REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post Reply
User avatar
malakh
Posts: 7181
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#601 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by malakh »

Kao što je recimo mogućnost koju je objavila @N1infoSA da su @B_Izetbegovic i @ZeljkoBiH propustili da produže ovlaštenje Sakibu Softiću.
i sa ovim sve pada u vodu, reče suljagić
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#602 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

and wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je jasno da nova tužba nema podršku ni MZ-a.
po čemu?
Eno ti izjave Moore-a, mislim da je to i laiku jasno. Pasivnost i nerad deset godina su doveli do toga da danas objektivno nema elemenata podizanja optužbe. Izjave Izetbegovića i prebacivanje loptice na hudog Softića su prava slika minder politike kod Bošnjaka. Jebiga ai ja bih volio da je drugačije ali što prije pogledamo istini u oči lakše ćemo neke druge stvari promijeniti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#603 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by General War »

and wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je jasno da nova tužba nema podršku ni MZ-a.
po čemu?
Pa po supljoj...ljudi se u drugim zemljama tuze da dobiju proces, ovdje samo radi providne ko fol ucerive...sad je na bakira red, dodik kenjao sa referendumom, sa postrojavanjem vojske, covke oko treceg...poceo svijet reagovati, sad valja opet sve u istu ravan.
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#604 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hrasno38 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je jasno da evenutalno nova tužba nema podršku ni MZ-a.
Nema iz jednog prostog razloga sto je vjerovatno jasno da nova tuzba u ovom trenutku i sa ovom ekipom nece donjeti apsolutno nista osim talasanja koje po misljenju MZ nije apsolutno potrebno.

https://bedrudingusic.wordpress.com/201 ... i-u-obzir/
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#605 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hrasno38 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
and wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je jasno da nova tužba nema podršku ni MZ-a.
po čemu?
Eno ti izjave Moore-a, mislim da je to i laiku jasno. Pasivnost i nerad deset godina su doveli do toga da danas objektivno nema elemenata podizanja optužbe. Izjave Izetbegovića i prebacivanje loptice na hudog Softića su prava slika minder politike kod Bošnjaka. Jebiga ai ja bih volio da je drugačije ali što prije pogledamo istini u oči lakše ćemo neke druge stvari promijeniti.
Upravo tako!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#606 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

hrasno38 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je jasno da evenutalno nova tužba nema podršku ni MZ-a.
Nema iz jednog prostog razloga sto je vjerovatno jasno da nova tuzba u ovom trenutku i sa ovom ekipom nece donjeti apsolutno nista osim talasanja koje po misljenju MZ nije apsolutno potrebno.

https://bedrudingusic.wordpress.com/201 ... i-u-obzir/
Deset godina su vucarali guzove po minderima i onda se neko od tih efendija sjetio u januaru da u februaru ističe rok za eventualno novu reviziju. Ma od toga nema ništa, samo pišaju po ljudima i govore da to samo kiša pada. Oprostite ali mene vrijeđa takva bahatost, javašluk i kvazi patriotizam.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#607 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by sumirprimus »

hAZNADAR wrote:
sumirprimus wrote:dzabe nerviraju narod s ovim. nema od tog nista, javno priznaju, i idemo dalje.
Kuda?
u bolji zivot, bolji zivot.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#608 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Matzan »

Potpuni je promašaj svaljivati skoro svu krivicu na Sakiba Softića. Naravno da i on snosi određenu odgovornost za dobro ili loše u postupku tužbe protiv Srbije, ali daleko od istine su tvrdnje da je njegova (ne)stručnost glavni uzrok onako blage presude u prvostepenom postupku. Najmanje 3 bitna faktora su daleko bitnija od njegove stručnosti i umješnosti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#609 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by General War »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
hrasno38 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je jasno da evenutalno nova tužba nema podršku ni MZ-a.
Nema iz jednog prostog razloga sto je vjerovatno jasno da nova tuzba u ovom trenutku i sa ovom ekipom nece donjeti apsolutno nista osim talasanja koje po misljenju MZ nije apsolutno potrebno.

https://bedrudingusic.wordpress.com/201 ... i-u-obzir/
Deset godina su vucarali guzove po minderima i onda se neko od tih efendija sjetio u januaru da u februaru ističe rok za eventualno novu reviziju. Ma od toga nema ništa, samo pišaju po ljudima i govore da to samo kiša pada. Oprostite ali mene vrijeđa takva bahatost, javašluk i kvazi patriotizam.
:thumbup:
Nema ovdje patriotizma nigdje niti pravde, vec dogovor ciji je red da "talasa".
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#610 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Obi Wan Bosnian »

General War wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
General War wrote: Aman zaman, jebes poruku...moglo se na vrijeme i dobiti vise od poruke.
Kada na vrijeme? Šta je to propalo da se nekada moglo a sada ne može?
Pa pogledaj video sto sam postavio, sve je tuzilac rekao u prvih pet minuta :roll:
Ok, nisam znao da ima taj rok od 6 mjeseci da se pokrene revizija kada dođeš do novog dokaza. To mi je potpuno besmisleno jer znači da moraš trčati sa revizijom čim dobiješ novi dokaz iako bi možda za godinu dana dobio još bolji dokaz. Glupo do bola.
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#611 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hrasno38 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
hrasno38 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je jasno da evenutalno nova tužba nema podršku ni MZ-a.
Nema iz jednog prostog razloga sto je vjerovatno jasno da nova tuzba u ovom trenutku i sa ovom ekipom nece donjeti apsolutno nista osim talasanja koje po misljenju MZ nije apsolutno potrebno.

https://bedrudingusic.wordpress.com/201 ... i-u-obzir/
Deset godina su vucarali guzove po minderima i onda se neko od tih efendija sjetio u januaru da u februaru ističe rok za eventualno novu reviziju. Ma od toga nema ništa, samo pišaju po ljudima i govore da to samo kiša pada. Oprostite ali mene vrijeđa takva bahatost, javašluk i kvazi patriotizam.
Ova prica je potegnuta samo i iskljucivo radi sticanja politickih poena jer i dalje Bakir misli da je narod glup i da ne zna da se 10 godina drkao kurac po pitanju skupljanja novih dokaza i podizanja optuznice. Naravno samo spominjanje je zatalasalo politcke prilike sto izvanredno odgovara Bakiru ali isto tako i Dodiku tako da je to jedina voda u kojoj oni znaju da plivaju a voda ze zove TENZIJA. Da sada pricamo o jednoj grupi uglednih advokata sto iz BiH sto iz svijeta ili zemalja koje zele pomoci BiH ja bih ovo shatio ozbiljo ali dati u ruke opet to jednom Softicu je smijesno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#612 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hrasno38 »

Matzan wrote:Potpuni je promašaj svaljivati skoro svu krivicu na Sakiba Softića. Naravno da i on snosi određenu odgovornost za dobro ili loše u postupku tužbe protiv Srbije, ali daleko od istine su tvrdnje da je njegova (ne)stručnost glavni uzrok onako blage presude u prvostepenom postupku. Najmanje 3 bitna faktora su daleko bitnija od njegove stručnosti i umješnosti.
Ne Sakib nema nikakvu krivicu kriv je onaj koji ga je imenovao i mislio da ce on dobiti slucaj!!!
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#613 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by General War »

Obi Wan Bosnian wrote:
General War wrote:
Obi Wan Bosnian wrote: Kada na vrijeme? Šta je to propalo da se nekada moglo a sada ne može?
Pa pogledaj video sto sam postavio, sve je tuzilac rekao u prvih pet minuta :roll:
Ok, nisam znao da ima taj rok od 6 mjeseci da se pokrene revizija kada dođeš do novog dokaza. To mi je potpuno besmisleno jer znači da moraš trčati sa revizijom čim dobiješ novi dokaz iako bi možda za godinu dana dobio još bolji dokaz. Glupo do bola.
Pa to je proces, nece se odluka donijeti za sest mjeseci, vec ulazis u postupak a ako dodje neki novi dokaz u medjuvremenu, uvrstis ga u tuzbu.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#614 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by incognito071 »

hAZNADAR wrote:
incognito071 wrote:Sve dok Srbija kao i srpski narod na Balkanu ne dozive kataklizmu i samim tim se kolektivno izvinu za desavanja devedesetih nece biti hajra u BiH i sire.

Isto vazi i za Hrvatsku.

Dovidjenja prijatno.
Mislio si vjerovatno katarzu umjesto kataklizmu. :) U tom slucaju se slazem.
katarzu katarzu
otkud mi kataklizma u pm :lol:

nisam bio kafu popio jos :D oprosti mili profesore :-D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#615 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by channel10 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
and wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je jasno da nova tužba nema podršku ni MZ-a.
po čemu?
Eno ti izjave Moore-a, mislim da je to i laiku jasno. Pasivnost i nerad deset godina su doveli do toga da danas objektivno nema elemenata podizanja optužbe. Izjave Izetbegovića i prebacivanje loptice na hudog Softića su prava slika minder politike kod Bošnjaka. Jebiga ai ja bih volio da je drugačije ali što prije pogledamo istini u oči lakše ćemo neke druge stvari promijeniti.
Otkud ti i velika vecina ostalih zna da se nije nista radilo?

To tebi niko nije nista prijavio, pa odmah pasivnost, ovo ono.

A jesu se svi digli, od marve do ovih stranaca. Kad to vidim, odmah bi je podigao. Pozvao Nice-a i Boyla i lagano :izet:

Ko se ljuti, eno mu u tuti :evil:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#616 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by and »

hrasno38 wrote:
Matzan wrote:Potpuni je promašaj svaljivati skoro svu krivicu na Sakiba Softića. Naravno da i on snosi određenu odgovornost za dobro ili loše u postupku tužbe protiv Srbije, ali daleko od istine su tvrdnje da je njegova (ne)stručnost glavni uzrok onako blage presude u prvostepenom postupku. Najmanje 3 bitna faktora su daleko bitnija od njegove stručnosti i umješnosti.
Ne Sakib nema nikakvu krivicu kriv je onaj koji ga je imenovao i mislio da ce on dobiti slucaj!!!
pa ako znaš da nisi kapacitet da dobiješ slučaj i da ima boljih od tebe, ne prihvaćaš se posla :zzzz:
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#617 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hrasno38 »

and wrote:
hrasno38 wrote:
Matzan wrote:Potpuni je promašaj svaljivati skoro svu krivicu na Sakiba Softića. Naravno da i on snosi određenu odgovornost za dobro ili loše u postupku tužbe protiv Srbije, ali daleko od istine su tvrdnje da je njegova (ne)stručnost glavni uzrok onako blage presude u prvostepenom postupku. Najmanje 3 bitna faktora su daleko bitnija od njegove stručnosti i umješnosti.
Ne Sakib nema nikakvu krivicu kriv je onaj koji ga je imenovao i mislio da ce on dobiti slucaj!!!
pa ako znaš da nisi kapacitet da dobiješ slučaj i da ima boljih od tebe, ne prihvaćaš se posla :zzzz:
hahahahah pa ti se salis stvarno........
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#618 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by raoul duke »

Izetbegovic dize prasinu oko revizije sad kad je skoro nemoguce uraditi bilo sta po tom pitanju.

Pomirimo se sa tim da imamo izdajnika koji lazno predstavlja interese BiH dok u slobodno vrijeme lize kite Srbijancima..
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#619 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by General War »

channel10 wrote:
To tebi niko nije nista prijavio, pa odmah pasivnost, ovo ono.

A jesu se svi digli, od marve do ovih stranaca. Kad to vidim, odmah bi je podigao. Pozvao Nice-a i Boyla i lagano :izet:

Ko se ljuti, eno mu u tuti :evil:
:-) :lol: :lol: :lol:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#620 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Matzan »

hrasno38 wrote:
Matzan wrote:Potpuni je promašaj svaljivati skoro svu krivicu na Sakiba Softića. Naravno da i on snosi određenu odgovornost za dobro ili loše u postupku tužbe protiv Srbije, ali daleko od istine su tvrdnje da je njegova (ne)stručnost glavni uzrok onako blage presude u prvostepenom postupku. Najmanje 3 bitna faktora su daleko bitnija od njegove stručnosti i umješnosti.
Ne Sakib nema nikakvu krivicu kriv je onaj koji ga je imenovao i mislio da ce on dobiti slucaj!!!

Skoro nikakve. Zato mi je smiješno kad vidim da se za neuspjeh najčešće okrivljuje Sakib Softić kao krivac No 1.
Može on imati 5 doktorata iz Međunarodnog prava, ali to svojeznanje i umiješnost može pokazati jedino ako su stvoreni
osnovni preduslovi za rad i pravično suđenje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#621 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by channel10 »

General War wrote:
channel10 wrote:
To tebi niko nije nista prijavio, pa odmah pasivnost, ovo ono.

A jesu se svi digli, od marve do ovih stranaca. Kad to vidim, odmah bi je podigao. Pozvao Nice-a i Boyla i lagano :izet:

Ko se ljuti, eno mu u tuti :evil:
:-) :lol: :lol: :lol:
Zar nije rekao da ima elemenata za reviziju?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#622 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by General War »

channel10 wrote:
General War wrote:
channel10 wrote:
To tebi niko nije nista prijavio, pa odmah pasivnost, ovo ono.

A jesu se svi digli, od marve do ovih stranaca. Kad to vidim, odmah bi je podigao. Pozvao Nice-a i Boyla i lagano :izet:

Ko se ljuti, eno mu u tuti :evil:
:-) :lol: :lol: :lol:
Zar nije rekao da ima elemenata za reviziju?
U roku od sest mjeseci po otkrivanju novih dokaza...proso voz.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#623 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Obi Wan Bosnian »

General War wrote: Pa to je proces, nece se odluka donijeti za sest mjeseci, vec ulazis u postupak a ako dodje neki novi dokaz u medjuvremenu, uvrstis ga u tuzbu.
A šta ako najbolji dokaz dobiješ 2016-te a ti pokrenuo reviziju 2010-te na osnovu nekog slabog dokaza? Hoće li sud krenuti ispočetka 2016-te?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#624 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

channel10 wrote:[
Otkud ti i velika vecina ostalih zna da se nije nista radilo?

To tebi niko nije nista prijavio, pa odmah pasivnost, ovo ono.

A jesu se svi digli, od marve do ovih stranaca. Kad to vidim, odmah bi je podigao. Pozvao Nice-a i Boyla i lagano :izet:

Ko se ljuti, eno mu u tuti :evil:
To ti nije nikakav argument pogotovo ne novi dokaz. Vidi se po ad-hock reakcijama da se nije ništa radilo jer da jeste imali bi svake dvije do tri godine neke informacije. Recimo da se ozbiljno pristupilo reviziji još prije 5-6 godina bi se osnovala grupa kvalitetnih pravnika koja bi se povremeno sastajala i radila na skupljanju novih dokaza i materijala te povremeno davali saopštenja. Iza toga bi se donijela i usaglasila strategija, barem na nivou bošnjačkog naroda ako već ne može na nivou F.BiH i BiH, ko, kako i kada će podnijeti reviziju. Odluka o pokretanju revizije tužbe bi već bila spremna sredinom prošle godine a ne 5 do 12 mi ne znamo dali ćemo ponjeti novu tužbu ili ne, niti se da naslutiti koji su to novi dokazi, kakva korist i eventualne posljedice te odluke. Tako bi to uradila prava državna struktura, ozbiljni političari i patriote a vidimo kako to rade fušeri, neznalice i mindere efendije.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 09/02/2017 14:01, edited 1 time in total.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#625 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by red evil »

Meni samo nije jasno kako vi svi znate da se nije ništa radilo u ovih 10 godina? Niko od nas ovdje nema pojma kako to funkcioniše, sačekajmo.
Post Reply