REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7801 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Maraschino »

hAZNADAR wrote:
Maraschino wrote:Nesto mi vuce na novinara iz Zvornika. :roll:
:?:
ma ovaj gore sto pise nebuloze. po stilu pisanja vuce mi na onoga sto je trajno banovan(novinar iz zvornika @zekalanga).
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7802 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by hAZNADAR »

Maraschino wrote:
hAZNADAR wrote:
Maraschino wrote:Nesto mi vuce na novinara iz Zvornika. :roll:
:?:
ma ovaj gore sto pise nebuloze. po stilu pisanja vuce mi na onoga sto je trajno banovan(novinar iz zvornika @zekalanga).
Ok, a ja pomislio na RTS snimke okupacije Zvornika gdje reporter RTS sa ponosom izvjestava o oslobodjenju Zvornika i kako se sa munare pustaju srpske pesme. Trazio sam taj snimak ali nisam nasao. Pamti li iko tu reportazu?
wmosi
Posts: 130
Joined: 11/03/2017 14:56

#7803 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by wmosi »

Streptokok wrote:
wmosi wrote:Vidim da neki vole pominjati naknade štete žtrvama. Ko na to računa onda mora u paketu rešavati problem. Pored oštećenih Bošnjaka u Srebrenici, treba neko da obešteti Srbe sa Ozrena, Srbe oko Mrkonjić Grada, Srbe sa Kosova..Hrvtska Srbe sa cijelog područja NDH.
Nisu na Balkanu samo Bošnjaci oštećeni korpus, ima i drugih.
Da li je mozda neko obestetio svabe u 2 sr? Vi se genocidni agtesori i za vas ne vaze civilizacijske norme. Vi ste ti koji treba narednih stotinjak godina da placate za svoje grijehe.
Teren južnog Ozrena je vojno poražen 1995 a zarobljeni su pobijeni. Da li je neko za to odgovarao?
Sa takvim stavovima, bez osnove, možeš samo neku novu tragediju da prizoveš. Ti nekog da optužuješ tako, a da ne prođe bez reakcije, to je nemoguće.
Kako ja mogu biti agresor u zemlji u kojoj sam konstitutivan i u kojoj moji preci žive od pamtivjeka?
Niko ni nama nije plaćao odštete u BiH na kontu genocida od strane NDH. Hrvatska i dan danas postoji, niko je ne tjera da se izvinjava niti plaća ratne štete oštećenim pojedincima u BiH, konkretno Srbima.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#7804 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by hAZNADAR »

wmosi wrote:
Streptokok wrote:
wmosi wrote:Vidim da neki vole pominjati naknade štete žtrvama. Ko na to računa onda mora u paketu rešavati problem. Pored oštećenih Bošnjaka u Srebrenici, treba neko da obešteti Srbe sa Ozrena, Srbe oko Mrkonjić Grada, Srbe sa Kosova..Hrvtska Srbe sa cijelog područja NDH.
Nisu na Balkanu samo Bošnjaci oštećeni korpus, ima i drugih.
Da li je mozda neko obestetio svabe u 2 sr? Vi se genocidni agtesori i za vas ne vaze civilizacijske norme. Vi ste ti koji treba narednih stotinjak godina da placate za svoje grijehe.
Teren južnog Ozrena je vojno poražen 1995 a zarobljeni su pobijeni. Da li je neko za to odgovarao?
Sa takvim stavovima, bez osnove, možeš samo neku novu tragediju da prizoveš. Ti nekog da optužuješ tako, a da ne prođe bez reakcije, to je nemoguće.
Kako ja mogu biti agresor u zemlji u kojoj sam konstitutivan i u kojoj moji preci žive od pamtivjeka?
Niko ni nama nije plaćao odštete u BiH na kontu genocida od strane NDH. Hrvatska i dan danas postoji, niko je ne tjera da se izvinjava niti plaća ratne štete oštećenim pojedincima u BiH, konkretno Srbima.
Niko nije odgovarao za zlocine nad Nijemcima u WWII kojih je bilo jako mnogo. Na mnogo mjesta je sve sto hoda na dvije noge pobijeno, sve silovano sto se moze, a bombardovanja maksuz civila takodjer nisu procesuirana. Iz jednostavnog razloga sto je sve to u dobokoj sjeni nacistickih zlocina. Ne opravdavam ubistva na Ozrenu - ali i to je u dobokoj sjeni mnogih zlocina sa srpske strane koji su daleko obimniji.

I prilicno je bijedno prizivati zlocine NDH sa srpske strane u situaciji gdje se srpska politika u BiH nastoji dodvoriti hrvatskoj politici bez obzira sto se cesto radi o onima koji upravo slave NDH. Vise ces sljedbenika NDH danas naci u hrvatskoj politici u BiH negoli u Hrvatskoj. Na poskoku recimo idilicna ljubav Thompsonovih fanova i dodikovih glasaca. Pa i u proslom ratu je hrvatska strana bila daleko brutalnija i detaljnija u brisanju svega srpskog negoli bosnjacka. Mislim - kada Srbi sami ne postuju stradanje svog naroda i nastoje politicki revidirati historiju gdje razlicito rangiraju - kako ocekivati od ostalih da imaju respekta prema srpskim stradanjima. Od Srba samo cujem prozivke poturica, bivsih Srba, janjicara,.. i muslimanskih ustasa ko biva muslimani bili vecina u ustasama i idejni tvorci svega. NDH, Drakulic,.. ponekad neko na nekom parastosu spomene kao sporednu vijest i to je to.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#7805 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Novak20 »

Jel' bilo ovo?

Dr. Tromp odgovorila Izetbegovićevom savjetniku: Mahmutoviću, vi i dalje lažete!

http://www.avaz.ba/clanak/282467/dr-tro ... lje-lazete

..........
Vaša taktika je bila ovakva: 1. Da revizija nikad ne zaživi jer Softić ionako nije agent 2. Ali ako kojim čudnim čudom bude zaprimljena, onda će biti takve kvalitete da ne zadovoljava formalne i kvalitativne kriterije pa će biti u startu odbačena.

Mi smo dali naš savjet pismeno Softiću u januaru i februaru 2017. iako smo znali da od revizije nema ništa. Da smo pogriješili u procjeni, mi bismo bili prvi da vam čestitamo i sve zaboravimo. Međutim, najgore slutnje su se obistinile. Vi od početka svi radite da REVIZIJE ne bude. Čak biste bili u stanju i prešutjeti krajnji rok da nije bilo naših konstantnih pritisaka na predsjednika Izetbegovića putem pisama i e-maila preko vas i drugih ljudi u njegovom okruženju. Ali pripremili ste i klasičan Ahmićev odgovor za neuspjeh - “ZA SVE MOŽEMO NA KRAJU KRIVITI SUD I U OVOM SLUČAJU REGISTRARA!”

.......

Savjet predsjedniku
Na kraju pisma dr. Tromp napisala je i zaključak Mahmutoviću:

- Prvo, ako imate imalo pragmatičnosti, onda ćete savjetovati predsjedniku Izetbegoviću da OTPUSTI SVE VAS KOJI ste ga savjetovali o reviziji. Ako vas predsjednik Izetbegović ne otpusti, ONDA ZNAČI da ste upravo radili ono što vam je on naredio i što je on želio. Drugo, da bi pokazao svoje dobre namjere, predsjednik Bakir Izetbegović bi sad trebao objaviti i CIJELI TEKST revizije. Tada ćemo svi skupa moći vidjeti kolike su bile šanse da OVAJ TAJNI TEKST REVIZIJE USPIJE. Ne objavite li tekst revizije, svi ćemo zaključiti da nikad na njoj niste niti ozbiljno radili i da vas je sram pokazati narodu što tamo ustvari piše - kaže se na kraju pisma dr. Nevenke Tromp.
SG-1
Posts: 76
Joined: 14/03/2017 18:35

#7806 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by SG-1 »

Koliku su buku digle kriminogene tajne i para službe SDA na ovoj temi a svaki dobronamjeran pokušaj i upozorenje da od ove tužbe nema ništa bio je u startu proglašen udarom na bošnjake, ulemu, din, islam, kuran, državu, bakira SDA, pa je svaki koji ne misli isto(Forumaš) kao kriminogene tajne službe od strane istih bio nazivan svakakvim imenima,a nakon svega od strane istih službi javno pozivani članovi SDA da daju podršku bakiru iako se ovaj popišo na sve i svakoga.

Jel vas sram i stid sada nakon svega?
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#7807 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Duka Dizel »

hAZNADAR wrote:
Niko nije odgovarao za zlocine nad Nijemcima u WWII kojih je bilo jako mnogo.
Znači, po toj analogiji, ti tvrdiš da nema potrebe neko da odgovara za zločine nad Srbima u poslednjem ratu?
Cavali
Posts: 82
Joined: 16/02/2017 09:57

#7808 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Cavali »

Dakle, ako je Sud u Hagu utvrdio da je apelacija “nemoguća misija” i ako se znalo da je cijela priča sa Softićem “luzerski” potez Bakira Izetbegovića, zašto su onda upućivali pojedinačna pisma članovima Predsjedništva i tražili da daju svoj stav o validnosti revizije?


To sam copy od nekog intervjua Emira H.
Nije lose za procitati,mada je navijacki :)
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#7809 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by red evil »

Što radi naknadna pamet kod svih, i kod Tromp. Prije odluke sve najbolje i vjeruje da će proći a sad kad zna da je palo, mi smo to jel znali i prije da neće proći. Ma daj. Pokušavanje izigravanja pametnjakovića sad. Ako išta mrzim to je naknadna pamet, lako je biti oficir poslije bitke. A što ti nisi rekla ništa? Imala si dosta inervjua prije donošenja odluke i u svakom si bila pozitivna?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7810 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Maraschino »

Prvo, taj Sud je u svojoj presudi iz 2007.god. rekao da nemamo pravo zalbe na presudu.
Drugo, odmah su znali da necemo imati koncenzus za reviziju.

Cemu onda sva ta farsa(oko sudjenja) kada se znalo sve unaprijed jos ako se tome doda da je presuda izrecena bez glavnih organizatora i realizatora genocida koji su bili u bijegu. Vec tada se znalo da ima i vise dokaza ali dosta vam je i ovo sto sto smo prihvatili.

Ovako vam je kako smo rekli i ne javljate se vise.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#7811 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Streptokok »

Duka Dizel wrote:
hAZNADAR wrote:
Niko nije odgovarao za zlocine nad Nijemcima u WWII kojih je bilo jako mnogo.
Znači, po toj analogiji, ti tvrdiš da nema potrebe neko da odgovara za zločine nad Srbima u poslednjem ratu?
znači po tvojoj logici treba izjednačiti agresorske žrtve sa žrtvama tog istog agresora?
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#7812 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Duka Dizel »

Streptokok wrote:
Duka Dizel wrote:
hAZNADAR wrote:
Niko nije odgovarao za zlocine nad Nijemcima u WWII kojih je bilo jako mnogo.
Znači, po toj analogiji, ti tvrdiš da nema potrebe neko da odgovara za zločine nad Srbima u poslednjem ratu?
znači po tvojoj logici treba izjednačiti agresorske žrtve sa žrtvama tog istog agresora?
Znači, recimo.. oni civili što su bacani u Kazane su po tebi agresorske žrtve i ne zaslužuju pravdu?
melisina melasa
Posts: 35
Joined: 03/09/2016 15:49

#7813 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by melisina melasa »

Mrsko mi sad listati.

Ko je lik ko je u Vijećnici bio protiv?

da ga vidimo/cujemo. mozda frajer ima neku viziju, nesto novo. ovo ostalo je sve vidjeno.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#7814 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Streptokok »

Duka Dizel wrote:
Streptokok wrote:[

znači po tvojoj logici treba izjednačiti agresorske žrtve sa žrtvama tog istog agresora?
Znači, recimo.. oni civili što su bacani u Kazane su po tebi agresorske žrtve i ne zaslužuju pravdu?
Znaci i oni su zrtve istog agresora koji je opsadom omogucio da cace i slicni rade sta hoce.
SG-1
Posts: 76
Joined: 14/03/2017 18:35

#7815 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by SG-1 »

Streptokok wrote:
Znaci i oni su zrtve istog agresora koji je opsadom omogucio da cace i slicni rade sta hoce.
E ovo je najjadnije što pročitah, nije ti lako sam sa sobom živit nikako!
User avatar
Edin H.
Posts: 47040
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7816 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Edin H. »

red evil wrote:Što radi naknadna pamet kod svih, i kod Tromp. Prije odluke sve najbolje i vjeruje da će proći a sad kad zna da je palo, mi smo to jel znali i prije da neće proći. Ma daj. Pokušavanje izigravanja pametnjakovića sad. Ako išta mrzim to je naknadna pamet, lako je biti oficir poslije bitke. A što ti nisi rekla ništa? Imala si dosta inervjua prije donošenja odluke i u svakom si bila pozitivna?
Niki da pohvali Lederca i njegove komentare proije donosenja odluke. :oops:
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#7817 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Sara03 »

Duka Dizel wrote:
Znači, recimo.. oni civili što su bacani u Kazane su po tebi agresorske žrtve i ne zaslužuju pravdu?
Ko je naredio, ko počinio njihovo pogubljenje?

Imate potrebu izjednačavanja individualnih zločina pojedinaca od onih koji su naređeni, a potom i počinjeni od strane kompletnog vojno - političkog vrha jedne države, na najodiozniji način. Najžalosnije od svega jeste činjenica da vam ni dan danas vaša kolektivna svijest ne da mira, pa bi tako da možete već prvom zorom počistili 'genetski otpad' koji je nažalost ostao. Al' 'ajde neka, kad se ne može klati i strijeljati, postoje i drugi načini da se nad jednom etničkom grupom vrši tortura kroz kontinuirano neigranje svega što je određuje, počevši od imena i jezika.

Da vi imate imalo respekta makar prema svojim žrtvama ne biste preuveličavali njihov broj i status u kojem su ubijeni. Prema podacima Instituta za istraživanje nestalih lica iz RS-a, broj ubijenih civila srpske nacionalnosti u ratu iznosi oko 3.500. I onda navodite tu istu cifru kao one koji su ubijeni 'u strašnom zločinu' pored Bratunca. Hm, malo se gubite, ako već znamo da ste s brda u okolici Sarajeva, što granatama, što snajperima pobili gotovo 2.000 'vaših' Srba ...
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#7818 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Duka Dizel »

Sara03 wrote:
Duka Dizel wrote:
Znači, recimo.. oni civili što su bacani u Kazane su po tebi agresorske žrtve i ne zaslužuju pravdu?
Ko je naredio, ko počinio njihovo pogubljenje?

Imate potrebu izjednačavanja individualnih zločina pojedinaca od onih koji su naređeni, a potom i počinjeni od strane kompletnog vojno - političkog vrha jedne države, na najodiozniji način. Najžalosnije od svega jeste činjenica da vam ni dan danas vaša kolektivna svijest ne da mira, pa bi tako da možete već prvom zorom počistili 'genetski otpad' koji je nažalost ostao. Al' 'ajde neka, kad se ne može klati i strijeljati, postoje i drugi načini da se nad jednom etničkom grupom vrši tortura kroz kontinuirano neigranje svega što je određuje, počevši od imena i jezika.

Da vi imate imalo respekta makar prema svojim žrtvama ne biste preuveličavali njihov broj i status u kojem su ubijeni. Prema podacima Instituta za istraživanje nestalih lica iz RS-a, broj ubijenih civila srpske nacionalnosti u ratu iznosi oko 3.500. I onda navodite tu istu cifru kao one koji su ubijeni 'u strašnom zločinu' pored Bratunca. Hm, malo se gubite, ako već znamo da ste s brda u okolici Sarajeva, što granatama, što snajperima pobili gotovo 2.000 'vaših' Srba ...
Nemam ja potrebu ništa da izjednačavam.

Ti tvrdiš da su ti zločini individualni, a mene pitaš ko ih je naredio.
Pa valjda to treba istražiti.

Ovako,ti zločini nisu čak ni individualni, jer nijedna individua za njih nije odgovarala. A kamoli neko u komandnom lancu.

I ne razumem zašto stavljaš pod navodnike strašni zločin pored Bratunca, kad je i sud u Hagu konstatovao da to jesu bili strašni zločini.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#7819 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Streptokok »

Kad je konstatovao?
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#7820 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Sara03 »

Duka Dizel wrote:
Sara03 wrote:
Duka Dizel wrote:
Znači, recimo.. oni civili što su bacani u Kazane su po tebi agresorske žrtve i ne zaslužuju pravdu?
Ko je naredio, ko počinio njihovo pogubljenje?

Imate potrebu izjednačavanja individualnih zločina pojedinaca od onih koji su naređeni, a potom i počinjeni od strane kompletnog vojno - političkog vrha jedne države, na najodiozniji način. Najžalosnije od svega jeste činjenica da vam ni dan danas vaša kolektivna svijest ne da mira, pa bi tako da možete već prvom zorom počistili 'genetski otpad' koji je nažalost ostao. Al' 'ajde neka, kad se ne može klati i strijeljati, postoje i drugi načini da se nad jednom etničkom grupom vrši tortura kroz kontinuirano neigranje svega što je određuje, počevši od imena i jezika.

Da vi imate imalo respekta makar prema svojim žrtvama ne biste preuveličavali njihov broj i status u kojem su ubijeni. Prema podacima Instituta za istraživanje nestalih lica iz RS-a, broj ubijenih civila srpske nacionalnosti u ratu iznosi oko 3.500. I onda navodite tu istu cifru kao one koji su ubijeni 'u strašnom zločinu' pored Bratunca. Hm, malo se gubite, ako već znamo da ste s brda u okolici Sarajeva, što granatama, što snajperima pobili gotovo 2.000 'vaših' Srba ...
Nemam ja potrebu ništa da izjednačavam.

Ti tvrdiš da su ti zločini individualni, a mene pitaš ko ih je naredio.
Pa valjda to treba istražiti.

Ovako,ti zločini nisu čak ni individualni, jer nijedna individua za njih nije odgovarala. A kamoli neko u komandnom lancu.

I ne razumem zašto stavljaš pod navodnike strašni zločin pored Bratunca, kad je i sud u Hagu konstatovao da to jesu bili strašni zločini.
Imaš ti debelu potrebu da izjednačavaš, inače ne bi ni raspravljao sa nama na ovu temu.

Usput govoriš o komandnoj odgovornosti, a prije toga spominješ da nemaš pojma ko je i da li je to iko naredio, te kako isto treba istražiti.

Možete li se barem usuglasiti na koji datum su se dogodili ti zločini u Bratuncu i koji je konačan broj stradalih civila? Da li su ti civili ukopani na Vojničkom groblju u Bratuncu, koje je spomen palim borcima vojske RS-a? Niste mi baš jednoglasni u svojim propagandno - mitomanskim teorijama. Isto važi i za Srebrenicu. Ni danas se ne možete odlučiti, pa tako imamo:

a) prazni sanduci (tabuti) u Potočarima
b) živi ljudi u dijaspori/Istočnoj Bosni
c) broj žrtava: samo 2.000 itd.
d) sve pod a,b,c

Odlučite se već jednom kolektivno, da li je konačan odgovor a,b,c,d ili neki sasvim drugi ... možda bi vas neko nekad i ozbiljno shvatio. Kreativnost na vrlo visokom nivou, al' za razilaženja nula bodova.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#7821 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Duka Dizel »

Sara03 wrote:


Imaš ti debelu potrebu da izjednačavaš, inače ne bi ni raspravljao sa nama na ovu temu.

Usput govoriš o komandnoj odgovornosti, a prije toga spominješ da nemaš pojma ko je i da li je to iko naredio, te kako isto treba istražiti.
Ne, ti si mene pitala "ko je naredio te zločine"?

Pa kako ću ja znati ko je komandno odgovoran, kada ni direktni izvršioci nisu kažnjeni.
A teški zločini su se desili.
Tu bar sumnje nema, jer tako je konstatovano i u Hagu u presudi Naseru Oriću.
Samo izgleda da su vanzemaljci odgovorni.

Isto kao i sa Kazanima.
Gledao sam jednom prilikom i Bakira kako odaje počast ubijenim pored jame.
Ono, ni kod Bošnjaka nema dileme da li je tamo bilo teških zločina.
Ali je i više nego jasno da ni 25 godina posle, ne postoji politička volja da se sve ispita do kraja, ekshumiraju sva tela, utvrdi broj ubijenih, kazne zločinci, pa ako postoji i komandna odgovornost da se utvrdi.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#7822 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Sara03 »

Duka Dizel wrote:
Sara03 wrote:
Imaš ti debelu potrebu da izjednačavaš, inače ne bi ni raspravljao sa nama na ovu temu.

Usput govoriš o komandnoj odgovornosti, a prije toga spominješ da nemaš pojma ko je i da li je to iko naredio, te kako isto treba istražiti.
Ne, ti si mene pitala "ko je naredio te zločine"?

Pa kako ću ja znati ko je komandno odgovoran, kada ni direktni izvršioci nisu kažnjeni.
A teški zločini su se desili.
Tu bar sumnje nema, jer tako je konstatovano i u Hagu u presudi Naseru Oriću.
Samo izgleda da su vanzemaljci odgovorni.

Isto kao i sa Kazanima.
Gledao sam jednom prilikom i Bakira kako odaje počast ubijenim pored jame.
Ono, ni kod Bošnjaka nema dileme da li je tamo bilo teških zločina.
Ali je i više nego jasno da ni 25 godina posle, ne postoji politička volja da se sve ispita do kraja, ekshumiraju sva tela, utvrdi broj ubijenih, kazne zločinci, pa ako postoji i komandna odgovornost da se utvrdi.
Prvo, ne reče nam gotovo ništa o Bratuncu, a toliko pitanja? Evo čekamo da se usaglasite.

Moraću te razočarati, al' bojim se da su neki i osuđeni:
Justice Report wrote:Za ubistva ljudi na Kazanima, osuđeni su na po šest godina Zijo Kubat, Esad Tucaković, Refik Čolak i Mevludin Selak.

Zbog neprijavljivanja krivičnog djela i počinioca, na po deset mjeseci osuđeni su: Senad Hasić, Sabahudin Žiga, Samir Seferović, Omer Tendžo, Esad Raonić, Samir Ljubović, Senad Haračić i Armin Hodžić, podsjeća BIRN - Justice Report.
Evo slažem se, ako treba neka se ispita i izvrši dalja ekshumacija. Makar se zna gdje su žrtve, tako da neće biti nekih većih problema. A šta ćemo molim te mi reci, sa sekundarnim i tercijarnim grobnicama po RS-u. Hoće li se napokon izjasniti gdje su, da ne moramo mi tražiti. Ionako nam se smijete što godinama ukopavamo kosti najmilijih. Tome se možemo vama 'zahvaliti', jer je očigledno samo strah proradio pa ste morali sakrivati sve i jednu kost.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#7823 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Duka Dizel »

Sara03 wrote: Moraću te razočarati, al' bojim se da su neki i osuđeni:
Ma pusti to, kad je poznato da su svi brzo pušteni na slobodu.
Bolje da im nije ni sudjeno, nego što su tretirani kao kroz crveno da su prošli na semaforu.
A tamo su ubijani i žene, starci, deca...
Za ratni zločin niko nije osudjen.

Evo slažem se, ako treba neka se ispita i izvrši dalja ekshumacija. Makar se zna gdje su žrtve, tako da neće biti nekih većih problema.
:?
Neće biti nekih većih problema?
Prošlo je samo 25 godina. A nisu u pitanju ni sekundarne ni tercijarne grobnice.
Očigledno negde zapinje.
Da nije i kod vas neki strah u pitanju?
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#7824 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Sara03 »

Duka Dizel wrote:
Sara03 wrote: Moraću te razočarati, al' bojim se da su neki i osuđeni:
Ma pusti to, kad je poznato da su svi brzo pušteni na slobodu.
Bolje da im nije ni sudjeno, nego što su tretirani kao kroz crveno da su prošli na semaforu.
A tamo su ubijani i žene, starci, deca...
Za ratni zločin niko nije osudjen.

Evo slažem se, ako treba neka se ispita i izvrši dalja ekshumacija. Makar se zna gdje su žrtve, tako da neće biti nekih većih problema.
:?
Neće biti nekih većih problema?
Prošlo je samo 25 godina. A nisu u pitanju ni sekundarne ni tercijarne grobnice.
Očigledno negde zapinje.
Da nije i kod vas neki strah u pitanju?
Daj nam konkretne dokaze da su pušteni, a ne rekla-kazala, kako smo i navikli od vas. Ja za svoje argumente to imam, da vidimo imaš li ti. Jedini uvijek imate svoju verziju historije, koju činjenice u putu nisu srele. Toliko se borite protiv ratnih zločina, da počinioce istih i nakon 25 GODINA veličate. Vidim da i ti jedva čekaš da ti dijete ide u školu 'Velikosrpskog heroja Ratka Mladića'.

Nemamo mi ni strah, a ni stid jer nas ne posmatraju pod epitetom genocidaša i drumskih razbojnika koji jedva čekaju da što više pobiju, pokolju, izbrišu sa lica zemlje, jer nisu te sreće da budu pripadnici nebeskog naroda. Baš mi je žao što nemate više na koga udariti, jer ste svu golgotu već izvršili nad svakom zemljom u okruženju. Jedino vam preostaje da provocirate na raznorazne načine, što je vrlo svojstveno vama, te da izigravate žrtve, dakako još jedna vaša odlika.

Iskreno sumnjam da ćeš mi odgovoriti na sljedeće pitanje, ali evo da pokušam. Zašto su ti bitniji Kazani od 2.000 srpskih civila koji su ubijeni svakodnevnim granatiranjem Sarajeva? Njihova imena i prezimena možeš slobodno pronaći na spomen obilježjima u gradu, na mjestima poput Markala, Ferhadije, spomenu ubijenoj djeci Sarajeva ...? Zar ti nije svaki srpski civil podjednako važan? Hoćemo li se i ovdje tako zdušno boriti za procesuiranje onih koji su odgovorni za njihovu smrt, hoćemo li tu tražiti pravdu?

Masovne grobnice Federacija vs. RS
Image

I konstantno izbjegavaš priču o zločinu u Bratuncu, broju civila, Vojničkom groblju, masovnim grobnicama (ako i postoje), majkama koje i nakon toliko godina 'traže' njihove kosti i zadovoljenje pravde ...?
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#7825 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Duka Dizel »

Sara03 wrote:
Daj nam konkretne dokaze da su pušteni, a ne rekla-kazala, kako smo i navikli od vas. Ja za svoje argumente to imam, da vidimo imaš li ti. Jedini uvijek imate svoju verziju historije, koju činjenice u putu nisu srele.
Ovako pišu mediji u BiH:

"Dosadašnji bilans suđenja za zločine na Kazanima izgleda ovako: za krivično djelo ubistva osuđeni su Zijo Kubat, Refik Čolak, Esad Tucaković i Mevludin Selak - na po 6 godina zatvora, Omer Tendžo i Akid Alibašić - na po 4 godine i 4 mjeseca zatvora, Senad Hasić, Samir Seferović, Sabahudin Žiga, Samir Ljubović, Esad Raonić i Senad Haračić - na po 10 mjeseci zatvora, Armin Hodžić na 5 godina i 8 mjeseci zatvora, dok je Sead Kadić osuđen na 4 godine zatvora. Cacin podređeni Samir Bejtić je, nakon što je prvostepenom presudom bio osuđen na 14,5 godina zatvora za ubistvo, premlaćivanje i ratni zločin, oslobođen optužbi. Ovdje valja spomenuti da su se svi optuženi nakon okončanja rata našli na slobodi, što važi i za Bejtića, jedinog osuđenog za ratni zločin. Naime, Bejtiću je izrečena presudu za ratne zločine na Kazanima, koju je, nakon žalbe Bejtića, poništio Vrhovni sud i postupak vratio na početak "


Nemamo mi ni strah, a ni stid jer nas ne posmatraju pod epitetom genocidaša i drumskih razbojnika koji jedva čekaju da što više pobiju, pokolju, izbrišu sa lica zemlje, jer nisu te sreće da budu pripadnici nebeskog naroda.
Aha, vama je najbitnije kako vas posmatraju.
Možda je to odgovor na pitanje zašto istina o Kazanima nikad nije dobila pun epilog.
Iskreno sumnjam da ćeš mi odgovoriti na sljedeće pitanje, ali evo da pokušam. Zašto su ti bitniji Kazani od 2.000 srpskih civila koji su ubijeni svakodnevnim granatiranjem Sarajeva?Njihova imena i prezimena možeš slobodno pronaći na spomen obilježjima u gradu, na mjestima poput Markala, Ferhadije, spomenu ubijenoj djeci Sarajeva
Čuj pitanja.
Pa nije važno šta je meni bitnije. Ko sam ja?
Žrtve i njihove porodice zaslužuju istinu i pravdu.
To bi i vama trebalo biti bitnije nego meni. Jer žrtve su gradjani Sarajeva, koji nisu otišli iz grada, niti su se popeli na brdo. Neki su bili i pripadnici Armije BiH.
Manje je bitno što su većinom Srbi u pitanju.
Bitno je iz razloga da bi se izbegla manipulacija žrtvama.
A upravo se to radi, kad se izbegava utvrditi istina o broju stradalih u Sarajevu koji su žrtve pripadnika Armije BiH.
Najlakše je sastaviti spisak i sve proglasiti žrtvama četničke agresije.

I konstantno izbjegavaš priču o zločinu u Bratuncu, broju civila, Vojničkom groblju, masovnim grobnicama (ako i postoje), majkama koje i nakon toliko godina 'traže' njihove kosti i zadovoljenje pravde ...?
Kako misliš "izbegavam"?
Ja u stvari ne razumem na čemu insistiraš.
Post Reply