Revizija utvrdila: Na RTV Federacije BiH se ne zna ''ni 'ko

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
ejub

Revizija utvrdila: Na RTV Federacije BiH se ne zna ''ni 'ko

Post by ejub » 02/07/2007 12:46

:shock: :shock:

ejub

Post by ejub » 02/07/2007 12:47

Revizija utvrdila: Na RTV Federacije BiH se ne zna ''ni 'ko pije ni 'ko plaća''

Prema analizi Ureda za reviziju institucija Radio-televizija Federacije BiH je nelikvidna i nesolventna, ne izmiruje u roku stare niti ima pokriće za preuzete obveze. Kompanija djeluje u neuređenom okruženju ...

... a ukupna dugovanja iznose 25,8 milijuna KM dok su ukupni gubitci za 3,9 milijuna KM veći i od same vrijednosti kapitala RTV FBiH.

Ured za reviziju odbio je nakon obavljene revizije dati bilo kakvo mišljenje, a što predstavlja najlošiju kvalifikaciju za bilo koje poduzeće. Tako prema nalazima revizije samo na temelju neplaćenih poreza i doprinosa FRTV duguje skoro pet milijuna KM, a što je bio dovoljan razlog za preporuku Ureda za reviziju Parlamentu F BiH kao osnivaču da se ozbiljno pozabavi stanjem na FRTV.

FRTV inače djeluje i praktično u pravnom vakuumu jer Zakon o radio-televiziji Federacije BiH još nije usvojen, a njegovo donošenje je i jedan od 16 uvjeta koje BiH treba ispuniti da bi potpisala Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju.

Zbog te činjenice i pomoć Europske komisije u visini od 1,5 milijuna eura namijenjena za unaprjeđenje rtv servisa i sustava u cjelini propast će.

Zakon je bio donesen ali sve parlamentarne stranke s hrvatskim predznakom nisu ga podržale i pozvali su se na pitanje vitalnog nacionalnog interesa nakon čega ga je Ustavni sud FBiH taj zakon proglasio neustavnim.

U izviješću se navodi kako Nadzorni odbor FRTV nikada nije osnovan te da tako njegovu funkciju i poslove obavljaju osobe privremeno imenovane od strane OHR-a još 2003. godine.

U njemu je naglašena i činjenica kako je samo u prošloj godini RTV FBiH imala manje prihoda za 18,6 posto, a naplata rtv takse manja je za 15,7 milijuna KM nego u 2005. godini.

Glede naplate rtv takse ona putem BH Telecoma iznosi 80 posto, a putem HT Mostar tek 28,3 posto. Procjenjuje se da FRTV nije naplatila 5,4 milijuna KM od rtv takse.

U svom Izviješću revizorski tim ističe kako je sustav isplate plaća zaposlenicima neuređen tako da akti kojima se vrši obračun i isplata plaća jednostavno ne postoje.

Na ime stimulacije pojedinim uposlenicima isplaćeno je 89 895 KM, bez ikakvog dokumenta ili obrazloženja. Slična situacija je i s isplatom honorara za suradnike koje je angažirala FRTV, a kojima je isplaćeno 465 157 KM bez valjane kontrole.

Revizori su naglasili i to kako ta javna rtv kuća uopće ne vodi računa o planiranju, posebice broja zaposlenih.

karanana

Post by karanana » 02/07/2007 13:18

hahaha, nije BAS na temu ali hajde...hahahaha...gledam neki dan dnevnik 2 ftv-a, i iako ga smatram puno boljim od bht dnevnika, crko sam od smijeha kad sam vidio jedan prilog...hahahah

valjda je engleska vojska donirala 100-200 hiljada eura opreme nekoj vatrogasnoj jedinici. i intervijuisu jednog engleskog oficira u vezi toga....i pise ono kao njegovo ime i titula na dnu ekrana: Royal Naly, zapovjednik engleske jedinice....hahahaha...

Na uniformi mu pise s desne strane Royal Navy, a s lijeve njegovo ime, matterson ili tako nesto i oni uzeli ono Royal Navy kao ime, a ni to nisu dobro napisali.

ejub

Post by ejub » 02/07/2007 13:51

Na ime stimulacije pojedinim uposlenicima isplaćeno je 89 895 KM, bez ikakvog dokumenta ili obrazloženja. Slična situacija je i s isplatom honorara za suradnike koje je angažirala FRTV, a kojima je isplaćeno 465 157 KM bez valjane kontrole.

I ovo nikome nije cudno,a pogotovo ovima par moralista kojima su svi lopovi

Znaci nase pare djele onako kako odluce dva-tri covjeka na rtv fbih a onda kao prave skandalozne priloge o nemoralu i lopovluku...................

Black swan

Post by Black swan » 02/07/2007 13:54

čisti javašluk i površnost

ništa drugačije od svih drugih profesija u BiH

jedina razlika :D:D:D je u tome što se svaka greška vidi dok greške drugih profesija ostaju u određenom krugu ljudi

ejub

Post by ejub » 02/07/2007 14:02

komi wrote:čisti javašluk i površnost

jedina razlika :D:D:D je u tome što se svaka greška vidi dok greške drugih profesija ostaju u određenom krugu ljudi

Ma jeste to samo je problem sto ovakvi kroje medijsku sliku u BiH.
On sebi uzima za pravo da kaze sta je skandalozno a sta ne a ovamo samo za stimuladciju klepi 90 000 KM
I to nije skandalozno :roll:

Black swan

Post by Black swan » 02/07/2007 14:11

ejub wrote:
komi wrote:čisti javašluk i površnost

Ma jeste to samo je problem sto ovakvi kroje medijsku sliku u BiH.
On sebi uzima za pravo da kaze sta je skandalozno a sta ne a ovamo samo za stimuladciju klepi 90 000 KM
I to nije skandalozno :roll:
uh ja sam mislio na one greske u vezi sa imenom

a ova pljačka...

isto kao i svugdje :D:D:D

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 02/07/2007 14:32

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:14, edited 1 time in total.

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 02/07/2007 14:37

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:13, edited 1 time in total.

Vingo

Post by Vingo » 02/07/2007 14:39

Pusti da zazivi malo...(tema)...da dodje tobe sto bi ejub reko...
Nije mi jasno ovo oko naplate....mislim, kako????
(A to da ce Bakir biti kriv, a zna se ko iza Bakira stoji.....jebo te, pa i moj Mirnes kad napravi belaj u kuci kaze "Nicam ja mama - Zjatko je"

:D

ejub

Post by ejub » 05/07/2007 15:34

Šta ovo bi sa temom :shock:

Lisac

Post by Lisac » 05/07/2007 15:34

ckapice, promijeni metlu :D ova je malo neprecizna :D samo je strana i po' bila vishka, nisu dvije :D sljedeci put ne zhuri sa hvalom :D necu ni ja sa ozbiljnim postovima :D

a sad ozbiljno, ako postojio mogucnost da re-postirash samo zadnji post proljetnog kauboja jer je iz istog sasma jasno shto je uzrok pomenutom 'prekomjernom troshenju i lopovluku' na ftv-u, a nakon toga ti ja mogu dobaciti kvalitetan lokot :D

update:
jebate, ne samo da si expeditivna no si i profesionalna. koji klinac onda dangubish ovdje :D
Last edited by Lisac on 05/07/2007 15:36, edited 1 time in total.

sulesavic

Post by sulesavic » 05/07/2007 15:44

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=39203

Fali ono o plaæama. U istoj poruci je i onaj nerazumljivi mi dio u kojem stoji da SSS nosi najveæi dio posla, da VSS samo sjedi i da SSS imaju veæe plaæe od VSS (ukratko - tako nekako)

Pardon, izvini, oprosti...

ejub

Post by ejub » 06/07/2007 08:35

I sta se ovo izdešava ? :shock:
Jesam li mozda postavio pšogresnu temu? :roll:

ejub

Post by ejub » 06/07/2007 11:19

:run:

skojotovski

Post by skojotovski » 25/07/2007 23:49

a, melisa je sjajna? :D

ejub

Post by ejub » 26/07/2007 09:01

InfraRedRidinghood wrote:Duraković ostao bez nafake!

Tri minusa: RTV FBiH

Jasmin Duraković, generalni direktor Federalne televizije, zaboravio je digitron. Malo se preračunao. Izvještaj federalnih revizora otkriva sve uspjehe, kako je navedeno, nelikvidne Federalne televizije, koja je, prema nalazima, za sada dužna ukupno 25,8 miliona maraka! Revizori kažu da je UO RTV FBiH donio odluku prema kojoj direktor može bez njihove saglasnosti, sklopiti ugovor do 100.000 maraka, no on je 2004. potpisao ugovor od nešto manje od rečene stoje, a onda je do 2006. godine, napravio još sedam aneksa tog ugovora od po - 98.698 maraka! Lukavo, lukavo! Još samo da je obratio pažnju na PDV, koji je spomenute sume značajno uvećao. Nije imao nafake, što bi se reklo! A na Federalnoj televiziji veselje: plaće i doprinosi, tvrdi revizija, uplaćuju se neredovno, potraživanja se otpisuju bez saglasnosti Upravnog odbora, a osim toga, obračun plaća, nagrada i stimulacija vrši se mimo propisa. Federalni dio Sivog doma je, prema tome, dužan samo za 2003. i 2004. godinu pet miliona maraka! No, Duraković je, umjesto odgovora na teške optužbe federalnih revizora, smrsio nekakvo obrazloženje u kojem reagira na presudu Općinskog suda u Širokom Brijegu, koji je oslobodio sedam hiljada redovnih neplatiša obaveze da ispoštuju svoj dug prema Javnom servisu. A zašto bi i finansirali smeće koje Federalna televizija producira i još to ponosno naziva filmskim i serijskim programom?! No nafaka, madafaka!

BHDANI, broj 525, 06. JULI/SRPANJ 2007.

I sta nas ostale obavezuje da ovoj privatnoj kuci placamo preplatu??? :shock:

Black swan

Post by Black swan » 26/07/2007 09:41

patrioidiotizam :D:D:D

ejub

Post by ejub » 26/07/2007 11:57

komi wrote:patrioidiotizam :D:D:D

Idiotizam mozda a patriotizam sigurno ne iz razloga sto doticna tv pljuje po svemu sto je sveto za ovu drzavu

sulesavic

Post by sulesavic » 26/07/2007 13:57

Neka i pljuje, Ejube moj. Znam da je to samo stilska figura, ali adekvatinije bi bilo da s.e.r.e. po njoj (izvin'te, nadlezni, necu se ljutiti ako ovo obrisete).

ejub

Post by ejub » 27/07/2007 08:14

sulesavic wrote:Neka i pljuje, Ejube moj. Znam da je to samo stilska figura, ali adekvatinije bi bilo da s.e.r.e. po njoj (izvin'te, nadlezni, necu se ljutiti ako ovo obrisete).

Ma uredu je paša moj ako se ti slazes sa tim ,ti im uplacuj i po 20 km. :)
Mozes i rtrs i bn tv po cenera ako zelis jer se tebi(i vidim jos nekim jedinkama) dopada ali je problem u ogromnoj vecini kojoj smeta sto joj neko od njenih para udara i blati drzavu i sve sto je sveto.

A nemoj da brines da ce ti izbrisati komentar. :-)
Sto zesce komentare i pljuvanje po drzavi budes imao to su ti manje sanse da budes banovan

Ali to je tvoje pravo :lol:

ejub

Post by ejub » 27/07/2007 09:24

Misle li oni uopće išta, i misle li uopće o tome kome se obraćaju? Ko im, i u kojim omjerima, plaća zakonom uređenu, ali sasvim protivustavnu “taksu” na posjedovanje tv-prijemnika? Od čije takse, od čijega novca žive, oni, na FTV? Kako se svojim bosanskoherecegovačkim gledaocima i pretplatnicima mogu obraćati nerazumljivim i, priznajem, za mene pokatkad iritantnim tuđmanovskim novogovorom? Kako onda, svakodnevno, trpjeti kuknjavu ovdašnjih “dužnosnika” o ugroženosti hrvatskoga jezika u Federaciji BiH ? Na koju se “ugroženost” misli? Hrvatski jezik ugrožavaju oni koji ga unakazuju. Ako se misli da hrvatski jezik mora malčice mirisati “ustašicom”, kao što njome “tukne” Tuđmanova jezička stupidarija, ili da, ne daj Bože, samo uz takav “miris” može biti validan hrvatski jezik u BiH, onda su stvari mnogo žalosnije nego što sam mislio da jesu.

SIDRAN O FTV

Black swan

Post by Black swan » 27/07/2007 09:48

baaah sidran je levat :D

ma nije problem hrvatski jezik i ustašice

... problem je i kultura koja ide uz to pa pjesme za božić pjesme za uskrs pjesme iz naroda pa iz raznih regija od posavine do neuma... preko kupresa :D

znate kako grozno izgleda kada prilog o božiću pravi moja kolegica s faxa koja nije katolkinja

poslušajte samo malo radiostanice iz hrvatskih krajeva srednje bosne

tu se njeguje hrvatska pjesma ( ne mislim na Tomsona nego na gomile nama nepoznatih)

nedavno je bilo na TVu velečasni Šime daje intervju a FTV stavila napis velečasni Šemso :D:D:D

dakle nije problem u tisući i nije samo to razlika između jezika niti je razlika nešto loše... svako treba njegovati svoje :D eto SIdranu kad se odvojiš od boce možda i shvatiš nešto

sulesavic

Post by sulesavic » 27/07/2007 10:08

ejub wrote:Misle li oni uopæe i¹ta, i misle li uopæe o tome kome se obraæaju? Ko im, i u kojim omjerima, plaæa zakonom ureðenu, ali sasvim protivustavnu “taksu” na posjedovanje tv-prijemnika? Od èije takse, od èijega novca ¾ive, oni, na FTV? Kako se svojim bosanskoherecegovaèkim gledaocima i pretplatnicima mogu obraæati nerazumljivim i, priznajem, za mene pokatkad iritantnim tuðmanovskim novogovorom? Kako onda, svakodnevno, trpjeti kuknjavu ovda¹njih “du¾nosnika” o ugro¾enosti hrvatskoga jezika u Federaciji BiH ? Na koju se “ugro¾enost” misli? Hrvatski jezik ugro¾avaju oni koji ga unakazuju. Ako se misli da hrvatski jezik mora malèice mirisati “usta¹icom”, kao ¹to njome “tukne” Tuðmanova jezièka stupidarija, ili da, ne daj Bo¾e, samo uz takav “miris” mo¾e biti validan hrvatski jezik u BiH, onda su stvari mnogo ¾alosnije nego ¹to sam mislio da jesu.

SIDRAN O FTV

Bosanski, hrvatski i srpski hezik su raznim ustavima zagarantovane kategorije u ovoj nasoj lijepoj, napacenoj i jednoj & jedinoj zemljici. Nije FTV zagarantovala tudjmanovstinu (kako ti to nazivas) u svojim programima, neko je to drugi uradio (nije meni zlo od toga, da se razumijemo), a ti vrlo dobro znas ko je to uradio.

Ali, ako vec hoces, hajdemo malo brojati krvna zrnca voditelja Dnevnika 2 i procijeniti ko je ko:

Duska Jurisic je ...

Nikolina Veljovic je ...

Sanjnin Beciragic ...

Ljiljana Smailbegovic ...

Molim te da dopunis.

ejub

Post by ejub » 27/07/2007 11:25

sulesavic wrote:
ejub wrote:Misle li oni uopće išta, i misle li uopće o tome kome se obraćaju? Ko im, i u kojim omjerima, plaća zakonom uređenu, ali sasvim protivustavnu “taksu” na posjedovanje tv-prijemnika? Od čije takse, od čijega novca žive, oni, na FTV? Kako se svojim bosanskoherecegovačkim gledaocima i pretplatnicima mogu obraćati nerazumljivim i, priznajem, za mene pokatkad iritantnim tuđmanovskim novogovorom? Kako onda, svakodnevno, trpjeti kuknjavu ovdašnjih “dužnosnika” o ugroženosti hrvatskoga jezika u Federaciji BiH ? Na koju se “ugroženost” misli? Hrvatski jezik ugrožavaju oni koji ga unakazuju. Ako se misli da hrvatski jezik mora malčice mirisati “ustašicom”, kao što njome “tukne” Tuđmanova jezička stupidarija, ili da, ne daj Bože, samo uz takav “miris” može biti validan hrvatski jezik u BiH, onda su stvari mnogo žalosnije nego što sam mislio da jesu.

SIDRAN O FTV

Bosanski, hrvatski i srpski hezik su raznim ustavima zagarantovane kategorije u ovoj nasoj lijepoj, napacenoj i jednoj & jedinoj zemljici. Nije FTV zagarantovala tudjmanovstinu (kako ti to nazivas) u svojim programima, neko je to drugi uradio (nije meni zlo od toga, da se razumijemo), a ti vrlo dobro znas ko je to uradio.

Ali, ako vec hoces, hajdemo malo brojati krvna zrnca voditelja Dnevnika 2 i procijeniti ko je ko:

Duska Jurisic je ...

Nikolina Veljovic je ...

Sanjnin Beciragic ... po potrebi,Bosnjak najmanje

Ljiljana Smailbegovic ... isto

Molim te da dopunis.

Post Reply