robot komerc - garancija na proizvode

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#26 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by BHG »

chuchumbamayumbe wrote: BTW, a gdje to da kupim, recimo, Samsung TV i da mogu sam sebi reci, eto, nisam ga kupio u Robotu nego tu i tu, i sada sam miran?
techno market
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#27 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by chuchumbamayumbe »

BHG wrote:
chuchumbamayumbe wrote: BTW, a gdje to da kupim, recimo, Samsung TV i da mogu sam sebi reci, eto, nisam ga kupio u Robotu nego tu i tu, i sada sam miran?
techno market
A koja je razlika izmedju Samsunga iz Robota i onog iz Techno Marketa?
I koja je razlika u servisu?
Ako uopste takve razlike i postoje i ako neko ima iskustva s tim.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#28 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by BHG »

chuchumbamayumbe wrote:
BHG wrote:
chuchumbamayumbe wrote: BTW, a gdje to da kupim, recimo, Samsung TV i da mogu sam sebi reci, eto, nisam ga kupio u Robotu nego tu i tu, i sada sam miran?
techno market
A koja je razlika izmedju Samsunga iz Robota i onog iz Techno Marketa?
I koja je razlika u servisu?
Ako uopste takve razlike i postoje i ako neko ima iskustva s tim.
pitao si gdje da kupis samsung tv a da nije robot...pa ti rekoh :D
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#29 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by potpuni stranac »

ka smo vec kod robota. nedavno sam u robotu kupio kamin biser. nedavno sam cuo price da isti nenormalno dimi kad se vrata otvore. malo sam zabrinut obzirom da ga jos nisam isprobao, ima li ko kakvog iskustva.

zahvaljujem.
User avatar
Seyokiller
Posts: 10
Joined: 19/12/2010 14:50
Location: BIH
Contact:

#30 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by Seyokiller »

Imam ja iskustva sa kaminom bise.
Nemoj slucajno da ga kupujes !!!
Pusi ko lud, trosi ko budala a zagrije 20 kvadrata !
Jedno veliko smece !
Dzenana973
Posts: 1
Joined: 15/06/2011 14:19

#32 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by Dzenana973 »

1.4.2011. kupila sam Birin aparat za kokice. Prodavačica sa odjela je rekla da imam garanciju 90 dana uz račun. Naravno, aparat se pokvario. Danas odnesem na Socijalno, gdje je i kupljen, "poslovođa" kaže da nema garanciju i da platim popravak, da nemam pisanu potvrdu o tome, da mu pokažem prodavačicu koja mi je to rekla... Na moju opasku da prema datumu kupovine može pronaći prodavačicu, on bahato odgovara da neće provjeravati. Uzela sam račun i rekla da ću obavijestiti Udruženje za zaštitu potrošača. Nije problem u tih 30 KM, koliko je koštao aparat, već u smišljenim prevarama, odurnom ponašanju "poslovođe" i neposlovnosti. Jadno! Ali, naravno, neću odustati!
User avatar
alcho
Posts: 1469
Joined: 31/08/2006 09:08

#33 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by alcho »

chuchumbamayumbe wrote:
BHG wrote:
chuchumbamayumbe wrote: BTW, a gdje to da kupim, recimo, Samsung TV i da mogu sam sebi reci, eto, nisam ga kupio u Robotu nego tu i tu, i sada sam miran?
techno market
A koja je razlika izmedju Samsunga iz Robota i onog iz Techno Marketa?
I koja je razlika u servisu?
Ako uopste takve razlike i postoje i ako neko ima iskustva s tim.
Razlika je to sto kad kupis u robotu uredjaj i pokvari se moras ga nositi na servis u Rajlovac, a kad kupis u Techno Marketu moras nositi uredjaj na servis u krug Famosove fabrike u Hrasnici. Ni jedni ni drugi nece da odnesu uredjaj nego ti moras nositi. Dakle prvi preduslov da kupujes u ove dvije primitivne prodavnice je da imas auto.
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#34 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by hurmasica »

Ma u Robotu je to standardna prica vec godinama. Imam osjecaj da im je sva tehnika sa greskom i jako se brzo kvari. Zato i zezaju sa tom garancijom.
Moja prijateljica je kupila fiksni telefon isto samsung kod njih i nije radio ni sedam dana, pokvario se. Odnijela ga i isto tako slali je na servis, pa kao ne mogu sada popraviti, pa popravice pa ovo ono. Ona im na kraju zaprijetila sa inspekcijom, zaprijetila da ce ih "dat u novine" i na TV, i odmah joj na licu mjesta htjeli dati novi aparat. Medjutim, ni to ona nije htjela da prihvati sve dok joj na kraju nisu vratili novac. Treba samo biti uporan!

Licno ja sam kupila mikrovalnu LG prije pet-sest godina i jos uvijek radi, medjutim kupila sam i TV, doduse Birin koji je radio skoro godinu dana, nisam se ni trudila da idem traziti da ga prave.
I jos se sjetih, kada je prije dvije godine na -18 nestalo plina, kupih u robotu uljani radijator bira. Slabo grije ali eto posluzio mi tih par dana dok nije dosao plin, ali je poslije iscurilo ulje iz njega na tepih i parket. Napravise mi jos stete!
User avatar
sarajvo
Posts: 27
Joined: 05/01/2009 12:48
Location: BLIZU PAKLA

#35 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by sarajvo »

E tako je i moja draga prosle godine, ljeto, vruce i kupila "birin" reso, da nepali sporet po vrucinama za kafu i tako te sitne gluposti. Dosla kuci i da isproba, nije se voda posteno ni ugrijala on pregorio. Sta drugo nego baciti nekih 27 KM.
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#36 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by maxell_sarajevo »

2006-te godine kod njih kupim Birin fen za kosu koji je koštao 9KM i dan danas radi, za cudo Bozije.
Da valjalju ne bi na licu mjesta isprobavali kupljenu robu.Samo im onaj Robot u Hrasnom smrdi na robu kad se udje da Bog sacuva.
User avatar
Seyokiller
Posts: 10
Joined: 19/12/2010 14:50
Location: BIH
Contact:

#37 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by Seyokiller »

2006 godine kupio na akciji Bira veš mašinu za 300 KM
Još radi ko luda ! Nijednom nije servisirana.
Bira je "Brand name " a unutrašnjost uređaja je Made in China !
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#38 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by TouringBiker »

Zna li ko koliko traje garancija na AWT televizore iz Robota?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#39 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by DaffyDuck »

Nadji u zakonu o zastiti potrosaca. Mislim da mora biti dvije godine
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#40 Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by TouringBiker »

DaffyDuck wrote: 08/11/2021 18:59 Nadji u zakonu o zastiti potrosaca. Mislim da mora biti dvije godine
Hvala nadao sam se tri. Ako su dvije, istekla je
Post Reply