Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#1776 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by jeza u ledja »

Oba kluba propala ko Robijev bojler.
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#1777 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by moa »

phillie wrote:Jel ovo i slijepo crijevo isto?

https://body.ba/zdravlje/povrede-i-bole ... ijeva/5363

Ko nase reprezentacije vodi il oboli il mu se stanje pogorsa :(
Jebo ga zrak u Bosni nakon samo 6 mjeseci :D
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#1778 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by noviclan »

Ako ne pobjegne iz bosne jebat ce ga konzilij kao sto su pejakovic josipa lijecili
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#1779 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by noviclan »

Point. wrote:
jazzer wrote:Naletih na ovu sliku, duel zmajeva :)

Image
Između Džeke i Irelanda Robi se šeće ko na korzu. :-D
Ovaj 22 isti muamed konjic
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1780 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

noviclan wrote:
Point. wrote:
jazzer wrote:Naletih na ovu sliku, duel zmajeva :)

Image
Između Džeke i Irelanda Robi se šeće ko na korzu. :-D
Ovaj 22 isti muamed konjic
Liče malo. Prvo sam mislio da je on, al kad se bolje zagledaš vidiš da je Big Mo veći za glavu najmanje.
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#1782 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

Logovan wrote::D
Image
Kakve su sanse da se ovi dresovi vrate reprezentaciji...ima li bar 0.5 % sanse.Ops sorry nisu to oni sa ljiljanima
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#1784 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by AmiĐa_Idriz »

Valjal šta, to sve iz HNL-a mi je nepoznanica.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1785 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by cyprus »

Ma o njemu se ovdje pričalo prije 4-5 godina, dok je igro za bečku Austriju... Po meni dolazi u obzir prvenstveno zbog deficitarnosti pozicije...
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1786 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Bazinga1234 »

Robert Prosinečki je za zagrebačke Sportske novosti dao prvi intervju nakon operacije debelog crijeva koju je imao krajem novembra.

Kafić BBS na Kajzerici, odlična atmosfera već od ranog jutra. Teme košarkaško-rukometne. S jedne strane rukometna legenda Božidar Jović, s druge bivši košarkaš Cibone i Bosne Zdravko Radulović, a između njih Robert Prosinečki.

“Dobro sam, nisam još u formi, moram se paziti, lagano šetati i odmarati, ali najgore je iza mene. Hvala doktorima Šabanoviću i Muhoviću, predivnim sestrama i kompletnom bolničkom osoblju u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu”, započeo je Prosinečki razgovor.

Kvalifikacionu grupu za Evropsko prvenstvo vidi kao tešku.

“Teška je to grupa, teža nego što bi čovjek rekao na prvi pogled. Svi znamo ko je Italija i koliko će biti motivirana da se vrati na veliku scenu. Grci su nezgodni do krajnjih granica. Finska je također dobra reprezentacija koja u dobrom danu može nauditi i najjačim u Evropi. Lihtenštajn i Armenija su ipak nivo ispod…”

“Znamo svi gdje živimo i zašto me je Bosna dovela za selektora. Grupa je teška to potpisujem, ali naravno da s velikim optimizmom čekam 23. mart i našu prvu utakmicu s Armenijom, Bosna ima sve što treba da izbori Evropsko prvenstvo, od kvaliteta do atmosfere. Tu ubrajam sve. Istina je da takvu atmosferu nismo imali kada sam preuzeo reprezentaciju jer je dio navijača i medija tražio domaćeg izbornika i to je stvar koju ću uvijek respektirati.”

Smatra kako su Zmajevi postali stvarno dobra ekipa.

“Mi smo dobra reprezentacija, stvarno dobra. Džeko i Pjanić nikako nisu sami, oni su najbolji i naši ključni igrači, ali oko njih je puno odličnih igrača. Kroz ligu nacija smo spoznali da možemo pobjeđivati u serijama i to u jako važnim i teškim utakmicama. Dočekala me smjena generacija jer više nije bilo Spahića, Misimovića, Ibiševića, Lulića… Trebalo je uvesti neke nove igrače, mlađe, pomalo nesigurne jer nije samo Hrvatska nezgodna kad je vrednovanje igrača u pitanju, Bosna je jako slična…”.

Ponovio je da Asmir Begović nije otpisan.

Da jedno odmah razjasnim. Begović nije otpisan, kao što niko nije otpisan, toga kod mene nema. Begović nije mogao doći na prve dvije utakmice zbog povrede i porodičnih problema. Šehić je bio među našim najboljim igračima. Begović je bio pozvan i za utakmicu sa Austrijom, ali se opet povrijedio. Neko će reći da to sve s njegove strane nije bilo slučajno, ali to mene previše i ne zanima. Imam Šehića u kojeg imam neizmjerno povjerenje, a s druge strane Begovića kojeg svako malo nema”.

Komentarisao je i status Izeta Hajrovića.

Hajrović je jesenas odigrao jako dobro, ali mnogi zaboravljaju da dugo nije bio na sceni. Logično je da zato nije bio u mojim prvim planovima, ali ako nastavi igrati tako dobro, svakako da će zaslužiti poziv. Imali smo odlične rezultate i odličnu atmosferu u svlačionici, a Edin Višća je igrao jako dobro na toj poziciji.

Prosinečki nije sklon da tek tako mijenja igrače u svlačionici.

Veoma mi je bitan kult reprezentacije. Igrači moraju znati da će poštenim i profesionalnim pristupom uvijek imati moju najveću moguću podršku. Zbog toga će se teško ispati iz ekipe, a to znači da će biti teško upasti u nju. Tako će biti dok nema anomalija, a nema ih jer svi imamo isti cilj. Na proljeće ćemo biti jači za Kolašinca i on će nam biti veliko pojačanje.”

Edin Džeko je vođa reprezentacije. U to nema dileme ni odlični stručnjak.

“Džeko je naš vođa u punom smislu te riječi, postigao je 55 golova za reprezentaciju, na svakoj utakmici daje sve od sebe i nema toga šta neće napraviti kako bi ekipa došla do uspjeha. Super je osoba, veliki pozitivac, a sjajan karakter, baš onaj pobjednički. Silno je motivisan da nas odvede na EURO. Gledala je Bosna kako Hrvatska slavi, znaju Džeko i saigrači više od svih kako bi slavili da odu na EURO, da pokažu da Bosna ima moćnu reprezentaciju…”

Smatra da je Amer Gojak napravio veliki iskorak.

“Gojak je jesenas napravio veliki iskorak, nametnuo se kao važan igrač, a s obzirom na njegovu mladost to je velika stvar. Gojak je uglavnom igrao za U21 selekciju BiH. Svakako nam može donijeti kvalitet više, bit će zanimljivo vidjeti na proljeće koliko će još otići naprijed”.

Slično mišljenje ima i Luki Menalu.

“Menalo je veliki talenat i siguran sam da će i on u Dinamu doći na svoje. Nisam ga zvao jer se nije uspio nametnuti. Stjepan Lončar je odličan u rijeci i on je svakako među igračima koji Bosni i Hercegovini mogu pridonijeti igrača u budućnosti. Ima u Bosni talenata i ne bi smjelo biti straha za nasljednike Džeke i Pjanića.”

Prosinečki se osvrnuo i na situaciju u Real Madridu.

“Ne mogu da vjerujem da Perez nije doveo nikakvu zamjenu za Cristiana Ronalda, čovjek je zabijao 50 golova po sezonei. Hazard i Mbappe bi to mogli nadoknaditi. Ne znam do kad će navijači tolerisati ovakav Real, a kada oni polude onda je svima nezgodno.”

Prosinečki je istakao da ne zna kada će u Sarajevu jer treba mirovati te ima sasvim dovoljno vremena do prvog okupljanja reprezentacije.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1787 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Xavier1 »

Znaci Sehic ostaje broj jedan i Kolasinac ce sigurno biti pozvan. :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1788 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by insomnia78 »

A Ogi?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1789 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Idemedosumom »

Jedino ako mu dozvole da i Karaleušu povede
Vitoo
Posts: 784
Joined: 10/08/2018 00:58

#1790 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Vitoo »

Selektore ima li prehlade ?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1791 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Pitar sa Kariba »

User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1792 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

Ma tako je Roberte.
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#1793 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by noviclan »

E jbg ode glavni jevac u reprezebtaciji mogao je reci ako pokaze filmic da dokaze na nije lagao i pumpao medije oprastamo ti ogi i vati se
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1794 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by channel10 »

Point. wrote:
noviclan wrote:
Point. wrote:Naletih na ovu sliku, duel zmajeva :)

Image
Između Džeke i Irelanda Robi se šeće ko na korzu. :-D
Ovaj 22 isti muamed konjic
Liče malo. Prvo sam mislio da je on, al kad se bolje zagledaš vidiš da je Big Mo veći za glavu najmanje.
Salis se ili :D
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1795 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

channel10 wrote: Salis se ili :D
:D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1796 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Grean »

"Vi ovdje u BiH strašno volite da mijenjate. Volite promijeniti i kada je nešto dobro. To je strašno. 
Robert Prosinecki na pitanje da li ce sta mijenjati.

Nije mu trebalo dugo da shvati da ovdje selektori kupe najvise simpatija ako konstantno pozivaju nove igrace.
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1797 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Bazinga1234 »

:lol:
"Kolašinac će biti pozvan, pričalo se da postoje neke nesuglasice, a ustvari sve napisano je glupost. Pozvao sam ga jednom, pa je bio povrijeđen, pa se opet povrijedio. Ljudi me zamolili da li može da ostane, da se skroz oporavi, jer malo-malo neka povreda. Iskreno, nije mi jasno kako se takav čovjek tako često povrijeđuje, ali nema tu nikakvog pravila. Kada ga vidiš koliki je, kao tenk, rekao bi ovome ništa ne može biti. A onda imaš Edina Višću koji ima 20 kilograma sa krevetom, što bismo rekli, a fura, odigrao je sve utakmice po 90 minuta. Nevjerovatan je.


https://sportsport.ba/fudbal/prosinecki ... lno/307234

Dobar intervju.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#1798 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by AmiĐa_Idriz »

Grean wrote:
"Vi ovdje u BiH strašno volite da mijenjate. Volite promijeniti i kada je nešto dobro. To je strašno. 
Haman pa nije vidio rezultate izbora... :oops: :mrgreen:
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#1799 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

Ovaj se nalupa posteno...ne citaj ovo Robi :D



NA RADARU "ŽUTOG": Ovo su nova imena koja bi se mogla naći na spisku selektora Prosinečkog...
U martu fudbalsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine očekuje početak kvalifikacija za EURO 2020. godine...

Sport

Prije 1h Prije 1h

0

Kvalifikacije otvaramo mečevima protiv Armenije i Grčke na domaćem terenu, a selektor Robert Prosinečki će uskoro objaviti i spisak za pomenute utakmice, na kojem bi moglo biti i promjena u odnosu na duele u Ligi nacija.

Nekoliko fudbalera svojim sjajnim nastupima kuca na vrata reprezentacije. Selektor je već najavio kako prati igre nekih fudbalera kao što su Gojak, Lončar..., dok se tu nalazi još momaka koji statistički gledano s pravom očekuju poziv popularnog “Žutog”.

Haris Hajradinović je odigrao sjajnu polusezonu u dresu Osijeka. Na 17 mečeva postigao je sedam golova, upisao četiri asistencije, što je rezultiralo transferom u tursku Kasimpasu, gdje je skupio već tri nastupa i uspio postići jedan pogodak, tako da se svojim partijama ozbiljno nameće selektoru Prosinečkom.


Elvir Koljić je bio glavna priča i tokom Lige nacija, a naš napadač nastavlja da briljira u Rumuniji. Na 12 utakmica u dresu Craovie ima statistiku od deset golova i tri asistencije.

Groningen lagano ide prema sredini tabele u holandskoj Eredivisie, a jedan od najboljih igrača tima je naš Samir Memišević, koji je pored štoperske pozicije, odlično igrao i na poziciji zadnjeg veznog. Pored Memiševića, karijeru u Holandiji oživljava i Tino Sven Sušić, vrlo dobrim nastupima u dresu Venla i ponovo skreće pažnju na sebe.

Izet Hajrović je jedan od vodećih kotača zagrebačkog Dinama. Nepozivanje Hajrovića u utakmicama Lige nacija izazvalo je dosta rekacija kod bh. navijača, a da li će Prosinečki imati Hajrovića na spisku u mečevima kvalifikacija ostaje nam da vidimo.

Ognjenu Vranješu su vrata reprezentacije zatvorena, to je i potvrdio naš selektor, tako da će se tu tražiti alternativa. Vranješ je pokrivao mjesto štopera i desnog beka. Darko Todorović je otkrovljenje selektora Prosinečkog na desnom beku, a igrač koji bi također mogao pokriti tu poziicju je i Kerim Memija, koji igra vrlo dobro u dresu danskog Vejlea. Što se tiče štoperske pozicije, pored pomenutog Memiševića, to mjesto bi mogao zauzeti i Edin Cocalić. Bivši fudbaler Želje je ove zime prešao u Aksiharspor.


Mario Vrančić igra možda i sezonu karijere. Briljira u dresu Norwicha i jedan je od najzaslužnijih što su Kanarinci u grčevitoj borbi za palsman u Premiership. Ove sezone se posebno izdvaja derbi protiv Leedsa, u kojem je Norwich slavio sa 0:3 uz dva gola Vrančića.

Armin Hodžić je oživio karijeru u mađarskom Videotonu, gdje i Anel Hadžić pruža dobre partije. Ermedin Demirović se dobro snašao u Almeriji, kao i Ognjen Todoroviću Osmanlisporu u koji je otišao kao jedan od najboljih fudbalera PLBiH….

Ovo su samo neki od igrača, koji bi se svojim igrača mogli naći na radaru i spisku selektora Prosinečkog pred kvalifikacione borbe koje nas očekuju ove godine.

(Sportske.ba)
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1800 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

A zašto se nalupa, živ bio? Ovo su igrači koji su tu negdje oko reprezentacije.
Locked