Restorani u Mostaru

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#1 Restorani u Mostaru

Post by The_Fluid »

eh, uvijek im imena zaboravim, no siguran sam da ovaj forum posjetjuje i puno Mostaraca koji tje nas uputiti gdje je dobro u Mostaru jesti, nevezano o kojem se dijelu Mostara radi. Sjetjam se da je dobro bilo jesti u Mlinice, sa desne strane Starog mosta, skrene se desno, isto tako sa desne strane dobro mjesto bijashe , sa iste strane Neretve, stazicom put Radobolje, u jednoj prelijeoj bashti/restoranu, kad sam bio posljednji put cijeli taj dio se renovirao te se imena ne sjetjam.

Davne 1996. Hrvoje je imao izvrsne salate, no to je sada proshlost. dakle, Mostarci, da vas chujem gdje svratiti u Mostar na jelo, pitje, preko dana, a mozhe i navecher.

Proljetje je tu, broj ljudi koji tje dotji i svratiti u Mostar, na svom putu prema jugu, sigurno tje biti sve vetji i vetji.
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#2 Re: Restorani u Mostaru

Post by rajvosa »

The_Fluid wrote:eh, uvijek im imena zaboravim, no siguran sam da ovaj forum posjetjuje i puno Mostaraca koji tje nas uputiti gdje je dobro u Mostaru jesti, nevezano o kojem se dijelu Mostara radi. Sjetjam se da je dobro bilo jesti u Mlinice, sa desne strane Starog mosta, skrene se desno, isto tako sa desne strane dobro mjesto bijashe , sa iste strane Neretve, stazicom put Radobolje, u jednoj prelijeoj bashti/restoranu, kad sam bio posljednji put cijeli taj dio se renovirao te se imena ne sjetjam.

Davne 1996. Hrvoje je imao izvrsne salate, no to je sada proshlost. dakle, Mostarci, da vas chujem gdje svratiti u Mostar na jelo, pitje, preko dana, a mozhe i navecher.

Proljetje je tu, broj ljudi koji tje dotji i svratiti u Mostar, na svom putu prema jugu, sigurno tje biti sve vetji i vetji.

Mostarci na ovom forumu ti mogu dati savjet gdje jesti u Svedskoj ili Norveskoj.Licno se jos uvijek pitam pa gdje su ti normalni restorani u Mostaru.Bio sam zadnji put u starom gradu negdje u novembru...na kraju sam napustio restoran gladan i produzio uzbrdo...
Zamisli prodji Mostar i jedi kod nekih hajvana u dolini jablanice.....
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#3

Post by The_Fluid »

rajvosa,
imena se trenutno ne mogu sjetiti, no najmanje pet dobrih mjesta posjetih vishe puta, te sam siguran da tje se javiti neko iz Mostara ko tje nam dati novije informacije o istima.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#4

Post by The_Fluid »

Image

jucher bijah u Mostaru, te kao i proshle godine svratih u Shadrvan (vidi sliku), chim se predje Stari most, na desnoj obali Neretve, sa lijeve strane jedna fina bashtica sa shadrvanom sigurno tje privutji vashu pazhnju. Preporuchujem, josh ako je sunchan dan, kao shto je i jucher bio.
Last edited by The_Fluid on 04/04/2005 11:05, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5

Post by Qler »

ovako, studiro sam prosle godine dole (sad obnavljam god :( ) pa ti mogu preporuciti za po danu na kafu, onako casual da odes do caffe NET, ili Ćoša :D takodjer dobar je i inteemezzo. Ima i Modjo, sve ti je to u krugu 100 metara, blizu robne kuce, one srusene na lijevoj obali, prije titovog mosta. Imas tu i buregdzinicu, blizu benetona, evo zaboravio sam kako se zove, imali su extra buredzike, a odmah preko puta neta ti je rota, cevabdzinica, sa najboljim cevapima, jedini imaju SOMUN a ne neku lepinu, ili nesto slicno. sto se tice zapadnog dijela, za hapu slabo znam, a kafici po danu imas kod rondoa u onom trznom dosta finih z apo danu, a imas i iguanu i okolne za navece, i naravno diskoteka heineken. eto ukratko sa aspekta jednog studenta iz sa :D
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6

Post by Qler »

zaboravih ti reci, na bihnet-ovoj stranici, imas one kamere sto snimaju 24H dnavno, e ima jedna na kojoj se vidi ko mala raskrsnica (pjesacka) i trafika u lijevom cosku, svi kafici su malo gore, znaci kad dodjes tu, samo pici prema "gore" i naici ces na sve, samo je modjo malo zavucen :D

jah ima i la vida :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#7

Post by The_Fluid »

Evo, Horns ma temi Lijepi Mostar, upravo preporuchi restoran Han i lignje u istome, pa da se ne zaboravi. :) A i konobarica mu rekla da navrati ponovo. :-)
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#8

Post by horns&drums »

Jeste duse mi :D

Bio sam s rajom i laknulo curi kad smo otisli :D (ali rece nam da smo bili simpa :D )

Eeee i narucite lignje punjene sirom, zahvaljivacete mi se poslije i ljubiti mi stopala :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#9

Post by The_Fluid »

Nego, horns, imash li saznanja kakva je ona konoba kod Krive cuprije, sa lijeve strane Radobolje, pred mostom, nije izgledala loshe, sad je josh i renovirana, sa novopostavljenim kamenom oblutkom i ofarbanim drvetom, tu bi isto moglo biti fino?
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#10

Post by horns&drums »

Vidjeh je ali nisam usao. Imaju debeo hlad, one puzavice po zidovima, kad jos malo zatopli gdje's boljeg mjesta...

Ici cu onu tamo sedmicu u starmo pa cu vam se javiti na ovu themu :wink: (a mozda se i sretnemo dole)
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#11

Post by The_Fluid »

horns&drums wrote:Vidjeh je ali nisam usao. Imaju debeo hlad, one puzavice po zidovima, kad jos malo zatopli gdje's boljeg mjesta...
eh, taman sam o tome razmishljao, dobrog hlada i hladne pive, josh kakve meze, posmatrati Radobolju kako se ulijeva u Neretvu i u neka doba retji konobaru da malo sira donese :-)
horns&drums wrote: Ici cu onu tamo sedmicu u starmo pa cu vam se javiti na ovu themu ;) (a mozda se i sretnemo dole)
obavezno
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#12

Post by anais_nin »

Qler wrote:
jah ima i la vida :D
nema la vida...to zjapi prazno od jos one "slavne" pucnjave prosle zime....

e vako da vama jedna orginalna Herka preporuci neka mjesta....vidim Han i Sadrvan su vec otkriveni....meni Han jedno od drazih mjesta u starom, i uz to jako jako dobra klopa...

E sada preko puta Sadrvana prema neretvi ima onaj frizider sa sladoledom, odmah pored vode stepenice nadole prema obali Neretve, tu je preslatka bastica, drvene klupe, debela hladovina, pogled na neretvu i gore na most, tu mi domoroci kafu pijemo :D

Sto se dobre hrane tice, meni je definitivno najdrazi restoran Rondo na Rondou...to je onaj veliki krug gdje je novi prodajni centar....preslatka bastica, klopa prva liga, usluga isto tako, a izbor hrane na meniju bolji od drugih restorana u gradu....

neko spomenu diskoteku Heineken, meni licno nula bodova....sterilno mjesto, sa nepostojecom ventilacijom, a za one koji idu u potencijalni lov na "meso" ponuda 0 bodova :D

eto toliko od mene, ako vam treba jos kakav putokaz samo recite :D
hamza1
Posts: 185
Joined: 31/03/2005 13:36

#13

Post by hamza1 »

U Kadire(Restoran Stari Milin) je najbolja hrana u gradu. Najbolje je i mjesto. Sjedite tik uz Radobolju koja vas u vrelim Mostarskim nocima lagano hladi!
cutewitch
Posts: 6
Joined: 02/10/2005 00:06

#14

Post by cutewitch »

sadrvan, hindin han, stari mlin i ona konoba kod krive cuprije..
jarane ne mozhe bolje :D
a ovak na kaficu predlazhem tabhanu... :-D
RIOP
Posts: 40
Joined: 05/10/2009 09:51

#15 Re: Restorani u Mostaru

Post by RIOP »

http://www.moj-restoran.info/

Evo za svu raju koja se nemogu snaci saso mange ima na ovaj link, sve u Mostaru jedinome i jedinstvenome...
User avatar
dinoo1898
Posts: 382
Joined: 02/10/2011 16:35
Location: Mostar

#16 Re: Restorani u Mostaru

Post by dinoo1898 »

ma Radobolja najbolji restoran u gradu :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#17 Re: Restorani u Mostaru

Post by mO k3 »

Kakav je sadrvan restoran ??
User avatar
glas_jace
Posts: 70
Joined: 25/07/2012 18:50
Location: Mostar,Hercegovina

#18 Re: Restorani u Mostaru

Post by glas_jace »

blue line,megi,karting,bevanda,vila ivankovic,restorean prestige,romansa---- jel dosta
Post Reply