Rezultati izbora

Post Reply
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#1476 Re: Rezultati izbora

Post by damir_m »

Student Exchange wrote:
damir_m wrote:svrha je jednostavna tj. bolja!

zar ne moze DNS+PDP... zar se mora ici na SNDS ili SDS ili SDA? Ti ljudi su po mom misljenju nesposobni! Kocit ce sve... daj sa pametnijim ako moze!
Moze, samo sto ce tad i Radoncic koalirati, i Cavic, i mozda Hare.... i DNZ Fikreta Abdica.
ja na radoncica zaboravio... nije lijepo kada se nadju dva kriminalca radoncic i covic...

sve mislim da je moguce izbjeci HDZ, SDA i SNSD, ali radoncic sve zaj***

nista onda sa nacionalistima! ;-)
Kenan-sa
Posts: 461
Joined: 11/05/2009 16:56

#1477 Re: Rezultati izbora

Post by Kenan-sa »

-Prema procjenama političkih stranaka, navjeći broj mandata u Zastupničkom domu Parlamentrane skupštine BiH osvojio je SDP – devet (u dosadašnjem sazivu imao ih je pet), a SNSD i SDA dobit će po osam mandata. Po četiri mandata trebali bi dobiti HDZ BiH, SBB BiH te SDS. Najviše mandata u izgubit će Stranka za BiH, kojoj bi, prema neslužbenim podacima, trebala pripasti samo dva mandata, u odnosu na šest koliko ih je imala u prošlom sazivu.

Središnje izborno povjerenstvo nije se bavilo brojem zastupničkih mjesta, već je dalo brojčane podatke: SDP je osvojio 235.854 glasa, SNSD 236.193, SDA 170.161, te SDS 117.895 glasova.

- SDP kao najjaca parlamentarna stranka zasluzuje i mora dobiti mjesto premijera BIH! HDZ koji ce imati 4 svoja prestavnika u Paralmentu ne moze nikako imati premijera,jedino na osnovu nekih nepisanih pravila,koji su njima ocito vazniji od slova zakona i ustava! Dodik i Covic ce sve uciniti kako bi ovoj drzavi zagorcali zivot,zato SDA I SDP ni pod koju cjenu ne formirajte vlast u HNK ,gdje HDZ bez vas ne moze nista uciniti! prvo se treba rjesiti pitanje u Federaciji pa tek onda u kantonima,to mora biti nepisano pravilo!
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#1478 Re: Rezultati izbora

Post by Co0l »

Kenan-sa wrote:-Prema procjenama političkih stranaka, navjeći broj mandata u Zastupničkom domu Parlamentrane skupštine BiH osvojio je SDP – devet (u dosadašnjem sazivu imao ih je pet), a SNSD i SDA dobit će po osam mandata. Po četiri mandata trebali bi dobiti HDZ BiH, SBB BiH te SDS. Najviše mandata u izgubit će Stranka za BiH, kojoj bi, prema neslužbenim podacima, trebala pripasti samo dva mandata, u odnosu na šest koliko ih je imala u prošlom sazivu.

Središnje izborno povjerenstvo nije se bavilo brojem zastupničkih mjesta, već je dalo brojčane podatke: SDP je osvojio 235.854 glasa, SNSD 236.193, SDA 170.161, te SDS 117.895 glasova.

- SDP kao najjaca parlamentarna stranka zasluzuje i mora dobiti mjesto premijera BIH! HDZ koji ce imati 4 svoja prestavnika u Paralmentu ne moze nikako imati premijera,jedino na osnovu nekih nepisanih pravila,koji su njima ocito vazniji od slova zakona i ustava! Dodik i Covic ce sve uciniti kako bi ovoj drzavi zagorcali zivot,zato SDA I SDP ni pod koju cjenu ne formirajte vlast u HNK ,gdje HDZ bez vas ne moze nista uciniti! prvo se treba rjesiti pitanje u Federaciji pa tek onda u kantonima,to mora biti nepisano pravilo!
To sad ispravno da SDP i SDA blokiraju rad gdje mogu a od same pomisli da to SNSD i HDZ rade svima se dize kosa na glavi :-) :-) Necemo daleko dogurat sa dvostrukim standardima...
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#1479 Re: Rezultati izbora

Post by karanana »

jebo drzavni nivo. za sad nema od toga neke koristi.

nego gledam, u n.s. rs-a, jedno zastupnicko mjesto za sda i jedno za asda i to je to sto se nesrpskih partija tice. sretan ti praznik cistoce srpska!
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#1480 Re: Rezultati izbora

Post by travnik »

Za i Protiv wrote:
travnik wrote:Evo jedno promišljenje o Komšiću i SDP-u, a i određenim mogućim pogubnostima rezultata izbora.

Piše: Vuk Bačanović l --- NO LINKS ---

Pobjeda Željka Komšića u izbornoj utrci za člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda, za razliku od impresivnog uspjeha partije koja ga je kandidirala, nije bila iznenađujuća. Oportunistička etno-kombinatorika Zlatka Lagumdžije rezultirala je uspjehom, baš kao i prije četiri godine, kada je disproporcija između glasova datih samome Komšiću i SDP-u, očigledno, bila daleko veća nego što je to danas.

Ipak, neke stvari ostaju iste. Ma kako je SDP spreman kritiku svojih političkih poteza žigosati kao nacionalizam, ili čak fašizam, ostaje činjenica da je politička taktika SDP-a nuđenje prividno normalnog rješenja za posve nenormalno stanje. Moglo bi se reći da je prividno rješenje jedno od najčešćih političkih rješenja i u „normalnim zemljama“ (Obamino mešetarstvo predizbornim obećanjima je valjda najbolji primjer da političari nisu skloni laganju samo u 'neuspjelim' državama kao što je BiH), no to SDP-ov komšićizam ne čini nimalo alternativnijom političkom opcijom nego što su to druge u Bosni i Hercegovini.

Najmanji narod i većina glasova

„Meni je drago da pripadam najmanjem narodu, a da imam najveći broj glasova“, izjavio je izborni pobjednik Komšić u prigodnom intervjuu u emisiji „60 minuta“ SDP-u naklonog urednika Bakira Izetbegovića. Radi se o suštini SDP-ove zamjene osnovnih činjenica. Naravno je da u glavama popularno nazvanih „normalnih“ ljudi narodnost predsjednika ne igra bitnu ulogu, ukoliko on dobro obavlja svoje ustavom propisane dužnosti. Glas, dakle ide onome ko ga najviše zasluži. No, BiH još uvijek nije nacija ustava kao SAD, gdje je pripadnik svake etničke zajednice ujedno i Amerikanac. BiH je, ma kako se to „normalnom“ čovjeku ne sviđalo savez tri etnije, od kojih svaka ima svoju etno-politiku, koju SDP savršeno koristi ne bi li se dokopao vlasti i moći. Sviđalo se to „normalnom“ čovjeku ili ne, Željko Komšić nije omiljen političar, kako na područjima BiH sa hrvatskom, tako na područjima sa srpskom većinom. SDP ni jednim svojim potezom Željka Komšića kao „predsjednika svih građana BiH“ nije pokušala približiti ovim populacijama što nas dovodi do biti lažnosti Lagumdžijine strategije dolaska na vlast. Ukoliko bi se Željko Komšić Hrvatima i Srbima približio oportuno na način na koji se SDP-ov gradonačelnik Bihaća Hamdija Lipovača približava Islamskoj zajednici (finansirajući gradnju reisul-ulemine rezidencije na Kovačima), i kada bi SDP, uz večeri ilahija u Zavidovićima, organizirao pobožnosti malome Isusu ili svetome Savi, počeo bi rapidno gubiti glasove u dijelovima Federacije sa bošnjačkom većinom, kojima je i izabran.


Komšić i „večer ilahija“ u istom paketu

Upravo kao što je Miloradu Dodiku neisplativo mijenjati ukorijeni srpski nacionalizam, kako bi se lakše održao na vlasti, tako je i SDP-u lakše Komšićevom ratničko-patriotskom pričom zadobiti glasove Bošnjaka nego razviti mudru i dugoročnu strategiju dekonstrukcije srpskog i hrvatskog nacionalizma, a koja ne podrazumijeva stvaranje frustracije u većinski hrvatskim krajevima. Dekonstruisanje nacionalističkih narativa, kao ideologija vladajućih klasa u Bosni i Hercegovini, jeste generacijski posao koji zahtjeva borbu, koju može voditi samo izvanredno organizirana vanstranačka opozicija, koja bi razvijala lokalne antietnokratske strategije, a ne svoje postojanje bazirala na oportunizmu u amoralnosti postojećih odnosa. Drugim riječima, Željko Komšić nije i ne može biti sredstvo protiv etnokratije.

On je samo sredstvo profitiranja njegove partije u okvirima etnokratije, nešto lukavije od „večeri ilahija“ u Zavidovićima, ali ipak ništa više od toga. Pozivanje na ZAVNOBiH, stvaranjem dojma kao da ga je organizirao sam SDP, prema tome, nije ništa drugo do kreiranje „crvene magle“ u svrhu skrivanja sopstvenih nacionalističkih demona. To da je Komšić sa saborcima „jeo zemlju“ (dok su etnokrate na kartama ucrtavale teritorije na kojima će dominirati nad privatiziranom društvenom imovinom), govori nam samo o njegovoj zadivljujućoj hrabrosti i čestitosti, ali i jednostavnosti i naivnosti, koje najlakše bivaju instrumentalizirane za podle rabote. Možda baš na način kao što je neki čestiti domaćin u zapadnoj Hercegovini, u nedostatku drugačije ideologije u školstvu i medijima, postao instrument Dragana Čovića.

Strategija kandidiranja Komšića, kojeg je u zvijezde ukivao i Radončićev Dnevni avaz, može dovesti samo do zaoštravanja etničkih odnosa, budući da su hrvatski vladajući etnobirokrati Mostar već proglasili sjedištem buduće hrvatske samouprave, za što, bez sumnje, imaju proizvedenu podršku većine Hrvata. Još gore, Komšićeva pobjeda će poslužiti marginaliziranju mekših etnokrata, kao što su HDZ 1990 i njegov kandidat za predsjedništvo Martin Raguž. U ovom kontekstu, ne moramo ponovo naglašavati pogubnosti etnonacionalizma kao sredstva za pretvaranje naroda u topovsko meso, no Komšić, više nego jasno, nije odgovarajuće sredstvo za borbu protiv njega. Za to nije bio, niti će biti namijenjen.
Svaki dan ti nadjes tako nesto... Nego, da te nesto pitam... Hipoteticki, da nije bilo Zeljke, i da su "neki koji nisu Hrvati" glasali za M. Raguza, sta bi tada rekao? Da li bi isto mislio? Ili su Hrvati samo oni za koje Covic i HDZ kazu da jesu?

I juce sam te pitao, nisi odgovorio, sta je sa hrvatskim predstavnicima u RS? Ko tamo njih bira, sto o tome ne pises, ili kopiras tekstove "velikih analiticara"?
Oko M.R.- identično. Čović nije mjera Hrvatstva i izgleda se na svakom postu to trebam ponavljati. On i njemu slični trebaju u zatvor. Također, nema određevinja tko je, a tko nije H, već glasovi tih istih H.
Oko RS-a sam odgovorio, možda nisi spazio. Ponovit ću. H stranke su slabe, ne mogu proći izborni prag i tamo će H predstavljati SNSD i PDP Hrvati, odnosno srpske verzije Ivice šarića i Josipa Jurišića. Ministri u Vladi RS-a, i hrvatski i bošnjački, kao i do sada, će dolaziti iz reda SNSD-a. Zašto? Zato što Dodik ignorira B, a H ne mogu ući ni u NS RS, pa tako ne mogu dobiti ni ministra. Potpredsjednik RS-a iz reda hrv. naroda je Emil Vlajki, dobro poznati fašista, nacionalista, Miloševićev savjetnik i negator genocida. Na to mjesto će doći, kao i Komšić za P BiH, legalno, po volji većine građana/birača (čitaj većinskog naroda) i zbog malobrojnosti H. Tako će ono malo Hrvata u RS-u predstavljati ortodoksni srpski nacionalista Emil Vlajki.
Tekst? Smatram ga vrlo zanimljiv, a vas SDP-ovce ne razumijem. Većina kritika upućena SDP-u, barem koliko sam učio na forumu, je dobronamjerna i argumentirana. Zašto ne ukazati na neke negativne pojave vezane za SDP? Uostalom, šta to nije točno u tekstu? Oko SDA, HDZ-a BiH, SBiH i SNSD-a je i smješno pričati. To su najodgovornije stranke za stanje kakvo je danas. O njima je već sve rečeno.
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#1481 Re: Rezultati izbora

Post by travnik »

ella.ella wrote:
travnik wrote:Evo jedno promišljenje o Komšiću i SDP-u, a i određenim mogućim pogubnostima rezultata izbora.

Piše: Vuk Bačanović l --- NO LINKS ---
Upravo kao što je Miloradu Dodiku neisplativo mijenjati ukorijeni srpski nacionalizam, kako bi se lakše održao na vlasti, tako je i SDP-u lakše Komšićevom ratničko-patriotskom pričom zadobiti glasove Bošnjaka nego razviti mudru i dugoročnu strategiju dekonstrukcije srpskog i hrvatskog nacionalizma, a koja ne podrazumijeva stvaranje frustracije u većinski hrvatskim krajevima.
Vidi se da je autor dosta nezreo. Pa pola vijeka Titove Jugoslavije nije uspjelo "dekonstruisat srpski i hrvatski nacionalizam", a da to uradi jedan SDP nekandidiranjem Komsica na izborima, ma dajte molim vas?!
Nije. Ti nacionalizmi su još uvijek prisutni, nikada nisu ni nestali, ali to nije razloga da ih se dalje potpaljiva i da se narod radikalizuje, a to se dogodilo. O tome sam govorio i ranije, prije izbora, ne znam sada na kojoj točno temi. Jednostvo, ignoriranje od strane političkih subjekata komplesknosti odnosa u BiH i općenito našeg društva, može dovesti, i do sada je uglavnom dovodilo, samo do bujanja nacionalizma i radikalizacije.
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#1482 Re: Rezultati izbora

Post by lerdi »

Student Exchange wrote:
lerdi wrote:
Student Exchange wrote: Ne moze. U tome je problem jer je po zakonu moguce da glasa ko hoce. A intencija zakona je da se stiti konsitutivnost naroda kroz Predsjednistvo. Zakonom je dozvoljeno izigravanje zastite i SDP je to zloupotrijebio.
Kako banalno gledanje na stvari. Konstitutivnost je zaštićena samim tim što se u predsjedništvo biraju samo članovi iz tri konstitutivna naroda. To je stepen do kojeg se išlo kad je u pitanju zaštita konstitutivnosti. Priču kako konstitutivnost Hrvata nije zaštićena možeš pričati možda djetetu od 10 godina,...
Smiri se popij hladne vode, evo ja npr. imam i i misljenje o tvojim postovima , i da si prozaican i svasta nesta, ali ipak se drzim dalje od kvalificiranja. Tim spustas razinu rasprave.
I sta kazes zasticena je? Dobro si je TI zastitio, da NJIH niso pito za NJIHOVOG predstavnika. Aferim za shvatanje predstavnika!
Predstvanik je jezicka, ne samo ustavna kategorija. To sto SDP koristi rupu je zloupotreba cista ko suza.
Post i rečenice kao što je prva su se i mogle očekivati. No de da ne spuštamo raspravu, jer sam svjestan da češ me spustiti na svoj nivo i pobjediti iskustvom. Ovo iskustvo iz mene progovara.
Odgovori na drugi dio posta su sadržani u nastavku, a i pošto travnik neće da mi odgovori, haj bar ti reci šta od slijedećeg nije tačno:


Činjenica 1 - Izborni zakon kaže da se bira član predsjedništva iz Hrvatskog naroda. Znači osoba koja se bira na tu poziciju treba da se izjašnjava kao Hrvat i to je jedini uslov da bi se mogao kandidovati na tu poziciju.

Činjenica 2 - Ovakav izborni zakon su izglasali isti oni koji se sada bune - HDZ. Dakle znali su da može doći do ovakve situacije i mislim da su svjesno na to pristali kako bi na sva usta pričali o ugroženosti. Sada su oni kao veliki zaštitnici Hrvata i na osnovu te šuplje uzimaju glasove, a kriminal cvjeta li cvjeta.

Činjenica 3 - Pozicija člana predsjeništva je po ovlastima minorna u odnosu na pozicije koje su HDZ-ovi članovi imali u proteklim mandatima, pa opet ništa nisu uradili na zaštiti svoga naroda. Naravno ni neće jer njima ovakva situacija savršeno odgovara. Ustvari zašto bi i radili kada je očito da im se nerad isplati.

Činjenica 4 - Predstavnik Hrvata ne može biti nikakav član predsjedništva, već isključivo neko ko bi imao 80-90% podrške unutar Hrvatskog korpusa. Pošto takvog nema možemo prićati samo o poslanicima i političarima iz reda Hrvatskog naroda.

Činjenica 5 - Hrvatski narod bi trebao da bude ponosan na nekoga kao što je Željko, jer je pripadnik njihovog naroda učinio nešto što u zadnjih 15 godina nije nikome uspjelo, a to je da dobije glasove sva tri naroda i što je najbitnije da dobije veliku podršku iz naroda kojem ne pripada. Samo naravno kad bi se malo HDZ-ovog crnila skinulo sa očiju.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#1483 Re: Rezultati izbora

Post by homar »

lerdi wrote:
Činjenica 5 - Hrvatski narod bi trebao da bude ponosan na nekoga kao što je Željko, jer je pripadnik njihovog naroda učinio nešto što u zadnjih 15 godina nije nikome uspjelo, a to je da dobije glasove sva tri naroda i što je najbitnije da dobije veliku podršku iz naroda kojem ne pripada. Samo naravno kad bi se malo HDZ-ovog crnila skinulo sa očiju.
:thumbup: :thumbup:
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1484 Re: Rezultati izbora

Post by pemanapemani »

O ovome što je napisao @travnik veliki hrvati nemaju neki stav. Nemaju stav ni o 200 hiljada protjeranih iz Posavine. Naravno, nema potrebe raspravljati ni o tome što Hrvate u RS-u možeš prebrojati na prste jedne ruke.
Sve shvatam, samo mi nikad neće biti jasno da u Posavini pobjeđuje HDZ. Koliki mazohist moraš biti da godinama biraš one koji su te izdali.
Normalan.ba
Posts: 253
Joined: 22/06/2010 22:37

#1485 Re: Rezultati izbora

Post by Normalan.ba »

karanana wrote:jebo drzavni nivo. za sad nema od toga neke koristi.

nego gledam, u n.s. rs-a, jedno zastupnicko mjesto za sda i jedno za asda i to je to sto se nesrpskih partija tice. sretan ti praznik cistoce srpska!
Po nekim informacijama SDA,S BiH,SDP će imati oko 7-8 poslanika u NS RS-a.ne znam odkud ti info za samo dva ?
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#1486 Re: Rezultati izbora

Post by karanana »

Normalan.ba wrote:
karanana wrote:jebo drzavni nivo. za sad nema od toga neke koristi.

nego gledam, u n.s. rs-a, jedno zastupnicko mjesto za sda i jedno za asda i to je to sto se nesrpskih partija tice. sretan ti praznik cistoce srpska!
Po nekim informacijama SDA,S BiH,SDP će imati oko 7-8 poslanika u NS RS-a.ne znam odkud ti info za samo dva ?
tv1, vijesti u 22.
User avatar
Student Exchange
Posts: 461
Joined: 23/08/2010 16:33

#1487 Re: Rezultati izbora

Post by Student Exchange »

lerdi wrote: Post i rečenice kao što je prva su se i mogle očekivati. No de da ne spuštamo raspravu, jer sam svjestan da češ me spustiti na svoj nivo i pobjediti iskustvom. Ovo iskustvo iz mene progovara.
Odgovori na drugi dio posta su sadržani u nastavku, a i pošto travnik neće da mi odgovori, haj bar ti reci šta od slijedećeg nije tačno:


Činjenica 1 - Izborni zakon kaže da se bira član predsjedništva iz Hrvatskog naroda. Znači osoba koja se bira na tu poziciju treba da se izjašnjava kao Hrvat i to je jedini uslov da bi se mogao kandidovati na tu poziciju.

Činjenica 2 - Ovakav izborni zakon su izglasali isti oni koji se sada bune - HDZ. Dakle znali su da može doći do ovakve situacije i mislim da su svjesno na to pristali kako bi na sva usta pričali o ugroženosti. Sada su oni kao veliki zaštitnici Hrvata i na osnovu te šuplje uzimaju glasove, a kriminal cvjeta li cvjeta.

Činjenica 3 - Pozicija člana predsjeništva je po ovlastima minorna u odnosu na pozicije koje su HDZ-ovi članovi imali u proteklim mandatima, pa opet ništa nisu uradili na zaštiti svoga naroda. Naravno ni neće jer njima ovakva situacija savršeno odgovara. Ustvari zašto bi i radili kada je očito da im se nerad isplati.

Činjenica 4 - Predstavnik Hrvata ne može biti nikakav član predsjedništva, već isključivo neko ko bi imao 80-90% podrške unutar Hrvatskog korpusa. Pošto takvog nema možemo prićati samo o poslanicima i političarima iz reda Hrvatskog naroda.

Činjenica 5 - Hrvatski narod bi trebao da bude ponosan na nekoga kao što je Željko, jer je pripadnik njihovog naroda učinio nešto što u zadnjih 15 godina nije nikome uspjelo, a to je da dobije glasove sva tri naroda i što je najbitnije da dobije veliku podršku iz naroda kojem ne pripada. Samo naravno kad bi se malo HDZ-ovog crnila skinulo sa očiju.
1.Tacno
2.Tacno. Prva recenica. Ostalo nije. Ne sto sam im svijecu drzo, nego sto nema nikakvog smisla.
3.Netacno, ali hajd cak i da je samo simbolicka postavlja se pitanje zasto ih onda ne pustis da odluce o minornosti svog simbolickog predstavnika.
4.Tacno. Dodajem: vic je u tome da bi trebao bit, jer ovo sad nema veze s mozgom. Intencija (kao pravna kategorija) je pri sastavljanju bila takva. Sto bi neki rekli "Duh Daytona" se ovdje pojavljuje u svoj svojoj velicini.
5.Netacno. I ponovo se vrtimo u krug: hrvatski narod SAM treba da odluci o svojim kriterijima "ponosa", NE BOSNJACI. Ultimativno sta je dobro u politici ili sta nije presudjuje onaj ko te je poslo na funkciju, a ovdje, vidis, ti presudjujes sta je njihov interes, znaci nema demokratije gdje ti tumacis tudje interese. Kaput. A to je i poruka koja je poslata Hrvatima. Da moze i ovako.
Last edited by Student Exchange on 06/10/2010 23:29, edited 2 times in total.
User avatar
Been
Posts: 1001
Joined: 13/09/2009 00:40
Location: Daleko od očiju, daleko od srca

#1488 Re: Rezultati izbora

Post by Been »

Što ovi na izbori.ba ne ažuriraju podatke za USK ? ? :bih:
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#1489 Re: Rezultati izbora

Post by felipe kajetano »

Pa nemaju veci broj poslanika ni srpske stranke u federalnom parlamentu, tu je to u pet deka.
Sem toga da se posluzim poznatom parolom "nisu se brojala krvna zrnca" :) , moze biti da su nesrbi glasali za SNSD, cini li vam se ovo poznato?
Normalan.ba
Posts: 253
Joined: 22/06/2010 22:37

#1490 Re: Rezultati izbora

Post by Normalan.ba »

karanana wrote:
Normalan.ba wrote:
karanana wrote:jebo drzavni nivo. za sad nema od toga neke koristi.

nego gledam, u n.s. rs-a, jedno zastupnicko mjesto za sda i jedno za asda i to je to sto se nesrpskih partija tice. sretan ti praznik cistoce srpska!
Po nekim informacijama SDA,S BiH,SDP će imati oko 7-8 poslanika u NS RS-a.ne znam odkud ti info za samo dva ?
tv1, vijesti u 22.
Ne mogu da vjerujem,ali sačekaćemo.Negdje sam pročitao da je između 6 i 8 poslanika.
Normalan.ba
Posts: 253
Joined: 22/06/2010 22:37

#1491 Re: Rezultati izbora

Post by Normalan.ba »

felipe kajetano wrote:Pa nemaju veci broj poslanika ni srpske stranke u federalnom parlamentu, tu je to u pet deka.
Sem toga da se posluzim poznatom parolom "nisu se brojala krvna zrnca" :) , moze biti da su nesrbi glasali za SNSD, cini li vam se ovo poznato?
Đe si Merebašvili ? :lol:
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#1492 Re: Rezultati izbora

Post by felipe kajetano »

Normalan.ba wrote:
felipe kajetano wrote:Pa nemaju veci broj poslanika ni srpske stranke u federalnom parlamentu, tu je to u pet deka.
Sem toga da se posluzim poznatom parolom "nisu se brojala krvna zrnca" :) , moze biti da su nesrbi glasali za SNSD, cini li vam se ovo poznato?
Đe si Merebašvili ? :lol:
...bilo je i vrijeme nakon 18 mjeseci jbg-a :wink: :D
Normalan.ba
Posts: 253
Joined: 22/06/2010 22:37

#1493 Re: Rezultati izbora

Post by Normalan.ba »

felipe kajetano wrote:
Normalan.ba wrote:
felipe kajetano wrote:Pa nemaju veci broj poslanika ni srpske stranke u federalnom parlamentu, tu je to u pet deka.
Sem toga da se posluzim poznatom parolom "nisu se brojala krvna zrnca" :) , moze biti da su nesrbi glasali za SNSD, cini li vam se ovo poznato?
Đe si Merebašvili ? :lol:
...bilo je i vrijeme nakon 18 mjeseci jbg-a :wink: :D
Ako ako,načelo se. :dance:
Nego šta ti misliš,ko će koga preguziti glede državnog nivoa ? :D
Last edited by Normalan.ba on 06/10/2010 23:19, edited 1 time in total.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#1494 Re: Rezultati izbora

Post by udrch »

karanana wrote:
Normalan.ba wrote:
karanana wrote:jebo drzavni nivo. za sad nema od toga neke koristi.

nego gledam, u n.s. rs-a, jedno zastupnicko mjesto za sda i jedno za asda i to je to sto se nesrpskih partija tice. sretan ti praznik cistoce srpska!
Po nekim informacijama SDA,S BiH,SDP će imati oko 7-8 poslanika u NS RS-a.ne znam odkud ti info za samo dva ?
tv1, vijesti u 22.
Nemaju oni pojma..A-SDA neće imati nijednog poslanika jer je i nema u PC-u, a imaju kompenzacijski mandati..
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#1495 Re: Rezultati izbora

Post by Corto Maltese »

Što se tiče Bore Dežulovića, svi članovi predsjedništva zadovoljavaju uzuse legaliteta i legitimiteta. Jednako su smiješni:


Boris Dežulović - 06.10.2010 22:00

BAKIR IZETBEGOVIĆ: Ako smo svi na broju, ja bih da otvorim prvo zasjedanje Predsjedništva BiH. Prva tačka dnevnog reda je izbor predsjednika Vijeća ministara. Moj je prijedlog...

NEBOJŠA RADMANOVIĆ: Čekaj, čekaj, nismo još svi na okupu.

ŽELJKO KOMŠIĆ: Kako nismo? Pa sva trojica smo tu.

RADMANOVIĆ: Jesmo trojica, al' fali Hrvat.

KOMŠIĆ: Joj, dobra ti je ta! Sad ću da se upišam od smijeha.

RADMANOVIĆ: A šta, nije? Da nisi ti možda Hrvat?

KOMŠIĆ: Ja sam socijaldemokrat.

IZETBEGOVIĆ: Ja se izvinjavam, nisam Vas odmah prepozn'o. Piši, mala: "Sjednici prisustvuje predstavnik socijaldemokratskog naroda u Bosni i Hercegovini".

RADMANOVIĆ: Jest, jest. Doselili socijaldemokrati u Bosnu u 10. vijeku. Pa pred Turcima pobjegli u Hrvatsku.

IZETBEGOVIĆ: Nije prije Turaka ovdje bilo ničega. Socijaldemokrati su nastali pokrštavanjem muslimana.

KOMŠIĆ: A šta se ti, Bakire, javljaš? Ti si izabran kao predstavnik porodice Izetbegović.

RADMANOVIĆ: Bakire, ja se izvinjavam, al' ova mu je dobra.

KOMŠIĆ: Bogati, je l' se vi Izetbegovići rotirate po abecedi? Alija, pa Bekir. Ko je sljedeći, ima l' neki Caco kod vas u familiji?

RADMANOVIĆ: Po arapskoj abecedi sad ide Selma. Il' Sebija, ja sad ne znam...

IZETBEGOVIĆ: Jako smiješno. A koga ti predstavljaš, bogati? Kako ti se stranka zove?

RADMANOVIĆ: SNSD.

IZETBEGOVIĆ: Pa đe su ti tu Srbi?

RADMANOVIĆ: Kako đe, tu... dva su S u nazivu, mora da...

IZETBEGOVIĆ: Ne mora! Savez nezavisnih socijaldemokrata, tako ti se zove stranka. Ničeg srpskog tu nema.

RADMANOVIĆ: Nemoguće, mora biti nešto... Srpski savez, savez nezavisnih Srba, nije moguće da su dva S, a niđe Srba...

KOMŠIĆ: Bogami jest, dobro veli Bakir. Jebiga, Nebojša, i ti ispao socijaldemokrat. Sad imamo većinu u Predsjedništvu.

IZETBEGOVIĆ: Ha-ha, dobra ti je ta.

KOMŠIĆ: Javio se Bošnjo! Kako se tebi stranka zove? Đe ti je u SDA išta bošnjačko i muslimansko?

IZETBEGOVIĆ: Kako đe, šta pričaš...?

KOMŠIĆ: Hajde provjeri.

IZETBEGOVIĆ: Vidi, stvarno. Čekaj malo... S... D... A... kako ovo, nema ni M, ni B? Ljudi, ovo je sad dosta nezgodno. Nit' u nazivu Nebojšine stranke Srba, nit u nazivu Željkove Hrvata, nit' u nazivu moje Bošnjaka. Šta ćemo sad, ovo je ustavna kriza!

KOMŠIĆ: Ja sam socijaldemokrat i kao takav predlažem premijera. Eto šta ćemo sad.

RADMANOVIĆ: Otkad to?

KOMŠIĆ: Otkad smo osvojili najviše glasova i najviše poslaničkih mjesta, eto otkad.

RADMANOVIĆ: Koliko znam, premijera biramo po nacionalnom ključu. Sad je na redu Hrvat, a mi Hrvata nemamo.

KOMŠIĆ: Kako nemamo, a šta sam ja?!

IZETBEGOVIĆ: E, jebiga, Željko, dogovori se šta si.

KOMŠIĆ: Socijaldemokrat hrvatske vjere. Pardon, nacionalnosti. Znači, Hrvat socijaldemokratske nacionalnosti. Socijaldemokratske vjeroispovijesti, ja se izvinjavam. Ne, socijalhrvatske. Jebiga sad, šta ja ono dođem?

IZETBEGOVIĆ: Ne dođeš. Nije te niko ni zvao.

RADMANOVIĆ: Po toj logici sam onda i ja socijaldemokrat. Svi smo socijaldemokrati, u pičku materinu!

IZETBEGOVIĆ: Ja nisam.

RADMANOVIĆ: Onda za mandatara predlažem Špirića. I on je socijaldemokrat.

KOMŠIĆ: On je nezavisni socijaldemokrat. To znači Srbin.

RADMANOVIĆ: A šta si ti, zavisni socijaldemokrat?

IZETBEGOVIĆ: Zavisi. Hahaha, je l' mi dobra ova?

RADMANOVIĆ: A koga onda ti, Željko, predlažeš?

KOMŠIĆ: Lagumdžiju.

RADMANOVIĆ: Ali on nije Hrvat!

IZETBEGOVIĆ: Jebiga, ako je Komšić Hrvat, onda bogami može i Lagumdžija.

RADMANOVIĆ: To sad govoriš jer je Lagumdžija Bošnjak.

IZETBEGOVIĆ: Lagumdžija Bošnjak?! Prvi put čujem.

RADMANOVIĆ: Ne može, ljudi, mora Hrvat. Zna se red.

KOMŠIĆ: Čuj, u Bosni red. Redovi su u Bosni samo za vizu.

IZETBEGOVIĆ: Ako sam ja sad ovo dobro shvatio, Bošnjak i Srbin se u Predsjedništvu polomiše da Hrvat bude premijer, a jedini u Predsjedništvu protiv toga - Hrvat! Ovo je ustavna kriza!

RADMANOVIĆ: Dobro govori Bakir. Imate li vi socijaldemokrati nekog Srbina?

IZETBEGOVIĆ: Što sad Srbin?

RADMANOVIĆ: A što bi Hrvat?

IZETBEGOVIĆ: Joooj, Lagumdžija je socijaldemokrat, lijepo ti je Željko objasnio.

RADMANOVIĆ: Vi bi sad crnog đavola, samo da nije Hrvat. Ovo je antisrpska zavjera!

KOMŠIĆ: A ko bi onda trebao biti premijer, Srbin?

RADMANOVIĆ: Ne, nego bilo ko, ali pod uvjetom da je Hrvat. Makar i Srbin.

IZETBEGOVIĆ: Jebiga sad, ispada onda da i Hrvat može.

RADMANOVIĆ: Može, kako ne razumiješ, samo ako je Hrvat.

IZETBEGOVIĆ: Po toj logici može i Borjana Krišto.

RADMANOVIĆ: Odlična ideja. Molim da se zapiše da se nisam ja sjetio.

IZETBEGOVIĆ: Ali ona je žensko, pobogu Nebojša!

RADMANOVIĆ: Jest, ali hrvatsko žensko. I nije onaj, kako se zove, socijaldemokrat. Plus je sad moderno da se ima premijerka. Da i mi u Bosni pratimo malo svjetske trendove.

IZETBEGOVIĆ: Može onda i moja sestra. Imam dvije. I obje ženske.

RADMANOVIĆ: Može, al' ne mora. Mora bit Hrvatica.

IZETBEGOVIĆ: Shvatam sad, ovdje se opet stvara antibošnjački front! Opet Hrvati i Srbi protiv muslimana!

KOMŠIĆ: Čekaj, čekaj, stani, kakva, bolan, Borjana Krišto?! Ona je izgubila na izborima!

RADMANOVIĆ: Otkad se to u Bosni gledaju rezultati izbora, ti k'o da si s Marsa pao?!

KOMŠIĆ: Dobro sad, i ti me za svaku hvataš!

RADMANOVIĆ: Ako sam ja dobro shvatio, stvari stoje ovako: srpski predstavnik u Predsjedništvu predlaže Hrvaticu, a Hrvat ne želi. Hrvatski predstavnik u Predsjedništvu predlaže Bošnjaka, ali Bošnjak ne želi.

IZETBEGOVIĆ: Kažem ti ja, ustavna kriza.

RADMANOVIĆ: Preostaje, znači, još samo da Bakir predloži nekog Srbina, pa da vidimo je l' ja ne želim.

IZETBEGOVIĆ: Meni je to fer ponuda.

KOMŠIĆ: Bakire, bolan, zajebava te.

IZETBEGOVIĆ: Što? Možda se čovjek stvarno složi, pa da riješimo ovu ustavnu krizu.

KOMŠIĆ: Normalno da hoće ako predložiš Srbina, što si tako glup?

IZETBEGOVIĆ: A što bih ja predložio Srbina, Alaha ti?

KOMŠIĆ: De mu, Nebojša, objasni.

RADMANOVIĆ: Dobro, šta ćemo? Evo ja nisam pametan.

IZETBEGOVIĆ: Znate kako kažu: ako ne može demokratski, onda pošteno.

KOMŠIĆ: Znači, bacamo grah?

RADMANOVIĆ: Nemojte, ljudi, grijeh je da se hrana baca!
Last edited by Corto Maltese on 06/10/2010 23:22, edited 1 time in total.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1496 Re: Rezultati izbora

Post by pemanapemani »

@južnije- mislim da najbolje znaju ko je koga izdao oni što su rukovodili akcijom povlačenja i rušenja mostova na Savi. Ako generali HV lažu, onda lažem i ja.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#1497 Re: Rezultati izbora

Post by heckler »

Valjda u ovoj drzavi ima jos tovar odprdaka politickih komesara i vjecitih studenata marksizma koji u zivotu nisu nista drugo radili neko sklapali inspiracione kovanice i velike rijeci.

Tako i dalje u etar idu nebulozne poruke koje ni sam izgovarac nerazumija pa se u naltu inspiracije smislio i koncept "legitimnosti" uz "legalitet" pa eto mozes biti legalno izabran, nadmocno, superiorno bez trunka sumnje ali jebote nisi "legitiman" !? A ja ni u ustavu, ni u zakonu ni u podzakonskim aktima nevidjeh taj termin.

Isto tako ti demagozi se pozivaju na princip rotacije u Vijecu Ministara, i jos imaju obraza da se pozivaju ne na zakon nego na nekakvo "nepisano pravilo". Jedna od sake funkcija koja nema rotaciju, smislili demagozi kako i to treba zarotirati. Nije pisano, morebit da je legitimno. A onaj POTPISANI sporazum u Mostaru da nakon 4 godine adezeovog gradonacelnika treba zamijeniti Bosnjacki kandidat... jebo potpis i sporazum. Mi se malo salili.

I valjda samo ovdje moze stranka koja je osvojila 7-8 posto vlasti na nivou drzave ULTIMATIVNO zahtjevati mandatara ne iz tog i tog naroda nego bas iz te stranke!?


I vi (mi) svi sto ovdje naprdjujemo o njihovim argumentima i nesto se dopisujemo sa njima samo cinimo uslugu tim podmuklim rusiteljima ove drzave koje ama bas nista na kugli zemaljskoj nemoze zadovoljiti osim unistenja ove zemlje.

Na sve ove bljuvotinje i nazovi argumente koje iznose treba imati samo jedan odgovor.

Adresa Ustavnog Suda FBiH:

Valtera Perica 15/IV
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina


Adresa Ustavnog Suda BiH:

Reisa Dž.Čauševića 6
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina



Ulozite zalbu i njima naprdjujte o legimitetu koliko hocete.



:bih:
User avatar
vee-jay
Posts: 8745
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#1498 Re: Rezultati izbora

Post by vee-jay »

Imamopobjednika wrote:Treba mi jedna informacija:

Koliko su probosanske stranke (SDA-SDP-SBiH) imale mjesta u NSRS nakon izbora 1996?

Stvar je sve gora - u proslom sazivu zajedno su imali 8 mjesta, u ovom sazivu najvjerovatnije 7.
a otkad su to SDA i SBiH probosanske? :? :D
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#1499 Re: Rezultati izbora

Post by blue_sky »

heckler wrote:Valjda u ovoj drzavi ima jos tovar odprdaka politickih komesara i vjecitih studenata marksizma koji u zivotu nisu nista drugo radili neko sklapali inspiracione kovanice i velike rijeci.

Tako i dalje u etar idu nebulozne poruke koje ni sam izgovarac nerazumija pa se u naltu inspiracije smislio i koncept "legitimnosti" uz "legalitet" pa eto mozes biti legalno izabran, nadmocno, superiorno bez trunka sumnje ali jebote nisi "legitiman" !? A ja ni u ustavu, ni u zakonu ni u podzakonskim aktima nevidjeh taj termin.

Isto tako ti demagozi se pozivaju na princip rotacije u Vijecu Ministara, i jos imaju obraza da se pozivaju ne na zakon nego na nekakvo "nepisano pravilo". Jedna od sake funkcija koja nema rotaciju, smislili demagozi kako i to treba zarotirati. Nije pisano, morebit da je legitimno. A onaj POTPISANI sporazum u Mostaru da nakon 4 godine adezeovog gradonacelnika treba zamijeniti Bosnjacki kandidat... jebo potpis i sporazum. Mi se malo salili.

I valjda samo ovdje moze stranka koja je osvojila 7-8 posto vlasti na nivou drzave ULTIMATIVNO zahtjevati mandatara ne iz tog i tog naroda nego bas iz te stranke!?


I vi (mi) svi sto ovdje naprdjujemo o njihovim argumentima i nesto se dopisujemo sa njima samo cinimo uslugu tim podmuklim rusiteljima ove drzave koje ama bas nista na kugli zemaljskoj nemoze zadovoljiti osim unistenja ove zemlje.

Na sve ove bljuvotinje i nazovi argumente koje iznose treba imati samo jedan odgovor.

Adresa Ustavnog Suda FBiH:

Valtera Perica 15/IV
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina


Adresa Ustavnog Suda BiH:

Reisa Dž.Čauševića 6
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina



Ulozite zalbu i njima naprdjujte o legimitetu koliko hocete.



:bih:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1500 Re: Rezultati izbora

Post by PipiDugaDevetka »

hogar_strasni wrote:Smijesno mi je to sto sada Snsd nece da ulazi u koaliciju sa SDPom pa jos imaju podrsku i kriminalca Dragana Covica i HDZa.Jasno je ko kriminalcima iz Banja Luke i zapadnog Mostara najvise odgovara da bi mogli da ostvare svoje zacrtane kriminalno nacionalsticke ciljeve pa bi sada opet da koaliraju sa Strankom za Bih i njihovim imbecilnim vodjom,ili mozda sa Radoncicem koji bi se sa njima lako dogovorio oko raspodjele teritorije ali i imovine :D u Bih.
Situacija je slicna onoj iz drugog svjetskog rata,ko je bio najveci neprijatelj ustasama i cetnicima?Ne radikalni Muslimani i oni jedni drugima,nego iskljucivo Tito i partija.Drugim rijecima pravda!E pa Sdp mora da se bori protiv nacionalizma na bilo kojem dijelu Bih i ubjedjen sam da ce na kraju da odnesu pobjedu.Jer iza tog nacionalizma se krije ogromna pljacka.

3' 08'' Just follow the money!
Post Reply