REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post Reply
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2701 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by dezurni_ucenik »

Jebo vas Bakir a i vi njega. Fakat ste vise dosadni sa njim i sa SDA. Ako postoji minimum minimuma da uradis nesto po ovom pitanju zasto ne pokusati.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#2702 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Ripicipi »

Dozer wrote:Ne kontam kako tako povrsno gledate na stvari... :roll:
Pa, da je MZ htjela donijeti presudu kakva je i trebala biti, tj. da je Srbija kriva i za agresiju i genosid, kao sto i jeste i sto znaju svi oni u MZ, to bi bilo uradjeno 2007.

Zasto mislite da ce sada biti drugacije...? Zivo me zanimaju argumenti...
Ma vidis da ustvari njima uopste i nije do presude, bitno je da Srbi pjene, a to sto drzava ispasta, boli njih qrac.
User avatar
Dozer
Posts: 28386
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2703 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Dozer »

Ripicipi wrote:
Dozer wrote:Ne kontam kako tako povrsno gledate na stvari... :roll:
Pa, da je MZ htjela donijeti presudu kakva je i trebala biti, tj. da je Srbija kriva i za agresiju i genosid, kao sto i jeste i sto znaju svi oni u MZ, to bi bilo uradjeno 2007.

Zasto mislite da ce sada biti drugacije...? Zivo me zanimaju argumenti...
Ma vidis da ustvari njima uopste i nije do presude, bitno je da Srbi pjene, a to sto drzava ispasta, boli njih qrac.
Ma ne ispasta drzava, nego ispastaju isti ti Bosnjaci, Srbi i Hrvati koji se polomise trveci se oko nekakvh svojih kolektivnih etnickih prava, ugrozenosti, i slicnih besmislenih i iracionalnih pizdarija.

A svi ti isti BHS, narod, uopste ne vide koliko ih njihove BHS vodje loze, a onda na osnovu te lozione klepaju po usima... :roll:
Last edited by Dozer on 22/02/2017 15:49, edited 1 time in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16770
Joined: 01/10/2006 20:10

#2704 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Better Man »

Thorgerson wrote:
Better Man wrote:Sve ovo je jeftina predstava za široke narodne mase. Bake ponovo spašava Dodika. Od revizije nema ništa i samo naivna budala može očekivati da će sud utvrditi da je u BiH izvršen na čitavom području genocid i da je Srbija direktno odgovorna i da nam mora platiti ratnu odštetu. Pa Hrvatska koja je daleko jača od nas, to nije u svojoj tužbi uspjela da izdejstvuje. Vrlo brzo će doći otrežnjenje i proklinaće te idiota Bakira, ali će onda biti kasno. Prvo nas je Alija koštao rata svojom nesposobnošću, a evo i sin mu nije ništa bolji.
Siguran sam da nisi najebao u proteklom ratu. Sumnjam da ti je neko od blizih poginuo ili je ubijen. Hvala bogu neka je tako. Ako jesi izgubio nekoga, onda ne razmisljas normalno. :roll:

Agresor se mora ganjati i kazniti. Dokle god postoji mogucnost za to.

Da je Srbija osudjena te 2007. godine, mislis da ne bi iscrpili sve mogucnsti da se zale na odluku? Daj ba.

Na stranu sad Bakir i njegove idiotarije.
tata mi je bio pripadnik Armije. Ja lično išao na kopanje rovova. Imali sreću da preživimo, ali isto tako da stvari gledamo realno i objektivno i da ne nasjedamo na jeftinu i šuplju populističku priču Bakira Izetbegovića. Evo Bake kaže da Ivanić djeluje protuustavno, jer samoincijativno bez saglasnosti predsjedništa šalje pismo sudu. Po toj logici i on djeluje protuustavno jer podnosi reviziju u ime države, a bez saglasnosti predsjedništva. Jesam za reviziju, ali u ovakvim okolnostima kad se zna šta i kako će biti i kad vidiš koje podnosi dođe ti da povratiš.
Last edited by Better Man on 22/02/2017 15:52, edited 1 time in total.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2705 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by The 51st State »

Ripicipi wrote:
The 51st State wrote:Ako nista vrijedilo je zbog pjene na ovoj konferenciji.
Jasta, daj pjene, makar i drzava otisla u qrac.
Blago vama i vasoj "brizi" za zemljom.
Ta pickasta prica je passe, svaki potez koji se pokrene na korist bosne i hercegovine bude popracen manjom ili vecom kolicinom ispljuvka iz telecih glava srpske politicke elite, zavisno od bitnosti, a ovaj ih nesto plaho zulja pa bljuju. Sa srbima nema dogovora izvan njihove matrice to je valjda jasno, zato i ne smeta kad se njihovoj politici prodrma kavez.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#2706 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Thorgerson »

Dozer wrote:Ne kontam kako tako povrsno gledate na stvari... :roll:
Pa, da je MZ htjela donijeti presudu kakva je i trebala biti, tj. da je Srbija kriva i za agresiju i genocid, kao sto i jeste i sto znaju svi oni u MZ isto kao i mi ovdje, to bi bilo uradjeno 2007.

Zasto mislite da ce sada biti drugacije...? Zivo me zanimaju argumenti...
Ne mora biti drugacije. Neka nas eto odbiju.

Ali ne mogu da ne kazem da mi je drago vidjeti ovu 4 cetnika kako su se usrali ko grlice i ne znaju sta ce od muke. To mi je iskreno prelijep prizor. Rado bi oni poklali nas ovdje sve opet, al em ne smiju, em ne mogu.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2707 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 22/02/2017 23:13, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2708 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by JThomas »

treba se malo staviti u kožu onoga ko se pita, a to je "međunarodna zajednica". nešto što formalno i ne postoji...ali znamo ko zaista vodi kolo.

e sad, razlika između ovoga i čvoke dodiku (gdje je možda malo kasno ali jako i nedvosmisleno poslana poruka da su za ovu državu, i da ne uslijedi ništa više), ili ovoga i čak hapšenja i skidanja dodika je...što ako je srbija agresor u bih (faktički znamo da jeste), onda je agresor i amerika u iraku i siriji, u libiji, rusija na krimu, itd. a to je baš velika i opasna stvar.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#2709 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by bosan »

Thorgerson wrote:
Better Man wrote:Sve ovo je jeftina predstava za široke narodne mase. Bake ponovo spašava Dodika. Od revizije nema ništa i samo naivna budala može očekivati da će sud utvrditi da je u BiH izvršen na čitavom području genocid i da je Srbija direktno odgovorna i da nam mora platiti ratnu odštetu. Pa Hrvatska koja je daleko jača od nas, to nije u svojoj tužbi uspjela da izdejstvuje. Vrlo brzo će doći otrežnjenje i proklinaće te idiota Bakira, ali će onda biti kasno. Prvo nas je Alija koštao rata svojom nesposobnošću, a evo i sin mu nije ništa bolji.
Siguran sam da nisi najebao u proteklom ratu. Sumnjam da ti je neko od blizih poginuo ili je ubijen. Hvala bogu neka je tako. Ako jesi izgubio nekoga, onda ne razmisljas normalno. :roll:

Agresor se mora ganjati i kazniti. Dokle god postoji mogucnost za to.

Da je Srbija osudjena te 2007. godine, mislis da ne bi iscrpili sve mogucnsti da se zale na odluku? Daj ba.

Na stranu sad Bakir i njegove idiotarije.
:thumbup:

Reviziju je trebalo pokrenuti sa ili bez Bakira . Jebo njeg nije on vazan a ni caca mu , mi smo najebali ,nasa rodbina je pobijena , nasi prijatelji su pobijeni , protjerani ,opljackani ponizeni , nase su majke i sestre silovane . I zamisli ni nakon dvadeset i nesto godina Srbija i RS nisu pokazale ni trunku srama , stida ni kajanja zbog pocinjenog .I dalje nas ponizavaju , vrijedjaju i pljuju . Pa sta nam ovaj krmak Dodik priredjuje svaki dan , mislite da bi on to radio bez podrske Srbije . Vi koji ste protiv ove tuzbe naguzite se dobro nek vam Dodo i dalje zaceruje . Ne razumiju oni jezik razuma . Bez obzira na ishod ove tuzbe mi smo to morali uraditi , nista se nema izgubiti jer sa Srbima ni posle dvadeset godina nikakav dobronamjerni pomak nije napravljen .
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#2710 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Ripicipi »

The 51st State wrote:
Ripicipi wrote:
The 51st State wrote:Ako nista vrijedilo je zbog pjene na ovoj konferenciji.
Jasta, daj pjene, makar i drzava otisla u qrac.
Blago vama i vasoj "brizi" za zemljom.
Ta pickasta prica je passe, svaki potez koji se pokrene na korist bosne i hercegovine bude popracen manjom ili vecom kolicinom ispljuvka iz telecih glava srpske politicke elite, zavisno od bitnosti, a ovaj ih nesto plaho zulja pa bljuju. Sa srbima nema dogovora izvan njihove matrice to je valjda jasno, zato i ne smeta kad se njihovoj politici prodrma kavez.
Ova revizija nije u korist Bosne i Hercegovine, nego u korist Bosnjaka i njihove politike, tacka, kraj.
Da, prije cu biti picka, nego ugrozavati jedinu zemlju koju imam.
Seyfo
Posts: 4337
Joined: 23/08/2011 14:12

#2711 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Seyfo »

Dozer wrote:Ne kontam kako tako povrsno gledate na stvari... :roll:
Pa, da je MZ htjela donijeti presudu kakva je i trebala biti, tj. da je Srbija kriva i za agresiju i genocid, kao sto i jeste i sto znaju svi oni u MZ isto kao i mi ovdje, to bi bilo uradjeno 2007.

Zasto mislite da ce sada biti drugacije...? Zivo me zanimaju argumenti...

Argumenti su u vidu "novih dokaza" koje Bakir tvrdi da imaju i koje su skupljali sve ove godine, a to ćemo vidjeti šta je konkretno.
A da MZ 2007-e godine odluči jedno a sad drugo, i to je naravno moguće, zbog političke i svake druge trgovine, kao i drugačijih uslova u okruženju. Hejbet je takvih primjera, npr.general Gotovina, prvobitno osuđen pa drugostepeno pušten, itd. Rezultat momenta i uslova na bjelosvjetskoj pijaci.

Mene više zanima šta se dešava u slučaju drukčije presude - "kriva je " ? Šta to povlači ?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2712 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by arzuhal »

Dozer wrote:Ne kontam kako tako povrsno gledate na stvari... :roll:
Pa, da je MZ htjela donijeti presudu kakva je i trebala biti, tj. da je Srbija kriva i za agresiju i genocid, kao sto i jeste i sto znaju svi oni u MZ isto kao i mi ovdje, to bi bilo uradjeno 2007.

Zasto mislite da ce sada biti drugacije...? Zivo me zanimaju argumenti...
Pa razlika je u tome što postoje oni ljudi koje prvo moraju nekako oborit na zemlju pa ih silom nag...t jer će takvi iskoristit svaku, pa i najmanju šansu da pokažu otpor i brobu,
i postoje one koji se sami podmažu i namjeste i, sasvim razumno i promišljeno, guguću:"Kad ću već dobit daj da to uradim kako i priliči, lijepo...Svaki otpor je uzaludan...Svi argumenti mi to govore, zašto biti nerazuman..."
Last edited by arzuhal on 22/02/2017 15:55, edited 1 time in total.
User avatar
dogtag
Posts: 214
Joined: 26/10/2015 07:52

#2713 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by dogtag »

KO JE OVOGA IVANIĆA OVLASTIO I KOJOM ODLUKOM PREDSJEDNIŠTVA ON IDE U BEOGRAD I PREDSTAVLJA PREDSJEDNIŠTO BIH NA OVOM ČETNIČKOM SKUPU???
OVO JE NAJGORA ZLOUPOTREBA POLOŽAJA ISPRED INSTITUCIJA BIH !!! OVAKO SE RUŠE INSTITUCIJE!!!
GDJE JE ON I KAKVU ZAKLETVU POLAGAO I ZA KOJU DRŽAVU, INTERESUJE ME???
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2714 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by arzuhal »

Ripicipi wrote:
The 51st State wrote: Ta pickasta prica je passe, svaki potez koji se pokrene na korist bosne i hercegovine bude popracen manjom ili vecom kolicinom ispljuvka iz telecih glava srpske politicke elite, zavisno od bitnosti, a ovaj ih nesto plaho zulja pa bljuju. Sa srbima nema dogovora izvan njihove matrice to je valjda jasno, zato i ne smeta kad se njihovoj politici prodrma kavez.
Ova revizija nije u korist Bosne i Hercegovine, nego u korist Bosnjaka i njihove politike, tacka, kraj.
Da, prije cu biti picka, nego ugrozavati jedinu zemlju koju imam.
Kako dobro rečeno, onako duboko, jako...Baš sam potresen, u pm...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#2715 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Thorgerson »

Sva prica o tome kako ce revizija poremetiti odnose i napredak pada u vodu, a zasto, dovoljno se vratiti nekoliko mjeseci unazad...

Referendumi, najave novih referenduma o otcjepljenju, nepriznavanje popisa stanovnistva, vrse svoj nekakakv popis...

Itd.

I kao, hej, revizija ce unazaditi nase odnose.

Kako neko moze pusit vise tu pricu?
User avatar
512MB
Posts: 10553
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#2716 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by 512MB »

Najbolji je Nikolic: "Uvjek cemo braniti srbe u rs" :lol: Ko ih dira ba nidje veze :? I na kraju poanta: "nek MZ se izjasni" :bih:
User avatar
jazzer
Posts: 7207
Joined: 20/12/2004 14:44

#2717 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by jazzer »

mO k3 wrote:Vucic: koliko god zelim sve najbolje srpskom narodu toliko isto zelim i bosnjackom narodu
Nema sumnje. Covjek je u sred rata dolazio da vidi kako je bosnjacima u Sarajevu :) .
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#2718 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Ripicipi »

arzuhal wrote:
Ripicipi wrote:
The 51st State wrote: Ta pickasta prica je passe, svaki potez koji se pokrene na korist bosne i hercegovine bude popracen manjom ili vecom kolicinom ispljuvka iz telecih glava srpske politicke elite, zavisno od bitnosti, a ovaj ih nesto plaho zulja pa bljuju. Sa srbima nema dogovora izvan njihove matrice to je valjda jasno, zato i ne smeta kad se njihovoj politici prodrma kavez.
Ova revizija nije u korist Bosne i Hercegovine, nego u korist Bosnjaka i njihove politike, tacka, kraj.
Da, prije cu biti picka, nego ugrozavati jedinu zemlju koju imam.
Kako dobro rečeno, onako duboko, jako...Baš sam potresen, u pm...
Da, to je realnost, a ti mozes pricati/pisati sta god zelis.
Pun mi je vise qrac vase navodne borbe za BiH, a ustvari vasa jedina borba je borba za bosnjacke interese.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2719 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by The 51st State »

Ova revizija nije u korist Bosne i Hercegovine, nego u korist Bosnjaka i njihove politike, tacka, kraj.
Da, prije cu biti picka, nego ugrozavati jedinu zemlju koju imam
Tako je bilo i 92 uz casne izuzetke, sve je bosnjaci ugrozavali.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2720 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 22/02/2017 23:13, edited 1 time in total.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2721 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by arzuhal »

Ripicipi wrote: Da, to je realnost, a ti mozes pricati/pisati sta god zelis.
Pun mi je vise qrac vase navodne borbe za BiH, a ustvari vasa jedina borba je borba za bosnjacke interese.
I Srbi su, oni najpametniji među Srbima, priznali izuzetnost Međunarodnog suda pravde u Hagu, za razliku od Haškog tribunala o kojem nemaju takvo mišljenje.

Ako je tako, neka onda prepuste sve tom Sudu, neka se ne boje i neka ne dižu frku oko ovoga. I mirna Bosna. Ende.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#2722 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by bosan »

Ripicipi wrote:
The 51st State wrote:
Ripicipi wrote:
Ova revizija nije u korist Bosne i Hercegovine, nego u korist Bosnjaka i njihove politike, tacka, kraj.
Da, prije cu biti picka, nego ugrozavati jedinu zemlju koju imam.
Ova zemlja je ugrozena da ne moze gore , pa nisi slijep da ne vidis da nista drugo i ne rade nego da je razbijaju . Tuzba je i jedan nacin da se pokaze da nam je stalo do nase zemlje .Ako mislis spasiti ovi zemlju cutanjem onda se grdno varas .
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2723 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by mO k3 »

jazzer wrote:
mO k3 wrote:Vucic: koliko god zelim sve najbolje srpskom narodu toliko isto zelim i bosnjackom narodu
Nema sumnje. Covjek je u sred rata dolazio da vidi kako je bosnjacima u Sarajevu :) .
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#2724 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Duka Dizel »

arzuhal wrote:
Pa razlika je u tome što postoje oni ljudi koje prvo moraju nekako oborit na zemlju pa ih silom nag...t jer će takvi iskoristit svaku, pa i najmanju šansu da pokažu otpor i brobu,
i postoje one koji se sami podmažu i namjeste i, sasvim razumno i promišljeno, guguću:"Kad ću već dobit daj da to uradim kako i priliči, lijepo...Svaki otpor je uzaludan...Svi argumenti mi to govore, zašto biti nerazuman..."
A čemu se ovde konkretno pruža otpor?
Čisto da se bolje razume metafora.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#2725 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Obi Wan Bosnian »

mO k3 wrote:
jazzer wrote:
mO k3 wrote:Vucic: koliko god zelim sve najbolje srpskom narodu toliko isto zelim i bosnjackom narodu
Nema sumnje. Covjek je u sred rata dolazio da vidi kako je bosnjacima u Sarajevu :) .
Jel ovo taj što isto misli i Srbima i Bošnjacima? :lol:
Post Reply