REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#7901 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by sinuhe »

Slabo dijaspora glasa. Tek 50 hiljada na opstim izborima 2018, ranije cak i manje. Zanimljivo da opstaje taj mit :!: Zasto :?:
http://izbori.ba/Documents/2019/11/Izbo ... i_2018.pdf
Nejasno mi je kakve veze tema ima sa dijasporom.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7902 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by exliberal-ex »

sinuhe wrote: 05/10/2020 20:36 Slabo dijaspora glasa. Tek 50 hiljada na opstim izborima 2018, ranije cak i manje. Zanimljivo da opstaje taj mit :!: Zasto :?:
http://izbori.ba/Documents/2019/11/Izbo ... i_2018.pdf
Nejasno mi je kakve veze tema ima sa dijasporom.
50 hiljada nije mali broj, dovoljno da donese prevagu u nekim situacijama.

Ja mislim da je sva ta prica i kao sto ti kazes mit pokrenut svjesno da bi se prikrile manipulacije na lokalnim nivoima.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7903 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by exliberal-ex »

spreca wrote: 05/10/2020 20:33
exliberal-ex wrote: 05/10/2020 20:27
spreca wrote: 05/10/2020 20:16

Imas kakve dokaze za tvoje tvrdnje? ili onako pricas....pogledaj mozda si na spisku,dijaspora ne pravi spiskove
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-su ... /201005060
Bas zbog toga sto su ovi biracki spiskovi cijela farsa imas razlog da ih ukines...
uostalom za koga glasa dijaspora....?...progresne stranke.. :lol:
.koja stranka je od hrvatske dijaspore dobila glasove mimo hdz...koja stranka je kod bosnjaka dobila ako nije sda...kod srba isto tako...?
ja nisam ni jednom glasao, cak me niko nikad nije ni kontaktirao iz ambasade iako imaju sve moje podatke ali i da jesu nebi, zasto da ja odredjujem sudbinu nekom ko zivi dole . ako se jednom vratim ( a tesko da cu) onda cu da glasam dotad mi nepada na pamet
Zna se ko pravi i prijavljuje biracke spiskove u CIK,zasto ne kazniti te koji manipuliraju sa tim spiskoviima,dijaspora nema veze sa spiskovima....opet ponavljas to sto nemozes potvrditi,da iz dijaspore glasove dobiju samo HDZ,SDA I SNSD dobijaju ....prosle izbore su mnogi CIKu prijavili nepravilnosti po cijeloj BIH a CIK nije nasao za shodno da provjeri i kazni,kako ce sada biti vidjecemo ,sastav CIKa je malo izmjenjen pa neka i drugi malo kradu a ne uvijek isti,ako je to nasa sudbina.....odosmo sa teme
ko pravi spiskove i zasto se nekaznjavaju pocinioci...ti mi odgovori?

u pravu si odosmo sa teme, zalosno je da izjave kao sto su ove prolaze kao da se nista nije desilo...pojeo vuk magarca, a sjecas se sabora u vjecnici...to se prica digla reko bi covjek zavrsena stvar i opet nista.
opet bakir i ekipa vedri i oblaci a narod suti...suti, trip i iseljava se
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#7904 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by lotPi »

exliberal-ex wrote: 05/10/2020 20:12 Reko bi covjek dijaspora zlata vrijedna....


zasto bi ukinuo glasanje dijaspori...zato sto ta dijaspora bira SDA, HDS, SNDS i ostale manijake koji jebu taj narod dole dok mi lelemudamo na zapadu...eto zasto bi ukinuo ili ogranicio glasanje dijaspore...

a sad masite zastavama

Otkud ti ovi podaci!?
Obicna laz!
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#7905 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by piupiu »

3:32 pocinje Francis Boyle

HD_2015
Posts: 966
Joined: 27/08/2015 12:54

#7906 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by HD_2015 »

Svi pričaju o reviziji, a niko ne pita zašto je prvobitna tužba propala. Valjda smo narod koji je navikao da izlazi na popravne ispite.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7907 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by _BataZiv_0809 »

piupiu wrote: 21/05/2022 01:13 3:32 pocinje Francis Boyle

Uh ako ti preporucujes vrijedi gledati. Inace su mi smor Sencijevi intervjui sa prevodjenjem.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#7908 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by piupiu »

_BataZiv_0809 wrote: 21/05/2022 07:54
piupiu wrote: 21/05/2022 01:13 3:32 pocinje Francis Boyle

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=weR-FI57r14[youtube]
Uh ako ti preporucujes vrijedi gledati. Inace su mi smor Sencijevi intervjui sa prevodjenjem.
Ma sjećam se da smo na ovoj temi prije ihihih godina pričali o tome sta je Boyle rekao, ovdje drama nastala, samo što nas ne linčovaše. A čovjek je ovaj put zašao i malo dublje u suštinu - govorio je i o tome da je bošnjačko rukovodstvo bilo ucijenjeno (ili da se osjećalo ucijenjeno) da ne insistira na tužbi.
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#7909 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by mishic »

Revizija presude protiv Srbije samo je jedan detalj u nizu propusta i promašaja koji se nisu smjeli dogoditi.

Prvo nas je Srbija žestoko nadigrala u Hagu. Uspjela je sakriti masu dokumenata i falisifikovati realno stanje izvlačeći se od odgovornosti za agresiju ali i štiteći institucije i stotine pojedinaca koji su komotno mogli zaraditi doživotnu ili višedecenijsku robiju. Novci, lobiranja, sposoban i bojčano snažan tim bio je posvećen tom zadatku dok su opstrukcije iz RS i HDZ-a dodatno ometale i onako traljavu i mlaku aktivnost žrtve kakva je BiH bila.

Drugo, domaće pravosuđe je trebalo godinama osposobljavati da preuzme svoju ulogu nakon Haga ali umjesto toga to pravosuđe je potpuno devastirano i uništeno. Krenulo se od stavljanja pod nacionalnu kontrolu i otimačinu za uticaj nad pravosuđem čime je ono dodatno devastirano, kriminalizovano, podleglo nepotizmu, korupciji i mitu te time potaklo i sve druge oblike organiziranog kriminala da bi na kraju bilo zloupotrijebljeno na najgori moguči način da falisifikuje istoriju, izbalansira i podijeli krivicu, progoni, sudi i zatvara nedužne a teškim ratnim zločincima omogući bijeg i sklanjanje u Srbiju i Hrvatsku.

Pokušaji međunarodne zajednice da reformišu i zaštite pravosuđe ne samo da nisu dali rezultate nego su ga dodatno korumpirali jer su enormno visoke plate umjesto da djelatnike učine nepotkupljivim te iste potakli na nepotizam, uvezivanje, ustupke jednih drugima i tako je kompletan pravosudni sistem postao jedna velika hobotnica dobro plaćenih mafijaša koji su jedan drugog ucjenjivali, međusobno se štitili, uz vlastiti kriminal štitili stranački organizirani kriminal i doslovno umjesto zaštitnika pravne države pravosuđe je postalo njen najveći rušitelj.
Post Reply