Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post Reply
Anelicha
Posts: 172
Joined: 21/11/2013 14:43

#1 Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post by Anelicha »

Renoviranjee :D :D
Posto su zavladali ovi spusteni plafoni, zanima me zna li neko koju dobru stranicu za online uredjenje plafona :$ ne samo slikice, nego poneki i postupak :$
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#2 Re: Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post by radiostar »

Anelicha wrote:Renoviranjee :D :D
Posto su zavladali ovi spusteni plafoni, zanima me zna li neko koju dobru stranicu za online uredjenje plafona :$ ne samo slikice, nego poneki i postupak :$
u principu imas postupke na stranicama proizvodjaca gipskartonskih ploca
Anelicha
Posts: 172
Joined: 21/11/2013 14:43

#3 Re: Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post by Anelicha »

radiostar wrote:
Anelicha wrote:Renoviranjee :D :D
Posto su zavladali ovi spusteni plafoni, zanima me zna li neko koju dobru stranicu za online uredjenje plafona :$ ne samo slikice, nego poneki i postupak :$
u principu imas postupke na stranicama proizvodjaca gipskartonskih ploca

Slika ima bruku, i svasta neceg sto je previse za mene :$
Dnevni boravak je u pitanju i sto je najgore nije puno visoko pa nemam puno opcija...
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#4 Re: Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post by radiostar »

Anelicha wrote:
radiostar wrote:
u principu imas postupke na stranicama proizvodjaca gipskartonskih ploca

Slika ima bruku, i svasta neceg sto je previse za mene :$
Dnevni boravak je u pitanju i sto je najgore nije puno visoko pa nemam puno opcija...
koji je razlog sto hoces da radis spusteni strop? neki funkcionalni ili cisto estetsko-vizuelni?
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#5 Re: Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post by hopcup »

da bude lijepo, komforno, ko kod ovog pajde
http://prostor.ba/nekretnina/dobrinja/s ... ja-c5/3525
komotno bi se mogla otvorit tema "papanluk u stanovima" :D
Anelicha
Posts: 172
Joined: 21/11/2013 14:43

#6 Re: Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post by Anelicha »

radiostar wrote:
Anelicha wrote:
radiostar wrote:
u principu imas postupke na stranicama proizvodjaca gipskartonskih ploca

Slika ima bruku, i svasta neceg sto je previse za mene :$
Dnevni boravak je u pitanju i sto je najgore nije puno visoko pa nemam puno opcija...
koji je razlog sto hoces da radis spusteni strop? neki funkcionalni ili cisto estetsko-vizuelni?

cisto estetsko vizuelni :D
dosadio cisto bijeli plafon s onim sirim lajsnama ukrasnim po coskovima...
Anelicha
Posts: 172
Joined: 21/11/2013 14:43

#7 Re: Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post by Anelicha »

hopcup wrote:da bude lijepo, komforno, ko kod ovog pajde
http://prostor.ba/nekretnina/dobrinja/s ... ja-c5/3525
komotno bi se mogla otvorit tema "papanluk u stanovima" :D
ovo nikad ne bih uradila svom prostoru, vise lici na upropastavanje.. -_-
zamisljam samo nekog ko ovo cisti... -_-
povrh svega, ove boje, ne da ubijaju nego.. grr
nermin2402
Posts: 12
Joined: 02/05/2013 15:11

#8 Re: Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post by nermin2402 »

Pozdrav, jeste da mi nije fah rad s rigipsom ali mislim da sam vidio dovoljno da mogu dati savjet. Prvo rigips se radi na konstrukciji koja može biti na plafonu gdje se na plafon fiksiraju metalni profili na koje idu rigips ploče ili se tako uradi da se komplet plafon spusti na čeličnim žicama (nosači) koji se fiksiraju u plafon a na te žice se kače metalni profili na koje opet idu rigips ploče. Sve je prilično jednostavo ali moja preporuka je da zovete majstora jer nije pametno baš staviti nešto takvo iznad glave a ako to ne uradite kako treba eto ga dole. To je bilo što se tiče postupka izrade spuštenog plafona, samo još da napomenem da je potrebno definisati (zamisliti) šta se hoće i to se može napraviti jer rigipsom se stvarno može svašta uraditi samo je potrebno zanati šta se hoće i imati dovoljan budžet. Ja vam mogu preporučiti majstora za rigips: Meša mob.: 061/572-623.
Drugo na šta vas upozoravam je visina plafona koju ćete dobiti, da ne dođete u situaciju da imate osjećaj da ste ušli u pećinu kad uđete u sobu, jer kako rekoste: "Dnevni boravak je u pitanju i sto je najgore nije puno visoko pa nemam puno opcija..".
Ta visina plafona će vam diktirati i razmak između novog i pravog plafona a taj razmak bi trebao biti od 80-120mm zbog rasvjetnih tijela koja bi trebalo postaviti jer kad se radi rigips onda se radi i rasvjeta (direktna, indirektna) jer vam i rasvjeta tada poboljšava efekat koji ste htjeli da dobijete. Što se tiče rasvjete tu sam ja :-D i sve što vas interesuje mogu vam reći i objasniti. Naravno mogu i uraditi ako ste zainteresovani :wink: . P.S. konsultacije i objašnjenja se ne plaćaju. Sretno s radovima.
Anelicha
Posts: 172
Joined: 21/11/2013 14:43

#9 Re: Rigips na plafonu, spusteni plafoni...

Post by Anelicha »

nermin2402 wrote:Pozdrav, jeste da mi nije fah rad s rigipsom ali mislim da sam vidio dovoljno da mogu dati savjet. Prvo rigips se radi na konstrukciji koja može biti na plafonu gdje se na plafon fiksiraju metalni profili na koje idu rigips ploče ili se tako uradi da se komplet plafon spusti na čeličnim žicama (nosači) koji se fiksiraju u plafon a na te žice se kače metalni profili na koje opet idu rigips ploče. Sve je prilično jednostavo ali moja preporuka je da zovete majstora jer nije pametno baš staviti nešto takvo iznad glave a ako to ne uradite kako treba eto ga dole. To je bilo što se tiče postupka izrade spuštenog plafona, samo još da napomenem da je potrebno definisati (zamisliti) šta se hoće i to se može napraviti jer rigipsom se stvarno može svašta uraditi samo je potrebno zanati šta se hoće i imati dovoljan budžet. Ja vam mogu preporučiti majstora za rigips: Meša mob.: 061/572-623.
Drugo na šta vas upozoravam je visina plafona koju ćete dobiti, da ne dođete u situaciju da imate osjećaj da ste ušli u pećinu kad uđete u sobu, jer kako rekoste: "Dnevni boravak je u pitanju i sto je najgore nije puno visoko pa nemam puno opcija..".
Ta visina plafona će vam diktirati i razmak između novog i pravog plafona a taj razmak bi trebao biti od 80-120mm zbog rasvjetnih tijela koja bi trebalo postaviti jer kad se radi rigips onda se radi i rasvjeta (direktna, indirektna) jer vam i rasvjeta tada poboljšava efekat koji ste htjeli da dobijete. Što se tiče rasvjete tu sam ja :-D i sve što vas interesuje mogu vam reći i objasniti. Naravno mogu i uraditi ako ste zainteresovani :wink: . P.S. konsultacije i objašnjenja se ne plaćaju. Sretno s radovima.

Hvala vam puno, mada meni majstor nije potreban,jako dobar prijatelj se bavi tim :D radio je kuca i kuca po nasem gradu, poslovnih prostora i svega... U njegovo znanje ne sumnjam, uvjerila sam se u vise navrata :)
Nas plafon je zavrsen :D uradjeno je samo s ukrasnim lajsnama :D i prelijepo izgleda :) :thumbup:
Jos jednom, mnogo hvala na iskrenom savjetu :) Pozdrav
Post Reply