Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#26 Re: Rezime utakmica iz kola u kolo, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

24. kolo, Čelik-Željezničar 1:1

Stadion Bilino Polje u Zenici.
Gledalaca: 5.000.
Glavni sudija: Radosav Vukasović (Trebinje).
Pomočnici: Hrvoje Turudić (Čitluk) i Admir Forto (Vitkovići).
Četvrti sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad).
Delegat: Ferid Čovčić (Goražde).
Kontrolor suđenja: Salih Hasukić (Gradačac).
Strijelci: 0:1 Stančeski (8), 1:1 Adilović (66. Purić)
Žuti kartoni: Kuduzović, Nemeljaković, Čović, Isaković, Šišić, Adilović, Džafić, Horić (Čelik), Popović, Ćulum, Gerhardt (Željezničar).
Crveni kartoni: Kuduzović (dva žuta).
Igrač utakmice: Ibrahim Šehić (Željezničar) 6,5 .

ČELIK: Bilobrk 5, Nemeljaković 5 (46. Brković 6), Čović 6, Milošević 6, Kuduzović 6,5, Džafić 5 (46. Purić 6,5), Šišić 6,5, Isaković 5,5 (67. Horić -), Kapetan 6, Hadžić 5,5, Adilović 6. Trener: Abdulah Ibraković.

ŽELJEZNIČAR:
Željezničar: Šehić 6,5, Stanić 5,5, Gerhardt 6,5, Bogičević 5,5, Marković 5,5, Ćulum 5,5, Svraka 6, Stančeski 6 (73. Višća -), Jamak 5,5, E. Čolić 5 (73. Zeba -) i Popović 5. Trener: Amar Osim.

Izjave šefova stručnih štabova:

Abdulah Ibraković: "Žalosno je što postižemo golove iz poluprilika, a da smo uspjeli realizovati bar 50% vrlo izglednih šansi koje smo imali ishod bi bio dosta drugačiji - bilo bi 4:1. To je problem koji nas muči već duže vrijeme.
Utakmica je bila prilično nervozna. I mi i gosti smo najavljivali tvrđu igru. Željezničar je imao strategiju da nam ne dozvole da igramo svoju igru i u tome su u većoj mjeri i uspjeli.
Ipak, mogu da kažem da sam nezadovoljan rezultatom jer smo izgubili dva boda. Bez obzira što Amar kaže da je Željo drugi na tabeli, mi smo pokazali da smo bolji od njih. Vjerujem da ćemo u finalu Kupa slaviti jer je i gol koji smo danas primili došao kao plod sretnih okolnosti po goste."

Amar Osim: "Prije svega da čestitam Ibrakoviću, što je uspio motivisati ekipu nakon onako teške utakmice u kupu. Čestitam naravno i na osvojenom bodu, jer kad ekipa koja je deseta osvoji bod od ekipe koja je druga, to morate smatrati uspjehom.
Rezultat je realan, Čelik je možda trebao postići gol u prvom poluvremenu kada su imali više šansi, ali dali su u ga drugom kada već nije postojao neki pritisak. Mi smo igrali onoliko koliko su nam uslovi dozvoljavali, dobili smo dobru sliku onoga što nas može čekati u kupu. Da smo izdržali još pet minuta, mi bismo pobjedili, mada to ne bi bilo zasluženo.
Sudija je mogao pokazati dva crvena kartona, prvi u petoj minuti, što bi mnogo utjecalo na utakmicu kada je Isaković udario laktom igrača koji nije imao loptu kod sebe."

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#27 Re: Rezime utakmica iz kola u kolo, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

25. kolo, Željezničar-Slavija 2:0

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 2.000.
Glavni sudija: Ljubiša Vrhovac (Laktaši).
Pomočnici: Zikret Kuljaninović (Banovići) i Dalibor Mavrak (Mostar).
Četvrti sudija: Danijel Pajić (Bijeljina).
Delegat: Željko Kraljević (Ljubuški).
Kontrolor suđenja: Blaž Živković (Orašje.
Strijelci: 1:0 Zeba (), 2:0 Bešlija ()
Žuti kartoni: (Željezničar). (Slavija)
Crveni kartoni: Zeba (dva žuta).
Igrač utakmice: (Željezničar) .

ŽELJEZNIČAR:
Željezničar: Šehić 6,5, Stanić 5,5, Gerhardt 6,5, Bogičević 5,5, Marković 5,5, Ćulum 5,5, Svraka 6, Stančeski 6 (73. Višća -), Jamak 5,5, E. Čolić 5 (73. Zeba -) i Popović 5. Trener: Amar Osim.

SLAVIJA:

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "U prvom poluvremenu smo bili kilavi. Valjda nas je stigao i umor od stalnog igranja. Imali smo u proteklom periodu mnogo važnih utakmica. Drugo poluvrijeme smo počeli mnogo odlučnije i veoma brzo smo postigli pogodak. Malo nas je presijekao Zebin crveni karton. Morali smo nakon toga se malo povući, no i pored brojčane prednosti Slavija nam nije ozbiljnije ugrozila gol. Na kraju smo postigli i drugi pogodak i mislim da smo sasvim zasluženo slavili. U ovakvoj utakmici nema potrebe za crvenim kartonima. Pa, na utakmici nije bilo prekršaja za žuti karton."

Dragan Bjelica: "U prvom poluvremenu se osjetio umor na igračima Željezničara i mislio sam da ćemo to iskoristiti. Nakon crbvenog kartona Zebe nismo ozbiljnije zaprijetili domaćinu. Tek kada smo primili drugi gol, malo smo se trgnuli. Čestitam Željezničaru na zasluženoj pobjedi, a mi se okrećemo Leotaru, s kojim ćemo snage odmjeriti u nedjelju"

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#28 Re: Rezime utakmica iz kola u kolo, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

26. kolo, Sarajevo-Željezničar 0:0

Stadion AFH.
Gledalaca: 15.000.
Glavni sudija: Emir Alečković (Sarajevo).
Pomočnici: Haris Baković (Sarajevo) i Nikica Tomas (Drinovci).
Četvrti sudija: Midhat Arnautović (Tuzla).
Delegat: Đorđe Starčević (Gradiška).
Kontrolor suđenja: Ilija Gigović (Gradiška).
Strijelci: -
Žuti kartoni: Torlak, Suljić (Sarajevo), Bogičević, Ćulum (Željezničar).
Crveni kartoni: .
Igrač utakmice: Jadranko Bogičević (Željezničar) 6.

SARAJEVO: Jović -, Arsenijević 6, Belošević 6, Dupovac 6, Torlak 6, Muharemović 6, Kojašević 6 (69. Suljić -), Ščepanović 5,5 (85. K Handžić -), Čomor 6, Avdić 6 (70. H. Handžić -), Obuća 6. Trener: Mirza Varešanović.

ŽELJEZNIČAR: Šehić 6, Stanić 6, Gerhardt 6, Bogičević 6, Marković 6, Ćulum 5,5, Svraka 5,5, Jamak 5,5 (86. E. Čolić -), Višća 5 (74. Stančeski -), Bešlija 5, Popović 5. Trener: Amar Osim.

Izjave šefova stručnih štabova:

Mirza Varešanović: "mali smo više prilika, više udaraca ka golu protivnika, loptu u posjedu. Nismo imali sreće da ovo što sam nabrojao na kraju pretvorimo u trijumf. Šteta je, ali igračima ne zamjeram jer su se borili do maksimuma"

Amar Osim: "Ovi igrači definitivno nemaju kvalitetu da u ovakvom ambijentu naprave neki potez, stvore nešto konkretno. Žao mi je i zbog navijača kojih se skupilo u priličnom broju i koji su zaista zaslužili poneki pogodak"

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#29 Re: Rezime utakmica iz kola u kolo, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

27. kolo, Željezničar-Zrinjski 3:1

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 2.000.
Glavni sudija: Predrag Stankić (Bijeljina) 5.
Pomočnici: Admir Forto (Vitkovići)) i Nikica Tomas (Drinovci).
Četvrti sudija: Robert Zrilić (B. Luka).
Delegat: Zvonimir Marić (Orašje).
Kontrolor suđenja: Vjekoslav Šimunović (Grude).
Strijelci: Bešlija (2. Jamak), Gerhardt (14.), Svraka (19. Savić), Selimović (45+2. Ivanković)
Žuti kartoni: Savić, Gerhard (Željezničar), Aničić (Zrinjski)
Crveni kartoni: -.
Igrač utakmice: Ibrahim Šehić (Željezničar) 7,5.

ŽELJEZNIIČAR: Šehić 7,5, Stanić 6,5, Gerhard 7, Vasilić 6,5, B. Čolić 6,5, Savić 7, Svraka 7, Jamak 6,5 (81. Zolotić -), Zeba 7 (88. Baljić-), Bešlija 7 (74. Višća -) i Popović 6,5. Trener: Amar Osim.

ZRINJSKI: Hadžić 6, Markić 5, Džidić 5, Ančić 5,5, Stoojkić 5,5, Duro 6, Stjepanović 6, Zadro 6 (68. Lendrić 6,5), Selimović 7, Pehar 6 (84. Perić -), Ivanković 6 (60. Miličević 5). Trener Slaven Musa.

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "Lijepa utakmica na dobrom terenu i ovakvih utakmica nam treba što više. Poklopilo nam se da brzo postignemo tri gola i tada je sve bilo riješeno. Bilo je još prilika na obje strane, ali na kraju smo zasluženo slavili", kazao je trener Željezničara Amar Osim na press konferenciji nakon utakmice, uz dodatak.
Zrinjski nije loša ekipa. U drugom dijelu sezone osvojili su samo bod manje od nas, pa sam i s te strane zadovoljan što smo relativno lako upisali pobjedu. Možda sada, kada smo svjesni da je Borac neuhvatljiv, igramo bez pritiska i to se vidjelo večeras, pogotovo u prvom poluvremenu. Okrećemo se Budućnosti, želimo slaviti u Banovićima i tako osigurati drugo mjesto na tabeli".

Slaven Musa: "Željezničar je zasluženo slavio i čestitam mu na trijumfu. Utakmica je bila dosta dobra, pogotovo u prvom poluvremenu. Na našu veliku žalost primili smo pogodak na samom otvaranju, a malo potom još dva iz prekida, pa su svi naši dogovori iz svlačionice pali u vodu.
Nakon šokantnih 20 minuta oporavili smo se i dosta smo dobro parirali Željezničaru. Imali smo svoje prilike, a iskoristili smo samo jednu. Imali smo dobar posjed lopte u 70 minuta i sa te strane sam zadovoljan. Došli smo u Sarajevo bez imperativa, momčad naša je još u stvaranju i ovo nam je bio dobar test. Lendrića sam na klupi ostavio jer praktuikujemo rotirati igrače. Selimović je u vrhu napada dobro odigrao, dok je Lendrić svojim ulaskom unio živost u našu igru. Ponavljam, Željezničar je zasluženo slavio, a mi se već okrećemo narednim utakmicama".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#30 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera (sezona 2010/11)

Post by Charuga »

28. kolo, Budućnost-Željezničar 1:2

Gradski stadion u Banovićima.
Gledalaca: 2.500.
Glavni sudija: Vladimir Bjelica (I. Sarajevo) 6,5.
Pomočnici: Elvir Prošić (Cazin) i Dalibor Mavrak (Mostar).
Četvrti sudija: Vladimir Bjelica (I. Sarajevo).
Delegat: Željko Kraljević (Ljubuški).
Kontrolor suđenja: Muhamed Osmić (Maglaj).
Strijelci: 1:0 - Halilović (10), 1:1 - Savić (25. Višća), 1:2 - Ćulum (34. Višća).
Žuti kartoni: Jahić, Zrnanović, Čamrković (Budućnost), B. Čolić (Željezničar).
Crveni kartoni: .
Igrač utakmice: Edin Višća (Željezničar) 7,5.

BUDUĆNOST: Husić 6, Jahić 5,5, Ikanović 5,5, Čengić 6, Zrnanović 6,5, Čamrković 6, Sarajlić 6 (66. Šmigalović 5,5), Halilović 6,5, Pirić 6 (73. Delić -), Haskić 6 (87. Čolić -), Sliško 6. Trener: Nermin Garić.

ŽELJEZNIČAR: Šehić 6,5, Ćulum 7, Bogičević 6,5, B. Čolić 6,5, Radovanović 6,5, Stanić 7, Savić 7, Svraka 6,5, Višća 7,5 (90. Zeba -), Jamak 6,5 (79. Bešlija -), Popović 6,5. Trener: Amar Osim.

Izjave šefova stručnih štabova:

Nermin Garić: ""

Amar Osim: ""

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#31 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera (sezona 2010/11)

Post by Charuga »

29. kolo, Željezničar-Borac 0:1

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 2.500.
Glavni sudija: Goran Paradžik (Ljubuški).
Pomočnici: Zlatan Bečirević (Mramor) i Zoran Taborin (Zvornik).
Četvrti sudija: Predrag Stankić (Bijeljina).
Delegat: Muharem Kurić (Donji Vakuf).
Kontrolor suđenja: Lazo Aleksić (Brčko)
Strijelci:
Žuti kartoni: (Željezničar), (Borac)
Crveni kartoni: -.
Igrač utakmice: .

ŽELJEZNIIČAR: Šehić , Stanić , Gerhard , Bogičević , Marković / B. Čolić , Ćulum , Svraka , Zeba , Bešlija . Višća i Popović . Trener: Amar Osim.

BORAC: . Trener Vlado Jagodić.

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "Čestitam Borcu jer znam koliko je truda bilo potrebno da dođu do naslova prvaka. Osjetio sam to na svojoj koži u proteklim godinama, a posebne čestitke Vladi Jagodiću jer znam da treneri uvijek najveći dio iznesu na svojim plećima. Što se tiče današnje utakmice, nemam objašnjenja za anemičan nastup svojih izabranika. Neko ko je gledao susret, a da nije znao stanje na tabeli stekao bi dojam da je nama trebao jedan bod. Stoga, ne mogu objasniti zašto moji igrači nisu bili sto posto motivisani. Možda razlog leži u činjenici da u srijedu igramo revanš meč finala Kupa u Zenici... Odgovor ćemo dobiti nakon utakmice protiv Čelika», rekao je Osim koji je na konstataciju da je Želji ugroženo i drugo mjesto na tabeli odgovorio:

»Ako osvojimo Kup nije nam ni bitno hoćemo li završiti drugi ili treći. Treće donosi manje premije igračima, a kako smo igrali nismo ih ni zaslužili.".

Vlado Jagodić: "Neizmjerno sam sretan. Obuzele su me emocije. Ovo su dvije najbolje ekipe u posljednje dvije sezone. Nismo slučajno došli do trofeja, uradili smo mnogo kroz cijelu sezonu. Došli smo na Grbavicu po bod koji nam je garantovao titulu, ali prilika nam se ukazala za sva tri što smo i iskoristili", rekao je Jagodić, dodavši:

"Utakmica nije bila baš najbolja, ali najbitnije je da je sve prošlo fer i korektno. Ovo je veliki korak za naš fudbal. Moji igrači zaslužuju sve čestitke, oni su najzaslužniji".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#32 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

SEZONA 2011/12
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#33 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

1. kolo, Široki Brijeg-Željezničar 2:1
07.08.2011.

Stadion Pecara u Širokom Brijegu
Gledalaca: 2.000
Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina) 7.
Pomoćnici: Dalibor Drašković (I. Sarajevo) i Ratko Kunić (Banja Luka).
Delegat: Radislav Kundačina (Trebinje).
Žuti kartoni: Ćorić, Ješe, Zakarić, Marciano, Kožul (Široki B.), Svraka, Zeba, Bogičević i Savić (Željezničar).
Strijelci: 1:0 - Čolić (17. autogol), 1:1 - Ćorić (27. autogol), 2:1 - Wagner (90+2, Bertoša).
Igrač utakmice: Wagner (Široki B.) 7,5.

Image ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk 6,5, Ćorić 7, Džidić 6,5, Ješe 6,5, Bertoša 7, Marciano 7, Ivanković 6,5, Šilić 6,5 (67. Kožul 6,5), Wagner 7,5, Zakarić 7 (78. Mišić -), Roskam 7 (68. Varea 6,5). Trener: Branko Karačić.

Image ŽELJEZNIČAR: Karić 6, Čolić 6, Svraka 6, Kvesić 6,5, Savić 6,5, Bogičević 6,5, Smajić 6,5 (86. Višća -), Selimović 6, Gerhard 6, Zeba 6,5, Bešlija 6 (68. Adilović 6). Trener: Amar Osim.

Izjave šefova stručnih štabova:

Branko Karačić: "Bilo smo bolji u prvom dijelu. U drugom poluvremenu bilo je dosta ravnopravnije, no opet smo imali dvije velike prilike. Mislim da smo na kraju zasluženo slavili, a ovkva pobjeda je i najslađa"

Amar Osim: "Ne može se reći da je nezasluženo, kao što ne bi bilo nezasluženo da je ostalo 1:1. Možda nas je umor stigao, teško je kada izgubite u posljednjoj minuti".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#34 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

2. kolo, Željezničar-Rudar P. 3:0
13.08.2011.

Stadion Grbavica u Sarajevu
Gledalaca: 3.000
Glavni sudija: Paradžik Goran (Ljubuški) 7.
Pomočnici: Širko Momir (Banja Luka) i Kuljaninović Zikret (Banovići).
Četvrti sudija: Terzić Husein (Travnik).
Delegat: Kurtagić Alija (Bihać).
Kontrolor suđenja: Jelavić Filip (Gabela).
Strijelci: 1:0 - Adilović (46. Selimović), 2:0 - Savić (65. Selimović), 3:0 - Zeba (75.)
Žuti kartoni: Tripić, Kotaran, Šodić, Lukač i Jovanović (Rudar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Vernes Selimović 7,5.

Image ŽELJEZNIČAR: Karić -, Marković 7, Kvesić 6,5 (46. Stanić 7), Bogičević 7, Gerhard 7, Savić 7, Stančeski 7 (80. Zolotić -), Selimović 7,5, Smajić 7, Zeba 7,5, Bešlija 6,5 (46. Adilović 7). Trener: Amar Osim

Image RUDAR: Tripić 6,5, Šodić 5, Kotaran 5 (49. Jovanović 5), Dragić 5, Jevtić 5 (40. Pantić 5), Ramić 5, Knezović 5. Žerić 5 (51. Šuka 5), Lukač 5, Đorić 5,5, Kantar 5,5. Trener: Dragan Radović

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "U prvom poluvremnu smo imali mnogo problema, kao zbog tvrdog terena koji izgleda nije odgovarao mojim igračima, tako i zbog protivnika koji je bio fantastično organizovan. Rudar je iskusna ekipa, koja je u ovoj utakmici znala šta želi. U nekoliko navrata u prvom dijelu opasno su nam zaprijetili. U sudijskoj nadoknadi moglu su i do vodstva i tek tad bi bio belaj".
"Sad bi najlakše bilo reći da sam pogodio sa izmjenama jer je Adilović zabio. Realno, za 75 sekundi se to ne može vidjeti. Taj gol je sve promijenio. Nakon njega igrali smo mnogo rasterećenije, opuštenije. Nakon vodstva do izražaja je došla naša kvaliteta, pa smo na kraju i sasvim zasluženo slavili"

Dragan Radović: "U prvom dijelu smo sjajno parirali Željezničaru. Imali smo nekoliko dobrih kontri, ali na našu žalost nismo bili do kraja konkretni. Gol na početku drugog dijela nas je poremetio, pali smo u svim segmentima pa je Željezničar zasluženo slavio"

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#35 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

3. kolo, Travnik-Željezničar 2:1
20.08.2011.

Stadion Pirota u Travniku.
Gledalaca: 2.500
Sudija: Semir Kaplan (Stolac) 5,5.
Pomoćnici: Siniša Janjić (Bijeljina) i Zoran Taborin (Zvornik).
Četvrti sudija: Goran Paradžik (Ljubuški).
Delegat: Haris Idrizović (Konjic).
Kontrolor suđenja: Ilija Gigović (Gradiška).
Žuti kartoni: Ribić, Laštro, N. Varupa, E. Varupa, Ćurić, Redžepi, Badrov (Travnik), Zeba (Željezničar)
Crveni kartoni:
Strijelci: 1:0 - N. Varupa (4. Ivešić), 1:1 - Selimović (45. Zeba), 2:1 - E. Varupa (84.)
Igrač utakmice: Elvedin Varupa (Travnik) 7,5..

Image TRAVNIK: Fejzic 7, Mišić 7, E. Varupa 7,5, Ribić 7, Laštro 7, N. Varupa 7,5 (47. Badrov 6,5), Beslija 6,5, Ćuric 7, Ivešić 7,5, Redžepi 6,5 (70. Mujakić -), Karalić 7 (70. Popović -). TRENER: Nedžad Selimović.

Image ŽELJEZNIČAR: Karić 6, Marković 6, Stanić 6, Bogičević 6, Gerhard 6,5, Savić 6,5, Stančeski 6,5 (61. Svraka -), Selimović 6,5 (61. Bešlija -), Smajić 6, Zeba 6,5, Adilović 6,5 (76. Ramić -). TRENER: Amar Osim .

Izjave šefova stručnih štabova:

Nedžad Selimović: "Dobro smo otvorili utakmicu i potom olako propustili iskoristiti tri-četiri idealne prilike, što nam se osvetilo u samom finišu poluvremena- U nastavku smo pribjegli taktici i strpljivo čekali šansu. Nevjerovatnim pogotkom Varupe zasluženo smo pobjedili."

Amar Osim: "Ponovo smo na ovom terenu dozvolili sebi ono što nikako ne smijemo - da primimo pogodak na samom početku. Kada smo jedva izjednačili i preuzeli inicijativu dobili smo gol sa 150 metara."

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#36 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

4. kolo, Željezničar-Zrinjski 3:3
24.08.2011.

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 4.000.
Glavni sudija: Robert Zrilić (Banja Luka) 6,5.
Pomočnici: Ratko Kunić (Banja Luka) i Željko Marić (Doboj).
Četvrti sudija: Vladimir Dominković (Orašje).
Delegat: Damir Šarić (Tuzla).
Kontrolor suđenja: Gojko Bandić (Grude).
Strijelci: 1:0 - Bogičević (40. Zeba), 2:0 - Bogičević (47. Zeba), 2:1 - Džidić (51.), 2:2 - Žuržinov (56. Pehar), 2:3 - Markić (62.), 3:3 - Zeba (68. penal).
Žuti kartoni: Bogičević, Kvesić, Smajić (Željezničar), Šunjić, Miličević, Markić, Popović, Kutalija (Zrinjski)
Crveni kartoni: Toni Šunjić (Zrinjski, 65.).
Igrač utakmice: Zajko Zeba (Željezničar) 6,5.

Image ŽELJEZNIIČAR: Karić 5, Marković 5,5, Stanić 6, Bogičević 6,5, Gerhard 5, Savić 5,5, Svraka 5,5 (79. Kvesić -), Selimović 5 (63. Bešlija -), Smajić 5,5, Zeba 6,5, Adilović 5 (80. Ramić -). Trener: Amar Osim.

Image ZRINJSKI: Mehler 5,5, Markić 6, Duro 5, Džidić 6, Popović 5,5, Stojkić 5,5, Šunjić 6, Pehar 5,5 (76. Kutalija 6), Marjanović 5,5 (90. Sušić-), Živko 5,5 (55. Žuržinov 6) , Miličević 5,5. Trener Slaven Musa.

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "Ne mogu objasniti šta nam se desilo. Kontrolisali smo utakmicu do 50. minutea, a onda nam je ekipa koja do tada nije pogledala na gol za deset minuta dala tri. Da nisu imali igrača manje vjerovatno bi nas i dobili. Ovo je težak period za nas, ali ćemo nastaviti raditi da bismo ga prebrodili".

Slaven Musa: "Željeli smo se odbraniti do odmora ali smo nesretno primili gol. Cilj je bio da izmjenama u drugom poluvremenu dođemo do izjednačenja, a ni sam nisam mislio da ćemo preokrenuti rezultat. Da budem iskren i za mene se sve prebrzo dešavalo.Posljednjih 20 minuta je bilo teško, ali smo izdržali sa deset igrača. ".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#37 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

5. kolo, Olimpik-Željezničar 0:1
28.08.2011.

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu
Gledalaca 3.000
Sudija: Edin Jakupović (Bihać) 7.
Pomoćnici: Elvis Prošić (Cazin) i Asmir Budimlić (Bihać).
Delegat: Damir Šarić (Tuzla).
Žuti kartoni: Pliska (Olimpic), Karić, Bogičević, Stanić, Čolić, Bešlija, Ramić, Gerhard, ... (Željezničar)
Crveni karton: Eldin Adilović (70. Željezničar).
Strijelac: 0:1 - Selimović (77. Bešlija).
Igrač utakmice: Vernes Selimović (Željezničar) 6,5.

Image OLIMPIC: Fejzić 6, Rizvanović 6, Subašić 6, Suljević 5,5, Regoje 6, Vidović 5,5, Kiso 5,5 (79. Kapić -), Hiroš 5,5, Đurić 5,5 (71. Kreser -), Vladavić 6, Pliska 6. Trener: Nedim Jusufbegović.

Image ŽELJEZNIČAR: Karić 6, B. Čolić 6, Bogičević 6, Gerhard 6, Stanić 6, Vasilić 6, Svraka 5 (46. Jamak 6), Smajić 6, Zeba 5,5 (68. Selimović 6,5), Bešlija 6, Ramić 5,5 (Adilović -). Trener: Amar Osim

Izjave šefova stručnih štabova:

Nedim Jusufbegović: "".

Amar Osim: "Bili smo u teškoj psihološkoj situaciji, ali smo na kraju slavili. To pokazuje da igrači koliko, toliko imaju moć da se vrate i da su dobro pripremljeni, pogotovo nakon što smo ostali sa igračem manje na terenu. Paradoksalno je da smo nakon isključenja Adilovića zaigrali bolje i mislim da smo na kraju sasvim zasluženo slavili".
"Međutim, i pored ove pobjede imamo malo bodova. Bili smo proglašavani za favorite uoči početka sezone i to sa razlogom jer mislim da imamo dobru ekipu. Sada ćemo pokušati iskoristiti pauzu u prvenstvu kako bi u nastavak sezone ušli što je moguće spremiji", dodao je Osim.
Menadžer Plavih nakon susreta bio je ljut na sudije, a na pitanje da prokomentariše iste u svom stilu je kratko odgovorio:
"Večeras su igrali klub koji postoji 90 godina i onaj koji postoji 'četiri' mjeseca".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#38 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

6. kolo, Čelik-Željezničar 1:1
10.09.2011.

Stadion Bilino Polje u Zenici.
Gledalaca: 4.000.
Glavni sudija: Vladimir Dominiković (Orašje).
Pomočnici: Zlatan Bečirović (Mramor) i Zoran Taborin (Zvornik).
Četvrti sudija: Goran Paradžik (Ljubuški).
Delegat: Mirko Milošević (Zvornik).
Kontrolor suđenja: Mustafa Škoro (Mostar).
Strijelci: 1:0 - A. Šišić (1. Hećo), 1:1 - N.Jamak (50. B. Čolić)
Žuti kartoni: (Čelik), (Željezničar).
Crveni kartoni: Mehmedalija Čović 75. (Čelik).
Igrač utakmice: .

Image ČELIK: . Trener: Elvedin Beganović.

Image ŽELJEZNIČAR: Karić , B. Čolić/Marković , Bogičević , Gerhard , Stanić , Vasilić , Svraka/Jamak , Savić/Stančeski , Zeba , Bešlija , Ramić/Selimović . Trener: Amar Osim.

Izjave šefova stručnih štabova:

Elvedin Beganović: "Veoma teško vrijeme je bilo a obje ekipe su, da tako kažem, imale pritisak da moraju dobiti utakmicu. Međutim, ispade ono najgore po obje ekipe da je završeno nerješeno. U ovome momentu moram da kažem da smo mi, ekipa Čelika, na kraju morali biti zadovoljniji bodom jer smo igrali 15 minuta i 4 minute nadoknade sa igračem manje po ovom vremenu. Moram da lestitam svojim igračima na borbenosti i zalaganju koju su pružili u devedeset i nekoliko minuta. "

Amar Osim: "Imali smo sreću da se vratimo početkom drugog poluvremena i vjerovatno smo bili bliži pobjedi, pogotovo na kraju kad su domaćini igrali sa igraćem manje ali ne mogu reći da je rezultat nerealan. Mi smo imali više šansi da pobjedimo, s obzirom na to da su oni vodili, da su izdržali 15 minuta sa igraćem manje po onakvoj vrućini. S obzirom, što znam, kakav su pritisak imali vezano za dešavanja oko kluba, i pored toga nisu na nesportski način pokušavali doći do pobjede, još jednom im čestitam od srca."

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#39 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

7. kolo, Željezničar-Zvijezda 1:0
18.09.2011.

Stadion Grbavica u Sarajevu
Gledalaca: 5.000.
Sudija: Radoslav Vukasović (Trebinje) - 5,5.
Pomoćnici: Almir Čišić (Mostar) i Siniša Janjić (Bijeljina).
Četvrti sudija: Predrag Stankić (Bijeljina).
Delegat: Željko Kraljević (Ljubuški)
Kontrolor suđenja: Vlado Liščinski (Prijedor).
Žuti kartoni: Gušo, Jamak, B.Čolić (Željezničar), Husić, Jusić, Nuhanović, Hasić (Zvijezda).
Crveni kartoni: -
Strijelci: 1:0 Ramić (. Zeba).
Igrač utakmice: Zajko Zeba (Željezničar) 7,5.

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo 6,5, B. Čolić 6,5, Bogičević 6,5, Vasilić 6,5, Kvesić 6,5 (68. Selimović -), Jamak 6,5, Smajić - (15. Stanić 6,5), Svraka 6,5, Zeba 7,5, Bešlija , Adilović 5,5 (Ramić 7). Trener: Amar Osim.

Image ZVIJEZDA: Smajić 6,5, Jakovljević 6, Husić 5,5 (59. Nuhanović -), Gavarić 5,5 (64. Hasić 6), Moranjkić 6,5, Ristić 5, Jusić 5,5, Delić 5, Mašić 5,5, Omić 5,5, Halilović 5,5 (87. Jahić -). Trener: Dragan Jović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "Otvorili smo dobro utakmicu. Za razliku od nekih prethodnih na Grbavici, imali smo agresivnost, motiv i volju. Međutim, nismo uspjeli postići pogodak iz nekoliko kolosalnih prilika. Nekad je falio cent, pa precka, pa nekog udari u guzicu, u kuk, ali neće u gol. Zvijezda se dobro branila u prvom dijelu i pred sami kraj istog je zaprijetila iz kontranapada, međutim na našu sreću nisu došli do vodstva", rekao je Osim.

"U drugom dijelu smo se malo više otvorili, a to je Zvijezda iskoristila. Imali su gosti nekoliko izglednih prilika i mogli su se kući vratiti neporaženi. Ponavljam, u odnosu na prošle utakmice na Grbavici bilo je više volje i motiva. Za to je zaslužan i protivnik, koji je pružio dobru partiju. Mislim da je za naše uslove utakmica bila dobra, gledljiva, ali samo za naše uslove ", dodao je Osim i kratko se osvrnuo na spornu situaciju.

"Moj utisak je isti kao i Draganov, no sudija nije tako mislio."

Dragan Jović: "Ne želim umanjiti trijumf Željezničara. Mi smo mogli slaviti, odnosno mogli smo susret riješiti prije penala, kojeg je svako živ vidio, sem sudije. Međutim, mali smo klub i onda nam se ovo dešava. Naš proračun nije velik, nemamo širok igrački kadar, pa se zato na nama sudije iživljavaju. Osim penala, u tim momentima dobijamo i tri žuta kartona i to požutili su svi igrači koji sada ne mogu igrati u Zenici. Čudno, zar ne?", govori razočarani Jović i dodaje:

"Komitet za normalizaciju radi dobre stvari, no čini mi se da im neko dobro radi iza leđa. Moraju se obračunati sa ovakvim sudijama. Ovo ne govorim samo radi Zvijezde, nego radi dobrobiti našeg fudbala. Ako ovo nije bio penal onda ću poderati svoju profi licencu, no ako se ustanovi da je bio, kao što jeste, onda očekujem da se Komitet za normalizaciju pozabavi sudijskom trojkom".

"Nije samo penal bio sporan. Tokom svih 90 minuta imali smo tendeciozno suđenje. Svaka dvojbena situacija sudila se za domaćina, čak su nam i kornere i aute krali. Mali smo klub i svjesni smo toga, moj kolega Ratko Ninković napustio je Zvijezdu zbog sudijskih krađa i zbog toga što niko ništa nije po tom pitanju poduzimao, a ja mogu obećati da ću nastavitii gdje je on stao. Jednostavno to tako moram uraditi radi dobrobiti našeg fudbala"

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#40 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

8. kolo, Borac-Željezničar 0:3
24.09.2011.

Prekid utakmice u 31. minuti kod rezultata 0:1. Utakmica registrovana službenim rezultatom.

Gradski stadion u Banja Luci.
Gledalaca:
Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad) .
Pomoćnici: Hrvoje Turudić (Čitluk) i Anto Sučić (Nova Bila).
Četvrti sudija: Darko Obradović (Stolac).
Delegat: Davor Ristović (I. Sarajevo)
Kontrolor suđenja: Izet Čejvanović (Tuzla).
Strijelci:
Žuti kartoni: (Borac), (Željezničar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: .

Image BORAC: Avdukić , Stupar , Raspudić , Mikić , Žarić , Stajić , Grahovac , . Trener: Zvezdan Cvetković.

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo , B. Čolić , Bogičević , Vasilić , Kvesić , Gerhard , Jamak , Svraka , Zeba , Bešlija , Adilović . Trener: Amar Osim.

Izjave šefova stručnih štabova:

Zvezdan Cvetković:

Amar Osim:

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#41 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

9. kolo, Željezničar-Sloboda 4:0
02.10.2011.

Stadion Grbavica u Sarajevu
Gledalaca: 3.000.
Glavni sudija: Semir Kaplan (Stolac) 7.
Pomočnici: Dalibor Hrstić (Ljubuški) i Siniša Janjić (Bijeljina).
Četvrti sudija: Vladimir Dominković (Orašje).
Delegat: Krunoslav Džijan (Bok).
Kontrolor suđenja: Milorad Sofrenić (Bijeljina).
Strijelci: 1:0 - Selimović (8. Zeba), 2:0 - Adilović (11. Jamak), 3:0 - Zeba (43.), 4:0 - Adilović (45+1. B. Čolić).
Žuti kartoni: Ćirić, Slomić, Filipović (Sloboda).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Zajko Zeba (Željezničar) 7,5.

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo 7, B. Čolić 7,5, Bogičević 7,5, Vasilić 7, Kvesić 7 (46. Stanić 6,5), Zolotić 7, Jamak 7,5, Svraka 7, Zeba 7,5 (56. Drakul 6,5), Selimović 7, Adilović 7,5 (65. Ramić 6,5). Trener: Amar Osim

Image SLOBODA: Mujkić 5, Efendić5 , Ćirić 5, Jogunčić 5, Zoletić 5, Jahić 5, Filipović 5, Halilović 5,5, Rahmanović 5, Slomić 5,5 (79. Ribić -), Mešanović 5. Trener: Darko Vojvodić

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "Osjetila se razlika u kvaliteti. Žao mi je što nije bilo još golova, no u drugom dijelu su se igrači malo opustili. Mogli smo dati još dva - tri gola, kao i Sloboda i žao mi je zbog navijača što se to nije desilo", nakon večerašnje pobjede nad Slobodom rekao je menadžer Željezničara Amar Osim.
"Rezultatom sam svakako zadovoljan, kao u ostalom i u nekoliko prethodnih utakmica. Ono što nas nije htjelo na početku prvenstva sada nas ide, međutim igra još uvijek nije na zavidnom nivou. Ima tu još mjesta za napredak", ističe Osim."

Darko Vojvodić: "Željezničar je zasluženo slavio i na tome mu čestitam. U svim segmentima smo nadigrani, a svojim igračima nemam šta zamjeriti. Krivicu za poraz preuzimam na sebe. Slijedi pauza, mada bi za nas bilo najbolje da je kraj prvenstva, no i ovih 14 dana dobro će nam doći", istakao je Vojvodić nakon utakmice i dodao:
U vremenima kada su navijački ispadi u modi moram pohvaliti navijače Željezničara. Napravili su sjajnu atmosferu, niti u jednom momentu nisu nikog vrijeđali i mislim da oni moraju biti primjer drugima."".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#42 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

10. kolo, GOŠK-Željezničar 0:1
16.10.2011.

Stadion Podavala u Gabeli.
Gledalaca: 600.
Glavni sudija: Dragan Skakić (Gradiška) 6.
Pomočnici: Anto Sučić (N. Bila) i Zikret Kuljaninović (Banovići).
Četvrti sudija: Radoslav Vukasović (Trebinje).
Delegat: Dubravko Mišković (Livno).
Kontrolor suđenja: Milorad Sofrenić (Bijeljina).
Strijelci: 0:1 - Bogičević (90. Zeba).
Žuti kartoni: Karić, Mus (GOŠK), Vasilić, Jamak (Željezničar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Zajko Zeba (Željezničar) 7.

Image GOŠK: Šreng 6, Žderić 5,5, Mus 6, Helvida 6,5, Šabanović 6,5, Šiljak 6, Ćulum 6,5 (34. Prskalo 5,5), Bošnjak 6,5, Tomić 6, Karić 6,5, Dudić 6 (88. Raguž -). Trener: Milomir Odović

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo 6,5, B. Čolić 5,5, Bogičević 7, Vasilić 6, Kvesić 6, Gerhard 5,5, Jamak 6 (82. Smajić -), Svraka 5,5, Zeba , Selimović - (25. Ramić 6), Adilović 5,5 (60. Bešlija 6). Trener: Amar Osim

Izjave šefova stručnih štabova:

Milomir Odović: "Odigrali smo dobru utakmicu, posebno u prvom poluvremenu. Mislim da nam Željezničar nije napravio ništa posebno ni u drugom dijelu. Nismo smjeli dopustiti da primimo onakav gol. Još su nam se pred nastavak takmičenja povrijedili Karić i Ćulum."

Amar Osim: "U prvom poluvremenu igrali smo katastrofalno a u drugom normalno, ništa specijalno. Ravnopravna utakmica u drugom dijelu a neravnopravna u prvom u korist GOŠK-a. Imali smo puno sreće, vjerovatno nam se vraćaju neke stvari s početka sezone kada je nismo imali. Ne znam kako drugačije to da objasnim. Svojim igračima imat ću puno toga reći za igru u prvom poluvremenu. Moramo biti sretni što smo uzeli bodove jer ovdje će jako teško biti pobjediti. Domaćin se jako dobro prilagođava uvjetima vjetra i terena, nezgodna su ekipa. Sretni smo jer nam ova pobjeda daje šanse da se i dalje borimo za sami vrh."

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#43 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

11. kolo, Željezničar-Velež 4:1
23.10.2011. u 18:00

Stadion Grbavica u Sarajevu
Gledalaca: 4.000.
Glavni sudija: Vladimir Dominković (Orašje) 6.
Pomočnici: Goran Dujak (Odžak) i Zlatan Bečirović (Mramor).
Četvrti sudija: Ognjen Valjić (B. Luka).
Delegat: Lazar Martinović (Čapljina).
Kontrolor suđenja: Izet Čejvanović (Tuzla).
Strijelci: 1:0 - Adilović (2. Zeba), 2:0 - Adilović (25. Zeba), 3:0 - Smajić (39.Svraka ), 4:0 - Adilović (43. Zeba), 4:1 - Rovčanin (90. penal).
Žuti kartoni: Drakul, Gerhard (Željezničar), Demić, Duraković (Velež).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Eldin Adilović (Željezničar) 8.

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo -, B. Čolić 7, Bogičević 7, Vasilić 7, Kvesić 7, Gerhard 7, Svraka 7,5 (71. Stančeski -), Smajić 7,5, Bešlija 7 (61. Drakul -), Zeba 8, Adilović 8 ( 67. Selimović -). Trener: Amar Osim

Image VELEŽ: Bobić 5, Škaljić 5, Kazazić 5, Lakičević 5, Jazvin 5, Kodro 5, Demić 5,5 (77. Zvonić -), Ivetić 5, Zolj 5, Duraković 5 (56. Rovčanin 6), Brković 5. Trener: Mirza Varešanović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "Mnogo stvari nam se poklopilo, od neigranja nekoliko igrača Veleža do brzog vodećeg gola. Čestitam mostarcima koji su na Grbavici igrali otvoreno".

Edin Prljača "Nakon što smo u prvom poluvremenu primili četiri gola, na kraju smo odobro i prošli. Željo je pokazao zašto je u vrhu tabele Premijer lige".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#44 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

12. kolo, Slavija-Željezničar 1:5
30.10.2011. u 13:30

Stadion SRC Slavija u Lukavici.
Gledalaca: 700.
Sudija: Darko Obradović (Stolac) 6,5.
Pomoćnici: Elvis Prošić (Cazin) i Stevo Perić (Bijeljina).
Četvrti sudija: Semir Kaplan (Mostar).
Delegat: Vitomir Šilić (Sarajevo).
Kontrolor suđenja: Muhamed Begagić (Zenica).
Strijelci: 1:0 - Vukelja (14. Todorović), 1:1 - Svraka (19. Vasilić), 1:2 - Smajić (48. Bešlija), 1:3 - Adilović (64. Jamak), 1:4 - Zeba (74.), 1:5 - Adilović (79.)
Žuti kartoni: Papaz, Perišić, Todorović, Nikolić (Slavija).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Eldin Adilović (Željezničar) 7,5.

Image SLAVIJA: Kubura 5, Urta 5, Papaz 5,5, Lackanović 5, Simić 5,5 (60. Pušara 5), Beširević 5, E. Zeba 5,5, Perišić 5 (79. Nikolić -), A. Smajić 5,5 (79. Stojanović -), Todorović 5,5, Vukelja 6. Trener: Zoran Erbez.

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo -, B. Čolić 6,5, Bogičević 6,5, Vasilić 7, Kvesić 6,5, Jamak 6,5, Svraka 7, Smajić 7 (71. Selimović -), Bešlija 7 (82. Savić -), Zeba 7 (78. Stančeski -), Adilović 7,5. Trener: Amar Osim.

Izjave šefova stručnih štabova:

Zoran Erbez: "''Ne znam koji put dešava nam se da igramo dva različita poluvremena. Definitivno, imamo veliki problem, a danas smo protiv sebe imali možda i najkvalitetniju ekipu u ligi, koja je znala kazniti sve naše propuste. Čestitam Želji na pobjedi. Nama preostaje da u pauzi između polusezona popravimo mnoge stvari želimo li ostati u eliti''.

Amar Osim: "Slavija je u prvom poluvremenu bila ravnopravna, bez obzira što su igrali sa nekoliko juniora, te 1:1 iz prvih 45 minuta je bio realan rezultat. Da nismo izjednačili onako brzo, vjerovatno, bilo bi nam puno teže u nastavku utakmice. U drugom djelu smo brzo dali gol što je bilo veoma bitno i konačan rezultat je plod tog gola“, kazao je Osim, naglasivši:
"Konačan ishod od 5:1 možda je previsok. Slavija nije zaslužila ovako veliki poraz. Čestitam im na korektnosti iako su u jako teškoj situaciji, a mi moramo popraviti dosta stvari želimo li nastaviti pobjedonosni niz“.

Video izvještaj sa utakmice - BHT

Video izvještaj sa utakmice - Hayat
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#45 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

13. kolo, Željezničar-Sarajevo 1:0
05.11.2011. u 17:00

Stadion Grbavica u Sarajevu
Gledalaca: 9.000.
Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad) 6.
Pomoćnici: Hrvoje Turudić (Čitluk) i Nikica Tomas (Drinovci).
Četvrti sudija: Goran Paradžik (Ljubuški).
Delegat: Muharem Kurić (Donji Vakuf).
Kontrolor suđenja: Ilija Gigović (Gradiška).
Strijelci: 1:0 - Zrnanović (34. a.g.)
Žuti kartoni: Gerhard, Jamak, Smajić (Željezničar), Čomor, Sesar i Suljić (Sarajevo)
Crveni kartoni: Čomor (72. drugi žuti, Sarajevo)
Igrač utakmice: Adi Adilović (Sarajevo) 7,5.

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo -, B. Čolić 7, Bogičević 7, Vasilić 6,5, Kvesić 6,5, Gerhard 6,5, Jamak 6, Svraka 6, Bešlija 6,5 (74. Smajić -), Zeba 7,5 (90. Stanić -), Adilović 6,5 (80. Selimović -). Trener: Amar Osim.

Image SARAJEVO: Adilović 7,5, Čomor 5,5, Belošević 6 (88. H. Handzić -), Torlak 6, Zrnanović 6, Sesar 6,5, Šćepanović 6, Suljić 6 (64. Hadžić -), Kojašević 6, Obuća 6, Haskić 6 (78. Bajraktarević -). Trener: Jiri Plisek

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "Drugo poluvrijeme bilo je malo bolje od prvog, koje je bilo smiješno. Morali smo strepiti do kraja susreta, iako smo imali igrača više. Malo je falilo da nas Sarajevo kazni, imali smo sreće", kazao je Osim i dodao:
"Razapet sam između dva osjećaja, jedan je razočarenje jer niti jedna momčad već godinama u derbijima ništa ne pokazuje, drugi je oduševlenje jer smo pobijedili. Igrali smo pod ogromnim pritiskom, na domaćem terenu, pred velikim brojem navijača i sa serijom koju je trebalo nastaviti protiv najtežeg protivnika. Pobjeda je zaslužena, gol kilav kao i cijela utakmica."

Jiri Plisek: "Mislim da bi bilo sasvim zasluženo da smo osvojili bod. Postajale su neke situacije u kojima su sudije možda trebale bolje reagovati. Utakmica je produžena za četiri minite, a igrale su se samo dvije. Ipak, treba čestitati Željezničaru na pobjedi", rekao je trener Sarajeva Jiri Plišek, te dodao:

"Imali smo svoje prilike koje nismo iskoristili. Mogli smo odigrati mnogo bolje, trebali smo više koristiti bokove. Nakon gola preuzeli smo rizik, no nismo uspjeli izjednačiti. Penal je bio, no neke druge situacije išle su u korist Željezničara."

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#46 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

14. kolo, Kozara-Željezničar 0:2
19.11.2011. u 13:30

Stadion u Bosanskoj Gradišci.
Gledalaca: 500.
Sudija: Vladimir Dominković (Orašje) 6.
Pomoćnici: Senad Ibrišimbegović (Travnik) i Dalibor Drašković (I. Sarajevo).
Četvrti sudija: Robert Zrilić (Banja Luka).
Delegat: Ljubiša Tripunović (Doboj).
Kontrolor suđenja: Izet Čejvanović (Tuzla).
Strijelci: 0:1 - Adilović (15. Smajić), 0:2 - Zeba (40. Adilović),
Žuti kartoni: Studen, Hodžić (Kozara), Svraka, Gerhard, Kvesić, Vasilić i Bogičević (Željezničar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: Eldin Adilović (Željezničar) 8.

Image KOZARA: Kozić 7, Popović 5 (44. Bajić 6), Ćorić 6, Ujić 6,5, Kojić 6,5, Studen 6, Hodžić 6 (62. Basara -), Mujić 6, Spasojević 6 (74. Stjepanović -), Gnjatić 6,5, Gigović 6. Trener: Vlado Jagodić.Trener: Vlado Jagodić.

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo 6,5, B. Čolić 7, Bogičević 7, Vasilić 7, Kvesić 7, Gerhard 7, Jamak 6,5 (65. Bešlija -), Svraka 6,5, Smajić 7, Zeba 8 (86. Selimović -), Adilović 8 (82. Ramić -). Trener: Amar Osim.

Izjave šefova stručnih štabova:

Vlado Jagodić: 1. "Boli me poraz, prvi na domaćem terenu otkad vodim Kozaru. Znao sam koja je najjača snaga Željezničara, ali smo upravo nakon prekida primili prvi go. Teško je igrati protiv Želje kad povede. Gostima čestitam na pobjedi."
2. "Imam mnogo zamjerki na račun mojih igrača. Podbacili smo u ovoj utakmici, koju je Željezničar zasluženo pobijedio. Nisam zadovoljan igrom i zalaganjem većine mojih fudbalera i sigurno će biti nekih promjena u ekipi, pred utakmicu u Mostaru protiv Zrinjskog".

Amar Osim: 1. "Od početka utakmice izvršili smo pritisak i na vrijeme postigli golove. Teško nam je u nastavku utakmice Kozara mogla pokvariti slavlje. Domaćin je igrao izuzetno korektno, a teren i uvjeti za igru, za razliku od drugih stadiona, bili su odlični".
2. "Čestitke mojim igračima, ali i domaćinu na korektnoj igri. Kozari je ova utakmica bila važna, ali su njeni igrači bili korektni na terenu. Mi smo pitanje pobjednika riješili još u prvom poluvremenu. Na vrijeme smo postigli golove i onda smo u drugom poluvremenu sačuvali zasluženu prednost".

Video izvještaj sa utakmice - BHT
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#47 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

15. kolo, Željezničar-Leotar 2:0

Stadion Grbavica u Sarajevu
Gledalaca 2.000.
Sudija: Dragan Skakić (Gradiška) 6.
Pomoćnici: Jasmin Smajić (Tuzla) i Dalibor Hrstić (Ljubuški).
Četvrti sudija: Husein Terzić (Travnik).
Delegat: Damir Šarić (Tuzla).
Kontrolor suđenja: Vlado Liščinski (Prijedor).
Žuti kartoni: Pecelj, Akoufo (Leotar).
Crveni karton: Akoufo (Leotar, drugi žuti)
Strijelci: 1:0 – Adilović (25. Kvesić), 2:0 Zeba (53. Stančeski).
Igrač utakmice: Zajko Zeba (Željezničar) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Bukvić -, B. Čolić 6, Gerhard 6,5, Vasilić 6, Kvesić 6,5, Jamak 6 (55. Selimović -), Stančeski 6,5, Zolotić 6,5, Smajić 6, Zeba 7 (70. Stanić -), Adilović 7 (59. Ramić -). Trener: Amar Osim.

Image LEOTAR: Milenković 6, Čorlija 5, Milošević 5,5, Šaraba 5, Akuffo 5, Marković 6, Andrić 5, Pecelj 5,5, Kajgo 5 (81. Tomanović -), Radović 5,5, Milović 5 (52. Kokić -). Trener: Bogdan Korak.

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: ""

Bogdan Korak: ""

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#48 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

16. kolo, Željezničar-Široki Brijeg 1:0
10.03.2012.

Stadion Grbavica
Gledalaca: 4.500
Sudija: Radosav Vukasović (Trebinje) 6.
Pomoćnici: Momir Širko (Banja Luka) i Ratko Kunić (Banja Luka).
Delegat: Dragan Skakić (Gradiška).
Kontrolor suđenja: Ranko Mandić (Livno)
Žuti kartoni: Vasilić, Bogičević (Željezničar), Brekalo, Roskam, Ćorić, Jefton, Ješe (Široki Brijeg).
Strijelci: 1:0 - Svraka (42. Kvesić).
Igrač utakmice: Muamer Svraka (Željezničar) 7,5.

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo 6,5, B. Čolić 7, Bogičević 6,5, Vasilić 6,5, Kvesić 7, Gerhard 7, Svraka 7,5, Bekrić , Bešlija 6,5 (69. Adilović -), Zeba 6,5 (90. Jamak -), Selimović 6,5 (80. Stanić -). Trener: Amar Osim.

Image ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk 6,5, Jurčević 6, Brekalo 6, Jefton 6,5, Ješe 7, Bertoša 6 (64. Šilić -), Ivanković 6,5, Vagner 6 (75. Kvesić -), Ćorić 6, Zakarić 6,5, Roskam 6 (85. Varea -). Trener: Branko Karačić.

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "Ostvarili smo najbolji mogući rezultat, sad imamo prednost nad Širokim od 4,5 boda. Dobru igru u finišu prvog dijela, kad smo napravili pritisak, krunisali smo pogotkom.
Sreća je da smo na ovakvom terenu igrali protiv ekipe poput Širokog Brijega, koja se ne brani. Imali smo više sreće, ali su i oni u prvom meču sezone, kad su nas dobili 2:1".

Branko Karačić: "Tvrda utakmica, u kojoj smo dobro igrali u prvih 20. minuta. Po lijevoj strani smo imali mnogo problema i svojom smušenošću dozvolili smo da u najgore vrijeme primimo gol. Imali smo odličnu priliku, koja se u ovakvim utakmicama morala realizirati. Željezničar je zasluženo pobjedio, čestitam kolegi Osimu".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#49 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

17. kolo, Rudar P.-Željezničar 0:5
17.03.2012.

Gradski stadion u Prijedoru.
Gledalaca: 1.000
Glavni sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad) 7.
Pomočnici: Zlatan Bećirović (Mramor) i Stevo Perić (Bijeljina).
Četvrti sudija: Midhat Arnautović (Tuzla).
Delegat: Ljubiša Tripunović (Doboj).
Kontrolor suđenja: Izet Čejvanović (Tuzla).
Strijelci: 0:1 - Adilović (24. Zeba), 0:2 - Adilović (40. Zeba), 0:3 - Adilović (51. Svraka), 0:4 - Bekrić (55. E. Čolić), 0:5 - Adilović (78. E. Čolić)
Žuti kartoni: B- Čolić, Smajić, E Čolić (Željezničar).
Crveni kartoni: -
Igrač utakmice: E. Adilović (Željezničar) 9.

Image RUDAR: Tripić 5, Janković 5, Veinović 5,5, Šobić 5, Jevtić 5,5, Mitrović 5,5, Stambolija 5 (61. Kecman -), Kantar 5,5, Mikić 5,5, Žerić 5 (46. Rovčanin 5), Tosunović 5 (80. Babić -). Trener: Dragan Radović

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo 7, B. Čolić 7 (59. Bešlija 7), Kerla 8, Ćutuk 7,5, Kvesić 7,5, Gerhard 7,5 (71. Zolotić 7), Svraka 7, Bekrić 7, Smajić 7 (43. E. Čolić 7,5), Zeba 8,5, Adilović 9. Trener: Amar Osim

Izjave šefova stručnih štabova:


Dragan Radović: "Igrače ne treba kriviti, nikoga. Ja sam najveći krivac. Ovakvu igru više ne smijemo ponoviti".

Amar Osim: "Došli smo po pobjedu i ostvarili smo je. Rudar je bio solidan protivnik u prvom dijelu, ali ih u nastavku nije bilo na terenu".

Video izvještaj sa utakmice
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#50 Re: Rezime utakmica, sa izjavama trenera

Post by Charuga »

18. kolo, Željezničar-Travnik 1:0
24.03.2012.

Stadion Grbavica.
Gledalaca: 6.000
Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški) 6.
Pomoćnici: Almir Čišić (Mostar) i Željko Marić (Doboj).
Četvrti sudija: Darko Obradović (Stolac).
Delegat: Haris Idrizović (Konjic).
Kontrolor suđenja: Vlado Liščinski (Prijedor).
Žuti kartoni: Vasilić, Gušo, Jamak (Željezničar), Kasio, Zatagić, Ribić, N. Varupa, Popović i Lihovac (Travnik).
Crveni kartoni: -
Strijelci: 1:0 - Selimović (56.)
Igrač utakmice: Muamer Svraka (Željezničar) 7.

Image ŽELJEZNIČAR: Gušo 5,5, Bešlija 6,5, Bogičević 6, Vasilić 6 (46. Kerla -, 72. Jamak -), Kvesić 6,5, Zolotić 6,5, Svraka 7, Bekrić 6 (46. Stanić 6), Selimović 7, Zeba 6, Adilović 6. TRENER: Amar Osim .

Image TRAVNIK: Fejzić 6,5, Terzić 6, Zatagić 5,5, Oruč 5,5, Ribić 6, N. Varupa 5,5, Kovačević 6, Popović 5,5, Simeunović 6 (69. Mišić -, 73. Lihovac -), Kasio 6, Redžepi 6 (63. Jeleč -) . TRENER: Husnija Arapović.

Izjave šefova stručnih štabova:

Amar Osim: "Ja bih prije svega pohvalio ambijent, koji je bio nesvakidasnji za nasu ligu. Odajem priznanje nasim navijacima, pogotovo onim sa moje desne strane, koji su svoju tribinu napunili. Da utakmica bude na nivou tog ambijenta, potrudile su se ekipe koje su veceras nastupile, odnosno nasa je nastupala a Travnik je igrao, i treba im cestitati sto su dosli ovde da pokazu ono sto znaju, a Boga mi znaju nesto. Dokazali su da je ova liga, bez obzira na bodovnu razliku ekipa koje su u vrhu i na dnu, neizvjesna. Svi su danas govorili o nekakvoj strasnoj pobjedi, 15-16:0 i deranju, ne znam ni ja cega, kojih djelova tijela a rezultat je, komotno, mogao biti drugaciji. Uz malo nesrece je moglo biti 1:1, 0:0 a moglo je biti i 0:1 u jednom trenutku u prvom poluvremenu jer smo mi katastrofalni bili, lohotni do bola. U drugom smo napravili neki pritisak, krenuli malo agresivnije i iz tog pritiska se stvorilo par sansi i tu smo i prelomili utakmicu".

Husnija Arapović: "Ja sam prije svega zadovoljan i sa rezultatom, to ne mozete reci, jer ipak mi igramo protiv jedne ekipe koja je na prvom mjestu, koja je isto sto i Barcelona i Real u Spaniji. Meni je bitno da smo odigrali dobru uutakmicu i da nismo razocarali gledaoce".

Video izvještaj sa utakmice (Hayat)

Video izvještaj sa utakmice (BHT)
Locked