Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
P.Starck
Posts: 1163
Joined: 14/07/2010 22:46

#3551 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by P.Starck »

turbofolk wrote: 19/11/2019 14:12 Robert će odvesti ovu reprezentaciju na Euro kroz baraž. Time će ispuniti zadani cilj od strane Saveza, što će ovima biti dovoljno da ga ostave za selektora i u kvalifikacijama za SP :D
Robert će dobiti nogu. Jednostavno nema druge opcije. Ključni igrači nisu zadovoljni sa radom i rezultatima i tu onda nema dilema. Pjanić je revoltiran "simulirao" povredu, Kolašinac sutradan sjeo u avion za London a Džeko samo što pred kamerama poslije utakmice nije rekao, "sa Prosinečkim više ne može", umjesto "ovako više ne može". Da nije ostao i na utakmici protiv Lihtenštajna tek bi onda imali eskalaciju nezadovoljstva. Sreća pa je godinama bosanski mentalitet savladao profesionalizmom.
Dakle, javnost ga neće, igrači ga neće, struka ga neće pa čak i zadnji bedem odbrane svakog BH selektora - kukavički BH sportski novinari, ga neće, nego su ga počeli cipelariti na podu. I njemu je dosta definitivno, tako da odradio je ugovor, nema penala ni za jednu stranu, pružit će mu ruku a kad on zatvori vrata, ostadosmo sami sa istim savezom, reprezentativnim lešinarima oko saveza, istim igračima, reprezentativnim centrom u Zenici koji ćemo uskoro dati kakvim zakupcima za uzgoj šampinjona, kukavnim stadionima i još gorim uslovima i za treninge i za igru, a nema dobre reprezentacije bez domaćih igrača... sve u svemu, sve će biti isto samo njega neće biti.
Ne opravdavam ga nimalo, niti želim da tako zvuči ovaj moj kraći osvrt, mada zvuči defetistički, kao i sve što bi čovjek komentarisao u ovoj državi. Idemo dalje.

Moja opcija je i dalje Amar štrausov Osim, sa starim Osimom na kauču. Nemamo bolje i ne treba nam bolje.
User avatar
Laertes
Posts: 4292
Joined: 08/01/2015 18:25

#3552 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Laertes »

I ja sam za to da Žuti ode.
A koga umjesto njega?
Ne znam.
Ali znam ko zna... markomilanov :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94843
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3553 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

Laertes wrote: 19/11/2019 16:00 Ali znam ko zna... markomilanov :lol:
:mrgreen: :lol: :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3554 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by malakh »

prosinecki je jedan veliki gospodin i dobro je poceo, ali svi zaboravljamo da je imao tesku bolest, tri operacije i lijecenje i da ga je garant to psihicki poljuljalo.

najbolje je da covjek odmah digne ruke od svega i ovo zajebavanje sa sibicarom begicem i ekipom mu najmanje treba u zivotu.

jedino rjesenje je pape susic i vidim da se u posljednje vrijeme dobro namece i pojedini novinari ga guraju i podrzavaju.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#3555 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by i agree »

Ja mislim da uopste za ovako lose rezultate nije kriv prosinecki nego savez i igraci,pjanic se ne vidi vec duze vrijeme a dzeko ko da igra u pofalickom a ne romi tako se ponasa u repki
User avatar
luckylaka
Posts: 22647
Joined: 15/01/2010 06:28

#3556 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

i agree wrote: 20/11/2019 00:16 Ja mislim da uopste za ovako lose rezultate nije kriv prosinecki nego savez i igraci,pjanic se ne vidi vec duze vrijeme a dzeko ko da igra u pofalickom a ne romi tako se ponasa u repki
de robi Boga ti :D nije savez pravio spisak,mozda pola,nije pravio taktiku,izmjene i sl.Tip jednostavno nema ideja
User avatar
Laplace
Posts: 10706
Joined: 19/11/2012 18:37

#3557 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Laplace »

Eto, pobijedismo Lihtejnštajn sa 3:0. Roberte, ostani, sve ti je oprošteno. :D
User avatar
P.Starck
Posts: 1163
Joined: 14/07/2010 22:46

#3558 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by P.Starck »

Ima li iko da s klupe vikne dracarys, majka mu stara.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#3559 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Henry Chinaski »

Koliko god da je Robi u jednom trenutku postao i simpatičan, vrijeme mu je da se pozdravi.
Ne znam puno o situaciji u Savezu pa ne znam ko je sve potencijalno spreman da se, osim sa igračima bori još i sa spletkarenjem, korupcijom i političkim igrama.
Ozbiljni stručnjaci koji imaju drugih opcija, vjerovatno bi to izbjegli.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#3560 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by manijak1 »

Jbg-a ako nas zapadne Kosovo u nekim kvalifikacijama , ostadosmo bez selektora :D
User avatar
mayab
Posts: 27437
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3561 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by mayab »

Laplace wrote: 20/11/2019 07:28 Eto, pobijedismo Lihtejnštajn sa 3:0. Roberte, ostani, sve ti je oprošteno. :D
Ne znam kakav mu je ugovor, ali eto, ja bi pustio da završi i baraž, ali već vodio pregovore sa nekim drugim....
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24312
Joined: 26/08/2007 17:10

#3562 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Charuga »

Robert Prosinečki je selektor reprezentacije BiH, i sve dok je tako ovo je tema o njemu!

Nikakvi drugi treneri nisu dio ove teme!
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#3563 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by manijak1 »

Samo razmatramo :D potencijalne preokrete do marta .Najviše MarkoMilanov detaljno iznosi ko bi mogao biti novi selektor , što možda i nije loše :D jer ako Žuti ovdje naleti :oops: shvatiće da je šejtan odnio šalu .
Salih1984
Posts: 61
Joined: 30/09/2018 19:42

#3564 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Salih1984 »

Charuga wrote: 20/11/2019 22:31 Robert Prosinečki je selektor reprezentacije BiH, i sve dok je tako ovo je tema o njemu!

Nikakvi drugi treneri nisu dio ove teme!
Opusti se jarane mi pisemo "samo" o spasu bh fudbala-draganu okuki
Salih1984
Posts: 61
Joined: 30/09/2018 19:42

#3566 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Salih1984 »

manijak1 wrote: 20/11/2019 22:46 Samo razmatramo :D potencijalne preokrete do marta .Najviše MarkoMilanov detaljno iznosi ko bi mogao biti novi selektor , što možda i nije loše :D jer ako Žuti ovdje naleti :oops: shvatiće da je šejtan odnio šalu .
A sta je Markomilanov pisao :)
Ne mogu naci njegova objave na temi u zadnje vrijeme
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#3567 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by manijak1 »

Salih1984 wrote: 20/11/2019 23:04 A sta je Markomilanov pisao :)
Ne mogu naci njegova objave na temi u zadnje vrijeme
Pa imate identične stavove :D glede mogućnosti da se ova tema zatvori :D tj. da R.P. ne bude više selektor BiH.
Problem u vašim kandidatima je što bi otkazali vođenje selekcije ako nas zapadne grupa s Kosovom u nekim drugim kvalifikacijama .
Eto Salih , tako stvari stoje :oops: :D
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24312
Joined: 26/08/2007 17:10

#3568 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Charuga »

Salih1984 wrote: 20/11/2019 22:49
Charuga wrote: 20/11/2019 22:31 Robert Prosinečki je selektor reprezentacije BiH, i sve dok je tako ovo je tema o njemu!

Nikakvi drugi treneri nisu dio ove teme!
Opusti se jarane mi pisemo "samo" o spasu bh fudbala-draganu okuki
Opušten sam, a takav ću biti i kada počnem da sankcionišem ... 8-)

TEMA!
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3569 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by malakh »

ovako će se svakog selektora, samo mijenjati, kao čarape dok se ne poderu. glavni problem očito nije u selektorima i to svima nama konačno mora biti jasno, mada mislim i da je.

potrošili su robija bespotrebno, jer je čovjek bio bolestan, tri operacije, nitko nije hajo za time, ostavka nakon armenije, oni ju odbiju i sada je na stubu srama, svi ga pljuju, psuju mu sve po spisku, kaljaju njegovu fudbalsku veličinu, a u sjeni, netaknuti, su glavni krivci i seoske varalice.

robiju hvala za sve, čovjek je fudbalska legenda, gospodin i radio je najbolje što je mogao. očigledno da nije dovoljno jak, niti on, a niti igrači, da promijene situaciju u savezu i očigledno je da će svaki robijev nasljednik završiti kao robijevi prethodnici. na stubu srama, počašćeni najsočnijim uvredama, dok će seoske varalice sa koferima para od fife i uefe, zadovoljno trljati ruke i kriti se iza budale koju zovu "selektor"...

jedan eklatantan primjer našeg saveza. još prije pet godina je bilo nagađanja da bi braco mogao postati dio saveza i da zaslužuje mjesto u savezu. nije to postao, jer je prema riječima pametnjakovića u savezu nedovoljan autoritet, kao naši ljudi ga baš i ne vole. čovjek danas jedan od glavnih ljudi bayerna, odlično radi i sve riječi hvale dobija.
Salih1984
Posts: 61
Joined: 30/09/2018 19:42

#3570 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Salih1984 »

malakh wrote: 21/11/2019 14:29 ovako će se svakog selektora, samo mijenjati, kao čarape dok se ne poderu. glavni problem očito nije u selektorima i to svima nama konačno mora biti jasno, mada mislim i da je.

potrošili su robija bespotrebno, jer je čovjek bio bolestan, tri operacije, nitko nije hajo za time, ostavka nakon armenije, oni ju odbiju i sada je na stubu srama, svi ga pljuju, psuju mu sve po spisku, kaljaju njegovu fudbalsku veličinu, a u sjeni, netaknuti, su glavni krivci i seoske varalice.

robiju hvala za sve, čovjek je fudbalska legenda, gospodin i radio je najbolje što je mogao. očigledno da nije dovoljno jak, niti on, a niti igrači, da promijene situaciju u savezu i očigledno je da će svaki robijev nasljednik završiti kao robijevi prethodnici. na stubu srama, počašćeni najsočnijim uvredama, dok će seoske varalice sa koferima para od fife i uefe, zadovoljno trljati ruke i kriti se iza budale koju zovu "selektor"...

jedan eklatantan primjer našeg saveza. još prije pet godina je bilo nagađanja da bi braco mogao postati dio saveza i da zaslužuje mjesto u savezu. nije to postao, jer je prema riječima pametnjakovića u savezu nedovoljan autoritet, kao naši ljudi ga baš i ne vole. čovjek danas jedan od glavnih ljudi bayerna, odlično radi i sve riječi hvale dobija.
Robi je definitvno najvise nayebao i savez ga je izigrao,na kraju ispada da je on za sve kriv.
Bas je lik na stubu srama,nek ide sad Bog mu dao dok se nije jos osramotio.
Dovest nekog strucnog covjeka npr Dragan Okuka za selektora i cao.
I idemo u baraz,s zutim svakako se nemamo cemu nadati
solo2
Posts: 1261
Joined: 22/03/2011 19:49

#3571 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by solo2 »

[youtube]https://youtu.be/69GRP9ZFhNA[/youtube] - ovo treba svaki selektor da pregleda svako jutro - FUDBALSKI MAG SVE OBJASNIO

Trcanje
Driblanje - mazohizam (Besic) :run:
Odbrana (postava)
obratiti paznju na 1:48 (dizanje igraca u zvijezde)
POSEBNO OBRATITI PAZNJU OD 2:50 - DZEKO-PJANIC-KOLASINAC - slobodni udarci, prekidi
obratiti paznju opet od 3:56
i na kraju kaze mogli smo i pobjediti (citaj kvalifikovati se za Euro) - moze i metla pukne ko top! :izet:
Ponavljati kao mantru non-stop - pustati djeci prije spavanja
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3572 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by malakh »

Salih1984 wrote: 21/11/2019 15:25
malakh wrote: 21/11/2019 14:29 ovako će se svakog selektora, samo mijenjati, kao čarape dok se ne poderu. glavni problem očito nije u selektorima i to svima nama konačno mora biti jasno, mada mislim i da je.

potrošili su robija bespotrebno, jer je čovjek bio bolestan, tri operacije, nitko nije hajo za time, ostavka nakon armenije, oni ju odbiju i sada je na stubu srama, svi ga pljuju, psuju mu sve po spisku, kaljaju njegovu fudbalsku veličinu, a u sjeni, netaknuti, su glavni krivci i seoske varalice.

robiju hvala za sve, čovjek je fudbalska legenda, gospodin i radio je najbolje što je mogao. očigledno da nije dovoljno jak, niti on, a niti igrači, da promijene situaciju u savezu i očigledno je da će svaki robijev nasljednik završiti kao robijevi prethodnici. na stubu srama, počašćeni najsočnijim uvredama, dok će seoske varalice sa koferima para od fife i uefe, zadovoljno trljati ruke i kriti se iza budale koju zovu "selektor"...

jedan eklatantan primjer našeg saveza. još prije pet godina je bilo nagađanja da bi braco mogao postati dio saveza i da zaslužuje mjesto u savezu. nije to postao, jer je prema riječima pametnjakovića u savezu nedovoljan autoritet, kao naši ljudi ga baš i ne vole. čovjek danas jedan od glavnih ljudi bayerna, odlično radi i sve riječi hvale dobija.
Robi je definitvno najvise nayebao i savez ga je izigrao,na kraju ispada da je on za sve kriv.
Bas je lik na stubu srama,nek ide sad Bog mu dao dok se nije jos osramotio.
Dovest nekog strucnog covjeka npr Dragan Okuka za selektora i cao.
I idemo u baraz,s zutim svakako se nemamo cemu nadati
zato što je i on to sebi dopustio. bosna i hercegovina u ligi nacija i u kvalifikacijama je skroz drukčija reprezentacija. između kraja lige nacija i početka kvalifikacija, robi je imao 3 operacije stomaka i čovjek se borio za zdravlje. nakon toga su došle armenija i grčka i već nakon grčke se vidjelo da nije to to i trebali su ga pustiti da ide.

ovako najgore što se može dogoditi jeste da mu zbog pritiska zdravlje ode u neku stvar. misliš da će hahre iz saveza to interesirati previše?
izvrsni direktor
Posts: 9881
Joined: 20/12/2018 16:11

#3573 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by izvrsni direktor »

A inace, te utakmice u ligi nacija je odlicno pripremio, takticki vrhunski, sve do jedne utakmice je igra imala glavu i rep, tacno se u igri mogao vidjeti plan koji im je selektor prosinecki pripremio...
A kad je htio da ode, oni mu stavili pistolj na celo i jednostavno mu nisu dali..
Jadan
BigDEAL
Posts: 3
Joined: 21/11/2019 20:08

#3574 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by BigDEAL »

Robert Prosinecki nije toliko los a nije ni neki expert. Jedostavno sam dobio utisak da nema "slobodne ruke" kao da neko drugi dirigira sastav i taktiku.

Savez treba angazirati motivatora.
Crvena Tifoza
Posts: 10683
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#3575 Re: Robert Prosinečki - Selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Ne idi Roberte! Ko će opet čitati prijedloge marka milanovog!? :run:
Locked