Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#101 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

6. kolo, Zrinjski-Željezničar 2:1
31.08.2013. u 19:30.

Stadion Bijeli brijeg, Mostar
Gledalaca: 5.000.
Glavni sudija: Valjić Ognjen (Banja Luka) 6,5.
Pomočnici: Udovčić Sreten (Prijedor), Kunić Ratko (Banja Luka), Bureković Muamer (Zenica) i Bandić Antoni (Grude).
Četvrti sudija: Ibrišimbegović Senad (Travnik).
Delegat: Mišković Dubravko (Livno).
Kontrolor suđenja: Osmić Muhamed (Maglaj).
Strijelci: 1:0 - Bekić (7. Muminović), 1:1 - Svraka (32. Selimović), 2:1 - Simeunović (61. Bekić).
Žuti kartoni: Crnov, Brković, Simeunović, Muminović, Stojkić (Zrinjski), Bučan, Svraka (Željezničar).
Crveni kartoni: Simeunović (Zrinjski, 71. minut, drugi zuti).
Igrač utakmice: Amer Bekić (Zrinjski) 7,5..

Image ZRINJSKI: Dujković 6, Radeljić 6,5, Simeunović 7, Muminović 6,5, Bekić 7,5 (86. I. Aničić -), Crnov 5,5 (56. Belošević 6), Stojkić 6, Brković 6, Barišić 6, M. Aničić 6, Đurić 6,5 (75. Miličević -). Trener: Branko Karačić.

Image ŽELJEZNIIČAR: Hadžić 6,5, Stanić 6, Zeljković 6 (84. Škaljić -), Kerla 6, Hasanović 6, Tomić 6, Svraka 6,5, Jamak 6, Bučan 6, Selimović 6 (81. Brković -), Hodžić 6. Trener: Dino Đurbuzović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Branko Karačić: "Iskrene četitke mojim igračima na zasluženoj pobjedi. Dali su sve od sebe i ne samo danas, nego u protekle četiri sedmice. Krivo mi je što neko njihove zasluge umanjuje".

Dino Đurbuzović: "U drugom poluvremenu utakmice vidjelo se da smo u svim elementima fudbalske igre nadigrali našeg protivnika. Vidjeli se da dobro kombinujemo, da smo spremniji i fizički jači ali jasno je da je realizacija naša stara boljka.
Ponovo smo primili golove kao plod naših grešaka i sigurno je da se svi mi u klubu koji radimo na terenu, sa igračima, trebamo dobro zapitati čega su te greške plod i potruditi se da ih tokom ove reprezentativne pauze, koja slijedi, otklonimo".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#102 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

7. kolo, Željezničar-Slavija 0:0
14.09.2013. u 19:00

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 3.000.
Sudija: Čuić Tomislav (Tomislavgrad) .
Pomoćnici: Ibrišimbegović Senad (Travnik) i Bandić Antoni (Grude).
Četvrti sudija: Spahalić Emir (Mostar).
Delegat: Džijan Krunislav (Bok).
Kontrolor suđenja: Aleksić Lazo (Brčko).
Strijelci: .
Žuti kartoni: Urdinov (Željezničar), Mamić, Perišić, Aleksić (Slavija).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Darko Mitrović (Slavija) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Hadžić -, Urdinov 5,5, Hasanović 6, Škaljić 6,5, Zeljković 6 (60. Bajić ) ,Tomić 6, Svraka 6, Jamak 5, Stanić 5 (56. Bučan 5) , Selimović 5, Hodžić 5. Trener: Dino Đurbuzović.

Image SLAVIJA: Tomović 6, Popović 6, Dudo 6 (65. Čomor -), I. Radovanović 6, Mamić 6, Osman 6, Perišić 6 (80. Pušara -), Šabanović 5,5, Karamatić 6 (73. Karić -), Mitrović 7, Aleksić 6. Trener: Daragan Radović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "Slavija se dobro branila, sjajno su postavili igru i na kraju su uzeli bod. Pokušali smo i sa dva špica, ali nije nas išlo. Mogu samo čestitati Slaviji. U krizi smo, previše igrača nas je napustilo, a mi nismo odgovorili onako kako se od nas očekivalo. Negodovanja su opravdana, a svu krivicu preuzimam na sebe".

Daragan Radović: "Dobro smo odigrali do neke 70. minute, ali onda smo pali. Željo je mogao zabiti pogodak, ali nije. Mi smo zadovoljni osvojenim bodom"'.

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#103 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

8. kolo, Široki Brijeg-Željezničar 3:2
21.09.2013. u 19:45

Stadion Pecara u Širokom Brijegu
Gledalaca: 1.200.
Sudija: Jakupović Edin (Bihać) 6,5.
Pomoćnici: Udovičić Sreten (Prijedor), Keranović Dragan (Prijedor), Čuić Tomislav (Tomislavgrad) i Obradović Darko (Stolac).
Četvrti sudija: Turudić Hrvoje (Čitluk).
Delegat: Milošević Mirko (Zvornik).
Kontrolor suđenja: Lizde Alija (Mostar).
Žuti kartoni: I. Džidić, Landeka (Široki B.), Kerla (Željezničar).
Strijelci: 1:0 - Wagner (20), 2:0 - Ivanković (27. Ljubić), 2:1 - Tomić (53), 3:1 - Škaljić (55, ag), 3:2 - Selimović (74)
Igrač utakmice: Wagner (Široki Brijeg) 7.

Image ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk 6,5, Blaić 6,5, I. Džidić 6,5, Ješe 6,5, Barišić 6,5, Ljubić 6,5 (86. marić -), Čandeka 7, Ivanković 7 (76. Kožul 6,5), Zakarić 6,5 (80. Šilić -), Wagner 7, Kordić 6,5. Trener: Slaven Musa.

Image ŽELJEZNIČAR: Hadžić 6, Zeljković 6, Kerla 6, Škaljić 6, Urdinov 6, Hasanović 6 (82. Svraka -), Tomić 7, Jamak 6,5, Bučan 6,5 (65. Hodžić -), Bajić 6,5 (60. Stanić 6,5), Selimović 6. Trener: Dino Đurbuzović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Slaven Musa: "Zasluženo smo pobijedili, iako moram odati prizanje Želji koji nas je na kraju stisnuo. Pet pogodaka i mnogo propuštenih prilika, tako da mislim da je derbi opravdao očekivanja".

Dino Đurbuzović: "Napravili smo pritisak u drugom dijelu. Pokušali smo se vratiti i vratili smo se, ali opet iz naše greške Široki postiže pogodak za 3:1. Mislim da je široki zasluženo pobijedio. Poraz nas boli, ali mislim da je utakmica opravdala očekivanja. Zahvalio bih se i našim navijačima, koji su nas i danas bodrili".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#104 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

9. kolo, Željezničar-Leotar 4:1
25.09.2013. u 18:30

Stadion Grbavica u Sarajevu
Gledalaca: 2000.
Sudija: Bandić Antoni (Grude) 6.
Pomoćnici: Beljo Davor (Mostar) i Hrstić Dalibor (Ljubuški).
Četvrti sudija: Spahalić Emir (Mostar).
Delegat: Skoko Goran (Ljubuški).
Kontrolor suđenja: Lizde Alija (Mostar).
Žuti kartoni: - (Željezničar), Udovičić, Džajić (Leotar).
Crveni karton: -
Strijelci: 0:1 - Milović (10. Đerić), 1:1 - Hodžić (12. Stanić), 2:1 - Hodžić (22. Zeljković), 3:1 - Selimović (40. Jamak), 4:1 - Hodžić (42. Jamak).
Igrač utakmice: Armin Hodžić (Željezničar) 8.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6, Zeljković 6,5, Kerla 6,5, Škaljić 6,5, Urdinov 6, Hasanović 6,5, Tomić 6,5 (65. Zolotić -), Jamak 7 (60. D. Sadiković -), Hodžić 8, Stanić 7, Selimović 7 (46. Bajić 6,5). Trener: Dino Đurbuzović.

Image LEOTAR: Kolak 5,5, Đaijć 5,5, Šaraba 5,5, Milović 6,5, Deretić 5,5, Udovičić 5 (46. Tasovac 5,5), Bajalica 5 (46. Nosović 5,5), Mihojević 5,5, Marinković 5,5, Đerić 6, Zečević 5,5 (63. Berdović -). Trener: Dragan Spaić.

http://imageupload.co.uk/files/l1fxvtim551iyfe78291.jpg

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "Zadovoljan sam pobjedom koju smo priželjkivali, ali do koje nismo došli tako lako, bez obzira na rezultat. Oni su postigli gol prvi, pa nam je to stvaralo dodatni pritisak. Ipak, srećom uspjeli smo se vratiti prebacivanjem u treću brzinu.

Raduje me da su dobre partije pružili igrači koje sam spominjao u uvodnoj press konferenciji pred ovu utakmicu. Svakako najbolja vijest za klub je povratak Zolotića. Za nas su najbitnija bila tri boda i mislim da moramo nastaviti dalje sa dobrim igrama".

Dragan Spaić: "Želim čestitati ekipi Željezničara na zasluženoj pobjedi. Naš večerašnji domaćin je jedan od najjačih sastava u Premijer ligi. Ja sam večeras došao na Grbavicu s mladom ekipom, od koje je 12 momaka mlađe od 21 godinu. Nama će do kraja sezone svaka utakmica biti važna i u svakoj ćemo morati ići na pobjedu, jer nam je cilj sačuvati premijerligaški status. Situacija u klubu je teška, igrački kadar je oskudan, a činjenica da smo pripreme počeli 15 dana pred početak prvenstva se sada itekako osjeti na našim igrama".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#105 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

10. kolo, Čelik-Željezničar 2:2
28.09.2013. u 15:30

Stadion Bilino Polje u Zenici.
Gledalaca: 3.000.
Glavni sudija: Pajić Danijel (Bijeljina) 6.
Pomočnici: Dujak Goran (Odžak), Perić Stevo (Bijeljina), Živković Ilija (Orašje) i Bojo Danijel (Kiseljak).
Četvrti sudija: Gojić Mirko (Doboj).
Delegat: Ristović Davor (Istočno Sarajevo).
Kontrolor suđenja: Čejvanopvić Izet (Tuzla)
Strijelci: 0:1 - Hodžić (15), 1:1 - Dedić (26. Kajkut), 2:1 - Mešanović (47. Barać), 2:2 - Kerla (61. Jamak)
Žuti kartoni: Mešanović, Kajkut, Dedić, Lakičević (Čelik), Škaljić, Hodžić, Selimović, Bučan (Željezničar).
Crveni kartoni: Armin Hodžić (46+1, drugi žuti).
Igrač utakmice: Jasmin Mešanović (Čelik).

Image ČELIK: Nurković 6,5, Mišić 7, Jakupović 6, Jusić 6, Lakičević 6,5, Nestorović 6 (74. Popović 6), Dedić 7, Bajraktarević 6 (46. Barać 6,5), Horić 7, Kajkut 7, Mešanović 7 (60. Simić 6). Trener: Vlado Jagodić.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6, Zeljković 6,5 (59. Bučan 6,5), Kerla 7, Škaljić 6,5, Urdinov 6,5, Hasanović 6, Tomić 6,5 (84. Svraka -), Jamak 6,5 (70. Sadiković -), Stanić 6,5, Hodžić 6,5, Selimović 7. Trener: Dino Đurbuzović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Vlado Jagodić: "Čestitam Željezničaru koji je sa velikom borbenošću uspio postići ovaj rezultat. Ostaje žal za cijeli plijen, ali realno ekipa sa igračem više je trebala da utakmicu privede kraju sa boljim rezultatom. Ovo je bio derbi koji je donio neku svoj draž i nešto nepredviđeno. Oni su našu grešku kaznili u otvaranju utakmice, a ja sam igračima rekao koliko je Željezničar mašio u prvom poluvremenu i da to treba kazniti. Imali smo igrača više, tražio sam da imamo širinu i posjed lopte i da dođemo do drugog gola i postigli smo gol, ali smo izgubili posjed i širinu lopte".

Dino Đurbuzović: "Doći u Zenicu, fudbalski grad, sa ovakvim ambicijama i atmosferom, to dolikuje i priliči pravim igračima. Mi smo bili u jednoj krizi, ne kažem da smo izašli iz nje i možda nas je neko olako shvatio, ali mi smo Željezničar i uvijek težimo za gol više. Danas smo imali protivnika koji je to isto i tražio. Smatram da je bila dobra utakmica, igrali smo bez igrača manje, ali moram čestitati svim igračima i akterima na fer i korektnom odnosu. Današnji bod za nas u ovom trenutku znači kontinuitet i niz bez poraza"

Video izvještaj sa utakmice

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#106 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

11. kolo, Željezničar-Olimpik 1:1
06.10.2013. u 19:00

Stadion Grbavica
Gledalaca: 2.500.
Sudija: Čuić Tomislav (Tomislavgrad) 6, od 45. Vladimir Bjelica (I. Sarajevo) 5.
Pomoćnici: Grabus Elvir (Travnik), Bandić Toni (Grude), Bjelica Vladimir (Ist.Sarajevo) i Šehović Admir (Sarajevo).
Četvrti sudija: Drašković Dalibor (Ist.Sarajevo).
Delegat: Idrizović Haris (Konjic).
Kontrolor suđenja: Musić Suvad (Dobošnica).
Žuti kartoni: Urdinov, TOmić, Kerla (Željezničar), Vidović i Muharemović (Olimpic)
Crveni karton: -
Strijelci: 1:0 - Tomić (46), 1:1 - Muharemović (60).
Igrač utakmice: Veldin Muharemović (Olimpic) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6, Zeljković 5,5, Kerla 5,5, Škaljić 5,5 (56. D. Sadiković 6), Urdinov 5,5, Hasanović 5,5, Tomić 6,5, Jamak 6, Stanić 5,5 (67. Svraka 5,5), Bučan 5,5 (74. Bajić -), Selimović 5,5. Trener: Dino Đurbuzović.

Image OLIMPIC: Hamzić 6, merajić 5,5, Regoje 6, Kokot 6, Muharemović 7, Durak 6 (90+3 Odović -), Duljević 6, Kapić 5,5 (62. Durić 5,5), Torlak 5,5, Rizvanović 5,5, Vidović 5,5. Trener: Faik Kolar.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "".

Faik Kolar: "".

Video izvještaj sa utakmice-TVSA
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#107 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

12. kolo, Mladost-Željezničar 0:4
19.10.2013. u 15:00

Stadion u Bijeljini.
Gledalaca: 500.
Glavni sudija: Paradžik Goran (Ljubuški) 7,5.
Pomočnici: Smajić Jasmin (Kalesija) i Širko Momir (B. Luka).
Četvrti sudija: Živković Ilija (Orašje).
Delegat: Vujković Stanko (Prijedor).
Kontrolor suđenja: Bilješko Anto (N. Travnik)
Strijelci: 0:1 - Selimović (36), 0:2 - Selimović (53. Hodžić), 0:3 - Hodžić (55. Selimović), 0:4 - Bajić (69. Jamak).
Žuti kartoni: Novaković, Jevtić (Mladost), Zeljković (Željezničar).
Crveni kartoni: .
Igrač utakmice: Vernes Selimović (Željezničar) 7,5.

Image MLADOST: P. Novaković 5, Hodžić 5,5, Marković 5, Ramić 5,5, Kostić 5, Komarčević 5 (58. Avrić 5), Krezović 5, N. Novaković 5,5 (77. Mazić -), Đurđević 5 (58. Gujić 5), Vasić 5, Jevtić 5. Trener: Dušan Jevrić.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 7, Zeljković 6,5, Kerla 6,5, Hasanhodžić 6,5, Urdinov 6,5, Hasanović 6,5, Tomić 6,5 (65. Zolotić), Bajić 7, Stanić 7 (66. Bučan -), Hodžić 7, Selimović 7,5 (61. Jamak -). Trener: Dino Đurbuzović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dušan Jevrić: "U prvom poluvremenu, gdje smo na početku imali svoje šanse, mogli smo kod kod rezultata 0:0 da uradimo nešto više. U drugom poluvremenu, postojao je samo jedan tim. Moji igrači nisu uradili ono što su trebali uraditi na ovoj utakmici i to je to".

Dino Đurbuzović: "Odlučili smo da osvojimo bodove u Bjeljini i kad igramo kakao treba i kad igrači trče možemo doći do dobrog rezultata. Možda je 4:0 visok rezultat ali mislim da smo apsolutno zaslužili ovu pobjedu".

Video izvještaj sa utakmice - BHT

Video izvještaj sa utakmice - RTRS
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#108 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

13. kolo, Željezničar-Velež 1:0
26.10.2013. u 15:00

Stadion Grbavica u Sarajevu
Gledalaca: 2.000.
Glavni sudija: Stankić Predrag (Bjeljina) 6.
Pomočnici: Bečirević Zlatan (Mramor) i Lazić Damir (Brčko).
Četvrti sudija: Terzić Husein (Travnik).
Delegat: Kundačina Radislav (Trebinje).
Kontrolor suđenja: Osmić Muhamed (Maglaj).
Strijelci: 1:0 - Svraka (77. Bučan).
Žuti kartoni: Stanić (Željezničar), Rašević, Hajdarević, Zvonić, Jusufbašić, Letić (Velež).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Muamer Svraka (Željezničar) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6,5, Zeljković 6,5, Kerla 6,5, Stanić 6, Urdinov 6, Hasanović 6, Tomić 6,5 (80. D. Sadiković -), Bajić (56. Bučan 6,5), Hodžić 6, Jamak 6,5 (59. Svraka 7), Selimović 6. Trener: Dino Đurbuzović.

Image VELEŽ: Oštraković 7, Zvonić 6, Majkić 6, Hajdarović 5,5 (82. Ćemalović -), Jusufbašić 6 (78. Ramović -), Letić 5,5 , Merzić 6, Kazazić 5,5, Rašević 5,5, Maletić 6, Hebibović 6. Trener: Ibro Rahimić.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Džurbuzović: "".

Nedim Jusufbegović "".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#109 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

14. kolo, Sarajevo-Željezničar 0:0
30.11.2013. u 19:45

Stadion Asim Ferhatović u Sarajevu
Gledalaca: 12.000.
Sudija: Bjelica Vladimir (I. Sarajevo) 5,5.
Pomoćnici: Dalibor Drašković (I. Sarajevo) i Udovičić Sreten (Prijedor)
Pomoćnici iza golova: Peljto Irfan (Sarajevo) i Edin Jakupović. (Bihać).
Četvrti sudija: Senad Ibrišimbegović (Travnik).
Delegat: Kurić Muharem (D. Vakuf).
Kontrolor suđenja: Osmić Muhamed (Maglaj).
Strijelci: -
Žuti kartoni: (Sarajevo), Jamak, Tomić, Hodžić, Selimović (Željezničar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Nermin Jamak (Željezničar) 7.

Image SARAJEVO: Bandović 7, Tatomirović 6, Trivunović 6, Dupovac 6, Tadejević 5,5 (38. Puzigaća 6), Huseinbašić 6, Radovac 5,5 (53. Travančić 6), Cimirot 6, Todorović 6, Karić 6, Komazec 6. Trener: Husref Musemić.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6, Stanić 6,5, Zeljković 6, Kerla 6, Urdinov 6, Hasanović 6,5, Tomić 6,5 (90. Zolotić -), Jamak 7 (87. D. Sadiković -), Hodžić 6, Svraka 5,5 (77. Bučan -), Selimović 6,5. Trener: Dino Đurbuzović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Husref Musemić: "Kako smo odigrali prvo poluvrijeme, malo smo se uspjeli vratiti, ali nažalost nismo uspjeli zabiti gol. Nema puno prostora za oscilacije. Imali smo danas dvije prinudne izmjene, nikad se ne zna šta se može desiti na utakmici".

Dino Đurbuzović: "Mislim da nije realan rezultat obzirom na prilike koje smo imali. Zadovoljni smo, nismo izgubili. Bili smo dominantniji. Kako god se okrene, možda je ovo ipak najrealniji rezultat".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#110 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

15. kolo, Željezničar-Rudar P. 3:1
02.10.2013. u 13:30

Stadion Grbavica u Sarajevu
Gledalaca: 1.500
Glavni sudija: Obradović Dario (Stolac) 6.
Pomočnici: Smajić Jasmin (Kalesija) i Lazić Damir (Brčko).
Četvrti sudija: Bojo Danijel (Kiseljak).
Delegat: Banda Izet (Brčko).
Kontrolor suđenja: Šimunović Vjekoslav (Grude).
Strijelci: 1:0 - Bajić (19. Hasanović), 2:0 - Stanić (46. Hodžić), 2:1 - Vidić (65. Tica), 3:1 - Hodžić (74).
Žuti kartoni: - (Željezničar), - (Rudar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Srđan Stanić (Željezničar) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6,5, Stanić 7, Zeljković 6, Kerla 6 (55. D. Sadiković -), Urdinov 6 (67. Brković -), Hasanović 6,5, Jamak 6 (46. Zolotić 6), Hodžić 7, Svraka 6, Bučan 6, Bajić 6,5. Trener: Dino Đurbuzović.

Image RUDAR: Bodiroga 6, Stakić 5, Tica 5, Savić 5,5, Mišan 5,5 (76. Kukavica -), Mirković 5,5, Vidić 6,5, Milanović 5,5 (46. Adžić 5,5), Rastoka 5,5, Rokvić 5,5 (60. Mladenović -), Hodžić 6. Trener: Boris Gavran

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "Znao sam da nas čeka ovakva utakmica nakon derbija. Golove smo postigli lako, ali smo nakon njih stajali daleko od gola. Međutim pobjeda je za nas u ovom trenutku najvažnija.
Opterećenost žutim kartonima i neke lakše povrede od ranije rezultirale su pojedinim izmjenama. Zbog toga su iz igre izašli Kerla i Jamak. Prevashodno kako bi svaku narednu utakmicu dočekali spremni i ušli sa ciljem da osvojimo sva tri boda,".

Boris Gavran: "".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#111 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

16. kolo, Željezničar-Zvijezda 1:0
10.11.2013. u 13:30

Stadion Grbavica
Gledalaca: 1.200.
Sudija: Bureković Muamer (Zenica) 6.
Pomoćnici: Marić Željko (Doboj) i Vincetić Mario (Orašje).
Četvrti sudija: Zrnić Danijel (Zenica).
Delegat: Milošević Mirko (Zvornik)
Kontrolor suđenja: Jelavić Filip (Gabela).
Žuti kartoni: - (Željezničar), Bogdanović (Zvijezda).
Crveni kartoni: -
Strijelci: 1:0 - Tomić (36. Jamak).
Igrač utakmice: Tomislav Tomić (Željezničar) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6,5, Stanić 7, Zeljković , Kerla 6, Urdinov 6, Hasanović 6, Jamak 6,5 (55. D. Sadiković 6,5), Hodžić 6 (64. Bučan -), Tomić 7, Svraka 6,5 (85. Bajić -), Selimović 6. Trener: Dino Đurbuzović.

Image ZVIJEZDA: Stijaković 6,5, Bogdanović 5,5, Sušić 5,5, Ordagić 5,5 (89. Isanović -), Radivojević 5,5, Nikolić 5,5, Kuzmanović 5,5 (Šmigalović -), Novaković 5,5, Diatta 5,5 (81. Musić -), Kuduzović 5,5, Pehilj 6. Trener: Denis Taletović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "Kao i svake dosadašnje pribojavali smo se i ove utakmice. Ipak dobro smo ušli u meč i već u prve dvije minute imali dvije sto postotne šanse. Ipak evidentno je da smo i u ovom meču imali problema sa realizacijom iako ne želim potcijeniti kvalitet Zvijezde. Mi smo pod pritiskom imamo dosta igrača sa dva žuta kartona i razumijem da su u nekim situacijama brzopleti i da to žele što prije riješiti Na kraju mogu reći da sam zadovoljan i čestitam igračima na pobjedi'".

Denis Taletović: "Mislim da smo odigrali jednu dosta dobru utakmicu, imali neke svoje šanse koje nismo iskoristili. Željezničar, takođe, jedna dobra utakmica, postigli pogodak i na kraju im čestitam na pobjedi".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#112 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

17. kolo, Travnik-Željezničar 1:2
16.11.2013. u 13:00

Stadion Pirota u Travniku.
Gledalaca: 1.200
Sudija: Stankić Predrag (Bijeljina) 5,5.
Pomoćnici: Lazić Damir (Brčko) i Bandić Toni (Grude).
Četvrti sudija: ().
Delegat: Banda Izet (Brčko).
Kontrolor suđenja: Škoro Mustafa (Mostar).
Žuti kartoni: Ribić, An. Čurić, Jusić (Travnik), Hodžić, Hasanović (Željezničar)
Crveni kartoni: -
Strijelci: 1:0 - Isaković (10. Ramić), 1:1 - Urdinov (45. penal), 1:2 - (45+2. Hodžić)
Igrač utakmice: Armin Hodžić (Željezmičar) 7.

Image TRAVNIK: Fejzić 5,5, Terzić 6, Ribić 6, Ramić 5,5 (86. Kunić -), Zatagić 6, Jusić 5,5 (78. Am. Čurić -), An. Čurić 6, E. Varupa 6 (63. Pliska -), Laštro 6,5, Hećo 6, Isaković 6. TRENER: Husnija Arapović.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6,5, Stanić 6, Zeljković 6, Kerla 6,5, Urdinov 6, Hasanović 6, Jamak 6 (46. D. Sadiković 6), Hodžić 7 (77. E. Sadiković -), Tomić 6, Svraka 6 (83. Bučan -), Selimović 6. Trener: Dino Đurbuzović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Husnija Arapović: "Dobro smo igrali skoro tokom svih 90 minuta, ipak kardinalne greške koje smo napravili ponovo sun as koštale, a svakako tu je problem i u dužini klupe. Mislim da je Željezničar zasluženo slavio, ali da ne bi bilo nezasluženo da je utakmica na kraju okončana remijem."

Dino Đurbuzović: "Drago mi je što smo pobijedili i srušili poprilično dugu tradiciju bez pobjede u Travniku. Pogotovo mi je drago ovakvo zalaganje mojih fudbalera i vjerujem da svaki put kad budem igrali na ovakav način pobjeda neće izostati, uprkos činjenici što je teren bio jako težak za igru."

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#113 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

18. kolo, Željezničar-Vitez 3:1
24.11.2013. u 13:00

Stadion Grbavica
Gledalaca: 3.500.
Sudija: Skakić Dragan (Gradiška) 6,5.
Pomoćnici: Hrstić Dalibor (Ljubuški) i Smajić Jasmin (Kalesija).
Četvrti sudija: Sivac Ermin (Zenica).
Delegat: Galić Ivica (Mostar)
Kontrolor suđenja: Perić Željko (Mostar).
Žuti kartoni: Kerla (Željezničar), - (Vitez).
Crveni kartoni: -
Strijelci: 1:0 - Svraka (6. Hodžić), 2:0 - Selimović (52. penal), 3:0 - Hodžić (64. Stanić), 3:1 - Mišić (66).
Igrač utakmice: Srđan Stanić (Željezničar) 7,5.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6,5, Stanić 7,5, Zeljković 7, Kerla 6 (67. Bajić -), Urdinov 6, Hasanović 6,5, D. Sadiković 6,5, Hodžić 7, Tomić 6,5 (57. E. Sadiković -), Svraka 7 (86. Brković -), Selimović 6,5. Trener: Dino Đurbuzović.

Image VITEZ: Živković 6, Hasanović 6, Jurčević 6, Badrov 5,5 (62. Mišić 6,5), Imamović 5,5, Brekalo 6, Kožulj 5,5, Kapetan 6, Šišić 5,5, Smriko 6, Dilaver 5,5 (72. Livančić -). Trener: Ante Miše.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "Pribojavali smo se Viteza, znali smo kako igraju, da u svojim redovima imaju iskusnih igrača koji su već igrali u PL BiH i koji su znali šta hoće. Znali smo da će biti teška utakmica ...".

Ante Miše: "Mi smo stvorili, sigurno, tri stopostotne prilike, prije svega Hasanović i Šišić i šteta je št nismo dali još jedan gol, da utakmicu uvedemo u jedan zanimljiviji kraj. Međutim, nemam kome prigovoriti danas, igrači su dali svojm maksimum danas, bodove moramo tražiti u drugim utakmicama. Još jednom, čestitke Želji i mom kolegi Đurbuzoviću na zasluženoj pobjedi".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#114 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

19. kolo, Željezničar-Borac 1:0
23.11.2013. u 14:00

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 3.500
Sudija: Jakupović Edin (Bihać) .
Pomoćnici: Perić Stevo (Bijeljina), Budimlić Asmir (Bihać), Bjelica Vladimir (Ist.Sarajevo) i Stankić Predrag (Bijeljina).
Četvrti sudija: Alispahić Adnan (Zenica).
Delegat: Idrizović Haris (Konjic)
Kontrolor suđenja: Ristić Aleksandar (Modriča).
Strijelci: 1:0 - Svraka (58)
Žuti kartoni: Urdinov (Željezničar), Grujić, Petrović, Žuržinov (Borac).
Crveni kartoni:
Igrač utakmice: Muamer Svraka (Željezničar) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6,5, Stanić 6,5, Zeljković 6,5, Hasanović 7, Urdinov 6,5, Svraka 7, D. Sadiković 6,5, Jamak 6,5 (81. E. Sadiković -), Tomić 6,5, Selimović - (26. Bajić 6,5), Hodžić 6,5 (83. Bučan -). Trener: Dino Đurbuzović.

Image BORAC: Avdukić 7, Radulović 6, Žižović 6,5, St. Dujaković 6,5, Runić 6, Grahovac 6, Si. Dujaković 6,5, Petrović 6, Žuržinov 6,5, Grujić 6 (73. Đelmić -), Perović 6. Trener: Dragan Jović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "Borac je izuzetno dobar tim, ekipa koja se dobro brani, međutim danas su pokazali jedno drugo lice i napadali. Mislim da je čak posjed lopte bio više u njihovoj koristi. Što se tiče rezultata, dali smo taj gol koji je na ovom terenu, kojeg smo se pribojavali, bio dovoljan za pobjedu".
"Na kraju smo došli do tog cilja, gdje su svi bili skeptici. Međutim, FK Željezničar je pokazao svoju snagu i igrači su odgovorili zahtjevima i zadacima stručnog štaba, te osvojili prvo mjesto. Ova pozicija još više obavezuje igrače, jer su navijači Željezničara prezahtjevni i oni će tražiti da se pokušamo zadržati na vrhu te tabele".

Dragan Jović: "Čestitke igračima Željezničara na pobjedi i osvojenoj jesenjoj tituli na kojoj će uživati narednih 90 dana. Što se tiče današnje utakmice mislim da su moji zaslužili više od ovog poraza, ali Željezničar je bio konkretan i postigao taj jedan pogodak”.
"Moji igrači mogu da budu ponosni na ono što su uradili u ovom dijelu prvenstva".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#115 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

20. kolo, Radnik-Željezničar 0:0
01.03.2014. u 14:30

Gradski stadion u Bijeljini.
Gledalaca: 1.000.
Sudija: Čuić Tomislav (Tomislavgrad) 7.
Pomoćnici: Širko Momir (Banja Luka) i Alispahić Adnan (Zenica).
Četvrti sudija: Grbić Zoran (Prijedor).
Delegat: Mešić Mersim (Gradačac).
Kontrolor suđenja: Živković Blaž (Orašje).
Strijelci: .
Žuti kartoni: Šodić, Nikić, Ćosović (Radnik), Zolotić (Željezničar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Armin Hodžić (Željezničar) 7.

Image RADNIK: Zdravković 6,5, Šodić 6,5, Mašić 6, Kojić 5,5, Katanec 6, Hasanović 6, Vučić 5,5 (82.Antić -), Nikić 6, Ćosović 6 (80. Krsmanović -), Obradović 6,5, Ostojić 6. Trener: Srđan Bajić.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6, Bučan 6,5, Zeljković 6,5, Bogdanović 6, Stanić 6,5, Hasanović 6, E. Sadiković 6 (72. Zolotić -), Svraka 6, Bajić 6 (61. Ramić -), Selimović 6, Hodžić 7. Trener: Dino Đurbuzović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Srđan Bajić: "'''.

Dino Đurbuzović: "Došli smo u Bijeljinu da osvojimo tri boda ali u tome nismo uspjeli. Znali smo da se radi o jednoj čvrstoj ekipi, koja zna šta hoće i koja je dobro vođena. Mislim da je na kraju rezultat i realan".

Video izvještaj sa utakmice
Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#116 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

21. kolo, Željezničar-Zrinjski 2:1
08.03.2014. u 14:30

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 4.000.
Glavni sudija: Dragan Skakić (Gradiška) 7.
Pomočnici: Udovičić Sreten (Prijedor), Ibrišimbegović Senad (Travnik), Valjić Ognjen (Banja Luka) i Terzić Husein (Travnik).
Četvrti sudija: Alispahić Adnan (Zenica).
Delegat: Džijan Krunislav (Orašje).
Kontrolor suđenja: Ristić Aleksandar (Modriča).
Strijelci: 1:0 - Hodžić(23), 1:1 - Simeunović (60), 2:1 - Hodžić (79. Selimović).
Žuti kartoni: Selimović, Lončarić (Željezničar), Barišić, Radeljić (Zrinjski)
Crveni kartoni: -.
Igrač utakmice: Armin Hodžić (Željezničar) 8.

Image ŽELJEZNIIČAR: Lončarić 6,5, Stanić 7, Zeljković 6, Bogdanović 6,5, Bučan 6, Zolotić 6 (63. D. Sadiković 6), Hasanović 6,5 (45. Tomić 6,5), Jamak 6 (74. Ramić -), Selimović 6, Svraka 6,5, Hodžić 8. Trener: Dino Đurbuzović.

Image ZRINJSKI: Dujković 6, Pezo 5, Radeljić 5,5, Simeunović 7 (60. Basara 6), Muminivić 6 (85. Stojanović -), Crnov 6, Pehar 6 (75. Nikolić -), Stojkić 6, Zlatić 5,5, Barišić 6, Đurić 6. Trener: Branko Karačić.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "Ovakvu utakmicu smo i predviđali. Zrinjski je veoma kvalitetna ekipa. Mislim da su Mostarci pokazali svoj kvalitet i treba im čestitati. Također bih čestitao i našim navijačima, kao i igračima, koji su pokazali da su pravi "lavovi".
"Ne želim da se kolega uvrijedi, ali FK Željezničar je danas pobijedio Zrinjski sa četiri povrijeđena igrača. Pokazalo se da hrabre sreća prati, sretan sam i još jednom čestitam svojim igračima".

Branko Karačić: "Došli smo da ostvarimo kvalitetan rezultat. Uspjeli smo izdržati pritisak u početnih deset minuta, a onda je jedna kardinalna greška našeg najiskusnijeg igrača donijela stabilnost Željezničaru. Mi se uspjeli vratiti, napravili smo nekoliko prilika u kojima smo morali bolje reagovati,“ kazao je Karačić, te dodao:

„U nastavku morali paziti na višak prostora za neugodne Selimovića i Hodžića, ali smo uspjeli izjednačiti. Nakon postignutog gola, gol je na obje strane visio u zraku. Nakon jedne čiste lopte doveli smo se u problem i ostavili mladog Hodžića da poentira. Na kraju mislim da bi rezultat 2:2 bio realniji obzirom na dešavanja na samom terenu. Čestitam kolegi Dini na pobjedi, mi se ne predajemo iako je Željina prednost sada osjetnija. Sami smo krivi što smo izgubili.".

Golovi - source
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#117 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

22. kolo, Slavija-Željezničar 1:1
16.03.2014. u 15:00 - BHT

Stadion SRC Slavija u Lukavici.
Gledalaca: 2.000.
Sudija: Jakupović Edin (Bihać) 6.
Pomoćnici: Kunić Ratko (Banja Luka), Beljo Davor (Mostar), Pajić Danijel (Bijeljina) i Terzić Husein (Travnik).
Četvrti sudija: Smajić Jasmin (Kalesija).
Delegat: Kundačina Radislav (Trebinje).
Kontrolor suđenja: Živković Blaž (Orašje).
Strijelci: 1:0 - Lambulić (49. Karić), 1:1 - Ramić (65. Zeljković).
Žuti kartoni: Radosavljević, Šabanović (Slavija), - (Željezničar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Mladen Lučić (Slavija) 7.

Image SLAVIJA: Lućić 7, Popović 6,5, Mitrović 6,5, lemez 6,5, Šabanović 6,5, Čomor 6,5, Osman 6 (71. Berjan -), Prodanović 6,5, Radosavljević 6 (55. Karamatić 6), Karić 7, lambulić 6,5 (63. Đorić -). Trener: Slaviša Božičić.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić , Stanić 6,5, Zeljković 6,5, Bogdanović 6, Bučan 6, D. Sadiković 6, Hasanović (34. E. Sadiković 6), Jamak 6 (86. Memija -), Svraka 6, Hodžić 6,5 (89. Bajić -), Ramić 6,5. Trener: Dino Đurbuzović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Slaviša Božičić: "".

Dino Đurbuzović: "".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#118 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

23. kolo, Željezničar-Široki Brijeg 0:3
22.03.2014. u 17:00

Stadion Grbavica
Gledalaca: 4.000.
Sudija: Stankić Predrag (Bijeljina) 5.
Pomoćnici: Širko Momir (Banja Luka) i Keranović Dragan (Prijedor).
Pomoćnici iza golova: Pajić Danijel (Bijeljina) i Spahalić Emir (Mostar)
Četvrti sudija: Grabus Elvir (Travnik)
Delegat: Milošević Mirko (Zvornik).
Kontrolor suđenja: Marić Dragan (Srbac)
Žuti kartoni: Bučan, Zeljković (Željezničar), Ćorić, Pehar (Široki Brijeg).
Strijelci: 0:1 - Špikić (29. Ćorić), 0:2 - Zakarić (66. Marić), 0:3 - Kordić (88. Marić).
Igrač utakmice: Goran Zakarić (Široki Brijeg) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 5, Zeljković 5, Bogdanović 5, Kerla 5, Stanić 5, Zolotić 5, Jamak 5 (46. Bučan 5), Tomić 5 (67. Ramić -), Svraka 5 (75. D. Sadiković -), Hodžić 5, Selimović 5. Trener: Dino Đurbuzović.

Image ŠIROKI BRIJEG: Soldo 6,5, D. Džidić 6, Barišić 6, Ćorić 7 (84. Kordić -), Pehar 6, Zakarić 7, Wagner 6,5 (90. Ivanković -), Marić 7, Špikić 7, Plazonić 6 (90. Landeka-), Ljubić 6. Trener: Slaven Musa.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "Ne pamtimo kad smo izgubili 3:0. Nadigrali su nas u svim elementima. Prvi gol je uticao puno na nas, u ekipu je ušao strah. Imali smo puno grešaka što ne umanjuje pobjedu Širokog, te im čestitam na pobjedi.
Ovo je jedna realnost. Morali smo naletjeti na nekog ozbiljnog pa da vidimo gdje nam je mjesto. Ne okrivljujem nikog, izgubili smo zasluženo, ali smo izgubili jer nemamo više snage. Ovaj igrački kadar kojima raspolažemo nije se mogao suprotstaviti Širokom Brijegu.".

Slaven Musa: "Bili smo bolja momčad i zasluženo su nam pripala tri boda. Do kraja sezone očekuje nas velika borba za naslov, ali je izuzetno važno da smo bolji u međusobnom skoru od Željezničara i Sarajeva".

Video izvještaj sa utakmice - BHT
Video izvještaj sa utakmice - SOURCE
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#119 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

24. kolo, Leotar-Željezničar 0:3
29.03.2014. u 15:30

Stadion Police u Trebinju.
Gledalaca: 300.
Sudija: Spahalić Emir (Mostar) 7,5.
Pomoćnici: Turudić Hrvoje (Čitluk) i Primorac Dario (Ljubuški).
Četvrti sudija: Karačić Dario (Čitluk).
Delegat: Galić Ivica (Mostar).
Kontrolor suđenja: Šimunović Vjekoslav (Grude).
Žuti kartoni: Prebiračević, Biničin (Leotar), D. Sadiković (Željezničar).
Crveni karton: -.
Strijelci: 0:1 - Bogdanović (17. Bajić), 0:2 - D. Sadiković (23. Bajić), 0:3 - Svraka (48. Bajić).
Igrač utakmice: Riad Bajić (Željezničar) 7.

Image LEOTAR: Čokorilo 5, Prebiračević 5, Andrić 5,5, Tasovac 5,5 (61. Aćimović -), Šaraba 5,5, Marković 5 (90. Čorović -), Milović 5, Deretić 5, Binić 5,5, Šakić 5 (71. Berdović -), Majkić 5. Trener: -.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić (82. Kjosevski -), B. Čolić 6,5, Kerla 6,5, Bogdanović 6,5, Stanić 6,5 (46. Kvesić ), Zolotić 6,5, D. Sadiković 7, Bajić 7, Svraka 7 (87. Fejzić -), Hodžić 6,5, Ramić 6,5. Trener: Dino Đurbuzović.

Izjave šefova stručnih štabova:

???: "".

Dino Đurbuzović: "".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#120 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

25. kolo, Željezničar-Čelik 3:0
05.04.2014. u 20:00

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 4.000.
Glavni sudija: Bjelica Vladimir (Ist.Sarajevo) 6.
Pomočnici: Beljo Davor (Mostar) i Macić Amer (Mostar)
Četvrti sudija: Paradžik Goran (Ljubuški).
Delegat: Čivčić Ferid (Goražde).
Kontrolor suđenja: Lizde Alija (Mostar).
Strijelci: 1:0 - Hodžić (4. Bučan), 2:0 - Selimović (22. Tomić), 3:0 - Bučan (31. Jamak).
Žuti kartoni: Bučan (Željezničar), Mišić, Gojković, Mešanović (Čelik).
Crveni kartoni: .
Igrač utakmice: Sead Bučan (Željezničar) 7,5.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić -, Stanić 6,5, Zeljković 6,5, Kerla 6,5, Dedić 6,5, Zolotić 6,5, Jamak 7, Tomić 7 (40. B. Čolić 6,5), Bučan 7,5 (53. Kvesić 6,5), Selimović 7 (57. D. Sadiković -), Hodžić 7. Trener: Dino Đurbuzović
Image ČELIK: Hinović 5,5, Gojković 5 (71. Jakupović -), Duvnjak 5,5, Bajraktarević 5 (46. Huseinspahić 5,5), Alispahić 5 (57. Ngalame -), Mešanović 5,5, Jusić 5,5, Simić 5, Barać 5,5, Mišić 5,5, Lakičević 5,5. Trener: Nizah Hukić.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "ŠUPLJA".

Nizah Hukić: "Mi smo došli u Sarajevo da odigramo jednu dobru, kvalitetnu utakmicu. Nadali smo se tome, međutim ovo je sigurno najlošija utakmica moje ekipe otkako sam ja na čelu. Loše smo otvorili utakmicu i Željezničar je to otvaranje, ja bih rekao, brutalno kaznio. Drugo poluvrijeme smo malo došli do daha, mada je Željezničar svih devedeset minuta dominirao i stvarao šanse. Nismo bili na nivou dosadašnjih igara. Čestitam Željezničaru na zasluženoj pobjedi".

Video izvještaj sa utakmice - BHRT

Video izvještaj sa utakmice - IZVOR
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#121 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

26. kolo, Olimpik-Željezničar 1:4
12.04.2014. u 16:30

Stadion Otoka.
Gledalaca .
Sudija: Jakupović Edin (Bihać) .
Pomoćnici: Budimlić Asmir (Bihar), Grabus Esmir (Travnik), (5) Šehović Admir (Sarajevo) i (6) Mulahasanović Adis (Sarajevo)
Četvrti sudija:Macić Amer (Mostar)
Delegat: Gvozden Haris (Sarajevo).
Kontrolor suđenja: Jelavić Filip (Gabela).
Žuti kartoni: (Olimpic), (Željezničar)
Crveni karton: .
Strijelci: 1:0 - Zec (8. ), 1:1 - Stanić (), 1:2 Zolotić (), 1:3 - Hodžić (), 1:4 - D. Sadiković ().
Igrač utakmice: Armin Hodžić (Željezničar) 7.

Image OLIMPIC: Hamzić , Regoje , Islamagić , Muharemović, Smajić , . Trener: Faik Kolar.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić , Bučan , Kerla , Zeljković , Dedić , Zolotić , Stanić , Jamak , Tomić, Selimović , Hodžić. Trener: Dino Đurbuzović

Izjave šefova stručnih štabova:

Faik Kolar: "Podbacili su naši najiskusniji igrači, poklonili su zapravo pobjedu našem protivniku. Željo po meni nije bio puno bolji, ali su zabili tri gola iz naših grešaka. Imali smo neke svoje šanse, no nismo ih iskoristili i poraz je bio neminovan".

Dino Đurbuzović: "Čestitam igračima na maksimalnom zalaganju protiv tima kojeg smo se plašili. Dobro smo otvorili utakmicu, ali smo primili gol koji je doveo do panike. Ipak, u drugom poluvremenu smo napravili rokad i došli do pobjede. Čestitam Olimpicu na korektnoj igri, a mojim igračima samo hvalospjevi".

Video izvještaj sa utakmice
Video izvještaj sa utakmice - Source
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#122 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

27. kolo, Željezničar-Mladost 2:1
19.04.2014. u 20:00

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 1.500.
Glavni sudija: Paradžik Goran (Ljubuški) 6.
Pomočnici: Prošić Elvis (Cazin) i Hrstić Dalibor (Ljubuški)
Četvrti sudija: Bjelica Vladimir (Ist.Sarajevo).
Delegat: Tepić Boro (Kotor Varoš).
Kontrolor suđenja: Ferizović Bekir (Travnik).
Strijelci: 1:0 - Bajić (23. Bučan), 1:1 - Ristić (43), 2:1 - Svraka (85. Kerla).
Žuti kartoni: Kerla, B. Čolić, Ramić (Željezničar), Benović (Mladost).
Crveni kartoni: .
Igrač utakmice: Sead Bučan (Željezničar) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6, B. Čolić 6,5, Zeljković 6,5, Kerla 6,5, Dedić 6 (62. Svraka 7), Zolotić 6,5, Jamak 6, Tomić 6 (57. D. Sadiković 6), Bučan 7, Bajić 7 (68. Ramić -), Hodžić 6. Trener: Dino Đurbuzović

Image MLADOST: Tripić 6,5, Hodžić 5,5, Bajić 6,5, Benović 5,5, Kostić 5,5, Komarčević 6 (88. Blagojević -), Savić 6 (56. Trifković 5,5), Ristić 6,5 (77. Krezović -), Mazić 5,5, Vasić 5,5, Jevtić 6. Trener: Dušan Jevrić.

Izjave šefova stručnih štabova:

Dino Đurbuzović: "Vidjelo se večera da se radi o jako organizovnoj i dobroj ekipi, koja je disciplinovana, dobro vođena. Mi smo imali dosta prilika, pogotovo u prvih 20 minuta, koje nismo iskoristili. U jednom momentu sam bio sretan kad sam vidio kako se igra ne terenu, ali nam je nedostajao pozitivan rezultat. Mi smo imali puno problem, zadovoljan sam rezultatom, ali igrom ne".

Dušan Jevrić: "Odigrali smo jednu kvalitetnu i dobru utakmicu. Plod naše dobre igre jeste i taj gol koji smo postigli. Primili smo gol u finišu utakmice, negdje 3-4 minuta prije kraja, gdje je došlo do jedne greške i iskustvo Želje je imalo značaja u tom dijelu".

Video izvještaj sa utakmice - BHRT

Video izvještaj sa utakmice - IZVOR
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#123 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

28. kolo, Velež-Željezničar 4:2
26.04.2014. u 17:00

Stadion u Vrapčićima
Gledalaca: 3.500.
Glavni sudija: Muamer Bureković (Zenica) 7.
Pomočnici: Senad Ibrišimbegović (Travnik), Elvir Grabus (Travnik).
Četvrti sudija: ().
Delegat: Davor Ristović (Lukavica).
Kontrolor suđenja: ().
Strijelci: 1:0 - Hebibović (21), 2:0 - Merzić (27), 2:1 - Svraka (38. Stanić), 3:1 - Janković (39. Okić), 3:2 - Škaljić (68. ag), 4:2 - Janković (90+4).
Žuti kartoni: Bobić, Zvonić, Merzić, Hebibović (Velež), Kerla, Stanić, Zolotić (Željezničar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Dejan Janković (Velež) 7,5.

Image VELEŽ: Bobić 7, Škaljić 7, Hebibović 7,5 (75. Kodro -), Merzić 7,5, Blagojević 7,5 (82. Rašević -), Pejić 7 (77. Zvonić -), Okić 7,5, Zolj 7, Letić 7, Maletić 7, Janković 7,5. Trener: Nedim Jusufbegović.

Image ŽELJEZNIČAR: Lončarić 6, B. Čolić 5 (46. Bogdanović 6), Kerla 5,5, Zeljković 6, Stanić 6, Zolotić 6, Jamak 6 (56. D. Sadiković 5,5), Svraka 6, Bučan , Selimović 5,5, Hodžić 5 (46. Tomić 6). Trener: Dino Đurbuzović

Izjave šefova stručnih štabova:

Nedim Jusufbegović "Dobra utakmica, borbena, koja je opravdala epitet derbija. Psihološki pritisak ovaj put je bio na strani protivnika, a rani golovi koje smo postigli usmjerili su utakmicu u željenom smijeru po nas",
"Željezničar se uspio vratiti, ali smo se mi uspjeli odbraniti i kasnije postići i četvrti pogodak. Pred kraj nas je i sreća malo pomilovala i uz našu borbenost i zalaganje uspjeli smo pobijediti Želju".

Dino Đurbuzović: "Borbena utakmica, pravi derbi i dva rana gola Veleža postignuta našom krivicom, koja su okrenula utakmicu na njihovu stranu. Velež je previše ozbiljan da bi ispustio takvu prednost. Pokušali smo se vratiti, Selimović je imao dobru šansu za 3:3, ali to je ipak bilo premalo da bi se danas nešto napravilo".

Video izvještaj sa utakmice
Locked