Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Point.
Posts: 27786
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2501 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

Nema razloga koristiti riječi bekan ili slično za Roberta.
User avatar
luckylaka
Posts: 22486
Joined: 15/01/2010 06:28

#2502 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

Point. wrote:Nema razloga koristiti riječi bekan ili slično za Roberta.
E jbga pa nisam za tebe rekao .Haj da vidimo mozda ce sutra ispasti strucnjak
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#2503 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Bosanski_kralj »

Bome kakvim rosterom raspolažemo u ovom trenutku Robi bi bio čudotvorac da se plasiramo na EP.
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#2504 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by basar »

Loš selektor. Mislim da je bilo igrača koji zaslužuju poziv a nisu pozvani, a osim toga već smo izgubili bodove protiv Grčke isključivo radi Prosinečkog.

Naredne utakmice će dokazati da je loš izbor selektora.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2505 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by GandalfSivi »

Bosanski_kralj wrote:Bome kakvim rosterom raspolažemo u ovom trenutku Robi bi bio čudotvorac da se plasiramo na EP.
Jah, posto su nam konkurencija propala Grcka i velesila Finska...
izvrsni direktor
Posts: 9322
Joined: 20/12/2018 16:11

#2506 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by izvrsni direktor »

Opala mi volja skroz. Ne igramo vise kao prije dobro, nema uzivanja u gledanju. Od kako je prosinecki dosao igre me podsjecaju na onaj period s pocetka 2000 a to mi stvara tegobu u stomaku samo. Niti lijepa igra niti kvalitetni fudbaleri niti rezultati dobri.
Sto se mene tice, malkocevica za sljedeceg selektora
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2507 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by kiligonzales »

izvrsni direktor wrote:Opala mi volja skroz. Ne igramo vise kao prije dobro, nema uzivanja u gledanju. Od kako je prosinecki dosao igre me podsjecaju na onaj period s pocetka 2000 a to mi stvara tegobu u stomaku samo. Niti lijepa igra niti kvalitetni fudbaleri niti rezultati dobri.
Sto se mene tice, malkocevica za sljedeceg selektora
Kvaliteta ima, samo on ne zove sto valja. Da ga pitamo koliko I've godine Bosanaca I'ma u LP I EL pitanje je da li bi znao odgovor.

Bolji bi bio izbor Osim ili Baka. Kad se vec kockamo bolje da to radimo s njima.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2508 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by cyprus »

Ma ko to ima da valja, a Prosinečki ne zove :-) Aposlutno sa svakim selektorom ista priča... Naklate se ljudi na par marginalnih imena, koja bi onako mogla, ali i ne moraju sjedit na klupi reprezentacije, i od toga prave hajp...

Dakle, ko predstavlja tu čudnovatu kvalitetu, ko bi u ovom trenutku mogao napraviti neku ozbiljnu razliku u odnosu na momke koji su sad tu? Begović? Hajrović? Stevanović? Vrančić? Jesu li to ta imena koja bi unijela revoluciju u naš nacionalni tim i vratila nas na staze stare slave? :-)
User avatar
studeni76
Posts: 5420
Joined: 03/06/2009 14:12

#2509 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by studeni76 »

Ma.lupaju ljudi bez veze, samo neka se pise. Hajrovic u Dinamu ne moze napravit prevagu, ostali dobijali sansu i corak. Jedino mozda Begovic fali al i to nije neki hendikep, uvijek je bolje branio u klubu nego u reprezentaciji.
User avatar
Logovan
Posts: 94382
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2510 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

Ljudi su stvarno postali dosadni sa tim Hajrovićem. :lol: Ne sjećam se da se neki selektor ovako puno prozivao radi nekog igrača.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2511 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by cyprus »

Logovan wrote:Ljudi su stvarno postali dosadni sa tim Hajrovićem. :lol: Ne sjećam se da se neki selektor ovako puno prozivao radi nekog igrača.
Khm... Sušić zbog Prcića :-D
User avatar
Logovan
Posts: 94382
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2512 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

cyprus wrote:
Logovan wrote:Ljudi su stvarno postali dosadni sa tim Hajrovićem. :lol: Ne sjećam se da se neki selektor ovako puno prozivao radi nekog igrača.
Khm... Sušić zbog Prcića :-D
Bilo je i tada puno prozivanja, ali mislim da se te prozivke ne mogu nositi sa ovim u vezi Hajrovića. Ujedinili se Bošnjaci, Srbi i Hrvati samo da on dobije poziv. :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#2513 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

dobri nazarecanin se pojavio kad je narodu trebala nova nada tako i u ovom slucaju, i corav vidi da je situacija haman beznadezna i hajragic bi trebo bit ko nas nazarecanin, covjek koji je dao jedan vazan go i imo nekoliko tacnije dodavanja i 5-6 driblinga, vise samog sebe al haj, racuna se u dribling.
od sume ne vidis drvo, ako je hajragic bih nada u preokret, onda bacaj koplje u trnje :run:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2514 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by kiligonzales »

cyprus wrote:Ma ko to ima da valja, a Prosinečki ne zove :-) Aposlutno sa svakim selektorom ista priča... Naklate se ljudi na par marginalnih imena, koja bi onako mogla, ali i ne moraju sjedit na klupi reprezentacije, i od toga prave hajp...

Dakle, ko predstavlja tu čudnovatu kvalitetu, ko bi u ovom trenutku mogao napraviti neku ozbiljnu razliku u odnosu na momke koji su sad tu? Begović? Hajrović? Stevanović? Vrančić? Jesu li to ta imena koja bi unijela revoluciju u naš nacionalni tim i vratila nas na staze stare slave? :-)
Kad nemas muda niko ti ne predstavlja cudnovatu kvalitetu na terenu. Drugim selektorima su teleca muda pokazali igraci poput Mujcina, Becirevica, Nadarevica, Ibricica, Sabica, Muratovica, Berberovica, Jahica, Grujica. Znali su popuniti i pokrpiti rupe i odigrati pristojnije i igrati cak na pozicijama koje nisu bile prvenstveno njihove, ali eto imali su muda igrati i pokusati s njima.

Ima Robi koga zvati. Pustimo se mi nase uobicajene mantre dobar nam je selektor dok dobro ide, los kad ne ide. Sto se tice Robija od mene je kritike imao od pocetka jer sa njegovom postavom igre i kvalitetom igre ne mogu se sloziti, da ne govorim tek sa timom.

Prvo se olako odrekao Vede , Lule i Medenog, htijeli mi sebi priznati ili ne, oni i dalje igraju bolje nego neki standardni reprezentativci kod Robija, ali eto Robi voli Cimirota, Sarica vise nego vremesnog Lulica. S Begovicem i Kolasincem je kao na ratnoj nozi. Vranjesu ne presudi cetnikovanje, presudi mu konobarski novcanik afera tj. picka JK da ga nema u repki. Mozda je neki Robijev ahbab iz BG rekao de to zavrsi. Momak je igrao bolje nego Sunjic, Civic, pa i Todorovic.

Trenutno u ligama petice imamo slijedece igrace Kolasinca, Vrancica, Besica, Kodru, Krunica, Dzeku, Lulica, Prcica, Jajala, Ibisevica, Bicakcica, Kapica, Duljevica, Pjanica sa drugim ligama lige petice spisak je i duzi ali opet necemo udarati njima na kvalitet jer tu su Djuric, Todorovic, Mihojevic, Dumic.

U Holandiji su mladi Catic , Memisevic, u Austriji Grahovac i Prevljak, u Belgiji Sadiku, Nastic, Cimirot, Milicevic, Mujakic, u Hrvatskoj ceta igraca, sto starih sto mladih, koji bi barem mogli prosiriti roster Robiju za utakmice sa slabijim protivnicima od Kvrzica svakako Hrvatska liga sve bolja, kao i srpska, Arezine, Loncara, Besirovica, Gojaka, Hajrovica, tu su neki stariji igraci u Ceskoj poput Mesanovica, Harbe, Dzafica, Colica, u Poljskoj Kozulja, Busuladzica, Jukica , Kovacevica, u Rumuniji Koljica, Susica, u Rusiji Sunjica, u Srbiji Haskica, Zakarica, Sanicanina, u Slovackoj Halilovica, Catakovica, u Sloveniji Pirica, Tomica, Suljica, Menala, Mesanovica, Mulahusejnovica, u Svicarskoj Stevanovica, Demirovica, u Turskoj Anicica, Andjusica, Visce, Hajradinovica, Hadziahmetovica, Milosevica, Bajica, u Grckoj Sabanadzovic, Vranjesa, Secerovica i td. Gdje su tek igraci nasih korijena ovo je sve navedeno s nasim pasosem prvenstveno.

Necu pominjati te neke starije igrace koji godinama u nasoj ligi igraju dobro i odskacu od prosjeka od kojih svaki klub ima barem jednog ili dva takva igraca u kojeg se kunu, a nikada nisu dobili priliku da odrade trening sa reprezentacijom, pa makar protiv totalnih autsajdera. Vjerujem da bi vise grizli od pojedinih standardnih igraca u reprezentaciji, a nastup za repku bi im bio samo plus u karijeri nikako minus.

Evo sada imamo nekoliko igraca iz Sarajeva i Zrinjskog koji se nisu obrukali u Evrokupovima, postoji li igrac da se mogao pozvati, a da nisu golmani u pitanju?

Ne znam koliko ce BH igraca imati ove godine u LP i EL, ali sigurno taj broj mali nece biti i koga ce zovnuti?

Ne kazem da su svi igraci kalibar za repke, ali otici pogledaj ih, procijeni, nemoj cekati da odigra bjesnu sezonu ko Lulic onda u Young Boysu pa da provalis tek kad ga vidis na TV u nekom evropskom takmicenju da je to veliki talenat i igrac na pomolu. Da ne zivimo u eri u kojoj zivimo sve ovo nebi bilo problemom. Jebenim streamom moze da gleda igrace koji ga zanimaju. Da i Robi nije na kasetama jos. :D

Ajde sto se Robi zajebava sa timom pa mu moze u repci igrati Dulja konstantno i pored recimo problema u Dresdenu sto je imao, Cimirot ili Saric kojim ni majka rodjena nije tekme pogledala od pamtivijeka, a ne mogu igraci poput Krunica ili Jajala koji godinama u Italiji igraju prvu ili Prcica koji osvoji kup Francuske sa svojom ekipom, Kodrom koji promjeni klub na bolje, Hajrovica i Gojaka koji obiljeze Dinamovo proljece u Evropi nakon hejbet godina i td. Slozi formaciju da i njih iskoristis da odigraju sto bolje, nego jok, uzmi pa eksperimentisi sa Cimijem, Saricem i Duljom. Ispadose ljudi nemaju kvalitete a godinama igraju u boljim klubovima nego ovaj trojac.

Drugo me nervira bezmudi fudbal koji njeguje, ko da smo Azerbejdzan, protiv svakoga igramo sa istim sistemom igre, modifikovanom 4 3 3 tacnije 4 3 2 1, gdje se pokusava preko krila razigrati Dzeko, pa nas zbog jednakog sistema kod Robija, nadigraju svi nasi protivnici od Lige Nacija do kvalifikacija za Euro. Isto tako tu su isti igraci u timu bez obzira na formu, te ista taktika, nepromjenjiva. Mi nemamo ritma ko tim. Kondicije da ne govorim, ko da nas priprema za seoski turnir. Necu govoriti kako nam je prepolovio ucinak napadacki svojom taktikom. Godinama smo bili poznata kao repka koja je igrala lijep fudbal i davala mnogo golova, sada smo otanjili skroz. Sve patnja za oci i guzovanerski.

Ova Robijeva BiH ima vise kvaliteta nego recimo Sreckova Slovenija koja je igrala dva velika takmicenja, a fulice ih samo zato sto neko u saveyu stavlja na kocku buducnost reprezentacije stavljajuci za selektora nam trenere koji nemaju pedigre i muda. Jedina im zvjezda u timu bio Zahovic. Primjerice i tada je BiH imala bolji tim, ali nije otisla ni na jedno takmicenje. Prosle kvalifikacije nas jebo Bazdarevic, sada Robi.

Medjutim tesko zavesti red, raditi i uvesti disciplinu. Sam Robi ne izgleda disciplinovano kako ce mu tek izgledati tim. Svu mu srecu zelim u radu, ali iskreno mislim da nije dorastao zadatku. Kako mi se cini prije ce nam rasturiti i ovo malo repke nego od nje napraviti ekipu za buducnost. Strasno bih volio da se prevarim. Dobio je grupu koju je sam sebi ucinio teskom. Za neke stare ova je bila laksa i opet patnja.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2515 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by kiligonzales »

Bosanski_kralj wrote:Bome kakvim rosterom raspolažemo u ovom trenutku Robi bi bio čudotvorac da se plasiramo na EP.
Klasicna suplja. S Grckom po ko kamenju, a sa Fincima ko na Tuki.

Ovako mi sastav reprezentacije djeluje kao da mu ga menadzeri kroje.

Sve je do stava, a Robi izgleda kao da ga nema. Imamo tim u kome svi ne grizu jednako, koji pada nakon 60 minuta.

Evo sada dvije utakmice biti i ne biti, posto nam je Linhenstajn redovna zrtva vidjecemo sve u toj utakmici, koliko smo se popravili od Italije, a tek jesmo li sazreli za promjene na bolje u mecu sa Armenijom. Ako iz ovoga ne izvuce 6 bodova, a savez mu se ne zahvali bojim se da nas opet ceka jednak posao ko u eri Usanovic.
User avatar
luckylaka
Posts: 22486
Joined: 15/01/2010 06:28

#2516 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

kiligonzales wrote:
Bosanski_kralj wrote:Bome kakvim rosterom raspolažemo u ovom trenutku Robi bi bio čudotvorac da se plasiramo na EP.
Klasicna suplja. S Grckom po ko kamenju, a sa Fincima ko na Tuki.

Ovako mi sastav reprezentacije djeluje kao da mu ga menadzeri kroje.

Sve je do stava, a Robi izgleda kao da ga nema. Imamo tim u kome svi ne grizu jednako, koji pada nakon 60 minuta.

Evo sada dvije utakmice biti i ne biti, posto nam je Linhenstajn redovna zrtva vidjecemo sve u toj utakmici, koliko smo se popravili od Italije, a tek jesmo li sazreli za promjene na bolje u mecu sa Armenijom. Ako iz ovoga ne izvuce 6 bodova, a savez mu se ne zahvali bojim se da nas opet ceka jednak posao ko u eri Usanovic.
Nemoj brate na zutog iskopat ce ti ljudi oci.Strucnjak kome je u ovome trenutku krajnji domet neka balkanska ekipa ali sad ce biti ono standardno pustite co jeka da radi svoj posao.Ja bih rekao pustite menadjere da odrade svoj posao pa zutom ako sta ostane.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#2517 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by dulekrele »

Nemam nista licno protiv Prosineckog ali igra reprezentacije je katastrofalna a najveci krivac je on.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#2518 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by ja71 »

Pa mislim da smo mi protiv Italije sasvim dobro odigrali
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2519 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by kiligonzales »

ja71 wrote:Pa mislim da smo mi protiv Italije sasvim dobro odigrali
Utakmica traje 90 minuta ne 45 :D

Armenija nam je takodjer u drugom poluvremenu mogla ocesati bodove, dobre prilike su imali za to.
Grci su i u prvom poluvremenu fulili izjednacenje, a u drugom i totalni preokret.
Finci su nas satrali u drugom poluvremnu. Kakvo ispadanje Sunjica ko na male. Op none i go.
Italijani su citavu utakmicu diktirali tok tekme, a u drugom su samo uzeli ono sto im je pripadalo cijelu utakmicu pobjeda jer su svo vrijeme bili bolji.

Vidjecemo sutra jesmo li sto popravili protiv autsajdera, Armenija ce nam kasnije pokazati sve i jesmo li zreli za druge pozicije u grupi.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#2520 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Itsoktobealone »

kiligonzales wrote:
cyprus wrote:Ma ko to ima da valja, a Prosinečki ne zove :-) Aposlutno sa svakim selektorom ista priča... Naklate se ljudi na par marginalnih imena, koja bi onako mogla, ali i ne moraju sjedit na klupi reprezentacije, i od toga prave hajp...

Dakle, ko predstavlja tu čudnovatu kvalitetu, ko bi u ovom trenutku mogao napraviti neku ozbiljnu razliku u odnosu na momke koji su sad tu? Begović? Hajrović? Stevanović? Vrančić? Jesu li to ta imena koja bi unijela revoluciju u naš nacionalni tim i vratila nas na staze stare slave? :-)
Kad nemas muda niko ti ne predstavlja cudnovatu kvalitetu na terenu. Drugim selektorima su teleca muda pokazali igraci poput Mujcina, Becirevica, Nadarevica, Ibricica, Sabica, Muratovica, Berberovica, Jahica, Grujica. Znali su popuniti i pokrpiti rupe i odigrati pristojnije i igrati cak na pozicijama koje nisu bile prvenstveno njihove, ali eto imali su muda igrati i pokusati s njima.

Ima Robi koga zvati. Pustimo se mi nase uobicajene mantre dobar nam je selektor dok dobro ide, los kad ne ide. Sto se tice Robija od mene je kritike imao od pocetka jer sa njegovom postavom igre i kvalitetom igre ne mogu se sloziti, da ne govorim tek sa timom.

Prvo se olako odrekao Vede , Lule i Medenog, htijeli mi sebi priznati ili ne, oni i dalje igraju bolje nego neki standardni reprezentativci kod Robija, ali eto Robi voli Cimirota, Sarica vise nego vremesnog Lulica. S Begovicem i Kolasincem je kao na ratnoj nozi. Vranjesu ne presudi cetnikovanje, presudi mu konobarski novcanik afera tj. picka JK da ga nema u repki. Mozda je neki Robijev ahbab iz BG rekao de to zavrsi. Momak je igrao bolje nego Sunjic, Civic, pa i Todorovic.

Trenutno u ligama petice imamo slijedece igrace Kolasinca, Vrancica, Besica, Kodru, Krunica, Dzeku, Lulica, Prcica, Jajala, Ibisevica, Bicakcica, Kapica, Duljevica, Pjanica sa drugim ligama lige petice spisak je i duzi ali opet necemo udarati njima na kvalitet jer tu su Djuric, Todorovic, Mihojevic, Dumic.

U Holandiji su mladi Catic , Memisevic, u Austriji Grahovac i Prevljak, u Belgiji Sadiku, Nastic, Cimirot, Milicevic, Mujakic, u Hrvatskoj ceta igraca, sto starih sto mladih, koji bi barem mogli prosiriti roster Robiju za utakmice sa slabijim protivnicima od Kvrzica svakako Hrvatska liga sve bolja, kao i srpska, Arezine, Loncara, Besirovica, Gojaka, Hajrovica, tu su neki stariji igraci u Ceskoj poput Mesanovica, Harbe, Dzafica, Colica, u Poljskoj Kozulja, Busuladzica, Jukica , Kovacevica, u Rumuniji Koljica, Susica, u Rusiji Sunjica, u Srbiji Haskica, Zakarica, Sanicanina, u Slovackoj Halilovica, Catakovica, u Sloveniji Pirica, Tomica, Suljica, Menala, Mesanovica, Mulahusejnovica, u Svicarskoj Stevanovica, Demirovica, u Turskoj Anicica, Andjusica, Visce, Hajradinovica, Hadziahmetovica, Milosevica, Bajica, u Grckoj Sabanadzovic, Vranjesa, Secerovica i td. Gdje su tek igraci nasih korijena ovo je sve navedeno s nasim pasosem prvenstveno.

Necu pominjati te neke starije igrace koji godinama u nasoj ligi igraju dobro i odskacu od prosjeka od kojih svaki klub ima barem jednog ili dva takva igraca u kojeg se kunu, a nikada nisu dobili priliku da odrade trening sa reprezentacijom, pa makar protiv totalnih autsajdera. Vjerujem da bi vise grizli od pojedinih standardnih igraca u reprezentaciji, a nastup za repku bi im bio samo plus u karijeri nikako minus.

Evo sada imamo nekoliko igraca iz Sarajeva i Zrinjskog koji se nisu obrukali u Evrokupovima, postoji li igrac da se mogao pozvati, a da nisu golmani u pitanju?

Ne znam koliko ce BH igraca imati ove godine u LP i EL, ali sigurno taj broj mali nece biti i koga ce zovnuti?

Ne kazem da su svi igraci kalibar za repke, ali otici pogledaj ih, procijeni, nemoj cekati da odigra bjesnu sezonu ko Lulic onda u Young Boysu pa da provalis tek kad ga vidis na TV u nekom evropskom takmicenju da je to veliki talenat i igrac na pomolu. Da ne zivimo u eri u kojoj zivimo sve ovo nebi bilo problemom. Jebenim streamom moze da gleda igrace koji ga zanimaju. Da i Robi nije na kasetama jos. :D

Ajde sto se Robi zajebava sa timom pa mu moze u repci igrati Dulja konstantno i pored recimo problema u Dresdenu sto je imao, Cimirot ili Saric kojim ni majka rodjena nije tekme pogledala od pamtivijeka, a ne mogu igraci poput Krunica ili Jajala koji godinama u Italiji igraju prvu ili Prcica koji osvoji kup Francuske sa svojom ekipom, Kodrom koji promjeni klub na bolje, Hajrovica i Gojaka koji obiljeze Dinamovo proljece u Evropi nakon hejbet godina i td. Slozi formaciju da i njih iskoristis da odigraju sto bolje, nego jok, uzmi pa eksperimentisi sa Cimijem, Saricem i Duljom. Ispadose ljudi nemaju kvalitete a godinama igraju u boljim klubovima nego ovaj trojac.

Drugo me nervira bezmudi fudbal koji njeguje, ko da smo Azerbejdzan, protiv svakoga igramo sa istim sistemom igre, modifikovanom 4 3 3 tacnije 4 3 2 1, gdje se pokusava preko krila razigrati Dzeko, pa nas zbog jednakog sistema kod Robija, nadigraju svi nasi protivnici od Lige Nacija do kvalifikacija za Euro. Isto tako tu su isti igraci u timu bez obzira na formu, te ista taktika, nepromjenjiva. Mi nemamo ritma ko tim. Kondicije da ne govorim, ko da nas priprema za seoski turnir. Necu govoriti kako nam je prepolovio ucinak napadacki svojom taktikom. Godinama smo bili poznata kao repka koja je igrala lijep fudbal i davala mnogo golova, sada smo otanjili skroz. Sve patnja za oci i guzovanerski.

Ova Robijeva BiH ima vise kvaliteta nego recimo Sreckova Slovenija koja je igrala dva velika takmicenja, a fulice ih samo zato sto neko u saveyu stavlja na kocku buducnost reprezentacije stavljajuci za selektora nam trenere koji nemaju pedigre i muda. Jedina im zvjezda u timu bio Zahovic. Primjerice i tada je BiH imala bolji tim, ali nije otisla ni na jedno takmicenje. Prosle kvalifikacije nas jebo Bazdarevic, sada Robi.

Medjutim tesko zavesti red, raditi i uvesti disciplinu. Sam Robi ne izgleda disciplinovano kako ce mu tek izgledati tim. Svu mu srecu zelim u radu, ali iskreno mislim da nije dorastao zadatku. Kako mi se cini prije ce nam rasturiti i ovo malo repke nego od nje napraviti ekipu za buducnost. Strasno bih volio da se prevarim. Dobio je grupu koju je sam sebi ucinio teskom. Za neke stare ova je bila laksa i opet patnja.
Sa izuzetkom par stvari koje činjenično nisu tačne, čovjek vam je objasnio zašto ova reprezentacija neće imati nikakvih rezultata.

Ja kad sam govorio da je ovo preslikana ekipa Azerbejdžana sa malo naprednijim (kvalitetnijim) igračima ljudi su mi jebali od do na ovom forumu.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2521 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by kiligonzales »

Itsoktobealone wrote:
kiligonzales wrote:
cyprus wrote:Ma ko to ima da valja, a Prosinečki ne zove :-) Aposlutno sa svakim selektorom ista priča... Naklate se ljudi na par marginalnih imena, koja bi onako mogla, ali i ne moraju sjedit na klupi reprezentacije, i od toga prave hajp...

Dakle, ko predstavlja tu čudnovatu kvalitetu, ko bi u ovom trenutku mogao napraviti neku ozbiljnu razliku u odnosu na momke koji su sad tu? Begović? Hajrović? Stevanović? Vrančić? Jesu li to ta imena koja bi unijela revoluciju u naš nacionalni tim i vratila nas na staze stare slave? :-)
Kad nemas muda niko ti ne predstavlja cudnovatu kvalitetu na terenu. Drugim selektorima su teleca muda pokazali igraci poput Mujcina, Becirevica, Nadarevica, Ibricica, Sabica, Muratovica, Berberovica, Jahica, Grujica. Znali su popuniti i pokrpiti rupe i odigrati pristojnije i igrati cak na pozicijama koje nisu bile prvenstveno njihove, ali eto imali su muda igrati i pokusati s njima.

Ima Robi koga zvati. Pustimo se mi nase uobicajene mantre dobar nam je selektor dok dobro ide, los kad ne ide. Sto se tice Robija od mene je kritike imao od pocetka jer sa njegovom postavom igre i kvalitetom igre ne mogu se sloziti, da ne govorim tek sa timom.

Prvo se olako odrekao Vede , Lule i Medenog, htijeli mi sebi priznati ili ne, oni i dalje igraju bolje nego neki standardni reprezentativci kod Robija, ali eto Robi voli Cimirota, Sarica vise nego vremesnog Lulica. S Begovicem i Kolasincem je kao na ratnoj nozi. Vranjesu ne presudi cetnikovanje, presudi mu konobarski novcanik afera tj. picka JK da ga nema u repki. Mozda je neki Robijev ahbab iz BG rekao de to zavrsi. Momak je igrao bolje nego Sunjic, Civic, pa i Todorovic.

Trenutno u ligama petice imamo slijedece igrace Kolasinca, Vrancica, Besica, Kodru, Krunica, Dzeku, Lulica, Prcica, Jajala, Ibisevica, Bicakcica, Kapica, Duljevica, Pjanica sa drugim ligama lige petice spisak je i duzi ali opet necemo udarati njima na kvalitet jer tu su Djuric, Todorovic, Mihojevic, Dumic.

U Holandiji su mladi Catic , Memisevic, u Austriji Grahovac i Prevljak, u Belgiji Sadiku, Nastic, Cimirot, Milicevic, Mujakic, u Hrvatskoj ceta igraca, sto starih sto mladih, koji bi barem mogli prosiriti roster Robiju za utakmice sa slabijim protivnicima od Kvrzica svakako Hrvatska liga sve bolja, kao i srpska, Arezine, Loncara, Besirovica, Gojaka, Hajrovica, tu su neki stariji igraci u Ceskoj poput Mesanovica, Harbe, Dzafica, Colica, u Poljskoj Kozulja, Busuladzica, Jukica , Kovacevica, u Rumuniji Koljica, Susica, u Rusiji Sunjica, u Srbiji Haskica, Zakarica, Sanicanina, u Slovackoj Halilovica, Catakovica, u Sloveniji Pirica, Tomica, Suljica, Menala, Mesanovica, Mulahusejnovica, u Svicarskoj Stevanovica, Demirovica, u Turskoj Anicica, Andjusica, Visce, Hajradinovica, Hadziahmetovica, Milosevica, Bajica, u Grckoj Sabanadzovic, Vranjesa, Secerovica i td. Gdje su tek igraci nasih korijena ovo je sve navedeno s nasim pasosem prvenstveno.

Necu pominjati te neke starije igrace koji godinama u nasoj ligi igraju dobro i odskacu od prosjeka od kojih svaki klub ima barem jednog ili dva takva igraca u kojeg se kunu, a nikada nisu dobili priliku da odrade trening sa reprezentacijom, pa makar protiv totalnih autsajdera. Vjerujem da bi vise grizli od pojedinih standardnih igraca u reprezentaciji, a nastup za repku bi im bio samo plus u karijeri nikako minus.

Evo sada imamo nekoliko igraca iz Sarajeva i Zrinjskog koji se nisu obrukali u Evrokupovima, postoji li igrac da se mogao pozvati, a da nisu golmani u pitanju?

Ne znam koliko ce BH igraca imati ove godine u LP i EL, ali sigurno taj broj mali nece biti i koga ce zovnuti?

Ne kazem da su svi igraci kalibar za repke, ali otici pogledaj ih, procijeni, nemoj cekati da odigra bjesnu sezonu ko Lulic onda u Young Boysu pa da provalis tek kad ga vidis na TV u nekom evropskom takmicenju da je to veliki talenat i igrac na pomolu. Da ne zivimo u eri u kojoj zivimo sve ovo nebi bilo problemom. Jebenim streamom moze da gleda igrace koji ga zanimaju. Da i Robi nije na kasetama jos. :D

Ajde sto se Robi zajebava sa timom pa mu moze u repci igrati Dulja konstantno i pored recimo problema u Dresdenu sto je imao, Cimirot ili Saric kojim ni majka rodjena nije tekme pogledala od pamtivijeka, a ne mogu igraci poput Krunica ili Jajala koji godinama u Italiji igraju prvu ili Prcica koji osvoji kup Francuske sa svojom ekipom, Kodrom koji promjeni klub na bolje, Hajrovica i Gojaka koji obiljeze Dinamovo proljece u Evropi nakon hejbet godina i td. Slozi formaciju da i njih iskoristis da odigraju sto bolje, nego jok, uzmi pa eksperimentisi sa Cimijem, Saricem i Duljom. Ispadose ljudi nemaju kvalitete a godinama igraju u boljim klubovima nego ovaj trojac.

Drugo me nervira bezmudi fudbal koji njeguje, ko da smo Azerbejdzan, protiv svakoga igramo sa istim sistemom igre, modifikovanom 4 3 3 tacnije 4 3 2 1, gdje se pokusava preko krila razigrati Dzeko, pa nas zbog jednakog sistema kod Robija, nadigraju svi nasi protivnici od Lige Nacija do kvalifikacija za Euro. Isto tako tu su isti igraci u timu bez obzira na formu, te ista taktika, nepromjenjiva. Mi nemamo ritma ko tim. Kondicije da ne govorim, ko da nas priprema za seoski turnir. Necu govoriti kako nam je prepolovio ucinak napadacki svojom taktikom. Godinama smo bili poznata kao repka koja je igrala lijep fudbal i davala mnogo golova, sada smo otanjili skroz. Sve patnja za oci i guzovanerski.

Ova Robijeva BiH ima vise kvaliteta nego recimo Sreckova Slovenija koja je igrala dva velika takmicenja, a fulice ih samo zato sto neko u saveyu stavlja na kocku buducnost reprezentacije stavljajuci za selektora nam trenere koji nemaju pedigre i muda. Jedina im zvjezda u timu bio Zahovic. Primjerice i tada je BiH imala bolji tim, ali nije otisla ni na jedno takmicenje. Prosle kvalifikacije nas jebo Bazdarevic, sada Robi.

Medjutim tesko zavesti red, raditi i uvesti disciplinu. Sam Robi ne izgleda disciplinovano kako ce mu tek izgledati tim. Svu mu srecu zelim u radu, ali iskreno mislim da nije dorastao zadatku. Kako mi se cini prije ce nam rasturiti i ovo malo repke nego od nje napraviti ekipu za buducnost. Strasno bih volio da se prevarim. Dobio je grupu koju je sam sebi ucinio teskom. Za neke stare ova je bila laksa i opet patnja.
Sa izuzetkom par stvari koje činjenično nisu tačne, čovjek vam je objasnio zašto ova reprezentacija neće imati nikakvih rezultata.

Ja kad sam govorio da je ovo preslikana ekipa Azerbejdžana sa malo naprednijim (kvalitetnijim) igračima ljudi su mi jebali od do na ovom forumu.
Ova reprezentacija ima potencijala, a to sto ga je Robi pomnozio sa nulom, to je njegovo neznanje. Takticki nas vodi ko da smo Azerbejdzan.

Samo kazem da mi malo jedemo govna kad kazemo da nemamo tim.

I kad smo na mundijal otisli kad smo imali sve igrace gotovo u ligama petice i bili su u top formi igracki, samo to sto nas je vodio Susic kostalo nas je vecih dometa u fudbalu, poslje je tako bilo sa Bazdarevicem. Belgija i Vels su otisli dalje jer mi smo prosuli bodove protiv Kipra i Izraela (Susic) kvalifikacije nakon mundijala.

Susicu se i moze oprostiti jer je reprezentacija igrala dobro i lijepo, sa Bazdarevicem to nije bio slucaj, ali su svakako igrali bolje nego sa Robijem.

Kvalifikacije za Mundijal 2018. opet glupo gubljenje bodova, poraz protiv Kipra i to nakon vodstva i dva remija protiv Grcke, dovoljno da posaljemo
Grcku u baraz sa Hrvatima. A onda ko fol ajde da se vadimo protiv Belgije. E jbg.

Ako zelis proci kvalifikacije moras pobjedjivati losije od sebe, a ne gubiti bodove od njih. Realno u ovoj grupi su timom jedino bolji Talijani, Grci su nam bara bara, a ostali imaju losiji tim od nas.

Ove kvalifikacije kiks protiv Finaca, posve nepotreban, ali dovoljan da nas opali ne nogom u guzicu nego u glavu. :D

Do kraja imperativ je sve pobjediti, pa i Italijane. Vidjecemo jel sta naucio Robi. Linhenstajn nam je redovna zrtva ako im veceras nedamo barem 3 gola, nismo nista naucili. Prvo vratiti samopouzdanje protiv njih i nafilovati ih da i Armencima noge zadrhte zbog ove pobjede.

Otici pa kako god pobjediti Armeniju, a onda Fincima vratiti onu Tuki blamazu i otici u Grcku po bodove. Time prakticno zavrsiti posao koji se tice nas samih, da ne zavisimo od meca sa Italijom. Svakako Finci, Armenci i Grci ce gubiti jedni protiv drugih bodove.

Realno bi bilo da mi i Grci po ko zna koji put bijemo bitku za to drugo mjesto.

S Italijom se vidjelo da mozemo igrati dobro, ali u drugom je Robi povukao ekipu prerano, zaboravljajuci da mu ekipa nema snage za 90 min i bilo je sta je bilo. Italijani su samo pokupili strpljivo ono sto im pripada jer su bili dobrim dijelom meca bolji.
User avatar
studeni76
Posts: 5420
Joined: 03/06/2009 14:12

#2522 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by studeni76 »

I pored svojih ociju mi bi sad trebali vama vjerovat kako imamo odlicnu reprezentaciju al eto hebe nas neki selektor! :-)
Ma daj, imamo dva odlicna igraca (od kojih jedan to nekad pokaze u reprezentaciji), par dobrih i ono sve cisti prosjek. Ni Pep sa Klopom nam nebi mogli pomoci....
User avatar
LSD
Posts: 27286
Joined: 24/07/2007 08:26

#2523 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by LSD »

studeni76 wrote:I pored svojih ociju mi bi sad trebali vama vjerovat kako imamo odlicnu reprezentaciju al eto hebe nas neki selektor! :-)
Ma daj, imamo dva odlicna igraca (od kojih jedan to nekad pokaze u reprezentaciji), par dobrih i ono sve cisti prosjek. Ni Pep sa Klopom nam nebi mogli pomoci....
Finska ima jednog solidnog igraca koji se zove Teemu Pukki i koji nam još uvali tuki i to 2X :izet: :izet: oderu nas u drugom poluvremenu ko zadnje kurave. Dodaj tu još cuvena fudbalska imena poput Toivio, Sparv, Uronen, Lod, Lappalainen, Vaisanen itd :lol: sve sama fudbalska elita.
Ali zato imaju na klupi vrhunskog strucnjaka koji se zove Markuu Kanerva :lol: bivšeg igraca Barce i Reala, za kojeg se otimalo pola Evrope da ga ima kod sebe :lol: on je bio ta prevaga u susretu sa neznalicom Prosineckim.
Jok, ne yebe nas nikako selektor.
User avatar
studeni76
Posts: 5420
Joined: 03/06/2009 14:12

#2524 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by studeni76 »

Hajde dobro, imamo odlicnu reprezentaciju...
User avatar
LSD
Posts: 27286
Joined: 24/07/2007 08:26

#2525 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by LSD »

studeni76 wrote:Hajde dobro, imamo odlicnu reprezentaciju...
Nemamo mi odlicnu reprezentaciju, u pravu si ...ali zato finci koji uriniraju rutinski po nama i koji nam vec bježe 5 bodova imaju vrhunsku selekciju sa Toiviom, Sparvom, Uronenom, Lappalainenom i ostalim vedetama svjetske klase - a svi predvođenim taktičkim genijem sa klupe Markuu Kanervom.
Dok mi jadni se moramo krpiti sa nekakvim žutim prevarantom Prosineckim, nekim amaterima koji igraju po Juventusu, Arsenalu, Romi, Milanu, Hofenhajmu itd :sad:
I ova 4 boda što smo dosad osvojili iz 4 utakmice su super :bih: bod po bod, pa dokle doguramo :thumbup:
Locked