Naslovnica »

Alive wrote:Odavno nisam bio u Robot centru na Socijalnom. Odem nedavno i vidim pola poslovnih prostora se izdaje ili prodaje. Ono ostalo nekako slabije mi se cini da radi. Sta s desava sa tim mjestom? Ili se samo meni tako cini da nesto ne stima... :roll:
Šta je sa onim Robotom u Rajlovcu, radi li to, tamo nisam bio 100 godina...?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14600
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#19 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by DaysleepeR »

Black swan wrote:čudo ono ne pretvore u stambenu zgradu :D
pa i jeste dijelom stambena zgrada
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#20 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Maraschino »

Logovan wrote:Robot Socijalno ne propada, nego je uvijek bio onakav. :oops:
Pa kako opstaje. Ljudi se zdrobise u drugim trgovinama pa cak i prehrambenim da naprave promet, da pokriju troskove poslovanja i ako sta ostane.
Ovi od toga nemaju nista i jos se sire.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72782
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#21 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Velkoski »

dvorana prokišnjava, prljava je, instalacije će jednog dana nekoga ubiti. :D

Na Skenderiju jednostavno treba baciti atomsku :mrgreen:
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#22 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by al-em »

Robot hrasno radi samo supermarket i bijela tehnika u podrumu, gore na spratovima mozda jos frizerski salon i optika ali nece dugo.

Robot na socijalnom odrzavaju dva kafica i restoran, mozda je pola od ukupnog prostora prazno ali se solidno drzi s obzirom da nema nikakvih novina i ulaganja.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#23 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by Company85 »

al-em wrote:Robot hrasno radi samo supermarket i bijela tehnika u podrumu, gore na spratovima mozda jos frizerski salon i optika ali nece dugo.

Robot na socijalnom odrzavaju dva kafica i restoran, mozda je pola od ukupnog prostora prazno ali se solidno drzi s obzirom da nema nikakvih novina i ulaganja.
Optika je iselila ima godina. Problem sa robotovim centrima jeste sto su poslovne prostore prodali kad su napravili zgradu i sad nemaju interesa da odrzavaju poslovnost zgrade. Svaki gazda prostora svoju politiku vodi i cak se ni ne odrzava kako treba. Robotov je supermarket i parking.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#24 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by SmokingMan »

Edin H. wrote:Zato onaj vehabija sto prodaje pilice uzima lopatom. :oops:
Eto,vehabija ti je dao ideju,budi mu zdrava halal konkurencija. :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#25 Re: Robot Socijalno propada? Ili?

Post by HAVANA »

Ti vrti prasice,to niko nema. :lol:
Post Reply