Restorani u Tuzli

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#1 Restorani u Tuzli

Post by The_Fluid »

Gdje jesti u Tuzli? Gdje jesti u gradu za kojeg kruzhe priche da nema dobrih restorana, picerija, konoba, uopshte mjesta za sjesti i pojesti neshto. Neki chak tvrde da je bolje otitji izvan grada u Srebrenik, Brchko, itd.

Osim restorana Biblioteka i picerije Dalma, gdje je josh dobro?

Tuzlaci, na vama je red? Postoji li web stranica sa listom istih?
Ostali, bili ste u Tuzli u dobrom restoranu, preporuchite ga i drugima.
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#2

Post by Kaiser »

Nisam Tuzlak, ali jako volim Tuzlu :-D

Za fast food iskljucivo ici u cevabdzinice Sezam i u legendarnu Limenku.

Imas Sezam u sred grada, na Korzu, Limenka je kod Pravoslavne crkve u parku, dakle takodjer u sred grada.
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#3

Post by Kaiser »

Ako odes do Brckog- restoran Lime, prekoputa bivse Opstine Brcko, sada Vlade BD, na samoj granici sa Hrvatskom.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#4 Re: Restorani u Tuzli

Post by car-x »

The_Fluid wrote:Gdje jesti u Tuzli? Gdje jesti u gradu za kojeg kruzhe priche da nema dobrih restorana, picerija, konoba, uopshte mjesta za sjesti i pojesti neshto. Neki chak tvrde da je bolje otitji izvan grada u Srebrenik, Brchko, itd.

Osim restorana Biblioteka i picerije Dalma, gdje je josh dobro?

Tuzlaci, na vama je red? Postoji li web stranica sa listom istih?
Ostali, bili ste u Tuzli u dobrom restoranu, preporuchite ga i drugima.
ovdje ni zarez vise ne moze pomoci.. ovo ti necu oprostiti nigda..

kad jedem u tz obicno odem na tenis ili u sezam. ni u vrticu nije losa hrana, ali treba potrefiti kad ne gostuje dzigara..

u srebreniku se moze dobro jesti u gradskoj kafani, kod hadzije, u cardaku, u metropolu, riblji restoran na ormanici..
code
Posts: 122
Joined: 15/03/2005 01:25
Location: Tuzla

#5

Post by code »

http://www.hotel-senadodbosne.com.ba/restoran.html

definitivno najbolji restoran na ovom podrucju, od Tuzle udaljen nekih 15-20 min. voznje.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#6

Post by The_Fluid »

Kaiser,
Limenka je izmedju one zhute zgrade i crkve, ili?
Bio u Lime i mnogim drugim, dobar je i onaj u RH, prije Gunje, sa desne strane, zaboravih mu ime :)


Care,
hvala za Srebrenik, vrijedi znati, :-) glede Tuzle gdje je Tenis, lokacijom? A gdje je Vrtic, u kojem dijelu grada?

code wrote:http://www.hotel-senadodbosne.com.ba/restoran.html

definitivno najbolji restoran na ovom podrucju, od Tuzle udaljen nekih 15-20 min. voznje.
Chuo sam za isti, nije li on blizhe Lukavcu?
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#7

Post by car-x »

The_Fluid wrote: Care,
hvala za Srebrenik, vrijedi znati, :-) glede Tuzle gdje je Tenis, lokacijom? A gdje je Vrtic, u kojem dijelu grada?
tenis je na tenisu.. hehhe.. tamo gdje su teniska igralista.. a vrtic je namah preko puta..
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#8

Post by novalic »

code wrote:http://www.hotel-senadodbosne.com.ba/restoran.html

definitivno najbolji restoran na ovom podrucju, od Tuzle udaljen nekih 15-20 min. voznje.
gdje tacno.. u kojem pravcu, u kojem mjestu :shock:
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#9

Post by car-x »

novalic wrote:
code wrote:http://www.hotel-senadodbosne.com.ba/restoran.html

definitivno najbolji restoran na ovom podrucju, od Tuzle udaljen nekih 15-20 min. voznje.
gdje tacno.. u kojem pravcu, u kojem mjestu :shock:
to je ba na jezeru modrac..
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#10

Post by novalic »

nesto bas i nisi ubijedjen u taj restoran..
ono, bez odusevljenja.. sto bi trebalo da znaci da vrijedi posjete ili ne ?!
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#11

Post by car-x »

novalic wrote:nesto bas i nisi ubijedjen u taj restoran..
ono, bez odusevljenja.. sto bi trebalo da znaci da vrijedi posjete ili ne ?!
pravo da ti kazem, bio sam jednom tamo.. na nekoj svadbi.. al ne bi da dam ocjenu na osnovu samo jedne posjete..

jer samim tim sto sam upo u "paradu pijanstva i kica" dovoljna je nesreca.. :D
code
Posts: 122
Joined: 15/03/2005 01:25
Location: Tuzla

#12

Post by code »

novalic wrote:nesto bas i nisi ubijedjen u taj restoran..
ono, bez odusevljenja.. sto bi trebalo da znaci da vrijedi posjete ili ne ?!
ja sam bio nekoliko puta, usluga je extra, kvalitet hrane extra, ambijent takodje, barem meni :D :) :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13

Post by Alfons Kauders »

Lovac (preko puta Limenke, na pingi)
Avlija (6. Bosanska - blizu restorana Biblioteka)

Fakat se nema gdje rahat rucat u gradu :sad:
Jaranuopancima
Posts: 167
Joined: 03/03/2005 18:47

#14 Re: Restorani u Tuzli

Post by Jaranuopancima »

The_Fluid wrote:Gdje jesti u Tuzli? Gdje jesti u gradu za kojeg kruzhe priche da nema dobrih restorana, picerija, konoba, uopshte mjesta za sjesti i pojesti neshto. Neki chak tvrde da je bolje otitji izvan grada u Srebrenik, Brchko, itd.

Osim restorana Biblioteka i picerije Dalma, gdje je josh dobro?

Tuzlaci, na vama je red? Postoji li web stranica sa listom istih?
Ostali, bili ste u Tuzli u dobrom restoranu, preporuchite ga i drugima.
najbolje pecenje na tuzlanskoj opstini je kod Tahira

u G.Tuzli!
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#15

Post by fukara_tz »

Kazan mahala preko puta kino centra, nisam jeo al kazu da nije losa hrana..

Otvoren je ponovo italijanski restoran u bankerovoj gore na spratu....ni tu nisam bio :) meni sendvici , pite zakon :)

Chita del sale (valjda se tako zove) na samom Korzu gdje su kipovi Mese i Ismeta...

Nedavno je otvoren jos jedan restoran na Stupinama gdje bila Kazablanka...(Stupine naselje pored Hotela Tuzla) pa 4 zgrada po redu tu je restoran...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#16 Re: Restorani u Tuzli

Post by pitt »

Jaranuopancima wrote:
The_Fluid wrote:Gdje jesti u Tuzli? Gdje jesti u gradu za kojeg kruzhe priche da nema dobrih restorana, picerija, konoba, uopshte mjesta za sjesti i pojesti neshto. Neki chak tvrde da je bolje otitji izvan grada u Srebrenik, Brchko, itd.

Osim restorana Biblioteka i picerije Dalma, gdje je josh dobro?

Tuzlaci, na vama je red? Postoji li web stranica sa listom istih?
Ostali, bili ste u Tuzli u dobrom restoranu, preporuchite ga i drugima.
najbolje pecenje na tuzlanskoj opstini je kod Tahira

u G.Tuzli!
Jel tahir onaj kad krenes prema Majevici pa sa desne strane ...na otvorenom? Mladji momak je radio...ima i dobru jaretinu :D:D
Jaranuopancima
Posts: 167
Joined: 03/03/2005 18:47

#17 Re: Restorani u Tuzli

Post by Jaranuopancima »

pitt wrote:
Jaranuopancima wrote:
The_Fluid wrote:Gdje jesti u Tuzli? Gdje jesti u gradu za kojeg kruzhe priche da nema dobrih restorana, picerija, konoba, uopshte mjesta za sjesti i pojesti neshto. Neki chak tvrde da je bolje otitji izvan grada u Srebrenik, Brchko, itd.

Osim restorana Biblioteka i picerije Dalma, gdje je josh dobro?

Tuzlaci, na vama je red? Postoji li web stranica sa listom istih?
Ostali, bili ste u Tuzli u dobrom restoranu, preporuchite ga i drugima.
najbolje pecenje na tuzlanskoj opstini je kod Tahira

u G.Tuzli!
Jel tahir onaj kad krenes prema Majevici pa sa desne strane ...na otvorenom? Mladji momak je radio...ima i dobru jaretinu :D:D
da to je taj restoran...

Inace ja mu prodajem jagnjad i jarice,...:)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#18

Post by pitt »

Sto ne rece ranije :D:D Upomoc ljudi...otrovo me brucelozom :D:D:D
Jaranuopancima
Posts: 167
Joined: 03/03/2005 18:47

#19

Post by Jaranuopancima »

pitt wrote:Sto ne rece ranije :D:D Upomoc ljudi...otrovo me brucelozom :D:D:D
kleveta¨!

hoces poso da mi propadne...::)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#20

Post by pitt »

Ma jebo poso...cuvaj zdravlje :D:D
Ma dobro je pecenje bilo :D:D Znao sam ja od nekih seljaka (mislim na one iz majevickih sela) odozgo uzet mlado janje ili telecu glavusu (zaklano) pa ga kod nakih sipaca u pekaru odnjet (da me ubijes ne znam gdje je pekara ta):D:D Nakon par sati se ubijem i gajbu klipaca smirim :D:D Sad prst u supak u americi :(
Frutek
Posts: 1523
Joined: 22/01/2005 01:39

#21

Post by Frutek »

Kad odete na tenis, obavezno Begovu čorbu pokusat :-D :D. Daleko najbolja čorba u sjeveroistočnoj Bosni pa i na šire :D.

Što se pite tiče, preporučujem Sarajku, dobra pita, solidna. Za deserte, ima u tržnom na Sjenjaku finih slastičarni, ja obično smažem Tirumisu kolačić :D u Picolu Mondu. Takođe u tržnom ima kvalitetna ćevabdžinica (eto ne mogu imena da se sjetim), uglavnom dobra pečenja.

Ko traži malo raznovrsniji ručak, onda robna kuća Omega, ima švedski stol, pa izvolite gospodo :D, svega po malo, hrana odlična. Slična stvar i u Merkatoru :-D.
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#22

Post by sunday_morning »

''Citta del Sale'' moj omiljeni restoran, lasagne su super, kao i sve sa menija.

ipak meni najdrazi i najljepsi je pomenuti restoran ''Biblioteka 45'' narocito u ovo vrijeme i ljeti, dok se moze sjediti u bastici.

''Avlija'' je relativno novi restoran ali imaju jako dobru hranu, tjesteninu posebno. mali prostor u VI Bosanskoj blizu Biblioteke...nekadasnji jazz club ''Boje''

''Mirakul'' se nalazi na Stupinama, novi restorancic, ima dosta specijaliteta i mozda bi kolegi Fluidu predlozila da ode u ovaj (za pocetak:)...

ako se zadesis u nasem Mercatoru a budes vopra gladan..i uz to bude srijeda navece od 18h je ''Riblje vece'' izvrsnooo prave sve riblje specijalitete...sve u svemu jako dobar restoran, povoljno je...

Kazan mahala, Lovac i Dalma nesto rjedje zalazim...
-----------------------------------------------------------------------------------

Frutek, cevapdzinica u trznom na Sjenjaku zove se ''Play''
Last edited by sunday_morning on 24/03/2005 18:01, edited 2 times in total.
Frutek
Posts: 1523
Joined: 22/01/2005 01:39

#23

Post by Frutek »

sunday_morning wrote: Frutek, cevapdzinica u trnom na Sijenjaku zove se ''Play''
Hvala na asistenciji kolegice :D.
cackalica
Posts: 16
Joined: 07/03/2005 02:23

#24

Post by cackalica »

tuzzli treba fast food koji radi 24/7...bosburger izgleda privlacno.ali je i poprilicno opasan...trovanje vas slijedi sigurno..posebno NE preporucujem ono sto oni zovu sezonskim salatama...
al brate...oni su turci s onim donerima praaavo utrefili...svaka im cast...ko ne zna turkishi su na cosku kod popularnog tuzlanskog "big bena"...ko je raspolozen da brkove umasti
a pekare....sto niko ne pominje te naaajsladje fast foodove..nea vala nish bolje od onih slanaca poslije hektolitra pive...to narvno ide u finisu veceri...pekara tusanj u rudarskoj...il ko je s autom nije losa ni ona u miladijama...kak se ono zove...mimoza beli..
a cola i bureci...ma kakvi ba restorani :) (ovi su malo ubitacniji i nisu za svaki stomak)
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#25

Post by 7th_Heaven »

Diskrecija je isto ok, jeste da nije u tz ali eto....onako bas je ofirna imam osjecaj da se sve neki svaleri skupljaju. :)
Inace lijepa basta u sumici i tak....hrana isto ok.

Ma Pub je car za cevape. :)

Ili self-service restorani u Mercatoru i Tuzlanki..:)
Post Reply