Restorani u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#101 Re: Restorani u Sarajevu

Post by Eborg »

Cijene, gužva? :)
montypython2000
Posts: 169
Joined: 14/12/2012 09:55

#102 Re: Restorani u Sarajevu

Post by montypython2000 »

@ tf2_spy poenta tog dijela mog posta nije bila: voda iz cesme vs flasirana (to je druga tema; usput, ne smatram flasiranu zdravijom ali se ona sa cesme nekad ne moze ni dobiti) nego zasto je flasirana 6 puta skuplja nego u prodavnici gdje je kupljena. Opazanje:narucivanje visestruko precjenjenog vina nije manje snobovsko nego narucivanje precijenjene vode. Tvrdnja:i sasvim prosjecan magarac bi shvatio sve gorenavedeno
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#103 Re: Restorani u Sarajevu

Post by blugirl »

montypython2000 wrote:@ tf2_spy poenta tog dijela mog posta nije bila: voda iz cesme vs flasirana (to je druga tema; usput, ne smatram flasiranu zdravijom ali se ona sa cesme nekad ne moze ni dobiti) nego zasto je flasirana 6 puta skuplja nego u prodavnici gdje je kupljena. Opazanje:narucivanje visestruko precjenjenog vina nije manje snobovsko nego narucivanje precijenjene vode. Tvrdnja:i sasvim prosjecan magarac bi shvatio sve gorenavedeno
Uvijek mozes odlucit ne narucis vodu.

Definiraj "visestruko precijenjeno vino"
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#104 Re: Restorani u Sarajevu

Post by tf2_spy »

montypython2000 wrote:@ tf2_spy poenta tog dijela mog posta nije bila: voda iz cesme vs flasirana (to je druga tema; usput, ne smatram flasiranu zdravijom ali se ona sa cesme nekad ne moze ni dobiti) nego zasto je flasirana 6 puta skuplja nego u prodavnici gdje je kupljena. Opazanje:narucivanje visestruko precjenjenog vina nije manje snobovsko nego narucivanje precijenjene vode. Tvrdnja:i sasvim prosjecan magarac bi shvatio sve gorenavedeno
smiješan si, majke mi. mislim, što naručuješ pastu u restoranu i plaćaš je 15ak maraka, kad možeš istu sam sebi kući spremit za 5?
mislim, jaka ti je logika :D
User avatar
wall3
Posts: 165
Joined: 15/06/2011 10:21

#105 Re: Restorani u Sarajevu

Post by wall3 »

Svaka preporuka za Milkman na Grbavici, solidna hrana, ljubazno osoblje, cijene većinom do 10KM. Adresa je Grbavička 8, između 3. i 4. bijelog nebodera, niz ulicu poslije Vatre i Capuccina.
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#106 Re: Restorani u Sarajevu

Post by blesava »

Preporuka za restoran La dolce vita u Nedzaricima kod studentskih domova. Onako izvana ne izgleda nesto posebno, ne bih nikada usla unutra, ali prostor je lijepo uredjen i hrana im je super. Klasicni meni pice, paste, sendvici, roštilj, uštipci, s tim da imaju super tiramisu. Cijene pristupacne.

mala ili je to velika basta, family club, bila skoro, cijene uzas zivi. Za dvije hladne plate, dvije boce bijelog vina i dvije kisele placeno 200 KM. MIslila sam da je vino neko skupo, ali vino nas doslo kao i najjetinije 35 KM, al ove hladne plate sa ustipcima preskupa, a dodje po cetiri komadica suhog mesa, sira i sl.
bebeSa
Posts: 340
Joined: 21/11/2009 20:10

#107 Re: Restorani u Sarajevu

Post by bebeSa »

blesava wrote:Preporuka za restoran La dolce vita u Nedzaricima kod studentskih domova. Onako izvana ne izgleda nesto posebno, ne bih nikada usla unutra, ali prostor je lijepo uredjen i hrana im je super. Klasicni meni pice, paste, sendvici, roštilj, uštipci, s tim da imaju super tiramisu. Cijene pristupacne.

mala ili je to velika basta, family club, bila skoro, cijene uzas zivi. Za dvije hladne plate, dvije boce bijelog vina i dvije kisele placeno 200 KM. MIslila sam da je vino neko skupo, ali vino nas doslo kao i najjetinije 35 KM, al ove hladne plate sa ustipcima preskupa, a dodje po cetiri komadica suhog mesa, sira i sl.
Izvinjite, ali za te pare ste morali jos nesto pojesti...koliko ja znam, a cesto sam tamo, hladne plate sa ustipcima se krecu od 8 do 14 KM u zavisnosti kakve vrste sira se stavljaju i za koliko osoba je plata!
LP
wolfie
Posts: 891
Joined: 19/10/2010 21:21

#108 Re: Restorani u Sarajevu

Post by wolfie »

babyline wrote:
Eborg wrote:Vidim evo dosta preporuka za "Hot Wok". Je li pogodan za večeru udvoje u nekoj intimnijoj atmosferi? Samo sam viđao nekakve zabrađene likove u kožnjacima. :-)
Hot wok ne mogu preporuciti....
Potpis. Iako Eborg kaze da je bio u medjuvremenu i nije mu bilo lose, na zalost, nije bio kad je bio drugi gazda i simpaticni konobar, sad je usluga na mnogo nizem nivou, da ne kazem seljackom. Docekace te mangupski nastrojen tetovirani gazda u vidno alkoholiziranom stanju s podcjenjivackim stavom prema klijenteli.
Predvidjam brzopotezni kljuc u bravu nakon tavola hot wok eksperimenta.
User avatar
Ziogu
Posts: 84
Joined: 03/03/2013 15:57

#109 Re: Restorani u Sarajevu

Post by Ziogu »

Preporuke za neki restoran za 8. mart. Po mogucnosti sa muzikom uzivo?
Spaken
Posts: 65
Joined: 13/09/2012 11:14

#110 Re: Restorani u Sarajevu

Post by Spaken »

Jel bio neko u restoranu Plavi zamak kod Zeljinog stadiona, kakva im je hrana, cijene...nisam iz Sarajeva al dolazim sljedecu sedmicu :D
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#111 Re: Restorani u Sarajevu

Post by Zovem se Zelena »

Molim vas za preporuke za neki restoran u blizini Kampusa, gdje 10-15 osoba može fino ručati za pristojnu cijenu... Da me ne opale po ušima 300-400 KM.
Hvala.
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#112 Re: Restorani u Sarajevu

Post by blugirl »

Spaken wrote:Jel bio neko u restoranu Plavi zamak kod Zeljinog stadiona, kakva im je hrana, cijene...nisam iz Sarajeva al dolazim sljedecu sedmicu :D
Bila ja prije 10ak dana. Dobra je i hrana i usluga, navodno se promijenio vlasnik pa je kao malo nesto sredio. Interijer je ok, vatrica gori... Dobra atmosfera. Meni je samo malo zasmetalo sto su sjedili lokalni mahalci koji su gledali utakmicu na velikom tvu pa su malo glasni, i onda imas osjecaj da zbog njih moras bit tih eto kao da ih ne smetas. Sve u svemu, restoran je dobar, ali neki detalji ih razlikuju od vrhunskog....osrednja vina, opet taj veliki tv, neupucenost konobara...koji su pak jako ljubazni.

Parkira se ispred na trotoaru, ali pazi kad dodjes da se ne odrzava utakmica jer cujem da su za vikend navijaci demolirali par auta tamo.

Za cijene nisam sigurna, ali mislim da imas na internetu. Uvijek nekako moj muz plati, ja nikad ni ne vidim racuna
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#113 Re: Restorani u Sarajevu

Post by shandrprcSA »

Zovem se Zelena wrote:Molim vas za preporuke za neki restoran u blizini Kampusa, gdje 10-15 osoba može fino ručati za pristojnu cijenu... Da me ne opale po ušima 300-400 KM.
Hvala.
http://www.city.ba/gastro/restorani/4278-restoran-una

za cijene ne znam
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#114 Re: Restorani u Sarajevu

Post by Zovem se Zelena »

shandrprcSA wrote:
Zovem se Zelena wrote:Molim vas za preporuke za neki restoran u blizini Kampusa, gdje 10-15 osoba može fino ručati za pristojnu cijenu... Da me ne opale po ušima 300-400 KM.
Hvala.
http://www.city.ba/gastro/restorani/4278-restoran-una

za cijene ne znam
Bila sam danas, evo pogledala sam i Plavi zamak... Tu su negdje s cijenama. Hvala :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#115 Re: Restorani u Sarajevu

Post by Eborg »

Gdje su tačno restoran "Maroko" i hotel "Art"?

Piše da je u ulici Vladislava Škarića, je li to ona koja ide bočnom stranom hotela "Evropa", odnosno gdje su džamija Ferhadija i "Bill Gates"? Ne sjećam se da sam tu išta vidio nalik tome.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#116 Re: Restorani u Sarajevu

Post by Zovem se Zelena »

Maroko kod Guuiness Pub-a, prolaz kod Baroša. A hotel Art može kroz baštu hotela Evropa ili iz Ferhadije pored NS BiH.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#117 Re: Restorani u Sarajevu

Post by Eborg »

Zahvaljujem! :thumbup:
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#118 Re: Restorani u Sarajevu

Post by FFBikerSa »

Nisrin wrote:Hacienda- odliiiicna meksicka hrana!

Kod Zutog - Semizovac tamo prema Srednjem, odlicnaaa janjetina
Za restoran Kod Zutog ili Kod Hani, oko 10 km na putu za Srednje, nisam mogao nigdje naci telefon pa sam otisao tamo. Nalazi se s lijeve strane iza jedne krivine, kada se prodje Konak i onaj restoran sa bazenom. Na fasadi nema naziva pa je malo teze skontati, ali imaju znakovi na putu i kad se dolazi od Semizovca i od Srednjeg. Radi od 8 do 20 h. Rezervacije se mogu obaviti na: 061/813-150.
bauhaus
Posts: 109
Joined: 11/04/2007 15:17
Location: sarajevo

#119 Re: Restorani u Sarajevu

Post by bauhaus »

Karuzo: iskustvo lose. Neljubaznost, drskost, otimacina.

Na pitanje sta se nalazi u sosu, slijedi odgovor sefa da se kupi njegova knjiga sa receptima, oni ne rade cevapcice.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#120 Re: Restorani u Sarajevu

Post by vade_mecum »

bauhaus wrote:Karuzo: iskustvo lose. Neljubaznost, drskost, otimacina.

Na pitanje sta se nalazi u sosu, slijedi odgovor sefa da se kupi njegova knjiga sa receptima, oni ne rade cevapcice.
ja imam pozitivno iskustvo sa karuzom iako je cjenovno u gornjem rangu u poredjenju sa ostalim restoranima. inace simpaticno mjesto.
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#121 Re: Restorani u Sarajevu

Post by Alive »

Ustipci sa sirom i suhim mesom obavezno probati u Ilidzisu na Ilidzi kod Aleje. Jeste da su konobari uzasno spori kada ima imalo guzve ali hrana je ok :thumbup:
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#122 Re: Restorani u Sarajevu

Post by DiA 2005 »

vade_mecum wrote:
bauhaus wrote:Karuzo: iskustvo lose. Neljubaznost, drskost, otimacina.

Na pitanje sta se nalazi u sosu, slijedi odgovor sefa da se kupi njegova knjiga sa receptima, oni ne rade cevapcice.
ja imam pozitivno iskustvo sa karuzom iako je cjenovno u gornjem rangu u poredjenju sa ostalim restoranima. inace simpaticno mjesto.
Cula sam da u Karuzu imaju sushi. Je li neko probao ?
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#123 Re: Restorani u Sarajevu

Post by dust in the wind »

sto ne volim ilidzis...ali nikako... : :-?
User avatar
mrva/mrve
Posts: 422
Joined: 25/12/2010 16:57
Contact:

#124 Re: Restorani u Sarajevu

Post by mrva/mrve »

Sinoc kod Kule u Semizovcu bio :) Odlicna atmosfera, hrana i osoblje :) Cijene hrane sasvim pristojne, sve vrste pecenja do 15 KM :-D
KenCo
Posts: 337
Joined: 25/12/2008 02:47

#125 Re: Restorani u Sarajevu

Post by KenCo »

Dveri :thumbup:
Post Reply